Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) ZeroCaptan válasza PuMbA (#8191) üzenetére


ZeroCaptan
tag

Az 1201 nagyon kicsi. Ez a 3000A jó lehet? Egész tűrhető kinézete van és kb. ugyanannyi mint az 1255.

NHL, NBA, Soccer

(#8202) dudika10 válasza PuMbA (#8200) üzenetére


dudika10
veterán

Jó kis doboz hangja van.
Sajnos nem sikerül a geniusnak ötvözni a kellemeset a kellemessel. Vagy design vagy "normálisabb" hangzás.

ZeroCaptan: hát ha kapsz még 3000A-t akkor nem rossz választás. 2000A, 1250X sem. Azért nem ajánlotta őket senki mert nem lehet őket kapni már egy jó ideje. És úgy tűnik nem is jön semmi a helyükre, pedig kéne...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8203) Járókeret válasza dudika10 (#8202) üzenetére


Járókeret
senior tag

én úgy tudom,hogy a 2000A az "új"... tehát lehet kapni, sok helyen árulják is, keress rá google-ba :)

(#8204) Járókeret válasza dudika10 (#8202) üzenetére


Járókeret
senior tag

én úgy tudom,hogy a 2000A az "új"... tehát lehet kapni, sok helyen árulják is, keress rá google-ba :)

(#8205) ZeroCaptan


ZeroCaptan
tag

Amúgy van egy Genius HS-G500V gamer headsetem. Végülis megvagyok, azaz meglennék elégedve vele, de van 2 hibája, az egyik nagyon idegesítő. Elvileg ez a Genius csúcsmodellje fejhallgatóban, többet vártam... (5500 ft)
- van alapzaja nagy hangerőn, mint mikor rádiót hallgatsz és nem tiszta a frekvencia ezzel még ki is vagyok békülve, úgysem lehet igazán hallani ha megy a zene/játék
- előfordul hogy recseg, bizonyos zenénél, illetve játékoknál NA ez aztán már idegesítő egy 5+ fejhallgatónál, a régi 1500 ft-osom se recsegett..... (x-fi xtreme audiom van a hangfalaim nem recsegnek vele)
De legalább:
-jó kinézet, nagyon kényelmes, király a mikrofonja, vezetéken is van hangerő állítás, vibráció szint választás 0-1-2,vibrációs funkció, még haszna is van játéknál, vagy zenénél, de hosszabb használat fejfájdító
Csak írom, ha már a Genius hangfalakról van szó. Nem értem hogy recseghet, még az alapszintűek se szoktak. Szerintem sok neki még az Xtreme Audio is, a Sennheiser 2000 ft-os fülhallgatóm jobb zenei hangzást ad mint ez.

NHL, NBA, Soccer

(#8206) dudika10 válasza Járókeret (#8204) üzenetére


dudika10
veterán

Link esetleg?
Már vagy fél éve nem forgalmazzák. :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8207) Azazello- válasza <NewL> (#8174) üzenetére


Azazello-
senior tag

nah ez pont egy olyan dolog ami egy cseppet sem erdekel. :DDD
mas egyeb eszrevetel so far?

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#8208) <NewL> válasza Azazello- (#8207) üzenetére


<NewL>
addikt

miii? ez mindenkit zavar:D

nagyon porosodik, és nemférek az asztalon tőle :D

nem szereti ha csutkázza az ember, középes hangerőn érzi a legjobban magát. idegesítő a kék led, amit nem lehet leragasztani:D

There's an app for that

(#8209) Zanik válasza dudika10 (#8199) üzenetére


Zanik
addikt

Oké, de a "gyengét" azt milyen értelemben érted? 1255A/3000A/1250X-hez képest gyenge, vagy úgy minden tekintetben? Tehát hogy még a Trust/Labtec/Noname szintet se üti meg nálad, és ennyiért inkább Logitech-et? :F

Mert mondhatod, hogy a Genius-nak vannak sokkal jobb hangfalai és azokhoz képest ez a modell gyenge, de azért nincs a 'feltétlen kerüld' kategoriában; meg mondhatod azt is, hogy "úgy szar ahogy van" gyenge! A kettő nem ugyanaz. :N

Mert ha ez utóbbi, akkor nem igazán értem sem AMDFan cikkét (aki azért írt róla pozitívumokat is), sem Patice kommentjét, aki szerint kell neki a bejáratás, meg kicsi állítgatás. A vásárlói értékelések - bár szakmai szempontból irrelevánsak - meg nem azt tükrözik, hogy annyira menthetetlenül 'szar' lenne az 1800A. :U

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#8210) Shufny válasza Zanik (#8209) üzenetére


Shufny
őstag

Vásárlói értékelések szerint melyik hangfal "menthetetlenül szar"? :F

(#8211) erh75


erh75
tag

Sziasztok !

Tudnátok javasolni valamilyen 2.1-es hangfalat 20nm-es szobába egy Samsung 42c430-as plazma TV hangjának "feljavításához" , filmezésre és zene csatornákra?
A segítséget előre is köszönöm.

(#8212) Zanik válasza Shufny (#8210) üzenetére


Zanik
addikt

Ez mondjuk jó kérdés! Talán az, amiről azt írják sokan, hogy csalódtak benne, többet/jobbat vártak a pénzükért, stb. És bár a vásárlók többsége persze nem audiofill, és annyira nem értenek hozzá, azért ha a nagy többség nem szólják le nagyon, akkor annyira 'menthetetlenül' szar csak nem lehet a termék. :DDD De lehet hogy rosszul gondolom. :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#8213) Shufny válasza Zanik (#8212) üzenetére


Shufny
őstag

Általában az a helyzet, hogy vagy egy monitor hangszóróit, vagy valami ehhez hasonló minőségű, valahonnan megmaradt hangkeltőt használnak az emberek, mielőtt egy ilyen 10-20k -s hangfalra váltanak. Így csak az nem elégedett bármelyikkel, akinek tönkremegy. Selejt meg mindenütt van, szóval úgyanúgy nem ér semmit a "soha többet Genius/Logitech" stb vélemény sem. A másik meg az, hogy a mélnyomók akármilyen búgását sokkal többre értékelik, mint bármit.

[ Szerkesztve ]

(#8214) PuMbA válasza Zanik (#8212) üzenetére


PuMbA
titán

A Z-2300 az Amazon-on 5-ből 4 és fél csillagot kapott pedig az egyik legrosszabb rendszer. A rossz értékelések/vélemények között nagyon sok igazság van, ezeket kell inkább figyelni.
Emiatt hittem azt is, hogy a fejhallgatóm naturális hangzású pedig nem az. Csak egy rosszabb értékelést kellett volna elolvasnom amit anno nem találtam meg: azt, hogy alapból köze sincs a természeteshez. Ha ezt tudtam volna akkor nem kezdtem volna el elégedetlenkedni. :)

Shufny: :K

[ Szerkesztve ]

(#8215) Shufny válasza PuMbA (#8214) üzenetére


Shufny
őstag

Speciel pont a Z-2300 még a hifi topic szerint is egész használható a kommersz cuccok között, de ez most lényegtelen. :D Az árából többet is ki lehet hozni, az biztos.

(#8216) harry


harry
veterán

A Genius 1255a és 1200a közül melyik szól jobban? Kb. egy árban vannak, utóbbiban két 3" hangszóró van és 30W, előbbi 1 nagy hangszórós és 40W.
Illetve, ezekhez képest mennyivel jobb egy Edifier R1600T? No csak mert több mint kétszer annyiba kerül.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8217) dudika10 válasza Zanik (#8209) üzenetére


dudika10
veterán

Nyilván nem úgy szar ahogy van, csak többet vártam volna tőle sokkal az elődök miatt.
Meg lehet venni azt is, csak van nála jobb ár/érték arányú.
Logitech-ek sok mindenben jobbak mint a geniusok, de hangban nem. Nem rosszak azok sem (már amelyik), de a jó hangzástól messzebb állnak mint egyik-másik sztereo genius.
Persze van aki a puffogó mélyeket szereti.

Shufny: a hifi topikhoz csak annyit, hogy "Aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul." Elhiszem én hogy hozzáértők ott jópáran, de előfordult már, hogy meghallgatás nélkül szarozták a Geniust (ez most nem a hifi topikra kritika, aki érti érti, aki nem az meg ne értse félre).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8218) Shufny válasza dudika10 (#8217) üzenetére


Shufny
őstag

DDL véleményében azért legalább ilyen szinten megbízom. A 24 vs 16 bit -nél mondjuk kifejthette volna bővebben, de úgy gondoltam inkább nem tartom életben a témát.

(#8219) dudika10 válasza Shufny (#8218) üzenetére


dudika10
veterán

És DDL azt írta, hogy a z2300 még egy egész használható darab?
Azért az árért én nem nevezném annak. Elektronikailag nem kuka, na de a kis csipogók kb semmit nem érnek és túl drágán is vesztegették. Mondjuk ha az 5k-s vackokhoz viszonyítva mondta akkor már nagyjából rendben van, de még mindig azt takarja nálam ez a kijelentés, hogy annyira azért nincs otthon az alacsony kategóriákban.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8220) Shufny válasza dudika10 (#8219) üzenetére


Shufny
őstag

[link] Ennyi off azt hiszem elég lesz. Csak gondoltam megjegyzem.

(#8221) dudika10 válasza Shufny (#8220) üzenetére


dudika10
veterán

Hát így a beszélgetésben már azért picit másképp hangzik.
"Vázolt alternatívához képest"
Ahol a vázolt alternatíva egy kifejezetten sz@r ár/érték arányú rendszer.
Egyébként annyira ez nem off itt szerintem. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8222) Zanik válasza dudika10 (#8217) üzenetére


Zanik
addikt

Oké, így már értem a 'gyengét', és aláírom. Az már persze más kérdés, hogy a noname csipogókról feljebb váltó, kevésbé vájtfülű közönségnek még talán az a 1800A is előrelépés lehet. És ha tényleg annyira zavarja őket a 1255A fa mintázata, hát vegyük a csillogós feketét, ha az megy színben a monitorhoz, lelkük rajta. :DDD Szerintem már az is haladás, ha fadobozos 2.0-át vesznek a műanyag X.1-ek helyett! ;]

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#8223) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Nah, tehát végül hangfalvásárlásra adtam a fejem, és pár kósza gondolat után gondoltam benevezek egy igazán jó hangfalra :K ! Volt már Genius 2.1-esem (SP-Q 2.1), Logitech 5.1-esem (S500 5.1) és mai napig hifizem (FWM 15), szóval mindenféle járt már nálam, és eddig a 2.1 tűnt térhatásilag a legjobbnak, persze a hifi volt eddig a legjobb minőségileg :B . Sajnos csak használtan jöhet szóba, maximum 25k körül szánok rá, ha érvényes garancia is van rá :K . Zenei műfajban a Rock 'n' Roll minden ága vonz, Alternatívtól kezdve, a leghörgősebb Death metálig minden ilyen stílusú zenét meghallgatok, illetve autó szimulátorokkal, Arcade, illetve FPS játékokkal játszom hétvégenként egy-egy órácskát, na jó, néha kettőt is :P . Hangfalak közül először a Genius HF-2000A és 3000A fadobozos rendszerére, majd a Creative T20 és T40-es hangfalakra, majd a Logitech Z-2300 és Z623-as rendszereknél lyukadtam ki ;) . Tehát melyiket ajánlanátok :F ? Bár itt őszintén bevallom hogy a Logitech felé húz a szívem, már csak a korrekt garanciáztatás miatt is, de ott csak az ott szereplő két típus rúg labdába, illetve lehet hogy csak egy, mert a másik még használtan ritka :)) .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8224) dudika10 válasza Tothgera30 (#8223) üzenetére


dudika10
veterán

Edifier-ek? Ebben a kategóriában csúnyán elverik a logitechet.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8225) PuMbA válasza dudika10 (#8217) üzenetére


PuMbA
titán

"Aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul."
Ez így van, de nekem például néha nehéz megállni, hogy ne szóljak be valamit :DDD Más szempontból viszont jó is, hogy beírok mindenféléket, mert ha nem tettem volna, akkor még ezt a keveset se tudnám, mint most. Nagyon nehéz hozzászólni úgy egy témához, hogy biztosak vagyunk benne, hogy mindent tudunk róla. Pont ezért megy a 16 vs. 24bit vita a logoutos írás topikjában.
A HiFi topikban már kifejtettem, hogy szerintem mindenki másban tud többet. Ebit szerint például a Videotonom ahhoz képest jól szól (ha nem nézzük a specifikációt), DDL viszont nagyon rossznak nevezte. Ez hasonló a Genius esethez, DDL még biztos, hogy nem hallotta a módosított Videotonomat pont ugyanezzel az Akai hangfallal.

[ Szerkesztve ]

(#8226) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok.
2.1-es hangfalat szettet szeretnék vásárolni.
Árban 10-12eft körül gondolkodtam(tudom nem sok,de ennyi van rá), nem akarok 200wosat és bömböltetni. Koliban film nézéshez kellene és zene hallgatáshoz kb 3x4m-es szobába.
Mit tudnátok ajánlani??
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Zoleee89

[ Szerkesztve ]

(#8227) Tothgera30 válasza dudika10 (#8224) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Megnézem. Esetleg más ajánlat van-e?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8228) ZeroCaptan válasza Tothgera30 (#8223) üzenetére


ZeroCaptan
tag

Újonnan 14 a genius hf 3000 és 2000 is, akkor nem értem miért akarsz max.25ezres keretből használtan venni :F :C :DDD

NHL, NBA, Soccer

(#8229) Tothgera30 válasza ZeroCaptan (#8228) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hogy belekalkuláljam a Logitech-et is. Szóval annyi a max. keret, ajánlj valamit.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8230) AMD Power


AMD Power
titán

A legjobb még mindig az enyém!:) Creative MegaWorks 250D. Lassan 6 éves lesz..... De még mindig tökéletesen szól és minden rendben van vele. Anno majdnem 40K vettem. De amennyit és ahogy ez ment... tudna mit mesélni. Bárcsak minden ilyen tartós és jó minőségű lenne mint ez. :R :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8231) ZeroCaptan válasza Tothgera30 (#8229) üzenetére


ZeroCaptan
tag

Én is épp most vásárlok hangfalat, az x530-at meguntam, meg kissé elhasználódott. Genius 2000-3000 között gondolkozok.

NHL, NBA, Soccer

(#8232) Tothgera30 válasza ZeroCaptan (#8231) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...és mire jutottál? Márkánál nem maradsz, vagy mindenképpen Genius kell? Szerintem nézd meg a Z623-at, hát gyönyörű...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8233) ZeroCaptan válasza Tothgera30 (#8232) üzenetére


ZeroCaptan
tag

Kicsik a szatelitek és csak 2 van belőle, ahhoz képest nagyon drága szerintem...Nem venném azt 20 felett és jóval drágább. Bár nem hallottam, de majdhogynem ugyanolyan méretűek azok a kishangszórók mint az x530 vagy z506nál... És ránézésre sem különböznek nagyon, felőlem aztán szétrobbanhatja a házat a mélynyomó, már az x530 is bőven elég volt ablakot dübögtetni max basszuson+winamp eqval ráadtam még és x-fi hangkártyával.

NHL, NBA, Soccer

(#8234) Járókeret válasza PuMbA (#8177) üzenetére


Járókeret
senior tag

köszi, és hogy hogy te az 1255A-t ajánlod a 2000A helyett ?

(#8235) Tothgera30 válasza ZeroCaptan (#8233) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát igazán én sem tudom hogy mi legyen. Ugye a Z623 a Z-2300 utódja és a 2300-astól eléggé el voltak ájulva. Bár a 2300-ashoz jobban hú a szívem, ha lenne egy alig használt új állapotú, garanciális eladó, akkor megvenném, mert halottam és tényleg üt, persze nem csak a mélyek, a magasak is szépen szólnak. A Genius 3000A is nagyon bejön, de tudja-e azt a teljesítményt mint a Logitech nagyágyúi? Most inkább nem a rá szánt összeg a fontos, mert úgy is sokáig meglesz, így ha költök rá 25 ezret és 5-7 évig hibátlanul üzemelt, akkor már megérte megvenni!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8236) dudika10 válasza Tothgera30 (#8235) üzenetére


dudika10
veterán

[link]
Olvass egy picit az Edifierekről. Ha nekem nem hiszel, az szerintem elég meggyőző, hogy azt írja a cikk írója hogy: "A Z-2300 nem jó viszonyítási alapnak( szerintem hangminőségben nem rúg labdába ..."

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8237) Tothgera30 válasza dudika10 (#8236) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Tudom, közben olvasgatok itt-ott :) . De főleg 2.1-es kellene, vagy ha más nem akkor még az R1600T is bejövős :K !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8238) dudika10 válasza Tothgera30 (#8237) üzenetére


dudika10
veterán

HCS2330 és a C2 is 2.1 és újonnan is beleférnek kb a keretedbe.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8239) Tothgera30 válasza dudika10 (#8238) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Igen, őket nézegettem engusznál. Még utánaolvasok, mert ahogy nézem a Logi mélynyomója kissé jobb volt az Ediénél.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8240) dudika10 válasza Tothgera30 (#8239) üzenetére


dudika10
veterán

Tényleg a logi felé húz a szíved, de ne hallgass rá. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8241) Tothgera30 válasza dudika10 (#8240) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hallgassak az eszemre :) ? Ugye a Loginak nagyon jó garanciális hálózata van, ha elromlik valamilyen garis Logi terméked akkor adategyeztetés után küldik az újat helyette! Jó, mi?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8242) dudika10 válasza Tothgera30 (#8241) üzenetére


dudika10
veterán

Tudom én hogy működik. Volt már pár logitech cuccom, de nem sokkal kellett garanciát intézni. Ismerősöknek is intéztem már jópárszor.
Ez mindenképp a logitech mellett szól, na de ha a hang jobban számít akkor sajnos nem rúgnak labdába. :(
Pedig én is szívesen látnék tőlük egy olyan szettet ami végre hang terén is kiemelkedően teljesít és nem túl drága. De hát valahol meg kell fizetni a supportot.
Mostanában inkább javítom magamnak a termékeket hacsak nincs komoly bajuk.

Viszont eddig amiket hallottam (sajnos edifierrel nekem sincs túl sok személyes tapasztalatom, csak ami itt van az asztalon jelenleg is előttem meg olvastam is...) azok alapján hangban az Edifierek nagyon odaverik a logitechet. Minőségre nem tűnnek rossznak ezek sem.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8243) Stalker06


Stalker06
csendes tag

Én Logitech Z-4e -nek vagyok a tulajdonosa. 2009 karácsonyán vettem, és azóta meg vagyok vele elégedve. Nagyon jó, tiszta, torzításmentes basszusa van. Nem használom nagy szobába, nappaliba, de ott is kipróbálta és szerintem nagyon jó! Nem vagyok egy nagy hifi-buzi, vagy hogy fejezzem ki magam, de én teljesen megvagyok vele elégedve. Komolyzenétől, a rock-on át egészen a drum'n bass-ig megfelelően szól.

[ Szerkesztve ]

(#8244) PuMbA válasza Járókeret (#8234) üzenetére


PuMbA
titán

2000A-t már nem gyártják és az 1255A hangja simán hozza a 2000A szintjét, ráadásul az 1255A eddig sokkal megbízhatóbbnak látszik. A magasai talán még jobbak is a 8 ohmos selyemdóm miatt, de nem hallottam olyan sokszor őket.

[ Szerkesztve ]

(#8245) R37


R37
csendes tag

sziasztok!

egy kis segítséget szeretnék kérni, nem tudom mennyire tekintitek off-nak, de látom itt aktív a téma, és minél hamarabb kéne segítség.
a nővérem vett egy GENIUS SP-HF 1800A típusú hangfalat, amin van elől egy line-in és egy fejhallgató, hátul egy 3.5mm-es audio-in csatlakozó és egy RCA (piros-fehér) csatlakozó, hozzá egy kábel, egyik végén jack, másik végén a RCA csatlakozós. a hangfalat egy grundig tévével szeretné használni, de bármilyen kombóban kötöm össze a hangfalat a tv-vel, nem akar megszólal.
a tv oldalán van RCA csatlakozó, az hátulján is, plusz egy 3.5-ös pc csatlakozó. próbáltam a fejhallgató részhez is bedugni, a jack-et, de úgy se sikerült. a leírás szerint elvileg ha tv-hez kötöm, akkor az összekötés módja: hangfal-jack-kábel-RCA-tv, géppel pedig fordítva.

sajnos nem akarja megnyikkanni, van valakinek valami tippje mi lehet a probléma? :(
vagy esetleg ha tudtok valaki(ke)t aki(ke)t meg lehet kérdezni a témában, annak is örülnék.

üdv, r37

[ Szerkesztve ]

(#8246) ZeroCaptan válasza dudika10 (#8238) üzenetére


ZeroCaptan
tag

Kínai az Edifier? :DDD Mindig is szerettem az ázsiai cuccokat, azokban ritkán lehet csalódni, bár főleg ugye japán és dél-koreai cuccaim vannak, nem kínai.(tudom minden made in china, de akkoris) De valamit csak tud ha már itt is árulják és nem 500 ft-ért. Lehet utánanézek még ezeknek mielőtt veszek hangfalat. Szerintetek mennyit kérhetek az x-530-ért 2.5 éves, kicsit már el van használva de végülis semmi baja nem volt még.

[ Szerkesztve ]

NHL, NBA, Soccer

(#8247) PuMbA válasza R37 (#8245) üzenetére


PuMbA
titán

hangfal rca csatlakozó -> rca kábel -> tv rca csatlakozó?

(#8248) R37 válasza PuMbA (#8247) üzenetére


R37
csendes tag

köszi a tippet, keresek kábelt hozzá és megpróbálom.
(ja amúgy úgy ment a hangfal prímán hogy laptop (jack) - rca csati a hangfalon, de csak ilyen kábelt adtak hozzá)
kellemetlen a helyzet, mert ugye ez olyan egyszerű dolog, mint egy kő. csak bedugod és működik, csak ugye nálunk az a helyzet hogy nem, szóval nincs is nagy leírás rengeteg hozzá meg semmi.

(#8249) Teaway válasza ZeroCaptan (#8246) üzenetére


Teaway
veterán

Na de itt nem csak a gyártás kínai, hanem magát a céget is ott alapították.

Nincs itthon csokid??

(#8250) harry válasza harry (#8216) üzenetére


harry
veterán

... szóval próbálta esetleg valaki ezen Geniusokat és az Edifiert is? Utóbbi kétszeres ára annyira nem baráti.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.