Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) PuMbA válasza tigerxx (#8350) üzenetére


PuMbA
titán

R1600T Plus inkább, szerintem a Behringerbe túl sok minden van az árához képest.

[ Szerkesztve ]

(#8352) PuMbA válasza Tothgera30 (#8348) üzenetére


PuMbA
titán

"Más esetben meg lehet várni a Genius 2000A/3000A utódját,"

A 2000A utódja szerintem az 1255A, mert semmivel sem szól rosszabbul nála.

(#8353) deathtania válasza tigerxx (#8350) üzenetére


deathtania
senior tag

én 2.1 párti vagyok, szóval tudhatod a válaszomat :D

www.brczart.hu

(#8354) AMDFan válasza deathtania (#8343) üzenetére


AMDFan
addikt

Pár dologban szerintem eléggé tévedésben élsz :)

"mélyládától szenvedélyes lesz a zene"

A mélyládától nem lesz semmi szenvedélyes. Akinek ettől szenvedélyes a zene az már régen vakvágányon van. Normális rendszerben esetenként meg sem tudod mondani hogy most éppen szól-e a mélyláda vagy sem.

"két kétutas házilag összerakott 90/150Wos hanszórós hangfalat + sony erőlködőt cseréltem le a mostani 2.1emre"

Ez nem biztos, hogy a mostani 2.1-edet dícséri :) A lényeg az, hogy nem a Wattoktól fog élvezhetően zenélni egy hangfal.

A legnagyobb probléma a PC-s 2.1-ekkel az, hogy a mélynyomó ezekben nem klasszikus mélynyomó. Az egyik probléma az, hogy megszólaltatják a bőven 100Hz feletti hangokat is. Ezért rombolja nagyon a teret. Ugyanis ha te sztereóban hallgatsz egy zenét, akkor elvileg a sztereó térnek meg kellene jelennie valamilyen szinten, ami úgy áll össze, hogy a jobb és bal oldali hangszóróból érkező hangokat a füled meg tudja különböztetni. De ha ezek a hangok az egy darab mélynyomóból érkeznek akkor miről beszélünk? A másik probléma az, hogy mivel mélyre vannak hangolva, ezért nem szólaltatják meg normálisan a középhangokat. Esetenként a beszédhang is a mélynyomóból érkezik ami aztán ad az élvezeteknek :)

[ Szerkesztve ]

(#8355) deathtania válasza AMDFan (#8354) üzenetére


deathtania
senior tag

2.1ről beszélünk jelenleg külső erősítővel, amiben az elektronika szépen szétszedi a a hangtartományokat. a mélyládámba nem szokása beleszólnia a beszédnek (külön, csak azt bedugva sem hallottam), a szateliteken meg van középsugárzó. miről beszélünk akkor, hogy nincs középtartomány???? :))

a szenvedélyes zenét meg egy fenti kolléga írta, én csak idéztem. :D

a wattokat csak tájékoztató jelleggel írtam. nem olcsó membránok voltak benne, miko össze lettek építve csak az anyagköltség több, volt, mint amennyiért most eladtam erősítővel együtt. munkadíjat meg sörrel jutalmaztam haveromnak (ez itt a reklém helye: aki amúgy hangfalak építésével foglalkozik- kell vkinek eladó hangfal? van többféle is eladó)

www.brczart.hu

(#8356) AMDFan válasza deathtania (#8355) üzenetére


AMDFan
addikt

Én nem konkrétan a tiédről beszéltem, általánosságban írtam amit írtam.

(#8357) default.


default.
őstag

Szevasztok!

Creative GigaWorks T20 -ról mi a véleményetek?
nagyon bejön így kinézetre, és nem lehet szar :)

(légyszi kíméljetek az inkább genius xyz-t vegyél című kommentektől) :)

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8358) PuMbA válasza AMDFan (#8356) üzenetére


PuMbA
titán

Edifier HCS2330 hivatalos mérés Az a fekete görbe nem tudom, hogy hogy jön össze. A szatelit meg a sub "erősítí" egymást?

Mod: Ja ok, csak ilyen külön-külön + mindkettő görbéje együtt grafikont még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#8359) AMDFan válasza PuMbA (#8358) üzenetére


AMDFan
addikt

A zöld a szatelit a kék a szub. A kettő együtt a fekete. Melyik részét nem érted? :)

[ Szerkesztve ]

(#8360) PuMbA válasza AMDFan (#8359) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor a sub még elég keményen beleszól a 200Hz-be is, ott már lennie kéne egy kis mély beszédhangnak.

[ Szerkesztve ]

(#8361) AMDFan válasza PuMbA (#8360) üzenetére


AMDFan
addikt

Persze, az aluláteresztő szűrőnél nem mindegy, hogy hány db/oktáv meredekséggel vágja a hangot. Minél kisebb a meredekség annál pontatlanabb lesz, minél nagyobb annál nehezebb beilleszteni egy rendszerbe. Én 45Hz-re állítottam a crossovert a szubomon de még így is kiad 100Hz-es hangokat, csak sokkal halkabban.

[ Szerkesztve ]

(#8362) Tothgera30 válasza deathtania (#8349) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Épp az hogy az előző hsz.-emben írtam hogy 20k körül van jobb választás is.

#8352 PuMbA: "A 2000A utódja szerintem az 1255A, mert semmivel sem szól rosszabbul nála." - Ha igazad lenne már rég vettem volna egyet. Tehát ez tényleg csak "szerinted", amúgy meg a 3000A már kicsit jobban is néz ki mint a 1255A.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8363) PuMbA válasza Tothgera30 (#8362) üzenetére


PuMbA
titán

Ezt olvasd el. Én is hallottam az 1255A-t és 2000A-t is és én nem vettem észre, hogy az 1255A rosszabb lenne. :)

AMDFan: Milyen subod van? Polkok mellé ment?

[ Szerkesztve ]

(#8364) Tothgera30 válasza PuMbA (#8363) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát ez egy vélemény és régebben olvastam is. Én is gondolkodok 1255A-n, de nem tudom mennyivel jobb tőle egy Edifier R1600T vagy egy M-audio AV40-es, megérné-e a többletköltséget?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8365) sti10p


sti10p
senior tag

Sziasztok, nem tudom jó helyre írok e mert rákerestem de sima stereo hangfalas topic-ot nem találtam...
Szóval nekem elsősorban zenére kellene egy nagyon jó minőségű hangfalpár (nem tudom ehez ajánlott e a 2.1-es), persze PC-ről hallgatnám egy Xonar DS hangkártyával és olyan kéne ami azzal arányban van és nem fogja vissza sem. Hangkártyával együtt max 40-50e-t gondoltam rá (12 a kártya), de ha van javaslat más kombinációra az is jöhet. A lényeg az, hogy minőségi zenehallgatás lenne a cél...
Várom a javaslatokat, köszi... :)

XY

(#8366) dudika10 válasza sti10p (#8365) üzenetére


dudika10
veterán

Behringer MS40 40k körül van és nem nagyon olvastam még róla rosszat (mondjuk nem sokat olvastam még róla). Ha van egy normális alaplapod amin van digitális kimenet akkor azon keresztül összekötöd és nem kell hangkártya.
Vagy jóval olcsóbban egy Edifier, Behringer MS30 pl.
Ha csak zenéhez kell akkor én inkább a 2.0-ra szavaznék.

Válaszoltam a másik kérdésedre a másik topikban de nem tudom most így összerakni, hogy mit is szeretnél. :B
A topikválasztás meg tökéletes. Van ez meg a hifis topik ami sztereokkal foglalkozik.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8367) benvolio válasza default. (#8357) üzenetére


benvolio
őstag

Üdv!
Ilyet nem kapsz szerintem újonnan, mert már így néz ki: [link] /"Series II" - ami még jobban néz ki/. A véleményem itt.

(#8368) schawo válasza default. (#8357) üzenetére


schawo
titán

T20 helyett nem szoktunk Geniust ajánlani. Itt olvashatsz egy T20 - Edifier R1600T összehasonlítást dudika tollából.
Pont aktuális is, mert ma az Edifier is szóba került.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8369) sti10p válasza dudika10 (#8366) üzenetére


sti10p
senior tag

Az a helyzet, hogy elültettétek a bogarat a fülembe, hogy zenére jobb lenne a stereo, most elég bizonytalan vagyok, meg ez olcsóbban is kijönne. A DAC-ban is gondolkodom Xonar helyett, lehet az a kombó jobban megérné. Amúgy azért szeretnék legalább egy Xonar DS-t, mert volt már tapasztalatom, hogy mennyit számít egy jó hangkártya és azt várnám, hogy jobban szóljon a mostani alaplapi helyett. De ezzel megyek is hangkártyás topic-ba...

XY

(#8370) dudika10 válasza sti10p (#8369) üzenetére


dudika10
veterán

Digitálison nem számít a jobb hangkártya.

Zenére pedig tényleg jobb a sztereo.

Döntsd el mennyit akarsz rászánni, mi kell és szerintem többen is szívesen segítünk megtalálni a legjobbat.
Egyébként mekkora szobába kell, milyen zenék, hogy hallgatod, stb. ? Minél többet írsz annál könnyebb megtalálni az ideálisat. :)

Jah és felesleges beírnod mindegyik topikba. Válassz ki egyet és ott elég társalogni erről. ;)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8371) PuMbA


PuMbA
titán

Esetleg van még M-Audio Studiophile AV40, de a DS-sel együtt már az 50k-s határt súrolja.
Aprón is lehet már jó cuccokat találni, szerintem 18k-ért Denon PMA-250II + 15k-ért egy Canton Fonum 250 sem lehet annyira rossz. Ebben az árkategóriában van minden. :DDD

(#8372) Ibituba


Ibituba
aktív tag

helo. 2.0-ás aktiv hangfal érdekelne engem. notebookra kötve zenehallgatásra. legyen 20ezer a plafon de szeretném a mély és magas tartományokat dinamikusan élvezni.(persze értem én hogy hangrobbanást nem várhatok de...) valami ajánlat ebbe az árba? ez csak a gépről menne. nem kell se sub se távirányito semmi.csak 1pár aktiv minőségi fadobozos megoldás érdekelne

(#8373) sti10p válasza dudika10 (#8370) üzenetére


sti10p
senior tag

Digitálison nem számít a jobb hangkártya! :F Jó, mondjuk analóg tapasztalatom van csak, de anno egy AC 97-est váltottam Sound Max-ra (mindkettő alaplapi) és ég és föld volt a külömbség! Nem igazán kapizsgálom, mert akkor egy olyan Behringer-re is digitálba küldi? Akkor abszolúte nincs semmiféle hangjavulás egy value Realtech alaplapihoz képest, csak mondjuk egy Xonar tudja a Dolby ficsőrt oszt ennyi? Pedig már fentem a fülem, hogy hű de mennyivel jobban fog szolni egy normális hangkártyával... Most nagyon elszomordtam... :(

Amúgy annyi kérdésem lenne, hogy már nem tudom melyik topic-ba írjak, bocsi...

[ Szerkesztve ]

XY

(#8374) dudika10 válasza Ibituba (#8372) üzenetére


dudika10
veterán

Genius 1255A. Nagyon nincs más.

Esetleg Creative T20 elegánsabb, kisebb. Olvasgathatsz róla elég sokat a topikban is akár.

sti10p: Digitálisan a hangkártya nem csinál semmit, a hangfalban van egy DAC ami a digitális jelet analóggá alakítja. Van különbség digitális és digitális közt, de az nem ebben a kategóriában.
Igen, a Behringerre mehet digitálisan a jel. Dolby sztereonál nem érdekel senkit.
Írj mondjuk ide. 2 témáról beszélgetünk egyszerre, szóval valamelyik része valahol részben mindenképpen off lesz, maradjunk itt most már szerintem.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8375) Ibituba válasza dudika10 (#8374) üzenetére


Ibituba
aktív tag

igen ezt a tipust már nézegettem!!! és ez?? [link]

[ Szerkesztve ]

(#8376) dudika10 válasza Ibituba (#8375) üzenetére


dudika10
veterán

:(

Topikban keress rá, elég sok mindenről olvasható itt vélemény.

Kis segítség: link gomb megnyom, link bemásol, és egy kattintásra működik utána. ;)
Látom megoldottad. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8377) Ibituba válasza dudika10 (#8376) üzenetére


Ibituba
aktív tag

1255A-ból szépen tisztán kijönnek a hangok? még nem hallgattam meg de ha véleményed szerint érdemes akkor megteszem. semmi búgás súgás recsegés 3/4 hangerőn? utáéom ha valaminek van egy alap búgása súgása....

(#8378) sti10p válasza dudika10 (#8374) üzenetére


sti10p
senior tag

Akkor most nézzük a külső DAC-ot. Ha jól értem ezzel már érezhető lenne a külömbség... :F Meg olyan kéne amit itthonról is meg lehet rendelni és bele fér a keretbe... Jah és még az is érdekelne, hogy mi van akkor ha fülessel hallgatom a zenét, akkor se számít a hangkártya?

[ Szerkesztve ]

XY

(#8379) dudika10 válasza sti10p (#8378) üzenetére


dudika10
veterán

Nem érted.
Szóval van digitális és analóg összekötés.
Van hangfal ami fogad digitális jelet és van ami nem.
Analóg összeköttetés esetén a hangkártya alakítja át a jelet és ezt kapja meg a hangfal -> számít a hangkártya. A DAC-ok itt lényegében hangkártyáknak tekinthetőek ilyen szempontból.
Digitális összeköttetésnél a hangfal saját DAC-ja (lényegében ez is tekinthető hangkártyának) alakítja át a jelet ,így ~mindegy, hogy mitől kapja azt.

A külső DAC-ok drágák a keretedhez képest jellemzően.

Ibituba: hát árkategóriájában mindenképpen a(z egyik) legjobb. Igen, elég szépen "muzsikál". Ha jól emlékszem akkor akkor van kis susogás ha odahajolsz, de ez nem zavaró. És ennyi kompromisszum kell. A Creative T20 abszolút minőségi, semmi gond nincs vele ilyen téren. De mélyebb tartományokban annyira nem jó, főleg halk, közeli hallgatásra jó.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8380) Ibituba válasza dudika10 (#8379) üzenetére


Ibituba
aktív tag

kösz. egy próbát meg fog érni mind két termék. és majd eldöntöm

(#8381) tigerxx válasza Tothgera30 (#8364) üzenetére


tigerxx
csendes tag

valaki meg tudja mondani? :) megéri azt a plusz 12-14 ezret 1255a-hoz képest egy r1600t vagy behringer ms20? hangzás terén

(#8382) schawo válasza tigerxx (#8381) üzenetére


schawo
titán

Az R1600T, és igen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8383) Tothgera30 válasza tigerxx (#8381) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Már kaptunk választ :D !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8384) tigerxx válasza Tothgera30 (#8383) üzenetére


tigerxx
csendes tag

akkor elkerülte a figyelmem, de így legalább egyértelmű mindenki számára :D
és neked sikerült döntésre jutni? :P

(#8385) Tothgera30 válasza tigerxx (#8384) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem, mert igazán 3000A-t akartam és többen mondták hogy nem sok különbség van az R1600T-hez képest! az 1255A elektronikailag meg jobb mint a 3000A és sokak szerint nem marad el attól sem sokban, tehát akkor nem lehet olyan rosz az 1255A sem. Az R1600T viszont nagyon tetszik, de nekem futárral együtt 25k lenne és az már nagyon sok érte, így csak használtan jöhetne szóba.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8386) Mittu88


Mittu88
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, mert úgy látom eléggé vágjátok itt a dolgokat. Új hangrendszer vásárlása előtt állok, főleg zenehallgatásra kellene, kb 20-25m^2-es szobába, a keret kb 15ezer Ft lenne és PC-re szeretném csatlakoztatni, amin alaplapi (7.1 CH Windows® Vista™ Premium Level HD Audio (VIA® VT1708S Audio Codec)) hangkártya van. Valamint azt szeretném megkérdezni, hogy mi az a SPDIF? Valamelyik kimenethez van köze a 6 közül? Vagy valami feature?
Ezer köszi a segítségért előre is :)

Üdv,
Ádám

(#8387) dudika10 válasza Mittu88 (#8386) üzenetére


dudika10
veterán

SPDIF az egy digitális kimenet. Nincs köze a másik 2*4 csatornához (7.1) csatornához, azok analóg kimenetek.

Ennyiért akkora térbe nehézkes, a szokásos Genius 1255A-t tudom írni.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8388) Mittu88 válasza dudika10 (#8387) üzenetére


Mittu88
senior tag

És mondjuk 20k-ért?

(#8389) dudika10 válasza Mittu88 (#8388) üzenetére


dudika10
veterán

Hát a következő szinten az Edifierek csücsülnek. C2, R1600T ...
Ezek drágábbak.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8390) Mittu88 válasza dudika10 (#8389) üzenetére


Mittu88
senior tag

Még ezt megkérdezhetem, hogy erről mi a véleményed? Egész jónak tűnik ár/érték arányban, persze úgyis a hangzás a lényeg.

(#8391) dudika10 válasza Mittu88 (#8390) üzenetére


dudika10
veterán

#8376

Röviden összefoglalva: :(

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8392) Mittu88 válasza dudika10 (#8391) üzenetére


Mittu88
senior tag

Okés, köszi szépen a segítséget, riszpekt :)

(#8393) dudika10 válasza Mittu88 (#8392) üzenetére


dudika10
veterán

Jah egyébként a nevem alatt olvashatsz az edifier R1600T-ről meg egy kicsit a Creative T20-ról, az olyan 23k körül van ha jól emlékszem. Ha még nem olvastad volna.
Nincs mit. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8394) csonti07


csonti07
tag

Sziasztok.
lenne egy szimplán kíváncsi kérdésem.
melyik a legjobb/legdrágább/legatommegaszuperabb
2.0 vagy 2.1-es hangfalszett amit ma lehet kapni
M.O-n vagy a világon nekem 8:D
legyen akkor a világon melyik:D

(#8395) dudika10 válasza csonti07 (#8394) üzenetére


dudika10
veterán

Elég idétlen kérdés. :U
Ha külön nézünk erősítő+hangfal kombót akkor a határ a csillagos ég, csúcskategóriában már az ízlés dönt hangfal és hangfal közt leginkább.
Aktívak közül a stúdiókba szántak közül vannak millió körül párok.
Mind a kettőhöz vehetsz mélynyomót is, így 2.1 lesz a 2.0-ból.
De a szoba akusztikája nagyon komolyan beleszól amin csak kőműves változtat, kell normális forrás, normális felvételek...
Szóval idétlen kérdés.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8396) csonti07 válasza dudika10 (#8395) üzenetére


csonti07
tag

nem idétlen az:D

nem külön cuccra gondoltam hanem kompaktra tehát amit bemész azt megveszel egybe ugyanattól a gyártótól,
ha kizárjuk a szoba akusztikáját a forrást mindent, akkor melyik?
ha az "egybe" dolgokban gondolkozunk,

csak kíváncsiskodok nem kell oltogatni:D

ja és nem stúdió cuccra mert azt tudom h ott vannak millósók persze, hanem otthonra szánt cuccokból.

[ Szerkesztve ]

(#8397) dudika10 válasza csonti07 (#8396) üzenetére


dudika10
veterán

Annak a kérdésnek, hogy "mi a legjobb?" nincs értelme. A kamionnak is 4 kereke van meg a ferrarinak is, de a melyik a jobb kérdésnek nincs értelme.

Szóval ha elmondod mit szeretnél akkor meg lehet mondani, hogy arra mi a jó megoldás. ;)
Egyébként van az Edifiernek és a Bosenak is pl 100k környékén rendszere.
De ha a hangminőség a lényeg nem ezeket választod.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8398) csonti07 válasza dudika10 (#8397) üzenetére


csonti07
tag

jól van hagyjuk:D
nem fontos, mind1.

(#8399) dudika10 válasza csonti07 (#8398) üzenetére


dudika10
veterán

Nagyon szívesen segítek, csak ez olyan kérdés, mint a "mi a most kapható legjobb autó?". Erre a kérdésre nem lehet így válaszolni. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8400) schawo válasza csonti07 (#8396) üzenetére


schawo
titán

Legdrágábbak mindenképpen a Gelenec cuccai. A legjobbak is, ha stúdiót akarsz üzemeltetni. Zenehallgatásra viszont erős határeset, a hangja nem szórakoztató, kizárólag munkaeszköz.
Olyan viszont nem létezik, hogy valami a "legjobban szól". Az mindig ízlés kérdése. Szóval ezért értelmetlen a kérdésed. Továbbá nem tudom, hol a határ az otthonra szánt és a nem otthonra szánt cuccok között Én otthonra is stúdió monitorokat használok

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.