Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#83451) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok.
Lett egy új hálószoba a a házba. Időszerű volt mert 2 nagy szoba +nappali + konyha volt 4 gyerek és ránk. Most csináltunk a "kamrából" egy hálót nyár közepén. 2,2x2,5m. Egy ágy megy egy kis szekrény elfér, amire kell pont elég. Eddig teljesen jó volt mert hát meleg volt. De most bejött a hideg és egy pár hónapig nem igen számíthatunk a 30 fokra :D Kicsit merevebben ébredtem ma mint szoktam de nem csak a takaró alatt hanem fölötte is :DDD
Szóval kéne valami fűtési alkalmatosság erre a kis térre. A villany ami adott. Van olyan villannyal működő készülék ami az alvásidő alatt napi cca 8-9 óra nem enné meg a lelkem? Ezeket a konvekciós fűtőpaneleket néztem. Ezek élhető megoldások vagy van jobb? Olyan 40e amit beruháznék rá. Ha jó a panel is mert egyre megy akkor mekkora kéne? Elég az 500w vagy kell bika 2000? Előre is köszönöm.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#83452) föccer válasza Rivaul (#83451) üzenetére


föccer
nagyúr

Tisztán villannyal fűteni max 1-es hatások. Nagyjából mindegy, hogy milyen rendszert raksz be. Én simán egy termosztátos olajradiátort raknék be, amit akár egy időzítős dugaljba raknék. Ha nem zavar a hang, akkor meg ventillátort.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#83453) ivana válasza macilaci78 (#83440) üzenetére


ivana
Ármester

A mai tekercsesek milyen minőségűek? Ilyen 2000/m^2 körülieket láttam, de az gondolom borzalmas. A munkahelyemen van az új épületben a konyhában LVT az jól néz ki, csak a fa minta ami szinte az alap az adott helyiségbe borzasztó lenne.
Lehet végül a valami kő hatású lesz, az még elmegy. De ez úgyis inkább tavaszi munka lesz, mert kivinni a vaskádat nem túl egyszerű mulatság. Ha már itt tartunk lábas vaskád szerintetek mennyire kompatibilis LVT-vel?

(#83454) macilaci78 válasza ivana (#83453) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A mai tekercsesek többet bírnak az LVT-nél. A lábas vaskád vízzel, emberrel kb 2 mázsa lehet, kis felületű lábakkal. Ne nagyon mozgasd, nyomot hagyhat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#83455) Rivaul válasza föccer (#83452) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszi, akkor ezek szerint minden agyonra hangolt és atom érzékeny termosztátos valami az csak szántóföldimunkás vakítás :/ Hát jó, akkor nem áldozok rá túl sokat, van itthon egy kis állós olaj. Az árát beletolom a villanyszámlába max :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#83456) windlord


windlord
őstag

Mennyezetet szeretnek szigetelni, leginkabb hoszigeteles celjabol.
Ami a problema, hogy nem nagyon tudom lejjebb hozni a mennyezetet, mert alacsonyak a szobak. Nezegetem az almennyezeti lapokbol valo szigeteleseket.
Van ilyesmibol tapasztalat?
Dekor szempontjabol sem csunyak.

(#83457) ivana válasza macilaci78 (#83454) üzenetére


ivana
Ármester

Köszi ez nem annyira gond mivel igen pici a helyiség a kád helye adott. A Tarkettnél találtam pontosan olyan mintát amit szeretnék (cementlap) exclusive 240 happy shapes a neve.

(#83458) macilaci78 válasza ivana (#83457) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha gondolod, holnap utánanézek a nagykönyvben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#83459) gerisz23 válasza windlord (#83456) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha van 10cm helyed-mondjuk-akkor ragassz illetve csavarozz fel hungaricell táblákat a mennyezetre,utánna meg mehet a dekor.
De szvsz a padlásra raknék inkább szigetelést.A 7-8 mmes dekor lapoktól csodát ne várj.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#83460) föccer válasza windlord (#83456) üzenetére


föccer
nagyúr

Sokat nem érnek. 5-10 cm-t ragasztani kellene, hogy érdemben használjon. Födém felett nem megközelíthető a hely?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#83461) philoxenia válasza koxx (#83444) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

51:28-tól... ;)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#83462) Takika14


Takika14
aktív tag

Üdv!

Egy kérdésem lenne. Panel lakás WC helyiségben a szellőző csőbe szeretnék beépíteni egy elszívó ventilátort amit a lámpára kötnék, nem közvetlenül a kapcsolóra mert vésni nem szeretnék.

Kérdésem a következő lenne, direktbe lehet húzni egy plusz szálat a láptatest mellől egy wagoval bármiféle relé vagy kismegszakító közbeiktatása nélkül?

Így ugyan a lámpa lekapcsolása után már nem pörög percekig mielőtt leállna maga az elszívó de jóval egyszerűbb megoldás lenne.

(#83463) windlord válasza föccer (#83460) üzenetére


windlord
őstag

Tarsashaz, ezt elfeledtem leirni. Minimalis helyem van sajnos.
Neztem az xps polisztirol lapokat direkt erre a celra. Talan az?

(#83464) föccer válasza windlord (#83463) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha nagyon nincs helyed, akkor PUR tablas szigeteles. 1,5-2x jobba a hoszigetelo kepessege, cserebe nagyon gyullekony es nagyon tuzveszelyes, igy minden keppen erdemes ra valamilyen vedo reteget rakni, nehogy valamilyen szikra elkapja.

Mekkora vastagsagot lehet elvenni belmagassagrol?

Ha nincs felulrol szomszed, akkor is megoldhato ha van hozzaferheto padlas.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#83465) gerisz23 válasza Takika14 (#83462) üzenetére


gerisz23
őstag

Penelba nem tehetsz saját ventit.
Rákötve a lámpára természetesen működik.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#83466) TeeJay válasza gerisz23 (#83465) üzenetére


TeeJay
félisten

Alattunk lakónak is van és élvezem mikor télen beül budira cigizni és tolja hozzánk a füstöt mivel a lépcsőház a fő nagy elszívót takarékosságra hivatkozva naponta 2x 2 órára időzítővel üzemelteti csak, reggeli órákban illetve esti órában... Közötte nincs elszívó csak ami huzat magától lenne

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#83467) updog válasza TeeJay (#83466) üzenetére


updog
senior tag

Az elbeszélgetés (szomszéddal a dohányzás, gondnoksággal az elszívó miatt stb.), mint általában, most sem megoldás, propagáljuk tovább a problémát, nálunk ne legyen látható / érezhető a gond, az a lényeg.... :U

Csak hogy ne a levegőbe beszéljek: hozzánk is nyomta befelé a rántotthússzagot a wc-be valamelyik ....... lakótárs, valószínűleg a kürtőbe bekötött konyhai elszívója. Mikor meguntam, a gondnoknál kilátásba helyeztem egy katasztrófavédelmi bejelentést a házra (nem tudom hogy lehet-e amúgy, meg hogy hogy működik :DDD), de azóta nincs kajaszag a vizesblokkban.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#83468) TeeJay válasza updog (#83467) üzenetére


TeeJay
félisten

De amúgy csomóan raknak saját elszívót, ez ellen nem lehet semmit tenni szerintem
A WC-ben cigizésért (télen divat) én masszív pénzbírságot adnék mert én gyűlölöm a cigi füstöt és ölje meg magát a hülye vele de én nekem miért kell szívnom akaratlanul?
A lépcsőházban cigiért meg rendőri intézkedést mert az ilyen hülyék miatt lesz a paneltűz.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#83469) updog válasza TeeJay (#83468) üzenetére


updog
senior tag

Tökéletesen egyetértek, sőt, totálisan tiltanám és büntetném a társasházak közös- és magánterületein a dohányzást, nálunk az ablakokon is befújja a szél, 2-3 emeletnyi távolságból is a füstöt (ugye, ha engem zavar a büdös, egészségtelen füst, amit más pöfög be hozzám, akkor én költözzek tanyára, totális kép és elmezavar, na mindegy). Az idióták meg a fával és linóleummal bélelt, papírral teleplakátolt liftben is képesek rágyújtani, nem bírják ki azt a 20 másodpercet míg leérnek, nem is írom le, hogy milyen gondolataim vannak ilyenkor.

De, ettől függetlenül, még mindig nem azt tartom (jó) megoldásnak, hogy akkor csináljunk egy kis túlnyomást, aztán majd másnál lesz cigiszag...

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#83470) TeeJay válasza updog (#83469) üzenetére


TeeJay
félisten

Én ezért tervezek majd fürdőbe WC-be saját elszívót ami csak akkor nyit ki ha üzemel utána vissza zárja magát.
Illetve a WC mögötti szerelő részen a hideg meleg víz, lefolyó cső meg elszívó cső köré purhabot tolok majd h azon se tudjon semmi fel jönni
Kinyomom és kb hermetikusan el leszek zárva az alsó szomszédtól, sőt ha felül is Kinyomom a réseket akkor a felső szomszédtól is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#83471) RexpecT válasza TeeJay (#83466) üzenetére


RexpecT
addikt

Nálunk egy pár éve cserélték le a motorost olyan ventilátorra amit a szél mozgat. Nincs hangja, nulla a fogyasztása, a régi motoroshoz képest, hatásfoka itt a zárószinten nem is rosszabb mint a réginek. [link]

[ Szerkesztve ]

(#83472) macilaci78 válasza updog (#83469) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én, ha szag van a liftben, felviszem a legfelső emeletre, kitámasztom az ajtót, a folyosón lévő ablakot kinyitom és hagyom kiszellőzni.
Mikor került írás a lépcsőházba, hogy ezt be kéne fejezni, erre a papírra írtam rá, hogy a liftet a cigiszag és pacsulik bűze miatt szellőztetjük.

Az ablakon szellőztetéskor betévedő cigiszag engem is bosszant minden évszakban. De sajnos neki ugyanolyan joga van mérgezni a környezetét, mint nekem a tiszta levegőhöz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#83473) windlord válasza föccer (#83464) üzenetére


windlord
őstag

Van felette lakas, az a baj, hogy ures.
Minnel kevesebbet kellene elvenni. Par centi jatszana. Neztem ezt a pur szigetelest, de azt egy kartonnal kellene elzarni. Felek a villany miatt. Szerintem ez az xps tema a legjarhatobb szerintem. Felragaszt, lefest es csok. Vagy felragaszt es arra a dekor.

(#83474) mokus1


mokus1
addikt

Tudtok olyan boltot mondani ahol keszleten is tartanak burkolatot?
A furdoben 3 fele csempe lesz de sajnos az egyik csak novemberre jonne meg. Valahonnan kene vadászni.

(#83475) macilaci78 válasza mokus1 (#83474) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Obi, Praktiker.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#83476) mokus1 válasza macilaci78 (#83475) üzenetére


mokus1
addikt

Ott nincs illetvw bauhausban sem.

(#83477) Ispy válasza mokus1 (#83476) üzenetére


Ispy
veterán

Én legutóbb itt vettem:

http://keramitalia.hu/

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#83478) pjen válasza mokus1 (#83476) üzenetére


pjen
félisten

A Mirabell nél még megnézhetnéd,elég nagy készletük van.

(#83479) Libidec


Libidec
csendes tag

Bejárati ajtóhoz vezető beton lépcsőfokokat hogyan, mivel lehetne csúszásmentessé tenni? Gondolok itt radikális, de nem hétköznapi esetekre, mikor reggel az ónos eső majd szépen ráfagy.
Annak idején géniuszok lekerekítették a lépcsőfokok széleit elég nagy ívben, ráadásul a fokok szélessége sem éri el a biztonságos úgymondván cipő hosszát, jó ha van 3/4-e, így már most is figyelni kell hova lép az ember.

Olcsó megoldást keresnék, csak idén télre. Nézegettem a csúszásgátló szalagokat, de ezeknek durván megvan az áruk + ragasztó.
https://csuszasgatloszalag.hu/termek/207

Én elsőre tetőzsindelyre gondoltam... működhetne?

(#83480) koxx


koxx
MODERÁTOR

Tudtok ajánlani Bp-en generál kivitelező céget ami megbízható és jó minőségű munkát végez? burkolás, festés és vízvezeték szerelés lenne a fő irányvonal.

(#83482) Takika14 válasza gerisz23 (#83465) üzenetére


Takika14
aktív tag

Köszi a választ!

Azt esetleg meg tudod mondani miért nem lehet? Mi négy emeletesben lakunk, közös szellőző van viszont abban csak maga a huzat dolgozik.

(#83483) mezis válasza Takika14 (#83482) üzenetére


mezis
nagyúr

Azért nem, mert ami a te lyukadon beáramlik, az a többi lyukon meg kiáramlik.
Központi elszívó ventilátor lenne a megoldás, minden lakásban kapcsolóval és esetleg elzárható zsaluval.
(Kb 40 évvel ezelőtt láttam ilyen megoldást konyhai elszívóra Drezdában (NDK !) egy sokemeletes, kollégiumnak használt lakó épületben.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#83484) TeeJay válasza RexpecT (#83471) üzenetére


TeeJay
félisten

Ok de ha szélcsend van ez sem működik. Itt felénk is van már pár panel tetején gondolom spórolás miatt, jó lenne ha mindre rá tennék

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#83485) updog válasza mezis (#83483) üzenetére


updog
senior tag

"Azért nem, mert ami a te lyukadon beáramlik, az a többi lyukon meg kiáramlik." ;] :Y ;] Infantilis vigyor szmájli nincs?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#83486) Ferike81 válasza updog (#83485) üzenetére


Ferike81
senior tag

Így hirtelen beleolvasva olyan érzésem támadt mintha valami vasárnap délutáni perverz barkochbázásba csöppentem volna. ;]

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#83487) Takika14 válasza mezis (#83483) üzenetére


Takika14
aktív tag

Értem. Mondjuk ennek ellenére biztos, hogy rakok fel és leszigetelem a WCben futó szellőző és vízcsövek körül mivel jelenleg áll fent az a helyzet, hogy minden szag beáramlik hozzánk legyen szó cigiről vagy főzés/sütés által keletkezett szagról. Ennyi erővel nem lehetne rá kötni a konyhai pára/szagelszívót sem erre a közös szellőzőrendszerre mégis megteszik én meg szagolhatom a lakásban a 23. alkalommal újra felhasznált olaj szagot és társait..

(#83488) Rotyi válasza Takika14 (#83487) üzenetére


Rotyi
aktív tag

A szellőzőkürtőt időnként érdemes kitisztíttatni egy szakcéggel, minden lakóval egyeztetett időpontban, mert ha az ott lerakódott olajos, zsíros cucc meggyullad, akkor egy ventilátorral nagyon jól megtáplálható az égés folyamata....

Ami majdnem az, az nem az!

(#83490) morfondőr


morfondőr
őstag

Srácok!
Egy H jelű acélgerendát, amit teherhordó fal kiváltására tettünk a födém alá, le kellene festeni? A kereskedő szerint nem lesz semmi baja pár évtizedig.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#83491) pjen válasza morfondőr (#83490) üzenetére


pjen
félisten

100 évig biztos el áll fedett helyen, de lefestheted.

(#83492) Met válasza morfondőr (#83490) üzenetére


Met
Topikgazda

Maximum annyiból érdemes lefesteni hogy ha esetleg vizet kap, a rozsda de üssön át a vakolaton, festéken.
De ehhez nagyon vékony vakolatnak kell lennie szerintem.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#83493) Poultier


Poultier
tag

Tetőtér beépítésnél a válaszfalakat Rigips Blue Acoustic gipszkartonnal tervezzük felhúzni, a kérdés az, hogy a falba milyen szigetelés ajánlott? Kőzetgyapotra gondolok, bár nem olyan olcsó, mint az üveg, de talán tartósabb.

(#83494) ctrlaltdel13 válasza Poultier (#83493) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Gondolom a hangszigetelés végett raksz blue acusticot.
Akkor csak is kőzetgyapot.

(#83495) macilaci78 válasza Libidec (#83479) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csirkehálót feszíts rá. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#83496) szaszyka válasza Takika14 (#83482) üzenetére


szaszyka
senior tag

[link]
Egy ilyen kellene nektek, mondjuk napelemes+akkus megoldással, hogy ne fogyasszon sok áramot, de a fillérb...ó, mindenen spóroló k....g, lépcsőházban cigarettázgató lakó úgyis leszavazná, mert minek olyan drága cucc oda, ne erre legyen elköltve a ház pénze, mert még a végén jobbak lennének a lakókörülmények... Jobban jársz, ha elköltözöl egy családi házba :D

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#83497) Takika14 válasza szaszyka (#83496) üzenetére


Takika14
aktív tag

Köszönöm. Először rákérdezek az illetékes emberkénél, hogy miért nincs vagy miért nem üzemel a központi elszívó. A saját kis ventit még mindig megoldásnak találom és sanszos, hogy lesz is.

Igen, a hä tervbe van de még spórolás folyik rá, szerencsére nem albiban vagyunk párommal. :)

(#83498) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Beltéri falszigetelésre kellene nekem ajánlat.
Beújítottam 1 kandallót! Mivel tudnám a mögötte lévő falat leszigetelni?
A cél az, hogy a vakolat ne potyogjon le, illetve a hőtől ne olvadjon meg a villamos vezeték a falban!
Kőzetgyapot és társait nem szeretnék, 2 szoba ajtó közt lesz a kandalló, és hülyén mutatna ha az ajtó félfáktól kijjebb lenne a szigetelés...

:R

(#83499) Rotyi válasza forras2 (#83498) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Hőtükör. Több helyen javasolják, de tapasztalatom nincs vele.
[link]

[ Szerkesztve ]

Ami majdnem az, az nem az!

(#83500) gabe_ válasza Takika14 (#83497) üzenetére


gabe_
őstag

Korábban már írták a korrekt megoldást.
Zsalus elszívó ventillátor. Akit zavar a lakásba a szellőzőn befújt szag, ilyet kell felszerelni. Ez alapesetben zárva van, de a villanykapcsoló felkapcsolásakor nyit a zsalu és indul a venti. Lekapcsolás után időzítve leáll a ventillátor és zárul a luk... :)
Egyszerű, készen kapható technika.
Ráadásul ha a közös szellőzőn mindenki ilyet rak fel, nincs is gond senkinél.

Sovány szakácsban sose bízz!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.