Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#47401) Nerazim válasza #46372352 (#47400) üzenetére


Nerazim
őstag

A szigetelés nyáron nem sokat számít én a hőtároló képességről beszélek. Aminek nagy a tömege annak általában jobb a hőtároló képessége. A hőszigetelés mivel könnyű neki szar, viszont jó a hőszigetelő képessége ami a betonnak szar ;] (Pl. a vályogfal ezért jó nyáron mert lassan melegszik át.)

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#47402) pjen válasza #46372352 (#47400) üzenetére


pjen
félisten

Cserepes lemeznek megvan az az előnye is,hogy szigetelés nélkül sem hordja tele hóval a padlást a szél.Cserépnél viszont elő elő fordul ilyen baleset.

(#47404) Nerazim válasza #50751744 (#47403) üzenetére


Nerazim
őstag

A cserép tudtommal vízzáró, mert valamennyi nedvesség átmehet rajta. Ezért kell alá fóliát tenni.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#47406) Dr.Zoo válasza #50751744 (#47396) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Sajnos erről tudok nyilatkozni, Apámnak megvannak a 20+ éves számlák, és mikor próbált reklamálni, elhajtották mondván becsődölt az eredeti gyár, jogutód nélkül.
Lemezekre válik szét, és szépen darabokban távozik.
Békéscsabai a cserép. Mázatlan.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#47407) n@p@lm válasza Nerazim (#47404) üzenetére


n@p@lm
őstag

Fóliát a porhó miatt kell alája tenni.

[ Szerkesztve ]

(#47408) Nerazim válasza n@p@lm (#47407) üzenetére


Nerazim
őstag

Az is nedvesség nem? ;)

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#47409) n@p@lm válasza Nerazim (#47408) üzenetére


n@p@lm
őstag

A cserép nem ázik át, ergo onnan nedvesség nem kerül a padlástérbe.
Viszont a porhót a szél behordhatja.

(#47410) Nerazim válasza n@p@lm (#47409) üzenetére


Nerazim
őstag

A cserép is "át tud ázni" mivel csak vizzáró, csak olyan kevés nedvesség megy át rajta ami el is tud párologni.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#47411) n@p@lm válasza Nerazim (#47410) üzenetére


n@p@lm
őstag

Cserép alatt még nem találkoztam vízzel, hóval viszont igen.
Úgyhogy felőlem "átázhat" míg nyoma nincs!

(#47412) fess válasza updog (#47383) üzenetére


fess
őstag

Ha tudsz burkolni, a burkolást szerintem vállald be, laminált padlót mi ketten 1,5 napig raktuk, nem korán kezdve, nem későn befejezve. Csempézni gondolom csak a fürdőt akarjátok,az nem túl nagy, 2 nap alatt az is megvan. A konyhába ha kell csempézni 1 nap. Ha tudsz glettelni, akkor ahhoz se kell szaki, én azt nem vállaltam be, de szűk 1 hét alatt festéssel együtt az is megvan.
Mi itt laktunk felújítás alatt, de csak azért mert muszáj volt, ha meg tudjátok oldani csak a készbe költözzetek be, nem valami kényelmes.

(#47413) #03969024 válasza #46372352 (#47391) üzenetére


#03969024
törölt tag

Egy tisztességes tetőcseréppel szemben legfeljebb a súlya, meg a könnyebb (?) kivitelezés lehet előny. Szerintem nem is szép, elég mesterkélt a kinézete, a korrózióvédelme padig milyen lehet? Gondolom, azt is vágni kell... Vannak anyagok, amelyek évezredek óta bizonyítanak (kisméretű tömör tégla, kerámia cserép, pl.) kíváncsi lennék, lesz-e Lindab és egyéb lemez úgy 100 év múlva?
Ja, azt se felejtsük el, hogy nálunk azért illik legalább 35 fokos lejtésű tetőt készíteni, a divatos mediterrán tetők nem ennyi esőre lettek kitalálva. Aztán csodálkozunk, hogy esetleg beázik...

(#47414) pjen válasza #03969024 (#47413) üzenetére


pjen
félisten

A kisméretű tömör téglát sem használják egy családi házban szinte sehol.

(#47416) emre válasza #03969024 (#47413) üzenetére


emre
veterán

Nekem a műanyag ajtók ablakok is tök idegennek tűntek annak idején a fával szemben, most meg mi van.....

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#47418) pjen válasza #50751744 (#47417) üzenetére


pjen
félisten

Erről a túl biztosításról.A beton cserép előtti időkről pár tetőhöz volt némi közöm.A cserépléc 5x2,5 vagy 5x3 cm es volt.Most a beton alá tesznek ilyent a cserép alá csak 3x2cm megy,pedig a hó és jég nem lett könnyebb.

(#47420) Ton-ton


Ton-ton
tag

Tetőfedés...
Sajnos azt kell mondjam manapság nehéz olyan anyagot találni, ami valóban tartós. A cserép mint itt is olvashattuk már nem ugyanaz mint régen. Túlégetett sokszor, és hasonlók. A cserepes lemezre 30 év garanciát adtak régebben (Lindab), de ez az átrozsdásodásra vonatkozott... És valóban, apósnál 22-23 éve van fenn a Lindab, és elég vacakul néz ki. Keleti oldalon ledobta a festéket, a nyugatin "csak" kifakult... A betoncserépről még nincs elég tapasztalat (bár azt tettem fel saját házra), ahogyan az új fajta hullámpaláról sem. A bitumenes zsindelyt eleve 25-30 évre gyártják, utána csere...

Cserepes lemez előnye, hogy használható olyan helyeken is (kicsi vagy épp nagy dőlésszög) ahol a cserép nem használható, vagy csak nem javasolt.
S igen, valóban zajos esőben.

http://qtp.hu

(#47421) philoxenia válasza Ton-ton (#47420) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A bitumenes zsindely 25 év után még elbír egy sort, a tetejére szögezve nálunk eddig nagyon jól vizsgázik, 12 éves lassan...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#47422) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Némi fűtéskorszerűsítésen töröm a fejem, ez ügyben gondoltam, hogy tanácsot kérek itt. Új építésű társasházban lakunk (~10 éves), házközponti fűtésünk van. A fűtést ennyi idő alatt is nehéz volt kiismerni. Van a nagyszobában termosztát, hőfok jelzésekkel, de ennek semmi funkciója nincs, csak ki-bekapcsolás. Ha bekapcsolom, tök mindegy, hogy 25/35 fokon áll. A radiátorokon van állítható, számozott szelep, ezzel lehet beállítani a fűtést, de ez meg elég nehezen szabályozható. Ha picit feltekerem, már marha forró lesz, ha picit le, hideg.
Azt szeretném, ha központilag, egy egységről (termosztát) lehetne vezérelni minden zóna (szoba/radiátor) hőmérsékletét, tehát ne a radiátorokat kelljen tekergetni. Illetve nem bánnám, ha akár távolról is lehetne vezérelni. Szóval, amolyan okos fűtési rendszert szeretnék. Kivitelezhető ez az adott körülmények alapján? (társasház, házközponti fűtés, meglévő szelepes radiátorok). Kb. mekkora beruházás volna ez? Nézegettem neten ilyen intelligens fűtési megoldásokat, csomagokat, kb. 250.000-től láttam pl. a Smart-Home Mo. honlapján. (bár az ilyen 25-50 m2-re van, nekünk 3 szobás - 2 szoba + nappali amerikai konyhával - kb. 70 m2-es a lakásunk (+2 erkély, de az mindegy ebből a szempontból)).

(#47423) Ton-ton válasza philoxenia (#47421) üzenetére


Ton-ton
tag

Egy kis előtető nálunk is abból készült. Nem túlzottan szép (cca az is 12 éves), az átfedések hullámai előjöttek, és kezd lemosódni a kőzúzalék is (kicsit látszik a lapok szélén), de egyelőre nem ázik be.

A mezei halandó azt gondolná, hogy felkerül a tető, és nyugodtan alhat. Sajnos azonban 25-30 év után szinte kötelező a tetőcsere (de minimum a héjalás), mindegy mire esett a választás... Elgondolkodtató, hogy mikor (s milyen formában) vezetik be ugyanezt a falaknál...

http://qtp.hu

(#47424) zsambek


zsambek
aktív tag

Sziasztok!

Ket problemam van:
-Ha megnyitom a zuhanyzoban a csapot, akkor a mosdoban a csapbol el kezd csopogni a viz.
-Ha megnyitom a zuhanyzoban a csapot, akkor ilyen nagyon kulonleges hangok erkeznek alulrol?!

Ezekre van valamilyen otleteteket?

Koszonom szepen,

(#47425) macilaci78 válasza TayRol (#47226) üzenetére


macilaci78
nagyúr

létezik olyan parketta, ami jó padlófűtéshez, és legalább ugyan azt a hatásfokot tudja hőleadás tekintetében, mint a járólap? - Nem. Egy járólap hőgátlása 0,01 kW/m2 körül van, egy fa parketta 0,13 kW/m2 körül. Mindennel együtt 0,15-0,17 kW/m2 alatt kell lennie.
A PE-fólia alapvetően szigetel a benne lévő levegőbuborékok miatt, ha erre 10 centinként ütsz egy ceruzavastag lyukat, akkor már nyilván fasza lesz padlófűtésre. :U XPS, parafa, vagy valami komolyabb alátét. De a direkt leragasztástól jobbat nem fogsz találni a hő szempontjából.

Padlófűtésre parkettából rétegelt kell és vékony 2 okból kifolyólag: vékony, hogy ne fogjon le sok hőt, illetve a vékonyabb fa kevésbé vetemedik, illetve rétegelt, hogy még jobban visszafogják a vetemedésre való hajlamát. Szalagparkettát nézz, ha nincs extra igényed.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#47426) philoxenia válasza Ton-ton (#47423) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Zsindelyből is sokféle van, ugyanúgy mint cserépből. Minőségre is. Ráadásul az se mindegy mire kerül föl és hogy van felrakva.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#47427) ALI_G válasza #50751744 (#47417) üzenetére


ALI_G
veterán

A leier betoncsereprol mit lehet tudni, ha mar itt tartunk? Hotukorfolia lesz alatta.

(#47428) pjen válasza Gabesz87 (#47422) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ha az összes radiátor szelepet(Afelük)kicseréled thermóelektromosra,szobánként tudod termosztáttal szabályozni.

(#47429) föccer válasza ALI_G (#47427) üzenetére


föccer
nagyúr

A betoncserepek jók, időtállóak, olcsóak. (höhö, mernék mást mondani. :D )

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47430) #03969024 válasza pjen (#47414) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem használják, mert hőtechnikailag elavult, a mai falazóanyagokkal szemben pedig munkaigényes. Viszont, sokkal tartósabb, szilárdabb. Komoly teherhordó szerkezeteket a modern anyagokba nehéz kivitelezni, ott egy egyszerű tipli már nem elég. Én is 38 PTH-el építettem, de mai fejjel inkább kétrétegű falazatot csinálnék. Még egy előnye a kisméretűnek: Nézd csak meg, mit művelt vele mondjuk Gaudi...

Tetőcserép: Érdekes a betoncserép téma. Szerintem az itthoni csapnivaló cserepek miatt terjedt el, elsőként ugye a Bramac. Meglepő módon, akkoriban a hazájában, Ausztriában sehol sem lehetett látni. Elgondolkodtató... A lécezésről pedig úgy emlékszem, gyártói előírás szerint csak a hódfarkú betoncserép alá kellett az ún. "bramac-léc, mivel a normál betoncserép kb. azonos súlyú (tömegű) négyzetméterenként, mint a hagyományos. Én kb. 14 éve Creaton cserepet vettem, még klinkerégetett német gyártás, 50 év garancia, jégverésre is. Volt már néhány vihar azóta, egyetlen darab sem esett le.

(#47431) pjen válasza #03969024 (#47430) üzenetére


pjen
félisten

Azt mondjuk nem tudom mit nem tudsz 38 as PTH tégla falba tiplivel és kevés gipszel rögzíteni.Mi van ha a kisméretűbe pont fugába fúrod a tiplit?
Cserép.A rendszer váltáselőtt nem volt beton cserép sem bramac léc.Normál cserép volt 5x3 cm.Egyébként 10 évig laktam egy bakterházban.Egyszer eltört egy cserép...fordítottan volt nútos.Kikinda felirat,1907 es dátum.Olyan volt mint az acél.Nem a cserép a sz@r hanem a gyártás.

(#47432) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Néhány hete volt egy olyan problémám, hogy az épített zuhanyzó (~1m^2) padlóburkolatában a burkolóelemek közti tömítés megadta magát. A probléma továbbra is fennáll, újra kell burkolni az egészet. Az első brigád, aki szemrevételezte, visszahívást ígért árajánlattal, amit azóta is várok. Megnézettem egy másik mesterrel, aki szerényen 72.000 forintot mondott a munkára úgy, hogy az új burkolóelemeket nekem kell beszereznem. Burkoláson kívül annyi munka van még, hogy a zuhany üvegajtaját ideiglenesen le kell szerelni, majd vissza.
Át akarnak verni vagy át akarnak verni? :(((

(#47433) Met válasza Apollo17hu (#47432) üzenetére


Met
Topikgazda

Napi 24k

1 nap: régi csempe felszedése, folyékony fólia lekenése
2 nap: csempézés
3 nap: fugázás

Szerintem qrva drága.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#47434) föccer válasza Apollo17hu (#47432) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem.

[link], [link]

(#47433) Met: Ha valaki adózni is akar belőle, akkor ez a napi minimum, amit meg kell keresnie, hogy megérje dolgozni. Tudom, kiszámoltam, amikor azon gondolkodtam, hogy főállásba ilyesmiket csinálok. Egyszerűen ne, jön ki kevesebből és nem kereste magát degeszre. Autót kell fenntartani, adót kell fizetni. Az ilyen csip-csupp melókra persze bicska nyitogató számok jönnek ki, mert az idő ugyan úgy elmegy vele. 3 nap ez is, meg ha 30 nm-t burkol be.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47435) Apollo17hu válasza föccer (#47434) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Igen, emlékszem arra, amit írtál, de számomra akkor is teljesen valóságtól elrugaszkodott összegnek tűnik. Nem egész nap betonoznak, hanem napi 1-2 óra munkáról van szó.

(#47436) föccer válasza Apollo17hu (#47435) üzenetére


föccer
nagyúr

Pont ez a szívás vele. Attól, még hogy nem dolgozik egész nap, napi díjba dolgoznak. Ha elmegy hozzád, jó eséllyel nem tud másik munkát vállalni arra a napra. Hidd el, 20-25/nap az egy KATA-s vállalkozónak reális, és nem túlzottan pofátlan napidíj. 200-250k fog kenyérre maradni neki ha egész hónapban tud melózni, de ha nincs végig melója, akkor csöcs van. Arra is gondolni kell, mert a pékségben nincs hitelre kenyér.

Ha nem szeretnél ennyit kiadni érte, akkor 1: megcsinálod magad, ahogy javasoltam korábban. 2: keresel olyat, akinek nem szakmája és/vagy nem főállásban ezt csinálja. Ez viszont kompromiszsum. Vagy nem lesz olyan szép, mint ha profi burkoló csinálja (bár a hivatásos burkolók is tudnak hányadék módon dolgozni), vagy csak este/hétvégén tud kimenni dolgozni.

(ps, meg már eltöltött pár órát/gázolajat azzal, hogy kiment felmérni)

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47437) pjen válasza Apollo17hu (#47435) üzenetére


pjen
félisten

Igen,de oda mennek 1.5 óra 3 óra meló levonulnak 1,5 óra a nap elment.Ne kérjél számlát,szerintem sokkal olcsóbb lesz.Esetleges garit úgysem nagyon Tudod érvényesíteni.

(#47438) ALI_G válasza pjen (#47437) üzenetére


ALI_G
veterán

most becsuktam a szemem :D

(#47439) föccer válasza ALI_G (#47438) üzenetére


föccer
nagyúr

NAV-nál dolgozol? :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47440) ALI_G


ALI_G
veterán

Kazánból bárkinek van tapasztalata a következőkkel?

Bosch 5000 WT
Saunier Duval isofast 21 condens
Ariston Clas B premium

Papíron az Ariston a legjobb, de a legvegyesebb is a kép róla. Bosch-t úgy tudom már törökországban gyártják és minőségileg kifogásolhatóak. A SD minőségéről több helyről is jót hallottam, azonban ez egy idei model, nyilván nulla tapasztalat üzemeltetésben. A másik, hogy ennek csak 21 liternyi tároló kapacitása van, szemben a többivel, ami 40+

(#47441) pjen válasza ALI_G (#47438) üzenetére


pjen
félisten

Nem akarok ebbe bele mászni,a hála pénzről kérsz számlát.esetleges borravalóról adsz számlát???

(#47442) #03969024 válasza pjen (#47431) üzenetére


#03969024
törölt tag

Mondjuk lépcsőtartó konzolt. de már konyhabútort sem igazán. Átmenő csavar, vagy szitaháló+ragasztó.

[ Szerkesztve ]

(#47444) #03969024 válasza #46372352 (#47443) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ha jól emlékszem, a Fischernek van erre megoldása. Keresd a katalógusukban!

(#47445) ALI_G válasza pjen (#47441) üzenetére


ALI_G
veterán

erről nem kérek számlát, ezeket egyénileg kell az adóbevallásában feltüntetni :) de ne menjünk bele.

(#47446) pjen válasza #46372352 (#47443) üzenetére


pjen
félisten

Neked inkább a nikecell a probléma mint a tégla.

(#47447) #03969024 válasza #46372352 (#47443) üzenetére


#03969024
törölt tag

[link]

A szövegben van más megoldás is...

(#47450) pjen válasza #46372352 (#47443) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Lányoméknál fent van a tégla falon 8 cm nikecell tetején egy 80 valahány kilós kültéri klíma.Ahogy tudom 4 tipli+csavar tartja ha gondolod megkérdezem pontosan.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.