Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37901) 4ron


4ron
senior tag

(#37899) fero02: tehát egy ilyen zárbetét és az általad linkelt kódzár és probléma megoldva?

(#37900) [HUN]Zolee: olyanra gondolsz, mint EZEN a képen? Tehát belülről van a kilincs, kívülről meg a fogantyú?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#37902) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Hogy lehet a legügyesebben feltakarítani a téglaport?
Vakolt falról és csempéről és fugáról...

Ha karcos egy csempe utólag lehet/ érdemes cserélni 1db ot?

Más:
A anya kapcsoló alacsonyabb kategória mint a sedna?
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#37903) fero02 válasza DonThomasino (#37902) üzenetére


fero02
veterán

Kapcsolóra: igen, anya a legalja.

(#37904) DonThomasino válasza fero02 (#37903) üzenetére


DonThomasino
veterán

Legrand niloe tól már jobb hogy nem műanyag az egész.
A sedna jobb mint a prodax classic ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#37905) nesa válasza DonThomasino (#37902) üzenetére


nesa
veterán

Igen cserelheto kb 10k + anyag

(#37906) [HUN]Zolee válasza 4ron (#37901) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Igen ilyenre gondolok.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#37907) DonThomasino válasza nesa (#37905) üzenetére


DonThomasino
veterán

A mellette lévők nem gyengülnek mikor vési?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#37908) runner 125 válasza DonThomasino (#37902) üzenetére


runner 125
nagyúr

Porszívóval szoktam.
Javarészt ha fúrok odatartatom a csövét valakivel, de utólagos is egész szépen felszívja mindenről.

Kapcsolóból nálam jelzőfényes Legrand Valena van mindenhol már jó pár éve, hibátlanok, kellemes tapintásúak és érezni h nagyon jó minőség.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#37909) pjen válasza DonThomasino (#37904) üzenetére


pjen
félisten

Nem, a classic messze jobb.

(#37910) nesa válasza DonThomasino (#37907) üzenetére


nesa
veterán

elofordulhat max radobsz meg egy kis penzt, ugye ha van rendes fuga vastagsag ami kikaparhato javulnak az eselyek, de altalaban lejon meg par db.

(#37911) 4ron válasza [HUN]Zolee (#37906) üzenetére


4ron
senior tag

Igazából nem is rossz ötlet, gondolkodtunk rajta. Kicsit macera lesz az emberek beengedése, de egy csengővel tudunk jelezni a bentieknek. Esetleg nem lenne nagy kérés, ha linkelnél nekem olyan zárt és kilincset, ami erre a célra megfelel? Csak hogy tudjam kb. mennyibe kerül. Fogalmam sincs hogyan keressek rá.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#37912) DonThomasino válasza pjen (#37909) üzenetére


DonThomasino
veterán

Akkor legrand valena egy kategória a sedna val?
A valena is gyengébb mint a classic?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#37913) pjen válasza DonThomasino (#37912) üzenetére


pjen
félisten

Nem a Valena és a classic kb egy kategória,csak az egyik rugós a másik csavaros.

(#37914) DonThomasino válasza pjen (#37913) üzenetére


DonThomasino
veterán

Azt mondod a sedna t kerüljem?
Ez jön be a legjobban.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#37915) fero02 válasza DonThomasino (#37914) üzenetére


fero02
veterán

Dehogy kell kerülni. Semmi gond nincs vele. Nekem otthon is azzal lesz szerelvényezve a házam + ahol eddig raktunk, ott se volt még sehol probléma velük. Vegyél bátran! ;)

(#37916) csemberlen válasza DonThomasino (#37914) üzenetére


csemberlen
őstag

A szerelvények ára tükrözi a minőséget. Classic, valena a csúcskategória manapság, és ahogy megy lefelé az áruk úgy lesznek egyre gagyibbak.
A sedna egy jó választás, ajánlható.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#37917) pjen válasza DonThomasino (#37914) üzenetére


pjen
félisten

Én nem írtam ilyet.Amint csemberlen is írja van egy árlépcső és ez nagyvonalakban meghatározza a minőséget.de ez nem jelenti azt hogy az olcsóbbak használhatatlanok.Minden esetre a nagyáruházak 200ft os termék családjait messze kerüld el.Egyébként jó példa a Siemens kapcsoló család.Mindegyikben ugyanaz a szerkezet van,fedlap és nyomó fügvényében akár 10x es lehet az árkülömbség.

(#37918) pjen válasza pjen (#37917) üzenetére


pjen
félisten

Egyébként ha teljesen új szerelés lesz esetleg a Legrand Galea családot is érdemes megnézni,igaz egy kategóriával feljebb van árban,de szép igényes darabok.Érdemes még az ELKO ép termék családját is átnézni,aránylag olcsón kínálja az okos ház lehetőséget.

(#37919) Gyick


Gyick
őstag

Régi tipusú (RADAL) radiátort aminek nincs külön légtelenitőszelepje azt el kell zárni légtelenitésnél?Ez olyan hogya hollander ott van közvetlen a radiátor elzárója mellett..Meg mikor jobb csinálni ha be van fűtve vagy ha nincs?Szivattyú jobb ha megy közben vagy nem?

(#37920) Ton-ton válasza nesa (#37886) üzenetére


Ton-ton
tag

A 4cm-est javasom minimumnak (valójában inkább 5 kellene). A 3cm-t egyszerűen meg tudod hajlítani, tehát nehézkesebb egyenesen felragasztani, vagy sokat kell csiszolni.
A vályog ugyanúgy viselkedik mint a legtöbb építőanyag. Tehát alapvetően egyáltalán nem igényli hogy szellőzzön. Azonban a ránk maradt vályog épületek többségénél egyáltalán nincs vízszigetelés (sokszor még alap sem), s ezt ellensúlyozzák azzal hogy nem szigetelik le, így viszonylag elvislhető szinten marad a vizesedés...

http://qtp.hu

(#37921) pjen válasza Gyick (#37919) üzenetére


pjen
félisten

Ha alul felül van szelep a radiátoron akkor üzemelő szivattyú mellett elzárod a felső szelepet és picit megnyitod a hollandit,közben az alsó szelep nyitva van,legalábbis én mindig igy csináltam ameddig le nem lettek cserélve.

(#37922) Ton-ton válasza fero02 (#37903) üzenetére


Ton-ton
tag

Igen anya az a szint amit már be lehet tenni. Nyilván nem csúcsminőség, de ezt az ára is tükrözi.

http://qtp.hu

(#37923) Gyick válasza pjen (#37921) üzenetére


Gyick
őstag

Ok,eddig én is így csináltam csak gondoltam megkérdezem,annyi különbséggel hogy én az alsó hollandit is kiszoktam tekerni kicsit,tudom hogy az alsó nem szokott levegősődni de biztos ami biztos Köszi

[ Szerkesztve ]

(#37924) philoxenia válasza nesa (#37886) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Teljesen mindegy milyen vastag a nikecell, mindenképp lezár sajnos, a kőzetgyapot ellenben nem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37925) pjen válasza Gyick (#37923) üzenetére


pjen
félisten

Alsót ne tekerd ki,pont az a lényeg,a szivattyú alulról megnyomja a radiátorban a vizet és felülre szoritja a levegőt,természetesen ehhez a radiátornak picit lejteni kell a vége felé. :)

(#37926) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.
Radiátornál ami kiáll a falból krómcső,annak mi a neve,hogyan keressem?

(#37927) Pikkolo^^ válasza pjen (#37925) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Biztos vagy benne, hogy alulról felfelé áramlik a víz?

korcsillio: az akasztóra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#37928) pjen válasza Pikkolo^^ (#37927) üzenetére


pjen
félisten

Ebben az esetben igen,alul bele folyik,és mert nehezebb mint a levegő ezért azt kiszoritja,természetesen én egy nyilt rendszerű fűtésben gondolkodom ahol a padláson ki egyenlítő tartály volt,de szerintem zárt rendszeren is müxik.

[ Szerkesztve ]

(#37929) korcsillio válasza Pikkolo^^ (#37927) üzenetére


korcsillio
őstag

Nem,ami a radiátorszelepbe csatlakozik,amit pl.5rétegű csővel a falban össze tudok csatlakoztatni.

(#37930) DonThomasino válasza csemberlen (#37916) üzenetére


DonThomasino
veterán

Hát nem tudom
a classic név nem éppen a csúcs kategóriát sugalja nekem. :DDD

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#37931) harry válasza DonThomasino (#37930) üzenetére


harry
veterán

Ahogy vesszük, egy nagy gyártó klasszikus terméke nekem nem sugallna semmi negatív előérzetet, de sokat nem érdemes az elnevezésen vitázni, ha jó cucc, akkor mindegy is a név. Ez talán azért az árán is meglátszik.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#37932) fero02 válasza philoxenia (#37924) üzenetére


fero02
veterán

Akkor mostanság látni egyre több helyen a nikecel helyetti használatát? :U

(#37933) Ton-ton válasza philoxenia (#37924) üzenetére


Ton-ton
tag

???
Ugyan a kőzetgyapot nem zár le, azonban kívül-belül telibe gletteled (ami már szinte teljesen lezárja), majd a műgyanta alapú nemesvakolattal tökéletesen légmentessé teszed...
A kőzetgyapot kicsit drágább jellemzően, rosszabb a hőszigetelése, azonban tűzálló. S ugye a biztonság a leglényegesebb...

http://qtp.hu

(#37934) korcsillio válasza Ton-ton (#37933) üzenetére


korcsillio
őstag

Én a padlást 7cm kőzetgyapot táblákkal fedtem be,remélem beváltja a hozzá fűzött reményt...

(#37935) runner 125 válasza korcsillio (#37934) üzenetére


runner 125
nagyúr

7cm? Az nem túl kevés? :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#37936) fero02 válasza runner 125 (#37935) üzenetére


fero02
veterán

Az eddigi semmihez képest? :F

(#37937) runner 125 válasza fero02 (#37936) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nah oké, de minden szakforumban írják, h értelme, igazán haszna a minimum 20 cm-nek van.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#37938) Siriusb válasza runner 125 (#37937) üzenetére


Siriusb
veterán

Én 10cm-es kőzetgyapotot raktam le a padlásfödémre, jelentős a különbség. Persze 20 cm vastagságban biztosan még jobb lenne...

(#37939) korcsillio válasza runner 125 (#37935) üzenetére


korcsillio
őstag

Lehet hogy kevés de ezt olcsón meg tudtam szerezni.Először üveggyapotot akartam végigteríteni de ezt sikerült szereznem jó áron így ez lett.
Vályogházat érdemes lehet(60cm falak) szigetelni kívülről?

(#37940) föccer válasza runner 125 (#37937) üzenetére


föccer
nagyúr

A leginkább az első cm éri meg. De egyébként meg a minél több, annál jobb elv érvényesül. A 20 cm már jónak mondható, de ha valaki csak 10 cm-t tud letenni egy csupasz fafödémre, az is nagyságrendi előrelépés.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37941) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata a H2O (Danuta 160/70) akryl kádakkal kapcsolatban?
Talán megegyezhet az M-acryl Tamiza kádakkal?

Mindkettőt egy Kecskeméti cég forgalmazza/gyártja :F

szóval ha találkozott vele már valaki ne tartsa magában az infót,mert még azt sem találom infóként hogy milyen vastag anyagból készült....
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#37942) föccer válasza Bacusuz (#37941) üzenetére


föccer
nagyúr

Akryl kádakkal csak óvatosan, könnyen törnek/repednek. Inkább lemezt javasolok.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37943) szőröscica


szőröscica
addikt

Sziasztok!

A lakásomban dunaferr radiátorok vannak, idén nyáron készült el. A tisztelt mesterek nem mindegyik felfüggesztés alá tettek ilyen kis műanyag alátétet, van olyan radiátorom, ahol a fali fém tartó és a radiátor közvetlenül érintkezik. Ennek következtében mikor melegednek vagy épp hűlnek a radiátorok, kattanásokat lehet hallani azoknál, ahol nincs ilyen műanyag köztes elem.

A kérdésem az lenne, hogy okozhat-e ez valamilyen problémát azon kívül, hogy kicsit zavaró? Nincs ilyen műanyagom, és egyedül nem is túl szívesen emelgetném a radiátorokat, nehogy megtörjem a fűtéscsöveket.

(#37944) föccer válasza szőröscica (#37943) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem valószínű, hogy bármi problémát okoz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37945) flegga92 válasza szőröscica (#37943) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem Purmo radiátorok lettek felszerelve és a mester a műanyag részt egyből eldobta. Amíg szerelte az egyik radiátort én addig eljátszottam a másikkal és sikerült összerakni, hát nem volt egyszerű. Kérdeztem a mestert, hogy az előbbinél nem baj e hogy lemaradt, erre mondta, hogy sosem tudta összerakni eddig (és egyik ismerőse sem) mindig így rakta össze és semmi panasz nem érkezett. De azért kérte, hogy mutassam meg a trükkjét mert ezek után ő is fel fogja rakni. Én nem tapasztaltam, hogy kattogna amelyiken nincs, bár az egy 60 cm-es csak.

(#37946) Ton-ton válasza szőröscica (#37943) üzenetére


Ton-ton
tag

Nem ooz gondot, csak zavaró. Egyébként elég hangyányit megemelni a radiátort, és telefokártyából vágott csíkot bedugni a lemezek közé. 1-2mm emelést azért ki kell bírnia a forrasztásnak (autó emelővel és egy darab deszkával kényelmesen emelheted...).

http://qtp.hu

(#37947) harry válasza flegga92 (#37945) üzenetére


harry
veterán

Az igen :D "Nem tudom hogy kell használni, akkor nem használom". Mesterember...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#37948) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

Ha villanyszerelési kérdéseitek lennének netán, nyugodtan írjatok! :))

Life is Short... Ride Hard!!!

(#37949) biker válasza Jodanovich (#37948) üzenetére


biker
nagyúr

Rendben!

A főépületből a kerti wc-be vezetek ki 230V-ot. a távolság 45m, a WC fogyasztása: 60W izzó (cosfi=1), 2000W hősugárzó (motorja miatt cosfi 0,96), elszívó ventillátor 50W cosfi=0,6
A vezeték keresztmetszete 1,5mm2 kínai gazdaságos vezeték, ebből ered hogy igazából csak 16AWG, mert így spórol a boltos
Ha télen megy a fűtés, és kimegyek nagydologra, akkor hány fokosra melegszik a vezeték 30 perc után, ha kint 0 fok a külső hőmérséklet?
Mekkora fázisjavító kondenzátor kell a cosfi=1 eléréséhez?
Mekkora a feszültségesés?

Köszönöm :U ;]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#37950) föccer válasza biker (#37949) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerelési kérdésekben várja az érdeklődést, nem tervezési feladatokra kíváncsi. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.