Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21351) neduddki válasza Pikkolo^^ (#21349) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

en ojja tlerijak ubgyanamr: -)

udv

neduddki

mod: harry: kizart e a 100+ra eskuszom

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21352) harry válasza neduddki (#21351) üzenetére


harry
veterán

Esetleg még a régi kővárak alternatíva ;]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#21353) neduddki válasza harry (#21352) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha gyunnek a harapdalok nagy elony...post kornyekn ticc egy jo eladot?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21354) szilchi válasza szabjan (#21347) üzenetére


szilchi
őstag

Köszönöm szépen :R .Felmenő lefolyót egy helyen fog keresztezni,a mosdónál.A mosógép lefolyója és víz csatlakozója egymás alatt/felett lesz.Szigetelésre én is gondoltam,majd akkor annyival mélyebbre vésem a hornyot.Benti elzáró csapra én is gondoltam,de én pont egy ilyen Mofém golyós csapot nézegettem :B .De akkor csempe-szelepet nézek.Sőt,én még akár tennék egyet a konyhai elágazás elé.Ha azon a kis részen gond lenne,ne kelljen az egész rendszert elzárni,csak a konyhai részt.A szerelvényeket nézegetve nem találtam szerelt falikorongot ötrétegű rendszerhez.Legalább is annál a boltnál ahol nézegetem az árút.A Hep2O rendszerhez láttam és jó dolog ment pontosan be van állíva a két falikorong távolsága.A régi fürdőkád acélcsövei sem voltak szerintem pontosan egymástól megfelelő távolságra,mivel mindkettőben excenteres toldó volt.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#21355) szabjan válasza szilchi (#21354) üzenetére


szabjan
tag

Mosógépnél sokszor berakják a kiállásokat a gép mögé. Nem kell gondolom ecsetelnem miért nem túl jó ötlet.
Főelzárónál én a golyós! csempeszelepre gondoltam. Nem sima. Azon törik a víz áramlása. Ezek ugyan olyan negyed fordulatosak mint pl. a mofém golyóscsap.. Csak nehogy úgy járj mint én nemrég. Angol csempecsapot kaptam. Mit gondoltok merre fele nyitott? :D Nem létkérdés a főelzáró sem, mert gondold át melyik csapnak nem lesz saját elzárója. Egyedül a zuhanynak. A többin lesz sarokcsapod. Speciel a mosogatón is. Sőt a bojlernél is illik rakni egy feleset a hideg betápra. Így a melegvizet eleve központilag zárod, a zuhany csap hibásodása miatt meg hát nem tudom....... Mondjuk a benti főelzárót vissza szokták sírni amikor bent ömlik a víz és kint 40 centi hó van a vízaknán. Ilyenkor az emberek pánikolnak és nem a mosógép csapját zárják le, hanem rohannak ki elzárni mindent. A villanynál sem a biztiét nyomjuk le a körnek, hanem leküldjük a villanyórát. :D A csaptelepekhez eleve excentert adnak mert nincs pontos falikorong még szereltben sem, valamint a függőleges eltérést azzal lehet kompenzálni.
Szerelt falikorongnál én vagy a Viega szereltjét használom, de az elég csillagászati áron van. Vagy sima rézhez valót szoktam két átmeneti idommal átalakítani 5 rétegű kötéshez, vagy egyest rakok én is külön rögzítve a két oldalt. A megfelelő rögzítést a falban ne bagatellizáld el, mert később meghálálja magát. / Ha majd 5-10 év után ki akarsz tekerni valamit és berohadt kicsit... ;) /

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#21356) Integra válasza szabjan (#21355) üzenetére


Integra
titán

közel 2 éve alszom mosógép mögé épített lefolyóval és vízcsappal. nyugodtan :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21357) szabjan válasza Integra (#21356) üzenetére


szabjan
tag

NA igen. De te amúgy is nyugodt vagy, úgyhogy nem ér.... :D
Egyébként praktikus oka is van, csúnya árvizet is tud okozni, de nem létkérdés az tény... :D

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#21358) Integra válasza szabjan (#21357) üzenetére


Integra
titán

persze, rossz szerelvénynél akár az is lehet. de igazából azzal riasztgattak, hogy leveri a mosógép a centrifugálásnál idővel, mert úgyis elugrál. hiába mondtam, hogy ez nem fog, de igen, biztosan.. most mit kezdjek én más bekopott világnézetével.. ráhagyom. és biztos amúgy, hogy van ilyen mosógép is, amelyik ugrál, a könnyebb, olcsóbb darabok, de az enyém 2 éve nem mozdult egy tized mm-t sem. pont ezért mertem eltüntetni mögé a kiállásokat. és még így is van hely, nem toltam rá teljesen. ugyanezen alapon lett öregeméknél is ott a kiállás, az sem ugrál el. :)
viszont azzal teljesen egyetértek, hogy ha egyszerűbb, könnyebb mosógép kerül bekötésre, akkor tényleg kockázatos lehet a mögötte kialakított kiállás.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21359) erdoke válasza Integra (#21358) üzenetére


erdoke
titán

Utoljára az ősöktől induláshoz kapott Hajdu felültöltős mosógép mozdult el a helyéről. :D Azóta leamortizáltunk egy szárítós Electroluxot, ami még hagyományos hajtású volt, de beton lappal az aljában, bő 90 kilóval nem igazán tudott a padlótól elrugaszkodni, most pedig egy inverteres motorral szerelt AEG van, ami alig rezonál, nem hogy mozogna. Egyáltalán lehet még ugrálós mosógépet kapni?

A legjobb aláírás a héten

(#21360) szilchi válasza szabjan (#21355) üzenetére


szilchi
őstag

Akkor ez a csempeszelep jó lehet?Nincs ott,hogy golyós.Csak az,hogy vízelzáró.Benti főelzárót mindenképp szeretnék,az általad említett okok miatt.Meg akkor az angolt kerülöm :) .Lányos zavaromban majd veszély esetén rossz felé tekerem és a kezemben marad :D .A mosógép lefolyója már úgy lett lebetonozva,hogy elvileg a gép mögé fog kerülni.De akkor a vízét áttervezem úgy,hogy mellé kerüljön.Meg akkor a bojlerhez is teszek egy sarokszelepet a hideg vízre.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#21361) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

halleluja kriptonos uveg berendelve vegre legkesob apr elejre itt lesz, akkor amr csak az asztalsot kell inzultalni:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21362) harry válasza erdoke (#21359) üzenetére


harry
veterán

Nemrégiben a felújítás keretében máshova raktuk a mosógépet, na ott az először az új helyen centrinél elmászott némileg... azóta viszont nem, szóval ezt betudom annak, hogy nem jó helyen állt a lába (erre nem ártana figyelni, vízszintezni, stb). Electrolux alap felültöltős amúgy.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#21363) Retro DJ válasza szabjan (#21347) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Kösz, én ki másoltam elég sok hasznos infót írtál le! Köszi!

Retro

(#21364) KrAt


KrAt
veterán

[link]

Ez mi lehet vajh? A leírásban lévő linkek egész érdekesek.. Arra gondolnék elsőre, hogy valami kondi van benne, és "fázist javít", de az ritkán bántja az Amperokat.. :)

(#21365) runner 125 válasza KrAt (#21364) üzenetére


runner 125
nagyúr

Már én is kérdeztem annó, de akkor még 5k volt. :D

Baromság, átbszás, felejtsd el.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21366) KrAt válasza runner 125 (#21365) üzenetére


KrAt
veterán

Azt én is tudom, hogy átbaszás, de érdekelne, milyen elven akarna működni a videó alapján az amper csökkenése :) Valaki csavargat egy potit a háttérben? :D

(#21367) FatalEror válasza KrAt (#21364) üzenetére


FatalEror
addikt

Áh az gagyi,azért kell fizetni,ez szinte ingyen van

HardCore is my LifeStyle

(#21368) stangli


stangli
senior tag

Szerintetek a [link]-en található biztonsági ajtó, mennyire bírja a téli időjárási körülményeket? Nem lépcsőházba, hanem gangos szabadtéri ajtóként lenne használva, ahol a nap nem is annyira, de a téli hideg, talán megviselheti a fém részeit...

(#21369) Integra válasza stangli (#21368) üzenetére


Integra
titán

csak annyira tegyél be komoly biztonsági ajtót, amennyire az ablakaid és a többi is biztonságos. ha az ablakodon bármikor bejuthatnak, nincsen túl nagy értelme komoly ajtónak. de ha már másszív ajtót akarsz, akkor fáraó ajtó (magyar termék). láttam már ilyen, általad linkelt zsanéros ajtót, vicc kategória kb. tesómnál ilyen van, ipari hulladék. :( és a fáraó ajtóm sem volt sokkal drágább, de ő ment az árra, meg is szívta szegény vele..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21370) szabjan válasza stangli (#21368) üzenetére


szabjan
tag

Ezek annyira vékonylemez kínai szarok, hogy egy ismerősöm a barátnőjével folytatott telefonbeszálgetés után beleöklözött egyet az ajtóba és 3 db fél centi mély bütyöknyom maradt ott... :D 100-120 ezer alatt szerintem nincs normális ajtó.

szilchi:
Az tökéletes lesz. Itt különösen figyelj a mélységre mert ha mélyre kerül a csap nem tudod a takaró rózsát feltenni csempézés után. Próbálj függövel egy vakolat vastagságot megfejteni + a csempe és aszerint húzd ki a horonyból, majd gipszeld meg.

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#21371) neduddki válasza stangli (#21368) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

setajja arra maerre a gyartajkat tanad oszt lessd eg az ajtomat es elmondom mi mijert van ugy

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21372) _Petya_ válasza stangli (#21368) üzenetére


_Petya_
őstag

Szia.

Kínai csodaajtó :D Ez egy szar, egy forintot nem ér. Vegyél normális ajtót: http://www.biztonsagiajto.hu/

Van a kínaival tapasztalatom sajnos, azon kívül, hogy rettenetesen gyenge minőségű maga az ajtó, a zárral is baj van, ugyanis az is rettentő gagyi, ráadásul semmivel nem kompatibilis kínai szabvány, szóval csak ugyanilyen vacakra cserélheted, ha elromlik (el fog), de legalább drágán. Egyébként a "17 ponton záródó" is kamu, ugyanis vékony, üreges(!) fém csövek a záródási pontok. A MABISZ szerint ezek nem tekinthetők zárási pontnak, egy csőfogóval összenyomom... Szóval jó esetben is 1 zárási pontnak számít :) Szerencsére csak albérletben volt ilyen ajtónk, akkor döntöttem úgy, hogy ilyet nem fogok venni.

Szoktak még regélni MABISZ minősítésről, az van neki, végülis a szar is minősítés... :D 3, 5, 10, 15 perces minősítések vannak, ezekhez egyre nagyobb szerszám arzenál vehető igénybe. A 3 percest az 1 db lapos csavarhúzóval és egy kis kalapáccsal szakember által 3 perc alatt nem nyitható ajtók kapják meg. Ez nem kapta meg tudtommal...

Az általam ajánlott, alapkiépítéssel is 10 perces, azt hiszem ott már 230V-os fúrógép és nagy flex is használható....

A kínai ajtó "minőségről" egy videó: http://www.youtube.com/watch?v=xAe_bnW7RrA

Az általam ajánlott ajtó kicsit több pénzért jóval masszívabb, az enyémet 2 markos ember alig bírta felhozni a lépcsőn... + kérhető bele mindenféle hő, hang szigetelés, de alapból is elég jó. Hívd fel a céget, nagyon rendesek, segítőkészek. Csak ajánlani tudom őket.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#21373) _Petya_ válasza _Petya_ (#21372) üzenetére


_Petya_
őstag

Lemaradtam a szerkesztésről, itt találhatók a MABISZ minősítések amiről írtam, nem voltam teljesen pontos sajnos: http://www.pluto.hu/_A/A2.html#BI_2_a

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#21374) szabjan válasza _Petya_ (#21372) üzenetére


szabjan
tag

A video zseniális. :DD
szétröhögtem az agyam... :D
Konzervnyitó vazze.... :C

Ez már sokkal jobban néz ki:
[link]

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#21375) Integra válasza _Petya_ (#21372) üzenetére


Integra
titán

számlára 99e + áfa? az még egész olcsó.. milyen zárbetéttel adják?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21376) DeFranco válasza _Petya_ (#21372) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:DDD 2:45-nél: csak az oroszok tudnak ilyen kedvesen baltával hadonászni :))

Amúgy én azt vallom, hogy minél több zár, annál jobb. Persze az ésszerűség határain belül minőségi. Nyilván jók ezek a biztonsági ajtók, de megette a fene az egészet, ha egy zárbetétet kell meghekkelni, és már bent is van. Több betét több idő, és már megy is máshova. Ehhez nálunk még jön egy vasrács meg egy hevederzár (még ha sz*r is).

Így sem vagyok nyugodt, de arra talán elég, hogy ne hozzánk akarjon bemenni, hanem a szomszédba.

[ Szerkesztve ]

(#21377) neduddki válasza DeFranco (#21376) üzenetére


neduddki
nagyúr

hI!

asztan a szomszedbolmegy athozzad nemi falbontassal....

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21378) _Petya_ válasza Integra (#21375) üzenetére


_Petya_
őstag

Alapáron 3 db sima elzett-el, én az egyel nagyobb felszereltséget kértem (+20e), ezért 3 db azonos kulccsal nyíló Mauer C12-t kaptam, amiből a középső belül forgatógombos, meg azt hiszem az ajtónak a belső takaró profilja is ebben a csomagban van csak benne. De hívd fel a fickót, mert lehet azóta változott (ez nyáron volt.)

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#21379) Integra válasza _Petya_ (#21378) üzenetére


Integra
titán

nem hívom fel, nekem van rendes ajtóm jó zárral, csak kíváncsi voltam, hogy ők mit adnak hozzá :) azt sem igazán értem miért jó 3db zárbetét amely ugyanazzal a kulccsal nyílik. biztonságosabb sehogy sem lesz tőle.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21380) Jovanny2 válasza Integra (#21379) üzenetére


Jovanny2
őstag

Miért, a betörő általában kulccsal nyitja a zárakat? :F Tök mindegy, hogy ugyanaz a kulcs, szerintem. :U

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#21381) neduddki válasza Jovanny2 (#21380) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

igen tobbnyire a zarak meghekelesvel jut be, nalm pl ezert csinalt a lakatos 4 kulombozo techikaju zarszerkezetet, meg 12cm-re falban a hevedert
amugy az egy kulcsal sok hejjen zarodo izek loszar se ernek, ezt is tole hallotma elosszor de aztan a szomszednal be is bizonyosodott 2 hejjen feszietetek pajszerral es mar brenn is voltak
masik nagy kedvecne ezek a "trezorajtok": az ajto en is baszogassa senki de a falak kello hejen megkezeklve tokostol esik be

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21382) wrox válasza neduddki (#21381) üzenetére


wrox
senior tag

Attól hogy 4 különböző technikájú zárbetéted van bent, attól ugyanúgy kifeszítik. Ha meg hackelik a betétet, akkor 4 egyformát is ugyanannyi ideig tart kinyitni, mint a 4 különbözőt. Ami miatt nem tudják, az a heveder.

(#21383) DeFranco válasza wrox (#21382) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A hevederben is zárbetét van. Kisavazzák, kifagyasztják, bepillanatragasztózzák.

(#21384) wrox válasza DeFranco (#21383) üzenetére


wrox
senior tag

Igen, rosszul írtam, Így akartam: Ami miatt nem tudják be - kifeszíteni, az a heveder. :)

(#21385) neduddki válasza wrox (#21382) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat 4 kolombooz technikat jelntoven tovabb tart mint 1, de tobb zarat ezt tessek medvitatni bisztosagtechnikai emborrel. a 12cm-et meg azert csak meg erted Te is

udv

neduddki

mod; mikor a gyik cimobrat ketrtem meg kamrateknikaban /haz es lakas/ aszongya az ajtoval kell kezdeni, megnezte az ajtomat majd kozlta jo akkor ezzel nem foglkaoazun tovabb:- ) amugy meg semmin nincs amit erdem slenne elvinni, a szekrenyt, butor, cirkot nem viszi el, a 29es crt mar nem kell, piz ekszer nicns otthon

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21386) DeFranco válasza neduddki (#21385) üzenetére


DeFranco
nagyúr

biztonságtechnikai szerecsenmosdatásunkat hallották :DDD

azt az ezüstkészletet már betettétek a széfbe amivel a múltkor ettünk, amikor meglett a Munkácsy? :F

(#21387) wrox válasza neduddki (#21385) üzenetére


wrox
senior tag

A hevedert értem, írtam is, hogy az jó, csak lehet már olvasni is Rejtő stílusban olvasol. :D
Egyébként nekem 1db zárbetét van az ajtóban, talán T60 vagy Tx80, meg valami spanyol zárszerkezet, 10 ponton záródó(azt hiszem az is Tesa). Nem is kell több, tököm zárogat 28 zárat. :) (Egyébként erről az ajtóról nincs tudomásom, hogy bárhol bementek volna rajta úgy, hogy megbuherálták a betétet, jó barátom a gyártója) Legutóbb a tűzoltók mentek be egy ilyenen feszítőcuccokkal, a Tv-ben mondták is, hogy szopórolleren ültek.

[ Szerkesztve ]

(#21388) Integra válasza Jovanny2 (#21380) üzenetére


Integra
titán

cilinderes zárbetétek, ennyit tudnak. pikk pakk nyitják. félreértés ne essék, mindent kinyitnak, nem ez a lényeg. de inkább menjenek a másik ajtóhoz ahol kevesebbet kell pöcsölni. minden a lebukás veszélyről az eltöltött időről szól.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21389) DeFranco válasza Integra (#21388) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez így van... ott mennek be ahol akarnak, kérdés, hogy megéri-e

fegyverkezési verseny, mindig csak egyel kell jobbnak lenned a többi ajtónál

(#21390) FatalEror


FatalEror
addikt

Annyira túl bonyolítjátok a betörést.Nagyszülők kizárták magukat panelból,és új volt az ajtó,tehát a tok,és fal közötti hézagot purhabbal nyomták ki,erre jött a takaró szokli.A szoklit félkézzel letéptem,vasfűrésszel elvágtam a csavarokat,amikkel a falba volt csavarozva,és szépen leengedtem a földre az ajtót tokostól.A másik pedig,hogy ma már nem divatos a feszegetés,mivel egyre puhányabbak a fiatalok,ezért lockpickelnek.Ilyen módon ki lehet nyitni a zárak 80-90%-t.A többit is ki lehet ma már,csak oda már kell egy kis rutin is.Mivel engem érdekelt a téma,ezért egyszer voltam egy kiállításon.Muttatták a savat,ami nem ér semmit,mert kifolyik a zárból.Jött a kénsav,ami jobb volt,de mivel ez sem tudott különösebb kárt tenni a zárban.Jött a folyékony nitrogén,ezzel a gagyibb zárakat lehetett csak meghatni (gyk.:1-2k).Tegyük hozzá,hogy a folyékony nitrogén beszerzése nem könnyű,és nem is olcsó,valamint a szállítására is spéci edény kell,ami egyszóval qrva drága.Jött a fúrás,a fúrással az helyzet,hogy egy dobásod van,mivel megfelelően kell elfúrni a csapokat,de ez minden zárnál más,és más,szóval szerencse játék.Illetve mutatták,hogy a legtöbb fúrófej el sem bírt zárakkal,persze volt olyan fúrószár készlet,ami vitte,csak az megint egy 20-25k.És akkor gép is kell hozzá,ami megint nem olcsó,mivel az áramforrás legtöbb helyen nincsen.Aztán előkerült a lockpick.A srác egy szimpla hengerzárat fél perc alatt nyitott ki,egy drágább hengerzár,ami már biztonsági kulcsos volt az volt 2 perc.Cserébe csendes,relatív olcsó,és gyors is,csak gyakorlás kell hozzá,viszont semmi áram,és semmi zaj.
Heveder zárra meg annyit,hogyha az 12cm-t megy be oldalanként egy jó kis szocis panellakás beton falában,azt megnézném,hogy hogy vésik ki onnan.

HardCore is my LifeStyle

(#21391) DeFranco válasza FatalEror (#21390) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És mondd csak a reszelésed mennyi időbe telt és mennyi zajjal járt?

A kiállításon meg nyilván tök véletlenszerűen választották ki a zárakat, nyilván a legjobbakkal próbálkoztak :DDD mondd csak nem tűnt fel, hogy valamit el akartak neked adni? ;]

Mindent ki lehet nyitni, igen. Kérdés, hogy mennyi időbe kerül és mennyi zajjal jár. Ha nagyon be akarnak menni, akkor max. kizsebelnek a francba, a riasztó meg kap egy kis purhabot 'szt jóvan. Mire észreveszed, már elmentek. Elvek vannak, amivel csökkented a kockázatot.

Ha négyféle pickingre kell felkészülni, és máshogy bemenni fizikai okok miatt bajos, akkor inkább elnéznek másfelé, kivéve ha tudják, hogy te őrzöd a frigyládát. Akkor mindegy, belöknek az ajtón, amikor kinyitottad.

Mindenesetre a szomszédhoz néha nem árt beállítani egy tálca sütivel. Többet ér, mint a riasztó.

[ Szerkesztve ]

(#21392) wrox válasza DeFranco (#21391) üzenetére


wrox
senior tag

Mindenesetre a szomszédhoz néha nem árt beállítani egy tálca sütivel. Többet ér, mint a riasztó.

Humán térfigyelő rendszer :D

(#21393) FatalEror válasza DeFranco (#21391) üzenetére


FatalEror
addikt

3 perc volt,kevés zaj,mivel jó volt a lapom,a szerelők pedig valami kínai szar csavart használtak.
Ez kérlek szépen egy összejövetel volt egy forum által,nem volt ott semmiféle nagy zár gyártó,csak mi egyszerű emberek,és mivel állandóan ezzel a savazós,furkkálós cuccal jöttek megmutatták,hogy mennyit ér.
egyszerű praktikám,hogy van egy őár W-s energia takarékos körtém,ami éjszaka bizonyos időközönként le majd fölkapcsol,nehogy feltünő legyen.2 szintes maga ház,van 2db mozgás érzékelő is,szóval ha az egyiket kiiktatják,akkor van még egy,mivel az egy másik körön van,ha már úgy is több kellett miért ne.A risztóra meg felébredek,riasztó meg ugye akksiról kapja az áramot,szóval azt kiiktatni nehéz úgy,hogy ne ébredjek fel,szekrényben van egy légpuska,nem vagyok vérengző,de riasztani jó,illetve ha meghalok legalább magammal viszek egyet mint Dugovics Titusz.Persze én sem vagyok minden esetre nem vagyok felkészülve,és kipakolhatják a kéglit,de könnyen nem adom magam.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#21394) Integra válasza FatalEror (#21393) üzenetére


Integra
titán

hidd el, van komoly ajtó, ott aztán fúrhatnak faraghatnak.. :) hamarabb lebuknak, mint, hogy roncsolással felnyissák. az a rendszer kell, ami kellő ideig bírja az ellenállást a behatolás ellen és ezzel a betörők is tisztában vannak. ez igaz a zárbetétekre is, nem véletlen mondom, hogy aki csak teheti dupla tollas porgamozható betétet szereljen az ajtóba, amilyet mai napig a páncélszekrényeknél is használnak. természetesen ez csak akkor jó, ha maga az ajtó a tokozással és beszereléssel együtt olyan, hogy azt onnan csak kirobbantani lehet. mögé pedig egy ipari gsm modulos riasztórendszer. átsétálnak a másik ajtóhoz inkább.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21395) maross válasza FatalEror (#21393) üzenetére


maross
veterán

Itt mindenki egy mini bankban lakik, vagy mi ez a nagy hadikeszultseg? Kezdek beparazni.

(#21396) Azt szamolgatom ha felszerelek egy ilyen szuper ajtot, meg egy jo riasztorendszert, akkor ha szetbarmoljak egy pajszerral majd leverik a riasztot es elszaladnak tobbe fajna mintha komotosan kipakolnak a hazat.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#21396) DeFranco válasza maross (#21395) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tele vagyunk pénzzel meg értéktárggyal, ezért kell a páncélajtó. :K

(#21397) FatalEror válasza Integra (#21394) üzenetére


FatalEror
addikt

Én ilyen szempontból a dupla ajtót szeretem,átrágta magát 4 záron,azt hiszi végre rámolhat,na boom ott egy 2. is. ;] Most azon gondolkodom,hogy kikötöm a riasztó hangszóróját,menjen be a betörő nyugodtan pakoljon,amint nyitja az ajtót,megy a riasztás a központnak,és 5 perc alatt kintvannak az emberek,és ők bilincsben el is viszik őket.A zárakon és sem spórolok,vettem 4 zárat összesen 40k-ért,nem volt olcsó,de a garázsban csak 6 számjegyű összegnyi cucc van,és akkor az autót még nem számolom.Az ajtó az ragasztott bükk,ez elég kemény fa,súlya is van rendesen,a falak 60cm vastagok,ebbe lettek a tokok belecsavarozva,aki azt onnan kiszedi azt megtapsolom.

maross
Nem azt mondom,hogy kőgazdag vagyok,de amiért megdolgoztam azt ne vigye el egy kis ingyenélő k*csög g/ci.
A másik pedig,hogy fontos a család biztonsága,legalább nekem is.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#21398) DeFranco válasza maross (#21395) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nyilván. Legyen minimum 3 jó minőségű zárad, meg ne tudják felfeszíteni (hevederzár). Mellé max. egy riogató, de az is csak akkor ér valamit ha távfelügyeletes, az meg fizetős. Ez egy átlagos háztartásba elég.

Kertesben meg úgyis az ablakon mennek be. Feltetethetsz páncélredőnyt, itt van valakinek a fórumban, de ha legnagyobb értéked a 100 centis plazma, akkor felesleges, mert többe kerül a leves.

Nem is az a szopás, hogy elvisznek valamit, az pótolható, az az érzés, ami utána jön, hogy soha többet nem vagy biztonságban, az a sakál. De ez ellen nem nagyon tehetsz semmit.

[ Szerkesztve ]

(#21399) maross válasza DeFranco (#21398) üzenetére


maross
veterán

Igen, ez az ablak/teraszajto dolog engem is zavar. Igazabol realis kereteken belul megvedeni a kertes hazat 3 ajtoval es vagy 5 ablakkal lehetetlen. Amit viszont megtettunk !!!: eldugtuk a 150 euronkat, hogy ne legyen kb egyhelyen az otthon tartott random 5-30ezer forint kpval. Egy het mulva megyunk olaszba, de azota se talaljuk, job well done :DDD.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#21400) FatalEror válasza maross (#21399) üzenetére


FatalEror
addikt

Eh ismerős,olyan jól sikerül vmit elrakni,hogy meg sem találja az ember.

HardCore is my LifeStyle

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.