Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#104901) macilaci78 válasza Lauda (#104898) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kétféle klikk elvileg ugyanúgy tart, gyakorlatilag a gyrtás minőségétől függ, nem lehet általánosítani.
A 2G a beütős, az 5G a billenő. Előbbit a hosszú oldal mentén lebillented és a rövid oldalánál fogva ütöd be az előző szálba. Egyrészt kell hozzá egy ütőfa, ami az ütés erejét úgy viszi át a laminált padlóra, hogy az ne sérüljön, másrészt ugye a hosszú oldal mentén a HDF a HDF-en súrlódik. Lerakni meg azért nem sikerült, mert az illetőnek semmilyen jártassága, fogalma nem volt a témában.
A 2G, 5G a honlapon ha nincs is jelezve, a csomagoláson biztosan ott van. Amúgy a kiállított padlószálon az 5G esetében az egyik rövid oldalon van egy majdnem teljes széleségében végighúzódó műanyag nyelv.

5 mm alátét: ha puha, akkor terhelésre enged, a laminált klikkje pedig nem bírja a függőleges terhelést és elenged, eltörik. Ne habfólia legyen, hanem kemény, legalább parafa, vagy XPS. Táblás alátltekkel kapcsolatban gyakori panasz, hogy nyikorod, serceg a padló: ahogy a táblák egymáshoz érnek és lépsz a padlón, súrlódnak egymáshoz, azt hallod. Tekercses alátétnek nincs ilyen hangja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#104902) Reggie0 válasza macilaci78 (#104850) üzenetére


Reggie0
félisten

Koszi szepen a hasznos infokat!

(#104903) STC Speed válasza MuMa012 (#104889) üzenetére


STC Speed
őstag

Még ami kérdés, hogy egy ilyen ajtó mennyire szigeteli a hangot?! Szerintem nem igazán.

(#104904) csubuka válasza macilaci78 (#104901) üzenetére


csubuka
addikt

Mennyire elvetemült dolog 5mm helyett 5 cm XPS-t alátenni? Annak nagyobb lesz az összenyomódása a nagyobb vastagság miatt és lehet a klikk nem tolerálja majd? Ez nálunk egy kényszer lenne kb., hogy a szobák közötti szintkülönbségtől szabaduljunk...

(#104905) enginev3.0 válasza tothjozsi96 (#104900) üzenetére


enginev3.0
félisten

Köszi, így könnyebb keresni :R :R :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#104906) BullZeye válasza macilaci78 (#104849) üzenetére


BullZeye
veterán

Le lehet zárni a szolgáltató által, maga a háznak nincs lehetősége főszelepet elzárni saját hatáskörben.

Mennyire veszélyes egy ilyen hegesztős művelet? Hallottam már róla ismerőstől, de csak a szemem kerekedett, hogy nem elzárt gáznál hegesztenek, pedig FőGáz munkatársai csinálták neki évekkel ezelőtt mutyiban.

Igazából nekem hegeszteni se kellene, csak csövet vágni és feljebb kerülne a golyós csap egy fél méterrel.
Tökéletesen megfelelne az is, ha flexi csőre cserélné az alsó részét, és onnan menne be a gáztűzhelyhez.
Ez kb 1-1.5 métert jelente, viszont ami bonyolítja, hogy jövőre mindenhol gázcsapot cserélnek, így papírt is kell róla szereznem, hogy cserélt gázcsapot.

(#104907) Ispy válasza enginev3.0 (#104869) üzenetére


Ispy
veterán

Árról nem tudok nyilatkozni, de a járólap télen sokkal hidegebb padlófűtés nélkül, nem csak olyan éppen érezhető,, hanem inkább kellemetlen módon.

A fürdőbe és a wcbe is kell, ha ott is kő lesz, ráadásul a fürdő gyorsabban felszárad. Nálunk csak a szobákban nincsen, meg a kamrában.

Nekünk low budget padlófűtés van, a radiátorok visszatérőjét tekerték le, így sajnos nem vezérelhető külön a radiátortól, eddig egy telen vagyunk túl, tartottam tőle, de igazából nem éreztem hátrányát.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#104908) macilaci78 válasza csubuka (#104904) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az 5 cm sok, ugyanis még a lépésálló is benyomódik pár mm-t, amit a laminált nem bír. Ugye csak az az 1-2 lap rartja a súlyt, amin állsz, vagy a bútor van, a klikknél már hajlik az illesztés, így nem vezeti át a terhelés.
Kell alá egy teherelosztó réteg, 8 mm vastag MDF lapot szoktak mondani 2 rétegben, átlapolással. Nézd meg, melyik az olcsóbb, leghitványabb laminált teherelosztó rétegnek 2 rétegben egymásra merőleges száliránnyal, vagy az MDF lap.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#104909) macilaci78 válasza BullZeye (#104906) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor a szolgáltatód hívd fel, a hivatalos útra biztosan van megoldás.

A PB gáz könnyen gyullad, robban. A cső vágásakor keletkezhet szikra, a gázcsövet pedig zárványmentesen kell hegeszteni, ami acetilén lánghegesztőt jelent általában. Szóval nem egy életbiztosítás folyamatos ellátás alatt lévő gázcsövet hegeszteni.

Levágni le lehet, tudom is én, leveszi a csapot, feltolt valami "tampont", amit a csőben felfúj és lezár, visszavágja a csövet, menetet vág rá és mehet rá az új csap. A menetmetsző 1" méterben egy kb 5-6 cm vastag karimával rendelkező jószág, ennek kell a cső és a fal közé férnie. Gondolom, békebeli vascsövek vannak.

A flexicső megoldás: most is valamilyen menetes kötéssel van ellátva, arra mehet a flexi cső. Te meg mosod kezeid, hogy az előző tulaj mit alkotott a lakással.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#104910) Morris válasza macilaci78 (#104908) üzenetére


Morris
veterán

Azért pl a ravatherm 5cm-es xps jóval keményebb mint a lépésálló nikecell.
Ráállhatok egy lábbal a 120 kilómmal és meg se látszik.

[ Szerkesztve ]

(#104911) enginev3.0 válasza Ispy (#104907) üzenetére


enginev3.0
félisten

Azt mondták a vastag csöves fűtés miatt nem ajánlott itt is lehúzni a csőből a padlófűtést

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#104912) fero02 válasza Morris (#104910) üzenetére


fero02
veterán

:Y Mióta vagy Te ilyen kövér koma? :U :DDD ;]

(#104913) macilaci78 válasza fero02 (#104912) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem kövér, csak a súlyához képest alacsony! ;] Én alacsonyabb vagyok. :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#104914) tothjozsi96 válasza enginev3.0 (#104911) üzenetére


tothjozsi96
addikt

De már van a házban egy meglévő kazán amit használni akarsz vagy pedig teljesen új kazánt akarsz beépíttetni a meglévő rendszeredhez?

(#104915) Morris válasza fero02 (#104912) üzenetére


Morris
veterán

Hónapok óta ;] :DDD

(#104916) enginev3.0 válasza tothjozsi96 (#104914) üzenetére


enginev3.0
félisten

Teljesen új lesz

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#104917) csubuka válasza macilaci78 (#104908) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a választ! :R

Értem, talán a két réteg extra klikkes padló lerakása teherelosztónak az több munka lehet így érzésre, mint az MDF lap. Olyan 1500Ft/m2 egy réteg 8mm-es MDF /m2 ahogy látom, a legolcsóbb lamináltak is itt kezdődnek kb.

Netán nútos OSB is lehetne a teherelosztó nem? Csak az talán drágább, főképp 2x15mm-ben.

(#104910) Morris :

Akkor te már raktál simán csak pár centis XPS-re klikkes padlót? ez olyan kicsit lutri, hogy bejön-e vagy sem akkor gondolom. Az adott ember bútorainak súlya meg hasonlók szerepet játszhatnak a sikerben... Zongorát tuti nem bír el simán teherelosztó nélkül felteszem :DD

[ Szerkesztve ]

(#104918) Morris válasza csubuka (#104917) üzenetére


Morris
veterán

Nem próbáltam de mindenképpen ki szeretném.

(#104919) MuMa012 válasza STC Speed (#104903) üzenetére


MuMa012
tag

Köszönöm mindenkinek a tippeket. EZ a kérdés is jogos. Rendelni nem szeretnénk, mert úgy látjuk a bemutatódarabokon, hogy a drágább praktikeresek hasonló színvonalon (vastagság, design, méretek) mozognak, mint a legtöbb helyen rendelhetők. Majd keresélek akkor az Obi/Praktiker drágább darabjaiból.

(#104920) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Korant használatához kéne egy kis segítség, mert ebben a témában még szűz vagyok. :DDD
A termékismertető szerint először higítva, majd száradást követően higítatlanul kell felhordani.
Nagy bajt csinálok, ha higítatlanul kenem egyből?

Előre is köszi!

(#104921) csubuka válasza Morris (#104918) üzenetére


csubuka
addikt

Értem, köszi. Végülis nálunk csak a nappali olyan 40m2. Szóval egész szép pénzeket lehetne ezzel spórolni. Ugyanakkor ezen teherelosztó 120k-s ára negyede/harmada nem lenne a végső burkolathoz képest, tehát lehet nem éri meg rizikózni a teherelosztóval, mert többet lehet bukni, mint veszteni drága melegpadlóknál.

(#104922) macilaci78 válasza csubuka (#104917) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A csapnútos OSB talán 15 mm-től indul és a csap-nút kb csak 8 mm szélességben fogja, így két réteg kell ebből is. Árban húzós, cipelni is, összefúrni, csavarozni és mindjárt 3 cm, nem 1,6, mint az MDF.

A bútor súlyánál azt is vedd figyelembe, hogy sok bútor lábon áll, a láb eshet épp a padló illesztésére is...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#104923) Atomgeszi válasza csemberlen (#104833) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát sajnos az nem nyert.. kompresszort meg kéne szereznem. Elvileg ide jön be a cső a kazánházban levő elosztóba, gyakorlatilag meg múltkor úgy szenvedtem be az indukciósnak a 2 kismegszakítót, annyira telített. :U A ház elejébe bezzeg kb szekrény méretű elosztó van, nem tudom hátra miért tettek ilyen kicsit.

Innen menne a kiskaputól a teraszbejáratig a járdafénynek a kábelezés, a kerítés oszlopokra a hangulatfény. Ezeket akkor nem is kéne védőcsőbe húznom? :F

(#104924) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Vario kerítés van valakinél? :R

(#104925) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Létezik olyan adapter, ami a régi, ellipszis alakú 3 fázisú aljzatot alakítja át az új, kör alakúra?

Ilyenünk van:

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#104926) Fr3eWar válasza aleister (#104925) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Leszereled és raksz a helyére újat.

(#104927) macilaci78 válasza aleister (#104925) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Létezik hát! Nem kell hozzá, csak az ellipszis alakúhoz egy szerelhető dugvilla, meg egy aljzat és kb 30 cm vezeték.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#104928) pjen válasza aleister (#104925) üzenetére


pjen
félisten

persze.Egy piskóta dugó,darab kábel,kőr alakú aljzat.Ez egy múzeális rendszer.Szerintem is szereld le Tegyél egy kőr alakut és 3 fázisú 16 A kismegszakítót.

(#104929) aleister


aleister
veterán

Köszi mindenkinek! :R
Szóval akkor home made megoldás van.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#104930) csubuka válasza macilaci78 (#104922) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a választ!

Hmm, jogos :) 8mm OSB meg 8mm MDF egy árban vannak szintén kb. 120 ezer alatt ezt a 40m2 teherelosztózást nem ússzuk meg sehogysem :N

(#104931) Stylewars_kp válasza lemmy71 (#104894) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Évekig dohányzó helyiségben Én is így jártam el. Voltak fa felületek azokat is felcsiszoltam és lefestettem. Így eltűnt a bagó szag meg a "sárgaság".

(#104932) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

80 cm széles oszlopot zsalukobol ki lehet rakni?

(#104933) Morris válasza Atomgeszi (#104932) üzenetére


Morris
veterán

Persze. Csak vágni kell.

(#104934) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Még egy kérdés

Van egy helyen, pont a nappaliban 2 vastag radiátor cső, amit gondoltam el lehetne rejteni egyfajta "oszlopba"

Van olyan anyag amivel ha elrejtem, valamennyi hőt átenged?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#104935) tothjozsi96 válasza enginev3.0 (#104934) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Gipszkarton?

(#104936) pjen válasza enginev3.0 (#104934) üzenetére


pjen
félisten

Valamilyen fém oszlop,azok jó hővezetők.Például perforált lemezből csinálsz burkolatot.Bele egy RGB ledszalagot,még jól is néz ki.

(#104937) enginev3.0 válasza tothjozsi96 (#104935) üzenetére


enginev3.0
félisten

Először erre gondoltam, de az nagyon bent tartja a hőt, vagy nem?

(#104936) pjen@
Ez jó ötlet :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#104938) tothjozsi96 válasza enginev3.0 (#104937) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Panelba sokan takargatják a radiátort, valami ilyesmiből is kiindulhatsz szerintem.
Mármint hogy valami ehhez hasonló dekoratív megoldással takarnád el a csövet, nem írtad hogy mekkora hosszon látszik ki a cső, szóval nem tudom.

Nálunk mindenhol kilátszik, sokan gipszkartonozzák, gondolom a mennyezet körül fut a cső.

[ Szerkesztve ]

(#104939) enginev3.0 válasza tothjozsi96 (#104938) üzenetére


enginev3.0
félisten

A mennyezeti csövet úgy takarnám el, hogy lehozom addig az álmennyezetet, elvileg nem okozna gondot sehol az ablakoknak, de majd hétvégén vagy köv hétvégén állunk neki

és van 2 vastag cső ami megy egészen a földtől a plafonig

itt pont látszik is

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#104940) sanzi89


sanzi89
addikt

Magyarországon, magánszemélynek hol árulnak BIZTOSAN rozsdamentes, torx nyílású, lencse fejű, metrikus csavart, alátétet, anyát? Olyan 200 darab kellene mindenből. Már egy fél napot elcsesztem kereséssel, de vagy csak cégeknek árulnak, vagy 1000 darab a legkisebb tétel. :W

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#104941) Paul64 válasza sanzi89 (#104940) üzenetére


Paul64
tag

Tőlük rendelhetsz. [link]

(#104942) emre válasza sanzi89 (#104940) üzenetére


emre
veterán

biztonsági vagy sima? milyen méretben kellene?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#104943) sanzi89 válasza emre (#104942) üzenetére


sanzi89
addikt

Sima, de igazából mindegy, M6x60.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#104944) Paul64 válasza sanzi89 (#104943) üzenetére


Paul64
tag

Bocs visszaszívom, ekkorában nincs náluk.

(#104945) Rotyi válasza sanzi89 (#104943) üzenetére


Rotyi
aktív tag

[link] ?

Ami majdnem az, az nem az!

(#104946) sanzi89 válasza Rotyi (#104945) üzenetére


sanzi89
addikt

Ez jó lenne. Közben találtam még ezt: Csavarlak

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#104947) Atomgeszi válasza Morris (#104933) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Tehát 2 50-es zsalukő és 20 cm elvágni?

Én eredetileg úgy gondoltam, hogy 50-es zsalukő, mellé meg egy 25-ös vagy 30-as pillér. Az nem járható?

Kerítés beton alapra tennék 80-as oszlopot 3 méterenként, az alapra meg 30 cm magasítást minden máshol. A magasítást még nem tudom mivel lehetne.

(#104948) Rotyi válasza sanzi89 (#104946) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Az nem torx, csak imbuszfejű ha jól látom.

Ami majdnem az, az nem az!

(#104949) tothjozsi96 válasza enginev3.0 (#104939) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem bármit teszel oda, az lefogja a cső melegét, hát nem tudom, én így is a gipszkartont mondanám, de reméljük más is reagál a kérdésedre.

Szerintem itt most inkább azt kell eldöntened hogy esztétikus legyen, vagy adjon meleget.

[ Szerkesztve ]

(#104950) sanzi89 válasza Rotyi (#104948) üzenetére


sanzi89
addikt

Ó, igazad van.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.