Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80701) 30z.Samu válasza Moby (#80700) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem csak jó, hogy ha van pro meg kontra, mert legalább beszélünk erről kicsit és több ember írja le a véleményét, ha van tapasztalata. A monitoromban van alacsony kékfény opció, amit be is állítottam abban a pillanatban. A TV-men úgy emlékszem anno kerestem ezt az opciót, de nem találtam, de lehet én voltam a béna és nem jó helyen kerestem. Egy ideje gondolkodom rajta, csak mindig elnapoltam, de szerintem hosszabb távon nem árt, ha védve van a szemem. Azért is kérdeztem rá a szemüvegre, hátha van itt valakinek tapasztalata. Egyik ismerősömnek van, de nem túl régóta és nem is mert úgy véleményt mondani. Bár szerintem ezt két hónap után már csak érzed hogy nem fáj úgy a szemed, mint előtte. :F

Sic Parvis Magna

(#80702) F_Peter válasza 3L1T3 (#80699) üzenetére


F_Peter
őstag

Nem unlimited, mert nekem mindig sír hogy megtelt és nem tudja feltolteni.

A képnél a HDR hatás ki-be kapcsolható.

(#80703) Moby válasza 30z.Samu (#80701) üzenetére


Moby
addikt

Az nem a sárga miatt jó a szemednek, annak tökmindegy milyen hullámhossz. Fizikai miértjét könnyű megérteni ált. iskolai fizikatudással is. A szemüveg azt csinálja, hogy kiszűri a kék fény hullámhosszát a beérkező fényből. Azaz kevesebb fény jut be. A kevesebb fény kevésbé terheli a szemet (ezért hortdunk napszemüveget is többek között, bár annak épp van UV szűrő hatása is, ami lehet ezeknek a sárga szemüvegknek is), szal az ismerősnek valszeg csak némileg fényérzékeny a szeme, de én nem vagyok szemész, ehhez nem értek. Ha a kijelzőn állítod be a kékfénymentes üzemmódot, az ettől még kiad, vagy legalábbis kiadhat ugyanannyi fényt, csak kevesebb lesz benne a kék hullámhossz. A kék fény mennyisége szempontjából ugyanaz, de több fényt látsz. Ami lehet fárasztóbb igen, de pont a kijelzőkre nem jellemző, hogy nagyon sok fényt adnának ki, másrészt az szintén önmagában szabályozható a kijelzőn

(#80704) Steve1207 válasza F_Peter (#80702) üzenetére


Steve1207
veterán

+1, épp írni akartam, hogy már törölnöm kellet a klipeket múltkor. Szerintem olyan 8, max 10 gb környékén lehet a tárhely a klipekre és képekre. (Az nem olyan sok manapság, hisz egy 1 perces klip 100-120 mb, én pc-re csináltam backupot, ami érdemesebb, live-ra meg a vágott, mókás bug-ok mennek kb :D )

.

(#80705) Moby válasza Moby (#80703) üzenetére


Moby
addikt

Naszal amit akartam írni ezzel a mini regénnyel, hogy a kék fény élettani hatása jelentős, nem a szemre gyakorolt hatása. Elsősorban elöbbit kell kezelni, utóbbiban tudomásom szerint nincs igazán mit kezelni, én ezért nem vagyok feltétlenül híve a szemüveges megoldásnak, mert annak van egy ilyen felütése, vagy ezt próbálják vele marketingelni, vagy nem is tudom.

(#80706) hombre[EU] válasza Moby (#80705) üzenetére


hombre[EU]
veterán

magyarul: menjetek szemészhez :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#80707) 3L1T3 válasza F_Peter (#80702) üzenetére


3L1T3
addikt

Jó hát aki virtuális fotós :D

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#80708) Redneck válasza Moby (#80700) üzenetére


Redneck
veterán

A hétköznapokban egyáltalán nem látom a különbséget, csak mesterséges megjelenítőknél. Ezeknél pedig jobb szemüvegben, mint nélküle, bekapcsolt szűrővel. Nem értek hozzá, csak azt tudom, hogy szemüveg nélkül jobban fárasztanak. Mondjuk én alapból szemüveges vagyok, szóval nem tudom mennyire mérvadó a dolog. :D

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#80709) 30z.Samu válasza Moby (#80703) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi, ma is tanultam valamit. :R

Másrészt, elnézést. 😅

Sic Parvis Magna

(#80710) Bad Pritt válasza 30z.Samu (#80709) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

True story. :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#80711) keIdor válasza 30z.Samu (#80709) üzenetére


keIdor
titán

True Story indeed. :DDD :C

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#80712) l.skywalker válasza 30z.Samu (#80709) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nálam ez így van:
38 vagyok
van 4 gyerekem
és már csak 8-at kell aludni a következő Destiny 2 DLC-ig :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#80713) Wesder válasza 30z.Samu (#80709) üzenetére


Wesder
félisten

Ràadàsul nem is az elsőt ugye...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#80714) oriic válasza l.skywalker (#80712) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Aludni.... Az micsoda. :DDD

Live-Die-Respawn

(#80715) 30z.Samu válasza Bad Pritt (#80710) üzenetére


30z.Samu
félisten

Valentin nap is csak egy támpont, hogy még mennyi van a megjelenésig, mi? :D Mondjuk mi egyébként sem tartjuk asszonnyal, aminek én valahol örülök. :D

Sic Parvis Magna

(#80716) hombre[EU] válasza 30z.Samu (#80709) üzenetére


hombre[EU]
veterán

:DDD
nekünk most született meg januárban. eddig ōt vártam, most már nyugodtan lehet az elden ringet ;]

Life, Uh, Finds A Way

(#80717) 30z.Samu válasza hombre[EU] (#80716) üzenetére


30z.Samu
félisten

Gratulálok! :C

Sic Parvis Magna

(#80718) persil válasza hombre[EU] (#80716) üzenetére


persil
nagyúr

Enyem mar 10 mult, en csak az eldent varom, meg a hetvegeket... :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#80719) hombre[EU] válasza persil (#80718) üzenetére


hombre[EU]
veterán

akkor már azt várjuk,hogy menjen...nem azt hogy jöjjön :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#80720) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Dying Light 2 gets first free DLC with the Authority Pack | Windows Central

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#80721) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok
Szerintetek működik egy Audio-Technica ATH-PG1 headset Series X-el?
A leírás azt mondja kell hozzá xbox one stereo headset adapter.
De miért kell ilyen, ha a kontrolleren van jack aljzat?

előre is köszi ;)

(#80722) negyven2 válasza laracroft (#80721) üzenetére


negyven2
veterán

Simán lehet, hogy olyan régi a leírás hozzá... A One még Jack csatlakozóval nem rendelkező kontrollerrel jött ki 2013-ban (ezért kellett hozzá a headset adapter). De ilyen kontrollert már nem kapni nagyon régen. Lehet a leírás amit készítettek még V1-es kontrollert veszi alapul (azóta nem nyúltak hozzá a szöveghez, csak bemásolják minden termékükhöz).

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#80723) batmanism2x válasza 30z.Samu (#80709) üzenetére


batmanism2x
tag

Nekem is évek óta kékfényszűrős a szemüvegem, szemmel is látható a különbség, én is egész nap a gép előtt ülök, szóval minden eszköz kell, ami a kékfénnyel küzd (ettől még jó a night mode is). Márkában Hoya és Zeiss biztosan jó, amúgy a Visionexpress saját márkás megoldása is Hoya alapú tudtommal, nem tudom van-e minőségi különbség a saját márkásnál. Hoya-nál Bluecontrol a réteg neve. Nekem 2 évente azért cserélni kell karcosodás miatt, 3 gyerek zúzza a fejemet, meg én sem kímélem annyira. Asszem ilyenkor pont szokott szemüvegakció lenni, érdemes körbenézni

(#80724) 30z.Samu válasza batmanism2x (#80723) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi szépen! Voltam ma az Optic World-ben érdeklődni, Ők is Hoya-t használnak. :)

Sic Parvis Magna

(#80725) FuRiONight válasza 30z.Samu (#80724) üzenetére


FuRiONight
őstag

Hali!

Hamarosan egy SS-el csatlakozom a topikhoz. Fiokmegosztas keresel partnert a többit priviben.

Jó játékot mindenkinek!

(#80726) 30z.Samu válasza FuRiONight (#80725) üzenetére


30z.Samu
félisten

Majd have fun! :C

Sic Parvis Magna

(#80727) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Üdv.

Pár napja van meg a Series X, egy One X-et váltott. Azt szeretném kérdezni, hogy az normális, hogy ennyire halk? :) Legalábbis One X-hez képest konkrétan mintha hangtalan lenne, több órányi Crysis után is. Ha a tetejére teszem a kezem akkor persze érzem a meleg levegő áramlását, de az a szokásos venti hang nincsen.

sweetlou6.wordpress.com

(#80728) 30z.Samu válasza Sweet Lou 6 (#80727) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, normális. :K Elsőre én is pislogtam, pedig egy PS4 Slim-et váltott, ami alapvetően nem volt hangos. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#80729) FuRiONight válasza 30z.Samu (#80726) üzenetére


FuRiONight
őstag

Köszönöm szépen, a gamepass elég meggyőző volt számomra 😅 :C

(#80730) icemad válasza Sweet Lou 6 (#80727) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is több, mint egy éve van, én sem hallottam még a hangját. A rádugott 3tb hdd hangja jobban zavar. :) Ne foglalkozz vele, majd megszokod. ;)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#80731) JamesHun


JamesHun
addikt

Sziasztok

Ha jól értem, akkor a van akár 1200 forintom feltöltve a magyar accountomra és elő rendelek egy játékot, akkor egyből levonja a pénzt és nem kell a megjelenés előtti 10 napig várnom?

Nagyon zavar egy 24000-es tétel le nem vonása és lehet törölném az előrendelést és kifizetném egy 1200 forintos gift carddal és a maradékot webkártyával.

SeriesX: JamesSHun

(#80732) l.skywalker válasza FuRiONight (#80729) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Na akkor már csak Kratos hiányzik az Xbox topikból ;]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#80733) Wesder válasza JamesHun (#80731) üzenetére


Wesder
félisten

Az egyenlegedet egészítsd ki 24k-ra, utàna rendeld elő.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#80734) FuRiONight válasza 30z.Samu (#80726) üzenetére


FuRiONight
őstag

Remélem esténként lesznek partyk :DD

(#80735) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Ha party-ban beszélek valakivel, akkor a bal felső sarokban kiírja a nevét akkor, ha mond valamit. Ezt a kis ablakot átlehet helyezni vagy kikapcsolni? Áthelyezés jobb lenne, de, ha az nem megoldható, akkor kikapcsolnám inkább.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#80736) ProEvoFan válasza Sweet Lou 6 (#80727) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nekem fél év után hangos lett. Úgy hirtelen. Ha minden igaz, talán egy frissítés óta. Fortnite alatt nagyon teker a venti. Fortnite közben kilépek a xbox dashboard-ra, akkor durván hangos lesz a gép, mint a ps4 slimem anno...
Többiek mondták hogy lehet van valami hiba a gépezetben. Szerintem meg nincs. Ez ilyen is lehet. Most küldjem el gariztatni, hogy hangos a hütés??? Kb kiröhögnek Frankfurtban, és küldik vissza ugyan azt a gépet... FH5 alatt annyira nem hangos, de bőven lehet hallani a hangját, föleg este.

[ Szerkesztve ]

(#80737) krx21 válasza Sweet Lou 6 (#80727) üzenetére


krx21
nagyúr

Normális persze. Maradjon is úgy…

(#80738) Redneck válasza ProEvoFan (#80736) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem még nincs egy éves a gép, de nem változott a hangja. Pedig tolom neki rendesen, és a lakás is meleg. Múltkor fent volt a Fortnite is, de nem volt más a hangja. Jellemzően este játszom.

Nem tudom mennyire lehet, de porpisztollyal nem lehet átfújni kicsit, ha oldalra dönti az ember? Egy próbát megér., hátha eltömődött valahol.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#80739) ρσгτσ válasza ProEvoFan (#80736) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Pedig azzal valami probléma lehet így a leírtak alapján. Nekem egyikkel sincs ilyen gondom, és egyik sem fél éves gép.

Szerk.:
Amúgy ha valamilyen szoftveres hűtés szabályozási probléma, azon lehet egy teljes visszaállítás segít. Vagy inkább egy teljes újratelepítés.

Bár így látatlanban nyilván nehéz lenne megmondani. Az biztos, hogy nálam egyáltalán nem hangos. Pedig szoktam játszani pl. 4 -es TV hangerőn is.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#80740) Wesder


Wesder
félisten

CP2077 állítólag megkapta az X|S tapaszt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#80741) l.skywalker válasza Wesder (#80740) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Vagy ők is elkezdenek NFT-t árulni :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#80742) ρσгτσ válasza Wesder (#80740) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nem jött rá semmi. Holnap lesz élő Twitch adás, talán(?) ezzel kapcsolatos bejelentéssel.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#80743) Bep válasza Wesder (#80740) üzenetére


Bep
senior tag

ACC-re febr 24-n jön az S/X pacth, de már lassan fél éve ott van az ikonján az S/X logó :D

(#80744) ProEvoFan válasza ρσгτσ (#80739) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

"teljes visszaállítás segít. Vagy inkább egy teljes újratelepítés."
A teljes visszaállítás opciót láttam már a menüben.Bár most hirtelen nem találom.
Az újratelepítést azt hogy?

[ Szerkesztve ]

(#80745) hombre[EU] válasza Wesder (#80740) üzenetére


hombre[EU]
veterán

halottnak a csók :D

Life, Uh, Finds A Way

(#80746) krx21 válasza Wesder (#80740) üzenetére


krx21
nagyúr

Holnap lesz a Twitteren-en valami bejelenteni valójuk…
(holnap délután 4-kor )
Lehet ott jelentik be a patch és vagy új DLC-t…

[ Szerkesztve ]

(#80747) ρσгτσ válasza ProEvoFan (#80744) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Szerintem full tiszta újratelepítés csak szervizben. Egy rendszerfrissítés újratelepítés amúgy sem hiszem, hogy megoldaná a problémát.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#80748) JamesHun válasza Wesder (#80733) üzenetére


JamesHun
addikt

valahol azt írták ilyenkor bankkártyáról levonja a különbözetet, de lehet előrendelésnél nincs ilyen opció, de sikerült elég feltöltő kártyát beaktiválnom és megvan már fixen a játék. visszatehetem a napi limitemet 30e ről végre.

SeriesX: JamesSHun

(#80749) 30z.Samu válasza krx21 (#80746) üzenetére


30z.Samu
félisten

Most már kíváncsi vagyok rá, mert kapott hideget, meleget az a játék. Akinek tetszett, elnézte a bakikat és végignyomta, valakinek annyira nem tetszett, hogy elnézze és inkább refund-olt. Persze ez is érthető, mert elég trágya állapotban lett kidobva.

Sic Parvis Magna

(#80750) krx21 válasza 30z.Samu (#80749) üzenetére


krx21
nagyúr

És van aki kivárt mint én. :DDD
Ha meglesz a nextgen patch, beszerzem. Remélem lesz észrevehető javulás minden tekintetben.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.