Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) AMD Power válasza Bilux (#22296) üzenetére


AMD Power
titán

Kiváncsi vagyok melyik nap lehet majd átvenni. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22302) HELLAFLUSH válasza oriic (#22298) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

hogyan lehet 3éves GPU előfizetést szerezni? :DD

nekem 2021 decemberig van (1év goldra aktiválva lett a 300Ft-os GPU) ha vennék még 1-2 év Goldot akkor meghosszabbodna?

(#22303) natë válasza 30z.Samu (#22299) üzenetére


natë
nagyúr

Élőben én is! Félreértettél. 4K-s Sony-n nagyon kemény a látvány, pedig nem is oled.

(#22304) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

A DF készített egy érdekes interjút Andrew Goossen-el, szerintem érdemes elolvasni. Még mielőtt valaki betámadna hogy nagyon védeni akarom az S-t, nem, nem akarom. Nincsenek illúzióim, tudom, hogy erősebb az X, csak érdekes a téma, ennyi. :)

The big Xbox Series S interview: why Microsoft made an entry-level next-gen console

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#22305) akooos válasza HELLAFLUSH (#22302) üzenetére


akooos
veterán

Amíg nem jár le addig nem 1:1 arányban váltja, nem éri meg.

(#22306) #73995072


#73995072
törölt tag

Sziasztok!
Nektek series X-en nem szokott beragadni a rezgés? Több játékban is megfigyeltem már hogy megőrül a kontroller és rezeg akkor is mikor már nem kéne, és csak a játék régebbi mentésének betöltésétől javul meg. Ez eszközhiba lehet, vagy series X kiforratlanság?

(#22307) Madwe válasza #73995072 (#22306) üzenetére


Madwe
nagyúr

Vagy játék hiba, ha csak bizonyos címeknél jelentkezik

(#22308) Solten válasza 30z.Samu (#22304) üzenetére


Solten
addikt

"Having the combination of the Zen 2 processors and the SSD makes even simple tasks like navigating the front-end a vastly improved experience - loading times are a night and day improvement and when a launch title like Watch Dogs Legions runs with hardware accelerated ray tracing, that's a feature Xbox One X couldn't deliver."

Jo cikk es olvasmany, koszi. Nem az SX-el akar versenyezni, inkabb arrol szol a cikk hogy ver koroket a One X-re az SS.

Saor Alba

(#22309) pzstm válasza oriic (#22298) üzenetére


pzstm
titán

Tovabbra sincs semmi valtozas sajnos

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#22310) Zjunior válasza Vasy09 (#22290) üzenetére


Zjunior
veterán

Nekem ég és föld a különbség :) :K :U

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#22311) 30z.Samu válasza Solten (#22308) üzenetére


30z.Samu
félisten

Lényegében igen és ezt írtam is a minap, hogy valószínűleg még bőven van kraft ebben a kis gépben és akkor egyértelműen fog látszani, hogy a számok ellenére erősebb, mint a One X.

Sic Parvis Magna

(#22312) dunc


dunc
nagyúr

Jóreggelt! Srácok! Hogy lehet törölni a böngészőn keresztül letöltött képeket?

(#22313) Rossi válasza #73995072 (#22306) üzenetére


Rossi
addikt

Az eddig kipróbált két játéknál az első volt, hogy kikapcsoltam a rezgést.
Nekem valahogy nem jön be.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#22314) natë válasza Rossi (#22313) üzenetére


natë
nagyúr

A screenshot gomb idegesítőbb :W

(#22315) Rossi válasza natë (#22314) üzenetére


Rossi
addikt

Ja, az is az... :DDD

Nektek is Xbox One-ként jelenik meg a konzol a regisztrációnál az MS honlapon?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#22316) Tuomas válasza Rossi (#22315) üzenetére


Tuomas
addikt

Igen. :DDD

We were here

(#22317) #73995072 válasza natë (#22314) üzenetére


#73995072
törölt tag

az biztos, alig győzöm törölgetni a screenshotokat... :D

[ Szerkesztve ]

(#22318) Norb79 válasza natë (#22314) üzenetére


Norb79
őstag

Ki lehet kapcsolni teljesen, én így is tettem. :) Engem a fizikai jelenléte nem zavar, lehet valakinek hasznos, és nekem nem fáj, ha másnak jó, de engem is zavart, hogy kétszer is csináltam véletlenül képet, ami ette a tárhelyet, szóval és kikapcsoltam az sx menüjében, hogy ne csináljon, ne töltse fel, meg egyáltalán.

(#22319) Rossi válasza Tuomas (#22316) üzenetére


Rossi
addikt

Aztán nehogy gariztatásnál visszaadjanak egy One-t. :DDD

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#22320) Tuomas válasza Rossi (#22319) üzenetére


Tuomas
addikt

Uh, jah. :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#22321) DJosef


DJosef
őstag

Üdv!

Venom VS2880 töltőállomást szeretnék venni XSX kontrollerhez de ez ugye nem kompatibilis a One X kontrollerel. Létezik olyan ami mindkettőhöz jó?

Előre is köszönöm!

Forget about it

(#22322) hadam98


hadam98
senior tag

Valaki megvette az Enlisted játékot? Milyen?

(#22323) cactuar válasza 30z.Samu (#22304) üzenetére


cactuar
aktív tag

3 játékkal játszottam eddig (Gears 5, Ori 2, Grounded) és egyáltalán nem bántam meg, hogy SS-t vettem.
Ha meg úgy alakul, hogy kevés lesz 2-3 év múlva, majd váltok.
Gondolom most is lesznek fél generációs gépek.

(#22324) Vasy09 válasza Rossi (#22315) üzenetére


Vasy09
őstag

Nekem rendesen XSX-t ír! :D :D

Gamertag: Vasy09

(#22325) 30z.Samu válasza cactuar (#22323) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem tudom, mivel most kapásból 2 géppel rukkolt elő a MS, de ha kijönne egy hasonló kicsi formában egy erősebb gép, az tetszene. :D

Sic Parvis Magna

(#22326) Bazsi1987 válasza 30z.Samu (#22325) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Szerintem lesz majd erősebb gép 3 év múlva, ha nem akkor viszont ez a generáció nem 7 éves lesz hanem kb 5 brutálisan fejlődik a pc is... Én inkább az 5 éves ciklusra szavazok de ne legyen ilyen fél genes gépek😊

[ Szerkesztve ]

(#22327) Norb79 válasza Bazsi1987 (#22326) üzenetére


Norb79
őstag

Értelmezhetetlen a félgenes gép számomra, amikor lényegiben bekapcsoltam az xsx-et és 600 játékot ajánlott fel telepítésre és ezek a játékok az előző 3 gent lefedték. Akkor most milyen genes gépem is van? :) Egyre inkább úgy érzem, nem is genről beszélünk, csak "gen"-ről.

(#22328) Sefneni válasza natë (#22297) üzenetére


Sefneni
őstag

Eddig sem volt egy csúnya játék.. na de most. :Y :C

Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.

(#22329) akooos válasza Norb79 (#22327) üzenetére


akooos
veterán

Szép is lenne, ha előbb lennének next gen játékok, mint next gen gépek :)

(#22330) Lifer092


Lifer092
senior tag

Én szerintem függő lettem amióta megvan az SX.... Minden nap egy kín szenvedés a melóban amíg hazaérek és játszhatok... :U :DDD :DDD

(#22331) 30z.Samu válasza Norb79 (#22327) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem lényegében ezt akarja az MS, mint a Windows 10-nél. Folyamatosan fejlődik, néha kidobnak gépeket, hogy lehessen tartani az iramot. De a rendszer, az üzletpolitika marad ez, mindig jön egy kisebb és egy nagyobb gép, a régebbiek pedig idővel szépen kiesnek a "mézes csuporból". De lehet én gondolkodom hülyén.

(#22330) Lifer092: Dettó, pláne hogy most 7-kor zárok, így van +1 órám, azt általában gaming-el töltöm, de csak light-osan. De szerintem azért is kapcsolom be, mert azzal együtt fél percen belül bent vagyok a játékban. :D Brutális mennyire gyors a gép.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#22332) natë válasza 30z.Samu (#22331) üzenetére


natë
nagyúr

A cool az lenne, ha automatikusan bejelentkezne, nem kellene a kódot mindig bepötyögni

[ Szerkesztve ]

(#22333) 30z.Samu válasza natë (#22332) üzenetére


30z.Samu
félisten

Régebben olvastam egy interjút, hogy a PC nem ismeri fel az Xbox formátumot a játékoknál és azon dolgoznak, hogy ez megváltozzon. Ezzel könnyíteni akarják a fejlesztők dolgát gondolom.

Sic Parvis Magna

(#22334) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Xbox Series X’s Horsepower Allows for More Creative Freedom, But Don’t Expect Massive Jumps in Visual Quality – The Medium Dev

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#22335) Madwe válasza Bazsi1987 (#22326) üzenetére


Madwe
nagyúr

Annyira nem fejlődik brutálisan a pc, ha belegondolsz. Persze, a high end egyre magasabb s magasabb, csak ezt egyre több fogyasztással, lapkaméret növeléssel és árnöveléssel érik el. Pár éve egy csúcskártya fele ennyit fogyasztott, fele ennyibe került. Valamennyit fejlődik, de nem annyit amennyit elsőre gondolnál az adatokból. Konzolnál ahol fontos a méret, emiatt a hűtés s emiatt a fogyasztás valamint az ár is, ott ezt nem lehet ilyen rtx 30as széria irányba tolni.
Ettől függetlenül ms kezdi elengedni a genes gondolkozást szolgáltatások terén, már sajnos az sdk se egyedi xboxra hanem univerzális valami, 3-4 év múlva biztos jön vmi új, de az nem biztos h félgenesnek nevezném, mert lehet 7-8 év múlva nem újabb gen jön, csak egy mégerősebb gép :D

[ Szerkesztve ]

(#22336) hyggelig válasza natë (#22332) üzenetére


hyggelig
senior tag

Milyen kódot? :F

Nekem hozzá van rendelve a kontroller a profilhoz, így ha a kontrollerrel kapcsolom be a konzolt, nem is kell már belépnem.
De ha a bekapcs gombbal lépek be akkor is csak rá kell okéznom a profilomra.
Akkor sem kér kódot.

Amúgy én is többet játszom, mióta megvan a gép. Előtte (az elmúlt kb fél évben) alig játszottam hétköznap.
Most hazamegyek, beülök a tévé elé (a kutya a lábamhoz fekszik) és nyomatom úgy 10-ig. :D

[ Szerkesztve ]

(#22337) gduck válasza 30z.Samu (#22299) üzenetére


gduck
addikt

Hát ha ez alapján akart volna valaki rábeszélni hogy SX-et vegyek SS helyett, akkor tuti nem sikerült volna neki! Én bizony azt látom, hogy az SS igencsak szépen muzsikál :K

UI: amúgy SX-em van ;)

[ Szerkesztve ]

(#22338) szabogabor10 válasza l.skywalker (#22334) üzenetére


szabogabor10
veterán

Én amit látok FH4-ben XSX-en, az elég massive jump-nak számít nálam. Annyira relatív ez is.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#22339) akooos válasza natë (#22332) üzenetére


akooos
veterán

Ha nem százan használjátok és nincs más boxon a profilod, akkor állítsd be, hogy ne kérjen kódot és akkor akár kontrollerhez tudod rendelni magad, vagy pedig automata bejelentkezést tudsz beállítani, ahogy írtad is :)

(#22340) Bilux válasza szabogabor10 (#22338) üzenetére


Bilux
veterán

Csak a saját portékáját védi :DDD Hogy nem lesz annyira látványos különbség az előző generációhoz képest.
pedig de sőt már az fps növelés is sokat dobott az élményen

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#22341) Z0zo válasza Vasy09 (#22286) üzenetére


Z0zo
csendes tag

Szerencsére nem, sosem dobált le, közben ment a bluetooth telóval, akkor se volt gond.

(#22342) jox0425


jox0425
csendes tag

Hi!
Használ valaki ilyen töltőt? Ha igen kb meddig bírja az akku?

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_varta-power-play-ceruza-akkut%C3%B6lt%C5%91-4x2600mah-aa-akkumul%C3%A1torral-1051387.html

Előzőleg egy kisebb Varta töltőm volt 2100mah aksikkal, de azok emlékeim szerint elég jól bírták. :)

[ Szerkesztve ]

(#22343) Chaser válasza Madwe (#22335) üzenetére


Chaser
titán

fejlődik az
csakhogy amint mondtad
brutál fogyasztás és ár jár vele
rtx 3070 hozhat jobb szintet forza alatt pc-n, mint az xsx
ha normál árát nézzük - ami ugye nincs -, 210e-től fölfelé
220w defaulton
1440p minden maxon kis sz@ros cpu-val megvolt 100-140 fps, ami azt jelenti hogy 4k-t is tudja úgy nagy eséllyel 60 fps-sel stabilan
de mellé legalább egy zen 3600 cpu-nak, alaplap, ssd, ramok, stb, ott vagyunk 400e-nél legalább
miközben csőgázon 300w fittyen ki konnektorból - jó hatásfokú táppal, nekem platina van -
és persze az új radeonok ettől még jobbak lesznek, de a 6800xt már drágább, már többet eszik, akkor már cpu is legyen 5600, lazán 500e+ pénznél járunk és 340-400w konnektoros értéknél
még az árat le is tojtam volna ha nem nézne hülyének az amd is nv-vel egyetemben, fogyasztást azért nagyon nem - és nem a villanyszámla miatt -
úh. most jön egy kis s, oszt' meglássuk' mit tud és mennyit eszik mellé
de jelenlegi pc tempót látva ezek az új gépek max évre szólnak, de lehet annyi sem lesz, jövőre már rdna3 és új zen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22344) dunc


dunc
nagyúr

Nagyon sok a bug, az avatar szerkesztés, játékoskép módosítás körül. Nem lehet pl az avatar játékosképet beállítani , stb.

(#22345) natë válasza hyggelig (#22336) üzenetére


natë
nagyúr

Ezt hogy? Nekem mindig a jelszavam kéri...

(#22346) Tuomas válasza natë (#22345) üzenetére


Tuomas
addikt

Lehetett választani első indítást követően 3 megoldás közül:
1: Nem kér semmit
2: 6 számjegyű kódot kér
3: Jelszót kér.

Ha jók a sejtéseim, ezt bármikor meg lehet változtatni, de most nem tudom fejből, hogy hogyan, melyik menüpontban, mert nem vagyok a gépnél.

We were here

(#22347) Chaser válasza Wesder (#22283) üzenetére


Chaser
titán

azt viszont sajnálom, akartam rá egy hacket csinálni...de megoldom így is ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22348) l.skywalker válasza Bilux (#22340) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

De a The Medium nem jelent/jelenik meg előző generációra. Mihez képest?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#22349) Wesder válasza 30z.Samu (#22295) üzenetére


Wesder
félisten

Nagyon helyes :K

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#22350) Zoleee83 válasza 30z.Samu (#22295) üzenetére


Zoleee83
addikt

Nekem az Ori első része a legnehezebb platformer játék amivel, valaha játszottam.
Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy asszem hardon toltam végig, de tisztán emlékszem hogy minden fejlesztő csuklott a végére :D
A második rész állítólag sokkal könnyebb, majd kiderül ha odaérek..
Engem most az Edith Finch rántott be, érdekes a story, 2 órás rövid játék, de nagyon tetszik.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.