Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118151) beyruth82 válasza lastmohican2 (#118148) üzenetére


beyruth82
veterán

Ha a nyers tflops számot nézzük (kb 12) akkor igen egy szint de valójaban nem hiszen egy 3060-al nem tudsz 4k 60fps-ben jatszani az új játékokkal. A legjobb esetben is 1080p 60fps. A xbox pedig ennél sokkal többre kepes, akar 4k 60fps-re is. A 4k az persze dinamikus de egy 3060 még az 1440p 60 fps-re se képes az új hardverigényes játékok esetében. Teljesen más egy konzolra optimalizált játék, ezért nem is igazán lehet összehasonlítani szerintem.

(#118152) Wesder válasza Bad Pritt (#118147) üzenetére


Wesder
félisten

Örömmel olvasom amit írtál .
Mèg mindig nem haladtam benne sokat, mert Cyberpunk viszi el az időmet, de Souls Rookiekènt is nagyon èlveztem azt a pár órát amit játszottam vele.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#118153) Bep válasza beyruth82 (#118151) üzenetére


Bep
senior tag

A felbontás még mindig csak egy grafikai beállítás a sok közül.

(#118154) beyruth82 válasza Bep (#118153) üzenetére


beyruth82
veterán

A lényegen nem változtat. A kérdése az volt, hogy mivel van egy szinten a series x. Erre válaszoltam.

(#118155) Frod


Frod
addikt

Everspace 2


Itt a vége, ezt 5 mp-pel kereken 70 óra után jelentettem ki, és mentettem el az utolsó save file-t. (ami log-olja az időt, így tudom pontosan) Úgy érzem ennyi alatt láttam mindent a játékból (max level, legerősebb hajó, összes perk feloldva, 1 híján az összes sidequest), de kis túlzással lehet belemenne még egyszer ennyi, ha ezrezni akarnám.
Elképesztő mennyiségű kontentet rakott a játékba a Rockfish csapata, kb félidőnél le is tettem a játékot egy időre, mert tényleg rá tud szakadni az emberre a sok ikon a térképen.
Az előző részhez képest a rougelike-vonal ment a kukába, helyette jött egy sztorikampány, ami felvonultatja az összes arcot az előző kiegészítőből (Encounters), a korábbi 4 hajó helyett, itt 9-ből választhatunk, de maradtak az izgalmas tűzharcok a korábbinál nagyobb mennyiségben. A kampány befejezése utána lehet pucolni a térképet, de megjelenik az endgame tartalom is, ahol a végtelenségig darálhatjuk az ellent, a saját magunk által beállított nehézségű arénákban.
Személy szerint a játékot sokkal könnyebnek találtam az előzőnél - oké, ott a műfaj miatt a gameover egy sokkal szervesebb része az egyenletnek - de alig volt izzasztó rész a kampány során. A játék végén pedig egy legmagasabb szintű hajót vásárolva, mint kés a vajon menten át az endgame arénán, így további bővítésig, én most leraktam a játékot.
Az első hivatalos és ingyenes csomag a jövő héten érkezik, de a hírek szerint később nagyobb, fizetős pakkokra is számíthatunk.
(pl ha ez a reddit-es galaxy map valós, akkor egyelőre a felét kaptuk meg a terveknek csak)
(a Starfield-et még nem próbáltam, de az űrharcos részek alapján, aki jó kis dogfight-okra vágyik inkább ezzel tegyen egy próbát)

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#118156) 30z.Samu válasza elder troll (#118149) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én pont most kezdtem bele az alapjátékba. Hát ez nagyon beteg. :C

Sic Parvis Magna

(#118157) Zoleee83 válasza Steve1207 (#118091) üzenetére


Zoleee83
addikt

Nagyon köszi a tippet! :R

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#118158) minilego


minilego
senior tag

Half life 2 beszerezhető series x-re? :R

(#118159) Wesder válasza minilego (#118158) üzenetére


Wesder
félisten

Orange Box talán.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#118160) minilego válasza Wesder (#118159) üzenetére


minilego
senior tag

Sajnos nem talalok sehol

(#118161) negyven2 válasza minilego (#118160) üzenetére


negyven2
veterán

Sajnos 2023. február 7-től nem lehet már megvásárolni digitálisan, X360 és One/X|S konzolokra. Maximum lemezesen lehet megtalálni még (valószínűleg használt példányokat)...

[ Szerkesztve ]

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#118162) S e t h válasza Frod (#118155) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én a Starfield miatt raktam le és most csak azért játszom mással, mert várom a következő heti frissítést.
Nem kis örömmel olvastam a készítők további terveit, nálam az év meglepetése a játék.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#118163) pzstm válasza S e t h (#118162) üzenetére


pzstm
titán

+1

ev legnagyobb meglepetese nalam

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#118164) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Hali!

Ha PC-hez akarom csatlakoztatni a Series kontrollert, wireless módban csak a Microsoft dongle-vel fog működni a dolog? Bluetooth adapterekkel tudom hogy működik, kifejezetten az érdekelne, hogy valamilyen third party wireless dongle-vel megoldható-e a dolog.

(#118165) Scholes9 válasza Bad Pritt (#118147) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nekem kb. 40 órám van a játékban és abszolút így érzem én is :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#118166) Wesder válasza Fitzgerald (#118164) üzenetére


Wesder
félisten

Mással nem fog szerintem menni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#118167) Bad Pritt válasza Scholes9 (#118165) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Egy végigjátszás?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#118168) Scholes9 válasza Bad Pritt (#118167) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nincs még vége :B Azért ebben van valamennyi farmolás is :B

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#118169) Bad Pritt válasza Scholes9 (#118168) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Na kivi leszek én hogy fogok haladni vele, két chapteren vagyok túl kb. három óra alatt, de azt hallom később elég hajtépős bossok lesznek itt. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#118170) Steve1207 válasza Bad Pritt (#118169) üzenetére


Steve1207
veterán

Nekem 80 órám van benne, bejártam szinte minden sarkot (90%-át biztos), most nyomtam le épp a fő bosst (viszont a secret endingnél vagyok, szóval még lesz egy harc). Maga a játék szuper egyébként, az átvezetők nagyon hangulatosak, mellékfeladatok beépítése, pályák baromi jók, shortcut-ok is, harcrendszer is rendben van, ja és természetesen a boss-ok "kialakításai" nagyon bejöttek. Ez így az idei top 3-ban benne van.

Viszont kíváncsi leszek a véleményetekre, mert én, mint béna soulsos könnyűnek véltem. Nem bánom persze, mert pont így élveztem, de az igazi soulsosoknak ez szerintem nem az a szint. Ennyit meg nem fejlődtem, mert sok hárítást így is kihagytam, ablakokat nem találom el (itt amúgy különösképp). Majd számolj be, te azért sok ilyennel játszol, de nekem úgy tűnik ez a nagyközönségre van szabva nehézségben, hogy mindenki élvezze.

.

(#118171) frankdelgado válasza beyruth82 (#118151) üzenetére


frankdelgado
őstag

A marketing kamudumán túl már szeretném látni a 4k 60 fps új játékokat xboxra...vagy legalább a választás lehetőségét. Néztem 6650xt teszteket (egy jó Ryzennel megtámogatva) és az a benyomásom, hogy több nem is olyan régi játékot pörget 4k 60 fps-el ( vagy afelett) mint a box. Tehát a varázsszó az +akár+. ......

(#118172) frankdelgado válasza S e t h (#118162) üzenetére


frankdelgado
őstag

Amennyire fel volt marketingelve, eleve túlzás bármit is meglepetésnek nevezni ezzel a játékkal kapcsolatban. Azt is tudtuk, hogy majd ép hogy eldöcög boxon. De, hogy ilyen 20-25 fps-el, az viszont valóban engem is meglepett..... :DDD

(#118173) consono válasza frankdelgado (#118171) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, mihelyt implementálják az FSR 3 frame generationt a játékokba én úgy látom meglesz ez. Vannak már kint videók a YouTube-on, gyenge vidkarin is nagy ugrást produkál. Persze ez is még idő, legalább egy patch kell...

"In God we trust. All others must bring data"

(#118174) gianni85 válasza consono (#118173) üzenetére


gianni85
veterán

Ahol problémák vannak az csak trehány munka. Semmiből se állna a játékokba olyan profilt (is) betenni, ami adott grafikai beállítások mellett stabilan tartaná a 60 frémet. Csak ugye adott esetben “csúnyább” lenne. Azért sok játéknál ezt meg tudják ugrani.

(#118175) S e t h válasza frankdelgado (#118172) üzenetére


S e t h
nagyúr

Itt a fórumon olvastam róla először annyira elkerült, szóval számomra meglepetés.
A tetszést meg alapvetően befolyásolja nálam az erős Elite nosztalgia.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#118176) Bad Pritt válasza S e t h (#118175) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szerintem te az Everspace 2-ről beszélsz, ő meg a Starfieldről. De csak tipp, abból kiindulva, hogy az ES2 egyáltalán nem volt szarrá marketingelve és X-en 60fps, S-en meg tükörsima 30.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#118177) S e t h válasza Bad Pritt (#118176) üzenetére


S e t h
nagyúr

Akkor lehet nem volt egyértelmű, szóval igen, Everspace 2 a meglepetés. Starfield csak akkor lenne, ha egy kő alatt élnék.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#118178) frankdelgado válasza S e t h (#118175) üzenetére


frankdelgado
őstag

Elnèzèst kèrek, te az everspaceről beszèltèl, csak benèztem.

(#118179) icemad válasza gianni85 (#118174) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ez nem csak kizárólag a grafikán múlik. Ott van még a fizika, AI, stb, amit mind számolnia kell a gépnek.
Jó lenne már valami open world fps is, ahol pl egy rakéta becsapódásnál egy faház szanaszét repülne. Vagy egy ember nem csak "arrébbgurulna" , hanem szétszakadna darabokra, ahogy kell.
AI-ból se nagyon láttam még olyat, ami már majdnem emberszerűen viselkedne. Némelyik játék a Half life első részének a színvonalát sem éri el ilyen téren.
Szóval ezekben is lehetne még hova fejlődni, csak sajnos a játékosok többségénél is csak a grafika számít.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#118180) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Forza tesztek mikor jönnek? :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#118181) Wesder válasza Scholes9 (#118180) üzenetére


Wesder
félisten

6.-án.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#118182) beyruth82 válasza Frod (#118155) üzenetére


beyruth82
veterán

Az komoly. Ez a játék teljesen kimaradt a látókörömből.

(#118183) Redneck válasza negyven2 (#118161) üzenetére


Redneck
veterán

Bakker. Pedig én is gondoltam rá, hogy be kéne húzni boxra. :(((
HL2 bármikor jöhet. Majdnem 20 éves, és még mindig hangulatos.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#118184) icemad válasza Redneck (#118183) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyanígy jártam a Mortal Kombat (2011) játékkal. Szerencsére megvan lemezen, csak az meg már eléggé használt. Régebbi Transformers játékoknál ugyanez a helyzet. Kár, hogy előbb utóbb minden lekerül az áruházból. Nemrég olvastam valami kimutatást, hogy a régebbi játékok 87%-át nem lehet megvenni hivatalosan. Csak virágbolt... :(((

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#118185) 30z.Samu válasza icemad (#118184) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én a 2005-ös Most Wanted-et sajnálom hogy sehol nem lehet megvenni hivatalos úton.

Sic Parvis Magna

(#118186) Redneck válasza icemad (#118184) üzenetére


Redneck
veterán

Sajnálom hogy nem lett meg. Az a Mortal még jó volt. Az újat sajnos még nem tudtam kipróbálni, de ránézésre jobban tetszik mint az előző.
Nem akarok én mindenáron régi címeket megvenni, mert PC-n megvannak, de néha boxon is jó lenne nyomni egy-ket klasszikust.
A lemezeket kerülöm, csak pár régi Forzát szereztem be.

30z.Samu:
UG2 és az MW, sajnos nekem sincs meg sehol. Maximum elfekvőben valami régi PC-re írt DVD-n vagy külső vinyón iso-ként. :P

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#118187) Scholes9 válasza Wesder (#118181) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#118188) ProEvoFan válasza Scholes9 (#118180) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nem kell várnod. Már most megmondom. 9/10. :) Nem tudom elképzelni, hogy ne lenne kitűnő játék.

(#118189) Döglött Róka válasza icemad (#118184) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nekem storebol van meg es mai napig felajanlja az installt.
https://www.xbox.com/en-us/games/store/mortal-kombat-2011/9ntjgg4v980v
Neked nem?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#118190) Redneck válasza Döglött Róka (#118189) üzenetére


Redneck
veterán

Amit nem vettél meg korábban, és lekerült a storeból, azt max lemezen veheted meg, és azzal bohóckodhatsz. Erről ment a diskurzus. ;)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#118191) Döglött Róka válasza Redneck (#118190) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Azt ertettem, csak mivel nekem megvan es nem akartam inprivate sessionokkel bohockodni ezert nem latom hogy felajanlja a vasarlast. :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#118192) icemad válasza Döglött Róka (#118189) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, mert nem vettem meg.
És azért (is) szomorú dolog ez, mert így az új Mortal Kombat 1 játékosok sem tudják pótolni a történet első részét.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#118193) dunc


dunc
nagyúr

Nagyon várom a Forzát, és remélem majd az új gamepad tulajdonságait, támogatni fogja a Forza! :))

(#118194) JamesHun


JamesHun
addikt

játszik innen valaki a Bus Simulator 21-el és esetleg multiplayert is játszanak pl PC vel?
Gyerek nyaggat, hogy játszunk, de az xbox sessiont nem látja a pc és fordítva

SeriesX: JamesSHun

(#118195) fant0mi válasza JamesHun (#118194) üzenetére


fant0mi
addikt

Mert nem cross-platform a játék.

(#118196) Döglött Róka válasza icemad (#118192) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mintha olyan sokat szamitana a sztori a mortalban :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#118197) JamesHun válasza fant0mi (#118195) üzenetére


JamesHun
addikt

akkor átvert a srác aki azt írta neki megy PC és Xbox között :S

SeriesX: JamesSHun

(#118198) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Most realizálom, honnan ismerős a Lies of P-ben Geppetto szinkronhangja: Elden Ringben ő morgott a játékosra olyan csúnyán többször is. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#118199) Scholes9 válasza ProEvoFan (#118188) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Igen, valószínűleg ez lesz a helyzet :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#118200) Scholes9 válasza Bad Pritt (#118198) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Na ezt nem tudtam :D :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.