Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108451) Bad Pritt válasza eL Geri (#108450) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az olcsóbbat.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#108452) Moby válasza eL Geri (#108450) üzenetére


Moby
addikt

A one-os halkabb (sokkal), nem csattog, mint a kovácsüllő. Éjszaka azzal szoktam játszani. Viszont abban nincs BT, ha valaki PC-n akarja használni, ez hátrány lehet(bár szerintem pécén is jobb használni a saját vevőjével, mindegy...). Más hátránya meg szerintem nincs is.

(#108453) Döglött Róka válasza Moby (#108449) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ez is egy teljesen jogos hozzáállás és egyébként az enyém is ez. Csak ebben momentán érintett is vagyok :D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#108454) consono válasza eL Geri (#108450) üzenetére


consono
nagyúr

Én valamelyik színes Series kontrollert. Nekem több mint két év után sincs semmi bajom vele.

"In God we trust. All others must bring data"

(#108455) need


need
addikt

Sziasztok..

Van az GP-ben egy játék a House Flipper amivel mostanában a gyerek játszik..
Annyira játszik vele hogy már két kiegészítőt Pets és a Garden kiegészítőt meg vettem neki.
Viszont a játék ez eddig kétszer omlott össze elsőnek nem töltötte be a játékot..
le kellett törölni majd újra telepíteni...így neki megint újra kellett kezdeni..
A másodiknál újra ez volt..! Most megint el kezdte elölről..
Sok esetben a Quick Resume móddal folytatja.. ez okozhat e ilyen problémát..?
Vagy egyáltalán mit lehetne kezdeni ezzel hogy ne kelljen újra kezdeni...?!
Én a mentés dolgot se nagyon értem.. én azt gondoltam ha össze fossa magát a játék akkor a mentestől folytatja majd.. hát itt ilyen nincs..! Ja és csak 1 profil van egy profillal lépünk be..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#108456) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Már a héten lesz ebből vmi?

404 ha ranyomunk...

Live-Die-Respawn

(#108457) Wesder válasza oriic (#108456) üzenetére


Wesder
félisten

Rewards appban is megjelent hozzá csempe, szintèn halott linkre mutat egyelőre.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#108458) eL Geri válasza oriic (#108456) üzenetére


eL Geri
őstag

Koca játékosként tipikusan az Ubisoft játékok nem nagyon érik meg előfizetési modellben. Mert tipikusan igen hosszúak szoktak lenni.

Persze a pro-knak hajrá!

(#108459) oriic válasza eL Geri (#108458) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mivel day1 játékok azonnal bekerülnek így arra lesz jó nekem hogy olcsón toljam ami érdekel

Live-Die-Respawn

(#108460) RudY válasza oriic (#108456) üzenetére


RudY
addikt

Phil az írta nekem twitteren, hogy a névnapomra megkapom (17.), de legkésőbb a szülinapomra (26.) meglesz, úgyhogy relaxáljak addig és főleg ne írják rá többször. :DDD

(#108461) oriic válasza RudY (#108460) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

24 az én születésnapom, szoval jöhet akörül. :))

Live-Die-Respawn

(#108462) válasza parandroid (#108421) üzenetére



tag

Én tévén használom a PC-ket is (ugyanazokon, mint a konzolokat), ha nem egerészek vagy billentyűzök, boxos kontrollerrel (ritkábban DualSense-zel), és ugyanúgy ledőlve (RTS-ek közben is). Szóval ergonómiailag nálam gyakorlatilag ugyanaz.

(#108463) válasza JamesHun (#108425) üzenetére



tag

Csak a VGA-áras tévhitre/túlzásra reagáltam, mindezzel én is tisztában vagyok, 200k-ért vettem két kontrollerrel az XSX-et, a PC-s hardver nyilván drágább. A szoftver (ami nem feltétlen a kisebb tétel) egy más kérdés, pláne amikor mindkettőre van nem teljesen ugyanolyan tartalmú Game Pass, illetve játéktól is függ, melyikből mire vannak jobb akciók.

Nem a 4@120 fps-t hiányolom én se, szerintem ugyanazt kifogásoljuk. Bár általánosságban én nem panaszkodnék az XSX-re, de nem is játszom minden friss játékkal. (Az A Plague Tale: Requiem például szintén nem az igazi performance mode nélkül, 3060-on jobbra belőhető, de azzal is inkább az a baj, ami a Redfallnál is kinéz: játéknak se jó, semelyik gépen sincs kedvem folytatni.)

[ Szerkesztve ]

(#108464) válasza eL Geri (#108450) üzenetére



tag

A lényeget tekintve ugyanaz a kettő, a d-pad különbözik. A hangerejét a seriesesnek utálom, ugyanakkor a rücskössége miatt kézben tartani kellemesebb számomra a Series-kontrollert. (Persze a One-kontrolleremen az analóg karok már leharcoltabb, ez is hozzájárul ehhez.)

A Moby által említett BT is lehet szempont esetleges PC-s használat esetén, de azt tudjuk az újabb One-kontrollerek is, az enyém is. De két nap szakadozás után inkább vettem saját adaptert hozzá. Alternatíva a PC-hez közelebb ülés vagy az adapter kihosszabbítása.

(#108465) vonSux válasza oriic (#108461) üzenetére


vonSux
őstag

Tévedtek, ebből 25 lesz. Az én szülinapom :P

(#108466) Frod válasza oriic (#108459) üzenetére


Frod
addikt

Tehát itt bekerülne minden day-1, míg a kék oldalon (ahol össze van hegesztve a két szolgáltatás) meg semmi ilyesmi? Nice.

Do you see the white shadow?

(#108467) negyven2 válasza Frod (#108466) üzenetére


negyven2
veterán

Oda is jön majd a Ubisoft+ szolgáltatás...

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#108468) Wesder válasza Frod (#108466) üzenetére


Wesder
félisten

Ubi+-ban ott is minden Day1.
Külön szolgáltatás mindkèt konzolon.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#108469) Frod válasza negyven2 (#108467) üzenetére


Frod
addikt

De hát ott már van, nem?
Oké, ilyen furcsa módon, hogy az Extra tier-nek a része, és kb havi szinten bővítik újabb címekkel, de van. Csak épp day-1 nincs semmi.
Jó végül is nem lényeg, meg nem akarok off-olni, csak megjegyeztem.

szerk: közben nézem, hogy Ubisoft+ Classic néven fut odaát.

Do you see the white shadow?

(#108470) oriic válasza Frod (#108469) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sima Ubi+ nincs meg PS-en, de oda is jön. (Talán előbb is lett bejelentve mint X-re, fene se emlékszik rá. :D)

Live-Die-Respawn

(#108471) negyven2 válasza Frod (#108469) üzenetére


negyven2
veterán

Kb. ugyan az a szint mint, hogy Game Pass-ba jöttek a játékok. A Ubisoft+ viszont egy külön szolgáltatás lesz mindkettő platformon, ahol nem csak day1 jönnek a játékok, hanem az összes benne lévő játékból a teljes, összes DLC-t tartalmazó változata kerül bele.

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#108472) Frod válasza negyven2 (#108471) üzenetére


Frod
addikt

Így már tiszta, köszönöm!

+ #108470 oriic
Neked is!

Do you see the white shadow?

(#108473) negyven2 válasza (#108464) üzenetére


negyven2
veterán

A One S/X-es kontrollerekben is van már Bluetooth támogatás (ha még kapható új One-os kontroller az már biztos ilyen).

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#108474) Guitar14 válasza Nzothan (#108436) üzenetére


Guitar14
senior tag

Ilyen volt már nekem Wolfenstein-el. Ott játékhiba volt mert csak ott jött ki.
Megtaláltam a képet is: [link]
Látom nálad az Asphalttal jött elő. Próbáltad más játékkal? Elsőre játékhibának mondanám, ha az akkor a megoldása talán: teljes leállítás + áramtalanítás vagy játék újratelepítése. Az is lehet, hogy kijött valami frissítés a játékhoz amiben nálad így működik.
Ha más játéknál vagy a dashboardon is előjön akkor lehet komolyabb a baj és hardver/konzol gond lehet.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#108475) eL Geri


eL Geri
őstag

Csak nem bírtam ki és 2 év után megrendeltem egy Series X-et. Semmi szükségem nincs valójában rá az One X után, mert ritkán van időm játszani... de már túl sokat agyaltam rajta, és most az Alzás 10% + rewards-os kupon felhasználásával elérte az ingerküszöbömet. Meg a Forza 5 is jól jön, nincs általában GP-m.

Azt jól tudom, hogy globálisan nem lehet (még) kikapcsolni a quick resume funkció?

(#108476) csuvicsuva válasza vonSux (#108465) üzenetére


csuvicsuva
őstag

20, mert az az én születésnapom. Igaz, hogy november. ;]

eL Geri: üdv a klubban! :C

Single player játékokhoz nyugodtan használd, a multi alapúakat meg simán zárd be, mert jó eséllyel úgyis indíthatod újra.

[ Szerkesztve ]

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#108477) persil válasza eL Geri (#108475) üzenetére


persil
nagyúr

"nem lehet (még) kikapcsolni a quick resume funkció?"

Csak szimplan ne hasznald, az a kikapcsolt allapot. De "tiltani" nem lehet egyelore(nem tudjuk, hogy lehet-e majd valaha).

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#108478) Dnalorr válasza persil (#108477) üzenetére


Dnalorr
tag

Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, de miért kapcsolná ki bárki a quick resume funkciót? Van bármi hátránya, ha be van kapcsolva? Legjobb feature az új konzolokon.

(#108479) parandroid válasza Dnalorr (#108478) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azon kívül, hogy összefossák magukat a játékok tőle, más nemigen. Ha egy játékot használsz csak, közben mást nem indítasz el, akkor néha még működik is. Elég ritkán.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#108480) persil válasza Dnalorr (#108478) üzenetére


persil
nagyúr

Sosem fogom megerteni en sem.

Ha szar, meg nem kell, akkor egyszeruen nem kell hasznalni es kesz, hogy "kikapcsolni" miert kellene, az orok rejtely marad.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#108481) Wesder válasza parandroid (#108479) üzenetére


Wesder
félisten

Az Always-Online játèkokkal van csak baj.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#108482) persil válasza parandroid (#108479) üzenetére


persil
nagyúr

Nagyon sok jateknal tokeletesen mukodik, azt a nehanyat meg egyszeruen be lehet zarni, aminel nem. Ket kattintassal raadasul. :U

Aki meg online jatekban varja el, hogy mukodjon - millio plusz egy ilyen panasz volt mar itt - az szimplan hulye. Common sense. Online jatek eleve kidob bizonyos ideju inaktivitas utan, semmi koze a quick resume-hoz.
Kepzeljuk mar el, hogy mi lenne, ha nem igy lenne...

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#108483) persil válasza Wesder (#108481) üzenetére


persil
nagyúr

De azzal nem baj van, hanem igy mukodnek.
Ha nem dobna ki MINDEN online jatek magatol, quick resume-tol teljesen fuggetlenul, akkor a szerverek alvo, kakilo, vacsorazo, randizgato meg moziban ulo jatekosok millioival lennenek tele.

Senki nem gondolhatja komolyan, hogy ez bug, meg quick resume hiba.
Amiota online jatek letezik, azota kivagnak a szerverrol bizonyos ido utan(hogy ez negyed ora, vagy eppen egy, az jatekfuggo). Mar akkor is igy volt, amikor meg azt sem tudta senki, hogy quick resume valaha letezni fog.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#108484) sith7


sith7
nagyúr

Ubisoft+

Azt lehet már tudni, hogy mennyibe fog kerülni ?

(#108485) Wesder válasza persil (#108483) üzenetére


Wesder
félisten

Persze, legközelebb majd úgy írom hogy "baj".

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#108486) válasza parandroid (#108479) üzenetére



tag

Olyan volt már, hogy nem működött, hanem újra betöltötte nálam a játékot, de pl. a Blizzard Arcade Collection ott marad nálam, és bármikor működik már több mint egy éve, pedig megy mellette pár játék. Ahhoz persze játékcsomagként pont nem ideális. De általában én sem használom.

Egyébként a félrerakott "save state"-ek foglalnak helyett az SSD-n, hiszen ha már a RAM-ban nem lehetnek, valahol lenniük kell. És nem pár kilobájtról van szó.

(#108487) persil válasza Wesder (#108485) üzenetére


persil
nagyúr

Felre ne erts, csak alatamasztani akartam, amit irtal! :R

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#108488) l.skywalker válasza sith7 (#108484) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Még nem. Még csak a hivatalos bejelentés sem volt. PC-re 14,99€

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#108489) sith7 válasza l.skywalker (#108488) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi

(#108490) csuvicsuva válasza persil (#108487) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Nem értett félre, én is ugyanezt válaszoltam volna, mert nem baj, hanem nem arra lett kitalálva. Azért az idézőjel.

Én egy évig nem használtam, megszokásból mindent bezártam, most éppen három játék van benne, ezek közül természetesen egyikkel sem játszom. :D

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#108491) eL Geri


eL Geri
őstag

Abban tudtok segíteni, hogy a Division (1) Series X-en, hogy megy?

Azt tudom, hogy kapott 60fps-t, de akkor csak az alap verzióban megy (tehát kis felbontással), vagy a One X-es módban (jobb grafikával)?

Köszi!

(#108492) Mizol29 válasza eL Geri (#108491) üzenetére


Mizol29
senior tag

Szerintem csak a OneX-es verzió fut, annyi hogy 60fps-el, grafika nem változott.

[ Szerkesztve ]

(#108493) csuvicsuva válasza eL Geri (#108491) üzenetére


csuvicsuva
őstag

One X patchet kapott csak, Seriesre már szerintem nem lesz külön optimalizálva.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#108494) parandroid válasza persil (#108482) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, jó, akkor én vagyok a hülye, mert amikor kilépek egy játékból, akkor azt szeretném, hogy kilépjen, ne nekem kelljen helyzetérzékeny menüből még plusz bezárni. Mert ugye ha elfelejtem, akkor következő indításnál léphetek ki megint, zárjam be, és indítsam újra. Zseniális. De nyilván ha téged nem zavar, akkor mást sem, szóval ez nem bug, hanem feature, kár volna az implementáció, ami kikapcsolhatóvá teszi.

Nem mellesleg a problémának semmi köze az inaktivitás miatti disconnecthez. Ezt kb 20 évvel ezelőtt is tudta már kezelni minden.

Szakmai topik, bazmeg.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#108495) persil válasza parandroid (#108494) üzenetére


persil
nagyúr

Nem ertetted, amit leirtam.

"amikor kilépek egy játékból, akkor azt szeretném, hogy kilépjen, ne nekem kelljen helyzetérzékeny menüből még plusz bezárni."
Az nem tunt fel eddig, hogy "nem tudsz kilepni" egy jatekbol, csak a fomenuig visszalepkedni? Ez nem pc, nincs es sosem volt exit game. Ha be akarod zarni a jatekot, akkor be kell zarnod, helyzeterzekeny menubol, oriasi melo.

Ha (ujra: HA) online jatekban szeretned hasznalni a quick resume-ot, akkor igen, hulye vagy.(Ferjen bele, ha mar te is bazmegolhatsz)

Single jatekoknal valoban problema, ha nem mukodik, ezt nem is cafolta senki. Na olyankor kell bezarni es kesz.
Ha meg szar a feature, akkor nem kell hasznalni es gyakorlatilag ki van kapcsolva. Ez tulajdonkeppen a kikapcsolt allapot. "Elfelejtem." Bocs, de ezen mit lehet elfelejteni...? 2 gombnyomas.

Nyighattok barmeddig, jelenleg akkor is ez van:
- tetszik, hasznalod.
- nem tetszik, nem hasznalod.
- tetszene, de csak hellyel-kozzel mukodik, ezert hasznalod ott, ahol fasza es nem hasznalod masik jatekban.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#108496) hombre[EU] válasza eL Geri (#108491) üzenetére


hombre[EU]
veterán

one x verzió 60fps

Life, Uh, Finds A Way

(#108497) mcwolf79 válasza parandroid (#108494) üzenetére


mcwolf79
veterán

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#108498) pourri válasza parandroid (#108494) üzenetére


pourri
aktív tag

Igen, jól látod. :D Ugyanezen elv mentén kikapcsoló gomb se legyen a boxon, majd úgyis kikapcsol magától pár fél óra tétlenség után.

(#108499) persil válasza pourri (#108498) üzenetére


persil
nagyúr

Most kezdjuk hatvanyozni a hulyeseget. Tenyleg pont ugyanaz a ket dolog... :U Kar, hogy nem valami lelegeztetogepes peldat sikerult idevarazsolni.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#108500) gianni85 válasza persil (#108495) üzenetére


gianni85
veterán

- nem tetszik, nem hasznalod

Én úgy tudom nem lehet kikapcsolni… ami sajnálatos

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.