Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45151) Gubek-Einste válasza kory24 (#45149) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább TP-Link TL-WN881ND vegyél mert az már PCI-E portos kártya.
Jó lesz ez az antenna, sokkal nem lenne jobb a 8 dBi-s sem, a lényeg az, hogy az antenna a gépház mögül ki legyen vezetve.
A fő gond az, hogy a PCI-E kártyáknál, hogy a gépház és az annak elhelyezése okozta árnyékolás, egy repeater alkalmazása nem feltétlenül optimális ez esetben. Akkor lenne megoldás ha az adott eszköz kliens/WIPS módban működne és kábeles kapcsolattal biztosítana hálózati kapcsolatot.

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45152) kory24 válasza Gubek-Einste (#45151) üzenetére


kory24
őstag

Köszi.
Igen pci-e kártyát rendeltem, csak valamiért nem azt linkeltem :)

Akkor veszek 2 5db antennát.
Még annyi, hogy nekem közvetlen gép mellett van a Tv-s állvány. (film nézés hdmi)
Led tv, mellette upc humax hd beltéri egység(műholdas, koaxiális kábel) Tehetem ezt a magnestalpas antennát a beltérire? A tv vagy beltéri okoz árnyékolást, zavart?

Bocs sok kérdésért, és köszi segítséget! :R

(#45153) Gubek-Einste válasza kory24 (#45152) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olyan helyre tegyed az antennát ahol szabad levegőn lehet, nincsen körülötte semmi sem, lehetőség szerint magasabbra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45154) kory24 válasza Gubek-Einste (#45153) üzenetére


kory24
őstag

Emeleti szoba, router földszinten, akkoris magasabbra tegyem?

Illetve az jó gondolat, hogy routert átteszem a lenti szobában a hozzám közelebbi oldalon a szekrény tetejére? Ezzel csökkentve a távolságot. (legiranyba kb 10m)

Illetve ahogy olvastam próbálkozzak majd a router és az antennaja különböző szögekben való elhelyezésével, hogy erősebb legyen jel? Az osszefoglaloban láttam ilyen képet.

[ Szerkesztve ]

(#45155) Gubek-Einste válasza kory24 (#45154) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem kell feltétlenül a plafonra felfúrni de ne is a padlón legyenek az antennák.
A router szekrény tetejére helyezése nem rossz ötlet.
Igen, az antennák állítgatása szükséges lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45156) kory24 válasza Gubek-Einste (#45155) üzenetére


kory24
őstag

Annyi, hogy az 1m kábel ami antennahoz van nem túl sok, szabad hosszabbítani pl 1,5 méteres hosszabbító kábellel, nem ront jelen?

(#45157) kory24 válasza kory24 (#45156) üzenetére


kory24
őstag

Vagy lehet jobban járnék, ha vennék 2 ilyen talpat?

[link]

És a kártya gyári antennait vezetnem ki. (vagy azok eleve tuti túl gyengék?)

Ha pedig azok kevesek, akkor vennék ugyaninnen 2 ilyen antennát?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#45158) kory24 válasza kory24 (#45157) üzenetére


kory24
őstag

Vagy megvegyek abból hirdetésből amit linkeltem 2db 3m-es mágnes talpas tartót + 2db 16dbi antennát amit hirdet? Az biztos jó, igaz?
Árban ugyanannyi lenne 16dbi mint 5dbi boltban.

Nem szeretnék potyara pénzt kínozni :)

(#45159) And válasza kory24 (#45158) üzenetére


And
veterán

"Árban ugyanannyi lenne 16dbi mint 5dbi boltban."
(Árban lehet, de azt tudnod kell, hogy 16 dBi-s körsugárzó 2,4 GHz-es wifihez egyszerűen nem létezik. Akkor sem, ha azt írják rá. Lehet, hogy hozza az 5 dBi-s antennák szintjét, de hogy 16 dBi nincs, arra mérget vehetsz.)

(#45160) Gubek-Einste válasza And (#45159) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van 16 dBi-s körsugárzó de az kültéri használatra szánt rúd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45161) Gubek-Einste válasza kory24 (#45156) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden plusz kábel ront a jelminőségen így maradjon az ami eddig szóba került.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45162) mezis válasza kory24 (#45157) üzenetére


mezis
nagyúr

+1 And HSZ-éhez.
Nézd meg jobban azt a hirdetést. Látsz valahol elérhetőséget a gyártó céget illetően, aki vállalja a felelősséget a hirdetett paramétert illetően ? :(
(Ártani nem árt, valamennyi nyeresége bizonyára van és ha veszik így is, miért ne árulja.)

mezis

(#45163) kory24


kory24
őstag

Köszi mkinek.

Akkor veszek 2db Tp link tl-ant2405c antennát.

:R

(#45164) And válasza Gubek-Einste (#45160) üzenetére


And
veterán

(Komolyan vehető gyártók kínálatában max. 15 dBi-s kültéri típusokat láttam eddig, de már az is kompromisszumos érték. Az a nyereségmaximum eleve csak sávközépre érvényes - mondjuk ez minden nagyobb nyereségű antennára igaz. Évekkel ezelőtt láttam egy cikket is a témáról, amelyben elég jól belementek a fizikai okokba is, persze azóta sem találom.)

(#45165) Kolty


Kolty
aktív tag

Melyik tudhat stabilabban könnyebben csatlakozni viszonylag távol 300m.re található ruterhez?
(a range extendert se tudom közelebb vinni, mint az adaptert laptopot mert nincs áram)
RANGE

ADAPTER
Valamint a range extender beüzemeléséhez kell-e laptop vagy csak bedugom a konnektorba
és felerősíti a legerősebb szad netet amit fog?

Elötte ezt használtam: Jó lenne ha nála erősebb lenne

(#45166) csixy válasza Intruder2k5 (#45102) üzenetére


csixy
addikt

Ezt az 1, 6, 11, -es csatornát sosem értettem, hogy miért csak ezek így együtt, hiszen a 2, 7 ill. 3, 8 ill. 4, 9 ill. 5, 10 -es csatornapár sem üti egymást . Nem?
Sőt lehet még tovább ragozni. Ilyen még a 2, 8 ill. 2, 9 ill. 2,10 ill. 2, 11 satöbbi is. Nem?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45167) Intruder2k5 válasza csixy (#45166) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De, ez így van. Az 1, 6, 11 arra vonatkozik, hogy így lehet a legtöbb, egész pontosan 3 darab AP-t üzemeltetni úgy 2,4GHz-en, hogy azok ne okozzanak egymásnak interferenciát. Az általad említett párosok szintén jók, de azok mellé már harmadik rádió nem fér el.

(#45168) csixy válasza Intruder2k5 (#45167) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm: Oksa. Így már egyetértünk!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45169) Gubek-Einste válasza Kolty (#45165) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Melyik tudhat stabilabban könnyebben csatlakozni viszonylag távol 300m.re található ruterhez?
Tiszta rálátás esetén kültéri irányított eszközpár használata mindkét oldalon és még egy eszköz ami a másik oldalon biztosítja az ottani hálózat részt.

Valamint a range extender beüzemeléséhez kell-e laptop vagy csak bedugom a konnektorba
és felerősíti a legerősebb szad netet amit fog?

Beállítani mindent kell, nincsen ilyen plug 'n play eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45170) Cyberwolf


Cyberwolf
újonc

sziasztok

gyári t-home pirelli g szabványú wifit szerettem volna erősebre cserélni
a választás erre esett TP-Link TL-MR3420 3G Router 300Mbps
beüzemelés után meglepetten tapasztalom hogy a régi g-s ruter azonos vagy erősebb jelet produkál mint az ujj n szabványos
van ötletetek ez hogyan lehetséges

(#45171) And válasza Cyberwolf (#45170) üzenetére


And
veterán

Abba az alapvető hibába estél, hogy azt gondoltad, az újabb router 'erősebb' lesz, mint a régebbi. Holott egy új wifi-szabvány sem hozhat nagyobb 'erősséget' (azaz teljesítményt), mivel az rendeletileg szabályozott, és alapjában nem a wifi-szabványhoz kötött, hanem az adott frekvenciasávhoz. Vagyis egy 802.11g-s (54 Mbps) router nem lehet 'erősebb' egy régi b-s szabványúnál és egy 2,4 GHz-en működő n-szabványú sem a b/g eszközöknél. Javulás természetesen ettől függetlenül is lehet a lefedettségben, de az nem feltétlenül az 'erősség' növekedésétől alakul ki. Persze az egyes típusok, sőt típuson belül az egyes példányok teljesítménye sem mindig azonos, de egyetlen új (hivatalos úton beszerzett, a normákat teljesítő) router sem lesz sokszor 'erősebb' a réginél, mert ez nem lehetséges.
#45166: "Ezt az 1, 6, 11, -es csatornát sosem értettem, hogy miért csak ezek így együtt, hiszen a 2, 7 ill. 3, 8 ill. 4, 9 ill. 5, 10 -es csatornapár sem üti egymást . Nem?"
Az eredeti 1, 6, 11 felállás az USA-beli piacra vonatkozik, mint három, egymást nem átfedő csatorna. Csakhogy nálunk nem 11, hanem 13 csatorna használata lehetséges, ezért bármely csatornahármas teljesíti ezt a feltételt, amelynek tagjai között legalább öt csatornányi távolság van. Lehet az 1-7-12, 1-6-13, de akár a 3-8-13 is.

[ Szerkesztve ]

(#45172) csixy válasza And (#45171) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45173) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Megvettem a tl-wn881nd kártyát.

Win10 van, hol látja hálózat hol nem. De ha látja is nem tud csatlakozni...

Mi lehet ennek ez oka?.

Egy noname USB apró wifi kütyüvel meg működik....

(#45174) csixy válasza kory24 (#45173) üzenetére


csixy
addikt

Ha az antennának nincs rálátása a routerre, akkor kb. ez olyan tevékenység mintha egy barlang belső végében akarnál stabilan napozni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45175) kory24 válasza csixy (#45174) üzenetére


kory24
őstag

De amikor látja hálózatot 3,4 erősség ék jelzi. Ramegyek csatlakozás, beirom jelszó majd kérdi hálózat többi gépe láthatja e se itt mindegy igen vagy nem. Nem tud csatlakozni, aztán már nem is lát hálózatot.

Holnap jön elvileg antennák hátha azokkal jobb lesz.

Lehet ez az említett árnyékolás miatt?

(#45176) mezis válasza kory24 (#45175) üzenetére


mezis
nagyúr

A legfrissebb (gyártói) driverrel próbálod ?
Live Linux-al próbáltad már ?
Szomszédok közel ? Távol ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#45177) kory24 válasza mezis (#45176) üzenetére


kory24
őstag

Próbáltam win10 amit felismer netről letölt, illetve a hivatalos honlapról letöltöttem, de abba win 8 64bit van.

Amúgy eszközkezelőben Qualcomm Atheros AR9287 Wireless Network Adapter néven jelenik meg. Ez így jó?

Nincs más rendszer gépen csak win10

(#45178) kory24 válasza mezis (#45176) üzenetére


kory24
őstag

Ezen asszem minden rajta

(#45179) csixy válasza kory24 (#45178) üzenetére


csixy
addikt

Hát kevés a jel, de működhet. Felejtesd el vele a megtanult kapcsolatot így:
és utána újra próbáld meg lentről a jobb sarokból.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45180) csixy válasza kory24 (#45178) üzenetére


csixy
addikt

Nomeg a routeren próbáld meg a wifit áttenni az 1.-es csatornára 20 megaherczes sávszéllel.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45181) Gubek-Einste válasza kory24 (#45177) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Innen tudsz chipset driver-t letölteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45182) kory24


kory24
őstag

Asszony gépébe is vettem egy kártyát (tl-wn781nd)

Nála is ugyanaz a jelenség, nem lehet csatlakozni a hálózathoz.

Ma meló, este fogom közelebb tenni routert, +ma jönnek még antennák illetve letöltöm majd amit linkeltetek driver, kiprobalom router csatorna MHz állítani.

Remélem működni fog.

(#45183) Gubek-Einste válasza kory24 (#45182) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezen az adapteren is kellene cserélni az antennát.
Chipset driver ehhez az adapterhez: v1 és v2.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45184) kory24 válasza Gubek-Einste (#45183) üzenetére


kory24
őstag

Köszönöm.

Este megprobalon

(#45185) mezis válasza kory24 (#45182) üzenetére


mezis
nagyúr

A PC háza bizonyára erősen árnyékolja az antennát. Vagy cseréld be egy USB-s WiFi adapterre vagy antenna hosszabbítóval "látható" helyre az antennát.
A WiFi routernek is kereshetnél jobb, közelebbi helyet. (Falak, bútortok, virágcserép, minden ami közben van, csökkenti a jelszintet. (Nyelik a 2,4GHz-et, mint kacsa a nokedlit.)

mezis

(#45186) kory24 válasza mezis (#45185) üzenetére


kory24
őstag

Direkt nem USB adaptert vettem, gondolván pci-e adapterrel erősebb lesz jel...

Közelebb fogom tenni routert, meg magasabbra is (szekrény teteje).

Egyébként a modem is wifi router egyben - ilyen Telekomos speedport eszköz, nem tudom pontos típus. Most Bridge módba van, router tp link wr841nd az adja wifi.

Az elkepzelhető, hogy a telekomos eszköz erősebb jelet sugározna? Csak mert antennája nincs.

Ha elkepzelhető kipróbálnám, de ha tuti nem akkor nem bajlódok vele.

(#45187) Gubek-Einste válasza kory24 (#45186) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link jobb ilyen szempontból.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45188) mezis válasza kory24 (#45186) üzenetére


mezis
nagyúr

Ki kell próbálni. Pl. 1-es csatorna TelekomWiFi, 11-es csatorna WR841WiFi.
Egyik Wifi a lakás egyik részét látja el, másik WiFi a lakás másik részét.

mezis

(#45189) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Megjött a 2 TL-ANT2405C antenna, de sajna így sem az igazi :(

Ez gyengének számít, igaz?

Mennyi dbm-től jó?

Mi az az Overlapping AP-s?

(#45190) Gubek-Einste válasza kory24 (#45189) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez már egy elfogadható érték.
Minél magasabb annál jobb (negatív értékben van).
Olyan másik AP/router melyikkel egymásba lógnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45191) kory24 válasza Gubek-Einste (#45190) üzenetére


kory24
őstag

Az a másik jel valamelyik szomszéd lehet.

Zavar nekem valamit az a Overlapping?

keressek olyan Channelt ahol nem jelentkezik?

(#45192) Gubek-Einste válasza kory24 (#45191) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az egymásba lógóak mindig zavarják egymást de annyira gyenge, hogy nem lesz érezhető hatása neki.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45193) kory24 válasza Gubek-Einste (#45190) üzenetére


kory24
őstag

Sikerült levinnem a jelet 49-50-re.

Elvileg lehet lesz jobb is, ha közelebb hozom majd routert, de ahhoz majd kell vennem utp toldót.

A gépház tetejére téve jó a mágnes talpas antenna?
Vagy felfelé is árnyékolhat a gép?

Csak, mert a fémházhoz jól tapad a mágnes :)

(#45194) MaCS_70 válasza kory24 (#45193) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hány dBi-s az antenna? 5 fölött már nem igazán fog árnyékolni az alatta levő gépház, mivel ilyen nyereség mellett már meglehetősen kicsi a vertikális sugárzási szög. Ettől függetlenül persze érdemes próbálgatni, a rádióhullámok terjedése a gyakorlatban nagyon nem egy determinisztikus jelenség, tulajdonképpen elnyelődések és visszaverődések kiszámíthatatlan káosza.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45195) kory24 válasza MaCS_70 (#45194) üzenetére


kory24
őstag

2db ilyen antenna:

TP-LINK TL-ANT2405C

Tehát 5dbi-esek.

A wifi kártya pedig:

TP-LINK TL-WN881ND

A router pedig:

TP-LINK TL-WR841N

A netem 30mbites.
Amit még nem értek párom gépén gyengébb a jel, mégis speedtest van hogy jobb eredményt mutat neki.

Egyébként ha a wifi 300mbites, akkor miért nem jön át 50dbm értéknél csak 20mbit?

(#45196) MaCS_70 válasza kory24 (#45195) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az én tapasztalataim ehhez sajnos elég csekélykék. Mi van a gép alatt, tehát mennyire fontos az alatta levő terület?
Az 5 dBi még nem annyira "lapos" sugárzási profilú, de ha úgyis közel kell lennie az antennának a géphez, akkor alatta van a legjobb helyen.

Próbálgatni kell, és szerintem jó lesz így.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45197) kory24 válasza MaCS_70 (#45196) üzenetére


kory24
őstag

A gép alatt semmi nincs. Vagyis szőnyeg :)
Miért?

Eddig úgy javasolták próbáljam lehetőleg magasba tenni antennákat?

Egyébként mennyi a "legjobb jel" ami kb elérhető 5 dbi antennákkal 1 falon keresztül?

(#45198) MaCS_70 válasza kory24 (#45197) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ja, azt hittem, van lejjebb is szint, ahol fontos a wifi. Így természetesen jó helyen lesz a gép tetején -- de persze a helyi terepviszonyok furcsa tréfákat produkálhatnak.

Nincs olyan, hogy elérhető legjobb jel -- legfeljebb steril körülmények között. Játszani kell vele, józan paraszti ész alapján.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45199) mezis válasza kory24 (#45195) üzenetére


mezis
nagyúr

"Egyébként ha a wifi 300mbites, akkor miért nem jön át 50dbm értéknél csak 20mbit?"
A WiFi router 300Mbps. És a kliens (PC, laptop,..) ?
Bizonyára nem milli bit (ezrded bit), hanem Mega bit (millió bit) ;]

mezis

(#45200) kory24 válasza mezis (#45199) üzenetére


kory24
őstag

Nemnagyon értem kérdést.

Amelyik hsz-ben kérdeztem, ugyanabban írtam is hogy TP-LINK TL-WN881ND wifi adapter, ami szintén 300mbit/s sebességú, nem csak a router. És mivel PCI-E kártya ebből következik az is, hogy PC-ről van szó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.