Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45051) Gubek-Einste válasza Bruuce87 (#45050) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

100-as nethez már gigabites portokkal rendelkező típus kellene.
Eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45052) padi68 válasza mezis (#45045) üzenetére


padi68
senior tag

mindkettőn elakad a dolog sajnos....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#45053) mzso


mzso
veterán

Valaki valósított meg, windowsos géppel wifihez (egy wifis routeren keresztül) captive portált? (Magyarul böngésző átirányítós logint)
Nekem most egy ilyet kéne.

[ Szerkesztve ]

(#45054) sztanozs válasza mzso (#45053) üzenetére


sztanozs
veterán

Ha tomato FW rámegy a routerre, akkopr az is tudja alapból:
https://yannickweiss.com/post/public-wi-fi/

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#45055) szabifotos


szabifotos
senior tag

Ilyet rendelt már valaki? Kiváncsi vagyok mit tudhat a gyakorlatban, egy megfelelő antennával!? pl... :)

(#45056) Gubek-Einste válasza szabifotos (#45055) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Az ilyen eszközök használat illegális mert túl nagy az adó teljesítménye.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45057) MaCS_70 válasza szabifotos (#45055) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azon túl, hogy amint Gubek-Einste írta, a 2 W brutálisan sok és szabálytalan, ez a leírás alapján a hangzatos angol elnevezés ellenére egy sima jelismétlőnek tűnik. Egy durva teljesítményű repeaternek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45058) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#45057) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem az, a router/AP antenna kimenetére kell kötni és valódik erősítő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45059) szabifotos válasza Gubek-Einste (#45056) üzenetére


szabifotos
senior tag

Köszi!

Igen elég nehéz ügy ezt így leírni, hogy mire lenne képes, csak gondoltam hátha valakinek van tapasztalata, vagy valahogy körbe írná egy példával ami érzékelteti nagyjából, hogy sima routerhez képest mondjuk ha kibiggyesztem a tetőre, mire lehet képes.

Tudom hogy illegális. Meg az is kérdés, hogy tényleg tudja e, elvégre Kínából jön :D

(#45060) And válasza szabifotos (#45055) üzenetére


And
veterán

A gyakorlatban beltéren korlátozott az értelme (kábé mintha reflektorral akarnánk átvilágítani a betonfalon), főleg nem azzal az antennával, amivel árukapcsolva adják. Kültérre meg nagyjából felesleges, az 5 GHz-es sávnak több haszna van nagyobb távolságú kapcsolatokhoz. A műszaki adatai helyenként érdekesek, például "Output power: 2W(30dBm)", merthogy nem stimmel, 30 dBm = 1W, két watthoz 3 dB-lel több kellene. Ezen felül "Optical input power: 9~13dB", fejtse meg valaki, hogy ez vajon mit jelenthet egy mikrohullámú erősítő esetén. Amúgy a világ több országában ez teljesen legális összeállítás, de az EU-ban szerencsére abszolút nem. Interferencia keltésére, a teljes szomszédság idegesítésére, a fél ISM-sáv kisajátítására viszont egyenesen kiváló megoldás.
(Most komolyan: sokan afféle csodaszerként tekintenek az ehhez hasonló eszközökre, hasonlóan a gagyi kategóriájú antennákhoz. Csakhogy egy ilyen kütyü létjogosultsága erősen megkérdőjelezhető, és régen rossz, ha az ember a tisztességes kábelezést, normális érzékenységű eszközök használatát, a megfelelő antennákat vagy a rálátás hiányát akarja az ilyen erősítőkkel kiváltani.)

(#45061) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#45058) üzenetére


MaCS_70
félisten

Valóban.

Ez tévesztett meg:

Operating mode: bi-directional, half-duplex, time division duplex senses RF carrier from transmitter and automatically switch receiving to transmitting mode

Kissé hiányosan olvastam...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45062) mzso válasza sztanozs (#45054) üzenetére


mzso
veterán

Hát az nincs. Csak egy TP-link router.

(#45063) crash666


crash666
csendes tag

Sziasztok! Segítséget kérnék. Gyenge volt otthon a wifi jel a lakás különböző részein ezért vettem egy dlink dap 1320-as repeater. Történt hogy el kellett utaznom és barátnőm kihúzta / pedig külön kértem ne nyúljon hozzá / és azóta nem ad át jelet, nincs internet rajta. Többször reseteltem már, zölden világít mégsincs kapcsolat. A modem wifije jó, azzal lehet netezni, csak a repeater-el nem. Mi lehet a baj? Előre is köszönöm a segítséget.

(#45064) Gubek-Einste válasza crash666 (#45063) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mit állítottál be rajta?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45065) crash666 válasza Gubek-Einste (#45064) üzenetére


crash666
csendes tag

Ezt hogy érted? A hozzá való konfigurációs app-al csináltam, korábban is és most is. Még a modemet is reseteltem.

(#45066) Gubek-Einste válasza crash666 (#45065) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább manuálisan kellene beállításokat megcsinálni az admin felületen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45068) crash666 válasza Gubek-Einste (#45066) üzenetére


crash666
csendes tag

A hálózatot az app-ban magam választom ki és a jelszót is magam írom be, a modemmel is és a repeater-nél is. Utána ha megfelelő a beállítás akkor mentem és újraindìtja az eszközt. Magán a repeater-en átvált villogó sárgáról folyamatos zöldre ami azt jelenti hogy kész de valamiért mégsincs net. Megpróbálom a netes felületet is ha hazaérek, csak fura hogy eddig jó volt most meg nem. Max kicseréltetem mert még csak 1 hetes 😊

(#45069) Levwi


Levwi
aktív tag

Hellosztok Van egy Asus rt n12 d1 routerem. Mivel két 5 dbi-s antenna van rajta ha az egyik antennát lecserélném 9dbi-sre akkor lenne valami javulás a hatótávban? Vagy egyáltalán tudja a router a 9 dbi-s antennát kezelni?

Huawei P20 Pro Black

(#45070) mezis válasza Levwi (#45069) üzenetére


mezis
nagyúr

Az antennák cserélgethetők, de zárt térben kiszámíthatatlan a hatás. Biztosabb megoldás az, ha beüzemelsz még egy WiFi router-t amit lehetőleg UTP kábellel csatlakoztatod a jelenlegihez.
2,4GHz ? 5GHz ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#45071) Gubek-Einste válasza Levwi (#45069) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden antennának azonosnak kell lennie és azonos helyen is kell lenniük vagyis mindkettő cserélni kellene vagy mindkettőn marad az eredeti antenna.

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45072) sztanozs válasza mzso (#45062) üzenetére


sztanozs
veterán

OpenWRT-re és DD-WRT-re is van Captive Portal: [Open-WRT], [DD-WRT]

Ezeknek fel kellene mennie a legtöbb TPlink routerre.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#45073) Levwi válasza Gubek-Einste (#45071) üzenetére


Levwi
aktív tag

Azt tudom, hogy oda vissza kellene működnie, csak idegesítő, hogy lecseréltem a a tp-link wr340g routerem és semmivel sem lettem előrébb ugyanolyan gyenge a jelem a házban. 10 méterre igaz 3 vályog fal plusz 2 ajtó amin kell jönnie a jelnek, de akárhova teszem a routerem a szobámban sehol se erősebb pedig már közelebb van mint volt. Ja a másik dolog, hogy 3 méterre ahol csak egy fal van ott is előfordul hogy nincs jelem, vagyis jelem van csak a nethez nem elég erős. A régi routerem jobban teljesített mint a mostani asus.

Huawei P20 Pro Black

(#45074) mezis válasza Levwi (#45073) üzenetére


mezis
nagyúr

A WR340g-t beállítod egy újabb helyre és UTP kábellel csatlakozol vele az új router-hez.
(A vályog falat nagyon könnyű fúrni, vésni,... :K )

mezis

(#45075) MaCS_70 válasza Levwi (#45073) üzenetére


MaCS_70
félisten

A vályogra nincs wifis megoldás, csak a kábel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45076) mzso válasza sztanozs (#45072) üzenetére


mzso
veterán

Nekem az most nem játszik. Nem szándékozom új routert venni. Egy régi WR941ND-m van.
Valami PC-s megoldás kéne.

Meg amúgy sem akarok custom firmware-rel szenvedni ami tönkre teheti a routert ha nem jó a FW.

[ Szerkesztve ]

(#45077) farkas-j válasza Gubek-Einste (#45071) üzenetére


farkas-j
őstag

Szerintem ez nem biztos, hogy teljesen így van. Nem ismerem konkrétan a router műszaki felépítését, de működési elvéből adódóan szerintem nincs ilyen szigorú feltétel az egyforma antennákra. Minden antennára egy csatorna csatlakozik, ami egy adó-vevő végfokot jelent. Ha pl. egycsatornás WiFi kapcsolat van a klienssel, akkor a második (ill. harmadik) antennának az adatforgalomban nincs szerepe, hiszen a hozzá(juk) tartozó adó-vevő(k) nem vesz(nek) részt a kapcsolatban. Ha erre a működő alapcsatornára nagyobb nyereségű antenna kerül, akkor elvileg jobb lesz a kapcsolat. Inkább az a nagy kérdés, hogy melyik antenna ill. adó-vevő rész működik az alapcsatornán az adatforgalomban. Többcsatornás kapcsolat esetén, persze jó ha egyforma nyereségű antennák vannak, de ott sem okozhat kardinális gondot az eltérő nyereség. Legfeljebb a kisebb nyereségű antennával rendelkező csatorna ha rosszabb a jel/zajviszonya, kisebb sávszélességet produkál. Nekem legalábbis ez így tűnik logikusnak, de lehet, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#45078) sztanozs válasza mzso (#45076) üzenetére


sztanozs
veterán

Kézi routing szerkesztéssel és sok szenvedéssel szerintem meg lehet oldani:
- Munkaállomásnak fix IP cím (lehetőleg LAN-on csatlakoztatva)
- Megbízható gépeknek fix IP cím
- Windowsra felhúzni egy squid-et és beállítani captive portálnak
- Routingot kézzel beállítani úgy, hogy a DHCP-n adott címtartomány az internet felé eldobja a csomagokat (esetleg ha PREROUTING-ot ismeri, akkor az internetes címek felé menő kéréseknél a 80-as portot át lehet irányítani a squid-re)

Amúgy van OpenWRT erre a routerre, csak oda kell figyelni a verziószámra.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#45079) And válasza farkas-j (#45077) üzenetére


And
veterán

Szigorú feltétel ugyan valóban nincs az egyforma antennákra, abban azért megegyezhetünk, hogy ez is csak körsugárzók esetén igaz, mert ha erősen irányított antennákra cserélnénk azokat, és a fő sugárzási irányukat is teljesen eltérően választanánk, annak ugye végképp nem lenne sok értelme.
"Minden antennára egy csatorna csatlakozik, ami egy adó-vevő végfokot jelent."
Ez MIMO-működést feltételez, a nevezett routertípus valóban 2x2(x2) MIMO-t támogat. Na most, ha egy ilyen rendszer egyik antennáját nagyobb nyereségűre cseréljük, akkor azt érjük el, hogy a kettő közül az egyik jelfolyam (spatial stream) nagyobb jelszinttel vehető a kliens-eszközön, illetve az adás-vétel szerepek nagyon gyors cserélődése miatt ez visszafelé is érvényes. Az eredeti kérdés a hatótáv növekedésére vonatkozott, így vegyük azt az esetet, mikor a router-kliens link már olyan gyenge, hogy a kliens az egyik jelfolyamot (ami a router nagyobb nyereségű antennájáról származik) még éppen elfogadható szinttel veszi, a másikat viszont (az eredeti, kisebb antennáról) már nem. A MIMO-ra épülő nagyobb sebességű módnak ilyenkor búcsút is mondhatunk, egyetlen használható spatial stream marad, ami 802.11n kapcsolat esetén legfeljebb 150 Mbps linksebességet tesz lehetővé, de miután abból az esetből indultunk ki, hogy a jelszint nagyon gyenge, a valós linksebesség csak a töredéke lesz ennek. Vagyis a MIMO-ra épülő adatkapcsolat egy ilyen 'feles' antennacseréből nem igazán profitál.
A másik eset, hogy eleve nincs MIMO-s link az állomások között, mert mondjuk a kliens csak 150 Mbps-es (egyetlen antennája van, így legfeljebb egy stream-et kezel). Ekkor a router két antenna jobb esetben spatial diversity működést tesz lehetővé, vagyis a router antennát vált, ha a kliensről származó térerő csökken, avagy a dekódolt jel bit-hibaaránya megnő. Ha a pillanatnyi tartózkodási helyzet (terjedési útvonal, visszaverődések, akármi) úgy hozza, hogy a router már eddig is a nagyobb nyereségű antennát használta - amire nagyobb az esély, hiszen arról elvileg ugyanolyan körülmények között is nagyobb jelet kapott -, a másik pedig le volt kapcsolva, akkor ha megpróbál antennát váltani, azzal szembesül, hogy nem csak a diversity miatt lesz más a vételi jel szintje a másik antennán, hanem annak kisebb nyeresége okán is. Működni éppen működik, de ebben az esetben eleve nincs szükség két antennára. Mivel a diversity-működés hatásossága, a diversity gain értéke alapban nem túl nagy (legfeljebb néhány dB), ezért nagy nyereségbeli különbségek esetén teljesen értelmét vesztheti a mutatvány. Ennek oka, hogy a diversity gain értéke alapban két tényezőtől függ: az egyik a két vett jel közötti összefüggés avagy korreláció, a másik pedig a két jel átlagos szintje közötti különbség. Mivel a diversity gain annál nagyobb, minél kisebb a két antennáról vett átlagos jelszint különbsége (illetve minél kisebb közöttük a korreláció), belátható, hogy ez abban az esetben teljesül, ha az antennák nyeresége megegyezik.
Ezért van az, hogy akkor jár legjobban a felhasználó, ha a két- vagy többantennás routeren minden esetben azonos nyereségű antennák vannak. Nem feltétel, csak éppen így van a legtöbb értelme.

(#45080) zkiss0


zkiss0
tag

HI!
Mini PCIos itx házba kellene wifi kártya. (j3160)
Az otthoni hálózat 25 Mbites lehet egyszer több lesz, de egyelőre ehhez mérten keresek megbízható kártyát, antennával.
Segítséget, ötleteket kérek!
Köszi!

Windows XP, mert megérdemled! :-)

(#45081) Gubek-Einste válasza zkiss0 (#45080) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mini PCI-E kártyákat elég nehezen lehet beszerezni és nem is olcsóak így inkább USB-s adaptert kellene beszerezned.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Milyen router van használatban?

Ajánlottak TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Dual band képességgel: Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T9UH
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbitó kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45082) zkiss0 válasza Gubek-Einste (#45081) üzenetére


zkiss0
tag

HI!
Köszi a választ, de nekem mégis az kellene!
Üdv

Windows XP, mert megérdemled! :-)

(#45083) Gubek-Einste válasza zkiss0 (#45082) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezek között nézzél körül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45084) Joker88


Joker88
őstag

Mobilos kérdés ..

egy olyan kérdésem lenne, hogy a telómat felfrissítettem w10-re ( 640XL LTE ) . azonban ha éjjel repülőmódba teszem, és bekapcsolom a WiFI-t, nem látja a saját vezeték-nélküli hálózatomat.
Ha kiveszem a rep.módból, minden gond nélkül csatlakozik.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#45085) Gubek-Einste válasza Joker88 (#45084) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez természetes, a repülő módban le van tiltva minden vezeték nélküli csatlakozási mód?
Miért teszed repülő módban éjjelre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45086) bigrock válasza Gubek-Einste (#45085) üzenetére


bigrock
addikt

Nem feltétlenül. Az LG G4-en simán megy a wifi repülő módban.

(#45087) Joker88 válasza Gubek-Einste (#45085) üzenetére


Joker88
őstag

minden más hálózatot lát,csak az enyémet nem..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#45088) regr


regr
csendes tag

Segítséget kéreK:
Hp NX7010 laptopom van xp pro-val. A blútusz és a wlan azonos kapcsolóval indítható. semmi gond nem volt a wlannal, időnként újra kellett megadni a jelszót az automatikus csatlakozáshoz, ezt követően mindig egy újabb sorszámot adott hozzá,már a 10.-nél tartok és az utolsó 5 úgy lett hogy nem csatlakozok se automatikusan, se manuálisan a hálózathoz, ezért leválasztottam és újraindítottam a gépet, semmi eredmény. A "fejében" lehet h a sok kapcsolati sorszám miatt zavar lett - sajna nem értek a számtekhez semmit, csak luzer felhasználó vagyok.Kérlek segíts mi lehet a hiba, ill hogy lehetne megoldani. Még annyi, h sokszor a hálozatom nem is jön fel az elérhető hálózatok ablakban, csak többszöri frissítésre, de a Netstumblerrel mindig feljön.Ha külső USBsticket használok, akkor megy a net gondtalanul.

(#45089) Fecogame válasza regr (#45088) üzenetére


Fecogame
veterán

Automatikus csatlakozás ki van pipálva? Mennyire erősen fogható a saját WiFi jeled a többiekéhez képest?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#45090) mezis válasza regr (#45088) üzenetére


mezis
nagyúr

Távolítsd el az összes nem használt WiFi kapcsolatot.

Ellenőrizd a WiFi hálózatodat.

mezis

(#45091) Formaster


Formaster
addikt

Sziasztok! Folyamatosan megszakad a wifi kapcsolatom, ezért este nekugrok az analizálásnak. Kezdésnek az InSSIDer programmal átnézem a szomszédos kapcsolatokat. Viszont mivel több eszköz van a családnan, nem kéne az automatikus ip kiosztást áttenni manuálisra? Olyasmire gondolok ha az ip-k nem tudnak összeakadni?

(#45092) Gubek-Einste válasza Formaster (#45091) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha meg van az inSSIDer mérés akkor egyél be róla képet, hogy tudjuk segíteni.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Milyen router van használatban?
Milyen típusú a kliens eszközök/adapterek vannak használatban?
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Viszont mivel több eszköz van a családnan, nem kéne az automatikus ip kiosztást áttenni manuálisra?
A fix-en használt eszközöknek érdemes MAC alapján fix-ált IP adni a router-ben.

Olyasmire gondolok ha az ip-k nem tudnak összeakadni?
Ha minden eszköz automatikus IP kérésen van akkor elvileg nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45093) Formaster válasza Gubek-Einste (#45092) üzenetére


Formaster
addikt

Nos, így néz ki a mérés. A falak vastagok, többnyire vasbeton. A fő routertől a távolság mindössze 10-15 méter, de a szobában már gyenge a jel, ezért vettem jeltovábbítót.

A hálózat úgy indul, hogy a UPC ConnectBox (family néven) a router és van egy fali konnektoros TP-Link jeltovábbító, mert eddig azt gondoltam, a gyengébb jel miatt szakadozik, de bármelyik hálózatra kapcsolódok ledobál róla random időnként.

Az eszközök a következők: 1db Smart TV, 3db androidos készülék és egy laptop, ezek kívül a vezetéken csatlakoztatott eszközök, de ezek kötve hiszem, hogy zavarnának. A gond a mobiloknál jelentkezik, főleg ha a szobában ketten vagyunk és mindketten netezünk, hol az egyik, hol a másik szakad meg.

A jelszó teljesen gyári, csak angol abc betű/szám.

Úgy látom a csatorna 6-os, tehát 1-11 közötti. De ahogy nézem többen is ezt használják a házban, ez lenne a gond :F Kellene keresnem egy szabad csatornát? És külön csati kéne a jeltovábbítónak is meg a ConnectBoxnak is?

A driverek rendben, gyártói minden, illetve az IP-k teljesen automatikusan vannak kiosztva. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#45094) mezis válasza Formaster (#45093) üzenetére


mezis
nagyúr

Az 1, 10, 11, 12-es csatornák szerencsésebbek lehetnek.
A family_EXT is saját ?
Ha nem használjátok a UPC Wi-Free-t, kapcsold le. (Azzal is tisztább lesz az étered - igaz, csak kicsivel, kivéve ha a szomszédok használták. Mert akkor sokkal.)

És szabad a routernek is keresgélni alkalmasabb helyet, antenna poziciót.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#45095) Formaster válasza mezis (#45094) üzenetére


Formaster
addikt

Csatornakiosztása a modemnek max 11-ig szól. A family_EXT is saját, ez a jeltovábbítóm. Sajnos antenna nincs a boxon, illetve közvetlen közelről is a legjobb jelerősség -50db, ezt a screenshotot direkt a szobából csináltam, ott a legrosszabb a helyzet.

Ami érdekes, hogy a UPC Wi-Free nincs a kontómon aktiválva, illetve a modemben nincs is erre szóló beállítási lehetőség. Elvileg akkor élne, ha aktiváltatnám a szolgáltatónál, de ezek szerint így is él, csak én nem tudom használni, kód nélkül :DDD :R :R :R

(#45096) mezis válasza Formaster (#45095) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor az egyik sajátot az 1-esre, a másikat a 10 vagy 11-esre.
(Régió kód HU ?)

UPC-ék szeretik néha a háttérben újra aktiválni a Wi-Free-jüket. A MAC address alapján lehet észrevenni (meg a csatorna azonosság alapján), hogy már megint nyomulnak. Telefon a 1221-re a megoldás.

(Egyébként úgy működik, hogy csak regisztráció után kapod meg a password-öt és akkor már megjelenik a beállító menüben is a kikapcsolhatóság. Legalábbis volt egy idő, amikor még így működött. Az induláskor meg csak telefonon lehetett lemondani.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#45097) Formaster válasza mezis (#45096) üzenetére


Formaster
addikt

A régió CH. Igen látom, h amint csatornát váltok a wifree is vált, tehát ezt én sugárzom, noha nem hiszem h sokan használnák. Ettől függetlenül jó lenne deaktiválni. Létezik h aktiváltatom és a modem menüjében megjelenik a kikapcsolási opció :F

[ Szerkesztve ]

(#45098) mezis válasza Formaster (#45097) üzenetére


mezis
nagyúr

Hol használod ? Svájcban ?
Igen nekem volt ilyen esetem, azért regisztráltattam egy ismerőst, hogy aztán letilthassuk. :K
(Egyszer az ÜFSZ azzal magyarázta a korábban már letiltott Wi-Free aktiválódását. hogy firmware-t frissítettek a modem-router-ükön.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#45099) Formaster válasza mezis (#45098) üzenetére


Formaster
addikt

Ahaa, svájcban. Akkor kirpóbálom az aktiválást, aztán ügyfsz...

(#45100) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Vane gy Xiomi repeaterem. Ezt írja amikor installálni akarom: "reduce signal interference from other wifi network"

Ez mit takar és mit kell csinálnom?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.