Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45201) libus


libus
őstag

Sziasztok!

Van egy Asus K70IJ laptopom, ami nem mai darab.
Ebben még egy 2.4Ghz wifi kártya van.
Szerintem még csak b/g-s, mert a router menüjében 20Mhz- es csatlakozást ír. De ez pontosan akkor derül ki, ha szétszedtem a laptopot, s megnéztem mi is van benne.
Jelenleg egy Tp-link wdr3600 routert használok, ami tudja az 5Ghz-et is. Ha a 3600-hoz csatolt Hdd-ről másolok wifin a laptopra, csak 5-6MB/s letöltési sebességel jön, kábelesen 12-15MB/s.
Talán ez is bizonyítja, hogy b/g wifi van a gépbe.
Hamarosan megérkezik az új routerem egy Asus RT AC68U, s ez már 600Mbps tud 2.4Ghz-en, 5Ghz-en pedig 1300Mbps-t.
Ahoz, hogy jobb sebességet érjek el 2.4Ghz-en, meg tudjak laptoppal 5Ghz-en is csatlakozni a hálózatomhoz, ezért gondolom wifi kártyát kéne cserélnem a laptopba.
Meg a jelenlegi b/g kártyát ideje lenne már lecserélni.
Ezt néztem ki: Intel Wireless-AC 7260
Ez már 300/867Mbps tud.
Szerintetek kompatibilis lesz a géppel? Jó lesz bele?
Vagy esetleg másik típust ajánlotok?
Remélem sebesség növekedésre számíthatok (routerhez csatolt Hdd-ről letölrés wifin keresztül)!? :)

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#45202) Gubek-Einste válasza libus (#45201) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valamilyen hardver analizáló programmal nézd meg, hogy pontosan milyen wifi adapter is van a gépben,
Az 5-6 MB/s sebesség 40-45 Mbps-t jelent ami már N-es tartomány, ha tényleg csak G-s adapter lenne benne akkor 15-20 Mbps/2MB/s lenne az elért érték.

Az új router link sebességét jelenti a 600/1300 Mbps, mérhető sebesség ennél jóval alacsonyabb lesz.
2,4 GHz-n a 600 Mbps-s link sebességhez TurboQAM-s 3x3:3 adapter kellene ami ritka, AC1900-as adaptereknél kezdőik az ilyen támogatás.

Nehéz megmondani, hogy jó lesz-e a kinézett adapter vagy sem, a laptop típusa alapján kellene utána nézni, hogy mi támogatott és mi nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45203) csixy válasza libus (#45201) üzenetére


csixy
addikt

Ha otthon használod akkor megfelelő lehet egy külső USB-s wifi kártya is (meg jobban is idomítható a helyzete , ami sokat számít a jó minőségű kapcsolat kialakításában). Pl Tp-link Archer T4U. Berhelni sem kell hozzá. Na bumm, legfeljebb nem lesz neki csak v2-es USB port a gépen.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45204) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Ilyet olvastam:

"Ami nagyon legyengíti a Wi-Fi jelet, az a titkosítás, vagyis ha jelszóval védjük le a hálózatunkat, viszont sajnos ez szükséges lépés."

Ez igaz?

Ha igen, akkor az rossz ötlet lenne, hogy levenném a titkosítást a wifiről, de beállítanám, hogy csak az itthoni gépek+mobilok csatlakozhassanak MAC cím alapján?
Vagy így veszélyes? Feltörhető?

(#45205) woodworm válasza kory24 (#45204) üzenetére


woodworm
veterán

Régi vasakat lehet jobban megviselte a titkosítás és a terhelés növekedésével esetleg visszavett a wifiből, de ma már elég erős procik vannak az alsó szegmensben is, nem hiszem, hogy észrevehető hatótávbeli különbség lenne.

(#45206) libus válasza Gubek-Einste (#45202) üzenetére


libus
őstag

Úgy is szét akartam már szedni a gépet egy portalanításra, mert kezd a ventilátor már megint picit hangosabb lenni, így nem gond megnézni a benne lévő wifi kártyát! :N
Megnéztem a laptopom adatlapját, b/g/n ír. Azt esetleg meglehet nézni/mérni valahogy , hogy mekkora sebességet tudhat ez a benne lévő wifi kártya (Pl.: 150 vagy 300Mbps)?

Közben megnéztem egy analizáló programmal:

Adapterek listája:
Atheros AR8121/AR8113/AR8114 PCI-E Ethernet Controller

Qualcomm Atheros AR9285 Wireless Network Adapter

Azt hol tudom megnézni, hogy melyik wifi adapter lehet jó a gépembe?
Amit kinéztem AC 7260 wifi adapter csak 2x2-es 300/867mbps sebességű.
Ez a 2x2 adatperrel már jó/jobb sebességet érhetek el a mostaninál? Vagy inkább 3x3 adaptert nézegessek?
De gondolom a 3x3 adapterhez 3 antenna kell. Ha csak 2 van a gépben akkor felesleges nekem a 3x3 adapter, igaz?

csixy Mivel a gépemen csak USB 2.0 csatlakozó van, ezért nem jó választás nekem USB adapterben az AC 600 fölöttiek. :(
Ezért is gondolkodok inkább wifi kártya cserében, mert talán így nem lesz sebesség korlát. :U

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#45207) csixy válasza kory24 (#45204) üzenetére


csixy
addikt

Ez nem! Keríts inkább egy x méteres UTP kábelt , vagy egy USB-s wifikártyát , a beépített wifikártyát meg passzold el a desktop PC-dből.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45208) kory24 válasza csixy (#45207) üzenetére


kory24
őstag

Az USB-s wifi adapterek jobbak/erősebbek mint a pci-e-esek? :s

(#45209) csixy válasza kory24 (#45208) üzenetére


csixy
addikt

Nem. De egy elég hosszú USB toldó kábel segítségével oda pakolod ahonnan van rálátás a routeredre és ez benne a varázslatos. Olyan is van amelyiknek van külső antennája is.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45210) mezis válasza kory24 (#45208) üzenetére


mezis
nagyúr

Sem nem jobbak, sem nem erősebbek, de USB hosszabbító kábellel sokkal könnyebb találni alkalmasabb helyet az antennájának. (A mini, micro változatok viszont garantáltan gyengébbek !)

"az rossz ötlet lenne, hogy levenném a titkosítást a wifiről"? Igen. A MAC adress a forgalomból megtudható.
Még a TKIP titkosítás is igen gyenge. Az ovisok is törik. :DDD

[ Szerkesztve ]

mezis

(#45211) Gubek-Einste válasza libus (#45206) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha csak két antenna csatlakozó van a laptopban akkor tényleg felesleges három csatlakozós kártyát venni.

Azt esetleg meglehet nézni/mérni valahogy , hogy mekkora sebességet tudhat ez a benne lévő wifi kártya (Pl.: 150 vagy 300Mbps)?
Ez egy N150-es adapter így 40-50 Mbps-t lehet tőle elvárni.

Gyártó weboldalán vagy fórumokon lehet utána nézni, hogy milyen kártyákat tud fogadni a laptop.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45212) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok. Adott egy TP-Link WDR4300 router, gyári FW, wifin egy Lenovo Z51-70 laptop, Gigabites hálókártyával és egy Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3160 Wifi kártyával. Közös hálón lóg egy ASRock ION330-al, abban is gigabites hálókártya van, kábellel csatlakoztatva a rendszerre. A kábel mind új, Cat5e, a router és a Asrock ION között van egy gigabites switch is.
Nos kábelen csatlakoztatva a laptopot az ASrock és a Lenovo között egyzer 10-12 Megabyte/s a sebesség csak, ez kb 100 Megabit/s, de megszakítva az átvitelt, majd újraindítva 100-120 Megabyte megvan.
A másik, hogy a laptopnál wifi kapcsolattal csupán 3-5 Megabyte/s a sebesség. Az adapter 150 Mbps sebességet ír, de 2,4 és 5 Ghz-en is. Elvben a kapcsolat sebességénél jóval többet, és Ghz-ként változó értéket nem?
Gondolom a notimban lehet valami a wifi beállításoknál, de nem találtam semmit. Driver a legújabb, idén májusban adták ki, rendszer jogtiszta Windows 10 Home, Eset Smart security a vírusírtó.
És ami a legjobb, kikapcsolva a tűzfalat az 5 GHz-es adapterre csak 72,2 Mbps sebességet ír :D

(#45213) libus válasza Gubek-Einste (#45211) üzenetére


libus
őstag

Ha csak N150-es wifi kártya van a gépemben, akkor már min. 2x sebességet érek el 2.4Ghz-en, az AC 7260-as wifi kártyával (persze ha jó lesz bele).
De ha már tudja az 5Ghz-et akkor már azon fogom használni, s az már még jelentősebb sebesség növekedés lesz! :)
Na, utána nézek jó e bele ez a kártya! :)

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#45214) Gubek-Einste válasza kovbandi82 (#45212) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az adapter 150 Mbps sebességet ír, de 2,4 és 5 Ghz-en is. Elvben a kapcsolat sebességénél jóval többet, és Ghz-ként változó értéket nem?
Ezt nem értem teljesen.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna 1 és 11 közötti?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45215) kovbandi82 válasza Gubek-Einste (#45214) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Képeket mellékeltem. SSID-k, jelszavak amit a FW kigenerált, nem nyúltam hozzá direkt ezért.
A noti és a router között kb 2 méter van, fal semmi, 5Ghz-en nincs a környéken senki, 2.4 Ghz viszont iszonyatosan telített szinte mindegyik sávon, ezért a 4-es csatornára állítottam rá, igaz nem a legjobb választás, de így a legjobb a hatótávom, lepróbáltam.
2.4 Ghz:

5Ghz:

(#45216) Binya70


Binya70
tag

Sziasztok.
Lehet nem ide való a kérdés, de hátha tud valaki segíteni. Két ház között kellene WiFin internetet átlőni. Sajnos más megoldás nincs semmilyen szolgáltató nincs jelen a környéken. A két ház között kB 2.5km a távolság. Milyen routert vagy Ap -t kellene venni ami át tudná lőni a távolságot. Természetesen van rálátás az épületekre, és saját célra kellene nem pedig osztani.
Ha van valakinek valami jó ötlete ossza meg kérem.

(#45217) mezis válasza Binya70 (#45216) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Mostanában viszonylag sűrűn előfordul hasonló kérdés (és megoldás) ezen és azon a fórumon.

mezis

(#45218) forguet válasza Gubek-Einste (#45141) üzenetére


forguet
senior tag

Erre kérhetnék egy választ? :R

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#45219) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Segítség kellene, sajnos nem értek hozzá (nekem kínai)
Van egy Eszközöm (ZTE H368N) amire dupla eres telefon kábel csatlakozik (Telekom net 50/15-ös) és a WiFi jel elég silány egy emeletes családi házban és van egy TP-Link (TL-WR841N) 300Mbps Wireless N Routerem amit szeretnék össze hangolni (kötni) a ZTE eszközzel, mert azon jobb a jel (dupla antennás) és az az enyém (akkor vettem mikor korábbi netem volt , akkori eszköz nem volt WiFi-s és ezért kellett.) csak WiFi-n használjuk (használnánk) a netet a lakóhelyünkön (egész család) és ezt szeretném valahogy megoldani, ennek az eszköz sikeres használatát.

Valami egyszerű és részletesen leírt megoldás kellene, amit könnyedén tudok kivitelezni.
Előre köszönöm a segítséget! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45220) mezis válasza MaxxDamage (#45219) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ha UTP kábellel össze tudod kötni a két routert (ez lenne e legszerencsésebb), akkor a beállítás így és a két WiFi AP-t tedd egymástól távoli csatornára. SSID-t is inkább különbözőt.

Ha WiFi jelismétlőnek szeretnéd használni, akkor a WR841-en fw. csere kell.

mezis

(#45221) mezis válasza forguet (#45218) üzenetére


mezis
nagyúr

Válassz az aláhúzás helyett valami más karaktert a latin ABC-ből illetve az arab számjegyekből.

mezis

(#45222) MaxxDamage válasza mezis (#45220) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Ezt már linkelte más is (de nekem kínai) :(((

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45223) mezis válasza MaxxDamage (#45222) üzenetére


mezis
nagyúr

Keress valakit, akinek több affinitása van az informatikához. (Ovi nagycsoporttól fölfele... ;] )

mezis

(#45224) MaxxDamage válasza mezis (#45223) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Majd azért holnap teszek egy kisérletet! (vagy nem, mert elallitani sem akarok semmit ami meg pont jó..)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45225) mezis válasza MaxxDamage (#45224) üzenetére


mezis
nagyúr

Kiolvasod a ZTE H368N DHCP tartományát. Ha nem tölti ki teljesen a 254-es címtartományt, akkor a szabadon hagyott címekből választasz magadnak egyet.
Ha kitölti, akkor szűkíted (bizonyára nem fogsz mostanában 254 PC-vel csatlakozni a hálózatodhoz.
Újraindítod a ZTE H368N-et és a PC-t, ellenőrzöd, hogy működik-e minden rendben. Kell, hogy működjön.

A PC-det kikapcsolod, megszünteted a kapcsolatát a ZTE H368N-el és összekapcsolod a WR841-eseddel. A WR841-et egy "hosszú reset"-el gyári alaphelyzetbe állítod.
Kivárod azt az egy-két percet, amíg magához tér és bekapcsolod a PC-det is.

Ekkor következik ennek a második routered-nek a lebutítása switch-é.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#45226) MaxxDamage válasza mezis (#45225) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm, ezt így ki is próbálom! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45227) MaxxDamage válasza mezis (#45225) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Elvileg meg is oldottam és már a TP-Link -hez vagyok csatlakozva mint WiFi eszköz. [kép]
Köszi minden segítséget! :R (DJ. Ru$y , mezis , krealon)
Még annyit lehet megteszek, hogy ZTE eszközön a WiFi hálózatot teljesen kikapcsolom, mert zavaró kicsit, hogy majdnem 2 egyforma WiFi hálózati név van a listán (amik választhatók) :DD

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45228) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémával kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.
Panel ház, wifi router (TP-Link 1043 nd v1) és adapter (Tp-Link WN822n), este 20 óra után nem lehetett normálisan wifin keresztül netezni. Napközben minden rendben volt.
InSSIDer-rel megnéztük a többiek csatornáját, próbáltuk állítani, de a probléma továbbra is fennállt.
Lecseréltünk mindkét eszközt.
Az új router (TP-LINk Archer C5), adapter ([link]).
A házban senki nincs 5 GHz-en, de a probléma továbbra is ugyanaz, este 20 óra után alig lehet netezni.
Mivel lenne még érdemes próbálkozni, esetleg valamilyen beállítás?

Üdv,
GBoy

(#45229) Gubek-Einste válasza gameresboy (#45228) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Külön neve van a 2,4 és 5 GHZ-s wifi hálózatnak?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45230) mezis válasza MaxxDamage (#45227) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak rajtad múlik, hogy milyen nevet (SSID) adsz meg a WiFI AP-idnek. :K
(Latin ABC+arab számjegyek

[ Szerkesztve ]

mezis

(#45231) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Van egy Zebra GX420t wifis nyomtatónk. Eddig tökéletesen működött a wifi hálózaton majd egyik napról a másikra lehalt. A hiba" Not Associated ". Ezen a hálózaton van több eszköz is , köztük Wifis nyomtatók és azok töéletesen mennek. A cégnél van még 1 külön álló AP-nk és oda fel tud csatlakozni.

Esetleg találkozott már valaki hasonlóval?

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#45232) Krisz1441


Krisz1441
tag

Sziasztok!

Egy számotokra valószínűleg egyszerű kérdésre szeretnék választ kapni!
Két szintes házunk emeletén van az internetforrás, ASUS RT N18U router ossza a netet (138as Tomato van fent). Elég sok a fal, az alsó szint távolabbi helységében már gyenge jelem van, van nekem még egy ASUS RT N12 D1 router (gyári fw). Mit kell tennem ahhoz, hogy WDS vagy Repeater vagy egyéb módot létrehozzak amivel javulna a helyzet?
Előre is köszönöm a segítséget! :) :R :R :R

(#45233) Gubek-Einste válasza plejik (#45231) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen eszközre tud és milyenre nem tud felcsatlakozni?
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna 1 és 11 közötti?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45234) Gubek-Einste válasza Krisz1441 (#45232) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az N12 D1-t tedd repater módba és beállítsd be az N18U wifi-jére.
Odatedd az N12 D1-t ahol az N18U jele még jól vehető.

Miért a 138-as Tomato-t használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45235) Krisz1441 válasza Gubek-Einste (#45234) üzenetére


Krisz1441
tag

Bocsánat! 132-es a Tomato! Köszönöm, megpróbálom! Van valami különös amire figyelnem kell?

(#45236) csixy válasza Gubek-Einste (#45234) üzenetére


csixy
addikt

Mi a baj a 138-as tomatóval? 1 WAN-nal is használható. A gigabites NAT-olás is megy rajta.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45237) Gubek-Einste válasza Krisz1441 (#45235) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így legyen beállítva az IP ha alapból nem erre állna be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45238) gameresboy válasza Gubek-Einste (#45229) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Hello!

Csatoltam a képet.[kép]
A 2,4 GHzen más, és 5 Ghz-en más a wifi hálózat neve.
A Dual bandes router esetén a 2,4 GHz kezdetek óta ki van kapcsolva. Csak 5 GHz-en üzemel.
5 GHz-en a csatorna automatikusra van állítva, jelenleg a 36-os csatornát használja.
Az SSID és a jelszó kis- és nagybetűket, valamint számokat tartalmaz, ékezetes betűt nem.

Üdv,
GBoy

[ Szerkesztve ]

(#45239) Gubek-Einste válasza csixy (#45236) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Többek szerint az 132 utániak nem az igaziak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45240) Gubek-Einste válasza gameresboy (#45238) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen a közelben semmi ami vezeték nélkül működik?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45241) gameresboy válasza Gubek-Einste (#45240) üzenetére


gameresboy
aktív tag

Tudtommal nincs, a wifi hálózatokat leszámítva.
A szolgáltató is volt kint, ők a max. sebességet csak kábelen keresztül garantálják, ami ott meg is van.
Wifit passzolták.

[ Szerkesztve ]

(#45242) Krisz1441 válasza Gubek-Einste (#45237) üzenetére


Krisz1441
tag

Thanks! :R

(#45243) krealon válasza forguet (#45136) üzenetére


krealon
Topikgazda

"TP-link tl-wr1043nd v1 routerem van és UPC 120Mbps netem.
Családi házban lakom, nincs sok wifi hálózat a közelben (6, de mindegyik nagyon gyenge jellel).
WIFI Analyzerrel ellenőriztem azt is, hogy a megfelelő csatornát használjam.

Normális, hogy közvetlenül a router mellett 60Mbps-t tudok csak elérni wifin, egy emelettel lejjebb pedig csak 15Mbps-t?"

Igen, normalis. A Wifi nem kabel.

(#45244) plejik válasza Gubek-Einste (#45233) üzenetére


plejik
addikt

Amire jelenleg nem tud és tudott az egy Motorola AP-7522-67040-EU változat.
Amire tud az pedig egy Unifi AP. Az SSID-ban van kötőjel azon felül semmi extra, a jelszó kis és nagybetűket és számokat is tartalmaz.

Nem a csatorna át lett állítva a Motrolán mert a másik csatorna elég terhelt volt. Azaz az 1-11 közötti, így felfelé van állítva. Az unifi 1-11 között van, vagy 1-6 között.

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#45245) Gubek-Einste válasza plejik (#45244) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Esetleg egy reset-et lehetne csinálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45246) regr válasza Fecogame (#45089) üzenetére


regr
csendes tag

bocsi, közben elutaztam, most jöttem meg, a jel a legerősebb, és ki van pipálva,

(#45247) plejik válasza Gubek-Einste (#45245) üzenetére


plejik
addikt

Már próbáltam, de sajnos az sem segített, újra konfigolni nem nagyon akarom, mert egy komplett PDA-s rendszer megy róla és nincs kedvem mindent újra beállítani egy nyomtató miatt.. :D

Az 5GHz bezavarhatja?

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#45248) regr válasza mezis (#45090) üzenetére


regr
csendes tag

bocsi közben elutaztam most jöttem meg. Sajnos nem tudom hogy kell eltávolítani, ha megmondod megcsinálom. a wifi hálózat ellenőrzése mit jelent? az usb-s stickel minden ok

(#45249) regr válasza Fecogame (#45089) üzenetére


regr
csendes tag

bocsi közben elutaztam most jöttem meg. ki van pipálva a jel a legerősebb

(#45250) mezis válasza regr (#45248) üzenetére


mezis
nagyúr

Vezérlő pult,....,hálózati beállítások.... (op. rendszer függő). Milyen op. rendszer ?

Szomszédok WiFi hálózata ? (Jó az, ha van az ajánlott programokból egy a WiFi kapcsolatok mellett.)

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.