Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45951) mezis válasza Dronte (#45946) üzenetére


mezis
nagyúr

Vizsgáld meg az éteredet, lehet, hogy el kell gondolkoznod az 5GHz-n....

mezis

(#45952) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Átköltöztetem a gépem másik szobába és kéne valami wifi tranzit a gépbe, mert a router a régi helyen marad. Gyors keresés alapján 2 eszköz a szimpi: TP-LINK TL-WN822N és a TP-LINK TL-WN8200ND

Esetleg dual band-os kéne? Az mitől jobb amúgy?

Szerintetek a 822N is elég lenne simán? Egy 35 nm-es lakás két szobája között menne a kapcsolat.

Mivel sokan kérdezik, hogy Winx-szel is működnek-e a stickek, így égő pofával én is megkérdezem, hogy Linuxokon hibátlanul mennek ezek, hallottatok róla, hogy gond lehet, nincs driver hozzá vagy valami egyéb gond? Tudom, megkérdezhetném itt is, de inkább most meg tudom tőletek és ott már tudni fogom, ha valaki ilyet kérdezne! :B

[ Szerkesztve ]

(#45953) mezis válasza ubyegon2 (#45952) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Kezdésnek: [link]

mezis

(#45954) Gubek-Einste válasza Dronte (#45943) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-ekkel van használva?

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Ajánlottak:
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Dual band képességgel:
USB-sekből Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-N53/AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link TL-WDN3800/4800/Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45955) Gubek-Einste válasza ubyegon2 (#45952) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-ekkel van használva?

Ajánlottak:
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14
Dual band képességgel: Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45956) pixelmester. válasza farkas-j (#45923) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

A sávszélességgel nincs gond, torrenttel és speedtesttel ugyanaz a sebesség, mint eddig.
Viszint folyamatosan megszakad a kapcsolat, ledobja az eszközöket, meg akadozik a net: sima böngészésnél csomó ideig tart néha egy-egy oldal betöltése...
Mi lehet a baj?

(#45957) ubyegon2 válasza Gubek-Einste (#45955) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

& mezis

Először is lássuk a láthatatlant: InSSIDer, LinSSID, Acrylic WiFi scanner, WiFi Analyzer.
nem fogjuk, mert tényleg láthatatlan

Köszönöm a gyors válaszokat! Az a gond, hogy tényleg gyors volt. :D Jó pár Windowsos programot ajánlottatok, gondolom ezt a panelt írjátok mindenkinek! Mint írtam is, Linuxot használok. Ettől még az egyik program jó lenne, mert open sources, de asztali gépem van és abba csatlakozik most a TL-WR740N router. Akár hetekig is scannelhetném ezekkel a programokkal.....

Wifit majd akkor mérek, ha a gép wifiről megy! :P Ehhez azonban kéne vennem egy wifi sticket, emiatt írtam.

Mint írtam 35 nm-es lakás, panel, 2 fal van/lesz az eszközök között nyitott ajtóhelyekkel. Távolságok, környezet? Hmmm...jó a környezet, nincsenek távolságok, 1-es villamos, Metró....
Szomszédok nagyon rendesek, jó sok wifi van a 10 emeleten szanaszét! :D

Telóval megnéztem az utolsó javasolt programmal, de képet nem tudok csinálni. Ezeket látom:

-28dBm CH9 2452Mhz 1.2 m
2442-2462(20Mhz)
65Mbps

[ Szerkesztve ]

(#45958) woodworm válasza pixelmester. (#45956) üzenetére


woodworm
veterán

Repeater vagy ap üzemmódban van? Wifin megy közben a torrent?

(#45959) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

Dlink go rt ac 75-höz milyen fw-t ajánlotok? Hogy lehet feltenni?

(#45960) pixelmester. válasza woodworm (#45958) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Gondolom repeazer uzemmodban van, ugyanaz a nev (ssid), mint az eredeti wifi-routeré.
A torrent ugyanarrol a tabletrol megy, ami mar a jelerositohoz csatlakozik. Es a torrent konstans. De a bongeszea akkor is szaggat, ha nem megy a torrent...

(#45961) csixy válasza ubyegon2 (#45957) üzenetére


csixy
addikt

Erre annyit, hogy a -28dBm CH9 2452Mhz 1.2 m , ha nem a sajátod , akkor nagyon fájdalmas és ártalmas. Ez ellen egy akármilyen egyszerű routert ajánlanék UTP kábeles kapcsolatokkal, vagy ha mindenképp wifit akarsz, akkor tudnék ajánlani egy D-Link Dir 842-es routert egy TP-Link Archer T4U AC1200 Vezeték nélküli 867Mbps+300Mbps USB adapter klienssel. Aztán lehet tovább ragozni a kérdést.
Persze ez mind windowsos tapasztalat alapján !

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45962) ubyegon2 válasza csixy (#45961) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

ha nem a sajátod , akkor nagyon fájdalmas és ártalmas.

Ezt nagyon nem értem! Hogy hogy nem a sajátom? Ki a jófenéé lenne? A kábelt nem akarom kicibálni már a falból, ezért maradna A szobában a router és a PC-t vinném át a másik szobába.
Mi ebben az egészben a fájdalmas és ártalmas? Van olyan barom, aki lopja a szomszéd wifijét és idejön kérdezősködni? :U

le is írtam így nem értem miből gondolod, hogy a szomszéd wifijét használom:
"....de asztali gépem van és abba csatlakozik most a TL-WR740N router." Így aztán köszi, hogy ajánlottál nekem routert, de az teljesen megfelelő!

A mobil meg ki tudja miket mér, mert csak az androidos programot tudom használni, gondolom már értitek, miért. Az az 1,2 m is fura, amit ír, mert később 0,4 m-t írt.

[ Szerkesztve ]

(#45963) csixy válasza ubyegon2 (#45962) üzenetére


csixy
addikt

Ja! Ez a saját TL-WR740N routered jele? Az eddig nagyon jó ! De azt nézd meg hogy mennyi szemetet küldenek neked az éteren át a szomszédjaid! Egyenlőre a többit visszavonom . Bocs!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45964) ubyegon2 válasza csixy (#45963) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Semmi gond! De én nem értek hozzá! Hol látom azt a sok szemetet? Mit tudok ellene tenni? Menjek át hozzájuk megtárgyalni a dolgot? Elvégre én se dobálok át semmilyen szemetet! :D

Ja, azt nem is mondtam, 200/50-es Digis netem van.

[ Szerkesztve ]

(#45965) csixy válasza ubyegon2 (#45964) üzenetére


csixy
addikt

Na, valami ilyesmit nézzél!
Itt nekem most a kék a haszon és a piros és a sárga a szemét.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45966) csixy válasza ubyegon2 (#45964) üzenetére


csixy
addikt

Ha túl sok a zavarás , akkor csak 20 megahercz sávszélességet használsz és oda teszed a csatornát ahol kevés az ellenség . Azért elég jó az az archer t4u , van benne egy kis jövőkép is. Csak nem tudom, hogy a linux tudja-e. Dehát mire való az ndiswrapper?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45967) ubyegon2 válasza csixy (#45966) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Néznék én ilyesmit, amit a képen mutatsz, de nincs ablakos rendszerem, talán 8.1 a HDD-n, de az ebben az összetételben iszonyú lassú. :)

ndisgtk-t megnéztem, de nem akarok Windowsos illesztőprogramokat telepíteni, ha nem muszáj. Ennyire talán nem is lenne egyszerű.

Ha túl sok a zavarás , akkor csak 20 megahercz sávszélességet használsz és oda teszed a csatornát ahol kevés az ellenség .

Ezt akár érthetném is, de milyen csatornát teszek hová? :Y

TP-Link 822N/8200ND közül valamelyik akkor nem lenne jó a céljaimra?
Hogyan váltsak csatornát program nélkül? A 9 CH-n amúgy nincsenek sokan.

[ Szerkesztve ]

(#45968) mezis válasza ubyegon2 (#45967) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy azon csatornán (frekvencián) azonos időben vagy a te le/fel töltésed megy vagy a szomszédé. Ezzel kölcsönösen zavarjátok egymást. Ennél jobban, mert átfedés van a csatornák között. Azok a csatornák, amik már lényegében nem zavarják egymást, az 1, 5, 9, 13. A 2,4GHz-es sávban.
Eddigi tapasztalataink alapján vagy az 5GHz-es sáv lesz számodra megfelelő vagy inkább a drótozás.
Most szerintem kétsávos USB WiFi adaptert vegyél, aztán majd meglátjuk, amikor már látjuk. ( :D )

Csatornát (frekvenciát) a WiFi routeren kell beállítani, váltani. Eddig hogy állítottad be a WiFi-d titkosítását ? Sehogy ? :F

[ Szerkesztve ]

mezis

(#45969) ubyegon2 válasza mezis (#45968) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem, inkább csak értegetem. Azért köszönöm nektek a türelmeteket! A Linuxos programot is köszi, megvan ez az általad javasoltak alapján kerestem meg. :)

A routerem nem dual band, az nem gond?

Ebből csak ilyet találtam, ez jó lenne? [link]
Nem, megvan ez is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#45970) mezis válasza ubyegon2 (#45969) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem hiszem, hogy sokkal jobb lenne a "kétantennás". Az egyantennást egy laptopban is lehet könnyebben használni. 1 - 2m-es USB hosszabbítót is vegyél hozzá, azzal könnyebb keresgélni a kevésbé zavart helyet (mint az egész PC-t házzal együtt emelgetni :DDD ). Linux-hoz van driver ?

"A routerem nem dual band, az nem gond?"
Nem probléma, sok fajta kétsávos WiFi routert kapni a boltokban... ;]

mezis

(#45971) Gubek-Einste válasza ubyegon2 (#45969) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC600-as adapter nem ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45972) ubyegon2 válasza mezis (#45970) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Laptop nem számít. Linux driver? Jó kérdés, majd kiderül....

Nem probléma, sok fajta kétsávos WiFi routert kapni a boltokban...

Azt ugyan nem említettem, de nem igazán akarok több 10ezret költeni erre az egyszerű gépáttevésre. :(

Ha kipróbálok egy egyszerű, itt ajánlott TP-link eszközt, azzal mit fogok tapasztalni? Nem tudok simán böngészni, meg letölteni mondjuk Linux iso-kat? Nem a legcsúcsabb technikára van ám szükségem.

(#45971) Gubek-Einste
AC600-ast akkor kihagyom. Szerintem először kipróbálnék egy általad javallott eszközt, hátha tökéletes lesz egy mezei home usernek és a Linux is ad drivert hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#45973) csixy válasza ubyegon2 (#45972) üzenetére


csixy
addikt

Keress egy Ralink RT5370 csipes antennás usb kütyükét, azt alapból ismeri a linux. Az amiko dobozok csak ilyenekkel wifiznek. Én most egy Tenda w311m-es edigitalos kütyüvel próbáltam tökjó vele egyből, de ez kicsi x@r , antennásat keress. Sokféle van belőle.

Mikndjárt küldök egy tesztképet, csak winnyózban kivágom róla az IP címemet. Linux mint volt most a teszt alany.

Na itt a teszt: legújabb 64 bites linux mint cinnamon,Tenda w311m, asus rt-n 18u 132-es tomatóval , netmánia 1000:

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45974) Intruder2k5 válasza ubyegon2 (#45952) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Leegyszerűsítve a dolgokat, ha a sajátodon kívül legfeljebb 2-3 másik WiFi hálózat jele fogható nálad, akkor ez nem fog semmilyen gondot okozni. Ha ezen hálózatok száma mondjuk 5-10, akkor már egész biztosan lesz interferencia, ezért nem fogod tudni maximális sebességen kihasználni a WiFi-t. Persze, ha az interneted maximális sebessége az így elérhető sebesség alatt van, akkor ez semmiben nem fog befolyásolni. És végül, ha 10-15-nél is több szomszédos WiFi jelet tudsz fogni, akkor mindenképpen javasolt az 5GHz-es sáv használata, ha mód van rá. Persze valamilyen szinten így is használható a 2.4GHz, de komoly sebesség és stabilitásbeli kompromisszumokkal.

Mivel a lakás nem nagy, és a szomszédos helység lesz a célpont, így számottevő csillapításra nem kell számolni, amit a falak, bútorok, és egyéb tereptárgyak okoznak.

A TP-LINK weboldala szerint az általad kinézett TL-WN822N modellhez van Linux driver.

Olvasnivalók a témában:
2.4GHz vs. 5GHz
WiFi csatornaválasztás az inSSIDer program segítségével

(#45975) csixy válasza Intruder2k5 (#45974) üzenetére


csixy
addikt

Az én általam ajánlott kis izé 1990Ft az edigitalnál.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45976) Intruder2k5 válasza csixy (#45975) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elhiszem, de egyrészt nem tudjuk van-e edigital üzlet a közelében, és tudtommal 2-3 ezer forintos tételnél nincs ingyenes kiszállítás, másrészt nem is a beszerzési hely volt a kérdés, inkább ajánlott típus, gyártmány, beszerzési helyet aztán már bárki tud keresni Google-el. Külön ajánlani épp ezért azt nem is nagyon szoktunk, kivéve ha valami komoly akció van.

(#45977) ubyegon2 válasza csixy (#45973) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tenda W311U+ 150Mbps - ilyet találtam, ugyan nem írja milyen chip van benne, de ez ugyanaz lehet, ami neked van, csak antennás. Egy ilyet vételezek, aztán a teszt után meglátjuk!

Nagy király vagy ezzel a tesztoldallal, ráadásul a kedvenc Linuxommal csináltál képet! Nagyon köszi! :R

Ha a Mint 18.1-et használod, léci írd meg a VGA-d tipusát, ha hibamentesen futott a gépeden. A Linux kezdőknek topik miatt kéne!

[ Szerkesztve ]

(#45978) Intruder2k5 válasza csixy (#45975) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sőt, van még egy szóba jöhető megoldás, miszerint vesz egy wireless kliens módra képes AP-t, routert, és azt összeköti kábelen a PC-vel, így mindenféle driver nélkül használhatja a vezeték nélküli hálózatot az asztali gépen, és egész biztos, hogy később sem lesz ebből problémája, ha esetleg olyan kernelre vált, amire már nem lenne driver az ő wifi eszközéhez.

Ha hajlandó alternatív - Linux alapú - firmware használatára, akkor ez egy 4-5 ezer forintos routerrel megoldható, de apróról még olcsóbban is megvető. Így az új helyen is lenne 4 LAN portja vezetékes kliensek számára.

Én tuti ezt csinálnám, nincs driver macera a Linux miatt!

(#45979) ubyegon2 válasza Intruder2k5 (#45974) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi neked is, az egyik kiválasztottamhoz tényleg van Linux driver, erre még így külön nem is kerestem rá, bár furcsállom, hogy bő 10 éves kernellel írják, de ez biztos valami tévedés lesz. Közben aztán olvastam, hogy lehet fordítani is csomagból, ha nagyon muszáj lesz, ehhez inkább haladó szint kéne, de meglátjuk.
Soha nem gondoltam volna, hogy egy wifi stick ennyire bonyolultnak fog tűnni, lassan kezdenek azért leülepedni az infók, amiket tőletek kapok!

Sajnos legalább 20 wifi jelet fog az androidos program, de érdekes, mert egy 5Ghz-s sem lát, így ha mégis azt kell alkalmaznom, akkor azzal tuti király lesz a vételem.

Nagyon köszi neked is a segítséget, a linkelt olvasmányokat külön köszi! :R Kicsit most bemásztam azoknak a bőrébe, akik elhatározzák, hogy Linuxot tesznek fel a Win mellé. :D

Van közelemben Edigital az Örsön (Bp), rendelek neten egy ilyet Tenda W311U+ 150Mbps és ha nem lesz jó, akkor 14 napon belül elállok, mivel nem megfelelő és akkor jön a következő: TP-LINK TL-WN822N

Ha valami eredmény van úgyis jelzem nektek, előre is sorry! (addig se a Tg topikban galádkodok) ;)

Lehet, hogy inkább ezt veszem először Amiko wifi stick WLN 870 5dB , mert az Edigital 2 munkanap múlva biztosítja csak a Tenda-t!

[ Szerkesztve ]

(#45980) csixy válasza Intruder2k5 (#45978) üzenetére


csixy
addikt

Na ez a legjobb megoldás! Én most csináltam wifi klienst a tenda N80-asomból az egyik munkahelyemre az orvosi szobába , tettem még hozzá egy virtuális interfészt is. Király lett !!!!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45981) csixy válasza ubyegon2 (#45977) üzenetére


csixy
addikt

A típust így fejből nem tudom, de a HP250G1-esben lévő gyári vas és hibátlan .

Ha amikóhoz való, akkor biztosan egyből patentul menni fog. Ne feledkezz meg a 2-3 méter hosszú vastag drótú USB hosszabbítóról!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45983) ubyegon2 válasza csixy (#45981) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ajjaj! Most már elvesztettem a fonalat. Egy vevőként is működő routerről volt szó az előbb?
Ez a HP 250-es nem tudom mit tartalmaz belül. :)
Akkor most mit kéne vennem a vezetéken kívül?

[ Szerkesztve ]

(#45984) Intruder2k5 válasza ubyegon2 (#45979) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért nem olyan vészes ám a helyzet, természetesen sok adapter Linux alatt is "csettintésre" működik, baj csak a kisebbik hányadával van, ami mégsem indul el, mert ott egész biztosan nehezebb lesz drivert keríteni, mint ugyanebben a szituban Windows-ra.

(#45985) csixy válasza ubyegon2 (#45983) üzenetére


csixy
addikt

A HP250G1 a VGA kérdésedre vonatkozott.

Az USB hosszabbító azért kell, hogy meg tudd találni az USB hálókártya optimális helyzetét.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45986) Intruder2k5 válasza ubyegon2 (#45983) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pontosan arról! A jelenleg ajánlott típusok közül pl. az ASUS RT-N12 D1 is képes ilyen üzemmódra gyári állapotban, de firmware moddolás után egy TP-LINK WR841ND, vagy akár egy TL-WR741ND is. Persze utóbbi kettő esetén a megfelelő hardver verziószám is fontos, hogy legyen hozzá OpenWrt vagy DD-WRT támogatás. Ha egy ilyen eszközt használnál, akkor a gépen nem kell bajlódnod Linux driverrel a WiFi-hez, mert a vezeték nélküli átvitel a két router közt zajlana, a géped pedig ahogyan eddig is, egy UTP kábellel lenne rákötve az új helyen lévő routerre.

[ Szerkesztve ]

(#45987) ubyegon2 válasza csixy (#45985) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A HP250G1 a VGA kérdésedre vonatkozott.

OK! Köszönöm, ez akkor jó hír, hogy hibátlanul megy vele, nem gond ennek a VGA-ját kinéznem. :R

Az USB hosszabbító azért kell, hogy meg tudd találni az USB hálókártya optimális helyzetét.

Ez nem lesz gond, mert 2x3 m-es szobába lesz és gyakorlatilag a router 3 méterre lesz tőle és rálátnak egymásra, épp úgy lesz az ajtó felett a szekrény tetején a router. Ajtók nem zavarnak be, mert nincsenek.

(#45988) ubyegon2 válasza Intruder2k5 (#45986) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No, ez is egész jól hangzik ám! Most már a bőség zavara környékez. :)

Ezt a fw frissítést inkább kihagyom, de egy ilyet tudnék holnapra rendelni: ASUS RT-N12 D1

Ha azt mondjátok, hogy ez a legmegbízhatóbb módja a dolognak, akkor inkább veszek egy ilyet, 8500-ért.
Gondolom a vétellel kapcsolatos beállításokat még én is meg tudom csinálni. Ha mégsem, akkor jövök. Most olvasom ezt az eszköz ismertetőjénél:

- Hardveres EZ kapcsoló a router, repeater és AP mód közötti gyors váltáshoz .

Tényleg nagyon sokat segítettek ezekkel az ötletekkel, köszi nektek még egyszer! :R

[ Szerkesztve ]

(#45989) csixy válasza ubyegon2 (#45987) üzenetére


csixy
addikt

Én viszont majd megyek a kezdő linux topicba , mert az ubi gnome újratelepítve is hibákat dobál ugynazon a vason. Mondjuk attól még működik.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45990) ubyegon2 válasza csixy (#45989) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Gyere csak, remélem mi is tudunk neked segíteni! Amúgy sok terminalos hibakiírásnak semmi jelentősége, az a lényeg, hogy a terminal kimenetet másold majd be és egyből látni fogják ott a hozzáértők, mi a helyzet, de általában ha minden működik akkor ilyen gtk hibakiírás szokott lenni, ami nem befolyásol semmit. :)

Azt mindenképp jelezd, hogy kifejezetten Gnome Ubuntud van-e.

hogy ne legyek teljesen off, ma már át tudok venni egy ilyet szerintem:

[ Szerkesztve ]

(#45991) csixy válasza ubyegon2 (#45990) üzenetére


csixy
addikt

Köszi!

Jó lesz az az asus biztos! De a végén úgyis meg fogsz mérgeződni tomato ügyben! :)
Csak egy kis csemegéznivaló intruder tollából.
Meg ez sem ártalmas az egészségre ebben a témában.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45992) ubyegon2 válasza csixy (#45991) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

;)

Wow micsoda leírások, a mindenit, köszi, tényleg tetszenek! Bár egy alapvetően Linuxtól működő eszközt Windowson piszkálni....de nagyon izgatja a fantáziámat a dolog, még a végén csak megnézem azt az összesen egyszer bebootolt 8.1-et, mit tudok kezdeni vele. :)

tomato az egy paradicsomruhás pingvin, ami pingvin az meg rossz nem lehet! :N

(#45993) csixy válasza ubyegon2 (#45992) üzenetére


csixy
addikt

hurrá! :DD

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45994) Intruder2k5 válasza ubyegon2 (#45992) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell hozzá Windows, a 3/2-es pontban látható webes felületen fel tudod tenni a Tomato-t Linux alól is, hiszen csak egy böngésző kell hozzá. Az meg gondolom nem akadály Linuxban sem... Ja, és még annyi, hogy a művelet idejére fix IP címet kell beállítani az ethernet hálózati adapternek.

A Tomato egy Linux alapú firmware, én sok éve kizárólagosan ezt használom - innen az avatarom is -, és mivel a routerben van recovery (failsafe) mód, így a felrakása teljesen kockázatmentes, mert így nem tudod téglázni a routert.

De ha tényleg érdekel majd ez a téma, arról bővebben már inkább ITT.

(#45995) ubyegon2 válasza Intruder2k5 (#45994) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, ez jó hír, nekifutásból csak végigpörgettem az oldalt, de annyira jónak tűnik, hogy még a Wint is beizzítottam volna nagy fanyalogva, de így még jobb!

fix IP címet kell beállítani az ethernet hálózati adapternek

Hú, ezt ide is bemásoltam, mert akkor nem felejtem el!

innen az avatarom is

:) azt szúrtam ki először!

és mivel a routerben van recovery (failsafe) mód, így a felrakása teljesen kockázatmentes, mert így nem tudod téglázni a routert.

No, ezt sem rossz tudni! És köszi a Tomato topik linkjét is! :R Holnap tudom elhozni, aztán hétvégén elleszek vele, ha unom a beépített szekrény festését.

[ Szerkesztve ]

(#45996) saelin


saelin
veterán

Üdv urak!

Váltani akarok digi 100-ról digi 500-ra (vagy 1000-re még nem tudom). Jelenleg egy TP-Link WR 741ND routerem van. Szerintetek bírni fogja? Le kellene-e cserélnem? És ha igen, akkor miket tudtok ajálnani? Ha kérhetem, akkor több router tipust jelöljetek meg. Az ár 10-25 ezer közé essen, ha lehetséges.
Az eszközeink nagyrésze vezetékmentesen csatlakozik (noti, teló, tablet), viszont a ps4 pro vezetékesen kapja a netet.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#45997) Intruder2k5 válasza saelin (#45996) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A jelenlegi már a 100-ast sem bírja, új után pedig ITT érdeklődj.

(#45998) saelin válasza Intruder2k5 (#45997) üzenetére


saelin
veterán

Oh, köszi. :B

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#45999) TJ22


TJ22
tag

Sziasztok volna egy kérdésem
megfigyeltem a nettemen(mikrohullám alapú,6MB/s) letöltésnél 700kb/s a max,nem ez gond hanem az hogy nem akarja kihasználni(érts 0-700 között ugrál) nettezésnél nincs gond csak ekkor
Tippek? (én az időjárásra gondolok okként)
Köszi :R

There is always hope

(#46000) Gubek-Einste válasza TJ22 (#45999) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vezeték nélküli kapcsolatnál lehetséges indok a környezeti tényezők.
Meg van a tiszta/zavar mentes rálátás nálad a szolgáltató tornyára?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.