Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41851) mezis válasza neo81 (#41848) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán itt érdeklődj.
(Egy nagyon csekély sávszélességet egyik fajta sem korlátozza. Fordított esetben viszont mindegyik korlátozza.....

mezis

(#41852) mezis válasza SLYM (#41850) üzenetére


mezis
nagyúr

Az op. rendszerben. Ha Win, akkor adapter beállítások.

mezis

(#41853) Gubek-Einste válasza herrLeon (#41849) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Önmagában nem lesz elég, kell mellé egy központi irányító egység is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41854) Alajos85


Alajos85
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgattam itt a fórumot,meg az internetet, de sajnos nem találtam meg amit kerestem.
Szeretném a segítségeteket kérni.

Egy nagy családi házban lakom a rokonaimmal és azt szeretném megoldani, hogy egy jó erős wifi jel legyen az egész házban. Illetve egy normális kábeles internet.
Akadás nélküli hálózat.
Ennek érdekében két szolgáltató is be van kötve a házba.
Digi 1000 és Telekom 120Mbit/s (Mind a kettőnek én vagyok az előfizetője.)
A középső szinten van a két szolgáltató által bekötött internet egymás mellett és onnan körbe van kábelezve a ház. Minden szobába, pincébe van egy közvetlen kábel.

1.
Létezik olyan eszköz, ami két internet jelet kezel, optimalizál és az erősebbet sugározza vagy mind a kettőt összeadja vagy valami ilyesmi?

Ha létezik ilyen akkor ennek a jelét vinném tovább.

2.
Illetve 3 szinten szeretném, ha ugyanaz a wifi jel menne.
Azért szeretnék egy wifi jelet, mert amikor sétálok fel le a házban,minden szint különbségnél elgyengül a wifi jel és egy nagyon gyenge jelhez kapcsolódik a telefon ami használhatatlan és kézzel kell váltani.
Szeretném ha mindig használható wifi jel lenne mindenhol és nem kellene mindig manuálisan átváltani ha lemegyek a pincébe, vagy fel az emeletre.

Ezt hogy tudom megoldani könnyen és egyszerűen?

Jelenleg van a szolgáltatók által adott két router, illetve egy Asus AC56U routerem és egy Tp-link WR1043ND (450mbit) Illetve egy Tp link repeaterem, de sajnos annak gyenge a jele, akárhogy helyezgettem a dolgokat.

Segítségeteket köszönöm :R

A korrektség mindig kifizetődő! Köszönöm,hogy te is az vagy!

(#41855) kali válasza Alajos85 (#41854) üzenetére


kali
legenda

szia,

nagyon messze sem kell menned, mert az rt-ac56u routered dual wan képes; wan -> kettős wan -> kettős wan engedélyezése; on -> elsődleges wan; wan (mondjuk a diginet 1000 pppoe kapcsolat beállítva hozzá) -> másodlagos wan; ethernet lan (telekom net beállítva hozzá) -> lan port; a port száma beállít és oda a telekom net csatlakoztat -> kettős wan mód; beállítod a megfelelő módot, hogy terheléselosztás (egyszerre megy a két net) vagy feladatátvétel (egyszerre csak az egyik, probléma esetén - beállítható késleltetéssel - a másik) és ezzel meg is oldva a két net kezelése egy eszközön.
a wifi kapcsán is az rt-ac56u lesz/lenne a kulcs, az tudja az elvárt funkciót; vezeték nélküli hálózat -> professzionális -> 2.4 GHz -> barangolási asszisztens; engedélyezve -> rssi érték beállít, hogy mikor engedje át másik eszközre az addig rajta lógó ellenoldalakat, a többi eszközt pedig beállítod azonos értékekre; frekvencia, ssid, titkosítási mód és jelszó...stb. és azokkal lefeded a lakást.
fontos megjegyezni, hogy akadnak olyan ellenoldali eszközök, amik nem támogatják ezt a barangolósdit, hiába tudja a router...stb., így nem biztos, hogy bármivel működni fog.

(#41856) Alajos85 válasza kali (#41855) üzenetére


Alajos85
csendes tag

Köszönöm a gyors és korrekt választ!
Le a kalappal :R

Privátban már jelentkeztem is az eladó routeredre a plusz szolgáltatásokkal :)

A korrektség mindig kifizetődő! Köszönöm,hogy te is az vagy!

(#41857) SLYM válasza mezis (#41852) üzenetére


SLYM
veterán

köszi. windows 10. a beápített kereső nem dob rá találatot. hol van ez pontosan?

(#41858) mezis válasza SLYM (#41857) üzenetére


mezis
nagyúr

Win7: Start - Vezérlőpult - Hálózat és internet - Hálózati és megosztási központ - Adapterbeállítások módosítása.
Egyébként meg inkább itt.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#41859) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok!

Tudtok ajánlani egy jó ár/érték arányú wifi repeatert? A Digi 100/50-es netet kellene kicsit tovább erősítenie.
A kiszolgáló router egy TP-Link AC1200-as. Ez speedtest szerint 108/53-al tudja továbbítani a netet. Köszi

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#41860) Devsey


Devsey
tag

Sziasztok!

Nem tudom hangfal, vagy wifi probléma, ezért ide is linkelem, hátha itt hamarabb kapok választ erre.

Üdv,
Devsey

[ Szerkesztve ]

(#41861) daninet válasza Devsey (#41860) üzenetére


daninet
veterán

Földhuroktól mentes az aljzat? Próbáld ki esetleg hosszabítóval másik helyiségből áramra dugni a hangszórót. Ha így sem akkor a mikrohullám frekvenciáját nem szereti, veszel egy USB hosszabítót a stick-nek

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#41862) Devsey válasza daninet (#41861) üzenetére


Devsey
tag

de alapból van 1.5m usb kábele meddig hosszabbítsam? kivigyem a konyhába? :D
meg ha ezt hosszabbítom lassabb lesz a net, nem?

(#41863) Tomi229


Tomi229
tag

Feltettem a Gargoyle firmware-t egy tl-mr3420 típusú routerre. Repeater módban szeretném használni de sajnos nem sikerült beállítani és a beállítások fele vissza is állítódik alapértelmezettre.Gyárival működött most miért nem?

(#41864) Gubek-Einste válasza h1mpi (#41859) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link AC1200 az Archer C5 akar lenni?
Eszköz ajánlásért IDE menj át.

#41863 Tomi229
Gyári firmware-ben nincs is repeater mód.

Gyárival működött most miért nem?
Mi működött korábban és most mi nem?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41865) h1mpi válasza Gubek-Einste (#41864) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Igen az, köszi

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#41866) Tomi229 válasza Gubek-Einste (#41864) üzenetére


Tomi229
tag

Ja igen a gyáriban csak WDS volt. Most a repeater módot szeretném beállítani de nem sikerül, ebben kérnék segítséget.

(#41867) Gubek-Einste válasza Tomi229 (#41866) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be az OpenWRT topikba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41868) krealon válasza herrLeon (#41849) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Ezt (TP-link EAP220) találtam még elérhetö áron."

Rakerestem a neten, 50+ eFt darabja es hasonloan az Ubiquiti-hez, PC-s kontroller szoftvere van.
Ebbol tobb darabra is szukseged lesz, ha 600 nm-t le szeretnel fedni.
Az egyetlen erv mellete, hogy tud 5 GHz-es savot.

Egy 3 darabos UniFi Access Point csomag 66 eFt. Ez csak 2.4 GHz-et tud.

Szerk:
A UAP-hez hasonlo tudasu TP-link EAP120 ara pedig darabonkent 40 eFt-tol indul...

[ Szerkesztve ]

(#41869) herrLeon válasza krealon (#41868) üzenetére


herrLeon
tag

Értem. Tehát szerinted ezt vegyem meg?

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#41870) Gubek-Einste válasza herrLeon (#41869) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, erre gondoltunk.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41871) herrLeon válasza Gubek-Einste (#41870) üzenetére


herrLeon
tag

Köszönöm.

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#41872) neo81


neo81
senior tag

Tudja valaki, hogy ez a wifi jeltovábbító is felezetten adja tovább a wifi jelet pl, ha WDS-be állítom be akkor is?: [link]

[ Szerkesztve ]

(#41873) mezis válasza neo81 (#41872) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem, mert van amikor harmadolja. Meg negyedeli. Vagy tizedeli. :Y
Mint bármelyik másik....

[ Szerkesztve ]

mezis

(#41874) Zwodkassy válasza Alajos85 (#41854) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

A Draytek fėle Vigor 2925n vagy 2925n+ DualWan-os router kiegészitve Vigor Ap900 vagy Ap910-ekkel pont erre van kitalálva. 2 internet kezelése egyidöben többféle módon (emellett még 2 tartalék elérés is megadható !), és központi Wifi kezelése.

(#41875) krealon válasza neo81 (#41872) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Tudja valaki, hogy ez a wifi jeltovábbító is felezetten adja tovább a wifi jelet pl, ha WDS-be állítom be akkor is?"

A "jeltovabbito" az jel-ismetlo. Nincs masmilyen modszer, barhogy nevezik el a marketingesek (reange extender, range expander, satobbi).

Marpedig a megismetelt (repeat) jel ugyanannyi ideig foglalja a radiocsatornat, mint az eredeti.
Ha az adatatvitelhez ketszer annyi ido kell, akkor a sebesseg feleakkora.

Mindegy, hogy WDS vagy nem (universal repeater).

(#41876) neo81


neo81
senior tag

Értem, mezis és krealon, köszi a válaszokat!

(#41877) Devsey


Devsey
tag

Erre még mindig jöhetne vmi jobb ötlet

(#41880) royalka


royalka
őstag

Sziasztok, adott egy 60/5 inviteles net és kábelen tényleg meg van a 60 megás letöltési sebesség, de wifin sajna csak ~40 a plafon. Van egy TP-Link TL-WR841ND v8 routerem meg egy Dlink RT-n300-as de egyikkel se tud jelenleg többet. Valami beállítás lenne a hunyó vagy ennyi amennyit ki tudnak magukból csikarni?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#41881) yossarian14


yossarian14
tag

Sziasztok!

Az lehetséges, hogy a WiFi zavarja a kábelen jövő digitális tévéadást? Néhány tévé csatorna képe szétesik, amikor a tévé mögött lévő WiFi-s eszköz be van kapcsolva. Mondjuk az az érdekes, hogy maga a tévé meg egy WiFi-s okostévé. Nem értem önmagát miért nem zavarja, már ha valóban ez az ok.

Előre is kösz a segítséget!

(#41882) mezis válasza royalka (#41880) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezek valamelyikével vagy minddel tájékozódhatsz az éteri viszonyaidról.

mezis

(#41883) mezis válasza yossarian14 (#41881) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy WiFi-s eszközt nem dugunk el a TV mögé, még akkor sem, ha lapos. (Ennél már csak az lenne a rosszabb, ha a hűtőszekrényedbe zárnád... :DDD )
A nagy frevenciás kapcsoló üzemű tápegységek kölcsönösen zavarhatják egymást.

mezis

(#41884) royalka válasza mezis (#41882) üzenetére


royalka
őstag

Nem nagyon van a közelbe más jel, kertesbe lakok a szomszédok wifije éppen hogy látható a grafikonon, de van hogy el is tűnik. :F.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#41885) mezis válasza royalka (#41884) üzenetére


mezis
nagyúr

No és a sajátod mennyire "látszik" ? :F

mezis

(#41886) yossarian14 válasza mezis (#41883) üzenetére


yossarian14
tag

Egy Rapsberry Pi 2-ről és az ő wifi adapteréről van szó, lejátszóként van használva. Máshova nem is nagyon tudom tenni.

Egy duplán árnyékolt kábel megoldaná a problémát? [link]

(#41887) mezis válasza yossarian14 (#41886) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem hiszem, hogy a kábelen zavarna. Inkább az egész kütyüt próbáld fémmel árnyékolni (Pl alu fólia.)

mezis

(#41888) royalka válasza mezis (#41885) üzenetére


royalka
őstag

Nekem penge jelem van, hisz itt van a szobába a router meg a tesztelő készülék is. Megváltoztattam a csatornát 6-ról 11-re így most már 50 közelébe vannak a mérések. Csak telóról tudok mérni más wifi eszközöm nincs, ezért csak android alkalmazásokkal tudok jelvizsgálatot végezni. Próbáltam minden módot, a legjobb sebesség 802.11g/n -n volt. Valami javaslatod van még, hogy a maradék sebesség hogy tudnám kicsikarni még a routerekből? Az egyik repeater módba van azt tudom hogy az nem fog soha se full-on produkálni, max csak fele annyin mint ahonnan a jelet kapja (igaz?).

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#41889) DeathLordX


DeathLordX
csendes tag

Sziasztok!

Véletlenül el lett valami wifis fájl távolítva a laptopról ( Acer Aspire v5-131) de nem tudom hogy mi mert sajnos nem én voltam és azóta nincs rajta internet. Nem jelez semmit, csak a piros x van ott a jelnél. Megpróbáltam újratelepítéssel, de semmi minden ehhez szükséges drivert telepítettem az acer oldaláról de így sem, és netkábellel sincs rajta net. Előre is köszönöm válaszotok.

(#41890) royalka válasza DeathLordX (#41889) üzenetére


royalka
őstag

(Letiltották a laptopot mert nem lett fizetve a törlesztő. :DDD--- bocsi soká van. )

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#41891) Gubek-Einste válasza royalka (#41888) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mobil esetében nem nagyon számítsál ennél jobb eredményre. Milyen mobilod van?

Az egyik repeater módba van azt tudom hogy az nem fog soha se full-on produkálni, max csak fele annyin mint ahonnan a jelet kapja (igaz?).
Igen, a repeater üzem mód alapból felezi az elérhető link sebességet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41892) royalka válasza Gubek-Einste (#41891) üzenetére


royalka
őstag

Honor 6, Acer a1-810, ezeken tudok mérni.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#41893) Lajos8721 válasza Gubek-Einste (#41891) üzenetére


Lajos8721
csendes tag

Sziasztok milyen wifi routerrel tudom azt megoldani hogy kb 15 méterre még legyen normális jelerösség (30mb) ? tehát adott egy gép ahová megy a modem,,és lenne még egy gép ilyen távolságra (10-15m) egy vékony fallal elválasztva.A wifit fogó gépbe wireless kártyát rakjak (ez van most is de gyenge,vagy a jelenlegi wifi router a gyenge,gözöm sincs a gép földön van,fal melett) vagy usb stick-et ? előre is köszi a választ.

Gubek-Einste bocsi nem neked ment,csak mellé nyomtam :)

[ Szerkesztve ]

(#41894) Gubek-Einste válasza Lajos8721 (#41893) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg milyen wifi adapter és router van használatban?
Ezek közül az egyikből is jó lenne látni egy képernyő mentés a második gép helyén?
Kábelezés nem megoldható?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41895) Lajos8721 válasza Gubek-Einste (#41894) üzenetére


Lajos8721
csendes tag

Szia egy ilyen wireless kártya van : TL-WN751N v1 és egy ilyen wifi router : TL-WR340GD
Sajnos szintetikus tesztet nem tudok csinálni mert vidéken melozok,,annyit kisilabizáltam hogy a távolság a gond,mert 1-2 méterröl már átküldi a sebességet teljes terjedelmében,ezért gondoltam hogy valamelyik részegységet kicserélném,,csak azt nem hogy melyik lehet a gyenge. :)

[ Szerkesztve ]

(#41896) involver


involver
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Egy étterembe szeretnék egy wifi routert üzembe helyezni.

A gond az hogy,az étterem már rendelkezik egy routerrel,amit a biztonsági kamerarendszer használ.
Én simán csak rádugnám az egyik wan portba a routerem,de nem csatlakozik.
Illetve úgy tűnik mintha csatlakozna,de nem kap IP cimet.Persze ezt csak a Mobiltelefonom írja ki,ugyhogy ez sem biztos.

Mi lehet a gond?

Milyen beállításokkal működne a dolog szerintetek?

(#41897) mezis válasza involver (#41896) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Gondolom inkább a jelenlegi router egyik LAN portjából kellene az UTP kábelt a második router WAN portjába.
Második router WAN beállítása Dynamic ?

mezis

(#41898) repvez


repvez
addikt

valaki tudna egy egyszerű gyors megoldást, hogy egy PC-t és egy LAptopot Wifin keresztül ugy összekapcsolni, hogy nagy méretű fájlokat lehessen ide-oda másolni?
'00gb fényképet és videot szeretnék lementeni a PC-ről.
Pendrive és DVD ezért nem játszik.
A mappa megosztást próbáltam de nem lett jó, nem mindig látja egymást a két gép vagy csak az egyikről enged másolni.

Ráadásul most már a laptopon win10pro van a PC-n win7 mindegyiken 64 bites rendszer.

Egy XIAOMI mini AC router

(#41899) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok,

Buta kérdés lesz :D

Van egy Smasung 2 TB-s külső HDD-m illetve van egy TPL-Link Archer C5-m. Van arra lehetőség, hogy ezt a HDD-t megtudom osztani a Wifi hálózat tagjainak? :C :Y

Illetve az Xbox One-nak hogy erről húzza az installált játékokat?

(#41900) Gubek-Einste válasza Lajos8721 (#41895) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Első körben a router mindenképpen cserélendő, régi is gyenge is.
Min egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND lenne az ajánlatos mint új eszköz.
Még gondot jelenthet, hogy az adapter antennája a gép ház mögött van de első körben mindenképpen a router-t kellene cserélni.
A PCI-E adapternek a hátránya, hogy a gép ház árnyékolja, ki kell vezetni, hogy rendes vétel legyen. Emiatt lehet, hogy nálad ez okozza a gondot, érdemes lenne ezt kizárni mert ha ez a helyzet akkor elég egy kivezetett antennára cserélés is. Antennából 2 db TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C kellene rá.
Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható.
Ha maradnál a PCI-E kártyánál akkor TP-Link TL-WN881ND vagy Asus PCE-N15 és az antennák lecserélése 2 db TP-Link TL-ANT2405C-re vagy TL-ANT2408C-re.
USB-sből pedig TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N14.

#41896 involver
Az egyik lehetséges hiba, hogy a két router-nek azonos az alhálózati beállítása, emiatt a másodiknak mást kellene beállítani és akkor működne is de ez meg kellene nézni.

#41898 repvez
Pont, hogy a mappa megosztás lenne a gyors és egyszerű megoldás.
Nagyobb méretű adatmozgatást inkább kábelen kellene intézni.

#41899 Romeo619
Természetesen van lehetőség a megosztásra. Hogy jó lesz-e a gyári firmware vagy CFW kell, az függ, hogy milyen módot és milyen céllal szeretnéd a megosztást használni.
Hálózati helyre nem jó megoldást installált dolgokat tenni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.