Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41101) Gubek-Einste válasza sztanozs (#41100) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mobilok ilyen szempontból nem annyira megbízhatóak, laptoppal/asztali géppel kellene mérni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41102) sztanozs válasza Gubek-Einste (#41101) üzenetére


sztanozs
veterán

Ok, köszi! Este majd ránézek.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#41103) Tesztelo.hu válasza Gubek-Einste (#41095) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Nincs más hálózat a közelben. 9-es csatornán vagyok, a Wifi Analyzer nem mutat mást, a Fritz!Box router saját keresője az 1-es csatornán mutat Wifit még nagyon gyenge (20% alatti) jelszinttel.

(#41104) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok

egy wdr 4300-as router jelet repeatelek egy asus routerrel. Valahogy meg tudom azt oldani, hogy akik az asus routerre csatlakoznak azoknak valahogyan lekorlátozzam a netet? 120 megás a netem de állandóan töltenek és elég zavaró.

köszi

(#41105) janos666 válasza Gubek-Einste (#41076) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem először olvasom a WDS-t a több AP közti váltások kontextusában.
Hogy kéne ezt elképzelni? Ez most tényleg arra is vonatkozik, mikor kábellel van összekötve a router és AP? Ez esetben hogy? Melyik eszközt milyen WDS módba kell ilyenkor állítani, illetve a kábeltől függetlenül is párosítani kell őket WiFi-n is (azonos csatornán és SSID+jelszó alapján), vagy elég a kábel?

Nálam pl. van egy router és egy AP, kábellel összekötve, különböző WiFi csatornákkal, tehát a WDS módokat éppenséggel be tudom állítani, de a tényleges WDS-nek, ahol kvázi "okosabb WiFi repeater" a második eszköz, nincs értelme. Ilyenkor (kábel és különböző WiFi csatornák) is van valami extra WDS funkcionalitás, ha aktív a WDS mód? (Az SSID ugyan az.)

Itt nagyjából jól működik a váltás, mert mindkét eszközön minimumra húztam le a tx_power-t és két fal is van köztük, így a lépcsőházban random, de a nappaliban és abban a szobában, ahova tényleg kell WiFi, ott elenyésző erősséggel látják az eszközök a távolabbi AP-t, valószínűleg leszakadoznának róla, ha nem lenne alternatíva és azon erőlködnének.

---

Köszönöm ismét a többieknek is az irányított antennás oktatást.
Végül rendeltem két SXT Lite5-öt, hogy tesztelgessem itthon, mit tudnak, akár ~0, akár ~12˙-ra forgatva.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#41106) Buster17


Buster17
addikt

Amit a konektorba dugunk az mi? Vevő vagy szóró vagy sugarzó vagy továbbító?

(#41107) sztanozs válasza Buster17 (#41106) üzenetére


sztanozs
veterán

Fogyasztó :DDD

Jelismétlő

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#41108) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Repeater-ként szeretnék beállítani egy Linksys WAP54G típusú eszközt, de nem akar összejönni. Ezt a leírást követtem, de nem igazán értem, mit akar mondani. Annyit megtettem, hogy a Linksys WAP54G-t átállítottam repeater módba, és beírtam a FŐ routerem MAC címét (már ez zavaros, mert FŐ-nek szerintem csak 1 MAC-je van, nincs olyan, hogy WiFi MAC - InSSIDer-rel megnéztem FŐ router WiFi-jének MAC címét, és ugyanaz, mint ami a routerre is rá van nyomva), elmentettem a beállításokat, újraindítottam, de semmi nem történik.

Remélem, nem csak azzal a típussal működik, ami leírásban szerepel. :F

Légyszi segítsetek, mit lehet ezen elrontani egyáltalán?

Oké, tudom, OpenWRT kell, meg a repeater elavult technológia, de most ezzel a módszerrel szeretném megoldani a problémát. :)

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41109) mezis válasza csabyka666 (#41108) üzenetére


mezis
nagyúr

Az IP címet, DHCP-t ennek megfelelően állítsd be.

mezis

(#41110) mezis válasza Buster17 (#41106) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy vagy két szög. :DDD ;]

mezis

(#41111) Gubek-Einste válasza smallmer (#41104) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári vagy CFW van a router-eken?

#41105 janos666
WDS csak wifi összeköttetésben van.

#41106 Buster17
Mi az eszköz pontos típusa amiről szó van?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41112) And válasza csabyka666 (#41108) üzenetére


And
veterán

"Oké, tudom, OpenWRT kell, meg a repeater elavult technológia, de most ezzel a módszerrel szeretném megoldani a problémát. "
Pedig lehet, hogy tényleg szükséged lesz 3rd-party firmware-re akár tetszik, akár nem. Azt meg, hogy a 'repeater elavult technológia' nem tudom, ki mondta (egyébként sem technológia, hanem egy üzemmód, az meg nem tudom, hogy lehet elavult). Mindezt azért említem, mert a WAP54G user guide-ja szó szerint ezt írja: "When set to Wireless Repeater mode, the Wireless Repeater is able to talk to up a remote access point within its range and retransmit its signal. This feature only works with the Linksys Wireless-G Router (model number: WRT54G) or another Wireless-G Access Point (model number: WAP54G)."
Nem tudom, ez mennyire igaz, de nem szívatnám magam azzal, hogy hátha mégis (chipset, MAC-tartomány, 802.11 csomag tartalma alapján, de biztos megoldható a kizárólagos kompatibilitás, ha akarják). Márpedig 1-2 hónapja te AirLive meg TP-Link eszközöket említettél a sajátjaid közt. Amúgy a WAP54g összes verziójára feltehető okosabb firmware.

(#41113) csabyka666 válasza mezis (#41109) üzenetére


csabyka666
addikt

Hm, repeaterhez kellenek ezek? :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41114) csabyka666 válasza And (#41112) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, én is így értelmeztem, hogy csak "házon belül" működik. A repeater elavultságával arra gondoltam, hogy nem túl gazdaságos megoldás (úgy tudom, felezi a sávszélt, mondjuk egy 10 megás netnél ez kb mindegy).

Ha tényleg csak egymás közt működnek, akkor nincs mese, nem tudom elkerülni a sorsom, bele kell ásnom magam az OpenWRT rejtelmeibe... A gargoyle-t javasoltátok (talán pont Te) korábban, az jó lehet nekem erre a célra?
Csak legyen grafikus felülete, mert nem vagyok Linux-guru. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41115) mezis válasza csabyka666 (#41113) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáld ki !
(Miért ne kellene ? :F A repeater sem kupleráj. :DDD )

mezis

(#41116) smallmer válasza Gubek-Einste (#41111) üzenetére


smallmer
őstag

igen gyári van fent

(#41117) csabyka666 válasza mezis (#41115) üzenetére


csabyka666
addikt

Kipróbálom hamarosan. :)

Igazából az a probléma, hogy a MAC cím beírásán kívül semmit sem tudok csinálni a repeater módban, nekem az lenne a logikus, hogy kiválasztom, melyiket akarom kiterjeszteni, oszt jónapot. A repeater-hez nem kell a FŐ router beleegyezése sem, ha jól tudom.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41118) mezis válasza csabyka666 (#41117) üzenetére


mezis
nagyúr

A repeater-hez csatlakozó PC-knek, mobiloknak meg Te fogsz IP címet, DNS-t, átjáró IP címet osztogatni ? Vagy a repeatered ? És a routered mit fog szólni ehhez ? :F

mezis

(#41119) janos666 válasza mezis (#41109) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én az AP-nek is DHCP-vel osztok IP-t.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#41120) csabyka666 válasza mezis (#41118) üzenetére


csabyka666
addikt

Vélhetően FŐ fogja majd osztani, de nem tudok azonosulni ezzel a "megadom a FŐ MAC címét, és készen van" témával. Elhiszem, amit írtál, és meg is fogom nézni mindenképp, csak furcsa nekem az, ami a linkelt Linsys leírásban van. Aztán lehet, hogy azok házon belül tényleg egy külön nyelvet beszélnek...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41121) sztanozs válasza Gubek-Einste (#41101) üzenetére


sztanozs
veterán

Ránéztem - az eredmény ugyanaz (2014-es macbook pro).
ACs wifin a sebesség 40/90, míg n-es wifin ugyanott 80/80.
Valamiért AC-n nem jó az upsteram.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#41122) Gubek-Einste válasza csabyka666 (#41114) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gargoyle nincsen Linksys eszközre.

#41116 premierpark
Milyen Asus eszközzel végzed a repeat-elést?
CFW alatt könnyebb lenne a korlátozást megcsinálni. Ha mindig ugyan azok csatlakoznak akkor MAC alapján osszál nekik fix-ált IP címet majd ezekhez az IP-khez vegyél fel korlátozási szabályt.

#41121 sztanozs
A downstream-mel/letöltéssel van gondod, nem az upstream-mel/feltöltéssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41123) And válasza csabyka666 (#41114) üzenetére


And
veterán

A gargoyle-t biztos nem én javasoltam, mert még csak messziről láttam.
Ha más nem, dd-wrt biztosan telepíthető az összes WAP54G hardververzióra, abban meg nem kell semmilyen MAC-címet megadni az első routerhez (nem WDS-ről beszélünk), és linux-gurunak sem kell lenni hozzá, webfelületről beállítható kábé így: [link], aminek a lényege a kliens-híd mód és a hozzáadott VAP. Kliens-hídban a DHCP-szerver lehet az első router is, de a repeater helyi LAN-címét mindenképpen kézzel kell bekonfigurálni, csak a rá csatlakozó (akár vezetékes, akár wifi) kliensek kérhetnek maguknak IP-t.

(#41124) csabyka666


csabyka666
addikt

@ Gubek-Einste, @ And: Akkor valami félreértés volt, mert korábban is egy Linksys eszközről volt szó, OpenWRT van rajta, és le akartam cserélni valami grafikusra (már ha nem grafikus az OpenWRT - vannak itt képzavarok még), aztán a gargoyle-t javasolta itt valaki. Mindegy is, az a projekt abbamaradt, de a linkelt oldal jópofa, jó kis kihívásnak ígérkezik! Köszi!

A napokban talán tudok rá időt szakítani, de ha megakadnék, akkor majd nyaggatlak benneteket. :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41125) csabyka666 válasza mezis (#41118) üzenetére


csabyka666
addikt

Beállítottam, amit linkeltél, de nem sikerült a mutatvány.

Így jártam el:
FŐ router IP tartománya: 192.168.0.2 - 192.168.0.200. Repeater módba állítottam a Linksys-t, a FŐ router MAC címét beírtam a repeater módnál, Linksys IP címének 192.168.0.20-at adtam, átjárónak 192.168.0.1-et (FŐ átjáróját), illetve az SSID-t és a titkosítást ugyanarra tettem, mint ami FŐ routeré.
Lementem a pincébe, ahol már gyengébb FŐ jele, de még használható. Ahogy bekapcsoltam Linksys-t, maximális lett a jelerősség (csak 1db WiFi hálózatot láttam akkor is, csak most erős jellel), rá is kapcsolódtam, de nem kapok IP-t.
Lehet én csináltam valamit rosszul - vagy tényleg hardver szinten tiltják más eszközökkel a repeater módot?
(FŐ router egy Netgear DG834GB v3.)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41126) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Beszámoló: :)

A következö problemam volt: Wifi router egy nagy csaladi hazban a vastag falak miatt gyenge jelet tudott mar csak eljuttatni egy utolag a hazhoz epitett helyisegbe. Elsö körben vettem egy Netgear ex6100 extendert, amivel a wifi jelet nem nagyon sikerült meghosszabitani. (ado kepessegei gyengebbek, mint a routernek, nem tudta "atlöni" sokkal erösebben az egyik kritikus falat, viszont a masik oldalrol a gyenge jelet szepen vette es felerösitette egesz jol.). Az eredmeny nem volt rossz, de nem volt stabil, gyakran meg-meg allt a net. Ilyen kb 2-3mb/s letöltest tudott produkalni maximum. Az atlag 1-1,5mb volt.

Kiegeszitettem egy ilyen Netgear powerlinie eszközzel. Az egyik utp a modemböl meg a konnektorors PL eszközbe, a masikat a tavoli helyisegbe vittem. Bedugtam a PL eszközbe a wifi extenderemet, atallitottam extender üzemmodrol accespoint üzemmodra. Uj halozati eszközkent otthoni csportba allitottam azt is es azonnal müködött is minden. Kiprobaltam több konnektorban, elterö a sebesseg, volt ahol 50mbit alatti, viszont a többsegben 100mbit felett fogad adatot es 10mbit felett tud küldeni. Mivel netre kell csak böven jo, 56mbit letöltest mertem es 5mbit feltöltest.

Összegzes: A net 1 nap hasznalat alatt sokkal gyorsabb es sokkal stabilabb. Neha mintha lenne 1-2 masodperc gondolkodas, mielött egy honlapot elkezd betölteni, de lehet a honlap server hibaja volt, amit tapasztaltam. 500mbit sebesseg szerintem csak optimalis körülmenyek között müködhet, nem tul nagy tavolsagon es nem tul öreg/kusza halozaton. Szoval ilyen 1200mbites PL eszközbe szerintem nem sok esetben erdemes beruhazni. Ez az 500 as Pl viszont jo megoldas lehet masoknak is :)

(#41127) insyde5


insyde5
aktív tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Van egy ASUS RT-55ACU 1200 routerem.

A speedtest -el mértem wi-fi sebességet.

Laptop - router:

2,4 Ghz

78,69 / 53,76 Mbps

A laptopban wireless N-2230 kártya van ( up to 300 Mbps )

Végeztem egy 5Ghz-es speedtest et a Lumia 930 telefonommal is ( ac kapcsolat ):

47,58 / 18,72 Mbps

Azért kipróbáltam 2,4 Ghz en is a telefont:

28,47 / 14,34 Mbps

Csak nekem tűnik lassúnak a wi-fi , vagy valóban az?!

A router 1- 1,5 m távolságra van a laptoptól és a telefontól is, sem fal sem más egyéb nincs útjában a jelnek, max a levegő.

DIGI a szolgáltatóm, kábelen a speedtest ezt hozta ki:

93,53 / 92,58 Mbps

(#41128) mezis válasza insyde5 (#41127) üzenetére


mezis
nagyúr

Terjeszd ki a vizsgálatodat a szomszédokra is...

mezis

(#41129) mezis válasza csabyka666 (#41125) üzenetére


mezis
nagyúr

"Linksys IP címének 192.168.0.20-at adtam"
Ez beleesik a Netgear DG834GB router által osztogatott tartományba ! Legyen inkább 192.168.0.220.
Átjárónak a Netgear DG834GB routered LAN IP címét kell megadni. Az 192.168.0.1 ?

mezis

(#41130) insyde5 válasza mezis (#41128) üzenetére


insyde5
aktív tag

ezt látom :

(#41131) mezis válasza csabyka666 (#41120) üzenetére


mezis
nagyúr

"Vélhetően FŐ fogja majd osztani"

Amíg a repeateren nincs lekapcsolva a DHCP addig BIZTOSAN a repeater fog IP címet osztani a hozzá csatlakozó kliensnek (ha az kér IP címet).

mezis

(#41132) mezis válasza insyde5 (#41130) üzenetére


mezis
nagyúr

Abban a környezetben a 2,4 GHz-es tartományban egészen jó sebességeket mértél.
Ha ez kevés, akkor UTP kábel, 5 GHz.

mezis

(#41133) insyde5 válasza mezis (#41132) üzenetére


insyde5
aktív tag

Ok , köszi.

Akkor a laptop wi-fi kapcsolata jó.

Telefonnál mi lehet a gond? a Lumia 930 tudja az 5Ghz -et, leírtam milyen sebességet hozott a speedtest.
Talán a telefon mégsem képes az AC kapcsolatra " teljes mértékben" ?

(#41134) mezis válasza insyde5 (#41133) üzenetére


mezis
nagyúr

Gondolom a mobil kétsávos (2,4GHz, 5GHz) antennája nem az érzékenység (teljesítmény) bajnoka.
Működik a 13-as csatornán ?

mezis

(#41135) insyde5 válasza mezis (#41134) üzenetére


insyde5
aktív tag

A lumia 930 látja mind2 wi-fi kapcsolatot ( 2,4 Ghz és 5 Ghz külön ssid-n van ), én választom ki melyiket akarom használni a wp8.1 wi-fi beállításainál.

(#41136) mezis válasza insyde5 (#41135) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak azért kérdeztem, mert a mobilok egy része a 12,13-as csatornákat már nem tugja elérni.

mezis

(#41137) csabyka666 válasza mezis (#41129) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, az átjáró a 192.168.0.1 (ezen érem el a router felületét). A 220-szal értem, hogy mit akarsz mondani, de biztosan nem foglalt a 20-as IP, mert semmilyen eszköz sem csatlakozott éppen, megnéztem a routerben is, de üres volt a lista.

Oké, nem vitatkozok, átírom 220-ra. :)

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41138) csabyka666 válasza csabyka666 (#41137) üzenetére


csabyka666
addikt

Így sem kapok IP-t. A Linksys-re felkapcsolódik, de sárga háromszögezik a Win7.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41139) mezis válasza csabyka666 (#41137) üzenetére


mezis
nagyúr

Amikor a repeaterhez LAN-on csatlakozva működik az internet kapcsolat is, azután érdemes a WiFi-s kapcsolattal foglalkozni. (Ott még lehet olyan gond, hogy a Win nem akar "megcsalni" egy korábbi SSID - MAC address "házasságot".

mezis

(#41140) mezis válasza csabyka666 (#41138) üzenetére


mezis
nagyúr

Win7 : Start - cmd - ipconfig /all -nak mi az eredménye ? (adapter IP címe, DNS)

mezis

(#41141) csabyka666 válasza mezis (#41139) üzenetére


csabyka666
addikt

Pont emiatt töröltem a régit, és újra kapcsolódtam, de semmi.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41142) csabyka666 válasza mezis (#41140) üzenetére


csabyka666
addikt

Ezt dobja a WiFi-re:

###

A routerben van ilyen, ezzel mehetek valamire? Bár ez még csak teszt lenne, majd egy T-Home-os routerrel kellene összehozni a kiterjesztést.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41143) mezis válasza csabyka666 (#41142) üzenetére


mezis
nagyúr

A PC nem kapott IP-t,...
A routerben kísérletezhetsz az "Available... vagy Add New Station....-nál megkerestetni vagy kézzel megadni a repeater SSID - MAC address párosát.
(Nem ismerem ezt a routert. Általában a routerben, AP-ben nincs szükség a repeater "bemutatásásra")

[ Szerkesztve ]

mezis

(#41144) csabyka666 válasza mezis (#41143) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, valamiért nem kap IP-t a gép. Én is úgy tudtam, hogy repeater-nél FŐ routernek nem is kell tudnia, hogy repeater csatlakozik rá.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41145) mezis válasza csabyka666 (#41144) üzenetére


mezis
nagyúr

A repeater kapcsolódott a routeredhez ?

mezis

(#41146) sztanozs válasza Gubek-Einste (#41122) üzenetére


sztanozs
veterán

Jaja, elírtam - szal nem jó a downstream valamiért 5G-s wifin. Fura mindenesetre.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#41147) csabyka666 válasza mezis (#41145) üzenetére


csabyka666
addikt

Ezt nem tudom megmondani, mert hiába állítom repeater módba, a Linksys eszközt, csak egy árva MAC címet tudok beírni, semmiféle kapcsolódási lehetőség nincs a FŐ routerre. A routerben megnéztem a kapcsolódott eszközöket, ott nem látom, hogy az az IP, amit a repeaternek megadtam, ott lenne.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41148) mezis válasza csabyka666 (#41147) üzenetére


mezis
nagyúr

"The WAP54G will work as a wireless repeater with the following devices:

Linksys Wireless-G Access Point (WAP54G)
Linksys Wireless-G Router (WRT54G) "

Ha ez így igaz, akkor a gyári fw-el csak ehhez a két fajta eszközhöz tudsz kapcsolódni. Úgy tűnik, a routered nem WRT54G. :U
Más esetben a repeater kapcsolódásához vagy a WiFi kapcsolódás passwordjét kell megadni, vagy WPS nyomkodással lehet egy repeaternek kepcsolódni a routeréhez.

Nem volt erről szó korábban ?

Ezek szerint ha egy WiFi scannerrel megszereztem a szomszédom WRT54G routerének a MAC addressét és van egy WAP54G-m, akkor le is mondhatom a saját internet előfizetésemet ? :F :Y

mezis

(#41149) airsoftpro


airsoftpro
csendes tag

Sziasztok! Ki hogy szokta mérni a wifi router sebességét, milyen módszereket ismertek? (LAN hálózaton belül) Próbáltam már párat, de kíváncsi vagyok ki hogy csinlja:) köszi

(#41150) csabyka666 válasza mezis (#41148) üzenetére


csabyka666
addikt

Ezek szerint ha egy WiFi scannerrel megszereztem a szomszédom WRT54G routerének a MAC addressét és van egy WAP54G-m, akkor le is mondhatom a saját internet előfizetésemet ? :F :Y

Nekem is ez volt az első gondolatom, hogy ebben így mi a pláne, de szerintem ez úgy van, ahogy itt is mondjátok - a Linksys volt annyira szemét, hogy csak a saját eszközei tudnak egymással kommunikálni repeater módban. Lehet, itt már hardver szinten korlátozva van, hogy a paraszt ne tudjon belenyúlni.
Én kezdem feladni, legalábbis ebben a formában szerintem esélytelen - DDWRT lesz ebből, de arra még rá kell gyúrnom!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.