Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42351) Redpaladin válasza mezis (#42350) üzenetére


Redpaladin
tag

köszi.. este kipróbálom a beállításokat!

Kár,hogy melóhelyen nem csinálhatok ilyesmiket. :)

(#42352) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Megközelítőleg légvonalban 100m-es távolságra szeretnék egyik házamból a másikba wifit továbbítani.

Ami rendelkezésemre áll jelenleg, egy ilyen kültéri AP:
http://www.wireless-bolt.hu/-wireless/557335-routerboard-sxt-lite2-kliens-level-3

Ezt milyen módon tudnám beállítani, hogy a routerre csatlakoztatva, majd az egyik épület tetejére kiszúrva fölerősítve továbbítsa a wifit a másik épület felé? (vagy első körben a "fogadó" helyre állítsam be ezt az antennát?

(ha kell, veszek veszek egy másik ugyanilyen antennát, majd egymással szembe állítom őket a két épület tetején, ha egyáltalán ez az az eszköz, ami ebben a segítségemre van).
Reménykedem, hogy kivitelezhető a dolog, mert jelenleg ha csak a Tp-Link routert az ablakba is kiteszem, a másik épületben az ablaknál úgy is 3-4-es erősséget mutat a windows.

Köszönöm szépen bármi tanácsotokat!

(#42353) Gubek-Einste válasza HagaNRG (#42352) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebből vegyél még egyet, 1- legyen minkét oldalon, fontos tovább a tiszta, zavartalan rálátás a két helyszín között. Valamint kell még egy eszköz amelyik a beltéri elérést biztosítja a második épületben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42354) HagaNRG válasza Gubek-Einste (#42353) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszönöm szépen!

Eddig világos, csak az nem, hogy a Mikrotek-et hogy fogom beállítani az adott célra.
Állítólag csak Winbox-on keresztül programozható, az viszont nekem kínai...

Vagy semmi komoly beállítást nem igényel egy ilyen összeköttetés?

(#42355) Gubek-Einste válasza HagaNRG (#42354) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem értesz hozzá akkor nem nagyon kezdjél bele, kérjél olyan ember segítségét aki ért hozzá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42356) Rahel


Rahel
csendes tag

Sziasztok. Tegnap a szolgáltatónk hozott egy új modemet Technicolor TC 7200 beüzemelte van is net viszont a wifi része valamiért nem jó telefon a jelet látja de net nincs. Esetleg valami ötlet?

(#42357) Gubek-Einste válasza Rahel (#42356) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a telefon?
Melyik szolgáltatótól van a HGW?
Mik pontos a wifi beállítások?
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Csatorna szélesség 20 és vagy 40 MHz?
Régió magyar?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42358) mezis válasza Rahel (#42356) üzenetére


mezis
nagyúr

A modem-roter alján van a gyárilag beállított WiFi password. Nem szokták változtatni vagy ha módosították, akkor a papíron rajta kellene lennie.
A legjobb, ha bejelentkezel a 192.168.0.1-re admin/admin-al és sk. beállítasz egy "megfejthetetlent"

mezis

(#42359) adp


adp
őstag

MEghalt a jelenlegi wifim, így találtam itthon egy régebbi SMC WEBT-G routert, még valami ezer éves beállítással beüzemeltem de nem tudtam a kódját így hát nyomtam egy resetet, de aztán nem találja semmilyen készülk se a wifi jelét. mi a teendőm, gépre rádugram kábellel de nem azonosítja be.

(#42360) adp


adp
őstag

wifis led sem villog a routeren... párszor reseteltem

(#42361) NoNick


NoNick
tag

Sziasztok!
Némi segítségre lenne szükségem WLAN ügyében. Adott egy társasházi lakás, ami nincs bekábelezve. Bejön a Digis 100/50-es net a bejárati ajtó felett, és itt van a router: http://www.tp-link.com/hu/products/details/cat-9_Archer-C2.html. A lakásban mindenhol normális tempóval lehet netezni, átlagban 40/20-as tempót bármelyik eszköz (telefonok, tablet, tv, noti) tudja. Nagyon sok AP van a környéken, nincs tiszta csatorna sem 2,4 GHz-en.
A problémám annyi, hogy a lakás legtávolabbi pontján van az asztali gépem, a router és közte van egy vasbeton főtartó, ezért eddig is csak plusz antennával tudtam 20/10-es tempójú netet csiholni ide. Lecseréltem a kártyát egy ilyenre: http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-11_Archer-T6E.html#overview , és itt kezdődtek a bajok. A régi antennával sem képes normális netet hozni, pedig elvileg a jelerősség megvan 2.4-en. 5 GHz-en nincs is jel tulajdonképpen. Egyszer már visszavittem gariban, kicserélték, de nem ez volt a baja.
Rendeltem két nagy (12 ill. 16 dBi-s) antennát az ebayről, de még nem értek ide.

Mit javasoltok, hogyan lehetne ezt normálisan megoldani? Kábelezni nem szeretnék, a cél a normális tempójú net lenne, és pluszban jó lenne filmeket streamelni a nappilban lévő tévére.

[ Szerkesztve ]

(#42362) mezis válasza NoNick (#42361) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A váltásig milyen WiFi modul, milyen antennákkal működött és a jelenlegi antennák ugyanazon a helyen vannak ?

mezis

(#42363) krealon válasza NoNick (#42361) üzenetére


krealon
Topikgazda

A wifi-vel kapcsolatban elkovetheto hibakat el is kovetted. :-(

- Az Access Point (router) legyen kozponti helyen a jobb lefedettseghez.
- Egy valodi 15 dBi-s antenna egy masfel meter hosszu rud. 40 cm-ren 8-9 dBi valosithato meg fizikailag 2.4 GHz-es frekvencian.
- Az Archer C2-n dualband antennak vannak, ha lecsereled ezekre a "szuper antennakra", akkor az 5 GHz-es savot el is felejtheted.
- Az 5 GHz-es radiohullamok - a 2.4 GHz-esekkel szemben - jobban hasonlitanak a fenyre, a kulonbozo terepakadalyok es a tavolsag jobban csillapitjak.
- Az Archer T6E-hez szukseged lenne 2db antenna-toldo kabelre (RP-SMA, hirtelenjeben csak 3 m-est tallatam, de 1 m is eleg lenne elvileg), amivel a gep mogotti arnyekbol ki tudnad hozni az antennakat.
- Ha sok (tobb mint 8) Access Point-ot erzekelnek a WiFi eszkozeid, akkor semmi jora se szamits sebesseg ugyileg. Ilyen esetben celszeru a csatorna-savszelesseget visszavenni 20 MHz-re, hogy minel kevesebb legyen az utkozes. (Utkozes = adatatviteli hiba --> ujra-atvitel (re-transmisson) szukseges --> lassulas.) Ilyen helyen csak az 5 GHz-es sav hasznalata hozhat erdemi javulast, viszont ehhez a kliens eszkozoknek is tamogatnia kell ezt a frekvenciasavot es az Access Point-nak is jol elerheto helyen kell lenni (fizikazi ralatas).
- A fix helyen levo eszkozoket celszeru kabellel csatlakoztatni a halozathoz.

(#42364) NoNick válasza mezis (#42362) üzenetére


NoNick
tag

G-s TP-Link eszközök voltak: TL-WR541G router, TL-WN350G kártya, és egy TL-ANT2405C vezetékes antenna a kártyára kötve. Minden ugyanott van.

(#42365) adp válasza adp (#42359) üzenetére


adp
őstag

valaki?

(#42366) mezis válasza NoNick (#42364) üzenetére


mezis
nagyúr

Milyen az éteri helyzet ?

mezis

(#42367) NoNick válasza krealon (#42363) üzenetére


NoNick
tag

Hűha, jó kis lista, köszi.
-Valószínűleg ezt csak külső kábelvezetővel tudnám megoldani, ez lenne a végső, amit szeretnék.
-5GHz-re más antenna kell?
-A két antennának egyformának kell lennie? Van egy vezetékes 5dBi-s antennám, vegyek egy ugyanolyat?
-Nem piszkálnám a routert, vevő oldalra gondoltam tenni ezeket a csodakütyüket.
-Az a gond, hogy nem 8 AP-t látnak, hanem minimum 18-at. 5 Ghz-en van kettő. Viszont az eszközök közül csak a tévé, illetve a T6E támogatja ezt.
Sajnos nincs kiépítve az utp-s kábelezés, csak a telefon és a kábeltévé.

Powerline megoldásról mi a véleményetek?

(#42368) NoNick válasza mezis (#42366) üzenetére


NoNick
tag

Este majd csatolok képet.

(#42369) Gubek-Einste válasza adp (#42365) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erősen valószínű, hogy az a router is döglött.

#42367 NoNick
-5GHz-re más antenna kell?
Igen, más antenna kell 2,4 GHz-re, más 5 GHz-re és más dual band működéshez.

-A két antennának egyformának kell lennie?
Igen, azonos eszközre csatlakozó összes antennának azonosnak kell lennie teljesen és azonos helyen is kell lennie.

Powerline megoldásról mi a véleményetek?
Egy próbát megér ha nem akarsz UTP kábelt kihúzni, elég vegyesek a tapasztalatok ezzel a megoldással.

5 percen belül szerkeszd a hozzászólásodat, nem újat írjál!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42370) adp válasza Gubek-Einste (#42369) üzenetére


adp
őstag

de akkor hogy mikor bedugtam megtalálta és reset után semmi :/ ? led se villog a wifi lednél

szerk:nincs valami driver hozzá valakinek, én nem találtam.... az nem lehet h mivel régi win 8 nem ismeri fel mikor rádugom

[ Szerkesztve ]

(#42371) Gubek-Einste válasza adp (#42370) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy öreg eszköznél nem lehet tudni mit fog csinálni. A legjobb az lenne ha vennél egy újat, nem szívasd magadat ezzel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42372) adp válasza Gubek-Einste (#42371) üzenetére


adp
őstag

ja csak a tp link amiről már írtam, és válaszoltál, még kihúzza a lapossal, telóm már nem kap netet tőle, aztán rokonom adta próbáljam meg hátha majd ez, és addig nem vettem, de nyílván új lesz a vége, csak mivel keveset használom het1 1-2 nem volt olyan fontos, és mondom ha valahogy javítható nem veszek ezért újat

[ Szerkesztve ]

(#42373) Alföldi Peti


Alföldi Peti
tag

Sziasztok az lenne a kérdésem,hogy vagy egy Inviteles 60Mbit/s-os netem és kaptam egy ZTE ZXHN H168N-es modemet de csak kábelről van meg a 60Mbit/s-os Netem Wi-Fi-ről csak 30Mbit/s-os van. Én arra gondolok hogy a modemnek gyenge a Wi-Fi-je és azért lassabb. De garanciába van egy TP-LINK TL-WR841ND Routerem arra lenék kíváncsi ha rákötöm akkor meglesz-e a 60Mbit/s-es netem az a router elbírja? És még egy kérdés az USB-s stick-em is jó-e a 60Bit/s-es nethez (Tp-link Tl-WN721N) ?

(#42374) nedtip


nedtip
újonc

sziasztok,
ismeri valaki a wan miniportok pontos működését, hatását a Win XP, 7 rendszerműködésre?,

hogyan biztonságosabb wifin, mobilneten a netezés: ha letiltom a Wan miniportokat, vagy ha engedélyezem??

(#42375) kali válasza Alföldi Peti (#42373) üzenetére


kali
legenda

szia,

a tl-wr841nd még többet is, viszont amíg az 300 Mbps jelölésű, addig a tl-wn721n csak 150-es modul, így utóbbi lesz a szűkebb keresztmetszet, aminél a 60 Mbps (hasznos sebesség) már határeset lehet.
más kérdés, hogy wifi esetén garancia még jobb/gyorsabb eszközökkel sincs semmire látatlanban, mert nem csak a router és/vagy az ellenoldal befolyásolja, hanem a beállítások és a környezeti tényezők is.
az említett zte wifi sebessége tudtommal elég korlátos, így attól a routered vélhetően jobb lesz sebességben is.

(#42376) mezis válasza adp (#42365) üzenetére


mezis
nagyúr

Tápegysége rendben ?

mezis

(#42377) oserenella


oserenella
csendes tag

Hi mindenki!

Van egy problémám.
Van egy fő routerem a felső szinten. Kábellel öszekötöttem egy al routerrel, ami az alsó szinten van.
Van net az al routeren, csak az a baj, ha erre az al routerre kapcsolódok (akár wifin, akár kábellel) a fő routerre kötött cuccok nem látják azokat, amiket az al routerre vannak rácsatlakozva. Az al router viszont mindet lát, ami a fő routerre van kötve. Gondolom az a probléma, hogy az al router dhcp-vel oszta az ipket. Ha kikapcsolom a dhcp-t az al routeren akkor viszont nem tud felcsatlakozni semmi az al router wlan-jára, ha meg manuálisan adom meg az ip-t, akkor net nincsen. Úgy van a hálozat összekötve, hogy a kábelmodemből megy be a fő router wan-jába a kábel, onnan az egyik lanból megy az alrouter wan-jába. A főrouter ip-je 192.168.1.1 az alrouter 192.168.2.1

Köszi előre is

(#42378) mezis válasza oserenella (#42377) üzenetére


mezis
nagyúr

"A főrouter ip-je 192.168.1.1 az alrouter 192.168.2.1"
Ez a problémád. Ez pedig a megoldás.

mezis

(#42379) adp válasza mezis (#42376) üzenetére


adp
őstag

hát az eredetivel használom de ez miben befolyásolja?

(#42380) oserenella válasza mezis (#42378) üzenetére


oserenella
csendes tag

F@sza! Köszi, m1 is már! Üdv!

(#42381) polo5


polo5
tag

Hello!

Karácsonyra vettem egy TP-link1043ND V3-as routert! Gyári rajta a FW! 3X5 dBi az antennája !
De a családi ház amibe lakom annyira vastagok a falak vagy sok benne a vas ( lehet hülyeséget írok ) hogy nem nagyon megy ki az udvarra a jel ! Ennyit számítanak a vastag falak ? A Router közel van az ablakhoz a garázs kb 20 méter de ott a telefon már ne látja a wifit ! Illetve a router mellett van egy hangfal olyan kis műanyag asztali gépen azon hallgatjuk a zenét! Az befolyásol valamit ?
Gondolkodtam 8dBi-s antennán hátha segítene valamit ??!! Vagy létezik e erősebb antenna ? Ezen RP-sma csati van ha jól tudom !
Próbálkoztam jelerősítővel de nem tudtam működésre bírni sajnos így azt eladtam ! TP-link 730-re volt!
Köszi a segítséget !
Üdv: polo5

(#42382) And válasza polo5 (#42381) üzenetére


And
veterán

"Ennyit számítanak a vastag falak ?"
Igen. Vas nélkül is.
" Illetve a router mellett van egy hangfal olyan kis műanyag asztali gépen azon hallgatjuk a zenét! Az befolyásol valamit ?"
Nem.
"Gondolkodtam 8dBi-s antennán hátha segítene valamit ??!!"
Érdemben nem, hangyafingnyit talán.
"Vagy létezik e erősebb antenna ?"
Beltérre szánt körsugárzóban nem nagyon létezik.
Sajnos általában nem működik úgy a dolog (semmilyen antennákkal sem), hogy beteszed a routered a szobába, jó vastag falak mögé, és x*10 méterről kültéren szeretnél rá csatlakozni. Főleg egy fizikailag igencsak korlátolt képességekkel rendelkező klienssel (telefonnal) lehet ez probléma. Kültéri lefedettséget nem a szobában elhelyezett eszközzel / antennával kell megoldani, ez a titok nyitja.

(#42383) Alföldi Peti


Alföldi Peti
tag

Valaki segítene? Van egy ZTE ZXHN H168N modemen és szeretném beállítani de nem tudok belépni a webes felületére mert nem tudom az IP címét? már próbáltam a 192.168.1.1-et de arra csak annyit ír hogy ez a veboldal nem elérhető. Mi lehet az IP-je?

(#42384) mezis válasza adp (#42379) üzenetére


mezis
nagyúr

Kb 5 perc megmérni a tápegységből kijövő feszültséget. Ebből 4 perc amíg előveszed a DVM-edet.
Ezzel egy lehetséges hibaforrás kizárható....
(Az autódnál is ha nem indul, először meg kell nézni, hogy van-e a tankban üzemanyag. Játékos kedvűek ezt gyufával, öngyújtóval szokták.... :DDD )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#42385) mezis válasza Alföldi Peti (#42383) üzenetére


mezis
nagyúr

WnetWatcher

mezis

(#42386) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Meglévő HotSpot AP jelét kellene tovább osztani wifin. Én ezt a megoldást találtam ki: Egy 741nd OpenWRT-vel kliens módban csatlakozik a hálózatra. (Ez fogja wifin a hotspotot) Majd egy 841ND-hez kábelen csatlakoztatva tovább osztja wifin a lakásba. Mindkét eszközön gondolom letiltott DHCP kell. Ez így rendben van, ugye?

(#42387) Rahel válasza Gubek-Einste (#42357) üzenetére


Rahel
csendes tag

Telefon sony
Pr Telecom.
Wifi beállítások Passz.
ssid : Betű szám
jelszó betű
csatorna stb nem tudom. azt se tudom hol kell megnézni nem értek hozzá...
beakartam lépni megnézni a beállitásokat de nem enged be semmi jelszó/felhasználóval.
Wifi led világít telefon látja is be is jön de nem tölt be semmit..

(#42388) Alföldi Peti válasza mezis (#42385) üzenetére


Alföldi Peti
tag

Azt írja 192.168.1.1 de azzal nem működik miért sajnos csak wifiről tudom beállítani kábellel nem. Wifiről is működni-e kellene?

(#42389) Gubek-Einste válasza szabifotos (#42386) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rendben lesznek így a dolgok, ÍGY állítsd be az eszközöket.

#42388 Alföldi Peti
Elvileg igen de sok eszközben le van tiltva a wifi-ről az admin felület elérése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42390) szabifotos válasza Gubek-Einste (#42389) üzenetére


szabifotos
senior tag

Köszi! De egy valami nem világos. Nekem ugye 2 router lesz. egy ami veszi a jelet a hotspotról, egy meg ami osztja itthon. Ha az R1-en rajta van a DHCP akkor az nem fog összeveszni a távoli router DHCP-jével? (Ezért írtam, hogy mindkettőn ki kéne kapcsolni, és a távoli-tól kapjuk a címet. )

(#42391) mezis válasza szabifotos (#42390) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem fog, mert hogy a távolban NEM LESZ DHCP. Már hogyha a link szerint állítod be... ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#42392) NoNick válasza NoNick (#42368) üzenetére


NoNick
tag

Ne ez a helyzet, a két Nokia nem állandó, csak onnan osztottam netet, hogy tudjak írni.

TP-LINK_BLA-BLA a saját, a régi kártya + az 5dBi-s antenna.

[ Szerkesztve ]

(#42393) mezis válasza NoNick (#42392) üzenetére


mezis
nagyúr

Szóval a kép csak dekoráció.
Helyezd el a routert kb a lakás közepébe és ne vágd le a grafikont.

mezis

(#42394) atosz válasza Gubek-Einste (#42314) üzenetére


atosz
őstag

Csak beszereztem egy gigabites N600-as routert: Netgear WNDR3700 v2

Ezzel sikerült elérni a 21MB/sec-et is, de nyilván többnyire jócskán ez alatt van, de sokszor stabilan beáll akár 17MB/sec-re is, kb 5m-re egy szobában, de nem tiszta rálátással.

A laptopban Intel n 6235 van.

Érdekes, hogy nem igazán találtam különbséget a 2.4 és 5Ghz között sebességben.

Bíztam abban, mert olvastam is talán ebben a topicban valahol, hogy két hálózatot összekapcsolva esetleg megduplázható lenne ez a sebesség az elvi 600mbits sebesség eléréséhez, de ahogy utána olvastam ez nem fog menni, hiába dual bandes a wifi kártya is. Jól értem, hogy ez csak akkor lehetséges, ha valahogy beszerelek még egy N-es kártyát a laptopba (de akor nem lesz már antennája) vagy valamilyen bedugós wifi kütyüt tennék bele és az egyikkel a 2.4-es a másiakkal pedig az 5-ös hálózatra csatlakoznék?

Illetve egy apróságnak tűnő de fontos dolog - ami sokaknak biztos nem újdonság, de hátha segít a jövőben valakinek:
A routert nem a gyári adapterével kaptam. Amikor az 5Ghz-en elkezdett valamilyen adatforgalom menni, mindig újraindult a router. 2.4-en és LAN-on ment stabilan. A bemenet 12V 2.5A, míg az adapter 9V 0.6A volt!!! De ment. :) Gyanússá vált ez az adapter dolog ezért szereztem egy 12V 2.5A-es adaptert, amivel megy is szépen gond nélkül az 5Ghz is.
Én korábban sosem foglalkoztam sokat ezekkel a kis adapterekkel, ha belement és bekapcsolt vele, akkor úgy gondoltam jó is lesz... a tanulságot levontam belőle.

(#42395) kali válasza atosz (#42394) üzenetére


kali
legenda

jellemzően szokott pedig különbség mutatkozni a 2.4 és 5 GHz n szabványos kapcsolat között, utóbbi gyorsabb, már ha ideális esetről van szó.
amiket írsz értékeket, azok akár teljesen jó (hasznos) sebességnek is betudhatók.
a router szimultán dual band, de a wifi modul nem - nem is nagyon találni olyat, ami igen -, így csak az egyik frekvencián kapcsolódik egyszerre, a két wifi modulos (összevont) megoldás pedig nem egyszerű, azzal az erővel megfelelő ac képes router és wifi modul kell, úgy sokkal gyorsabb sebesség is elérhető, pláne akkor, ha nem csak 433 Mbps képesek, hanem 2*2(*2) mimo és 867 Mbps.

(#42396) atosz válasza kali (#42395) üzenetére


atosz
őstag

Köszi. Igen, vszeg ez lesz inkább majd a következő lépés. Most nem nagy befektetéssel min 1.5x-ös lett a wifi sebességem, de ha kell, akkor a vezetéken meg megy a 90MB/s, azaz a 8x növekedéssel ez így teljesen megérte, nem beszélve a plusz funkciókról, mint guest ssid. :)

Az AC-t már zsebbe nyúlósabbnak érzem, majd meglátom.

(#42397) kali válasza atosz (#42396) üzenetére


kali
legenda

30 e ft körül beszerezhető már egy viszonylag jó ac képes router és wifi modul kombó.

(#42398) nagyrtk


nagyrtk
újonc

ez a WAN miniport téma engem is érdekelne...
"hogyan biztonságosabb wifin, mobilneten a netezés: ha letiltom a Wan miniportokat, vagy ha engedélyezem??"

Mik a funkciójuk ezeknek a portoknak?

(#42399) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Meglévő wifi-m hatótávnövelése miatt keresek AP-t. (50m-re lenne szükség, tiszta rálátással. A router az ablakban, ám ez nem sokat segít, 1-2 térerő érhető el 50m-re a routertől úgy, hogy a "vevő" oldalon még egy Mikrotik SXT lite 2 eszköz is szerepel, mint vételerősítő).

Milyen eszközöket ajánlotok 20-30 ezres kategóriában?

Köszi!

(#42400) Gubek-Einste válasza HagaNRG (#42399) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kezdetnek a router mellé kellene még egy ugyan ilyen Mikrotik így meg lenne a rendes irányított link.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.