Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41951) Soma01 válasza Ciccuka (#41930) üzenetére


Soma01
veterán

Megveheted azt a 3K-s cuccot is, de szerintem nem jársz jobban vele.
1. senki nem ért majd itt hozzá, ha segítségre van szükséged, csak tippelni lehet majd, nincs vele tapasztalat,
2. ha baj van vele, a posta +3k már több lesz mint 7k,
3. nem gondolom, hogy olyan jó minőség lenne, pláne ennyi pénzért.

Szóval összességében szívatnád magad vele. De ha bátor vagy és szerencséd is van össze is jöhet a dolog és tényleg megúszod 3K-ból.

(#41952) Soma01 válasza Smktrooper (#41942) üzenetére


Soma01
veterán

1. Egy normális villám védelem már magában többe kerül, mint 2K. UTP-re is többe kerül a villám védelem.
Bár láttam 2500-ért valami féle villámvédőt koaxra is a conrad-nál. [link] nem tudom mit ér... illetve olcsóbban: [link]
szerk. : ez már jobban néz ki, ha lehet kapni valahol... [link] csak ennek N csatlakozója van. Tehát kell ilyen csatit venni és rákrimpelni... (kb 800 Ft/db)

2. Nem az antennát szokták kiviszegetni egy koaxal kültérre, hanem külső eszközt, AP-t szoktak felrakni kintre és UTP-vel mennek be a házba. Hány méter koax van most az antenna és a router közt?

[ Szerkesztve ]

(#41953) Ciccuka válasza Soma01 (#41951) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha baj van vele, akkor nem lesz 7k. Nem szükséges visszaküldeni.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#41954) Soma01 válasza Ciccuka (#41953) üzenetére


Soma01
veterán

Jó, csak megpróbálom felhívni a figyelmedet az esetleges buktatókra.
Ha tönkre megy és nem küldöd vissza, akkor 3K-t kidobtál az ablakon. Ha a 7K-sat veszed, akkor meg azt gariztathatod itthon (TP-Link 5 évig). Vagy vehetsz használtat is ha nagyon spórolni akarsz. (3-4.000 Ft)
Ha nem akarsz antennát cserélni 841N is jó. Újonnan 5000Ft (v10 alatti, mert v10-re nincs még CFW)

[ Szerkesztve ]

(#41955) Smktrooper válasza Soma01 (#41952) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Ezzel a linkkel nyertél: http://antennabolt.superwebaruhaz.hu/f-tip-villamvedo-4645signal-t104634
:R :R :R
Besétálok hozzájuk, itt vannak a szomszédban....

Köszi mindenkinek a segítséget. Innen már megoldom.
And
:R :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#41956) Soma01 válasza Smktrooper (#41955) üzenetére


Soma01
veterán

Szívesen!

F csatlakozós, az nem gond? Milyen kábeled van, rámegy egyáltalán az F csati? 2,4 és 2,5 GHz-re is ajánlott (sat) amúgy, tehát nem az lesz a gond elvileg. Van F csati többféle kábelre is...
H155-ös kábeled van?

(#41957) Smktrooper válasza Soma01 (#41956) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Megoldom ne aggódj. ;)

Reboot

(#41958) Shia-ko válasza Shia-ko (#41950) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

úgy néz ki, ez is megoldódott :)

Üdvözlettel: Gabi

(#41959) And válasza Smktrooper (#41957) üzenetére


And
veterán

Az F-csatlakozó mindenképp probléma, ahogy a maximális működési frekvencia és a 75Ω-os hullámimpedancia is. A megszokott 50Ω-os kábelekre nem nagyon megy rá az F-csati. Wifi-hez (mármint a 2,4GHz-es sávra) inkább ilyesmi illene: [link], csakhogy míg ennek az adatai korrektek (50 ohm-os impedancia, maximum 0,4dB beiktatási csillapítás, N-csatlakozó) ez bazi drága, és mifelénk valószínűleg nehezen beszerezhető. Esetleg eBay-en vagy egyéb webshopokban kellene körülnézni, de én azt a TV-hez való verziót inkább hanyagolnám. (Egyébként mindenképpen igaz, hogy egy tisztességes tulajdonságokkal rendelkező, ilyen magas frekvenciájú sávra alkalmas túlfeszültség levezető ára összemérhető egy ethernet-portos kliens árával ;).)
Mod.: illetve egy külső, antennával integrált eszköz esetén az ethernetet egyszerűbb védeni, csak sajnos maga a kültéri cucc is drágább, mint egy sima soho-router.

[ Szerkesztve ]

(#41960) Soma01 válasza And (#41959) üzenetére


Soma01
veterán

Két ilyet fel és nem lesz gond. De lehet egy is elég és akkor megvan oldva, UTP mehet kifelé (azon megy a táp is ), nem az antenna kábel.

(#41961) Soma01 válasza And (#41959) üzenetére


Soma01
veterán

Azt nem tudom, hogy az a villámvédő mennyit ront a jelen és a 75 Ohm-os impedanciája mennyit ront azon a kis szakaszon, az eszközön belül, de szerintem a Tri-Lan 240-es kábelre rá lehet tenni olyan F csatit ami jó az RG59-es kábelre. És a 240-es kábel az egy jó 50 Ohm-os, RF kábel. Tudom, nem profi munka, de jobban rámegy, mint a H155-re.
H1000-esre meg jó az RG11-es F csati. :U

Persze a legtutibb N csatikat venni és felkrimpelni. Ahogy fentebb is írtam, az kb. 800Ft/db és ahhoz szerszám kell, nem csak megpucolod és felcsavarod.

(#41962) Smktrooper válasza And (#41959) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Minden információt számba veszek. (Az antennát is én építettem magamnak darabokból, teljesen egyedi modell. és az említett stabilitást hozza. Most igy hajnalban 65 le 65 fel teljesen kiegyensúlyozott) Reggel be is megyek a boltba és nézek valamit hozzá.

Reboot

(#41963) And válasza Soma01 (#41961) üzenetére


And
veterán

(Nem csak krimpelhető N-csatlakozó létezik. Néhányat szereltem már a meglehetősen merev H500-as kábelre, azok sima csavaros rögzítésűek voltak, leginkább villáskulccsal szerelhető példányok.)

(#41964) Smktrooper válasza And (#41963) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Én is villáskulcsnak vagyok a híve, kifejezetten utálok barkácsolni...

Reboot

(#41965) Soma01 válasza And (#41963) üzenetére


Soma01
veterán

Tényleg! Eddig még nem láttam ilyet. BNC-ben is van amúgy...
Ilyen felcsavarható N csatit itt találtam: [link]
Amúgy a 2,4 GHz az még nem olyan magas freki, hogy baj legyen ha F csatizik valaki. Vagy de? 5 Ghz-et megértem, hogy más csati kell. De 2,4 az még nem olyan nagy, ott megy a sat is. Az oda való splitterek 2,2 - 2,5 GHz-re vannak gyártva és ott is csak sima F csati van. Az a kis villámvédő ott a kérdés, hogy mit oszt vagy szoroz.

[ Szerkesztve ]

(#41966) Soma01 válasza Soma01 (#41965) üzenetére


Soma01
veterán

Majdnem 4 GHz-ig jó az F csati, szóval 2,4 GHz-re simán használható még.

(#41967) Smktrooper válasza Soma01 (#41966) üzenetére


Smktrooper
senior tag

MCX es fejeim vannak itthon. ahhoz csatlakoztatós kell. Lesz 5GHZ es wifi kártya is a hálózatban lassan, jön a digi 1000 es csomag jövőre. Meg egy router csere is esedékes.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#41968) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

bedobom ide is (wifi téma), hátha itt tud rá valaki valami megoldást:32025, 32023

Meglehet ezt oldalni valahogy? Vagy esetleg van erre a feladatra valamilyen segéd program?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#41969) Smktrooper válasza Jazz (#41968) üzenetére


Smktrooper
senior tag

A két elérési ponton állítani kell:
( A - B ) router/accespoint esetén
Az A router/accespoint jelerősségét tedd 50%-ra. A B routert/accespoint pedig 75%-ra.

Reboot

(#41970) Soma01 válasza Jazz (#41968) üzenetére


Soma01
veterán

Inteles kártyához való segédprogrammal beállítható. Ha nem ilyen kártyád van, nézd meg a gyátó segédprogramját feltenni és abban nézd meg a profil beállításokat. Szokott lenni olyan, hogy MAC címet is be lehet állítani AP-hoz.

@Smktrooper!

"Belenyúlni a rendszerbe nincs lehetőség."
Jazz

[ Szerkesztve ]

(#41971) Charliehun15


Charliehun15
csendes tag

Üdv Mindenkinek !

Segítségre lenne szükségem. Vettem egy Phillips HTL 5140 típusú hangprojektort a nappaliba, nappaliban van a TP-LINK TL-WR841N router amiről meg van osztva internet.
A problémám a következő ha internetezek telefonon vagy tableten a router wifijével és mondjuk filmet nézek akkor hangprojektor vezeték nélküli mélynyomóján a hang elmegy majd mindig visszakapcsolódik és ezt egy elég sűrűn csinálja, a soundbar része az megy tovább csak a vezeték nélküli mélynyomó része.
Firmware még mindkettőn az van ahogy megvettem.
Nem tudom mi lehetne a megoldás ! Gondolom zavarja a wifi a mélynyomót.
Csak azért érdekes mert ha a probléma a hangprojektorral lehet akkor még 14 napos elállás tudom érvényesíteni!
Köszönöm Szépen a segítséget!!

(#41972) Soma01 válasza Charliehun15 (#41971) üzenetére


Soma01
veterán

Próbálhatsz csatornát váltani a routeren, de az is lehet, hogy magán a soundbar-on is lehet váltani.

(#41973) Imco


Imco
őstag

Sziasztok!

Alább a kép, vagy [itt. KATT!]
Ez egy nagyobb ház. Évek alatt bővült ilyenre.
Különböző "jobb" routerek /1041-1043 TP-link ill. linksys 2600/ vannak a rendszerbe.
Azt szeretném csinálni hogy egy IP tartományba kerüljön az összes gép és eszköz.
tehát pl 192.168.1.100-tól 192.168.1.255-ig.
Illetve hogy a 3. routeren lévő gép simán lássa az 1. routeren a kamerákat.
Próbáltam a 2-3-4-en a DHCP tiltást. Illetve kézzel beállítani a tartományt.
Többnyire valamilyen címzési hibába ütköztem.
Talán nem lehet simán összekapcsolni a wan-lan portokat egy routeren belül???
Mivel sok lehetőség lenne még, ezért inkább a segítségeteket kérem!

Mindennek tudok örülni! :)

Köszi!

Üdv! Imco

(#41974) And válasza Imco (#41973) üzenetére


And
veterán

"Talán nem lehet simán összekapcsolni a wan-lan portokat egy routeren belül???"
Ha minden eszközt ugyanabban a címtartományban szeretnél látni, akkor miért a WAN-LAN portokat kötöd össze? Ilyenkor csak egyetlen eszköznél kellene címet fordítani, a legelső routeren (vagyis csak annak a WAN-portját kell használni, a többiét nem). Igaz, hogy ekkor a többi router - mint tényleges router - feleslegessé válik, neked az első routert követően már csak egy vagy több sok portos switch-re volna szükséged.

(#41975) Imco válasza And (#41974) üzenetére


Imco
őstag

Igen, de nincs mindenhol elég hely! :)
Azért meg nem akarok + beruházást a switchekkel.
Gyakorlati megoldásra nincs lehetőség a lan-wan kapcsolaton keresztül?.

Üdv! Imco

(#41976) And válasza Imco (#41975) üzenetére


And
veterán

Ne viccelj már, egyetlen olyan router árából, amilyet említettél, minimum két darab 8-portos gigabites switch kijön (oké, utóbbiakon nem lesz wifi).
Ha a routereket nem lehet úgy konfigurálni, hogy a WAN-t ugyanannak az alhálózatnak a részévé tedd, mint a LAN-t (lehet, hogy erre csak 3rd-party firmware-rel képes, ha egyáltalán lehet azokra olyat tenni), akkor lehet, hogy ezt nem fogod tudni így megoldani.

(#41977) Smktrooper válasza And (#41976) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Szerintem is a switchek közbeiktatása lesz a megoldás és a routerek csak a wifivel dolgozzanak, és Lan1 be és LAN4 ki portokat kell használni a routereken, akkor kevésbé terheli a címkiosztással a saját CPU ját.

Tehát

Internet===>Modem===>WAN=Router 1 DHCP on===>LAN 1=Switch1=LAN4===>LAN1=Router2+wifi DHCP off===>LAN1=Switch2=LAN4===>LAN1=Router2+wifi HCP off=LAN4===>LAN1=Switch.

És akkor switchenként 2 gépet rá lehet kötni, vagy lehet 8 portos switch is...akkor értelem szerűen a LAN4 LAN8 ra változik.

Reboot

(#41978) Imco válasza And (#41976) üzenetére


Imco
őstag

Egyesével jöttek-cserélődtek a routerek az évek folyamán.
Kamera volt az utolsó projekt. Ott tudtam volna spórolni egy routert, de akkor cserélnem kellett volna máshonnan, mert ott a modem.
4 szint, komoly vasbeton födém.
Minden szinten wifis cuccokkal.
A meglévőből szeretnék építkezni.
Ha minden kötél szakad akkor + 2 switchel meg tudom oldani.

Üdv! Imco

(#41979) Imco válasza Smktrooper (#41977) üzenetére


Imco
őstag

Igen ettől félek! :)
Köszönöm a választ!

Üdv! Imco

(#41980) Smktrooper válasza Imco (#41979) üzenetére


Smktrooper
senior tag

+Viszont az egyes routerről szinte minden t le kell szedni csak a cimkosztással foglalkozzon, oda egyből mehet a kameráknak egy önálló switch ami a Router 1 LAN3 ba csatlakozik. Igy jobban végig gondolva...tehát lehet az 3 switch lesz a végén...

Reboot

(#41981) Gabe81


Gabe81
tag

Sziasztok!

Remelem jo topikban teszem fel a kerdesemet, es nem offolom szet a beszelgetest.
Szeretnem ugyanis a mar meglevo kis vezetek nelkuli halozatomnak a jelet felerositeni. Jelenleg egy 240 megas UPC internet elofizetesem van.
A fo router egy Asus RT AC68u, es ehhez kapcsolodik bridge modban egy masik epuletben levo alrouter ami most egy TP Link WDR-3600. A jelenleg mert legnagyobb sebesseg kb 50/10 Mb/sec volt az alrouterre csatlakozott laptoppal merve. Hogyan tudnam novelni a sebesseget, kulonosen a feltolteset? A tervem az, hogy a jelenleg a lakasban levo NAS-t kikoltoztetnem a masik epuletbe, hogy ott zorogjon es villogjon, ne zavarjon. Ehhez szeretnem a sebesseget optimalizalni, ha lehet. Gondoltam az alrouter cserejere, vagy esetleg az alrouterre kotott iranyitott antennara. Szerintetek valamelyik hozna javulast?

Koszonom elore is a javaslatokat!

Udv,
G.

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#41982) Soma01 válasza Imco (#41973) üzenetére


Soma01
veterán

Szóval milyen pontosan az a 4 router? 1db 1041 1db 1043 1db 2600 (EA8500 akarna lenni?)? Melyikből van 2, ill. melyik a 4. amit nem soroltál fel?

[ Szerkesztve ]

(#41983) Gubek-Einste válasza Gabe81 (#41981) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mit jelenet a TP-Link-nél a bridge mód?
Milyen távolságban van a két eszköz egymástól?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41984) Smktrooper válasza Gubek-Einste (#41983) üzenetére


Smktrooper
senior tag

"Enable WDS Bridging" opció szokott lenni a TP linknél.

(#41981) Gabe81:
Szerintem a kábel lenne az ideális. Én 2 ablakot még át tudok hidalni veszteség nélkül de amint falba ütközik a jel nagyon visszaesik a sávszélesség.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#41985) Gubek-Einste válasza Smktrooper (#41984) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A WDS általában, ha működik, akkor azonos eszközök között szokott csak összejönni. Eltérő gyártók esetében nem, a nem egységes megvalósítás miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41986) Fecogame válasza Smktrooper (#41984) üzenetére


Fecogame
veterán

+1 a kábelnek, ha megoldható. Így gyakorlatilag nem lenne sebességcsökkenés.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#41987) dulifi


dulifi
csendes tag

Sziasztok!

Szemezek egy intel 7265-ös belső wlan kártyával. Nem találtam egyértelmű választ, hogy ez kompatibilis lesz a mostani half size pcie kártyám helyére? Az adatlapján az szerepel, hogy M2-es a csatlakozása, kép alapján ugyanolyannak tűnik. A laptop egy Acer AO756 lenne.

Előre is köszi a választ!

(#41988) Gabe81 válasza Smktrooper (#41984) üzenetére


Gabe81
tag

Szia!

A WDS modra gondoltam, csak nem fogalmaztam pontosan. Szoval WDS modban ossze van kotve a ket rputer, es jol mukodik is a dolog, csak szeretnem a sebesseget novelni, ha lehet ilyet.
Legvonalban kb 20-25 meterre vannak, es mindket router ablaknal van, nagyon kicsi takaras van csak fal miatt, szoval egesz jo a ralatas, azt hiszem. Mas nincs koztuk.

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#41989) Gubek-Einste válasza Gabe81 (#41988) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos csak a kábelezés marad mint lehetőség a sebesség növelésére, esetleg egy másik, min AC1200-as, eszköznek a beüzemelése de garancia nincsen, hogy ezzel lesz sebesség növekedés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41990) Smktrooper válasza Gubek-Einste (#41989) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Illetve két kültéri irányított antenna szóba jöhet. Akkor max sávon megy a jel.

Ez viszont fúrós faragó szigetelős megoldás...Az megint egy másik szakma..

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#41991) Gubek-Einste válasza Smktrooper (#41990) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor inkább 2 darab antennával egybeépített kültéri AP legyen mivel a jelenlegi router-ekre nem lehet 1-1 kültéri antennát felszerelni a MIMO miatt, különben is mind a kettő dual band.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41992) Gabe81 válasza Smktrooper (#41990) üzenetére


Gabe81
tag

Ha minden jol megy, akkor nemsokara (par nap) kapok egy Tp Link c5 routert, azzal megnezem, javul -e a teljesitmeny. Majd megirom a tapasztalatokat. Addig is a gyari fw helyere felteszem a Vargalex felet, es probalok allitgatni a jelerossegen.

Koszonom a segitsegeteket!

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#41993) krealon válasza Imco (#41973) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Talán nem lehet simán összekapcsolni a wan-lan portokat egy routeren belül???"

A gyari firmware-ekben alltalaban nincs meg a lehetoseg, hogy a WAN csatlakozot LAN csatlakozokent hasznaljuk.
Egyes routerekben (amikben megfelleo switch es szoftveres tamogatas adott), lehetseges atkonfiguralni a switch-et, hogy 4+1 helyett 5 portos switch-kent mukodjon. Pl: OpenWRT + TL-WR1043ND, illetve a dd-wrt-nel is elo szokott fordulni az "Add WAN port to LAN" opcio, ha jol tudom.

(#41994) Soma01 válasza krealon (#41993) üzenetére


Soma01
veterán

:K
Csak tudni kellene, hogy pontosan milyen routerei vannak.

(#41995) Smktrooper válasza krealon (#41993) üzenetére


Smktrooper
senior tag

(Én ugy tudom majdnem minden routerban van port forwarding opcio még a régi 54Mbps/100Mbps Gigabytomban is volt ilyen opció gyári fw alatt, igaz akkor a NAT chippen keresztül de manuálisan be tudtam állítáni mindent; és a legegyszerűbb ha a WAN-t DHCP-re állítod és akkor pl az előtte lévő router DHCP-je osztja a címet, és a szolgáltatásokat, igaz ilyenkor az egyes routerban mindenkép adress reservationt kell csinálni a kettes routernek.)

Egyszóval "megoldható" szerintem.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#41996) half333


half333
őstag

Üdv! Olyat kérdeznék h mobilon keresztül lehetséges-e wifit lekódolni,levédeni?

(#41997) kali válasza half333 (#41996) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, lehetséges.

(#41998) half333 válasza kali (#41997) üzenetére


half333
őstag

Ez mennyire biztonságos? És tudnál segiteni hogyan kell?

(#41999) kali válasza half333 (#41998) üzenetére


kali
legenda

biztonságosra is beállítható.
mit szeretnél konkrétan?
milyen mobiltelefonról és ellenoldali eszközről van szó?

(#42000) half333 válasza kali (#41999) üzenetére


half333
őstag

Androidos telórol szeretném a wifis modemomat levédeni jelszóval,mivel jelenleg nincs hdd a pc-ben h ezt onnan tudjam megoldani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.