Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41801) kali


kali
legenda

folytatás innen; link

úgy tűnik, hogy csak 20 MHz kapcsolatról van szó, a wifi modul speciális beállításaiban kellene ezt ellenőrizni; eszközkezelő -> hálózati kártyák -> ar956x -> jobb klikk -> tulajdonságok -> speciális; itt ránézni azokra az opciókra, ahol 20/40 MHz vagy 20MHz/auto beállítási lehetőség adott, azokat pedig úgy belőni, hogy ne csak 20 MHz lehessen.
nézem közben az általad utólag betett képet, az alapján olyan, mintha nem kapta volna meg a wifi modul a megfelelő gyártói illesztést, hanem csak az oprendszer által alapban adottat, így hiányozhatnak beállítási lehetőségek.

quan.chi; nincs mit!

[ Szerkesztve ]

(#41802) Raruh válasza kali (#41801) üzenetére


Raruh
tag

Igen, én is olvasgattam neten, hogy ott kellene átállítani, de nincs ilyen lehetőség.. :S
Próbáltam másik illesztőprogrammal is, ugyan ez a helyzet

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#41803) Soma01 válasza kali (#41801) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem sincs olyan opció, mégis megy a 150Mbps. Nem tudom ez mind múlik.
Olyan beállítást pedig Intel kártyáknál láttam.

(#41804) Raruh válasza Soma01 (#41803) üzenetére


Raruh
tag

Azt meg tudnád mondani esetleg,neked milyen verziójú driver van fent? :R

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#41805) kali válasza Soma01 (#41803) üzenetére


kali
legenda

olyankor az illesztésen, hogy mi az alapértelmezett beállítás.

Raruh; a routeren 40 MHz engedélyezve lett ott, ahol a korábbi képen mutattad?
milyen típusú notiban van a wifi modul, illetve milyen oprendszert használsz?
hátha letölthető megfelelő/jobb illesztés a noti gyártójának a honlapjáról.

[ Szerkesztve ]

(#41806) Soma01 válasza Raruh (#41804) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem 9.2.0.502 [link]

[ Szerkesztve ]

(#41807) Raruh válasza kali (#41805) üzenetére


Raruh
tag

A routerben most az Automata 20/40 van alkalmazva, mert azon kívül csak a statikus 20M van. Asus X552LD laposban van a modul, és Win 8.1 Pro x64 fut.

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#41808) kali válasza Soma01 (#41803) üzenetére


kali
legenda

itt egy nem intel 150-es (1*1:1) wifi modul, aminek az oprendszer által alapban adott illesztéssel, a jelenleg meglévő beállítási opciók fele hiányzott;

150

Raruh; mindjárt megnézem az asus letöltési részlegében.

[ Szerkesztve ]

(#41809) Raruh válasza kali (#41808) üzenetére


Raruh
tag

Az asus honlapján levő összes drivert próbáltam, felfelé-lefelé oprendszereket, mindet.. Sajnos mindnél 72,2 Mbps és nincs más beállítási lehetőség..:S
276-os driverrel egy ilyen beálítással bővült a lista, de szerintem ez nem az amit keresünk..

[ Szerkesztve ]

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#41810) Soma01 válasza kali (#41808) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem is Atheros driver van fent, nem MS.
Raruh, neked mi van fent? 10.0.0.308?

(#41811) Raruh válasza Soma01 (#41810) üzenetére


Raruh
tag

Eredetileg 308 volt, demár próbáltam :276,285,287,318,326

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#41812) kali válasza Raruh (#41809) üzenetére


kali
legenda

a chipset illesztője telepítve; link?
a wifi modulhoz ez kell; link
érdemes lehet még más csatornákon is kipróbálni a kapcsolatot.

(#41813) Raruh válasza kali (#41812) üzenetére


Raruh
tag

Egy Androidos alkalmazással megnéztem az elérhető wifiket, elvileg csak ez az egy használaton kívüli csatorna van.

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#41814) Soma01 válasza kali (#41812) üzenetére


Soma01
veterán

Lehet, hogy csak az adott csatorna alá, vagy csak fölé tudja pakolni a router azt a +20 MHz-et? Tehát meg kellene próbálni egy alsó és egy felső csatornán is?

(#41815) kali válasza Raruh (#41813) üzenetére


kali
legenda

nem amiatt írtam, olyan is előfordulhat, hogy manuálisan beállított bizonyos csatorna mellé nem engedett aktiválni másikat, de más csatorna mellé már igen.
létezik persze olyan wifi modul, amiből sehogy sem csikarható ki a dupla, dell notiban is láttam már olyat, de emlékezetem szerint a tiéd nem olyan.
amit korábban linkeltem bcm modult, azt is úgy adták, hogy csak 72 Mbps kapcsolatra képes, aztán felhúztam rá a noti gyártója (lenovo) által adott illesztést, előkerültek a kapcsolódó beállítási lehetőségek, amik megfelelő konfigurálása után adott a 150 Mbps kapcsolat.

Soma01; a router típusának és beállításának a függvénye, a tp-link például néggyel alá vagy fölé pakolja - ha mind a két lehetőség adott, akkor jobb esetben lehet választani, hogy fölötte vagy alatta legyen -, az asus jellemzően kettővel, illetve a fejlettebb típusok rugalmasan kezelik.

(#41816) Raruh válasza kali (#41815) üzenetére


Raruh
tag

1-13ig végigléptettem, de semmi változás:(
Azt is kitapasztaltam, hogy 20M módban csak 54Mbps jön, 20/40 automatában jön a 72,2Mbps..

[ Szerkesztve ]

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#41817) Raruh válasza kali (#41815) üzenetére


Raruh
tag

Nem lehetséges, hogy tényleg a router a ludas a dologban, és azzal van valami malőr? Mert 20M és 20/40 közötti váltásnál magától ugrik a sebesség, de ugye nem oda, ahova kellene.. Nem lehet, hogy egyszerűen alkalmatlan erre a router?

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#41818) kali válasza Raruh (#41817) üzenetére


kali
legenda

nem, auto módban tudja a 40 MHz kapcsolatot is, ha az ellenoldal, a kapcsolódó beállítások...stb. is úgy akarják.
titkosítás milyen van beállítva? bár az inkább 54 Mbps értékkel szokott jelentkezni, hogy bizonyos modulok semmilyen vagy gyengébb titkosítással azt mutatják, wpa és wpa2 esetén ugranak feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#41819) dergander


dergander
addikt

Minap vettem egy TP-Link 841N routert ezáltal nyugdíjaztam a régi TP linkem,nos a beállításaim ugyanazok maradtak,Digi netem van kábeles stb. stb. szóval ami eddig ott működött az most itt valamiért nem. A gond azzal van egy pár óra elteltével a gépemen az internet elmegy és mindaddig nemjön vissza amíg újra nem indítom a gépet. Érdekes jelenség,mi lehet az oka vagy mi a probléma?

(#41820) Soma01 válasza Raruh (#41817) üzenetére


Soma01
veterán

N-re van állítva a hálózat a routerben (és a kártyánál is)? 54 Mbps a G-s hálózatoknál szokott lenni

(#41821) Soma01 válasza dergander (#41819) üzenetére


Soma01
veterán

Szóval a gépet, a PC-t kell újra indítani, nem a routert?
A le/feltöltési sebességed nem csökkent? Mert lehet ez a router más csatornát használ alapból és ez a csatorna lehet, hogy telítettebb.
Ha incs net, olyankor tiltsd le a wifi kártyát és engedélyezd ismét. Akkor is visszajön a net?

(#41822) mezis válasza Raruh (#41813) üzenetére


mezis
nagyúr

A szomszédos csatornák is zavarhatnak !

mezis

(#41823) Raruh válasza kali (#41818) üzenetére


Raruh
tag

Az előző routernél jött 150Mbps-en a kapcsolat, rosszabb napokon is 70/60-al a 100ból. Ezért nem értem, hogy mi nem tetszik neki. De már majd' mindent próbáltam, nem sikerül olyan beállítást előcsalnom, hogy át tudnám állítani az adaptert 40Mhz-re.

A router only N-en sugároz, az adapternél nem tudok ilyen beállítást..

Titkosítás: [kép]

[ Szerkesztve ]

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#41824) dergander válasza Soma01 (#41821) üzenetére


dergander
addikt

A gépet kell újraindítani,és nem wifivel van netem hanem utp kábellel van kapcsolat a géppel. Szóval elég érdekes a dolog...

(#41825) mezis válasza Raruh (#41823) üzenetére


mezis
nagyúr

Szkenneld az éteredet. A kliensnél és a router (antennáinak) a közelében is.
Aztán majd meglátjuk.

mezis

(#41826) Raruh válasza mezis (#41825) üzenetére


Raruh
tag

Képek az Acrylic-ből: [1.] [2.] [3.]

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#41827) mezis válasza Raruh (#41826) üzenetére


mezis
nagyúr

Tolongtok jó néhányan az éterben, mint lapos TV-ért fekete pénteken a multinál. Örülj annak, ha nem szakadozik a kapcsolatod.
Könnyebben értékelhető ha egyrészt a csatorna száma szerinti sorrendet választod, másrészt gragfikusan is megjeleníted az "adókat". (Jobbra fent 3 vastag csíkocskából legördülő menü.)
És mindezt persze nem csak a kliensnél, hanem a saját WiFi AP-d antennájának környéken is. Mert kettőn áll a vásár. A WiFi-nél meg még a szomszédokon is...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#41828) Raruh válasza mezis (#41827) üzenetére


Raruh
tag

Itt a 3 újabb kép: [1.] [2.] [3.]
Router mellett mértem közvetlen.

[ Szerkesztve ]

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#41829) mezis válasza Raruh (#41828) üzenetére


mezis
nagyúr

A routernek az 1 - 3, 7, 8 csatornák valamivel jobbnak látszanak, kérdés, hogy a klinensnél is jobb-e. (A 13, 14-es csatornákkal is kísérletezhetsz, de azon már nem minden okos telefon működik.

Próbálhatsz még alkalmasabb helyet keresni a WiFi routerednek.

Ha meg mindenképp nagyobb sebesség az igényed, akkor kábel vagy az 5GHz-es sáv.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#41830) herrLeon válasza herrLeon (#41786) üzenetére


herrLeon
tag

Sziasztok. Nyilvános wifi kiépitéséhez kérnék segitséget. 600 négyzetméter terület lefedéséhez ti milyen eszközt ajánlotok? Max 50 eszköz kiszolgálása elég.

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#41831) Gubek-Einste válasza herrLeon (#41830) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

EBBŐL egy hármas csomaggal lenne alapból kezdeni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41832) herrLeon válasza Gubek-Einste (#41831) üzenetére


herrLeon
tag

Köszönöm.Ez is jó?

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#41833) krealon válasza quan.chi (#41783) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Valami olcsóbbra gondoltam. Gondolom wifi routerről lenne szó ugye? Konkrét tipust tudsz ajánlani?"

Kliens modu mukodesre peldaul a Gargoyle (OpenWRT) kompatibilis routerek alkalmasak.
Elvileg mar egy TL-WR740N is elegendo, de ha a koltsegvetes engedi, akkor erdemesebb - a mar USB porttal is rendelkezo - TL-WR842ND-t valasztani, mert az USB portba csatalkoztatott pendrive segitsegevel (extroot), kiterjesztheto - az amugy eleg szukos - tarhely (flash), es rengeteg hasznos szoftver telepitheto ra.

(#41834) Raruh válasza mezis (#41829) üzenetére


Raruh
tag

3 héttel ezelőtt ugyan azon a helyen állt egy Asus RTN10E router, ami csak 150Mbps-t tudott, mégis jött róla 70/70 körül a net.. Akkor most én értek valamit félre? Az adapterem egyszerűen nem akar 72,2Mhz-nál nagyobb sebességgel csatlakozni. Az asusra gond nélkül csatlakozott 150-el. Akkor miért nem a router a rossz ? Minden esetre holnap kicserélem egy másikra, aminek láthatóan antennája is van, mert nem értem, hogy működhet ezen a wifi-N MIMO, ha beépített antennás. Tudom nem értek a dolgokhoz, de köszönöm a segíséget! :) :R

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#41835) Gubek-Einste válasza herrLeon (#41832) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ismerem így nem tudok róla nyilatkozni róla.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41836) krealon válasza herrLeon (#41832) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Köszönöm.Ez is jó?"

Ha meg tudod fizetni a tobbszoros arat + a speci kontrollert, akkor igen.

A Ubiquiti -hez egy egyszeru PC is elegendo kontrollernek.

(#41837) mezis válasza Raruh (#41834) üzenetére


mezis
nagyúr

- Próbáltad az 1 - 3,7,8-as csatornákon ?
- A beépített antennásokat néha függőleges pozicióban ajánlják használni.
- A külső, 3-5 dBi antennás készülékek általában "jobban teljesítenek".

mezis

(#41838) Raruh válasza mezis (#41837) üzenetére


Raruh
tag

Most felállítottam, és átlöktem 7-es csatornára, majd elválik.
Egyébként [erre] tervezem cserélni, hasonló árfekvésű. Ha nem jönne be, 3 napon belül visszaviszem, és követelem a pénzemet, többet nem vásárolok náluk, mert minden 3-4 k-val drágább..

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#41839) mezis válasza Raruh (#41838) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehet a routerrel való "játék" közben sasolni az Acrylic-et, hogy javult vagy romlott a térerő.

mezis

(#41840) Raruh válasza mezis (#41839) üzenetére


Raruh
tag

-41 -> -37 dB de sajnos ez nem segít a problémán, a net még mindig max 40-el jön. Majd az új routerrel elválik!

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#41841) mezis válasza Raruh (#41840) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez igen tekintélyes térerő. Bizonyára a beépített kis nyereségű antennán vételkor a jel/zaj (saját zaj is!) viszony kedvezőtlen.

mezis

(#41842) Raruh válasza mezis (#41841) üzenetére


Raruh
tag

Nem volt túl nyerő nekifutás a D-Linktől, nem mondhatnám, hogy elnyerte tetszésemet ez a routerjük, szóval hanyagolom a továbbiakban.. :)

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#41843) kali válasza Raruh (#41823) üzenetére


kali
legenda

ezért (is) írtam korábban az ideális chipset párosításról is, lehet, hogy ezzel a routerrel meg másik 150-es modul tudna 150 Mbps kapcsolatot - állítottam be anno több ilyet is és tudták.
az is lehet, hogy a túltelített hálózat miatt egyszerűen csak nem engedi a két csatornát a router, vagy adott router és kliens párosítás - ezért írtam/írtuk a próbát más csatornákon is.
próbáld meg úgy, hogy a csatorna módosítását követően újraindítod a routert.

(#41844) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!

2-3 percenként "Limited"-re vált a kapcsolatom, és csak a hálózati eszköz letiltása és engedélyezése segít rajta. Más eszközök mennek, nem a router nyűgje tuti, a hálókártyáé.
A status ablak pedig így néz ki :Y 3 IPv4 címem is van :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#41845) krealon válasza daninet (#41844) üzenetére


krealon
Topikgazda

Az esemenynaploban nincs kapcsolodo bejegyzes?

(#41846) tzimash


tzimash
őstag

Hali!

Van valami tiltás win8-ban, amiért nem tudok egy "nem biztonságos" wifi hálózathoz csatlakozni?
Egy Growatt inverter wifi moduljáról van szó, ahhoz hogy bekonfiguráljam, és biztonságossá tegyem, nyilván az kellene, hogy el tudjam érni... de nem sikerül.

(#41847) daninet válasza krealon (#41845) üzenetére


daninet
veterán

Majnem minden másodpercre jut valami, mert sírnak az alkalmazások

Name resolution for the name conn.skype.com timed out after none of the configured DNS servers responded.
Name resolution for the name clients2.google.com timed out after none of the configured DNS servers responded.
Name resolution for the name bay404-m.hotmail.com timed out after none of the configured DNS servers responded.
The ICS_IPV6 failed to configure IPv6 stack.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#41848) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Tudna valaki ajánlani nekem olyan wifi jeltovábbítót, ami nem korlátozza a sávszélességet?

Pl. ilyenekre gondoltam: [link]
[link]
[link]

Jók lennének ezek?
Köszi!

(#41849) herrLeon válasza krealon (#41836) üzenetére


herrLeon
tag

Ezt találtam még elérhetö áron. Véleményed?

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#41850) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, vettem laptophoz egy adaptert, mert gyenge volt a noti beépített vevőegysége. hol tudom lecsekkolni, hogy a laptopé aktív, vagy az új amit vettem? köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.