Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) Dell XPS


Dell XPS
veterán

Sziasztok!

Mi a véleményetek az eszközről: TP-LINK RE210 AC750 ?
Ajánlott? Van jobb, megbízhatóbb, stb. ?

Köszi előre is! :R

Üdv, Dell XPS

(#41752) mezis válasza akoska23 (#41750) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán megoldható egy (WiFi)routerrel. Valószínű klónozni kell a PC MAC address-ét a router WAN MAC address-ének.

Nem találtam semmilyen dokumentációt a kábel modemről.

mezis

(#41753) Dorian válasza Dorian (#41727) üzenetére


Dorian
félisten

Úgy tűnik, hogy a fix csatorna beállítása megoldotta a laptopom "nemtalálomawifit" problémáját.
Az igaz, hogy wifin feleződik a kábelen elérhető sebesség, tehát 100/100 helyett kb. 50/50MB/s, gondolom a durván sűrű wifihálózatok miatt:

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#41754) Gubek-Einste válasza xxxxxxxxx (#41749) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megoldható, a másodlagos eszközre kellene tenni valamilyen CFW-t.
Milyen céllal szeretnéd őket összekötni?

#41751 Dell XPS
Az AC750-es eszközök nem ajánlottak a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt.
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél. Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá. Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41755) Dell XPS válasza Gubek-Einste (#41754) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszönöm a válaszod! :K :R

Üdv, Dell XPS

(#41756) xxxxxxxxx válasza Gubek-Einste (#41754) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Játékok multiplayer lehetőségek miatt. :DDD Helyi hálózatba mind 2 routheren 2 kliens van. Esetleg ha meglehetne oldani hogy mindkét routheren van kábeltévés modem hogy saját nettjüket használja.

[ Szerkesztve ]

(#41757) Gubek-Einste válasza xxxxxxxxx (#41756) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Játékok multiplayer lehetőségek miatt.
Nem erre gondoltam. Hanem, hogy kliens/repeater/stb módra kellene-e.

Esetleg ha meglehetne oldani hogy mindkét routheren van kábeltévés modem hogy saját nettjüket használja.
Vagy is van két router és két net előfizetés amit szeretnél egy hálózattá egybe rakni de a router-ekre csatlakozó kliens eszközök az adott router net elérését használják? És mindezt wifi-n keresztül?
Ezt elég bonyolult lenne kivitelezni, mindkét eszközre CFW kellene tenni és a beállítás sem egyszerű.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41758) akoska23 válasza mezis (#41752) üzenetére


akoska23
aktív tag

Még arra gondoltam hogy az nem e lehetne járható út : az egyik laptoppal fellépek rendesen a hálózatra majd annak a MAC cimét kikeresem és a másik eszköznek a MAC cimét átirom annak a gépnek a cimére ami már rajta van a neten. Gondolom MAC cim alapján szűri a webes admin felület a gépeket azért nem lehet kettő egyszerre online 1 felhasználónév jelszó párossal. Ha esetleg ez lehetséges hogyan tudom win 7 alatt a legegyszerűbben átirni a mac cimet?

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#41759) mezis válasza akoska23 (#41758) üzenetére


mezis
nagyúr

A MAC address klónozásával meg pláne nem lehet egyszerre a két eszköz az interneten.

Ha WiFi-n csatlakozol az internethez, akkor UTP kábelen megoszthatod az internetet. (Fordítva nem minden esetben, WiFi chiptől függ.

A MAC address Win7 alatt Vezérlőpult - Hálózati és megosztási központ - Adapterbeállítások vonalon állítható be, de előtte olvasd ki és jegyezd fel pl egy DOS ablakban kiadott ipconfig /all paranccsal.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#41760) eFeMeR74 válasza tibbike01 (#41702) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Szia!
Nem tudom mennyi volt a wifi kártya csere, de én a 8 éves toshiba lapimhoz egy ilyet vettem és a digi 100/100 netem 90/90 megy wifin ami eddig a lapi sajátjával csak 25/10 volt :K

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#41761) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Egy asztali gépnek szeretnék a lehető legkevesebb veszteséggel jelet adni vezeték nélkül.

Melyiket érdemes vajon betenni oda ezek közül?

1. vs. 2. vs. 3.

Pontos fogyasztási értékeket nem találok.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#41762) And válasza Winne (#41761) üzenetére


And
veterán

Mit értesz az alatt, hogy a lehető legkevesebb veszteséggel?
Az első egy szimpla USB-s adapter (azaz kliens), a másik kettő meg többfunkciós router eszköz (AP, bridge, repeater).
És hogy jön ide a pontos fogyasztási érték?
Mod: Ha egy egyszerű kliens-eszközre van szükséged (vagyis egy meglévő wifi-hálózatra / routerre szeretnél az asztali géppel csatlakozni), akkor az első erre a céleszköz, ami csak ezt tudja, ez a feladata. A másik kettő talán támogatja a kliens-módot is, bár nem erre vannak kitalálva, és nincs deklarálva a feature-listájukon sem.

[ Szerkesztve ]

(#41763) Winne válasza And (#41762) üzenetére


Winne
nagyúr

Arra szeretném igen és mindhárom tudja. Az ára mindegy, a legkevesebb jelveszteseget ill. sebességveszteseget szeretném. A fogyasztás azért számít, hogy az USB-s vevő csak akkor fogyaszt valamennyit, amikor a gép is megy, a másik kettő pedig folyamatosan, csak nem tudom mennyit.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#41764) Gubek-Einste válasza Winne (#41763) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vagy is egy wifi hálózatra szeretnél csatlakozni, ehhez a legjobb a TP-Link adapter lenne.
Az Asus router gyárilag nem tud kliens módot (CFW-vel igen), a repeater pedig az antenna hiánya és a kedvezőtlen elhelyezés miatt esik ki.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41765) total90


total90
veterán

Keresek egy Wi-Fi erositot, mert habar vettem egy eros routert a foldszinten van ahol nincs jelem, a pincebe megy egyaltalan nincs.
Merrefele keresgeljek? Olyan kellene ami teljesen vezetek nelkul megy, ilyen "konnektorba dugom" cucc. E-bayen neztem ki ezt, de ha jol gondolom, akkor ebbe kell kabelt dugni... Nekem meg epp az lenne lenyeg, hogy ne kelljene, nincs kedvem az egesz lakason keresztul kabellel szopni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#41766) Gubek-Einste válasza total90 (#41765) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél. Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá. Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Be lehet állítani vezetékes és vezeték nélküli kapcsolattal is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41767) Winne válasza Gubek-Einste (#41764) üzenetére


Winne
nagyúr

Mire gondolsz az antenna hiánya alatt? Van rajta két db két db-es antenna. A router tud range extender módot, az nem jó erre?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#41768) Gubek-Einste válasza Winne (#41767) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bocs, elnéztem de ez sem valami nagy méretű.
A repeater és a kliens mód nem ugyan az.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41769) And válasza Winne (#41763) üzenetére


And
veterán

"[..] a legkevesebb jelveszteseget ill. sebességveszteseget szeretném"
Csakhogy olyan adat / fogalom, hogy jelveszteség meg hogy sebességveszteség wifi-eszközök esetén nem igazán értelmezhető. Van elérhető link- és gyakorlati átviteli sebesség, de ezek értéke nem konstans és sokkal inkább a körülmények függvénye, mint az eszközöké. A külső antenna mindenképp előnyös a vételi szint (közvetve az elérhető sebesség) szempontjából.
"az USB-s vevő csak akkor fogyaszt valamennyit, amikor a gép is megy, a másik kettő pedig folyamatosan, csak nem tudom mennyit."
Ilyen értéket nem igazán fogsz találni, mert nem katalógusadat. Ki lehet mérni, illetve a tartozékként hozzá adott tápegység terhelhetőségéből lehet következtetni a teljesítményfelvételre, fogyasztásra. Általában a routerek sem terhelik ki teljesen a tápegységüket, tehát egy 12V/1A-es (12W-os) táppal rendelkező router fogyasztása legfeljebb egy számjegyű, wattban értve. Ez éves szinten legfeljebb 2-3 ezer forint többletköltséget jelent, de amúgy senki sem akadályozza meg, hogy a routert is lekapcsold a géppel együtt, ha nem használod: közös kapcsolós elosztó, vagy kényelmesebbeknek master-slave vezérelt elosztó is megoldás lehet erre.

(#41770) Soma01


Soma01
veterán

Olyan programot keresek ami megmondja, hogy melyik csatornára érdemes beállítani a Wifi routert, hogy a legkisebb interferencia, zavar legyen.

(#41771) Winne válasza And (#41769) üzenetére


Winne
nagyúr

A repeaterre 0,1A volt írva, de 220/230V, fogyasztásmérőbe dugva semmi fogyasztást sem mutatott. A router 0,5A volt és 12V, ezt még nem dugtam fogyasztásmérőre.

A routerben azért gondolkodtam csak el, mert van egy elfekvőben és azon mégiscsak 5dbi-es antenna van, gondolom jobb vételben is, bár ez lehet nem következik egyből. A TP Link azt hiszem 3-ast kapott, a kicsi Asus meg 2*2-t.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#41772) Gubek-Einste válasza Soma01 (#41770) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer3/Wifi Analyzer ami leginkább ajánlott e célból.

#41771 Winne
Ha gondolod akkor az N12 D1-re tegyél egy Tomato-t és használd kliens módba mert így könnyen el tudod helyezni optimális helyre/helyzetbe.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41773) And válasza Winne (#41771) üzenetére


And
veterán

"A repeaterre 0,1A volt írva, de 220/230V, fogyasztásmérőbe dugva semmi fogyasztást sem mutatott."
(Ez sajnos a normál / olcsó fogyasztásmérők gyakori korlátja: néhány watt teljesítmény alatt nem képesek mérni, nincs akkora átfogásuk. Ez egyébként rájuk is van írva, meg van adva a mérési tartományuk, amelynek a minimuma nem nulla. Léteznek kifejezetten alacsony teljesítményt, készenléti fogyasztást mérő eszközök is, azokkal lehet kimérni, vagy DC-oldali árammérés + némi kompenzálással.)
"azon mégiscsak 5dbi-es antenna van, gondolom jobb vételben is"
Elvileg jobbnak kell lennie, ez a nagyobb nyereségű antenna lényege, de a gyakorlatban mástól, például a vételi érzékenységtől is függ a vételi képesség. (Mivel adáskor az EIRP korlátozott, azt egy gyárilag nagyobb antenna beépítésekor mindenképp limitálják).

(#41774) mezis válasza Soma01 (#41770) üzenetére


mezis
nagyúr

Beszélni egyik sem fog, és a döntést a bioprocesszorodnak kell meghozni. ;]

mezis

(#41775) Winne válasza And (#41773) üzenetére


Winne
nagyúr

Akkor ha jól gondolom ez csak akkor fog kiderülni, ha adott lesz a helyzet és próbálni tudom. Az alap routert egy elég szerencsétlen helyre fogom/tudom tenni, lesz útban egy közös szellőző és egy fal is még légvonalban, pedig a távolság kb 5 méter..

@(#41772) Gubek-Einste: lehet, hogy ez lesz, ez nem kerülne semmibe jelenleg. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#41776) total90


total90
veterán

Hülye kérdésem van, de felteszem (mivel a W-Lan erősítővel nem jutottam előrébb).

Minden emeleten van ilyen konnektor. A router és a telefon az első emeleten...
Ha én teszek a földszintre is egy routert, az működhet? Tehát egyidejűleg mehet 2 router ugyanazon a szálon?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#41777) mezis válasza total90 (#41776) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem ismerem ezt a csatlakozót, de a routerek igen nagy számban köthetők egymás után.
A legegyszerűbb, ha az első (internet) működik router-ként a többi meg switch-é degradálva.
Az UTP kábel akár 100m is lehet.

mezis

(#41778) quan.chi válasza Winne (#41775) üzenetére


quan.chi
csendes tag

Sziasztok! Nekem is hasonló problémám van. Eddig a szomszédból fogtam az internetet egy tp link tl-wn821n wlan adapterrel de úgy hogy az egy 5 méteres usb kábelre volt csatlakoztatva, hogy közelebb legyen a szomszédhoz, mert amúgy elég gyenge volt a jel. Most vettem egy új gépet, minden új benne és megfigyeltem, hogy ha az új gépemre is az usb kábellel csatlakoztatom az adaptert akkor néha nem érzékeli vagy csak későn és még a kék halàl is előjön. Ha viszont normálisan a gép be csatlakoztatom akkor semmi gond, csak hát így a gépet kell közelebb vinni a szomszédhoz ami kicsit problémàs.
Szóval a kérdésem az lenne hogy hogy lehetne megoldani hogy az új gép szeresse az usb kábeles megoldást? Lehet az a baja hogy ez az usb kábel már kissé régi (1-2) éves és mivel kivezettem a szobából így néha oda lett csukva az ajtóhoz? De akkor a rége bi gépem miért nem problémàzik emiatt?

Továbbá milyen más módszerrel tudnám fogni a jelet a szomszédból? Routet jó erre?

(#41779) Gubek-Einste válasza quan.chi (#41778) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legjobb az lenne ha egy kliens módú eszközzel vennéd a wifi-t és UTP kábelen csatlakoznál a géppel fel erre.
Kevés router ismeri gyári firmware-rel a kliens módot de sok CFW-vel rávehető erre, milyen router áll rendelkezésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41780) total90 válasza mezis (#41777) üzenetére


total90
veterán

A lenyeg epp a kabelmentessegen lenne...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#41781) Gubek-Einste válasza total90 (#41780) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Emeleteket kábel mentes összekötni nem éppen a legjobb megoldás, szépen minden szintre ki kell húzni a kábelt egyszer, minden emeletre 1-1 eszköz és kész.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41782) mezis válasza total90 (#41780) üzenetére


mezis
nagyúr

"Tehát egyidejűleg mehet 2 router ugyanazon a szálon?"
Mit jelent a SZÁL ? :F

mezis

(#41783) quan.chi válasza Gubek-Einste (#41779) üzenetére


quan.chi
csendes tag

Nincs routerem, de vehetek. Valami olcsóbbra gondoltam. Gondolom wifi routerről lenne szó ugye? Konkrét tipust tudsz ajánlani?

(#41784) mezis válasza quan.chi (#41783) üzenetére


mezis
nagyúr

Router választás itt.

Az USB 5Voltja fogyhat el a kábelen. (Előző PC talán kicsit nagyobb feszültséget adott ki.)
A kapható USB kábelek ereinek ellenállása kb 0.4Ohm/m. Egy USB-s WiFi adapter áramfelvétele kb 0.3A.
Lehetne alkalmazni egy külső tápegységes USB elosztót a WiFi adapter közelében, de az igazi megoldás a már ajánlott kliens üzemmódú WiFi router vagy AP.

mezis

(#41785) Tomi229


Tomi229
tag

Sziasztok!

Van két különböző típusú tp-link router-em és az egyiket szeretném használni a másik kiterjesztésére hogy lefedje az egész házat. Ebben szeretnék segítséget kérni. Addig jutottam hogy a WDS-nél beállítottam az AL-routert ugyan arra a csatornára, névre és jelszóra, de sajnos így még nem működik.

(#41786) herrLeon


herrLeon
tag

Sziasztok. Nyilvános wifi kiépitéséhez kérnék segitséget. 600 négyzetméter terület lefedéséhez ti milyen eszközt ajánlotok? Max 50 eszköz kiszolgálása elég.

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#41787) Gubek-Einste válasza quan.chi (#41783) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Legolcsóbb az Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND lenne, mind a kettőre CFW-t kell tenni a kliens mód használatához.

#41785 Tomi229
Pontosan milyen típusúak/verziójúak a router-ek?
Beállítási segédlet: egyik, másik

#41786 herrLeon
Ilyenben lenne érdemes gondolkodni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41788) Tomi229 válasza Gubek-Einste (#41787) üzenetére


Tomi229
tag

Ezeket a leírásokat próbáltam sikertelenül.
Az fő router amit most vettem egy archer c5, a másik pedig egy TL-MR3420.

(#41789) Gubek-Einste válasza Tomi229 (#41788) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a WDS leginkább teljesen azonos eszközök között működik. Tegyél az NR3420-re Gargoyle-t és használ egyszerű repeater módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41790) nandi17


nandi17
tag

Sziasztok
Olyan kérdéssel fordulnak hozzatok van egy wifi routerem. Notebook meg router kozot van két fal alig van jel telefonomon teli van ez fura :) aszt szeretnem hogy a router antennát at huznam a padláson kb 10m lenne nem i veszne el a jel ? Tv kábelt használnék ra :D

(#41791) Tomi229 válasza Gubek-Einste (#41789) üzenetére


Tomi229
tag

Felraktam a legújabb gyári firmware-t és ugyan fele sebességgel de működik.
Gargoyle-val jobb lenne esetleg vagy többre ne számítsak? Kimondottan erre készült range extender jobb?

(#41792) quan.chi válasza Gubek-Einste (#41787) üzenetére


quan.chi
csendes tag

Kigugliztam mi is az a CFW mert eddig nem sokat tudtam róla. Most már valamivel okosabb vagyok. Amiket ajánlottál azokra fel lehet tenni Cfw-t? Van ehhez valami leírás?

(#41793) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Nemtudom mennyire off, de gondoltam itt is felteszem a kérdésem...

Tomato firmware #5502

"Sziasztok!

Tomato 1.28 by Shibby van a routeren (TomatoUSB) és mint már írtam egy ASUS rt-n12d1-ről lenne szó.

Van 2 SSID-m egy saját, ami personal titkosítású, meg egy Guest virtuális SSID, ami pedig enterprise titkosítású.

Szeretném elérni, h a Guest hálóról ne lehessen elérni a sajátomon lévő eszközöket, illetve a kábelen csatlakoztatott eszközöket sem.(pl nas, iptv stb) Az is jó lenne, ha egymást sem tudnák elérni, de ez nem fontos.

Már létrehoztam egy második DHCP tartományt:

De a VLAN résznél megakadtam... Alapból így néz ki:

Itt az a fura, hogy a port 4 van a WAN-nál és a WAN port pedig a Lan (br0)-nál... Kicsit gondolom meg van keveredve a dolog...

Most akkor melyik port micsoda??? :DDD

A főoldalon pedig ezt mutatja, pedig az első kettő lan portba van utp kábel dugva:

Van egy olyan érzésem, hogy itt valami nagyon nem jó... Hogyan kéne beállítanom a wl0.1-et, úgy, h net legyen rajta, de ne lássa a wl0-án lévő eszközöket, illetve a kábelen csatlakozó eszközöket? Illetve még az kéne, h a radius szerver, ami a 192.168.1.4:1812 -n van(utp-n csatlakozik) az elérhető legyen a wl0.1ről is, meg a privát ssidról is.

Ui.: Remélem érthető és előre is köszönöm a válaszokat! :R

Dini ;)"

2. Illetve lenne még egy kérdésem, ami inkább ide tartozik.
Freeradius szervert készítettem a Guest ssid-ra.
Hogyha a users fájlba eképpen hozok létre felhasználót, akkor be tudok lépni:
guest Auth-Type := "EAP", Cleartext-Password := "guest"

Viszont, én sqlben szeretném tárolni a felhasználókat. Létre is hoztam egy teszt nevű felhasználót és egy Eap-users nevű csoportot(természetesen a usert beleraktam), aminek az Auth-type Accept, de EAP -pal is próbáltam. De még így sem akar működni és rejectet dob. Úgy sejtem, h a freeradiusban kéne vmit állítani, hogy az sqlben is nézzen utána, h létezik e az adott user.

Itt van két screenshot phpmyadminból:

Előre is köszönöm!

Ui.: Sorry a sok képért... :B

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#41794) Gubek-Einste válasza nandi17 (#41790) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 10 méter nagyon sok, nagy lenne a jelveszteség.
inSSIDer3/Wifi Analyzer mit mutat?
Milyen router-ről van szó?

#41791 Tomi229
Mit jelent a fele sebesség? Sajnos az repeater üzem módban alapból feleződik az elérhető link sebesség.
A kimondottan RE eszközzel is ugyan az lenne mint az MR3420 + Gargoyle párossal mivel az MR3420 lenne felokosítva RE használatra.

#41792 quan.chi
A CFW egy általános megnevezés, jelentése Custom FirmWare vagyis olyan firmware amelyet nem az eszköz gyártója készített. Asus-ra Tomato (topikjában van linkelve leírás a felrakására), TP-Link-re pedig OpenWRT/Gargoyle rakható fel (ennek a saját topikjában is kapsz segítséget biztosan).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41795) Mr Dini válasza Mr Dini (#41793) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Úgy néz ki epic-FAIL user error volt a freeradiusnál és ezért nem működött... :B

Lehetne hozzá egy normális leírás/wiki, mert így egy csomót szívtam vele, mire rájöttem, h a dialup.conf-ban a %User-Name nálam %Striped-User-Name és ezért nem ment. :W

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#41796) quan.chi válasza Gubek-Einste (#41787) üzenetére


quan.chi
csendes tag

Asus RT-N12 -t találtam. Az ugyanaz?

pontosabban ez az:
http://www.edigital.hu/single-band-router/asus-rt-n12+-300mbps-wifi-router-%28rt-n12plus%29-p463667.html

[ Szerkesztve ]

(#41797) Gubek-Einste válasza quan.chi (#41796) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem azonos, a + verzió teljesen eltér a D1-től.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41798) quan.chi válasza Gubek-Einste (#41797) üzenetére


quan.chi
csendes tag

Jah, értem. Akkor ez lenne az? : http://www.emag.hu/asus-wireless-router-n300-mbps-rt-n12-d1/pd/E5N9NBBBM/

A TP-link-es meg ez? http://www.argep.hu/product_2413876.html

(#41799) kali válasza quan.chi (#41798) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, a d1 fontos a típus tekintetében.
a linkelt tl-wr841nd stimmel.

(#41800) quan.chi válasza kali (#41799) üzenetére


quan.chi
csendes tag

kössz.
akkor meg is rendeltem az asust amit linkeltem. Remélhetőleg jó lesz arra amire kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.