Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41301) Geller72 válasza Aullah (#41299) üzenetére


Geller72
veterán

..van, amivel nem érdemes spórolni..ez is egy ilyen dolog..;)

(#41302) mezis válasza Geller72 (#41300) üzenetére


mezis
nagyúr

Bal oldalon Advanced setting - Wireless-re milyen ablakot kapsz ?

Jobbra lent Wireless-General-ra milyen ablakot kapsz ?

mezis

(#41303) Geller72 válasza mezis (#41302) üzenetére


Geller72
veterán

Igazából semmi extra. annyi, hogy az összes almenü egy ablakból elérhető.
A wireless generál meg amit gyakorlatilag egyszer már belinkeltem. Annyi kieg az egészhez, hogy egy Mac bookot sem enged fel, nem csak az iOS-es és droidos tellákat, tableteket. Kezdem feladni..Úgy hirdeti az Asus ezt a szart, hogy három kattintásos beállítás..aham, ha UTP-n keresztül netezel és nem kell mást beállítanod, csak az id-t és a pass-t. Levettem a WPA2-t sima WPA-ra hátha az kavar be, de nem.
Kivettem a b/g protection-t hátha, de nem. A wireless módot autóra tettem, mert hátha, de nem. Csak n-es wifivel csak az n-es eszközök mennek, így az sem ok. :( Ha a droidokon egyáltalán nem lenne net, azt valahogy még elfogadnám, de néha jön egy-egy mail, viber üzi..stb..Routeren tűzfalat persze kivettem, de akkor sem történik előrelépés..
..ahogy nézem, szívtak már ezzel globálban bőven..

[ Szerkesztve ]

(#41304) mezis válasza Geller72 (#41303) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha a tablet Windows-os lenne, azt mondanám, hogy távolítsd el a WiFi kapcsolatot és kerestesd meg vele újra.
(Változott a psw, vagy a négy AP-nek változott a MAC address-e a router-ben a reset után. De az Androidos (Linux) eszközöknek nem hiszem, hogy lenne ilyen nyűgje.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#41305) Geller72 válasza mezis (#41304) üzenetére


Geller72
veterán

A wines notik is max újra bekérik a passt és ennyi. Van linuxos nozi is, azzal sincs semmi gond..de érdekes módon a mac air sem megy..

(#41306) papabahama


papabahama
újonc

Üdv,

UPC 60/5 csomag, vezetékkel tökéletes 60-62 mbit, nem szakad.

Wifi 22-30 mbit, és rövid időközönként (néhány perc-fél óra) megáll a net, ilyenkor le kell választani a vezeték nélküli hálózati ikonnal, majd újra rácsatlakozni és ismét megy néhány percig, vagy fél órát.
Főleg letöltés vagy streamelés (youtube videó betöltése) mellett csinálja, akkor HASZNÁLHATATLAN!

Mindig újra kell indítani! Segítsetek! :(

A modem (EVW3226_1.0.20) új, értékei:

1 42 Locked 26600000 64QAM 5120000 ATDMA 37.75 dBmV
2 37 Locked 33200000 64QAM 5120000 ATDMA 38.50 dBmV
3 40 Locked 53200000 64QAM 5120000 ATDMA 38.75 dBmV
4 41 Locked 59800000 64QAM 5120000 ATDMA 39.50 dBmV

1 8 Locked 410000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 11.57 dBmV
2 1 Locked 354000000 256 QAM 6952000 38.605 dB 12.83 dBmV
3 2 Locked 362000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 12.21 dBmV
4 3 Locked 370000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 11.70 dBmV
5 4 Locked 378000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 11.51 dBmV
6 5 Locked 386000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 11.53 dBmV
7 6 Locked 394000000 256 QAM 6952000 38.605 dB 11.83 dBmV
8 7 Locked 402000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 11.57 dBmV

PING 192.168.100.1 (192.168.100.1) from 213.222.136.206: 64 data bytes
72 bytes from 192.168.100.1: seq=0 ttl=64 time=0.000 ms
72 bytes from 192.168.100.1: seq=1 ttl=64 time=0.000 ms
72 bytes from 192.168.100.1: seq=2 ttl=64 time=0.000 ms
72 bytes from 192.168.100.1: seq=3 ttl=64 time=0.000 ms

--- 192.168.100.1 ping statistics ---
4 packets transmitted, 4 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 0.000/0.000/0.000 ms

(#41307) mezis válasza papabahama (#41306) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Lássuk a láthatatlant! Aztán majd meglátjuk. :D

[ Szerkesztve ]

mezis

(#41308) Gubek-Einste válasza papabahama (#41306) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Milyen adapterrel/kliens eszközzel méred ezt az eredményt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41309) papabahama válasza papabahama (#41306) üzenetére


papabahama
újonc

Ha kiveszem a titkosítást, akkor nem akad meg, és gyorsabb is kb 4-5 mbittel. A másik szobában van a router. A titkosítás WPA2 PSK és irodában is ugyanilyen, ott nem akad meg. Itthon meg nem akad meg másik gép... A hálókártya driverei már többször frissítve lettek, nem értem... :W

Gubek-Einste:

Broadcom 802.11n wifi adapter, és EVW3226 upc modem+router.

Légvonalban kb 4-5 m, egy vékony panelfal választja el, meg egy ruhaszekrény. De ha közvetlen mellette van, akkor is ugyanez a helyzet, néhány percenként (főleg videó betöltéskor) leáll a kapcsolat...

[ Szerkesztve ]

(#41310) Gubek-Einste válasza papabahama (#41309) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ITT lévő egyik programból kellene egy képernyő mentés.
Pontosan milyen típusú az adapter?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41311) Dinasti


Dinasti
senior tag

Sziasztok!
Xbox live miatt szeretném ha nem kellene portokat nyitogatni hanem "dmz" be tenném. Elvileg olyankor mindent átenged nem vacakol a portokkal.itt tudom megtenni? és az alsó sorban mit kellene írnom? Esetleg fix ip cimet a boxnak vagy ha megvan nyitva akkor már az sem kell?

(#41312) Gubek-Einste válasza Dinasti (#41311) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, itt kell beállítani a DMZ-t,
IP címnek azt kell megadni amelyik eszköz DMZ lesz, ennek az IP címét erősen ajánlott MAC cím alapján fix-re állítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41313) Geller72


Geller72
veterán

Hali.
ADSL routernél a stability adjustment értéke függ a szolgáltatótól, Milyen érték az optimális? -5 és +5 dB közt?

(#41314) ktomi666


ktomi666
újonc

Sziasztok! Lenne egy komoly gondom, amit segítség nélkül nem tudok megoldani. Nemrég kezdtem németországban dolgozni, céges albérletben vagyok. Többszintes, több lakásos házba kerültem, ahol az egyel alattunk levő lakásban van elhelyezve a wifi router. Az előző elég nagyon gyenge volt, így hosszas nyavalygás árán a főbérlő beruházott egy új routerre (Fritz! Box 6490 cable). Amennyire én értek hozzá nekem nem tűnik rossznak, viszont sajnos az épület egyik sarkában van elhelyezve, egy kinyúló, lapos tetős szobában. Egyelőre addig jutottam, hogy vettem egy Netgear 3100 Rp jelismétlőt, így már a konyhán belül van erős jelem, viszont sokszor instabil a kapcsolat, a szobámban sajnos így is nagyon gyengécske. A párommal skypeon próbálom tartani a kapcsolatot, van, hogy szuper, de sokszor használhatatlan jelen formájában. AZ említett konyha ablaka a lapos tetőre néz, innen jutott az eszembe a következő: egy 5ghz-es anetnnát összekötve egy routerrel sikerülhet javulást elérni? Gondolom a 2,4-es sávot sokan használják, a másik talán szerencsésebb. Antennából egyelőre ezt néztem: TP-LINK TL-ANT5823B. A tulaj már kijelentette, hogy ennél többet nem hajlandó költeni és mindenféle fúrás faragás elől mereven elzárkózik és a routert sem akarja mozdítani :/ Esetleg ha van használható ötlet, szívesem várom, sajnos eléggé korlátozott a mozgásterem.
Idéz
Szerkeszt

(#41315) mezis válasza ktomi666 (#41314) üzenetére


mezis
nagyúr

WiFi antenna kábel ne legyen hosszabb 3 m-nél.
Az étert meg tekintsd meg először.

mezis

(#41316) Dinasti válasza Gubek-Einste (#41312) üzenetére


Dinasti
senior tag

Köszönöm! De ugye ez csak wifinél él? Vagy ha a gyorsabb kapcsolat miatt a routerből vezetéken jön a konzolhoz a net akkor a dmz semmit nem ér?

(#41317) Gubek-Einste válasza Dinasti (#41316) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, mind vezetéken, mind wifi-n működik a DMZ és a MAC alapján osztott IP cím.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41318) And válasza ktomi666 (#41314) üzenetére


And
veterán

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy azon a routeren nincs antennacsatlakozó: [link]. Nem tudni, volt-e ráhatásod a tulajra, hogy milyen routert szerezzen be, de sokkal jobb lett volna, ha olyat vesz, amelyiken legalább külső (nem integrált, készülék házán belül kialakított) antennák vannak. Így a routerre külső antennát tenni esélytelen, de amúgy is érdekes lenne egy kétsávos / MIMO-s routerre egy egysávos (és mellesleg kültérre szánt) antennát kötni. A te saját kliens-eszközöd ettől még kaphatna antennát, de nyilván akkor, ha lenne rajta hozzá csatlakozó.

(#41319) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Van egy TpLink 741ND készülék, amire DD WRT-t raktunk rá, de ki lett kapcsolva a RESET gomb és e mellé nem is tudjuk elérni a routert sem. Hogyan tudom RESET-ni a cuccot, ha a RESET gombra nem reagál.

Már próbáltam a 30-30-30 megoldást is, de nem sikerült( bekapcsolt állapotban 30mp-ig nyomtam a RESET-t, nyomva tartva kikapcsoltam az eszközt és tovább 30mp-ig nyomtam, majd vissza kapcsoltam és 30mp ig nyomva tartottam).

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#41320) And válasza atti1848 (#41319) üzenetére


And
veterán

"[..] nem is tudjuk elérni a routert sem."
Ezt hogyan kell érteni: nem oszt címet dhcp-n, vagy igen, de a webfelülete nem jelentkezik be, vagy az éppen elérhető, csak nincs meg a jelszó? Szóval lehetne kicsit részletesebben, például a telnet-en vagy ssh-n sem lehet bejelentkezni, ping-re válaszol?
Egyébként a reset gomb letiltása (éppen az általad tapasztaltak miatt) nem túl eredeti ötlet, mert a legnagyobb valószínűséggel a tulajdonost fogja szívatni, nem azt, akivel szemben esetleg 'védelmet' reméltek ettől.
A dd-wrt fórumán több lehetőség is felmerül megoldásként:
- JTAG, ez ugye teljesen elszoftverezett router esetén szokott jól jönni, de aki nem csinált még ilyet, annak macerás lehet,
- hosszú reset, amit te is próbáltál, van akinek csak sokadszorra, de sikerült: [link],
- telnet / ssh: [link].
- TFTP-flash: [link], bár nem tudom, hogy egy új image beküldése automatikusan törli-e a beállításokat (nvram tartalmat).

(#41321) atti1848 válasza And (#41320) üzenetére


atti1848
senior tag

Eddig csak a webes felületre próbáltunk belépni, de az nem működik. Ping-re válaszol, szal elérhető csak nem tudom, hogy hozzam vissza, hogy a gyári romot vissza tegyem rá. :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#41322) mezis válasza atti1848 (#41321) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha WR741ND Ver:2.0, akkor maradj a CFw-nél. Az elmúlt napokban bejártam az internet minden szegletét, sok helyről letöltöttem v2-es verzióhoz valónak mondottat, de ezeket kicsomagolva után v1-es verzóra utaló nevű fw file-t kaptam. Kipróbáltam ezeket, mindig tégla lett a routeremből. Aztán rakhattam vissza az OpenWrt-t.

mezis

(#41323) woodworm válasza mezis (#41322) üzenetére


woodworm
veterán

Nekem a v1-esnek, amikor hozzám került, még a kék menüje volt, az fw v1-es hardververziót írt ki. Frissítés után már az új zöld menürendszert kapta, viszont v1/v2-őt írt ki hardververzióra. Talán a v2-es szappantartót csak áttervezték, de alkatrészszinten nem változott sokat és ugyanaz az fw megy rá mindkettőre. Hogy mégis miért nem sikerül, passz.

(#41324) ktomi666 válasza mezis (#41315) üzenetére


ktomi666
újonc

Wifi Analyzert -t használtam a jelismétlő elhelyezésében is, az ablak környéke elég jónak is mutatkozik. Most már csak az a kérdés, hogy ha egy 5ghz-es antennára rádugok egy 2,4-es routert az úgy működik ugye? Én gondolom hogy igen, de ki tudja :) Ja és ha antennából tudnál ajánlani olyasmit ami szerinted jó választás lehet, azt megköszönném. router szintúgy :)

(#41325) mezis válasza ktomi666 (#41324) üzenetére


mezis
nagyúr

- Az 5GHz-es antenna 2,4GHz-en igen csak gyenge lesz az 5GHz-re megadott paraméteréhez képest.

- Egyetlen, levehető antennás, repeater képes WiFi routerre lenne szükséged. Van erre egy "Milyen routert vegyek" topik.

- Azzal a routerrel jár egy körsugárzó antenna. Először próbáld ki azzal, hátha nem is kell nagyobb teljesítményű antenna. Ha kell, akkor is 2,4GHz-es és a repeater üzemmód miatt körsugárzó.

mezis

(#41326) MtHq válasza mezis (#41325) üzenetére


MtHq
tag

Vagy ha nagyon "advanced" és jó megoldás, akkor egy bármilyen mikrotik, vagy ne adj isten openwrt alapú router alaplap, amibe 2 WiFi kártya belemegy, irányított antenna a jelforrás felé, és egy (akár kicsi, beltéri) RPSMA körsugárzó antenna.

0. rohadt sok pénzért bevásárolsz hozzá
1. kártyát kliens módba kapcsol,
2. kártyát AP üzemmódba,
3. örül.

:D

[ Szerkesztve ]

(#41327) Gubek-Einste válasza MtHq (#41326) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt inkább két eszközzel kellene megoldani, a Mikrotik és OpenWRT-s alaplap használata nem a legegyszerűbb feladat ha az ember nem ért hozzá.

0. Két olcsó router megvétele
1. eszköz kliens módban kapcsolva
2. eszköz AP módban üzemel
3. örül és még pénz is marad másra :DD

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41328) MtHq válasza Gubek-Einste (#41327) üzenetére


MtHq
tag

Persze, ez igaz, de én más szemszögből nézem, az a baj, hogy pl. én ezt a felállást kiröhögöm, viszont az emberek maradék 99%ának megfelelő amit írtál, és működik is rendesen általában. Persze, annak aki nem ért hozzá annyira, tökéletes, és még ezeket bekonfolni is macera. Ezért van itt a fórum, hogy segítsünk nekik. :)

(#41329) And válasza MtHq (#41328) üzenetére


And
veterán

(Az emberek 99%-ának megfelelő, működik is rendesen, de te azért ezt a felállást alapból kiröhögöd. :F?)

(#41330) Gubek-Einste válasza And (#41329) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nyilvánvalóan egy profi/fél-profi eszközökkel minden jobban meg lehet oldani és a beállítások összehangolása is könnyebb , kevesebb az eszköz ütközésből/inkompatibilitásból fakadó hiba de ettől még mindig nem lesz az "átlagos" ember számára elfogadott egy Mikrotik eszköz használata amikor egy egyszerű TP-Link-et sem tud beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41331) Patesz1337


Patesz1337
tag

Helló.

Van egy tp-link routerem. Erre rádugom gépet, majd wifin lapival csatlakozok, szépen látják is egymást. Vettem egy Tenda N30as routerem (máshova lesz beüzemelve, itthon csak tesztelem). A problémám vele az, hogy ha erre csatlakozok lapival, akkor nem látom a hálózaton az asztali gépet. tendát a tp-linkbe dugom.
Ahol lesz, ott egy 24es switch van, annál is hasonló a helyzet. Régi wifis router és pc is rádugva a switchre, szépen látják egymást, tenda-n keresztül pedig nem. Net van.

Valakinek ötlet, hogy mit merre kellene álligatni?
dhcp kilőve, tűzfal nincs a tendán, csak filterek és blokkolók vannak, azok szintén kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#41332) DrJános


DrJános
aktív tag

Sziasztok. Tanácsotokat szeretném kérni.

Szüleimnek is lesz gépe és abba kéne valami jobbféle hálózati kártya
Mivel ilyesmiben ne vagyok jártas így sokat segítene, ha könnyű lenne beállítani, és természetesen az se árt ha stabil a jel :DDD
Jelenleg ezzel a [TP-Link TL-WR1043ND V1 Routerrel rendelkezem.

Tervek szerint ebbe az alaplapba kéne [asrock-h97m-pro4]

Valami ilyesmi kellene (Legalábbis szerintem :DDD ) [link] Csak nem tudom melyik gyártó melyik terméke lenne a megfelelő.

Segítségeteket köszönöm előre is. :C

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#41333) And válasza Gubek-Einste (#41330) üzenetére


And
veterán

(Értem én, hogy a kolléga mire akart kilyukadni, de ez egy kissé visszás. Elvégre az Audi A8 tulajokat sem fogja el minden alkalommal a röhögőgörcs, mikor egy Suzukit látnak, mivel az alap célnak mindkettő megfelel, és igazából nem abból a szempontból különb az egyik a másiknál. Mellesleg nyilván nem csak Mikrotik-eszközök léteznek a normális wifi kategóriában, a 'kommersz' felett, például egy Ubiquiti is kommersz, még is érezhetően jobb és stabilabb cuccai vannak az átlagos kommersz soho-kategóriához képest. Ne felejtsük el, hogy itt egy teljesen átlagos routerhez való kliens, esetleg repeater létrehozása a cél, ráadásul nehezített körülmények között, hiszen az eredeti eszköznek külső antennái és antennacsatlakozói sincsenek, nem köthető rá antenna és át sem helyezhető. Tehát kár úgy tennünk, mintha a létrehozni kívánt összeállítás - antenna, kliens - adná a teljes lánc gyenge láncszemét, mert ez nem igaz, és teljesen független attól, hogy a Mikrotik-et mennyire nehéz konfigurálni.)

(#41334) user12 válasza DrJános (#41332) üzenetére


user12
őstag

A mostani hálózati eszközök beállítása - hála a felhasználóbarát szoftvereknek - nem nehéz.
Inkább az nehezebb, hogy megfelelő adás/vételi lehetőséget találjunk a házban, így véleményem szerint látatlanban nehéz jó tanácsot adni a vásárlás területén. Én személy szerint az USB-s adaptert javasolnám, amit egy megfelelő hosszúságú hosszabbító kábellel oda raksz, ahol megfelelő a vétel. Míg a PCI/PCIex kártyát fixen beépíted a gépbe és utána ha nem megfelelő a jelminőség, akkor lehet pakolászni a gépet vagy játszadozni drótos antennával.
Én házon belül továbbra is a kábel pártján állok (saját véleményem). Gyártó tekintetében a TP-Link teljesen jó, de jó még az Edimax és a Linksys is.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#41335) user12 válasza Patesz1337 (#41331) üzenetére


user12
őstag

A Tenda melyik portját csatlakoztatod a TP-Linkhez?
A LAN-on keresztül csatlakoztasd, és adj fix ip címet a tenda-nak. Ha úgy se megy, akkor nem támogatja az AP módot.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#41336) DrJános válasza user12 (#41334) üzenetére


DrJános
aktív tag

Köszönöm a tanácsot, és a gyors választ :C :R

Azt mondjuk lehet írhattam volna, hogy az én szobám és a szüleimé is 5x5-ösek és a két szoba pont egymás mellett van és közöttük normál kis méretű tégla sorba rakva. Nem túl nagy eresztés, de most pont jól jön. :DDD

Az adó és vevő közt így kb 10 méter lesz.
Oda ahova kerül a gép mobilon maximális jel van (most néztem meg.)

Ennek fényében is inkább USB?

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#41337) Patesz1337 válasza user12 (#41335) üzenetére


Patesz1337
tag

lan portba eléri netet és hálózatot is.
Mondjuk furcsa, mert a routert így nem éri el, de az lényegtelen, wan porton konfigolom, majd átdugom lan-ba és mehet a móka :)

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#41338) Gubek-Einste válasza DrJános (#41336) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A PCI-E adapternek a hátránya, hogy a gép ház árnyékolja, ki kell vezetni, hogy rendes vétel legyen. Emiatt lehet, hogy nálad ez okozza a gondot, érdemes lenne ezt kizárni mert ha ez a helyzet akkor elég egy kivezetett antennára cserélés is. Antennából 2 db TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C kellene rá.
Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható.
Ha maradnál a PCI-E kártyánál akkor TP-Link TL-WN881ND vagy Asus PCE-N15 és az antennák lecserélése 2 db TP-Link TL-ANT2405C-re vagy TL-ANT2408C-re.
USB-sből pedig TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N14.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41339) DrJános válasza Gubek-Einste (#41338) üzenetére


DrJános
aktív tag

Köszönöm szépen a kimerítő választ. :R

Így már értem a PCI-E adapternek problematikáját. :C
Hát igen arra nem is gondoltam, hogy a számítógépház ami fémből van, rendesen beárnyékolhat az adapternek.

Lehet, hogy majd a gép megvétele után döntök, hogy mit veszek hozzá. Berakom a helyére és ha a mobilon jó lesz a jel akkor az adapterrel is jónak kell lennie (abba csak nagyobb antenna van, ugyebár a méret a lényeg :DDD ;] )
Ha nem megfelelő a jel akkor meg majd megkeresem az éterben az erőt. Az USB hatalmával :DDD

Bár mondom így zavaró tényezők (Számítógépház) nélkül a gép tervezett helyén tökéletes a jelerősség. :K

Nagyon Szépen köszönöm még egyszer a segítségeteket, így már meg fogom tudni oldani. :DD :C :R

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#41340) DrJános válasza Gubek-Einste (#41338) üzenetére


DrJános
aktív tag

Elméleti kérdés, ha a számítógépház kitakarná a vételt, de a ház tetején rendben van a jel, akkor mennyire elvetemült ötlet a Számítógépházra feltenni az antennát?

Bár ebben az esetben, tényleg előnyösebb az usb-s megoldás (nem kell 2db kábellal és antennával bajlódni)

Most hogy átnéztem az adatokat nem csodálom, hogy az USB-s TL-WN8200ND-jobb mint a PCI-E adapternek.
az USB-s nek 5dB-es antennái vannak míg a kártyának csak 2 Így nem csoda, hogy jobban talál jelet.

Eddig Mint ahogy észrevettétek is féltem az USB-s megoldástól, azt hittem, hogy az technikailag gyengébb, és csak abból kovácsol előnyt, hogy változtatni lehet a helyét. De rá kellet jönnöm, hogy ez nem így van.

A fene se gondolta volna, hogy a USB-ben ennyi tartalék van, eddig csak szükség megoldásként tudtam volna rágondolni. Nem minden az aminek elsőre látszik ;) :D

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#41341) Multibit válasza DrJános (#41340) üzenetére


Multibit
veterán

Miért nem UTP kábel-t használsz? Olcsóbb és megoldaná minden problémádat.
Költői kérdés volt, nem kell válaszolni ;) Már ismerem a szokásos válaszokat.

(#41342) DrJános válasza Multibit (#41341) üzenetére


DrJános
aktív tag

A válasz egyszerű a tömör téglafalon nehéz áthúzni az UTP-t :DDD

Amúgy jelenleg még semmilyen problémám sincs ugyanis még nincs meg a szüleim gépe. ;]
A problémák majd csak ezután jönnek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#41343) user12 válasza Patesz1337 (#41337) üzenetére


user12
őstag

Melyik routert nem éri el?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#41344) user12 válasza DrJános (#41342) üzenetére


user12
őstag

Nem tudod valami meglévő furaton/kábelcsatornán....stb. pl telefonkábel, antennakábel, mellett átvinni az UTP kábelt?

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#41345) mezis válasza DrJános (#41342) üzenetére


mezis
nagyúr

Viszont egy keményfém kombinált fúró 15mm át tud menni és láttam már ilyet fél métereset is. :D
(A 15 mm-es lyukon átfér az UTP kábel csatlakozója.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#41346) Geller72


Geller72
veterán

Hali. Az elmúlt időszak problémái nem oldódtak meg, mobil eszközökkel nem tudok csatlakozni legtöbbször a netre. Kijöttek szolid egy hét után a szolgáltatótól a "szakemberek" és azt állapították meg, hogy túl sokan csatlakozunk a netre, azé' szar. Egyrészt logikailag nulla ez a magyarázat, másrészt ezzel kapcsolatban csak egy kérdésem lenne. Az, miszerint kettő hete ugyanennyi eszköz volt a routerre csatlakozva, mégis volt net. Akkor most ki a hülye? Szerintem nem is a router a szar, hanem a szolgáltató kavart be valamiért. A szomszédokkal beszélgetve az is kiderült, hogy erről a részről már több panasz is érkezett a szolgáltatóhoz. Sajna, ez egy szállás, amit mi bérlünk, a tulaj le sem szarja a problémánkat. :(. Ennyi.
Azért köszi a segítséget, még ha nem is tudtuk megoldani.
:R
G,-

(#41347) DrJános válasza user12 (#41344) üzenetére


DrJános
aktív tag

Nem lesz itt semmi gond! A mobilon maximum jel van a gép leendő helyén. :K

A mobil antennájánál meg minden jobb, az USB-s vevő is és a PCI E kártya is.
Legrosszabb esetben adó és vevő oldalra 5 vagy 8dBi-s antenna és akkor már a holdra is el lehet küldeni a jelet. :DDD
Bár a 8dBi-s antenna a maga közel 30 cm hosszával szerintem már erős túlzás lenne ebben az esetben. :DDD

Azért a 10 m távolság 1 db téglafal (ami jelen esetben vakolattal együtt is kb 15cm, de túlozzunk legyen 20cm) nem egy mumus. A Wifis technológia totális szégyenét jelentené, ha nem lenne jó.

Olvastam olyat is, hogy panelba 3-4 szint különbséggel is jó a jel pci vevővel, ott meg azért kicsit több a táv és a közbeeső "akadály" is.

mezis: Fúrni tuti nem fúrok. Szüleimnek nem kell hallania, hogy nálam mi történik. ;]
Na jó komolyra véve a szót, váltott szakban dolgozunk és mikor én napközben otthon vagyok van hogy éjszakásból hazajőve ők épp aludnának nem lenne túl nyerő, hogy még levegőt sem vehetnék úgy hogy ne keljenek fel.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#41348) mallee


mallee
tag

Sziasztok,

Van egy TP-LINK 1043ND (vmi régebbi verziós, kb 5 éves) és egy Lenovo T410-es laptop Intel(R) Centrino(R) Advanced-N 6200 AGN WiFi-vel.

Problémák:
1. Bár papíron mindkettő tudja a 300mbps-es WiFi-t, mégsem tudok ilyen sebességű kapcsolatot létrehozni, csak kb 130mbps-t ír a Windows. N be van kapcsolva, próbáltam 20 és 40mhz-es csatornán is, nem sikerült érdemi változást kicsiholni, pedig a router kb 2 lépésre van a géptől. Milyen irányban érdemes tapogatózni, hogy nagyobb sávszélességet tudjak elérni?

2. A routeren most Gargoyle firmware van, ez tűnik eddig a legstabilabbnak, korábban rendszeresen megszakadt a kapcsolat kettejük között. Van tudomásotok hasonló problémáról, illetve ennek a megoldásáról?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#41349) kali válasza mallee (#41348) üzenetére


kali
legenda

szia,

a router és az ellenoldali wifi modul esetén is adott 40 MHz beállítás?

(#41350) mallee válasza kali (#41349) üzenetére


mallee
tag

Router esetén az van beállítva, a gépen hogy tudnám ezt ellenőrizni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.