Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42251) vadorzó válasza MtHq (#42250) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Köszi.
A következőt tettem: router reset, jelszócsere, dns cím kézileg beállítva.
Na meg persze telefon reset.
Jobbat egyelőre nem tudok kitalálni.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#42252) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Adott egy TP-LINK TL-WR710N Router.
A telefon-tablet csatlakozik gond egy szál sem.
Azonban a Windows 10 laptop, ha csatlakozik, egy idő után ledobja a router, azután viszont képtelen vagyok újra csatlakozni. Miért lehet ez?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#42253) Werkly válasza Racecam (#1) üzenetére


Werkly
őstag


Kaptam egy ilyen kütyüt ajándékba. Hogy lehet ezt normálisan beállítani?
Össze vissza megy. A telóm fog netet vele míg az Ipad csak forog de nem csatlakozik. A W7 IP cím ütközést ír! Természetesen leírás nincs hozzá!
Tud valaki segítséget vagy útmutatást adni? Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#42254) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Mi az au eszköz ami wifin veszi a halózatot, netet routertől és kábelen továbbítja?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#42255) Intruder2k5 válasza V.Stryker (#42254) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Wireless kliens módban működő router, Access Point.

(#42256) Mr Dini válasza Mr Dini (#42235) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nobody? :F

Úgy látom, itt ez az ideális megoldás! :DDD

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#42257) pacman789


pacman789
aktív tag

Sziasztok!
Megvettem az asus rt n18u routert. Tetszik:) Jelenleg gyári fw van rajta. Minden jól beállítva.
Most gondolkozom, hogy veszek új wifi adaptert is. Jelenleg Tenda W311U+ van, a szobában ahol használom, ott 2-2,5 megbyte/sec-el tudok másolni. Kérdésem az, hogy megéri venni más adaptert, aminek nem 4dBi-s az antennája, hanem nagyobb? Illetve ha igen, mit?
Köszi,
pac

(#42258) Fecogame válasza pacman789 (#42257) üzenetére


Fecogame
veterán

A géped laptop vagy PC? Az USB miatt lehet kicsi a sebesség. Próbáld ki, ha a router mellé viszed a géped, akkor is csak ezt a sebességet hozza-e. Ha többet hoz ( és neked ez már elég ), akkor vehetsz nagyobb antennával rendelkező adaptert.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#42259) pacman789 válasza Fecogame (#42258) üzenetére


pacman789
aktív tag

Köszi a választ.
PC, a másik szobában 6-7 megával másolok, ami elégséges lenne. Mi az a maximum dBi ami ajánlott a vevőben? nagyobb antenna -> nagyobb sávszélesség?

[ Szerkesztve ]

(#42260) mezis válasza Werkly (#42253) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha nem tudsz a menüjébe bejelentkezni, akkor sehogy.
Azt, hogy milyen IP címe lehet, talán ki tudod deríteni a WnetWatcher programmal.

mezis

(#42261) Fecogame válasza pacman789 (#42259) üzenetére


Fecogame
veterán

Elméletileg igen. USB-s helyett ajánlott inkább a PCI slotba illeszthető verzió.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#42263) V.Stryker válasza Intruder2k5 (#42255) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Van egyébként külön Access Point eszköz is? Illetve tud-e valami olyat, hogy wifi-n veszi a jelet, azt range extenderként tovább szórja és mellette egy vezetékes eszközt is ki tud szolgálni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#42264) Intruder2k5 válasza V.Stryker (#42263) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van, de azok egyrészt jellemzően drágábbak is mint a routerek, másrészt csak 1db LAN portjuk van, harmadrészt ha később szükséged lenne rá, nem tudod majd routerként használni. Viszont egy olyan router esetén ami tud Wireless kliens módot, mindennek az ellenkezője igaz többnyire, tehát olcsóbb, 4 LAN port van rajta, és szükség esetén tudod routerként működtetni.

Példa:
TL-WR843ND router, ami gyárilag is tud wifi kliens lenni
TL-WA801ND access point

De ez szintén tudja azt amit Te szeretnél.
ASUS RT-N12 D1

[ Szerkesztve ]

(#42265) pacman789 válasza Fecogame (#42261) üzenetére


pacman789
aktív tag

néztem azokat is, de attól félek, hogy a PC elhelyezkedése miatt, árnyékolná magát:S

(#42266) V.Stryker válasza Intruder2k5 (#42264) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És AP módban wifi is lehet a forrás nem csak kábel? Illetve wifin tovább is szórnak?

Mi most ajánlot eszköz? TP-Link kizárva. :B

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#42267) Intruder2k5 válasza V.Stryker (#42266) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor az ASUS RT-N12 D1, ha elég a 100Mbps UTP port.

https://www.asus.com/hu/Networking/RTN12_D1/

(#42268) V.Stryker válasza Intruder2k5 (#42267) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi, pont Asus-t nézed... AC51U -t, de nem találom a leírásában, hogy wifin fogadva is tud-e AP lenni. :U

Bocs ha érthetetlenkedem, de egy ügyfélnek lenne, ahol elfosták magukat a powerline adapterek és nem akarok lukra futni .

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#42269) V.Stryker válasza Intruder2k5 (#42267) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Kicsit ez bizonytalanít el.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#42270) Mr Dini válasza V.Stryker (#42269) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ha tomato van az általad kinézett routerre (pl az rt-n12d1 ilyen, nekem is az van), akkor ne törődj a gyári firmware-rel.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#42271) Gubek-Einste válasza Dolphine (#42252) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mik a pontos wifi beállítások?
inSSIDer3/Wifi Analyzer mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok)?
Milyen típus a kliens eszközök?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42272) Dolphine válasza Gubek-Einste (#42271) üzenetére


Dolphine
addikt

A WiFi beállításnál mire gondolsz?
WiFi Analyzer-t még nem néztem, holnap megteszem
Egy nagy térben van a Router, nem falon keresztül kell szórnia a netet
Kliens eszközöknél mire gondolsz?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#42273) Gubek-Einste válasza Dolphine (#42272) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A WiFi beállításnál mire gondolsz?
SSID/jelszó csak angol abc és/vagy számok?
Csatorna 1 és 11 közötti?
Csatorna szélesség 20 és/vagy 40 MHz?

Kliens eszközöknél mire gondolsz?
Amivel a wifi-t használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42274) Dolphine válasza Gubek-Einste (#42273) üzenetére


Dolphine
addikt

A WiFi jelszó csak számok

A Csatorna Automatikus. Általában 6 és 7.

A Csatorna szélesség szintén Automatikus

A Wifi-t Tablettel és Telefonnal használom. A laptop a probléma. Ha erre gondolsz

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#42275) Gubek-Einste válasza Dolphine (#42274) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A csatorna legyen fix a helyi viszonyoknak megfelelően, a csatorna szélesség is.

A Wifi-t Tablettel és Telefonnal használom. A laptop a probléma. Ha erre gondolsz
Pontos típusuk(laptopnál a wifi adapteré kellene)?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42276) Dolphine válasza Gubek-Einste (#42275) üzenetére


Dolphine
addikt

A csatorna legyen fix a helyi viszonyoknak megfelelően, a csatorna szélesség is.

Gondolom arra gondolsz, hogyha WiFi Analyzerrel megnézem akkor lehetőség szerint olyan csatornát válasszak ami nem sűrű.

A csatorna szélességnél melyik a jobb? A 20 vagy a 40 MHz?
Tablet: SONY Z4; Telefon: OnePlus One; Laptop adapter: Intel Wireless N 135

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#42277) atosz


atosz
őstag

Sziasztok,

Újítottam egy NAS-t, amit Wifi-n keresztül érek el (nyilván a routeren keresztül). Azért látom már a WiFi korlátait így... Olyan 8-9 MB/sec-el ment a másolás, és az N-s wifi-n 150mbit volt a kapcsolódás. Tegnap kicsit bűvöltem a két antennás TP Link wifi routert (TL-WR841N v8) (frissítettem és újra beállítgattam), most már a kapcsolat az változik folyamatosan de jellemzően 200 és 270 mbit/sec közé esik. Kb 5 méterre, relatív jó rálátással van általában a laptop.
Most olyan 10-11 MB/sec a másolási sebesség. Vajon kihozható ebből több is, vagy ez kb ennyit tud? Se a laptopom se a routerem nem tud 300-nál többet (elvileg).

Köszönöm előre is!

(#42278) Intruder2k5 válasza atosz (#42277) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ennek kb itt a vége, ha többet szeretnél WiFi-n, akkor mindkét oldalon ac képes eszközre kell váltanod, vagy jön az UTP kábel.

(#42279) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
Van nálam egy Emachines E725-ös noti.
Atheros ar5b95 wifi adapter van benne, 64 bites szűz win7 van rajta.
Próbálkoztam már mindenféle driverrel, de csak odáig jutok, hogy látja ugyan a vezeték nélküli hálózatokat, csatlakozni viszont nem tud. /emachines oldalán, mintha nem is a hozzávaló atheros driver lenne/
valakinek ötlet?
Köszönöm! :R

(*)(*)

(#42280) Gubek-Einste válasza Dolphine (#42276) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gondolom arra gondolsz, hogyha WiFi Analyzerrel megnézem akkor lehetőség szerint olyan csatornát válasszak ami nem sűrű.
Igen

A csatorna szélességnél melyik a jobb? A 20 vagy a 40 MHz?
Ha sok a zavaró hálózat akkor jobb lehet a 20 MHz-s beállítás de ha van lehetőség és a kliens eszközök is támogatják akkor 40 MHz.

#42279 Angelotti
SSID/jelszó csak angol abc és/vagy számok?
Csatorna 1 és 11 közötti?
Csatorna szélesség 20 és/vagy 40 MHz?
Más eszközzel megy?
Adott eszköz máshol megy?
Milyen router van használatban?
EZT a driver-t próbáltad már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42281) Dolphine válasza Gubek-Einste (#42280) üzenetére


Dolphine
addikt

A csatornát áttettem a 9.-re Ott nincs semmi.

Ha a csatorna szélességet változtattam, akkor semmi nem tudott csatlakozni a Routerhez még a tablet sem. A 40 MHz-ről, egyből visszaugrott 20 MHz-ra. Auto-n van így jó.

Továbbra is fennáll a hiba. Egy darabig működik, utána a laptop lecsatlakozik, és nem engedi vissza.

Érdekes, hogy a külső MiFi-re nem tudok csatlakozni mindig a laptoppal! :W :O

Az jutott még eszembe, hogy a Routerbe a csatlakozás a LAN/WAN csatlakozóra van kötve. Az internet Switchen keresztül érkezik és Router módban van az eszköz. Nem kellene a LAN-ba áddugni a kábelt? Illetve Acces Pointra a módot?

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#42282) Gubek-Einste válasza Dolphine (#42281) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha már van egy másik router is a hálózatba akkor tedd AP módba, nem kell másik portba dugni a kábelt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42283) Dolphine válasza Gubek-Einste (#42282) üzenetére


Dolphine
addikt

Próbáltam az AP módot nem jó! :F Akkor csatlakozni sem lehet!

Rosszul fogalmaztam. A net Switchen keresztül érkezik, ebben van bedugva az eszköz, ami Router módban működik.

Azt vettem észre egyébként, hogy a Windows gépeket hajigálja le rendszeresen (nem csak én gépem van rajta), az Androiddal semmi gond.
A Windows verziók változatosak: 7 és 10 is van, amit hajigál a router.

Egyszerűen nem értem! :W

Hosszú ideig semmi baja nem volt, az utóbbi időben jött elő ez a probléma.
Lehet, hogy nem is a router a gond, hanem a fő hálózattal van a probléma? :F

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#42284) Werkly


Werkly
őstag

Ezek a repeaterek egy rakás szarok! Nekem sem jön össze sehogyan! WPS módnál csak hálózat van de net nincs konfigurálásnál me IP ütközés. Vagy semmi! Kínai szarok!

(#42285) Zozicsek


Zozicsek
tag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek, ha ez már lerágott csont és huszonötször volt.

Következő a helyzet: egy elég nagy családi ház emeletén dolgozik egy D-Link DIR-657 router. A vasbeton födémnek hála az alsó szinten a Wi-Fi elérés eléggé szórványos. Megoldásnak egy konnektorba dugható repeatert gondoltam üzembe helyezni, nagyjából pont a router alatt (a router alatt lévő helyiség szemközti fala), ahol még mobilon-laptopon jó hálózati jel látható.

Kérdéseim:
1) Melyik repeatert tudjátok őszintén ajánlani? A legjobb az lenne, ha valakinél pont ezzel a router típussal lenne már kipróbálva valami, amiről biztosan tudni, hogy működik. (Sejtem, hogy ez leányálom)

2) A router Wi-Fi terhelése elég nagy (csúcsidőben akár 10+ eszköz). Ez befolyásolhatja a hálózat stabilitását a repeateren keresztül?

A válaszokat előre is köszönöm.

"Nice to meet you, Rose. Run for your life!" - Doctor Who

(#42286) mezis válasza Zozicsek (#42285) üzenetére


mezis
nagyúr

Először is UTP kábelt a szintekhez.
Másodszor inkább egy külső antennás jelismétlő.
Harmadszor: A konnektorba dugható repeaterek ott és abban a konnektorban lehet, hogy semmit sem érnek.

mezis

(#42287) Zozicsek válasza mezis (#42286) üzenetére


Zozicsek
tag

Nekem is az első ötletem az UTP kábel behúzása volt, de a fali csövekben nincs hely, falon kívül pedig le lettem tiltva a matriarchátus által (juhé).

Külső antennás jelismétlőt is hajlandó vagyok elhelyezni akár a konnektor mellett, akár máshogy, csak kéne egy bevált típus (lehetőleg egy DIR-657-el bevált típus).

Abban reménykedem, hogy ha átjött a jel a födémen, akkor a repeater már képes lesz a környező helyiségekbe megbízhatóan tovább sugározni (az eddig kijelölt pozícióból két töksima téglafalon kéne átmennie tűrhető sebességgel).

"Nice to meet you, Rose. Run for your life!" - Doctor Who

(#42288) Zozicsek válasza Zozicsek (#42287) üzenetére


Zozicsek
tag

Nem volt már szerkesztés, kis adalék:

Eddig egy D-Link DAP-1360-as router repeat funkciójával dolgoztam, de lényegében használhatatlan. Egy restart után legalább negyed óra amíg egyáltalán magára talál a hálózat. Ha magára talált, akkor is rendszeresen (úgyismint naponta akár többször) vagy nem továbbít netet, vagy nem osztódik ki IP cím, vagy ledobja a klienst, vagy ezek valamilyen kombinációja.

Arról nem is beszélve, hogy ez a D-Link nem tud olyat, hogy a repeat funkcióval megosztott hálózatot másik néven ossza tovább. Ebből időről időre előjött az, hogy ahol a két hálozat (az eredeti és a "repeatelt") átfed, ott az egyébként gyengébb erejű, megosztott hálózatra csatlakozott a laptop, majd sírt, hogy gyenge a jel és nincs net. Ez is szempont.

[ Szerkesztve ]

"Nice to meet you, Rose. Run for your life!" - Doctor Who

(#42289) Angelotti válasza Gubek-Einste (#42280) üzenetére


Angelotti
tag

Szia!

1. SSID/jelszó csak angol abc, illetve a hálózat nevében kettő darab kötőjel van.
2. 11bgn mixed
3. Nem tudom /hol lehet megnézni?/
4. Más eszközzel semmilyen probléma nincs.
5. Barátomé a laptop, náluk sem ment az ottani routerrel.
6. TP-Link TL-WR841N
7. Igen a linkelt driverrel is próbálkoztam már.

AES titkosítás van beállítva a routeremen. Azt mondja a haverom, hogy volt olyan driver amivel ment, újrarakták neki a redndszert és azóta nem működik. A "gyári" driverrel látja a hálózatokat csak fellépni nem tud.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(*)(*)

(#42290) mezis válasza Zozicsek (#42287) üzenetére


mezis
nagyúr

Én éveken keresztül probléma mentesen használtam az "örgebb", DAP-1160-asat repeater üzemmódban. (A legfrissebb fw-el és az AP-je is DAP-1160 volt illetve DIR-300.)
Általában a repeater üzemmód nem érzékeny a "főnök" típusára. A jelszintre annál inkább. A DAP-1160-asomnál egyszerűen lehetett a jelszintet ellenőrizni: Scan. (De az AP-nél is !)
Jelszint: lapossal vagy okossal: [link]

Ha meg van még a 1360-asod, térképezd fel azzal az éteredet.

(Vezesd végig azt az UTP kábelt lehetőleg rejtve, a látható részekre meg mondd azt, hogy karácsonyi díszkivilágításhoz, ruhateregetéshez,...lesz. :DDD )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#42291) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Légvonalban kb. 200m távolságra kellene ADSL 5mbit-es netet továbbítanom egyik épületből a másikra.
Milyen lehetőségeim vannak és konkrétan milyen eszközöknek nézzek utána?

Köszönöm szépen!

(#42292) atosz válasza Intruder2k5 (#42278) üzenetére


atosz
őstag

Köszönöm a gyors választ.

AC-s cuccokkal kb. mennyi lenne az átviteli sebesség (kb 5 méter távolságból, nincs fal köztük)?

Illetve ha lecserélem a routert és teszek egy ilyen kártyát a laptopba, de mellette még több telefon, tablet és másik notebook is lóg a hálón, akkor azok nem fogják vissza? Valahol olvastam, hogy a legkisebbet tudó eszköz sebességén fog menni, vagy ezek "több csatornán" mennek?

(#42293) kali válasza atosz (#42292) üzenetére


kali
legenda

szia,

ac esetén (is) annak a függvénye, hogy adott szabványon milyen sebességre képes eszközöket veszel, a 433 Mbps ac kapcsolat bő 200 Mbps "hasznos/mérhető" sebességet is tud, a 867 Mbps akár a duplája környékén és így tovább.
a router képes mixed módra, így a más, lomhább sebességre képes szabványon kapcsolódó és forgalmazó eszközök nem nagyon fogják vissza az ac sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#42294) Intruder2k5 válasza atosz (#42292) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

AC-n ideális esetben akár 4-500Mbps is lehet a valós, mért átviteli sebesség. De ez persze nincs kőbe vésve, lévén még mindig WiFi-ről beszélünk.

Az AC képes routerek mind Dual Band-esek, vagyis legalább két elkülönített rádió van bennük. A régebbi eszközöket csatlakoztatod a 2.4GHz-es WiFi-re, a gyors AC képes cuccoknak meg ott az 5GHz, így nem lesznek egymás útjában.

(#42295) krealon válasza HagaNRG (#42291) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Légvonalban kb. 200m távolságra kellene ADSL 5mbit-es netet továbbítanom egyik épületből a másikra.
Milyen lehetőségeim vannak és konkrétan milyen eszközöknek nézzek utána?
"

Ez a valasz a te kerdesedre is illik.
hsz_41653-41654
Kulcsszavak: optikai ralatas, kulteri eszkozok

(#42296) Zozicsek válasza mezis (#42290) üzenetére


Zozicsek
tag

Wi-Fi térképezés után a DAP-1360 egy kicsit közelebb került a DIR-657-hez, illetve a DAP-n az IP beállítás átkerült statikusról dinamikusra (eredetileg én állítottam kézire, gondolván egyszerűbb lesz karbantartani, ha nem ugrál az elérhetősége - közben rájöttem hogy ez így túlzás). Most jónak tűnik, teszt indul.

Ha megint döglődni kezd, akkor egy TP-Link AC-1750 (alias Archer C7, mint központi router) plusz TP-Link WR-841ND (mint repeater) kombón gondolkodom. Van ennek így értelme szerinted?

Elébe megyek a kérdésnek: a 657-nek lenne helye máshol ha kell (repeatert nem tud), a 1360 meg elég öreg, már mindegy neki.

"Nice to meet you, Rose. Run for your life!" - Doctor Who

(#42297) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

nem tudom mennyire idevágó, de: van valakinek tapsztalat QR kódos wifi beléptetéssel? hogy lehet megcsinálni, mennyire vannak ingyenes lehetőségek erre?
Kell egyáltalán ilyenkor kliensoldalról valami program, vagy ha meg van a megfelelő kód, akkor bárki azzal automatikusan fel tud lépni nulláról az adott hálózatra telefonnal?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#42298) HagaNRG válasza krealon (#42295) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszönöm!

(#42299) atosz válasza Intruder2k5 (#42294) üzenetére


atosz
őstag

Köszönöm kali!

Ez a sebesség már nem hangzik rosszul... el is kezdtem nézegetni ilyesmi routereket, AP-okat, aztán szemet szúrt, hogy nagyon sok router csak 10/100-as az RJ45-ön (jól írom?)..
Még mielőtt elköltök egy halom lóvét AC-s cuccokra, lehet érdemes az alábbit át gondolonom. :)

Nos csekkoltam és a TP-Link TL-WR841N cuccomra ezt írja a könyv:
One 10/100M Auto-Negotiation WAN RJ45 port, Four 10/100M Auto-Negotiation LAN RJ45 ports supporting Auto MDI/MDIX

Na most ezen a routeren van bekötve a NAS is, talán a Telekomos lejátszó meg Apple TV-m is, ami gondolom ez azt jelenti, hogy a NAS-t csak 100mbit/seccel tudom elérni. Jól gondolom? Ez pont stimmel is a 11MB/seces sebességgel...

Viszont van a Telekom-os csoda is, egy D-Link DCM 704
Four 10/100/1000 Mbps autosensing MDIX, Auto Uplink™ RJ-45 ports

Azaz ez ha minden igaz gigahálós. Azért használom a TP-Linket, mert ezen a DLinken katasztrófa a WiFi valamiért. Legalábbis így emlékszem.

Ha megtartok minden beállítást így ahogy van, de a Telekomos DLink csodába dugdosom be a kábeleket és egyben meghagyom WiFi AP-nek a TP-Linket, az értelmes ötlet?

(#42300) atosz válasza atosz (#42299) üzenetére


atosz
őstag

Rájöttem, hogy ez hülyeség, mert a wifinek használt TP-Link ugyanúgy a 10/100-ason fog beszélgetni a D-Link-el, és csak onnan lenne gigabit...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.