Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41151) aszti93


aszti93
aktív tag

Sziasztok!

Nem vagyok otthon az ilyen rúteres dolgokban, de lenne egy kis kondom. Van ergy Netgear wpn824 v2 routerem és míg kábelen keresztül le tudok vele 2,6Mb-vel tölteni, a vezeték nélküli csatlakozással 1,6-18-MB/s a max sebesség (torrenten). A router lent van az alsó szinten, de ha leviszem mellé a laptopot (Hp 6530b) akkor sem megy gyorsabban a letöltés. Használok a tetőtérben még egy asztali pc-t, és ez is ugyan ezt produkálja, Ebben gy lynksys wifi vevő van (54 mbps).

Tudtok valami ötletet hogy hogyan lehetne a vezeték nélküli hálózaton gyorsítani a netet?

Üdv.: Aszti

(#41152) Gubek-Einste válasza aszti93 (#41151) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Be kell szerezni egy legalább N-es router és hozzá minden kliens eszközbe (ha most nincsen) is egy legalább N-es adaptert.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41153) aszti93 válasza Gubek-Einste (#41152) üzenetére


aszti93
aktív tag

És mi az hogy N-es adapter?

Üdv.: Aszti

(#41154) aszti93 válasza aszti93 (#41153) üzenetére


aszti93
aktív tag

Vannak ezek a .....Wireless N routerek. Gondolom ezekre gondoltál.

Üdv.: Aszti

(#41155) Gubek-Einste válasza aszti93 (#41154) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen és a hozzájuk való adapterekre.
Típus ajánlásért nézz be IDE.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41156) mezis válasza aszti93 (#41151) üzenetére


mezis
nagyúr

"Nem vagyok otthon az ilyen rúteres dolgokban, de lenne egy kis kondom."

Tessék odafigyelni minden betűre ! :DDD ;]

mezis

(#41157) Gubek-Einste válasza mezis (#41156) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én nem szóltam érte de egy jót röhögtem amikor olvastam :DD

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41158) Yogi Bear


Yogi Bear
aktív tag

Sziasztok!

Router: TP-LINK TL-AC1750 // emulator

A segítségeteket szeretném kérni, mert nem értem a router logikáját.

Azt szeretném megoldani, hogy egy adott MAC cím ne tudjon menni az internet felé, csak a LAN-on tudjon kommunikálni, konkrétan DLNA-n streamet olvasni a LAN-on elérhető share-ekről.

A router konfigjában van egy "Access Control" menüpont, de ott egyrészt nem értem az "Allow the packets specified by any enabled access control policy to pass through the Router" és "Deny the packets specified by any enabled access control policy to pass through the Router" sorokat, azt értem, hogy az "Allow" az engedélyezi, a "Deny" meg tiltja, csak logikailag ez mit jelent?

Ha bekapcsolom az "Internet Access Control"-t, akkor "Allow" esetén csak a rule listában szereplő forgalmakat engedi, minden egyebet tilt? "Deny" esetén pedig a listában lévő rule-okat tiltja, minden mást enged?

Másrészt a Host menüpontban lehet megadni a kliensek IP vagy MAC címét, a Target alatt lehet létrehozni az engedélyezett/tiltott tartományokat, a Schedule alatt pedig az időkereteket.

De amikor új Rule-t akarok hozzáadni, akkor ott csak egy eszközt lehet kiválasztani a listából, valamint egy "Target"-et.
Ha mondjuk több eszközre akarom ugyanazt a szűrést megcsinálni, akkor mindegyikhez külön szabályt kell írni vagy ha egy eszközhöz több tartományt akarok tiltani akkor is mindegyikhez külön szabály kell? Nem lehet "Host list"-et és "Target list"-et csinálni?

Köszi YB

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#41159) Gubek-Einste válasza Yogi Bear (#41158) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha bekapcsolom az "Internet Access Control"-t, akkor "Allow" esetén csak a rule listában szereplő forgalmakat engedi, minden egyebet tilt? "Deny" esetén pedig a listában lévő rule-okat tiltja, minden mást enged?
Pontosan

De amikor új Rule-t akarok hozzáadni, akkor ott csak egy eszközt lehet kiválasztani a listából, valamint egy "Target"-et.
Ha mondjuk több eszközre akarom ugyanazt a szűrést megcsinálni, akkor mindegyikhez külön szabályt kell írni vagy ha egy eszközhöz több tartományt akarok tiltani akkor is mindegyikhez külön szabály kell? Nem lehet "Host list"-et és "Target list"-et csinálni?

Gyári firmware-ben csak ez van. Ha több kell akkor tegyél fel valamilyen CFW-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41160) Yogi Bear válasza Gubek-Einste (#41159) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Köszi választ, de így számomra a gyári firmware-rel használhatatlan, mert ha engedélyezem, akkor minden gépnek, telefonnak, tv-nek minden oldalt külön-külön kell engedélyezni, ez gyakorlatilag kivitelezhetetlen.
Ha tiltom, akkor meg a LAN-on kívül az összes többit kellene tiltanom, ez szintén kivitelezhetetlen.

Egyéb ötlet?

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#41161) robogos10


robogos10
aktív tag

sziasztok készítettem pár képet telefonnal
hogyan tudnám megerősíteni a a netet
1 ház van köztem és a router között.
routerbe betudok lépni
TL-WR841N tipusú a router
Wifi vevőm Netgear N300(WNA3100)

Jelenleg ki van rakva a párkányra a wifi vevőm a szomszéd ház sarka kicsit belelóg a másik házba de szinte közvetlen rálátásom van!!
A gondom hogy néha nagyon ingadozik a net!
Mit kellene állítanom hogy ha nem is 8megás legyen de legalább fix legyen?
Bocsi ha hülyeséget írok nem vagyok nagy szaki :)

(#41162) mezis válasza robogos10 (#41161) üzenetére


mezis
nagyúr

Irányított szektorsogárzó antennákkal. (Jobb ha az antennák "egyantennás" AP-khez kapcsolódnak. Törekedni kellene az antannák közötti akadálymentes rálátásra.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#41163) aszti93 válasza Gubek-Einste (#41157) üzenetére


aszti93
aktív tag

Én észre se vettem, pedig visszaolvastam. :DD

Köszi a segítséget.

Üdv.: Aszti

(#41164) robogos10 válasza mezis (#41162) üzenetére


robogos10
aktív tag

Ezen a részén kicsit elakadtam "Irányított szektorsogárzó antennákkal. (Jobb ha az antennák "egyantennás" AP-khez kapcsolódnak" :B

(#41165) robogos10


robogos10
aktív tag

Bocsi hogy ismét írok!!

Erre mondanátok 1 konkrét választ? [link]

Ez a leírás azt jelenti hogy router oszthat wifin keresztül másik routernak netet??

(#41166) Gubek-Einste válasza robogos10 (#41165) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nekem nem jó ez mivel a te gondod a távolsági linkből adódik.
Kellene számodra minkét oldalra egy TP-Link 741ND router (CFW-vel) + egy TP-Link TL-ANT2414A antenna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41167) Pampipapi


Pampipapi
tag

Sziasztok!

Asus RT-N18U routert vettem, Digi 100/50-es nethez.
Kábelen meg is van a névleges sebesség (még több is), de Wifi-n 50/50 fölé nem igazán megy.
iPhone 5S-sel tesztelem. Mi az elvárható sebesség Wifin?
Olyan csatornát kerestem amin csak én vagyok, de nem túlságosan terhelt a 2,4 GHz-es sáv itt.

(#41168) kali válasza Pampipapi (#41167) üzenetére


kali
legenda

szia,

az iphone 5s 2.4 GHz sávon csak 20 MHz képes, így teljesen jónak mondható az 50 Mbps körüli sebesség.
5 GHz sávon tudna látványosan többet a telefon - ott már adott a 40 MHz -, de ahhoz router is dual band kellene.
maga az rt-n18u 2.4 GHz sávon is jóval 50 Mbps felett tud, de megfelelő ellenoldal is kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#41169) fergyoka


fergyoka
csendes újonc

Sziasztok.
Segítségeteket kérném.
DS-WR300N routerem miért kér minden esetben kulcsot? Hol tudom beállítani, hogy ez megszünjön és automatikusan csatlakozzon a hálózathot a laptopom? Minden egyes csatlokozásko kicsit fárasztó, hogy be kell írni a kulcsot. Köszönöm segítségeteket előre!

(#41170) Gubek-Einste válasza fergyoka (#41169) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem a router-ben kell ezt beállítani, hanem a kliens eszközben, hogy mentse el a jelszót/kulcsot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41171) fergyoka válasza Pampipapi (#41167) üzenetére


fergyoka
csendes újonc

Szia. Nekem t-home 120Mb-os netem van. Ds-linken (DSWR300N) 300mb/s routeren 92mb-ot mérek (speedtest.net) A laptopom hálózati karija max 100mb-os tehát 120-at még kábelen sem mérek. Én elégedett vagyok nagyon ezzel. De wifin soha nem fogsz annyit mérni amennyit a szolgáltatód kínál. Sok mindentől függ a mérés is. Egy oldal se legyen megnyitva ha mérsz.

(#41172) Multibit válasza fergyoka (#41171) üzenetére


Multibit
veterán

De wifin soha nem fogsz annyit mérni amennyit a szolgáltatód kínál.
Bocs, de ez hülyeség! El lehet érni. Sok mindentől függ: netcsomag sebessége, router, ellenoldal, beállítások és főleg a környezet.
Te nem csak a laptopod miatt nem éred el a 120 Mbps-t, de a routered sem alkalmas erre.

[ Szerkesztve ]

(#41173) fergyoka válasza Gubek-Einste (#41170) üzenetére


fergyoka
csendes újonc

Na ez az amit nem találok, hogy hol kell. Windows 10-em van. Esetleg van tipped?

(#41174) Gubek-Einste válasza fergyoka (#41173) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Általában a jelszó/kulcs megadásakor van rá lehetőség, hogy mentse el a kapcsolat adatai, általában egy checkbox szokott lenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41175) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Üdv!

Azt szeretném megkérdezni,hogy lehet beállítani,hogy a 2. routert csak wifi vevő(jel erősség továbbításként) működjön?

A fő router telekomos router a másik Tenda Wireless N300 Home Router.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#41176) Gubek-Einste válasza FoLey-v (#41175) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez repeater módú működés kell, kevés eszköz támogatja ezt gyári firmware-rel, ha az adott eszköz támogatja akkor CFW-vel megoldható ez. Pontosan milyen típusú az eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41177) FoLey-v válasza Gubek-Einste (#41176) üzenetére


FoLey-v
addikt

A telekomos Pirelli PRG-A4201G Home Gateway.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#41178) Gubek-Einste válasza FoLey-v (#41177) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router-t kérdeztem mert a Tenda Wireless N300 Home Router. elég általános megnevezés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41179) FoLey-v válasza Gubek-Einste (#41178) üzenetére


FoLey-v
addikt

Ha az alján lévő model neve lenne akkor az F300 a neve.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#41180) Gubek-Einste válasza FoLey-v (#41179) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezzel nem tudod megoldani és CFW sincsen rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41181) FoLey-v válasza Gubek-Einste (#41180) üzenetére


FoLey-v
addikt

Akkor feleslegesnek vettük meg. Köszönöm! :W

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#41182) Gubek-Einste válasza FoLey-v (#41181) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábeles kapcsolattal használható lenne, AP/Switch módban lenne érdemes használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41183) FoLey-v válasza Gubek-Einste (#41182) üzenetére


FoLey-v
addikt

Igen csak az a gond,hogy a fő router lent van a másik router+gép meg emeleten van,de akkor marad a kábelezés.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#41184) Aullah


Aullah
tag

Üdv!

Elég nagy gondban vagyok, talán tudtok segíteni.
Kint vagyok most Bristolban és a házban elvileg a legjobb Virgin Media net van, wifi. Azt hiszem a superhub2-es router van, nekem netgear n300 usb adapterem van. Rácsatlakozom hálozatra... és nagyon lassú. Egész hétvégén nem tudtam wowozni, mert olyan nagy lagom volt. A router a konyhában, én az emeleten lakom, kb pont felette. A többieknek elvileg jó, csak nálam szarakodik és nem tudom mit tegyek. Win8 van rajta, friss... egy hetes sincs az új gépem. Mit tehetek? Rohadjon el a wifi.

Köszi előre is.

(#41185) Gubek-Einste válasza Aullah (#41184) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer3 mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Pontosan milyen típusú az adapter?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41186) Aullah válasza Gubek-Einste (#41185) üzenetére


Aullah
tag

Szinte pont egy emelettel felette vagyok, elvileg nincs útban nagyobb akadály. Ház anyagát nem tudom. Nagyon dühítő.

Reggel pl nem is tudtam csatlakozni, miközben a telefonról ugyanabban szobában nagyon jó kapcsolatom volt.

http://www.pcworld.co.uk/gbuk/computing-accessories/networking/network-routers-and-switches/wireless-adapters/netgear-wna3100m-100ens-n300-wireless-usb-mini-adapter-21430734-pdt.html

Ilyen van.

[ Szerkesztve ]

(#41187) Aullah


Aullah
tag

És amúgy ezt sem értem. Ezt az adapter programja írja ki.

(#41188) Gubek-Einste válasza Aullah (#41186) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ilyen köröm piszok méretű adapterrel ne is várjál semmit, egy normális, lehetőség szerint külső antennás adaptert kellene használni.
Át kellene állítani a wifi csatornát a 11-re mert ott nincsen senki sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41189) Aullah válasza Gubek-Einste (#41188) üzenetére


Aullah
tag

Nem biztos, hogy az adapter szar. Most odaálltam mellé telefonnal, úgyanolyan 1600as pinget kaptam. Egy méterre a routertől.

(#41190) dh66e


dh66e
veterán

Sziasztok!
Wifin használom a g500-as lenovo notimat egy TP-Link wdr4300 routeren keresztűl kap netet a digitől(100/50).A router kb másfél méterre van a notitól.A tapasztaltabbaktól kérdezném hogy ez így rendben van?
Wifin ennyi jön...

Vezetéken meg ennyi..

[ Szerkesztve ]

(#41191) kali válasza dh66e (#41190) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem az igazi, de kezdésnek ismerni kellene a notiben lévő wifi modul pontos típusát, hogy 2.4 GHz - azon belül milyen, 150-es vagy 300-as -, netán dual band, tehát ismeri az 5 GHz sávot is?
próbáltad a kapcsolatot más/minden csatornán?
mennyit ír ki a noti a wifi kapcsolat sebességének?
a router és a noti wifi modulja esetén is adott a 40 MHz beállítás, vagy 20 MHz-en áll?

[ Szerkesztve ]

(#41192) dh66e válasza kali (#41191) üzenetére


dh66e
veterán

Passz ezekben nem vagyok benne annyira.
Megnéztem a hardver azonosítót az eszközkezelőben de csak ennyit ír Broadcom 802.11n hálózati adapter.Sejtem valami hardver azonosító progi kéne ami kiolvassa.
próbáltad a kapcsolatot más/minden csatornán?
-Azóta nem mióta a routert beállítottam annak meg már van egy jó éve is.
mennyit ír ki a noti a wifi kapcsolat sebességének?
-Nos ha megmondod hogy ezt hol írja a noti akkor megnézem.
a router és a noti wifi modulja esetén is adott a 40 MHz beállítás, vagy 20 MHz-en áll?
-Ugyanitt a 20-40MHz Auto-ra van téve.
Talán fontos talán nem win8.1 van fent.

(#41193) dh66e válasza dh66e (#41192) üzenetére


dh66e
veterán

72Mbps-ot ír a hálózati kapcsolatoknál.

(#41194) kali válasza dh66e (#41192) üzenetére


kali
legenda

érdemes lehet akkor minden csatornán kipróbálni a kapcsolatot, illetve a munkaállomáson a wifi modul speciális beállításainál (eszközkezelő -> hálózati kártyák -> két katt a wifi modulra -> speciális; itt minden kapcsolódót úgy beállítani, hogy ne csak 20 MHz-en működhessen
van olyan modul, aminél a kapcsolódó g szabványos beállítás is kihatással van az n szabványos átvitelre is, szóval ott is átállítandó.

[ Szerkesztve ]

(#41195) Gubek-Einste válasza Aullah (#41189) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A telefon ilyen szempontból nem mérvadó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41196) tarmonster


tarmonster
csendes tag

Sziasztok!

Van egy problémám, aminek a megoldásában kérném a segítségeteket.
Vásároltam egy "Netgear jwnr2010v5" típusú routert.
Ezt a készüléket úgy hirdették hogy repeaterként is kitűnően funkcionál.
Én is erre a célra kívánom használni, azonban nem sikerül beállítanom.
Egyetlen helyen találtam a neten leírást ennek a funkciónak a beállításához, azonban úgy sem működik.
Rengeteg repeatert állítottam már be, azonban ez feladja a leckét.
Van valakinek tapasztalata ezzel a készülékkel, vagy tudnátok-e segíteni, mit is tegyek vele hogy használhatóvá váljék ez a funkció?

Előre is nagyon köszönöm!
További kellemes napot mindenkinek!
Üdv,
Péter

(#41197) dh66e válasza kali (#41194) üzenetére


dh66e
veterán

Értem,megnézem ezeket.Nagyon köszönöm a segítséget.

(#41198) Gubek-Einste válasza tarmonster (#41196) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valóban tud repeater funkciót az eszköz de sajnos csak WDS módban.
A WDS egy nem szabványos eljárás ezért gyártónként/firmware-enként változik a megvalósítása, többnyire csak azonos gyártó/eszköz/firmware esetén jön össze és akkor sem mindig működik megfelelően, elég instabil megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41199) cs_dy


cs_dy
tag

Sziasztok!

Egy ismerősnél van két laptop. Wifi-re csatlakoznak, ami 100 Mbps-os sebességű, tehát cirka 10 MB-ot kellene letölteni a hálózaton keresztül másodpercenként. Jól gondolom?

Na már most az egyik gépen ezt a teljesítményt el is éri.
A másikon nem, csak 1 MB és 3 MB közötti a max sebesség mindig.

Tegnap újratelepítettem a LAN hardverét (Qualcom Atheros) és helyre állt a dolog (10 MB-al töltött). De a mai napon ismét vissza állt a régi rossz állapotra feltehetően az újraindítás miatt. Mi a fene lehet a baja?

Köszönöm előre is a tanácsokat.

[ Szerkesztve ]

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#41200) mezis válasza cs_dy (#41199) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Egyéb futó programok, frissítés letöltése is lassíthat. (Process Explorer, Process Hacker,..)

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.