Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42751) Intruder2k5 válasza Ghostface (#42745) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha vannak más elérhető WiFi hálózatok is a vételkörzetben, akkor érdemes ránézni inSSIDer-el az éterre. A TP-LINK WR741ND megfelelő kliensekkel és megfelelő körülmények között képes átvinni WiFi-n is a 60Mbps netet.

[ Szerkesztve ]

(#42752) bl4ze válasza Intruder2k5 (#42703) üzenetére


bl4ze
veterán

Sziasztok,
Ma beköltöztem az új helyre, és folytatódok a SAGA amit korában leírtam, tapasztaltam.

Cisco EPC3925 EuroDocsis 3.0 2-PORT Voice Gateway

Szóval Lenovo B590 laptop, Intel Centrino Wireless-N 2230-vel szerelve.
Net : 30Mbit kábelnet, lan kábellel speedtest 30.8Mbps, telefonnal szintén 30Mbps felett. (Nexus 5)

Laptoppal viszont 4-20Mbps között ingadozik, attól függ mit állítok. Elindul 20-24Mbit/sec majd lecsökken, és megáll 4-9Mbps között.
Látványos javulás akkor van ha a router wireless advanced menübel állítok : Transmission rate 130Mbps max-ra felvéve. Ilyenkor sikerül speedtesten 20-24Mbps közötti értékeket lőni.
AZONBAN ilyenkor lelövi a többi wifi eszközt a hálózatról : 2 telefon, wifi kamera, stb... Nem értem miért.
Ha törlöm ezt azonnal visszamegy minden eszköz és boldogság, "csak" a sávszélesség hal be és megint jön a pár Mbit/sec sebesség.

inSSIDer 3 lefuttatva :

Channel 1-en van, B/G/N és 20MHz only.

Mi lehet a gond, a telefon miért tudja a teljes sávszélességben kinyomni, a laptop meg nem ?
Új laptop, nem egy őskövület, a korábbi lakásban a 30Mbit VDSL-t is simán gond nélkül hozta a wifi ami kifér a csövön..... :W :F :(

.:. bl4ze .:.

(#42753) Intruder2k5 válasza bl4ze (#42752) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Próbáld meg a 13-mas csatornára állítani a WiFi-t, ha ott esetleg nem látná valamelyik eszközöd, akkor pedig marad a 11-es.

(#42754) bl4ze válasza Intruder2k5 (#42753) üzenetére


bl4ze
veterán

Szia,

13-mas csatorna : elindul 25-26Mbps a teszt, majd befullad, és 10.6Mbps van vége.
Eszközök látják.
Második teszt : Stabilan 6Mbps :(

11-es csatorna : elindul 28Mbps a teszt, majd befullad, és 6.7Mbps van vége.
Második teszt : Stabilan 4.3Mbps :(

Auto 20/40 MHz

20 MHz only:
13-mas csatorna : 6.8Mbps
11-es csatorna : 10.5Mbps

Nem vagyok boldog továbbra sem. :( :F :W
Ez a Cisco router elég kaki, a menü is, a korábbi ZTE eszköz százszor profibb, átláthatóbb volt.

.:. bl4ze .:.

(#42755) Intruder2k5 válasza bl4ze (#42754) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát lehet esetleg egyedi hiba, mert a Te esetedtől függetlenül sokan használják megelégedéssel az adott CISCO-t is, csak erre alapozva nem igazán tudod a cserét kérni sajnos, így marad a saját router beszerzése mint lehetőség.

(#42756) Smktrooper válasza Intruder2k5 (#42755) üzenetére


Smktrooper
senior tag

(2 hét elállási idő van meghatározva, ami lehet ok nélkül is, ha ennél nem régebbi a szolgáltatás akkor lehet cserét kérni.)

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#42757) bl4ze válasza Intruder2k5 (#42755) üzenetére


bl4ze
veterán

Van egy 100Mbit-es TP Link routerem amit korábban használtam a ZTE VDSL előtt, az jó lehet ha direktben a Cisco-ra teszem és csak passthru lesz a Cisco?
Ehhez mit kell állítani, hol a Cisco-n ezt tudjátok ? Mert akkor előkeresem a TP-Link-et, és teszek vele egy próbát.
Gondolom a Cisco-n akkor mindent ki kell majd kapcsolni (wireless) és egy egyszerű továbbító lesz csak.

.:. bl4ze .:.

(#42758) Gubek-Einste válasza bl4ze (#42757) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a Cisco-t nem lehet csak úgy bridged módba tenni. Ha nincsen IPTV akkor lehet kérni de ha van akkor marad a DMZ-be rakás és így a dupla NAT vagy a TP-Link csak AP módban fog működni és a Cisco fog minden komolyabb dolgot ellátni, a TP-Link csak a wifi-ért felel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42759) mezis válasza bl4ze (#42754) üzenetére


mezis
nagyúr

Biztos, hogy a Cisco-val, WiFi-vel van gond és nem a laposoddal ?
Próbáld meg egy Live Linux-al.
Az IPv6-ot tiltsd le a klienseken.

mezis

(#42760) Kris87


Kris87
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy 300 négyzetméter területű kamionparkoló, egyre több netezni kívánó kamionossal. A kliensek mezei "G", esetleg "N" szabványú eszközzel csatlakoznak. Eddig 10-15 kamion volt átlagosan a parkolóban egy időben, az ő igényeiket egy a parkoló közepére helyezett, 741nd-re csavart, kültéri 11 dBi-s körsugárzó elégítette ki, a sávszélesség openwrt + SQM segítségével volt optimalizálva. Viszont mióta többen lettek, ez a megoldás elvérzett, egy antenna+AP nem elég. Milyen eszközt és antennákat tegyek fel szerintetek? Előre is köszönöm!

(#42761) Intruder2k5 válasza Kris87 (#42760) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nagyobb területre, kültérre, "ipari célú felhasználásra", én mindenképpen valami minőségibb cuccot keresnék. Első körben szóba jöhet egy MikroTik Groove 52HPn Kültéri Vezeték nélküli AP, de lévén a megosztandó net sebességét még nem tudjuk, lehet gyorsabb is kellene.

(#42762) bl4ze válasza mezis (#42759) üzenetére


bl4ze
veterán

A laptop a másik helyen is simán kinyomta a 30Mbit VDSL full sávszélt, akkor itt most miért lenne baj vele a szintén 30Mbit kábelnettel ? Nem egy ezer éves laptop, hogy a 30Mbit sok lenne neki....

IPV6-ot hol tiltsam ? Cisco router és WIN7 alatt is, úgy érted ?

Gubek-Einste : de, lesz IPTV, már várom az eszközt az Externettől, elvileg ma kapom meg hozzá.
Azzal mit tudok kezdeni? Taníts :)

.:. bl4ze .:.

(#42763) mong08 válasza Kris87 (#42760) üzenetére


mong08
tag

Gondolom a 300 négyzetméter elírás.. oda be sem fér 10 kamion...
Ha nem akarsz sokat szenvedni, akkor a mostan 1 helyett tegyél négy routert irányított antennákkal.
Maradhat ugyan ott minden középen csak irányítva. De akár két router 2-2 irányított antennával is jó lehet.

Ha nem látsz horgot a számban ne fárassz !

(#42764) Kris87 válasza Intruder2k5 (#42761) üzenetére


Kris87
aktív tag

Ilyet néztem én is, (bár a konkurens ubiquiti BM2HP ketyerét), de ez a cucc akkor hatékony, ha az ellenoldal is támogatja az nv2 tdma szabványt. De mivel csak mezei 802.11g vagy n az amit tudnak a kliensek, az ap is abban kell, hogy legyen, úgy pedig nem tudom, mit tudna.

(#42765) Kris87 válasza mong08 (#42763) üzenetére


Kris87
aktív tag

Igen, elírtam, bocsi. Nem 300, hanem oldalanként 300. Többnyire körbeparkolják a tornyot, mint a csövesek az égő hordókat, elférnek úgy 10000 nm-en.

(#42766) mezis válasza bl4ze (#42762) üzenetére


mezis
nagyúr

IPv6 tiltás: Csak a laptopon, tableten, okos telefonokon (gyűjtőnéven:kliensek).
Legalábbis addig, amíg nincs a router-eden IPv6-os tűzfal. (Lásd: Linux Akadémia)

mezis

(#42767) Gubek-Einste válasza bl4ze (#42762) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AP mód beállítása

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42768) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! 9-es vagy 3-as jól gondolom? Vagy 5GHz.

[link]

(#42769) Gubek-Einste válasza Kolondrum (#42768) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

5 GHz mindenképpen jó megoldás.
Inkább 1-es vagy 11-es mert akkor csak a gyengékkel lennél együtt. Ilyen gyönyörű kiosztást is ritkán lehet látni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42770) bl4ze válasza Gubek-Einste (#42767) üzenetére


bl4ze
veterán

Valamit segített, hogy WIN7 Wifi beállítások / kapcsolat properties alatt volt az "advanced" menüben olyan, hogy Cisco beállítások és ott egy ilyen, hogy "Cisco : Monitor Radio", ezzel a speedtest felugrott 20Mbps fölé, remélem marad is így....

.:. bl4ze .:.

(#42771) mezis válasza Kolondrum (#42768) üzenetére


mezis
nagyúr

A WiFree-t meg kapcsold le, ha nem használod. Annyival is kevesebb szemét lesz az éterben....

mezis

(#42772) Kolondrum


Kolondrum
félisten

5-ön csak az én notim meg a telóm tud menni. Innen egyik sem az enyém, még nem volt szerelő. Majd lekapcsoltatom a wifreet mert nem kell meg azzal együtt 3 jelet adnék mivel után fogom kötni a saját routeremet a upc-sen túl. Saját véleményem, de itt senki nem hozzáértő csak 'van wifi'.

(#42773) orgik


orgik
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, egy olyan USB-s Wifi Adapter iránt, ami tudja a 40-50 Mbit/sec letöltési sebességet.
TP-Link márkájúakat nézegettem, de némelyiknél a melegedés volt a legfőbb probléma.

Nem tudom esetleg valaki használ ilyen eszközt, tapasztalatok?

(#42774) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Helló.

Ajánljatok kérlek olyan adaptert ami tudja stabilan az 5ghz-et. Pci, pci-e lenne a legjobb, mert asztali gépbe menne, de usb sincs kizárva. Melyik lenne a viszonylag olcsóbb ajánlott tipus?

(#42775) Gubek-Einste válasza orgik (#42773) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 40-50 Mbps egy N150-es linken is átmegy, természetesen a körülmények/router oldal is sokat számít az eredmény érdekében.
Érdemesebb lenne egy legalább N300-as eszközt beszerezni.

#42774 Gombinyó
Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Ajánlott adapterek:
Dual band képességgel:
USB-sekből Asus USB-N53/N66/AC53/AC55/AC56, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-N53/AC56U/AC66/AC68, TP-Link TL-WDN3800/4800/Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabitó kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42776) Gombinyó válasza Gubek-Einste (#42775) üzenetére


Gombinyó
őstag

Köszi, úgy látom jobb választás lesz mégis az usb megoldás. Lőttem is helyben egy garanciás Archer T4U-t 6500ért.

(#42777) orgik válasza Gubek-Einste (#42775) üzenetére


orgik
csendes tag

Köszi szépen :)
Akkor egyre gondoltunk!

(#42778) Kolondrum válasza Gubek-Einste (#42769) üzenetére


Kolondrum
félisten

Köszi! A királylány a szomszéd arra már rájöttem. Fal mellett 50dB-el jön a jel.

Szerk: jah a képen nem látni.

[ Szerkesztve ]

(#42779) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Huawei HG8245 router menüjében (böngészőből ip alapjàn ràlépve) nem lehetne vhol beàllítani azt,hogy wifi csatlakozàsnàl (ps3) ne kérjen pppoe felh.nevet és jelszòt csak a wifi jelszavàt.?

Előre is köszönöm!!!

(#42780) Gubek-Einste válasza Elims (#42779) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valami rosszul van beállítva a PS3 mert router mögött nem lenne szabad PPPoE user/pass párost kérnie.
Mi van beállítva a hálózati csatlakozásnál a PS3-ban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42781) Elims válasza Gubek-Einste (#42780) üzenetére


Elims
veterán

Na pont ez az.Nem szabadna.
Hálózati csatlakozásnál mire gondolsz?Wifi-n lenne csatlakoztatva.

(#42782) Gubek-Einste válasza Elims (#42781) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A PS3 menüjében mi van beállítva/milyen beállítások vannak a hálózati kapcsolati részben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42783) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

SOHO routerekhez szeretnék a gyárinál nagyobb nyereségű antennát venni (illetve egyáltalán antennát teni rá, amelyiken nincs), de nem akarok darabjáért többezer forintot kiadni. Találtam a HA-n ilyeneket viszont csak annyit tudok róluk, hogy 20 cm hosszúak, és SMA csatisak. "Sajnos" noname antennákról van szó, ezért egy kicsit fázok a dologtól.
Nekem egy 500-ast megérne darabja, de a "noname" a minőség terén mit takar? Érdemes lehet megvennem?

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#42784) And válasza csabyka666 (#42783) üzenetére


And
veterán

Egy antenna vagy működik vagy nem, vagy hozza a ráírt nyereséget vagy nem, de más minőségi jellemzője ebben a (beltéri, soho-routerekhez szánt olcsó) kategóriában nem nagyon van. Nem romlik el, nincs MTBF-értéke, alapvetően egy passzív és nem is túl bonyolult szerkezet. Már lassan ritkaságszámba megy az ilyen, de amit belinkeltél, az teljesen hihető adatokkal rendelkezik. Amit fontos tudni, hogy pár dB jelszintnövekedést hozhat csupán, ami mindkét irányban javíthat ugyan a kapcsolat minőségén, de ugrásszerű növekedést ettől nem szabad várni, sokkal jobb képességekkel rendelkező beltéri körsugárzó meg nem is nagyon létezik. Némelyik routeren gyárilag is 5 dBi-s antennák vannak, azokat egy ilyenre cserélve garantáltan nem lesz észrevehető a változás. Azt is figyelembe kell venni, hogy bár nincs említve, de nagy valószínűséggel egysávos (2,4 GHz-es) típusról van szó, tehát a 802.11n 5 GHz-ez verzióját támogató eszközökhöz nem jó, illetve a kizárólag az utóbbi sávon működő 802.11a, -ac routerekhez sem.

(#42785) csabyka666 válasza And (#42784) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi a választ! Ezek szerint megvehetem, oks. :)

A SOHO routerekkel az a tapasztalatom, hogy ha a gyári kicsi antennáját nagyobbra cserélem, érzékelhetően javul a lefedettség, nyilván nem sokszorosára kell gondolni, de ha mondjuk eddig átment 5Mbps, akkor egy ilyen "tuninggal" átmegy 8-9Mbps, nekem ezért kellene nagyobb antenna.

Igen, egysávos routerekhez lenne.

Illetve azért is, mert van itthon jópár routerem, amik antenna nélkül vannak jelenleg, és ugye így a WiFi része nem használható.

Köszi a segítséget mégegyszer! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#42786) treffort01


treffort01
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék, szájbarágósan :)
Adott egy Huawei HG8245H + thome optika. A huawei szépen működik az első lakásban, van wifi, minden. A 2 házba UTP-n átjön a net. Ott jelenleg egy ASUS RTN10 vanberakva a wifi miatt. Ez a router most működik, csak nem udok belépni a felületébe a 192.168.1.1 címen és nem is tudom resetelve sem megtenni. Semmire nem reagál, de működik valami csoda folytán. Ez az 1. gondom. Ki szerettem volna cserélni ezt a kütyüt egy Linksys WRT54Gs-re az erősebb wifi jel érdekében, ami korábban egy UPC-s rendszerben működött, de nem tudom életre kelteni. Itt a felhasználói felületre be tudok lépni, de hiába olvastam el jó pár leírást, nem tudom beállítani. köszönöm a segítséget előre is.

(#42787) treffort01 válasza treffort01 (#42786) üzenetére


treffort01
csendes tag

Annyit sikerült elérnem most, rátalálva itt egy leírásra, hogy a vezetékes net működik a Linksysen keresztül igaz úgy, hogy a WAN-ba kellett bedugnom a Huawei felől jövő UTP-t. (a leírás szerint ennek üresnek kellett volna maradnia, de úgy nem ment). Most még az a gondom, hogy a wifis telefon LG-G3 nem tudja lekérni az Ip címet. Valamit még módosítanom kellene?

(#42788) Gubek-Einste válasza treffort01 (#42787) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY van beállítva a másodlagos eszköz?
A használt wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Mit jelent, hogy nem tudod reset-elni az Asus-t?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42789) treffort01 válasza Gubek-Einste (#42788) üzenetére


treffort01
csendes tag

Igen, ez alapján csináltam meg a beállítást, a wifi 11-en van. De a mostani bejelenkezésre megint elszállt, így most az Asus megy megint. (az asuson íműködik a vezetékes net és a wifi is). Azért szerettem volna kicserélni, hogy legyen erősebb wifi jel. Hiába nyomok resetet az Asuson és ki-be kapcsolom, nem tudom az admin felületet megnyitni.

(#42790) Gubek-Einste válasza treffort01 (#42789) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak egy gép van vezetéken kötve az Asus-ra és semmi más amikor próbálod a beállítást?
Milyen LED-ek égnek?
Kapsz IP konfig-ot?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42791) saratt válasza bl4ze (#40166) üzenetére


saratt
csendes tag

Szia! Én is vettem egy ilyen konnektor. Hogy tudod mobilnetről kapcsolni?
Előre is köszi a válaszod!
Attila
06308656125

(#42792) bl4ze válasza saratt (#42791) üzenetére


bl4ze
veterán

A saját appjával mondjuk :)
[link]

Párosítod a telefonnal, wifi hálózatoddal és kész. Ennyi.

.:. bl4ze .:.

(#42793) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Lehet nem ide kapcsolódik,de hátha tudja valaki. Kamerát ie-en illetve egy programmal ( ivms-4200) tudjuk nézni,visszajátszani. Volt router cserénk tré-nél,wifiset kaptunk. Nem vagyok benne biztos,hogy azóta,lehet előtte már hibát írt ki a program,de nem tudom nézni az élő képet.
Get stream failed,begin reconnect hibát ír ki. Ez wifis gond lehet? 3 számítógéppel próbáltam ki,semmi. :(((

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#42794) Gubek-Einste válasza FIREBLADE78 (#42793) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Belső hálon van gond? Ha igen akkor lehet wifi-s is.
Hogy vagy kapcsolódva otthon?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42795) treffort01 válasza Gubek-Einste (#42790) üzenetére


treffort01
csendes tag

Csak egy gép megy az Asusról; az első 4 led világít és a 2-es, mert most oda van csatlakoztatva az egy gép. IP konfig nem jön elő.

(#42796) FIREBLADE78 válasza Gubek-Einste (#42794) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nálunk van 3 wifis router, van a tré által nem rég adott és 2db tp link ( 5-6k)
Nettel nincs gondom. I.Exp. minden oldalt behoz kivéve a kamerás oldalt ( 10 perc után betölti nehezen,de a kép megjelenéséig nem jutunk el),többi böngésző is megy.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#42797) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv! Az mitől lehet, hogy lassú a filemásolás wifin? Adott két gép (másoláshoz szerintem azért elég procival/rammal), mindkettőben TP-Link TL-WN725N (150Mbps) stick van, a router is TP-Link: TL-WR741ND. 1m-en belül van a három eszköz. Az internetem 16Mbps letöltést tud, azt ki is szolgálja a cucc, de ha egyik gépről a másikra szeretnék másolni, akkor 12Mbps környékétől nem megy feljebb a sebesség (nem fix limitált érték, mocorog pluszmínusz kettőt-hármat). Valami nem jól van beállítva, vagy ez ennyit tud? Mit nézzek meg?

(#42798) Gubek-Einste válasza spidersoft (#42797) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router gyakorlatban tud 40-50 Mbps-t ami megoszlik a két gép között mivel mindkettő a wifi-t használja. Ezenkívül az ilyen köröm piszok méretű antennás adapter is sokat ront a helyzeten. Fontos tényező még a környezet (szomszédok zavara) is.
Net sebességnek semmi köze a belső hálós másoláshoz.
Ezen javítani úgy tudnál, hogy kábelt használsz (1 méteres távolság teljesen felesleges a wifi-vel szendedés), esetleg jobb wifi képességgel rendelkező router-t és adaptereket szerzel be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42799) spidersoft válasza Gubek-Einste (#42798) üzenetére


spidersoft
senior tag

150 van ráírva, 40-50-től azért kicsit többet várna el tőle az ember, pláne hogy a tp-link azért, ha nem is valami nagy só, de otthoni használatra már egy megbízható szint :) Ezzel a kis dugóval nem fogom csak a router jelét, ha van itt valami ismerős laptopja, az fog egy darab szomszéd wifit, de azt is gyengén. Családi házban lakok, 30m-től közelebb biztosan másik adó, ráadásnak ezek a 45cm-es folyton vizes vályogfalak is jól lefogják a sugárzást... például telefonon se szokott lenni full térerő annak ellenére, hogy ha a falakat nem számítom rálátásom van a kb. 600m-re lévő adótoronyra. Net sebességének azért gondoltam, hogy köze van hozzá, mert az is ugyanazon a wifin jön, és a net-modem-router-stick-gép vonalon stabilan megvan a 16 megabit (ha normális helyről tesztelem, akkor a bitmeter2-ben szép egyenes a grafikon teteje), míg a gép-stick-router-stick-gép vonalon csak kb. 12, az is erősen ingadozik -- így nem a stick lesz a ludas, vagy ha az is gyenge, akkor nem 16 megabiten fog érződni. Létezik olyan nem-cisco router (=10.000 alatt...), ami tud tisztességes wifi sebességet?

A célom a wifivel az volt, hogy a mindenfelé szaladgáló nagyfeszültségektől a lehető legjobban leválasszam a gépeket. Viharban áramtalanítva vannak a gépek, ez eddig oké (errefelé óránként 2-3 kimaradás van olyankor, az meg nem használ a tápnak...), de a telefonhálózattól csak így tudom elszeparálni.

[ Szerkesztve ]

(#42800) csabyka666 válasza spidersoft (#42799) üzenetére


csabyka666
addikt

Sajnos a WiFi elméleti sebessége tényleg csak elméleti, a 150Mbps-t soha sem fogja tudni a gyakorlatban. Emellett amit a géped kiír a WiFi sebességére, az csak a link sávszélessége, a tényleges ettől jóval el fog maradni.

Ezzel én is szembesültem / szembesülök, hogy reklamálnak az emberek, mert nem tudja a ráírt értéket. Igen, valóban átvágásnak tűnhet, pedig nem az, laboratóriumi körülmények között rendben van, a gyakorlatban közel sem hozza az elvárt sebességet...
A marketing szerintem az lehet benne, hogy gyakran csak 10-20Mbps-os netek megosztására használják az emberek ezeket a SOHO routereket, oda meg elég, sose veszik észre, hogy nem tudja a maximumot.

Egy példa. 60Mbps internet, 54Mbps routerrel a routertől pár méterre 18-20Mbps-t mérek, de nagyon jó érzékkel kell rendelkezni ahhoz, hogy valaki böngészés közben (YouTube, Facebook, olvasgatás) észrevegye, hogy a netsebesség harmada jön csak át. Őszintén, egy 5Mbps-os net bőven elég mindenre, kivéve a letöltőhuszárokat, de azoknak a gigabites is kevés.

Annyit még megtehetsz, hogy kicsit távolabb viszed az eszközöket a routertől, ne egy kupacon legyenek, mert az is egy tévedés, hogy ha 0 távolságra vannak, akkor gyorsabb lesz. A WiFi antenna tórusz alakban sugároz, látható, hogy közvetlenül az antenna mellett gyakorlatilag nincs is lefedettség.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.