Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42651) kali válasza Runner_fxr (#42650) üzenetére


kali
legenda

szia,

több tényező függvénye, letöltésnél nem csak a sebesség számít, torrent és társai esetén például a viszonylag lomha letöltés is lehet problémás, ha nagyon sok szálon fut.
milyen eszközhöz (router, hgw...stb.) csatlakozik a t4uh?

Edenyke; szia, asztaliba kérdéses az ilyen (jellemzően notiba szánt) wifi modul, nem egyszerű jól megoldani az antennázást, bár átalakítgatással is kivitelezhető; link, de figyelni kell a megfelelő antenna tekintetében.
a felsoroltak közül az ac képes 7265 lenne a legjobb - van abból is csak n szabványos.
minimum két antenna van/kell az 1*1:1 mimo képes modulokhoz is.

[ Szerkesztve ]

(#42652) Runner_fxr válasza Runner_fxr (#42650) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ennyire bizonytalan lenne ez a wifi kapcsolat?

kali : UPC adta a routert, 2,4 és 5ghz-et is tud, de szerintem nem egy komoly darab, antennája sincs.
Egyébként valóban a torrent töltésnél van gondom, most kipróbáltam úgy, hogy lekorlátoztam még jobban a letöltést akkor azért megy youtube is.

Ettől függetlenül meg vagyok elégedve a tp-link adapterrel, mert ahhoz képest hogy a felső szinten van a gépem, elég szép sebességet tud, csak amikor elindul a torrent akkor lassul be minden más.

[ Szerkesztve ]

(#42653) kali válasza Runner_fxr (#42652) üzenetére


kali
legenda

a t4uh jó típus, én is szoktam javasolni.
a youtube pláne fogékony a mellette párhuzamosan futó húzós letöltésre, erre még a wifi is rátesz picit, ott azért korlátozottabbak a képességek, mint egy jó kábeles kapcsolat esetén, illetve az eszközök is úgy vannak tervezve, hogy (túl)terhelés esetén a wifi kapcsolat kárára vesznek vissza a teljesítményből és a kábeles kapcsolatot preferálják.
a (belső antennás) szolgáltatós eszközök nem az erős hardverükről híresek, ez is szerepet játszhat - akár közvetve - a dologban.
annyit érdemes kipróbálni, hogy minden eszközön engedélyezni a wmm opciót, előnyben részesítve a multimédiás forgalmat.

[ Szerkesztve ]

(#42654) Zirowe válasza kali (#42651) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szia, a felsorolt kártyák már mind megvannak, szóval 7265-ből nem szeretnék csak n-eset beszerezni.

Egyébként így néz ki most:

A router amúgy a másik szobában van.
Elvileg találtam hozzá mhf4 csatlakozós pigtailt, ennek jónak kéne lennie hozzá, nem?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#42655) kali válasza Zirowe (#42654) üzenetére


kali
legenda

igen, az az átalakító jónak tűnik hozzá.
a külső antenna milyenségére kell figyelni, de látni/érzékelni fogod, ha nem okés.

(#42656) Zirowe válasza kali (#42655) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszönöm. :R:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#42657) Runner_fxr válasza kali (#42653) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszönöm a választ! A wmm opciót hol tudom beállítani? Nem igazán találkoztam ilyennel.

(#42658) kali válasza Runner_fxr (#42657) üzenetére


kali
legenda

a wifi modul speciális beállításaiban, illetve a router/hgw wifi beállításaiban van, ha adott.

(#42659) szabog4


szabog4
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Egy kis segítségre lenne szükségem!
Nem tudom hol lehet a gond. Lekódolt wifi-t az asztali pc kábelen veszi, telefonok wifin veszik, viszont laptop kódbeírás után sem csatlakozik wifin, csak kábelen át.

Barátomnál is előjött ez a probléma, engem nem zavart, ezért nem foglalkoztam vele, de most csak rákérdezek, mert nem tudok segíteni ebben a kérdésben nekik! Nekem T-s netem van 13mb-os (elvileg, 3,1mb/s tölt), barátomét most nem tudom, de, ha fontos rákérdezek!

2 laptoppal és 1 notebookal próbált. Leveszem a kódot wifiről, akkor egyből csatlakoznak!

Válaszotokat előre is köszönöm!

HUN_Thorpedo

(#42660) kali válasza szabog4 (#42659) üzenetére


kali
legenda

szia,

a wifi modul és az oprendszer típusa lehet például szempont, mert bizonyos (régebbi) eszközök és oprendszerek nem kezelik a wpa2 titkosítást, bár ehhez eléggé vissza kell menni az időben, úgy az xp s2 idejére.

(#42661) szabog4 válasza kali (#42660) üzenetére


szabog4
aktív tag

Egyik laptop WIN7 32bit
Másik laptop WIN7 64bit
Netbook win7 32bit

Wifi modulnak utána nézek holnap.

HUN_Thorpedo

(#42662) boss16


boss16
csendes tag

Sziasztok!
Megpróbálom újra. A következő a problémám. Adott egy TP-Link TL-WR743ND típusú router, amelynek LAN portjára van kötve egy DUNE médialejátszó. A router acces point (bridge with AP) módban WIFI-vel szeretném összekötni egy FritzBox 3490-es routerhez kapcsolódó hálózathoz. A TP-Link-en az IP kiosztás manuális, a FritzBox látja is az AP-t és a DUNE-t, de ennyi, a megosztott tartalmakat nem látom a médialejátszón. Ahová eddig eljutottam a probléma talán az lehet, hogy a FritzBox és az eddig hozzá kapcsolt eszközök mindegyike egy tartományba (OTTHON munkacsoport) tartozik, azonban sem a TP-Link, sem a DUNE nem tartalmaz olyan beállítást ahol elz lehetne beállítani. Érdekes viszont, hogy ha kábellel kötöm össze (ez csak ideiglenes megoldás) a FritzBoxot és az AP-t, akkor a probléma megoldódik és a DUNE mindent lát a hálózaton. Tud valaki segíteni, hogy mi lehet a gond a WLAN kapcsolattal, illetve, hogyan lehet az új eszközöket a meglévő tartományba felvenni. Köszi a válaszokat.

(#42663) klaca1978


klaca1978
tag

Sziasztok!

Adott két privát hálózat: 192.168.64.xx és egy másik 192.168.80.xx ami egy wifi hálózat. A két hálózat egy router-en van. (Cisco 892FSP) A tartományok közötti átjárhatóságot szeretném megvalósítani. Eddig a vnc tökéletesen működött, de most a fent wifi hálózat lett beiktatva, amihez sajnos nem sok hozzáférésem van. Dashboard felületen portátirányítási lehetőségem van semmi más.
Amit tudni lehet:
192.168.64.xx maszk: 255.255.255.0 átjátó: 192.168.64.254 másik: 192.168.80.xx maszk: 255.255.240.0
átjáró: 192.168.95.254 (ezt mondjuk nem értem miért nem 80 a harmadik oktet, talán +dhcp)
Sajnos nem tudok hozzáférni, és megnézni mert tiltva van, csak a portátírányítás van. Lehet kicsit off -os, de végül is wifi-t érint, nem talált megfelelő topikot.
Meg lehet oldani, hogy a két alhálózati között kapcsolatot?. Elég lenne ha a vnc portját engedélyezni 80-as tartományon?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#42664) Gubek-Einste válasza boss16 (#42662) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kliens módban nem próbáltad még?

#42663 klaca1978
Inkább ITT érdeklődjél ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42665) #99546112


#99546112
törölt tag

Üdv!

Lenne egy amatőr kérdésem 😀
Namost nekem upc-s netem van és a modem beállításainál, lehetőség van a 2,4-5Ghz-es csatornákra. Nekem alapból 2,4-re van állítva. Beállítottam 5Ghz-re kíváncsiságból iPhone 6S-en mértem egy sebességet.
2,4:85Mbps
5Ghz: 110Mbps (szerintem több is lenne, csak a szerver amin mértem elég instabil volt, ugrált a sebesség)
A kérdés az, hogy ha én átállok 5Ghz-re, akkor mi hátrányom származnat belőle? Van pár eszköz 1-1 régebbi tablet és telefon, amik n-es szabványra képesek, akkor ugyanúgy mennének 5Ghz-en, ergo visszafelé kompatibilis, vagy azok csak 2,4-en fognak menni?! Ez nem tiszta csak számomra. A többi eszköz ac képes, az nem téma.
Köszi a helpet! 😊

(#42666) mezis válasza #99546112 (#42665) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A régebbi eszközök csak 2,4 GHz-en működnek.
Erről könnyen meggyőződhetsz ezen programok valamelyikével miközben a WiFi AP-d 5 GHz-en működik.

mezis

(#42667) #99546112


#99546112
törölt tag

Köszi!

(#42668) boss16 válasza Gubek-Einste (#42664) üzenetére


boss16
csendes tag

Köszi, már próbáltam. Megpróbálom az ajánlott linken.

(#42669) CSorBA


CSorBA
őstag

Sziasztok,

adott egy T-home-os gyári router/modem, illetve a ház másik végében egy sima swich. Utóbbihoz szeretnék egy olyan eszközt kötni, aminek a segítségével wifit szórhatok ott is. De szeretném továbbra is, hogy az IP címeket a T-home routere ossza. Ilyenkor mi kell nekem, Access point?

(#42670) kali válasza CSorBA (#42669) üzenetére


kali
legenda

szia,

az is megfelel, de akár egy router is beállítható adott módon.

(#42671) CSorBA válasza kali (#42670) üzenetére


CSorBA
őstag

Köszi a gyors választ, általában minden router beállítható vagy érdemes azért utánajárnom?

(#42672) kali válasza CSorBA (#42671) üzenetére


kali
legenda

mindegyik, dhcp kikapcsol...stb., semmi extra.

(#42673) krealon válasza CSorBA (#42671) üzenetére


krealon
Topikgazda

"általában minden router beállítható vagy érdemes azért utánajárnom?"

Minden otthoni WiFi router kepes AP / Switch modban mukodni.

(#42674) CSorBA


CSorBA
őstag

Köszi mindkettőtöknek!

(#42675) Williams


Williams
aktív tag

Sziasztok!

Segítség kellene. Windows Vista, wi-fi-s hálózatra kellene csatlakozni de úgy, hogy proxy-t kellene megadnom a net eléréshez. Hol tudom beállítani a Vistaban wi-fi-hez a proxy-t? Nem találom...
Köszönöm előre is...

(#42676) krealon válasza Williams (#42675) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Windows Vista, wi-fi-s hálózatra kellene csatlakozni de úgy, hogy proxy-t kellene megadnom a net eléréshez. Hol tudom beállítani a Vistaban wi-fi-hez a proxy-t? Nem találom..."

A proxy beallitasokat az "Intenet beallitasok" kozott tallaod.
Semmi koze ahhoz, hogy Wifi, vagy nem Wifi.

(#42677) HF77


HF77
senior tag

üdv
segítsetek légyszi!!
vettem egy TP-link AC750 range extendert....összedugtam a laptopommal, wifin csatlakoztam a tplink oldalra...configuráltam ahogy a leírásban is szerepel(képpel ellátott nagyon kis korrekt útmutató van amúgy hozzá), net még sincs!!! wifi jel mellet felkiáltójel van!!
az eszközt látom, minden led világít rajta, jel a plafonon, de internetkapcsolat nincs!!
mit ronthatok el!!
már háromszor reseteltem, de semmi... :O
köszi aki tud segíteni!!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#42678) mezis válasza HF77 (#42677) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Így állítsd be.

mezis

(#42679) HF77 válasza mezis (#42678) üzenetére


HF77
senior tag

nekem az a beállítás már "kínai"...
amit a gyári beállítás ír, az akkor nem ok..,?! lényegesen egyszerűbb!!
sajna nem vágom ezeket a dolgokat!! :(

azért köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#42680) mezis válasza HF77 (#42679) üzenetére


mezis
nagyúr

Mit, mire állítottál ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#42681) HF77 válasza mezis (#42680) üzenetére


HF77
senior tag

én innen az 1-től-10-ig lévő pontot csináltam végig....mást is be kellene állítani..?? mert amit adtak hozzá használati útmutatóban sincs egyéb...

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#42682) mezis válasza HF77 (#42681) üzenetére


mezis
nagyúr

Mi a típusa a WiFi routerednek ?

mezis

(#42683) HF77 válasza mezis (#42682) üzenetére


HF77
senior tag

jó kérdés, fejből most nem megy...céges routerről van szó....ott próbáljuk a jelet növelni!!
holnapra tudok mondani típust! annyit tudok hogy valami ups -es ketyere..

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#42687) HF77 válasza mezis (#42682) üzenetére


HF77
senior tag

cisco 2,4ghz
model: EPC3925

ezen keresztul fut a net!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#42692) mezis válasza HF77 (#42687) üzenetére


mezis
nagyúr

Állítsd be a LAN IP címet, tedd OFF-ba a DHCP-t, ahogy az a korábbi link-ben írva vagyon.
Aztán "Connecting to Existing Network".

mezis

(#42697) tthom


tthom
senior tag

Hi,

tudnátok mondani még routert-aminek van beépített rendes Repeater módja az Asus RT-N12 D1-en kívül? Próbáltam keresni, de csak univerzális repeater módja van a legtöbbnek, amit körülményesebb beállítani..

Thx!

(#42698) bl4ze


bl4ze
veterán

Wifi mizéria : kérem segítsetek,nekem már ötletem sincsen,lehet ti rájöttök mi va baj: új helyre költözök és rendeltem egy kábelnetet 30Mbit, Telekom kötötte, ExterNet a szolgáltató. Egy Cisco EPC3925 modem,router van hozzá, ezt hozta a Telekom. Egy Lenovo B590 laptoppal használnám, a laptop viszonylag új, 1 éves más hálózaton semmi baj vele,stb.. A jelenség : lan kábellel a speedtest 29-31Mbit/sec, mobiltelefonon szintén 30Mbit/sec, de ahogy a laptopon a chrome alatt indítok speedtestet, vagy ftp-vel töltenék le akkor a letöltés, speedtest 6-9Mbit/sec/re esik le a 29/31 helyett ami máshogyan megvan. Ahol most még lakom ott is 30Mbit van, VDSL ott is kihozza WIFI-n a maximumot a laptop, 3100kb/sec letöltés. Az új helyen, a kábelnetre is megegyező SSID és a password is, így egyetlen telefont, gépet, tabletet sem kell átírni, minden azonnal konnektál a hálózatra.
Win7 Professional van a gépen, a wlan kapcsolat beállítva "home"-ra, default beállítások,ahogyan a mostani lakhelyemen is,mégsem tudja letöltéskor,speedtestkor csak a tényleges sávszélességet, csak töredékét.

Nem tudom mi lehet, Ötlet ?? HEEEEEEEEEEEEEELP :W

.:. bl4ze .:.

(#42699) HF77 válasza mezis (#42692) üzenetére


HF77
senior tag

köszönöm :R :R

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#42700) Intruder2k5 válasza bl4ze (#42698) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.