Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42301) mezis válasza Zozicsek (#42296) üzenetére


mezis
nagyúr

A DAP-1160-asnak a tápegysége néha kikapcsolt. Elkót cseréltem benne, azóta működik.
A többi eszközhöz nem volt még szerencsém. Egy TP.Link WR941ND-t használok még repeter üzemmódban OpenWrt fw.-el. Nem volt egyszerű ennek az üzemmódnak a beállítása de az OpenWRT fórum segítségével sikerült. Azóta rendben működik.

mezis

(#42302) atosz válasza atosz (#42300) üzenetére


atosz
őstag

Most én vagy nagyon tudatlan vagyok (sok mindenről ezt tudom magamról :D ) vagy csak nagyon nem értek valamit, vagy néhány gyártó hülyének nézi az embert!? (Ez utóbbi nyilván így van, inkább költői a kérdésfeltevés...)

Bocs, ez nem feltétlen WLAN, de innen jutottam ide...

Folytatva az előzőeket, rátaláltam pl. egy ilyen kütyüre: [DIR-518L Wireless AC Mobile Cloud Companion]
Ezt írja:
802.11 a/b/g/n/ac Wireless LAN, up to 600 Mbps
majd ezt:
WAN 10/100 Ethernet port

További Ethernet port nincs is rajta. Na most mire megyek ezzel? Hiába tud 600 elméleti Mbits-ot, ha csak 100-ason kapcsolódik tovább? Nem teljesen értem. Vagy több wifi eszköz összekapcsolására találták ki vagy mire? Vagy tudja, csak én vagyok nagyon félretájékozott?

(#42303) kali válasza atosz (#42299) üzenetére


kali
legenda

amennyiben meghatározott netes sebességet (is) akarsz továbbítani (wan irányból) wifi útján, úgy elvárt az is, hogy a wan <-> lan sebesség is tudja azt, tehát a 10/100 Mbps wan és/vagy lan portokkal szerelt típusok nem jók, illetve azok sem, amik bár gigabites wan és lan portokkal vannak szerelve, de a hardver miatt kevesebbet tudnak az elvártnál wan <-> lan/wlan irányban, mert azok hiába tudnak gyorsabb wifi/wlan sebességet, az csak a wlan <-> wlan irányban lesz adott, tehát a routerre wifi útján kapcsolódó eszközök között, wan és lan felől már wlan irányban sem.

[ Szerkesztve ]

(#42304) atosz válasza kali (#42303) üzenetére


atosz
őstag

Huhh, ezzel most kicsit összekavartál. Talán értem, de nem vagyok benne biztos. :)

Közelítsük meg onnan, hogy mi az ami adott:

1 Telekomos router, modem, ahogy nevezzük, ami tud GB-es WAN-t, LAN-t és sztem max 150mbit-es WiFi-t:
D-Link DCM 704

1 TP-Link router, ami 10/100-as és 300Mbits a wifi: TP-Link TL-WR841N
Jelenleg a Telekomos DLINK csodán jön be az internet és onnan jön át erre a TP-Linkre, és erre van ráaggatva minden.

1 NAS (GB-es)

1 Apple TV 3 (úgy emlékeztem, hogy GB-es, de csak 10/100BASE-T Ethernet network (vagy N-es wifi))

1 Telekomos box (felvevős, tekergetős) => nem tudom

1 laptop, amiben jelenleg 300mbits-et tudó kártya van (Intel N 6235 ... de ha kell, updatelem AC-re.

És van még másik laptop, tablet, telefonok, ilyenek, de azok most nem érdekesek.

Azt hittem, hogy ATV is gigabites, de nem az, gondolom elég ez neki így is bőven. Viszont szeretném minél gyorsabb adatkapcsolattal elérni a NAS-t a wifin. Gyanítom, hogy most visszafogja a TP-Link 10/100-as vezetékes kapcsolódása.

Holnap igyekszem kipróbálni, ha mindent rádugok a DLink-re, csak félek, hogy nem lesz stabil. Ha ott látok fejlődést, akkor lehet beiktatnék egy AC-s routert/AP-t és kicserélném a laptopban a kártyát.

Mit ajánlanátok kihozni a fentiekből a legköltséghatékonyabban vagy átdugdosással?

(a laptopról a kábeles kapcsolat nem játszik sajna :( )

(#42305) Gubek-Einste válasza atosz (#42304) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2,4 GHz-n egy N300-as linken kb 80-100 Mbps a valós átviteli sebesség, természetesen a körülményektől függően, 5 GHz-n kicsit több is lehet.
Talán a következő felállással lenne érdemes próbálkozni:
A D-Link HGW menjen 5 GHz-s módban ha tud, a TP-Link AP módban 2,4 GHz-n (máshogyan nem is tud), a NAS és az IPTV box a D-Link-re csatlakozzon kábellel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42306) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Sziasztok.Olyan kérdésem lenne hogy a gépemet egy 10 méterel arrébb szeretném vinni a munkahelyemen,ahol úgy netezek hogy nyilvános hotspotot az ablaknál betudom fogni.Jó a jel ott filmet tudok simán nézni,szóval ott jó minden.Ha arrébb viszem és veszek egy aktiv usb kábelt egy 10 méteresset akkor a jel ugyan olyan erős lesz,ugyan olyan gyors lesz a net?Az usb s tplinket ugyan oda tudnám rakni ahol most jó minden és a 10 méteres kábelon jönne a másik szobába a net.Jó ez így?Üdv.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#42307) Gubek-Einste válasza Pécsi gyerek (#42306) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha megfelelő minőségű a kábel akkor nem lesz gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42308) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Köszi a választ.Olyan 3-3,5 ezer között néztem a legolcsobbakat.Azok is jól használható darabok vagy felejtős?Mire érdemes ilyen vásárlásakor odafigyelni?A vastagabb kábelu az jobb stb?

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#42309) atosz válasza Gubek-Einste (#42305) üzenetére


atosz
őstag

Nos, kipróbáltam több dolgot is, és egyértelműen jelenleg a szűk keresztmetszetem a 10/100-as vezetékes kapcsolódás, amit gondoltam is.

A DLink-en a wifi sajna 5-6 MB/seccel másolt (kb 70-80, néha 144 mbits-t írt ki a kapcsolatra). Kábelen viszont ment az átlag 70MB/s, a max sebesség 85MB/sec körül volt, azaz működött a gigabit kábelen, de a wifije meg egyszerűen gyenge.

A TP Link-en keresztül ha kábelen csatlakoztam csontra ugyanaz volt a sebesség mint a wifivel, azaz max 11.3MB/sec, ebből gondolom, hogy a wifi tudna többet is, ki is írja a 300mbits-es kapcsolódást, de a valóságban nem tudom kihasználni.

Ergo visszatettem mindent ahogy volt...

Én csak azt nem értem, hogy mire jók azok az eszközök, ami AC-s ugyan, de vezetékesen csak 10/100.... mint amit legutóbb be is linkeltem??

(#42310) mezis válasza Pécsi gyerek (#42308) üzenetére


mezis
nagyúr

A legjobb lenne kipróbálni azt, hogy működik-e vele az adaptered. (Tud csökkenni az 5V a hosszú kábelen.)

mezis

(#42311) Fiend


Fiend
csendes tag

Fiend
(újonc)

Sziasztok!
A következő problémával kerültem szembe egy új RT-N56U B1 router beüzemelésekor.
Minden frankón működik az összes gép megtalálja a 2,4 és ahol van az 5 GHz-es hálózatot és csatlakozik is kivéve egy samsung WiFi-s klímát.
A beállításoknál minden ugyan úgy állítottam be szerintem mint a régi Netgear routernél de hiába adom meg a hálózati jelszót az klima nem hajlandó csatlakozni a hálózathoz. Vissza raktam a netgear-t és simán működik így a klíma hibája kizárva. Az új routeren nincs beállítva mac szűrés.
A netger-nél WAP2-PSK (AES) titkosítás van van beállítva. Az Asus-nál nem találtam pont ilyent csak WPA2- Personal-t és ott az AES-t De ez szerintem ugyan az
Az asus-on már kikapcsoltam minden védelmet, csak a hálózat titkosítás maradt. A logokbansem látszik, hogy miért dobja el a csatlakozási kérdést a router.

Egyszerűen nem jövök rá, hogy miért nem hajlandó csatlakozni a hálózathoz.
Esetleg valami ötlet? Szeretném megtartani az Asus-t mert minden másban sokkal többet tud és gyorsabb is de ha nem megy a klíma távvezérlés akkor vissza kell raknom a régit.

Legyen egy jó napod! Mosolyogj!

(#42312) Intruder2k5 válasza Fiend (#42311) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A csatornát állítsd fixen 1-11 közé valahova.

(#42313) Pécsi gyerek válasza mezis (#42310) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Szóval nem biztos hogy ugyan olyan lenne a jel erősség?

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#42314) Gubek-Einste válasza atosz (#42309) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mint írtam: 2,4 GHz-n egy N300-as linken kb 80-100 Mbps a valós átviteli sebesség, természetesen a körülményektől függően, 5 GHz-n kicsit több is lehet. Ezen nem változtat sokat az sem ha gigabites LAN portok vannak az eszközön, jó annyit igen, hogy lehetséges lesz a 100+ Mbps is de alapvetően akkor ennyi lesz az elérhető sebesség.

#42313 Pécsi gyerek
Pontosan.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42315) kali válasza atosz (#42309) üzenetére


kali
legenda

amit korábban is írtam; arra jók, hogy a routerre kapcsolódó wifi (ac) eszközök egymással adott gyorsabb sebességgel tudnak forgalmazni.
nincs mindenkinek gyors internet a lakásban, így elég a 100 Mbps wan <-> lan/wlan kapcsolat a net szempontjából, de ha a routeren keresztül wifi kapcsolton kommunikáló munkaállomások között fájl másolása vagy hasonló feladat történik, akkor már jól jöhet a gyorsabb wifi kapcsolat, aminek nincs köze a netes, így a wan <-> lan/wlan sebességhez.

(#42316) drnet


drnet
aktív tag

Sziasztok!

Az a problémám, hogy a wifi jelem nem ér el a telkem végéig, csak kb. a feléig. A routert nem tudom máshol elhelyezni. Próbáltam másik routerrel, de minimálisan lett csak jobb a jel (2-3 m). Találtam egy ilyet. Ez vajon jó lehet? Valamint be lehet azt állítani ezen valahogy, hogy csak az én roterem továbbítsa, a szomszédokét ne?
Köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#42317) Gubek-Einste válasza drnet (#42316) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak egyetlen wifi hálózatot fog kiterjeszteni, azt amelyiket beállítod.
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél. Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá. Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Milyen az elsődleges router típusa? (csak érdeklődés miatt kérdezem)

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42318) drnet válasza Gubek-Einste (#42317) üzenetére


drnet
aktív tag

Nem tudom, hogy milyen a router típusa. A T-home adta a szolgáltatáshoz ingyen. Először azt hittem, hogy ezért gyenge a jel, de egy kollégám TP link routerével kipróbáltam (ami ráadásul nem is a gyári antennával volt, hanem valami erősebbel), de alig volt erősebb a jel.
Amit linkeltem nézted? Ez külső antennás. Egyébként kb. 2,5 m-en lenne bedugva egy kültéri dugaljba, de tető alatt. Így néz ki a dolog:

A baloldali téglalap a ház. Abban a kör a router. Ez kb 1 m magasan van. A jobboldali téglalap a garázs. Annak a külső részén a kör a repeater helye 2,5 m magasan.

(#42319) Gubek-Einste válasza drnet (#42318) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amit linkeltem nézted? Ez külső antennás.
Néztem de neki sincsen valami komoly antennái.

Egyébként kb. 2,5 m-en lenne bedugva egy kültéri dugaljba, de tető alatt.
Kültérre kültéri eszközt használunk mert a működési paraméterei (hőmérséklet/páratartalom) mások a beltéri eszközöknek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42320) drnet válasza Gubek-Einste (#42319) üzenetére


drnet
aktív tag

OK-ok.
Végül is amit ajánlottál, alig drágább, mint amit Kínából rendelnék. Erre legalább garancia is van.
Beltérre be tudom rakni a garázsba.
Köszönöm a segítséged!

(#42321) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
[#42279]
[#42289]
a feintiekre valaki? :)
Köszönöm! :R

(*)(*)

(#42322) Mr Dini válasza Angelotti (#42321) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nálam egy rossz lemezképpel volt ilyesfajta gond. Sajnos az eredeti win telepítőt nem talátam meg, ezért leszedtem egy eredetinek látszót, de kiszedték belőle a wifi varázslót. Ugyanez volt, h látta a wifiket, de ha rámentem a csatlakozás gombra, akkor kidobta az ablakot... Gondoltam a driver nem lehet hibás, ezért kerestem vmi programot, ami átveszi a wines varázsló szerepét és a winpe lemezben találtam egy PEnetwork nevű programot. Az nagyon szépen beállította a wifit! Csak azóta meglett az MSDN lemez. :D

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#42323) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Van egy raspberry pi -m amire most rá lett téve egy tp-link wn723n wifi stick, amit 150Mbps-es. A router a másik szobában van, cirka 4-5 méterre. Működik is, de akad.
A router egy Asus RT-n15U Tomato firmware-el.

A tünet az, hogy a film indulásakor nagyon akad, majd ahogy "belejön", egyre kevésbé, de időnként egy-két másodpercre akkor meg meg akad. Van valakinek ötlete, hogy lehetne kiküszöbölni?

Az eszközöket már mozgattam. Az érdekesség még, hogy Tomaton-n nézve, ha ki van kapcsolva a tv, akkor a 723n-nek a jelerőssége 90 felett van, ahogy bekapcsolom a tv-t, leesik 40-re.

Wifi beállítások:

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#42324) V.Stryker válasza V.Stryker (#42323) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Még annyi kiegészítésként, hogy most ugyanezen szobából notival wifi-n netezek, persze max térerő van, de a lényeg, hogy nem befolyásolja a filmlejátszást, nem akad többször.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#42325) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.

Van egy TP-Link tl-wr2543nd routerem ami 192.168.0.1-el volt elérhető,de egyik pillanatról a másikra nem működött.A wifi jelet sugározta csak az internet visszajelző nem világít ezért nyomtam egy resetet rajta,de nem reagált semmire ezért a routeren belül csináltam egy gyári visszaállítást és azóta sem a 192.168.0.1-en sem a http://tplinklogin.net -en keresztül sem tudom elérni a router-t.
Ennyi volt a router és kuka vagy van még valami trükk amivel hozzá lehet férni és életre lehet kelteni?

(#42326) kali válasza Dzsabba (#42325) üzenetére


kali
legenda

szia,

a 192.168.1.1 sem jó?
wifi esetén a tplinkwifi.net címen próbáltad?
más típusú böngészővel és/vagy inkognitó módban, bővítmények nélkül sem okés?

[ Szerkesztve ]

(#42327) Gombinyó válasza Dzsabba (#42325) üzenetére


Gombinyó
őstag

Köss rá lanon egy eszközt és nézd meg kap-e IP címet, ha kap akkor az átjáró lesz a router címe. Gyári beállításokon mennie kéne a DHCP szolgáltatásnak.

(#42328) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Végig próbáltam mind a három lehetőséget amt javasoltatok,de nem reagál semmire.
Sem az internet vissza jelző nem világít sem a lan portok akármelyikbe is dugom a lan kábelt.
A power világít a wifi jel villog, egy pendrive-ot is dugtam bele arra is reagál.
Esetleg van még valami?

(#42329) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Nyomtam rajta még egy resetet és most már nincs jelszó a gyári wifi beállításához.Rá tudtam csatlakozni egy táblagéppel a tplinklogin.net-en keresztül. Itt viszont meg is állt a tudomány.
Tudtok segíteni hogy mit is kellene itt csinálnom,hogy újra működjön?

(#42330) Intruder2k5 válasza V.Stryker (#42323) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

És miről mire játszod le a filmet? A RasPi ossza meg WiFi-n, és egy másik WiFi-s eszközön nézed? Közben mások is használják még a WiFi-t? Telefon, noti?

inSSIDer nézted már a környezetet?

Az Advanced -> Wireless -> Transmit Power milyen értéken van?

(#42331) V.Stryker válasza Intruder2k5 (#42330) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Egy synology nas van, ami gigabites vezetékes hálózaton van a routerre csatlakoztatva.

Ugyanúgy akad HD film és sima 1 gigás avi esetén is. Az akadást nem befolyásolja ha a notin wifivel böngészek, esetleg letöltök egy 100 megás fájlt.

Most az rpi-t eltettem egy fél méterre a tv-től, hogy ne árnyékolja le, de nem oldotta meg.

A Transmit Power 42-es értéken van.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#42332) Intruder2k5 válasza V.Stryker (#42331) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt nyugodtan felnyomhatod 100-ra, itthon annyi a megengedett, Tomato-ban alapból elég alacsony szokott lenni, van ahol csak 17mW. Az Advanced -> Wireless -> WMM aktív nálad? Esetleg megpróbálhatod alatta a No ACK opciót Enabled-re tenni, hátha gyorsul valamelyest a dolog.

Egyéb ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#42333) Mr Dini válasza Intruder2k5 (#42332) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Én is keveslem azt a 42-t, amit alapból adott a Tomato egy rt-n12d1-en. Ha feltolom 100-ra, akkor nem lesz baja a routernek? Illetve egészségre hogy hat?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#42334) Intruder2k5 válasza Mr Dini (#42333) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még 200-nál sem lesz baja. Mennyire egészséges? Szerintem ennek abszolút semmilyen hatása nincs, általában véve nem a router antennái közé téve a fejed vagy egész nap, vagy egész éjjel. Ezzel szemben a mobilod, ami ennek a teljesítménynek a többszörösét tudja, lévén nem 8-10 métert, hanem akár 8-10km-t kell áthidalnia, a fejedhez nyomva tartod hosszabb időn át, vagy éppen a zsebedben van egész nap.

(#42335) And válasza Mr Dini (#42333) üzenetére


And
veterán

(Baja nem lesz, viszont maximumra feltolni egy soho-router teljesítményét 3rd-party firmware-rel két okból sincs sok értelme: egyrészt maga a hardver valószínűleg nem tud akkora adóteljesítményt adni, amekkorát a webfelületen be tudsz írni. Másrészt ha túlvezérled a PA- /teljesítményerősítő-/ fokozatot, akkor akár ronthatsz is az átvitelen, mivel a kimeneti jel torzulhat, több csomaghibát eredményezve. Ez természetesen hardverfüggő, de ha belegondolsz, egy sima audió erősítő teljesítményét sem tudod úgy növelni, hogy akármekkora meghajtó jelet küldesz a bemenetére: ha eléred a kivezérelhetőség határát, akkor a végfok 'vágni' kezd, vagyis onnantól kezdve erősen torzít.)

(#42336) Mr Dini válasza And (#42335) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Köszi mindkettőtöknek!

Akkor mennyire érdemes tenni? A 100 jó?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#42337) Intruder2k5 válasza Mr Dini (#42336) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 100mW még tuti jó, a gyári értéke 19.5dBm, ami 89.125mW.

(#42338) Mr Dini válasza Intruder2k5 (#42337) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Rendben! Feltettem 89-re, még ezzel is érezhetően gyorsabb és nagyobb hatótávú lett a net! A 16-os ping leesett ~10-re! :Y

Köszi! :R

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#42339) Gubek-Einste válasza V.Stryker (#42331) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezzel az adapterrel sok jóra nem lehet számítani, ilyen semmilyen méretű beépített antennával nem érdemes foglalkozni. Legalább egy normál méretű stick kellene de az lenne a legjobb ha külső antennás típust vennél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42340) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

wifi repeater-t szeretnék.
Nagy családi házban lakunk és az emeleten illetve az udvaron már nagyon gyenge a jel.
Jelenleg TP-LINK TL-WDR4300-as routerem van.
Ebay topikban egyik user nemrég vett egyet és meg van vele elégedve, [link].
Itthon mennyiért lehet normális minőségűt kapni, illetve mi az ajánlott, érdemes lehet ali-ról azt megrendelni?

(^)(>.<)(^)

(#42341) Fiend válasza Intruder2k5 (#42312) üzenetére


Fiend
csendes tag

Sajnos a fix csatorna nem oldja meg a problémát!
Annyit sikerület haladnom a kérdésben, hogy ha kikapcsolom a Router gyári tűzfalát akkor csatlakozik a klíma a WiFi hálózathoz. Ha bekapcsolom a tűzfalat és utána újra indítom a routert akkor már nem tud csatlakozni.
Sajnos a rendszer napló nem túl informatív abban a kérdésben, hogy valamit miért utasít el a tűzfal. :-(
Ennyi látszik mikor nem sikerül csatlakozni:
Jan 1 00:10:41 kernel: Rcv Wcid(2) AddBAReq
Jan 1 00:10:41 kernel: Start Seq = 00000000
Jan 1 00:10:41 kernel: AP SETKEYS DONE - WPA2, AuthMode(7)=WPA2-Personal, WepStatus(6)=AES, GroupWepStatus(6)=AES
Jan 1 00:10:41 kernel: Rcv Wcid(2) AddBAReq
Jan 1 00:10:41 kernel: Start Seq = 00000000

Viszont ha sikerül csatlakozni a kikapcsolt tűzfallal akkor sem látszik semmi!:-(
Azért jó lenne bekapcsolni a tűzfalat ha már van benne. Csak tudnám mit kéne engedélyezni, hogy ez a klíma is tudjon csatlakozni.
Üdv.

Legyen egy jó napod! Mosolyogj!

(#42342) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Adott egy lakás WiFi jel. Egy laptop és egy asztali gép WiFi nélkül.

Tudok-e olyat csinálni, hogy laptoppal felcsatlakozok WiFi vel a netre, és ezt valahogy LAN kábelen tovább küldöm az asztali gépnek?

üdv

(#42343) Gubek-Einste válasza werszomjas (#42342) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, meg lehet ezt csinálni, ÍGY kell beállítani.

#42340 vacs
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél. Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá. Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
A legjobb megoldás a kábeles kapcsolat a másodlagos eszközhöz.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42344) werszomjas válasza Gubek-Einste (#42343) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszönöm, működik :R

üdv

(#42345) V.Stryker válasza Intruder2k5 (#42337) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Pont azon gondolkodtam én is este, hogy most fel lett téve 100-ra, nem-e süti meg itt az agyunkat. :DDD

Amúgy nem találom a hivatalos dB-jét az N15U-nak. Hol lehet azt megtalálni?

Gubek-Einste: Normális esetben vennék is, de tényleg 4-5 méterre van a routertől. Ha ez nem jó, akkor egy 5dB-es antenás se lesz jó, mert máshol van a gond. Amúgy kiderült, hogy tényleg. Egyrészt beállítottam a kolléga által javasolt kis erősítést a wifihez, mert a Tomato visszavette. Másrészt puffert állítottam be az openelecen és így teljesen megszűnt az akadás, már az elején se döccen meg. :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#42346) Intruder2k5 válasza V.Stryker (#42345) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pl.: DS_ASU_ASU-90-IG1S002M00-3PA0_01_ENU.pdf

15.5dBm, azaz 35.48mW.

(#42347) V.Stryker válasza Intruder2k5 (#42346) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Várjál már, akkor ezzel a 100-al nagyon túlhúztuk nem? sőt, a tomato is a 42-vel... :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#42348) And válasza V.Stryker (#42347) üzenetére


And
veterán

Emiatt kár izgulni: egy router kimeneti teljesítménye egyáltalán nem az a precíziós pontosságú érték. Még az olyan szignálgenerátorok, amelyek kifejezetten arra vannak kitalálva, hogy pontos értékű jelet (teljesítményt) adjanak, nos ilyen alacsony hullámhosszúságú sávokon azon is csak ±0,5..1 dB-t tudnak. Egy soho routerre inkább ennél nagyobb tűrés jellemző, mondjuk ±2 dB. Az meg annyit jelent, hogy a névleges +15,5dBm / 35,5mW valós értéke 22,4...56,2 mW között bármennyi lehet.

(#42349) Redpaladin


Redpaladin
tag

Sziasztok!

Lakásunkban van telekom előfizetésük és adtak egy modem-router izét ami egyben wifis de ritka szar mert a régi routeremhez képest nem bírja a jelet továbbítani a nappaliba!

És így jött az ötlet,hogy a régi routeremet kvázi switch egységként berakom a nappaliba s az lesz majd a wifi hálózati pont, igen ám de ahogy bekötöm a routert abban a percben lehal a hálózat!

Pedig a következőt probáltam,hogy DHCP-t kikapcsoltam a dhcp szerver beállításoknál és 1-2-3-4 sorszámú port 1-es pontjába dugtam az internetkábelt s 2-3es porttal tovább a célpontra.

S elment a net!

Mi lehet a hiba? IP ütközés lehet a telekomos modemmel?

Pedig telekom szerint swich-el tökéletesen működik a modemük tehát bedugom s kész is van, de nekem van egy fölös routerem akkor szívesebben azt alakítanám át mint vennék újat.

Mi a javaslatotok? :O

(#42350) mezis válasza Redpaladin (#42349) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link]

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.