Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42951) Imco


Imco
őstag

Sziasztok! Egy ideje azzal küzdök, hogy a telcsim /S4/ nem jegyzi meg a wifi passokat. A régiekre emléxik, de az újabbakat nem hajlandó. Így minden alkalommal ha egy adott helyre érek be kell pötyögnöm a jelszót, míg más helyeken továbbra is automatán csatlakozik. Ez sem 100%-ig igaz mert az újakból is 1-2re emléxik, de a többségre nem. A régiekből mindent tud.
Több helyen is előfordul, és nem, nem változott semmi. / Én vagyok az infós. :) /
Routertól, beállítástól függetlennek tűnik.
Mi lehet a problémája? Mit nem tudok?

Köszi!

Üdv! Imco

(#42952) mezis válasza lm83 (#42949) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbálj ki egy Live Linux-ot.
Ha WinXX-ed van, ott próbálj drivert eltávolítani/frissíteni.

mezis

(#42953) Gubek-Einste válasza Imco (#42951) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha más eszközzel nincsen gond az adott router-eken akkor ez a telefon gondja lesz, inkább az S4 topikba érdeklődjél ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42954) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Asztali számítógéphez kell eszköz wifi jel vételére. A router egy Asus 18U, van rádugva hdd és arról játszom le a filmeket általában.

Melyik lenne a legerősebb és leggyorsabb ezek közül?

1. TP-Link TL-WN822N WLESS N USB ADAPTER + 4 DBI ant
2. RP-N12 N300 RANGE EXTENDER

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#42955) Gubek-Einste válasza Winne (#42954) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az első egy N300-as adapter ami megfelelő lesz, a második egy repeater eszköz így azt nem kimondottan erre való.
Ami még szóba jöhet azaz Asus USB-N14.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42956) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Sziasztok,

Alfa AWUS036H-t vennék, ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata, honnan érdems? Hazai aprós portálokon nem találtam, néztem amazonon és ebayen, ebayen kínai eladótól olcsóbb, csak nem szeretnék belemenni valami fake cuccba. Mire figyeljek, esetleg van bejáratott hely?

(#42957) Gubek-Einste válasza utgyuru (#42956) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért pont ezt szeretnéd megvenni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42958) utgyuru válasza Gubek-Einste (#42957) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Kulfoldi forumokon jo velemenyek, meg jo tamogatottsag linuxon

(#42959) mezis válasza utgyuru (#42958) üzenetére


mezis
nagyúr

Az eredetinek, vagy a klónnak ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#42960) utgyuru válasza mezis (#42959) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Pont ezaz...ami fotók vannak róla a webshopon, azon kb a hologram kivehetetlen, szétszedett képet meg nem találtam róla. Jól látom, hogy a fake változatnak még az antennacsatlakozója is más? :F

(#42961) mezis válasza utgyuru (#42960) üzenetére


mezis
nagyúr

Felületes tájékozódásom eredménye, hogy ez egy USB-s, 1000mW-os WiFi adapter.
Ekkora mikrohullámú teljesítményt csak az ellenségeim PC-jéhez javasolnék...

mezis

(#42962) woodworm válasza mezis (#42961) üzenetére


woodworm
veterán

Ez kb. a mobiltelefonod teljesítménye, amit ráadásul a füledhez szorítasz.

(#42963) Gubek-Einste válasza utgyuru (#42960) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel ez egy G-s adapter így semmiképpen sem érdemes megvenni már, manapság min N-es típust szabad csak beszerezni, abból is inkább N300-asat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42964) mezis válasza woodworm (#42962) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, de csak pár percre naponta.

mezis

(#42965) Winne válasza Gubek-Einste (#42955) üzenetére


Winne
nagyúr

A repeater tudom, hogy nem erre való, csak gondoltam mivel nem usb-ről vesz áramot lehet, hogy erősebb vétele lenne és ahhoz olcsón hozzá tudnék jutni, de ha nem jobb, mint az usb-s, akkor marad az.

Amit írtál Asust az jobb lehet, mint a TP-Link?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#42966) IGN85


IGN85
csendes tag

Sziasztok, van egy wifi-vel kapcsolatos problémám:
Mióta lecseréltem egy ASUS wifi routert otthon egy a UPC által biztosított 2in1 eszközre (modem+router) ha megosztok hálózaton egy filmet, amit a tv-n néznék meg folyamatosan ledob, általában csak a 2. próbálkozásra tudom végignézni.
A másik problémám, hogy egy HP hálózati nyomtatót is beüzemeltem otthon, csak úgy működött a dolog, hogy fix IP címet állítottam be neki (egyéb esetben a nyomtató kikapcsolt). Ezzel a fix IP címmel tudtam wifi-ről nyomtatni, de a kapcsolat nem tökéletes, először kapcsolati hibát kapok mikor nyomtatnék, aztán újra próbálkozva (felajálnja a rendszer hogy kapcsolat javítása) kinyomtat egy oldalt. Tegnap egy két oldalas nyomtatásnál csak az első sikerült így kinymotatni (végül a teljes dokumentumot csak usb-vel).
Ami szerintem probléma, hogy a nyomtató IP-jének ugyan azt adtam meg, mint a router IP-je. Ezen megtalálta a rendszer, próbáltam másra tenni, úgy nem működött. Mintha a net kapcsolat is kevésbé lenne gyors és stabil azóta.

Mezis : Nézd meg a routerbeben a DHCP tartományt és azon kívül adj meg egy egyedi IP címet.
(Ha jól emlékszem, alapbeállításban nincs is szabad IP, csökkenteni kell, bizonyára elég lesz a fele is az IP címet kérő PC-knek, okosoknak.

ezt próbáltam. Mikor a nyomtató kérdezte a router ip címét ott megadtam, viszont valamiért a nyomtatónak nem tudtam más ip-t adni. A router beállításoknál tudom ezt megadni, de a nyomtatón is be kellene állítani hogy azt használja amit neki kiosztanék. Valamit rosszul értelmeztem?

Köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#42967) utgyuru válasza Gubek-Einste (#42963) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Tudnál segíteni, milyen néven fut ?

(#42968) Gubek-Einste válasza Winne (#42965) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus adaptert ajánlottam mint lehetséges alternatívát a TP-Link mellé, valamint mivel a router is Asus így a gyártói specifikus dolgok is használhatóak (ha vannak ilyenek).
Használható a repeater is erre a célra mivel van benne Media Bridge üzem mód. a legnagyobb gond vele kapcsolatban az nem ideális elhelyezése lehet.

#42967 utgyuru
Mi milyen néven?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42969) mezis válasza IGN85 (#42966) üzenetére


mezis
nagyúr

A upc modem routernek ubee evw3226 a típusa ?

mezis

(#42970) utgyuru válasza Gubek-Einste (#42968) üzenetére


utgyuru
aktív tag

A mode line-nak, amit kerdeztem az N-es valtozata. Lehet felretettelek, azt hittem arra gondolsz :R

(#42971) IGN85 válasza mezis (#42969) üzenetére


IGN85
csendes tag

Igen, ez egy Ubee EVW3226-os modem

[ Szerkesztve ]

(#42972) Gubek-Einste válasza utgyuru (#42970) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tudom de más típust tudok ajánlani.

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Ajánlott adapterek:
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Dual band képességgel:
USB-sekből Asus USB-N53/N66/AC53/AC55/AC56, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-N53/AC56U/AC66/AC68, TP-Link TL-WDN3800/4800/Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabitó kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42973) mezis válasza IGN85 (#42971) üzenetére


mezis
nagyúr

Azon sajnos nem látok lehetőséget MAC addr. - IP cím összerendelésére.
Így, ha a printeren nem tudsz fix IP címet beállítani, akkor az lesz, amit kap.
A használatban lévő IP címeket lekérheted az EVW3226-ban is vagy egy PC-n a WnetWatcher programmal.

mezis

(#42974) IGN85 válasza mezis (#42973) üzenetére


IGN85
csendes tag

Köszi a választ. Igen azt néztem, hogy milyen IP-k vannak használatban a router menüjében.
Úgy próbáltam beállítani, hogy megadtam hogy a DHPC tartomány 3-tól kezdődjön és a 2-re tettem volna a nyomtatót fix IP-vel. Valamiért ez nem jot össze, a nyomtató menüjében mikor megadtam a2-re végződő IP-t nem talált hálózatot.

Ahol még elég homályos a tudásom az a MAC address funkciója. Mi szerepe van ennek?

Köszönöm a segítséget

(#42975) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Olyan wifi hotspotot szeretnék, ahol a vendég csak a facebook oldalam lájkolásával tud az interneten böngészni, és találtam egy ilyen videot, de nem találtam semmit, hogy honnan lehetne leszedni ezt a firmwaret. Valakinek valami tipp esetleg?

üdv: olloczky

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#42976) mezis válasza IGN85 (#42974) üzenetére


mezis
nagyúr

A DHCP tartományt indítsd 100-tól. A routert indítsd újra.
A printer IP címe azonos alhálóban volt a routerrel ? Vártál pár percet ?

MAC address.

mezis

(#42977) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Nagyobb wifi antennát szeretnék venni a routeremhez. Találtam is egy megfelelőt, de ez van a leírásában:
It is suitable for IEEE 802.11b and 802.11g wireless LANs

Az N wifit nem írja, pedig én olyat keresek. Egy antennának nem mindegy milyen szabványú wifit szór a router? Ezek szerint nem csak a csatlakozása számít, hanem az is hogy milyen szabványt támogat az antenna?
Vagy csak pontatlan a leírás?

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#42978) And válasza zolka95 (#42977) üzenetére


And
veterán

Egy antenna nem szabványokat 'támogat', hanem frekvenciasávot, amelyen működik. A 802.11b/g wifi kizárólag 2,4 GHz-en működik, tehát ilyen sávú antennáról van szó. A 802.11n ebből a szempontból kakukktojás, mivel a jelenlegi és valaha volt wifi-szabványok közül eddig egyedüliként nincsen fixen sávhoz kötve: a 2,4 GHz-es sávon éppen úgy működhet, mint 5 GHz-en. Tehát ha az adott router csak 2,4 GHz-es, akkor nyugodtan lehet használni más antennákkal, amelyek ugyanerre a sávra készültek. Ha viszont 5 GHz-es, akkor nem jó hozzá az az antenna, és akkor sem az igazi, ha a router kétsávos, mivel akkor az eredeti antennái is olyanok, ha egysávos antenná(ka)t teszel egy ilyen eszközre, akkor a másik sávon lényegében működésképtelenné, de legalábbis nagyon rossz hatásfokúvá válik. Ezért a 802.11n kétesélyes, a választ neked kell tudnod, a router típusából egész biztosan kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#42979) IGN85 válasza mezis (#42976) üzenetére


IGN85
csendes tag

Köszönöm Mezis! Nekifutok még egyszer és a leírtak szerint már remélem menni fog. Sajnos csak hétvégén tudok megint kísérletezni ezzel. Köszönöm még egyszer a tanácsokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#42980) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!

Adott az alábbi alaprajzú családi ház.
Kép
Az A jelű szobáig általában nem ér el a WiFi. A cél, hogy valamilyen használható sebességgel legyen ott is hálózat.
Ahogy olvasgattam egy range extender (pl.: WA830RE, de helyhiány miatt egy belső antennás jobb lenne) megfelelő megoldás lenne.
Az elhelyezést a B-pontba gondoltam.
Várom a tanácsokat, javaslatokat, észrevételeket.
Köszönöm!

(#42981) And válasza Petyás (#42980) üzenetére


And
veterán

A legjobb lenne a jelenlegi routert áttelepíteni a B-pontba, megspórolhatnád vele a repeatert és az azzal járó hátrányokat is.

(#42982) Gubek-Einste válasza Petyás (#42980) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legjobb megoldás a kábelezéssel egy másodlagos eszköznek a beállítása lenne.
Ha a kábelezés nem megoldható akkor szóba jöhet a repeater üzem módú eszköznek a használata.
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél. Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá. Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Alternatív megoldás a Powerline olyan egységgel amelyik wifi-s de ennek feltétele az azonos fázis megléte a két pont között.
Milyen típusú a router?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42983) Petyás válasza Gubek-Einste (#42982) üzenetére


Petyás
tag

Köszönöm!

And: sajnos az nem játszik

A konnektor kb 1m-es magasságban van, a router nem mutatna valami jól az étkzőben és nem is biztos, hogy van hova rakni.
Az eredeti router T-home-os, pontost típust most nem tudok mondani.
Kábelezés már elvetve, powerline pedig drágább, ezért az is. Nem kell komoly sávszélesség, csak levelezésre, messengerre.

[ Szerkesztve ]

(#42984) Winne


Winne
nagyúr

Ha most egy Asus RT-N18U router jó szolgálatot tesz és egy másik helyre kell egy másik router, és egy AC1200-as három antennás TP-Linket ugyanannyiért tudok beszerezni, akkor melyik lehet a jobb választás?

A router nagyjából 100 nm-re kell, sok torrent futna rajta és az 5 GHz-es sáv nem olyan fontos. A hardver ereje számít és a hatótáv. Melyik a jobb?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#42985) kali válasza Winne (#42984) üzenetére


kali
legenda

a leírásod, illetve az elvárásaid alapján (részint látatlanban is, mert a tp-link hardvere nem ismert cpu és ram tekintetében) a csak 2.4 GHz képes rt-n18u.
a dual band router vagy osztott antennás lesz, vagy pedig 2.4 GHz sávon belső antennás, így vélhetően szerényebb 2.4 GHz szórással bír majd, mint az rt-n18u.

(#42986) Gubek-Einste válasza Petyás (#42983) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben egy N300-as külső antennás típust vegyél, hogy a lehetőségekhez képest a legjobb megoldás legyen.
Ami szóba jöhet: Asus RP-N12/N14, TP-Link TL-WA850RE/854RE/855RE/860RE

A konnektor kb 1m-es magasságban van, a router nem mutatna valami jól az étkzőben és nem is biztos, hogy van hova rakni.
Falra szinte minden típust le lehet akasztani, van rajtuk rögzítéshez megfelelő furat.
Nem szépnek kell lennie egy eszköznek, hanem funkcionáriusnak.

#42984 Winne
Ha nem fontos a 5 GHz akkor inkább vegyél egy másik N18U-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42987) mezis válasza Petyás (#42983) üzenetére


mezis
nagyúr

A routerek hátoldalán általában van lyuk függőleges síkra való felerősítéshez...

mezis

(#42988) Winne


Winne
nagyúr

Köszi szépen!

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#42989) Petyás válasza Gubek-Einste (#42986) üzenetére


Petyás
tag

Köszönöm!

(#42990) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tegnap hallottam(Indexes cikk által) erről a STRONG Connection KIT-ről. Ígéretesnek tűnik. Van erről véleménye, tapasztalata valakinek? Kíváncsi volnék, hogyan teljesít gyakorlatban?

[ Szerkesztve ]

(#42991) krealon válasza Gabesz87 (#42990) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Tegnap hallottam(Indexes cikk által) erről a STRONG Connection KIT-ről. Ígéretesnek tűnik. Van erről véleménye, tapasztalata valakinek? Kíváncsi volnék, hogyan teljesít gyakorlatban?"

Ez 2 darab (3x3:3 MIMO) AC-s accesspoint rengeteg marketing rizsaval korulhintve.
Biztosan jo draga is lesz, mert a marketing koltseget is meg kell valakinek fizetni.

"Kivételes teljesítmény
A leggyorsabb és legújabb technológiával felszerelt NAGY SEBESSÉGŰ WLAN KÉSZLET 1700 Mbit/s , kibővíti az otthoni routerét, az 5 Ghz 802.11 ac hálózatra. A készlet nagy teljesítménye akár 1700 Mbit/s sávszélességgel stabil adatátvitelt biztosít a videó streameléshez. Ellenáll a szomszédos hálózatok Interferenciáinak és kiterjeszti a vezeték nélküli hálózat lefedettségét a teljes háztartásban, legalább 120 m²-rel.
"

Az 5 GHz-es tartomany nem er at a szomszedbol, ezert nincs interferencia. Ezzel egyutt mar 1 fal az "ado" es a "vevo" kozott is jelentos problemakat okozhat az alkalmazott frekvenciatartomany miatt.

(#42992) Gabesz87 válasza krealon (#42991) üzenetére


Gabesz87
addikt

Sejtettem, hogy kicsit túllihegett "újdonságról" van szó. Ügyesen körítették. Amúgy 43000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#42993) Gubek-Einste válasza Gabesz87 (#42992) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Annyira nem drága, ennyiért tudsz venni majdnem 2 db AC router-t is amivel ugyan ezt tudod megtenni mint amit ők ajánlanak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42994) szucs.miki


szucs.miki
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Asus x52f-es laptopom benne egy azurewave ar5b95 wifi egységgel. A napokban kivettem és most hogy, visszatettem a Windows 8.1 egyszerűen nem látja. Se az eszközkezelőben se a gépházban, sehol. Mi lehet a gond?

(#42995) user12 válasza szucs.miki (#42994) üzenetére


user12
őstag

Miután kivetted a BIOS nem tiltotta le?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#42996) szucs.miki válasza user12 (#42995) üzenetére


szucs.miki
csendes tag

Idő közben megoldódott, többszöri újraindítás után ráeszmélt a windows, hogy van egy wifi kártya gépben.

(#42997) krystman


krystman
őstag

Az tényleg igaz, hogy Reparteren keresztül feleződik a sebesség? Tehát ami nekem van 6Mbites netem, az csak 3Mbit lenne, amit a Reparter továbbít?

(#42998) woodworm válasza krystman (#42997) üzenetére


woodworm
veterán

A végeredmény szempontjából rengeteg a ha, de egy biztos, nem a netsebességed feleződik, hanem a kliensek közötti linksebesség.

(#42999) madle


madle
őstag

Sziasztok,

olyan problémám van, hogy a Wifi gondol egyet és szétkapcsolódik és percekig nem képes újracsatlakozni, nekem kell resetelni, utána áll helyre. Fogalmam sincs mi okozhatja, mivel 2 éves routerről van szó. Ráadásul nem is a legolcsóbbról.
Lehetséges hogy elkezdte megadni magát? Annyira nem értek hozzá..

Körülmények:

-TP-Link Wr1043ND V2
-Kertes ház.
-körülbelül 5 jel + 1 nyomtató van a közelben, egyik jel elég erős már (ez a szembe szomszéd), de ahogy néztem a csatornákat, csak kicsit lóg bele abba, amin az enyém van. Meg eddig nem volt baj, pár napja kezdte ezt el csinálni.
-itthon 1 PC, 1 Mac van rajta állandóan, plusz néha 1-2 mobil.
-a router a nappaliban van, ami a ház közepe. De ahogy írtam, eddig nem volt baj, pár napja kezdte eldobálni.

Gondolkodtam, hogy lecserélem egy Asus 5Ghz-esre, de nem tudom még egyelőre mi lehet a baj..

Köszi előre is!

(#43000) mezis válasza madle (#42999) üzenetére


mezis
nagyúr

Válassz minél távolabbi csatornát a szomszédtól 1 - 10 között.
Közben nem kezdtél használni más vezeték nélküli eszközöket (billentyűzet, egér, fejhallgató,...) ?
Próba másik tápegységgel ?

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.