Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62051) genndy válasza manaur (#62050) üzenetére


genndy
addikt

Nem raktad föl a drivereket.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#62052) bibababa


bibababa
csendes tag

Sziasztok !
Segítene nekem valaki abban hogy egy új notebook amin előre telepített win 8.1 van , hogyan lehet a telepítőtt lementeni ? Állítólag egy rejtett partición van és azt le lehet menteni.

(#62053) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szűkségem. Szert tettem egy Windows 8.1-re, egész jó lett, nagyon rég próbáltam, akkor még nem volt ennyire használható. Viszont van egy kis bibi. Akármilyen alkalmazást telepítek és indítok, kb 2 másodperc múlva ledobja tálcára. Hiába kattintok rá, megint visszadobja, így ugye használhatatlan az alkalmazás. Van valakinek valami ötlete miért van ez? Köszönöm előre is! :R

Sic Parvis Magna

(#62054) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,
rendelkezem egy legális sima 8-as rendszerrel, amit frissítettem 8.1-re annó. Újratelepítés esetén hogy tudok gyártani magamnak egy olyan dvd-t (vagy usb is jó), ami már alapból 8.1 és a frissítések is benne vannak? De már ha 8.1 lenne alapból az is nagy időspórolás lenne...
Illetve az új gép már uefis lenne, ilyenkor máshogy kell telepíteni majd?

Köszi előre is.

(#62055) #10234880


#10234880
törölt tag

Sziasztok. Lenne 1 kérdésem, hogy az órát, és a dátumot,azt hogy lehet visszatenni,hogy ott legyen jobb oldalt lent a Win 8.1en ,mint a win 7-esen? így előre is köszi a segitséget . :R

[ Szerkesztve ]

(#62056) MasterMark válasza #10234880 (#62055) üzenetére


MasterMark
titán

Alapból ugyanúgy van.

Switch Tax

(#62057) #10234880 válasza MasterMark (#62056) üzenetére


#10234880
törölt tag

sajnos nem,. elvan állitva,mert csak az óra van ott,és nembirom rendesen viszateni.

(#62058) cattus válasza #10234880 (#62055) üzenetére


cattus
őstag

A tálca tulajdonságainál vedd ki a pipát a "Kis ikonok használata" elől.

Do the thing!

(#62059) Gergosz2 válasza cattus (#62058) üzenetére


Gergosz2
veterán

kis tálcagombok lesznek.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#62060) #10234880 válasza cattus (#62058) üzenetére


#10234880
törölt tag

megvan,sikerült,köszi :R

(#62061) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Hogy tudnám kiszűrni, hogy miért nem megy alvóba a win8.1-em? Több friss telepítésnél is fennáll ez a jelenség.

Let's begin, de gozaimasu!

(#62062) AeSDé Team válasza AtHoS (#62041) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Köszi, próbálkozok majd velük :)

(#62063) pipo112 válasza Panthera (#62049) üzenetére


pipo112
senior tag

Ez egy oem verzió itt láttam aprón így hírdetve ,hogy használt szoftver liszensz matricával tovább értékesítve

Pontos szöveg "Használt szoftverlicenc, jogtisztán továbbértékesítve, ellenőrző matricával, termékkulccsal"

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#62064) sixpak válasza pipo112 (#62063) üzenetére


sixpak
nagyúr

34-35 körül kapni retail verziót, 2 dvd-vel (32,64bit)...és azt alaplap cserénél simán fel tudod rakni az újra...ha a másikról leszedted.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#62065) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#62053) üzenetére


30z.Samu
félisten

Erre esetleg valaki? :R

Sic Parvis Magna

(#62066) Panthera válasza worxland (#62046) üzenetére


Panthera
őstag

Megpróbáltam HBCD-vel (Gparted), de nem indul el valamilyen hiba miatt. Nem tud valaki egy ingyenes alkalmazást erre?

(#62067) Sanya válasza Orgi (#62054) üzenetére


Sanya
nagyúr

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/create-reset-refresh-media

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#62068) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez normális dolog,ami a képen van?A laptopnak a hűtőventilátora nem győz zúgni,pedig csak firefoxal böngészek meg videót nézegetek olvasok,de ilyenkor minden kicsit lelassul.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#62069) Panthera válasza Panthera (#62066) üzenetére


Panthera
őstag

Tárgytalan, ez jó lett: easeus partition master free

(#62070) pipo112 válasza sixpak (#62064) üzenetére


pipo112
senior tag

Ok köszönöm!

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#62071) Orgi válasza Sanya (#62067) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi, ez jól hangzik. Ami angol régebbi leírást találtam ott írtak olyat, hogy nem fogadja el a 8.1 telepítő a sima 8-as Win licensz kulcsot friss installkor, remélem ez már nem aktuális akkor.

(#62072) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

Pendrive-os UEFI-s telepítéshez kérnék segétséget. Konkrétan azt, hogy hogyan csináljam. A windows egy MSDNAA-s 8.1 64bit lesz, a pendrive meg egy Transcend 790k 32gb-s csoda. A gép amire felmenne egy asus N550JK.

Mit, hogyan merre? Ezt az UEFI-s részt nem igazán vágom.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#62073) mttssz válasza Gergosz2 (#62072) üzenetére


mttssz
senior tag

Letoltod a Rufust, bedugod a pendriveot, Rufus elindit, GPT particios sema UEFI gepekhez, a fajlrendszer FAT32, betallozod az isot, ellenorzod hogy nem allitotta-e el a fentebbi beallitasokat, ha igen akkor vissza, es meg is csinalja a bootolhato pendriveod.

[ Szerkesztve ]

(#62074) szabonagyur válasza Gergosz2 (#62072) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ettől egyszerűbbet is mondok: az MS féle media creeation tool segítségével letölteted azt a kiadást amid van és ez a program fel is rakja a pendrive-ra és olyan lesz ami tökéletesen UEFI képes.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62075) 30z.Samu válasza szabonagyur (#62074) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ezért imádom ezeket a tableteket. Kvázi ugyanúgy lehet rajta mindent csinálni, mintha rendes PC lenne. Mert elvégre valahol az is.

Sic Parvis Magna

(#62076) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Tegnap haverom vett egy notit, amihez gyárliag jár Windows 8.1 with Bing. Örülünk is neki, hogy van ilyen, viszont a windows angol, hiába állítottunk mindent magyarra, csak angol marad a felülete. Kérdés, ha ezt nem lehet megváltoztatni és kinyerem a serialt az uefi-ből, felrakok egy sima 8.1 core változatot, azt is lehet a binges seriallal aktiválni és akkor minden szuper? Vagy esetleg van lehetőség 8.1 with Bing telepítőt magyarul leszedni valahonnan?
Ui: A gépen még nincs aktiválva jelenleg a windows, wifire sem kapcsolódtunk direkt azért, hogy ha amit írtam jó akkor ne legyen elhasználva a serial.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#62077) Gergosz2 válasza szabonagyur (#62074) üzenetére


Gergosz2
veterán

Á köszi, azt hiszem ezt fogom kipróbálni. Eddig toltam már fel sokszor win7-et pendive-ról akkor Windows USB/DVD Download Tool-t használtam és sosem csalódtam benne. Csak UEFI-s deszkám/ laposom edig nem volt.

Reméltem is hogy lesz vmi M$-es cumó ami jó lesz, és ezek szerint van. Danke :R

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#62078) szabonagyur válasza Energie X (#62076) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nyelvi csomagot kell letölteni, nem csak a területi beállításokat átrakni magyarra.
A bing kiadás bing kiadás, a core meg csak core, tehát nincs átjárás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62079) Gergosz2 válasza Gergosz2 (#62077) üzenetére


Gergosz2
veterán

és ezután csak a szokásos módon bootolok a pendrive-ról ugye?

Mert a BIOS-ban vmi olyat láttam , hogy load.efi shell from file system. Ez mi lehet?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#62080) MasterMark válasza Energie X (#62076) üzenetére


MasterMark
titán

Át lehet állítani teljesen magyarra.

Switch Tax

(#62081) mttssz válasza Energie X (#62076) üzenetére


mttssz
senior tag

Nem lehet aktivalni csak a Bingest vele. De vannak nyelvi csomagok.

(#62082) AMD Power


AMD Power
titán

A régi sima start menüt fel tudom "rakni" a 8.1-re?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#62083) sz.j válasza AMD Power (#62082) üzenetére


sz.j
nagyúr

Én a Classic Shell-t használom a 8.1-hez

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#62084) King Unique válasza AMD Power (#62082) üzenetére


King Unique
titán

Mért ne lehetne?? Már a korábbi Windowsokra is lehetett.
Van rá, amúgy egy rakás (free) alternatíva, ebből néhányat korábban teszteltem is [Start menü teszt].

Amúgy ezek a külső 3rd party programok sokkal többet tudnak, jóval részletesebben testre szabhatóak, mint pl. ami a Win7-ben gyárilag benne van. Ezek "A Start menük" :K

Látom Classic Shell már Win10-re is, ha esetleg vkinek nem jönne be, az új hibrid, csempés menü... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62085) quailstorm válasza King Unique (#62084) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Viszont mivel nem rendszerappok, sokkal lassabbak is, azt hozzá kell tenni. Ez főleg akkor tűnik fel, ha lassú, LASSÚ HDD-d van.

(#62086) King Unique válasza quailstorm (#62085) üzenetére


King Unique
titán

Sokkal, ez erős túlzás...én nem vettem észre semmi ilyesmit, max talán annyi, hogy első kattintásnál minimálissal lassabban nyílt meg, de nem mindegyik. Rendszerterhelése is 0-1 % körül mozgott. (viszonylag lassú, 5400 RPM-es notivinyón teszteltem)
Viszont tudásban, testreszabhatóságban szinte mindegyik elveri a gyárilag beépítetteket. Én ezeknél láttam igazán értelmét a Start menünek, előtte alig használtam.

[ Szerkesztve ]

(#62087) weinmaker


weinmaker
őstag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség.
Eltűnt a hang a gépről, vagyis azt mondja, hogy az audio szolgáltatás nem fut.
Hibaelhárító sem oldja meg, de a hangkártya telepítve van, és az eszközkezelőben sincs hiba. Ilyenkor mi van?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#62088) quailstorm válasza King Unique (#62086) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem nem csak az első kattintás lassú, valamint benne a keresés bűn rossz. Startisback és classicshell egyaránt.

(#62087) weinmaker: Win+r services.msc
Windows audiót el tudod indítani? Eseménynapló mit ír?

(#62089) AMD Power válasza sz.j (#62083) üzenetére


AMD Power
titán

Már fent is van. Köszönöm! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#62090) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

Sziasztok! :)
Windows telepítőt szeretnék készíteni ( ISO fájlból ) . Letöltöttem a Windows USB/DVD Download Tool-t és amikor befejezi a másolást a pendrive-ra akkor ezt kapom

32 bites 8.1 van a gépemen és váltanék 64 bitesre de állandóan ezt a hibát kapom. Próbáltam a már 1000x használt 32 bites telepítővel is de akkor is ezt kapom. A bootsect-t az alkalmazás mappájába másoltam de így is ez a hiba . 8 gigás pendrive-ra fel kellene mennie .
Lenne valakinek ötlete? :F

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#62091) szabonagyur válasza Pr3ciSioN (#62090) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez egy régóta ismert hiba, már Vista esetében is így volt, hogy nem ment 32bit alól 64bit készítése.

használj rufus-t vagy amit írtam fentebb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62092) Pr3ciSioN válasza szabonagyur (#62091) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

A rufus segített és Te is :D köszönöm :R :R

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#62094) mttssz válasza kispx (#62093) üzenetére


mttssz
senior tag

Ez mikor jött? Csak mert lehet felraktam véletlenül, mert most így néz ki a WinUpdatem:

Ha rámegyek akkor sem listázza ki, elindítani meg nem merem mert volt már ebből bajom. :F

(#62095) w333 válasza mttssz (#62094) üzenetére


w333
félisten

Nálam most frissültek (gondolom nálad is ugyan ezek) "Win 8.1 kártevő eltávolító eszköz" és "Windows defender" minden oké és nyugodtan telepítheted ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#62096) kispx válasza mttssz (#62094) üzenetére


kispx
addikt

Ez nem egy windows updaten kiadott javítás (pc fórum megint hozta a színvonalát, már a cím ellentmond az első bekezdéssel), hanem egy workaround

(#62097) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Kb 2 hónapos 8.1 telepítésem óta egyre lassabb lett a gépem , napi átlagos használatban van .
Böngésző megnyitása után (firefox, chrome) valami nagyon fogja a processzort és a memóriát. Képen ei látható hogy a chrome elég sokat fogyaszt, de miért van 7!!! folyamat? amikor a képet készítettem csak a böngésző ment és 3 lap volt nyitva (face ,ph és a vatera) .
Mit lehet kezdeni vele?

Laptopom: Compaq Presario CQ61-415SA
Processzor: Intel Core 2 Duo T4200 2,00 GHz 1 MB cache 800 MHz FSB
Memória: 3 GB DDR2-800
Chipset: Intel GM45
Videokártya: Intel GMA 4500MHD
Hangkártya: IDT 92HD75B1/92HD75B2 HD Audio
Kijelző: 15,6” (1366x768, Glare-Type, AU Optronics B156XW02 V0)
Merevlemez: Samsung HM251JI (250 GB, 5400 RPM, SATA)
Optikai meghajtó: TSSTcorp TS-L633M DVD-RW
Hálózati kártya (LAN): Realtek RTL8102E/8103E Family PCI-E Fast Ethernet NIC
Hálózati kártya (WLAN): Atheros AR5007 802.11b/g WiFi Adapte

Lumia 950XL

(#62098) mttssz válasza w333 (#62095) üzenetére


mttssz
senior tag

és kispx: köszönöm, akkor kap majd pár restartot, hátha megjavul, és rakom őket fel.:)

Viszont nem tudja valaki, miért ilyen? Néha elő szokott jönni, ilyenkor ha rányomok nem sikerül a frissítés, sőt, egyszer reinstall lett belőle, mert valahogy csak felszenvedtem, de utána képtelen volt frissítéseket keresni.

(#62099) szabonagyur válasza ZsoltG60 (#62097) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amint látod a Chome a hibás, sajna eléggé memória gyilkos tud lenni. Meg kell próbálni későbbi vagy ha van újabb verzióval.
Nincs valami kiegészítő is extrában felrakva a Chrome-ba?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62100) mttssz válasza ZsoltG60 (#62097) üzenetére


mttssz
senior tag

A Chrome minden lapnak és extensionnek új processt nyit (mert hogy így ha valami megfagy akkor a többi megy tovább, bullshit), azért van ennyi.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.