Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62101) ZsoltG60 válasza szabonagyur (#62099) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Legújabb chrome, bővítmény csak az adblock és egy ebay auto licit kiegészítő van fent. Pont az ebay miatt használom a fordítója miatt .

Lumia 950XL

(#62102) szabonagyur válasza ZsoltG60 (#62101) üzenetére


szabonagyur
félisten

Próbáld meg letiltott bővítménnyel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62103) kispx válasza mttssz (#62098) üzenetére


kispx
addikt

Az egyik fórumtársnak nem is jelentkezik a cikkben leírt probléma.

A kérdésedre pedig legközelebb nézd meg, hogy mit milyen hibaüzenetet ír ki ilyenkor és milyen ehhez kapcsolódó bejegyzések vannak az eseménynaplóban.

(#62104) #65388800


#65388800
törölt tag

Üdv!

Parancssor betűméretét hogyan lehet megnövelni?

(#62105) kispx válasza #65388800 (#62104) üzenetére


kispx
addikt

jobb egérgomb a címsorra -> tulajdonságok -> betűtípus

[ Szerkesztve ]

(#62106) #65388800 válasza kispx (#62105) üzenetére


#65388800
törölt tag

köszönöm :)

(#62107) Pajoz válasza ZsoltG60 (#62097) üzenetére


Pajoz
őstag

Nálam is ezt csinálja a Chrome 64 bit (a 32 bites is ilyen volt). Csak az AdBlock, Google fordító és dokumentumok vannak engedélyezve. Hullámzóan kb 15 és 100°% között pörög a proci. Most nyolc ablak van nyitva a chrome-ban.De egy lapnál is csinálja ezt. Ugyan ez van a Fox-szal is.
Újra kéne tenni a Win-t, vagy lecserélni a gépet?
CPU típusa DualCore Intel Core 2 Duo, 1800 MHz
Alaplap neve Gigabyte GA-EP43-DS3L (2 PCI, 4 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Rendszermemória 4096 MB
Videokártya AMD Radeon HD 5450 (512 MB)

(#62108) #41133696


#41133696
törölt tag

Friss:

(#62109) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Sziasztok, amikor az asztalon nyomva tartom az egér gombot és húzom megjelenik ez a kijelölős cucc (google alapján selection box). Na mármost nekem az szürke és pontozott vonallal jelenik meg amilyen volt XP-n talán vagy még régebb... Ezt hol lehet beállítani?

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#62110) FBence222 válasza kemkriszt98 (#62109) üzenetére


FBence222
újonc

Helló!
A problémát úgy oldhatod meg, hogy a vezérlőpultban bemész a rendszer szekcióba, azon belül a speciális rendszerbeállításokat választod. Itt a teljesítménynél kattints a beállítások gombra, majd tegyél pipát a kijelölési négyszög áttetsző megjelenítése elé.

[ Szerkesztve ]

iMac 2012-Late 21,5", Nokia Lumia 930

(#62111) sanyek2


sanyek2
senior tag

Üdv Mindenki!

Létezik olyan eljárás/beállítási módszer, amivel a dvd-író fordulatszámát szabályozhatom, vagy átírhatom?
Az olvasásra gondolok. Amikor lemez marad a meghajtóban, és bekapcsolom a gépet, 5 percig úgy zúz mint egy sugárhajtómű. Ha csak simán helyezek be lemezt, akkor azt 2-3 percig közepes fordulaton forgatja, de filmlejátszáshoz olyan alap fordulaton forog, amit nem hajlandó máskor produkálni(kizárólag lejátszáshoz)
Rettenetesen bosszantó, főleg, hogy csendes gépben figyel eme hitvány író:
Sata-s HP HL-DT-ST DVD-RAM GH15L

Többnyire csak filmnézéshez használom a meghajtót.

(#62112) szabonagyur válasza sanyek2 (#62111) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez a Windows 8 téma, keresd fel a DVD témát.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62113) FBence222 válasza sanyek2 (#62111) üzenetére


FBence222
újonc

Helló! A CD Bremse megfelelő lesz erre a célra. [link] Windows 8-on még nem próbáltam, de egy próbát megér.

iMac 2012-Late 21,5", Nokia Lumia 930

(#62114) kemkriszt98 válasza FBence222 (#62110) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Köszönöm :R

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#62115) Bogyó bá' válasza #41133696 (#62108) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem ez az izé nem akar települni, negyedórája áll a folyamatjelző.... :F
Csak felment! :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62116) Tigi válasza sanyek2 (#62111) üzenetére


Tigi
őstag

Az Opti Drive Control nevű progi lesz megfelelő számodra.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#62117) Trotter66


Trotter66
tag

Sziasztok!

Hol lehet megnézni/aktiválni/deaktiválni a beépített kártyaolvasót? Ha kártyát teszek bele, nem látja, nem látszik a meghajtó sem. Több kártyával is teszteltem. Picit villog, aztán inaktív lesz.

Ha nem ide tartozik, akkor elnézést az OFF-ért.

(#62118) #41133696 válasza Bogyó bá' (#62115) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nekem is sokáig szöszölt, olyankor még mindig beugrik Update-nél, hogy nem e az extra biztonsági szint:

kavar e be, de az elmúlt negyedévben még egyszer sem igazolódott be szerencsére, hogy miatta sikertelen lenne, olyan már volt, hogy engedélyeznem kellett az mwt.exe-t, de nagyobb galiba még nem :)

(#62119) janihunk


janihunk
senior tag

Üdv az lenne a kérésem hogy irjon már nekem valaki egy pendrivet inkább usb 3 masat az ipon ból amire lehet telepíteni windowst. Bootolhatót. Mert vettem én a egy tdk-t 2-3x oké is volt de azóta formázás közbe ledobja vagy valami hiba mindig van amim miatt nem megy végig a rufus.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#62120) szabonagyur válasza janihunk (#62119) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez nagyon nem ide tartozó téma. Nem lehet, hogy vírusírtó vagy valami program keres a pendriver-on és azért nem tud más írni rá? Nekem is volt ilyen, hogy a NOD feldobta az ablakot, hogy mit akarok tenni a pendriveval és emiatt nem ment a Rufus.

Amúgy minek csinálsz ennyi telepítőt?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62121) janihunk válasza szabonagyur (#62120) üzenetére


janihunk
senior tag

Próbálgatom a különböző verziókat. Meg nincs fent csak a deffender (alap 8.1) Meg a win 10 et is kipróbálnám de így nemmegy.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#62122) szabonagyur válasza janihunk (#62121) üzenetére


szabonagyur
félisten

Valami akkor is fogja a pendriveot, ilyenkor amior a rufus nem megy tovább ha bezárod akkor letudod szabályosan választani a pendriveot?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62123) storm3


storm3
senior tag

Sziasztok!

Nekem olyan gondom van, hogy akarok csatlakoztatni egy ISO-t,és a gépem bocsánatot kér de nem tudja csatlakoztatni. ( "Elnézést kérünk, a csatlakoztatás során probléma merült fel.")
Láttam már a keresőben, másnak is volt hasonló gondja,de megoldás nem született rá. Nálam a restartolj és jó lesz method nem működött, ugyanaz a probléma.

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#62124) Taifa Díaz válasza storm3 (#62123) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nálam mikor ezt írja, mégis felcsatlakoztatja közben, és minden olvasható is benne. Nézted, hogy az üzenet ellenére nem csatlakoztatja-e fel mégis?

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#62125) FBence222 válasza storm3 (#62123) üzenetére


FBence222
újonc

Próbáld meg DTLite-al felcsatlakoztatni a képfájlt. [link]

iMac 2012-Late 21,5", Nokia Lumia 930

(#62126) milestone


milestone
tag

Sziasztok,
Fura dolgot vettem észre: megjelent 2x egy pár pillanatig a Hálózatomban egy telefon, Hammerhead névvel... az adatlapja szerint Nexus 5, volt Mac-címe, sorozatszáma...
Betörtek volna a gépemre?
A router admin lapja szerint nincs a wifin idegen készülék.

[ Szerkesztve ]

(#62127) szabonagyur válasza milestone (#62126) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Nem tört be oda senki, valószínűleg a hálózaton valahol van egy ilyen eszköz és a hálózatfelderítés megtalálta. Melyik szolgáltató?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62128) milestone válasza szabonagyur (#62127) üzenetére


milestone
tag

A netszolgáltatóra gondolsz? UPC.
Ha a teljes UPC hálózatra gondolunk, elég sok eszköz lóghat rajta. Nem értem az érvelésed...

(#62129) #41133696 válasza milestone (#62126) üzenetére


#41133696
törölt tag

Itt láttad?

A WiFi résznél kilistázza azokat amelyeket lát, de nem tud csatlakozni.

(#62128) milestone: Arra gondolt, hogy a környékeden pár tíz méteres sugaron belül érzékelhetett WiFi-s eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#62130) szabonagyur válasza milestone (#62128) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát arra gondolok, hogy nem jelenik meg több eszköz a hálózatban? De mondjuk a telefon nem szokott így megjelenni a hálózatban szerintem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62131) FBence222 válasza milestone (#62128) üzenetére


FBence222
újonc

Ha nem ott látod, ahol GoodSpeed kolléga mutatja, hanem az intézőben akkor ott a lokális hálózatodhoz kapcsolódott kütyüket jelzi. Ha használsz lan emulátorokat (pl. Hamachi) akkor előfordulhat ilyen, ha pedig nem akkor állítsd be otthoni privát hálózatra a hálózatodat. Ezt a vezérlőpultban teheted meg.

iMac 2012-Late 21,5", Nokia Lumia 930

(#62132) King Unique


King Unique
titán

Olvasgattam napokban itt a topikban, h megint volt vmi zűr WU-val.
Ami 8.1-hez nemrég kijött választható frissítés (KB890830), azt fel lehet rakni?

[ Szerkesztve ]

(#62133) milestone válasza #41133696 (#62129) üzenetére


milestone
tag

Nem, a Gépre kattintva, ahol listázza a különféle eszközöket (Hálózati infrastr.., Médiaeszközök, Számítógép, Telefon.
Ilyen volt:

#62131 - valóban, az intézőben. Nem használok emulátorokat.

#62134 - a külső, UPC hálózaton lógó eszközök nem kellene megjelenjenek a belső hálózaton (de nem értek a hálózatokhoz...)

Van router, Comodo, Avast.

[ Szerkesztve ]

(#62134) szabonagyur válasza King Unique (#62132) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én felraktam és minden gépen jó.

(#62133) milestone: amit írtam a UPC hálón belül valahol volt egy ilyen eszköz egy pár pillanatra.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62135) King Unique válasza szabonagyur (#62134) üzenetére


King Unique
titán

OK, köszönöm az infót! :R
Csak azt kavart meg, h olvastam egy frissítésről, ami a WU-t megborítja, de ezek szerint nem ez az, vmár visszavonták/ javították.

(#62136) milestone válasza milestone (#62133) üzenetére


milestone
tag

Megint megjelent egy pillanatra...
A Hammerhead a Nexus 5 fejlesztői kódneve.
Nincs a háztartásban ilyen telefon.
Akkor ne aggódjak?(IMG:/dl/upc/2015-03/08/64983_efgljeymm9zw2qi7_hammerhead_2.jpg)(/IMG)

[ Szerkesztve ]

(#62137) szabonagyur válasza milestone (#62136) üzenetére


szabonagyur
félisten

Valószínűleg van valaki UPC hálózaton belül aki a Nexus készülékét használ, nem kell vele foglalkozni.

Nincs véletlenül UPC WiFREE bekapcsolva és azért látod?

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62138) w333 válasza milestone (#62136) üzenetére


w333
félisten

Szomszéd ... lehet neki van ilyen telefonja és lopja a netet ! :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#62139) kispx válasza King Unique (#62135) üzenetére


kispx
addikt

Ha erre gondolsz, akkor az nem is windows updaten kiadott frissítés volt. Csak egy workaround, amit az ms adott ki a freak sebeshetőségre.
woland_y2k-nál nem jött elő a probléma. Reggel én is megnéztem és nálam se.

[ Szerkesztve ]

(#62140) milestone válasza szabonagyur (#62137) üzenetére


milestone
tag

Lehet, de sztem akkor sem kellene megjelenjen egy külső hálózaton levő eszköz a saját, belső hálómon.
Nincs bekapcsolva a a UPC wifree, még régi modemem van és saját routerem.

#62138 - nem hinném, hogy lopják a wifit :) a router adminlapja szerint nincs bent idegen eszköz, csak a sajátok, ellenőriztem.

Megint itt volt :)
Csináltam egy parancsikont:

#62141 - rendben, ne haragudj, lehet, hogy kissé túlparáztam a dogot. Köszönöm (mindenkinek) a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#62141) szabonagyur válasza milestone (#62140) üzenetére


szabonagyur
félisten

Miért ne jelenhetne meg? Nem annyira külső eszköz az, egy hálón belül van neked is egy belső hálód és ennyi. De ha a routerben nem látod akkor nincs ott, ergo a te hálódban biztos nincs benne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62142) King Unique válasza kispx (#62139) üzenetére


King Unique
titán

Ige, erre gondoltam, de úgy látszik nem olvastam el elég alaposan...köszönöm az infót! :R

(#62143) csixy


csixy
addikt

Nekem miért van itt ez a bootooth izé mikor már az eszözkezelőben mind a kettő driverét letiltottam a blootoothnak. Életrembe nem használtam ( szinte ) blootoothot. A hálózati kapcsolatoknál is le van tiltva a blootooth.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#62144) AMD Power


AMD Power
titán

Se a telefonom , se a gép nem látják egymást BT-n. Vicc. :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#62145) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Egy érdekes problémával állok szemben..

Adott egy 16 gigás USB3-as pendrive, amiről szeretnék W8.1-et telepíteni egy Kingston Fury 120-as SSD-re.

A hibaüzenet, hogy nem talált rendszerpartíciót, és nem tudott létrehozni sem. Látja a meghajtót, tudtam is formázni, partíciót létrehozni.

Próbáltam az én gépemben (adatlapomon), illetve a haverom gépében is. Mindkettőben ez a hibaüzenet. Az összes létező BIOS beállítást végigpróbáltam, próbáltam drivert betölteni is.
Raktam másik portra, másik kábellel, semmivel nem voltam előrébb.

Próbáltam diskpart-tal létrehozni partíciót, úgy sem. Windows alól tökéletesen látja.

Végső elkeseredésemben megpróbáltam W7-et telepíteni, az is pont ugyanezt írja.

Mi a hiba? :)

Köszi,
Atesz

(#62146) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Hogyan tudok win 8.1-ről rendszer képfájlt menteni? Ami aztán visszaállítható?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#62147) genndy válasza aelod (#62146) üzenetére


genndy
addikt

#61514

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#62148) aelod válasza genndy (#62147) üzenetére


aelod
veterán

:R :R

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#62149) orangutan4


orangutan4
tag

Win 8.1 alatt a OneDrive csak úgy használható, ha az egész win-hez csatolom a MS fiókomat? nem szeretném a pc-nek is megadni a telón használt MS fiókomat, de ha jól látom ezt máshogy már nem lehet itt. :/ jól látom?

(#62150) pzstm válasza orangutan4 (#62149) üzenetére


pzstm
titán

jól látod. Miért lenne ez baj? többieknek csinálni egy másik uswert esetleg?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.