Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62301) Bici válasza genndy (#62300) üzenetére


Bici
félisten

Sajnos nem találtam ilyet sehol. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62302) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Két kérdésem lenne.

1) Berakta a jobb alsó sarokba az aktiválós üzenetet. Én úgy tudtam, hogy a digitális termékkulccsal rendelkező gépek telepítéskor beaktiválják magukat :F

2) azt miért csinálja, hogy minden egyes újraindítás után elfelejti az ikonelrendezést?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#62303) #58000384


#58000384
törölt tag

Letöltöttem egy Windows telepítőt a Media Creation Tool használatával, és az lenne a kérdésem, hogy lehetséges valahogy drivert integrálni a telepítőbe? Vagy megoldani, hogy az első felhasználó létrehozása előtt már települjön (konkrétan wifi driverre gondolok)?

(#62304) Fire/SOUL/CD válasza Mister_X (#62302) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. ellenőrizted, hogy be is aktiválta magát valóban? (net legyen)
2. Naprakész legyen a rendszer

[ Módosította: philoxenia ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#62305) hdf


hdf
tag

Sziasztok!
Win 8.1 oprendszer van a gépen, és SSD meghajtó. A windows automatikus karbantartása be van kapcsolva.
Korábbi gépen (XP és Vista oprendszerekkel) gyakran használtam a ccleanert. Kb. hetenként futtattam, elsősorban a lomtár "alapos" ürítésére, és az egyéb szemetek takarítására.
8.1 nél is van értelme használni, vagy az automatikus karbantartás sok hulladékot kitakarít? (Tudom a szemetest nem!)

[ Szerkesztve ]

(#62306) quailstorm válasza hdf (#62305) üzenetére


quailstorm
nagyúr

van, a temp az ugyanúgy tud dagadni, meg ugye ccleaner sok alkalmazás tempjét is elpucolja
egy durvább installeres próbálkozós netezős hét nálam akár 2-3GB-ot is összehoz...

(#62307) hdf válasza quailstorm (#62306) üzenetére


hdf
tag

Köszönöm, akkor telepítem.

(#62308) csixy válasza #41133696 (#62295) üzenetére


csixy
addikt

Bocs ezt eltévesztettem

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#62309) #58000384 válasza Fire/SOUL/CD (#62304) üzenetére


#58000384
törölt tag

Köszi a választ, az nagyon jó lenne, ha nem kéne semmit buherálnom hozzá. Van driverem, ami van benne, az .inf, .cat és .sys, erre gondolsz? Hogy kell a telepítőben külön telepíteni?

(#62310) #58000384 válasza #58000384 (#62309) üzenetére


#58000384
törölt tag

A telepítőben simán betöltettem vele a drivert a particionálás előtt, a telepítés végén pedig már működött is. Az aktiválással sem volt gond, simán ment neten. Köszi a tippet, Fire/SOUL/CD!

(#62311) Mister_X válasza Fire/SOUL/CD (#62304) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Volt net, bejelentkeztem és visszaállította a régi asztalt meg amit ilyenkor szokott. Hagyom az updatert hagy dolgozzon amíg távol vagyok, este megpróbálom újra.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#62312) VIBO válasza Fire/SOUL/CD (#62296) üzenetére


VIBO
őstag

Thx :R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#62313) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

A lányom Lenovo Y50 notijáról pár hónapja teljesen letöröltem a Win8.1-et (mert volt pár progi ami nem ment rajta) és Win7-et raktam rá.
Na most, mielőtt letöröltem nem írtam fel a termékkulcsot.
Az a kérdésem, hogyha telepítek rá egy Win8.1-et akkor visszaállítja az eredeti termékkulcsot valahonnan vagy cseszhetem?
Vagy megszerezhető valahonnan a termékkulcs (a gépen sajna nincs rajta)?

Előre is köszi. :R
üdv.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#62314) MasterMark válasza Tigi (#62313) üzenetére


MasterMark
titán

Ha a gépen nincs rajta, akkor a BIOS-ban kell legyen.

Switch Tax

(#62315) Tigi válasza MasterMark (#62314) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi.
Megnézem.

A Bios-ban csak annyi van, hogy Windows License: Std

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#62316) zoltan6


zoltan6
őstag

erre a problémára tudna nekem valami okosságot mondani? a skype topik nem igazán pörög.

(#62317) bobalazs válasza zoltan6 (#62316) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hagyd a fenébe a windowz8os skype-ot és használj helyette portable vagy telepített verziót.

(#62318) mttssz válasza bobalazs (#62317) üzenetére


mttssz
senior tag

Asztali Skype a problémás, nem csempés.

(#62316) zoltan6: Küldj rá egy uninstallt Revo-val, hátha megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#62319) zoltan6 válasza bobalazs (#62317) üzenetére


zoltan6
őstag

a telepített verziót szeretném használni,azzal van a gond,írtam hogy asztali,nem a csempésről van szó.
(#62318) MaTMaN kösz kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#62320) zoltan6 válasza mttssz (#62318) üzenetére


zoltan6
őstag

sajnos nem segített,pedig jó ez a revo program,tettszik,mindent megpróbáltam vele,megpróbálok megkeresni a gépen egy régebbi telepítőt,mostanában nem frissítek semmit,mert mindennel így járok hogy hibás a frissítés,meg csak rosszabb lesz,Windows update,chrome,skype.stb. :(

(#62321) Faith


Faith
aktív tag

Üdv!

Szerettem volna egy WIn 8.1-et telepíteni a gépre de egy ilyen hiba fogadott már a formázásnál:

"Windows cannot be installed to this disk. The selected disk has a mbr partition table, On EFI system window can only be installed to GPT disks."

Nem nagyon találtam megoldást, hogy mivel lehet ezt megoldani, esetleg valaki tud segíteni?

(#62322) MasterMark válasza Faith (#62321) üzenetére


MasterMark
titán

Minden particiót törölnöd kellene róla.

Vagy konvertálod GPT lemeznek.

Switch Tax

(#62323) Faith válasza MasterMark (#62322) üzenetére


Faith
aktív tag

Hát a partició törlést most hanyagolnám, nincs kedvem lementegetni több 100Gb-ot.

GPT konvertálás is adatvesztéssel jár?

(#62324) Borisz76 válasza zoltan6 (#62320) üzenetére


Borisz76
veterán

Futtasd le szerintem :

MemTest86

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#62325) KAMELOT


KAMELOT
titán

Sziasztok!

Segítség kéne!

Amikor alvóba teszem a gépet akkor valami végett alvóba menetel után egyből újraindul a gép.....de minden megmarad ugyan úgy. WIN8.1 Enterprise 64bit

Mit kell beállítani, hogy ALVÓ állapot működjön nekem?!?!?

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#62326) bobalazs válasza KAMELOT (#62325) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Eszközkezelőben, az egér, billentyű, hálókártya tulajdonságainál ki kell venni a pipát hogy ez az eszköz felébresztheti a számítógépet.
Speciális energiagazdálkodási lehetőségekben felébresztési idők engedélyezését kikapcsolt állapotra kell helyezni.

(#62320) zoltan6
Én is memóriahibára gyanakszom. Vagy instabil overclock

[ Szerkesztve ]

(#62327) KAMELOT válasza bobalazs (#62326) üzenetére


KAMELOT
titán

Eszközkezelőben, az egér, billentyű, hálókártya tulajdonságainál ki kell venni a pipát hogy ez az eszköz felébresztheti a számítógépet.

ANgolul ez melyik rész....??? Másikat megtaláltam! :) vagy dobj egy képet magyarul....megtalálom úgyis! KÖSZI!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#62328) bobalazs válasza KAMELOT (#62327) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

device manager jobb klikk pl egéren, energiagazdálkodás fül... és ott van.

(#62329) mttssz válasza Faith (#62323) üzenetére


mttssz
senior tag

Pedig muszáj lesz, mert a partíciótörlés és a konvertálás is adatvesztéssel fog járni.

(#62330) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Windows 8.1 64bit-en az Office 2007-ben ha egy Excel táblában nyomok Ctrl+c, vagy Ctrl+v akkor miért akar cellát törölni? WTF??

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#62331) KAMELOT válasza bobalazs (#62328) üzenetére


KAMELOT
titán

Nagyon szépen köszönöm! Tökéletesen működik! Végre nem kell újrakapcsolgatnom 50 mozilla ablakot meg a progikat! :R

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#62332) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Win7 64 bitet hasznalok regota es teljesen elegedett vagyok vele. A 8.1 hozhat meg pluszt ezen kivul, vagy nem erdemes vele foglalkoznom? Tehat sebessegre, felhasznalobaratsagra stb gondolok, ssd-m nincs es nem is lesz, 10 ezres raptoron van a rendszer.

Koszonom szepen!

[ Szerkesztve ]

(#62333) Fire/SOUL/CD válasza Gergosz2 (#62330) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Alábbiakat próbáld ki
1. Indítsd W7 kompatibilis módban
2. Futtasd csökkentett módban az Excel-t (WIN gomb + r, excel /s beír és enter)
3. Töröld vagy nevezd át a PERSONAL.XLS fájlt (ha találsz ilyet (AppData-ban kerestesd)) és úgy indítsd az excel-t

Természetesen az Office 2007 is legutolsó frissítéssel rendelkezzen.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#62334) KAMELOT válasza Lauda (#62332) üzenetére


KAMELOT
titán

kb. 2x gyorsabb mint a win7 és minden tekintetben felhasználóbarátabb.
Én novemberben váltottam WIN7 ultimate 64bit-ről WIN 8.1 ENTERPRISE 64bit-re! Sokkalta gyorsabb!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#62335) Lauda válasza KAMELOT (#62334) üzenetére


Lauda
félisten

Hello!

Ezt nem is gondoltam volna, akkor teszek egy probat vele! Koszi!

(#62336) Bici válasza KAMELOT (#62334) üzenetére


Bici
félisten

Nálam is gyorsabbnak tűnik általában, de a winyóról a 8.1 valamivel lassabban tölti be a progikat.
(sima Win8-8.1-re frissítve vs Win7 ultimate - mindkettő 64bit és azonos gép)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62337) KAMELOT válasza Bici (#62336) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem a 1TB BLACK gyors a beöltés. Pedig csak 7200rpm-es.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#62338) Bici válasza KAMELOT (#62337) üzenetére


Bici
félisten

Nekem is 1TB WD Black-en van a két OS (WDC1003FZEX) - mindkettő egy külön winyón azonos progikkal telepítve tezstelés célból. És nálam is gyors win8.1-el, de pl. a Photoshop CS6-ot, vagy pár játékot a Win7 gyorsabban tölt be, de nem komoly a különbség, mert mindkettő gyors.
Barátnőm laptopján viszont sima Win8 van, mert nem lehet rá 8.1-et rakni az intel IGP miatt, de nála is hamarabb lassul be a gép Photoshop alatt, mint régen Win7-tel.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62339) Lauda válasza KAMELOT (#62337) üzenetére


Lauda
félisten

Most egyelore felprobalom egy sima 7200-es vinyora es ha bevalik, akkor vagy megy fel a masik raptorra, vagy egy szinten black-re, van valasztek. ;]

(#62340) Borisz76 válasza Lauda (#62335) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Sokáig használtam én is 64 bites Win 7-et.
Mondhatni, hogy gyors volt és stabil is.

Próbaképpen tettem fel a Win 8.1-et ( 64 bit ) és eleinte rendkívül szokatlan volt.
Első benyomásom nekem is az volt, hogy gyorsabb - nem 2X de gyorsabb.
A csempés oldal eleinte zavart....meg kellett szoknom.

Pár játék amik a gépemen vannak :
-World Of Tanks
-World Of Warplanes
-Race Driver Grid ( 1. rész GOG verzió )
-War Thunder

-Imperium Galactica 2 !!! ( Kompatibilitási módban futtatva )
Ez elég régi magyar játék és meg is lepődtem, hogy elindul.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#62341) Lauda válasza Borisz76 (#62340) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Koszonom szepen a tapasztalataid! Kiprobalom mindenkeppen, tenyleg erdekel a rendszer! Nekem is van amit kompatibilitasban kell futtatni, pl a crysis csak vista modban indul nalam, de siman elinditom rajta a cossaks-ot is, az is fut tokeletesen. :DDD

(#62342) KAMELOT válasza Borisz76 (#62340) üzenetére


KAMELOT
titán

Csempéd kapcsold ki, hogy ne ugorjon be az indításkor! Nekem ki van én már el is felejtettem hogy van!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#62343) Borisz76 válasza KAMELOT (#62342) üzenetére


Borisz76
veterán

Néha szoktam használni, ezért nem kapcsolom ki.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#62344) AMD Power


AMD Power
titán

Végre jött BT frissítés a gépre. De hiába nyomok rá a BT beállításra nem jön be. :DDD :W

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#62345) F_Zolee válasza AMD Power (#62344) üzenetére


F_Zolee
veterán

Lehet jobban jársz ha veszel 1k-ért valami modult aztán gond letudva. ;]

(#62346) AtHoS válasza Faith (#62323) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ne UEFI módban futtasd a telepítőt, így nem kell hozzá kötelezően GPT-s partíció. Ergo nem kell konvertálgatnod

UEFI telepítés

BI OS or not to BI OS

read-only mode on the forum

(#62347) AMD Power válasza F_Zolee (#62345) üzenetére


AMD Power
titán

Leszedtem minden drivert, eszközkezelőben eltávolítottam... gép újra indult. És már jó is. :Y

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#62348) KAMELOT válasza Borisz76 (#62343) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem sincs kikapcsolva hanem a WIN startmenünél ott van hogy csempe...arra kattintva beugrik!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#62349) Gergosz2 válasza Fire/SOUL/CD (#62333) üzenetére


Gergosz2
veterán

Á danke mindenképp megnézem. :R

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#62350) aelod


aelod
veterán

Errevalaki? A kapcsolatoknál azt írja, hogy korlátozott és nincs internet...
Frissítettem az alaplap LAN driverét win 8.1-esre de ma is előjött a probléma.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.