Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62701) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Nálatok mennyi idő volt a Windows 8.1 telepítése ssd-re dvd-ről? A fájlok előkészítése a telepítéshez résznél 88%-on áll már fél órája... :F

[ Szerkesztve ]

(#62702) Lauda válasza 2thletme2day (#62701) üzenetére


Lauda
félisten

1 ora alatt felment a winfos lemezrol 7200-re, beallitgattam szinte mindent, felment a virusirto, befrissitettem, nv drivel stb stb. Maga a rendszer kb 20 perc alatt kesz.

(#62703) Borisz76 válasza 2thletme2day (#62701) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor ott valami nem stimmel.

Usb 3.0 pendrive-ról SSD-re kb 8-10 perc a telepítés.
Nálam annyi volt.

De lassabb usb 2.0-ról is megvan szerintem maximum 20 perc.

Lauda
Te még használsz optikai adattárolót ? :R

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#62704) 2thletme2day válasza Borisz76 (#62703) üzenetére


2thletme2day
őstag

Először próbálkoztam pendrive-ról feltenni. Akkor azt írta, hogy a pendrive illesztő programja szükséges hozzá. Ami természetesen nincs. Ezután kiégettem az ISO-t egy külön adattárolásra szánt DVD-re (200 évet bír elvileg). Aztán most kidobott hibával. Buktam a drága DVD-t, a régi rendszert és még feltelepíteni sem sikerült. Most megpróbálom másik pendrive-al hátha azzal felmegy... :W

Azt hittem legális rendszerrel könnyebb lesz minden, de jelen állás szerint többet szopok vele mint az eddigi warez win 7-esemmel..

[ Szerkesztve ]

(#62705) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Na újra próbáltam egy másik pendrive-al. 10 perc alatt felrakta.. :)

(#62706) Pirostank


Pirostank
csendes tag

Sziasztok, szeretnem kerdezni Töletek, hogy a skydrive.exe-t hol tudnam leallitani, mi a neve a szolgaltatasok között, mivel folyamatosan ujraindul. Az explorerben mar sikerült lathatatlanna tenni, de a task managerben latom, hogy ennek ellenere fut. Es az rendben van, hogy gep indulasakor kb. 50 db exe fajl indul el... ???A win 7esemben max 10 volt ez a szam. Nagyon köszönöm . Üdv.

Üdv : Tankok

(#62707) netpeti98 válasza Pirostank (#62706) üzenetére


netpeti98
addikt

Hol látod az 50 db exe fájlt és mik azok?

(#62708) Pirostank válasza netpeti98 (#62707) üzenetére


Pirostank
csendes tag

A task managerbel, szolgaltatas kezelö a megfelelö magyar forditas talan, ahol latod, mik futnak a hatterben, mekkora a cpu teheltsege stb. Köszi.

Üdv : Tankok

(#62709) Lauda válasza Borisz76 (#62703) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, nekem tokeletesen megfelelnek. ;) Annyi, hogy van 3 db wd raptorom, ami 10 ezres fordulatu, ezekre szoktam telepiteni az oprendszereket. 1db 74 gigason van most a win7, a masik 320 gigasra vannak telepitve a progik. Eleg gyorsak ezek is es azok a regi raptorok ugy tudnak daralni, mint a gepfegyver. :D A 8-at csak azert telepitettem 7200-es vinyora, mert a sevent addig nem akartam legyilkolni, mig ez nem bizonyit, a 36 gigasat meg mondom hatha kicsi lesz neki. ;)

[ Szerkesztve ]

(#62710) netpeti98 válasza Pirostank (#62708) üzenetére


netpeti98
addikt

Melyik fülön? A folyamatoknál?
Ha igen, a Win 7 alapból elrejtette a más felhasználók és a rendszer folyamatait, itt látsz mindent.

(#62711) Pirostank


Pirostank
csendes tag

A task managerbel, szolgaltatas kezelö a megfelelö magyar forditas talan, ahol latod, mik futnak a hatterben, mekkora a cpu teheltsege stb.
svchost 9-szer msmpeng.exe dwm.exe system
tabtib.exe taskhostex.exe taskmgr.exe tcrdmain-win8.exe
tmachininfo toshibaservicestation wininit winlogon
wshost wudfhost 2 -szer wwahost csrss 2szer btdevmgr smss spoolsv skydrive.exe (ezt nem kerem tuti, de mindig elindul)
settingsynchost service
searchfilterhost searchindexer runtimebroker presentationfront
lsass livecomm leerlaufprozess shi_service
input personalization igfxhk igfxem igfx cui service
heciserver
Nagyon köszönöm.
a win7esemben is fut a a dllhost, a dwm, stb, de itt mondom, jelenleg 8 fajl van.

Üdv : Tankok

(#62712) #56474624 válasza Pirostank (#62711) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mi a gondod a skydrive-val (ami amúgy már onedrive néven fut sokaknál)? Szerintem az egyik leghasznosabb windows szolgáltatás: ingyen kapsz 15 GB helyet, a fájlokat mellesleg nem kötelező a gépeden is tárolni, ha úgy állítod be. Én a fontosabb dolgaimat rég google drive-on, onedrive-on tárolom, szakdolgozat kapásból odamentődik, mikor hozzáírok.
Mellesleg ha windows phone-os telefonod van, már 30 GB-ról beszélünk, és gyerekjátékká teszi a gép és telefon közti adatcserét.

[ Szerkesztve ]

(#62713) fradi81


fradi81
veterán

hali
Mi okozhatja azt hogy a windows 8.1 leállításakor a gép kikapcsol, de újra is indul sokszor? Más rendszernél ez nincs így ezért gondolom windows beállítás.

moto g72, Ninebot d28e

(#62714) Shokkolo válasza Fire/SOUL/CD (#62681) üzenetére


Shokkolo
addikt

Köszönöm a tippet, sajnos ez sem jött be.
Megint úgy megy az óra, ahogy épp neki jól esik :(

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#62715) Pirostank válasza #56474624 (#62712) üzenetére


Pirostank
csendes tag

Szia, nincs vele gondom, csak az, hogy nem lehet törölni. Egy szolgaltatas -elvileg - amit kibrobaltam, hogy nem kerem. Törölni nem lehet, ez a fura. Szoval meg bogaraszok tovabb, köszönöm a valaszolat, bocs , beneztem, a 7-esben is van majdnem ennyi, ha az összes folyamatot megnezem. Csak szerettem volna , ha a zsir uj gep RAMja bekapcsolaskor nem 65%-on lenne leterhelve, nehany un. szolgaltatast, ami nem kell törölni szeretnem, hogy nem foglalja a helyet, plane a memorit. Van egy 1TB-s külsö meghajtom , bocs, de nem kell 15 gb. EL nem hiszem , hogy ezek közül(50 fajl) mind kell a windowsnak, hogy müködjön. Köszi.

Üdv : Tankok

(#62716) #56474624 válasza Pirostank (#62715) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nekem is van más tárhelyem is, de ha esetleg leégne a gépem, vagy bármi, akkor is megvannak a felhőben a legfontosabb dolgaim. Továbbá azokat bárhonnan el lehet érni, könnyen meg lehet osztani másokkal, szóval hátrányát én nem látom.

(#62717) nyurga82


nyurga82
tag

A Win7 mini alkalmazásánál volt egy processzorfigyelő, amit az asztalra lehetett kirakni, nagyon hasznos volt. A WIN 8.1 is tudja ezt? Ha igen hol lehet elérni?

(#62718) zoltan6 válasza nyurga82 (#62717) üzenetére


zoltan6
őstag

(#62719) nyurga82 válasza zoltan6 (#62718) üzenetére


nyurga82
tag

Köszi sikerült.

(#62720) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Újra telepítettem egy laptopot 8.1 PRO x64 -re. Aktiválni szeretném, de ami van a géphez kulcs, azzal nem enged: Érvénytelen kulcsnak érzékeli. Egy másik 8.1-es kulcsal viszont simán aktiválja.

Azért lenne muszáj a saját kulccsal aktiválni, hogy ne legyen keveredés a Licenszek között.

Mit javasoltok hogyan tudnám aktiválni a saját kulcsával?

Természetesen a Gép kulcsa is Windows 8.1 Pro OEM :R :R

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#62721) sanyek2


sanyek2
senior tag

A rendszer törli a saját létrehozott rendszervisszaállítási pontomat, hogy az újak elférjenek a rendelkezésre álló helyen.
Azon kívül, hogy növelem a tárhelyet, mit tudok tenni, hogy meglegyen a fél éve, vagy akár egy éve létrehozott pontom?

(#62722) mttssz válasza sanyek2 (#62721) üzenetére


mttssz
senior tag

Szerintem a legegyszerűbb egy 3rd party program használata lenne, mondjuk a Macrium Reflect.

(#62723) #41133696


#41133696
törölt tag

Mai:

Ami viszont feladta a leckét:

Nincs is asztali Skype fent. :F

(#62724) Lauda válasza sanyek2 (#62721) üzenetére


Lauda
félisten

Ha van eleg hely, akkor is torli? Mert en ugyan ebbe futottam bele a win7-nel, de amikor megnoveltem a tarhelyet, akkor mar nem torolgette a regebbieket.

(#62725) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

Szélessávú kapcsolatot, hogy kell beállítani, hogy automatikusan kapcsolódjon, ne keljen csatlakoztatni?

(#62726) nyurga82


nyurga82
tag

8.1-es windows alatt kettő kis avi-s filmet szeretnék összefűzni 2012-es Movie Makerral, amikor bemásolom a 16:9-es filmet egyből 4:3-ban jeleníti meg és úgy is szerkeszti tovább. Mit tegyek hogy szélesvásznú maradjon? Ötlet? Vagy esetleg más magyar videoszerkesztő? Bocsi az off ért

(#62727) kengyel válasza #41133696 (#62723) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez a választható frissítés engem is megdöbbentet, azonnal is rejtettem :)
Nekem sincs fent asztali Skype.

kengyel

(#62728) w333 válasza #41133696 (#62723) üzenetére


w333
félisten

Nálam csak a 4.5MB frissítés jött, frissült majd újraindítottam aztán mikor újra rákerestem a frissítésre azt írta ki hogy nincs elérhető frissítés :N

Szóval ami a második képen van (frissítés), na nekem az nem jelent meg !

Jah és nálam fent van az Áruházból gyárilag a Skype (metro) alkalmazás ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#62729) #41133696


#41133696
törölt tag

Az a helyzet srácok, hogy én is Windows 8.x-en Modern UI-s Skypeot használok a kezdetek óta elsődlegesnek. Volt olyan, hogy fent volt az asztali is úgy két éve, de az csak a megszokási időben volt.

A Skype topicban is erről beszéltünk, hogy lényegében mindenkinek kiküldté,hogy olyanoknak is akiknek még Windows 7-en sincs fent az asztali verzió sem. Szóval az egyik lehetőség, hogy egy félresikerült manőver már megint.Aztán felvetődött bennem a gondolat, hogy esetleg a Windows 8.x-es asztali Windowst használókat is megpróbálják visszaterelni a Modern UI-s Skyperól az asztali felé, hogy a Windows 10-en már az legyen újból az elsődleges PC-n, táblagépen pedig a Modern UI-s.

Az viszont további pozitívum, hogy mivel megjelent WU-n így várhatóan a jövőben a frissítések a kommunikációs szoftverhez is ezen keresztül (is) érkeznek.

(#62730) kengyel válasza #41133696 (#62729) üzenetére


kengyel
nagyúr

Köszi a tájékoztatást . Mindenesetre, meglepődtem rajta :) Nem okozott gondot, fogtam és rejtettem a frissítést.

kengyel

(#62731) bence188


bence188
tag

Sziasztok! Most vettem számítógépet és formázva van rajta a vinyó, optikai meghajtója nincsen. Usb-ről esetleg fel lehet telepíteni valahogy a windowst? Válaszotokat előre is köszönöm!

(#62732) Petyyyyy válasza bence188 (#62731) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Persze hogy lehet. [link] Itt majd figyelj arra, hogy ha Rufus-szal csinálod a Partition scheme-nél megfelelőre állítsd.
Ha ezzel megvagy, akkor restart után megfelelő fn billentyűvel boot eszköz választás és mehet a telepítés.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#62733) bence188 válasza Petyyyyy (#62732) üzenetére


bence188
tag

Köszi szépen!

(#62734) sanyek2 válasza bence188 (#62731) üzenetére


sanyek2
senior tag

Vagy egyszerűen csinálod magad:

0. Pendrive csatlakoztatása
1. cmd: diskpart (diskpart futtatás)
2. diskpart: list disk (lemezek listázása)
3. diskpart: select disk 3 (válaszd ki a pendrive-od)
4. diskpart: clean (megtisztítás)
5. diskpart: create partition primary (elsődleges partícióvá tétel)
6. diskpart: select partition 1 (partíció kiválasztása - eseti)
7. diskpart: active (aktívvá tétel)
8. diskpart: format fs=ntfs label="Windows installer" quick (gyorsformázás, átnevezéssel)
9. diskpart: exit
10. Másold rá valahonnan a pendrive-ra a windows telepítőkészletét (nem ISO-t).

Minden egyes alkalommal ilyen pendrive-ról telepítem, és ha törlöd is a fájlokat, újra felmásolás után nem kell megismételni a folyamatot (hacsak nem formáztad).

[ Szerkesztve ]

(#62735) Lauda válasza #41133696 (#62729) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem nem jelent meg win7-en a skype, nincs feltelepitve sem.

(#62736) bunygyi


bunygyi
tag

Sziasztok!
Zenét szeretnék hallgatni youtube-n, de pl. 5 perc után kikapcsól a monitorral együt,
a monitor nam zavarna,de a zene legalább szólna tovább!
Sőt ha másik a ablakon vagyok szintén kikapcsol a zene!
Van rá megoldás?

(#62737) MasterMark válasza bunygyi (#62736) üzenetére


MasterMark
titán

Böngésző?

Switch Tax

(#62738) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Feltenném itt is az alábbi kérdésemet, ha nem gond:

Adott egy Dell Inspiron Mini 1018-as kis gép, 2 GB RAM.

Szeretnék feltenni rá egy 32bit-es WIN 8.1-et de az alábbi képernyő fogad amikor boot-olna a pen drive-ról.

Tudnátok segíteni, hogy mit csináljak vele, hogy működjön?
Két másik gépen kipróbálva a pen-t elindul a telepítés.

Köszönöm előre is! :R

(#62739) Shokkolo válasza Daffchy (#62738) üzenetére


Shokkolo
addikt

Buta kérdés, de:

1.: biztos az usb-ről bootolást választottad?
2.: tud egyáltalán usbről bootolni?

3.: volt rajta másik OS? mert ez egy régebbi win boot managerének tűnik?

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#62740) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdvözlet!

Az úgy volt, hogy egyik pillanatban még van internetem, a másikban meg már nincs.
A 3048778-as frissítés ment fel ma munkahelyen, más változás nem történt a rendszerben. Eltávolítottam, de ez sem oldotta meg a dolgot. Kipróbáltam egy másik lemezre telepített W10TP-t is, az alatt tökéletes volt az internet elérés. Vissza SSD-re amin a 8.1 van, UTP kábel csere is megvolt, de az sem hozott eredményt.

Valakinek van tippje erre a galibára? :F

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#62741) Daffchy válasza Shokkolo (#62739) üzenetére


Daffchy
őstag

1. Biztos USB-ről bootolás van beállítva.
2. Ez egy pici netbook, nincs benne olvasó, szóval tud USB-ről :D
3. Van rajta egy 2 éves WIN 7 és azt cserélném

(#62742) gabyka válasza Petyyyyy (#62740) üzenetére


gabyka
aktív tag

Rendszervisszaállítás?

(#62743) fradi81 válasza Daffchy (#62738) üzenetére


fradi81
veterán

he nem dugsz be pendrájvot indul a win7?

moto g72, Ninebot d28e

(#62744) Daffchy válasza fradi81 (#62743) üzenetére


Daffchy
őstag

Persze, a gép működik, megy, csak 2 éves a WIN rajta és igen bevan már lassulva ezért kellene egy csere.

(#62745) Petyyyyy válasza gabyka (#62742) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Még nem próbáltam, de valószínúleg nem is működne. A rendszervisszaállítási menüt egyáltalán nem piszkáltam, így kétlem, hogy létezne a megfelelő állomány a múvelethez. De ránézek majd, most pár napig nem leszek a gép közelében.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#62746) fradi81 válasza Daffchy (#62744) üzenetére


fradi81
veterán

Milyen módon lett kiírva a pendrájv? Szerintem ez a gép nem tud róla bootolni valamiért. A többi gép ahol jó gondolom efi 'bios'-os és ott azért jó. De ez csak tipp.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#62747) Daffchy válasza fradi81 (#62746) üzenetére


Daffchy
őstag

A másik két gép asztali uefi-s aha.

Igazából mindig ilyen módon csinálom meg a pendrive-ot win telepítésre és még sosem futottam bele ilyen képernyőbe... :(

(#62748) bunygyi válasza MasterMark (#62737) üzenetére


bunygyi
tag

Igen.
Netudom hogy megfogalmazni a kérdést.
Valószínű meg kell mozgatnom :F :F
De a lényeg hogy meg fogom akkor találni,
elöbb :) vagy utóbb :(

[ Szerkesztve ]

(#62749) albgab


albgab
aktív tag

Sziasztok!

Olvastam a fórumot és a netet is, de nem találtam rá választ.
Windows 8.1-nél internet korlátozottat ír ki.
Nincs kis sárga felkiáltójel.
A másik noti simán látja a wifit.
Mi a baja?
Az eszközkezelőben nincs semmi se.

Köszönöm

(#62750) gabyka válasza albgab (#62749) üzenetére


gabyka
aktív tag

A dns jó?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.