Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35901) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Most tervezem egy Windows 8-as notebook vásárlását. Milyen AVCHD szerkesztő szoftvert tudnátok ajánlani? Ha lenne ingyenes nem bánnám. Akkor jobb vasat veszek :)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#35902) cigam válasza Redneck (#35901) üzenetére


cigam
félisten

Mit értesz "szerkesztésen"? Merthogy szabdalni akár az ingyenes avidemux-al is tudsz, de egy EDIUS-al már jóval több lehetőséged nyílik (Mielött megveszed a notit, tényleg érdeme tisztázni milyen progikat használsz, és azoknak mik az igényeik. pl. a legújjabb Edius, csak 64bites W8-on fut, a W8 32bites verziójára még csak telepíteni sem tudod.)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35903) pushalias válasza Volkov (#35878) üzenetére


pushalias
addikt

Amelyik alapértelmezettre van állítva, annak a metrós verziója megy. kicsit szokatlan megoldás, de van benne logika. W8-on egyébként sejtelmem sincs, mi az a plusz, amit a Chrome tud nyújtani. Én néha használtam, kellemesen lagolt.

(#35902) cigam EDIUS bakker, de rég olvastam a nevét. :)

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#35904) Redneck válasza cigam (#35902) üzenetére


Redneck
veterán

Szerkesztés alatt azt értem hogy részleteket vágnék ki a felvételekből és összefűzném őket. Néha át szeretném menteni a videóim olyan formátumba amit a legtöbb gép és TV kezel. Pl mkv.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#35905) cigam válasza Redneck (#35904) üzenetére


cigam
félisten

Akkor neked az ingyenes megoldások, vagy egy olcsóbb Vegas/EDIUS is bőven megfelel.

Mellesleg az mkv nem formátumot jelöl, hanem konténert. Csak a jóisten a megmondhatója, hogy az mkv konténerbe mennyi és milyen codec-el tömörített videó/hang kerülhet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35906) Gabbo válasza Sub-ZeRo (#35893) üzenetére


Gabbo
aktív tag

Na fent van, érezhetően gyorsabb. :C

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#35907) Redneck válasza cigam (#35905) üzenetére


Redneck
veterán

Milyen ingyenes programokat tudnál ajánlani? Vegasom van de csak régi 4-es vagy 5-ös :(

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#35908) VoidXs válasza Redneck (#35904) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Windows Movie Maker vágásra, Free Studio konvertálásra. Ingyen vannak. Annyit is érnek.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#35909) Dinter


Dinter
addikt

Elindítottam kis felbontású módban, bejön az asztal, de nem változik a felbontás, hiába állítom. Hol tudom ezt a módot kikapcsolni? Msconfigban hiába állítom át "Szokásos indítás"-ra, nem menti el.

[ Szerkesztve ]

(#35910) Redneck válasza VoidXs (#35908) üzenetére


Redneck
veterán

Olyan kell ami AVCHD-t is rendesen kezel.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#35911) Visormail válasza Redneck (#35910) üzenetére


Visormail
addikt

Ha érdekel HD Video Converter Factory Pro promóció, még 3 napig ingyen le lehet tölteni nem kell regisztrálni se, ott írja a nevet/kódot is.

Illetve Best free video and audio converter cikk, bemutat néhány ingyenes programot.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#35912) VoidXs válasza Redneck (#35910) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ezért kell hozzá a Free Studio, hogy átrakd pl. H.264-be, amit kezel, majd az eredményt vissza. Amúgy az Adobe Premiere Pro a tökéletes vágószoftver, dolgoztam már vele.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#35913) Redneck válasza Visormail (#35911) üzenetére


Redneck
veterán

Köszönöm szépen a segítséget!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#35914) z67


z67
őstag

Sziasztok!

Frissen telepítettem Windows 8 rendszert, amelyet szeretnék úgy elmenteni, hogy probléma esetén csak vissza kelljen másolnom az SSD-re. Tudtok valamilyen megoldást ajánlani?

Nagyon köszönöm!

zoltán

(#35915) cigam válasza VoidXs (#35912) üzenetére


cigam
félisten

Ágyúval verébre. Pláne a pro. Miért nem jó az elements 18k-ért? Miért kell egy tök mezei "cut,copy,paste"-hoz pro 100e-es programot venni? A havi 5k-s előfizetéses rendszer sem kevés éves szinten.

Simán meg lehet vágni avidemux-al vagy virtualdubbal. Én speciel a smart-cutter-t ajánlom. Nekem simán megért 11k-t, mivel újrakódolás nélkül tudja megvágni/elmenteni a videót.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35916) cigam válasza z67 (#35914) üzenetére


cigam
félisten

Ott van a gyári image készitő. Az nem jó?

Amúgy meg Redo Bebootolsz a CD-ről/USB-ről, kiválasztod az SSD-t megmutatod hova mentse, kész. A visszatöltés is hasonlóan "bonyolult" művelet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35917) VoidXs válasza cigam (#35915) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ezért is hoztam fel a Movie Maker-es dolgot. Ingyen van. Ja, és a Free Studio is újrakódolás nélkül vág, a merevlemezed sebességétől függ csak.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#35918) cigam válasza VoidXs (#35917) üzenetére


cigam
félisten

Amiket valamiért jól lefitymáltál: "Annyit is érnek."

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35919) Klarsa válasza Klarsa (#35896) üzenetére


Klarsa
tag

Na közben sikerűlt megoldanom a problémámat.
Egy kicsit belamásztam komolyabban a rainmeter nevű progiba és megcsináltam a számomra tökéletes DiscInfot. Így már amint visszekerűl a win 8 vagy 8.1 a gépemre, már nem lesz szükség a minialkalmásra sem. Ilyen lett a végeredmény A végére azért elég szépen belejöttem a szerkesztgetésbe ;]
Így már nincs szükségem a minialkalmazás-ra!!! :)

[ Szerkesztve ]

(#35920) z67 válasza cigam (#35916) üzenetére


z67
őstag

Nem találom :( Amúgy jó lenne, ha az csont nélkül visszamegy.

Megköszönném, ha segítenél hova tették.

(#35921) VoidXs válasza cigam (#35918) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, a Movie Maker nem támogat szinte semmit, kodekcsomaggal sem, rendszeres a gyárilag támogatott kodekek félreolvasása (fekete kép, stb), a Free Studio pedig közel nem stabil, 2 másodperces konvertálás közben is összeomolhat.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#35922) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Sziasztok!

Lehetséges a win8 kezelőfelületét valamilyen módon a win7-éhez hasonlóvá tenni?

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#35923) cattus válasza Tuco Ramirez (#35922) üzenetére


cattus
őstag

Igen.

Do the thing!

(#35924) cigam válasza z67 (#35920) üzenetére


cigam
félisten

[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35925) Tuco Ramirez válasza cattus (#35923) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Köszi! :) :R

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#35926) Bodor válasza z67 (#35920) üzenetére


Bodor
veterán

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Windows 7 rendszerű fájlok visszaállítása/lemezkép létrehozása.
Utána kell egy rendszer-helyreállító lemezt is írnod, hogy legyen mivel bebootolnod.

Vagy a másik ingyenes , de nagyon jó megoldás.

(#35927) Veron válasza kispx (#35642) üzenetére


Veron
őstag

Nekem pedig az alsó fényerő-állapotokat nem használja a rendszer. Ti már találtatok megoldást?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#35928) kispx válasza Veron (#35927) üzenetére


kispx
addikt

Sokat googliztam, de semmi nem működött. Végül visszaálltam Win7-re. Ott van driver, 8-ra nincs.

(#35929) z67


z67
őstag

Bodor, Cigam, köszönöm szépen!

(#35930) z67 válasza Bodor (#35926) üzenetére


z67
őstag

Még egy kérdés, ha esetleg később is készítek ilyen mentést, akkor ahhoz is kell helyreállító lemezt készíteni, vagy ezek egyformák?

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#35931) Bodor válasza z67 (#35930) üzenetére


Bodor
veterán

Ugyanaz a lemez jó az összes mentéshez.

(#35932) z67 válasza Bodor (#35931) üzenetére


z67
őstag

Nagyon köszönöm!

Zoltan

(#35933) ronin79 válasza Veron (#35927) üzenetére


ronin79
őstag

Nekem működik tökéletesen HP notebookon :D úgyhogy inkább pc függő, milyen géped van amin vackol?

[ Szerkesztve ]

(#35934) cigam válasza z67 (#35914) üzenetére


cigam
félisten

Még 40percig ingyen elérhető a Paragon Drive Copy12. Ezzel is le tudod menteni/visszatölteni a lemez tartalmát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35935) pelenka35


pelenka35
őstag

sziasztok

felraktam a win 8.1et ,de nem találok magyarítást hozzá ,vissza szeretném rakni a 8.0-át ,de egyszerüen nem tudok belépni se a biosba se a boot menüt nem érem el,rögtön indul a win 8.1 . mit tudok tenni ?

köszönöm.

Gamertag:Rob3rt75

(#35936) cigam válasza pelenka35 (#35935) üzenetére


cigam
félisten

Tanulsz az esetből :P

Uninstalling the preview isn't supported. However, it may be possible to restore your entire system to its factory condition.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35937) pelenka35 válasza cigam (#35936) üzenetére


pelenka35
őstag

Semmit?

Gamertag:Rob3rt75

(#35939) z67 válasza cigam (#35934) üzenetére


z67
őstag

Nagyon köszönöm!

(#35940) cigam válasza pelenka35 (#35937) üzenetére


cigam
félisten

Clean install volt, vagy ráfrissítettél?
Ha csak ráfrissítettél, akkor van egy olyan opció, hogy a újratelepítés az adatok megtartásával. Ekkor minden adatod megmarad, csak a rendszert húzza újra, teszi vissza a 8.0-át.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35941) pelenka35 válasza cigam (#35940) üzenetére


pelenka35
őstag

Tiszta,2 napos a masina free dos volt rajta.Semmi nincs rajta csak a win.

Gamertag:Rob3rt75

(#35942) Blue Eagle válasza pelenka35 (#35935) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Olyan nincs, hogy nem tudsz belépni a BIOS-ba, vagy a Bootmenübe. Egy a titka: Gyorsnak kell lenni! ;)
Tapasztalatból írom, ASUS K55VJ Notebookom van, kurva gyorsnak kell lennem, már előbb nyomkodom a ESC vagy a F2 gombot, minthogy a Power gombot megnyomnám. :K

Az enyém is Free DOS os volt.

[ Szerkesztve ]

(#35943) katt777 válasza FLx (#35886) üzenetére


katt777
félisten

Ennek a válasznak semmi értelme, kár volt gépelned. :((( Valami konstruktívabb? (A kérdésre.)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#35944) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Adott egy ssd win7-el (100 megás part+ windows + adat partició)
Az a kérdés, hogy feltehetem-e a win 8-t minden szívbaj nélkül és a D adat particíóm érintetlen marad-e
(C meghajtó a winnak 27 giga) - Köszönöm

(#35945) cigam válasza bazsi83vp (#35944) üzenetére


cigam
félisten

Felteheted, de az a 27GB, az kevés lesz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35946) bazsi83vp válasza cigam (#35945) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Csak a winnek, drivereknek skype és ilyen apróságoknak? (office és társai portable.. másik meghajtón)

(#35947) rgeorge válasza bazsi83vp (#35946) üzenetére


rgeorge
addikt

Nekem elfért 40GB-os HDD-n a 32 bites windows 8 + VS 2012. De sok szabad hely nem volt, mondjuk 2GB memória mellett kikapcsolt hibernálással. Nem tudom megnézni, mennyi volt a szabad hely, mert át kellett költöznöm egy 80GB-sre meghibásodás miatt.

Laptomomon a 64 bites Windows 8 office 2013, VS 2012 mellett már több, mint 40 GB-ot foglal.

Szerintem a 27GB nagyon kevés lenne, a minimum-ajánlás 16GB (32 bites), 20 GB (64 bites).

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#35948) bazsi83vp válasza rgeorge (#35947) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Jólvan, lassan a 96 gigás SSD-re a lapozófájl és a hiberfil.sys se fér már el..

(#35949) pushalias válasza bazsi83vp (#35948) üzenetére


pushalias
addikt

Kollégám éppen most tesztel egy fél terás SSD-t, szerinted mennyire érdekli a világot, hogy mi fér el 96 GB-on? :)

Honor 9 / HP 8470P

(#35950) bazsi83vp válasza pushalias (#35949) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Csak érted, az eddigieket elolvasva nem látszik, hogy annyival tudna többet mint a win 7, hogy hasra 2x akkora legyen... inkább egyre alacsonyabb ott is a programozók szellemi képessége, vagy nem tudom... (amúgy van mellé merevlemez is, de mindegy - azért vicces, ha hiberfil nélkül is megeszik tényleg 16+ gigát)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.