Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35251) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!
Samsung 830 SSD és a Win 8 igényel-e beállításokat, mint a win 7-nél?
Vagy ha a TRIM működik akkor onnantól fogva magasról tegyek rá?

(#35252) pzstm válasza sanyek2 (#35251) üzenetére


pzstm
titán

infóim szerint win8-nál már nem kell mókolni semmit.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#35253) Bodor válasza sanyek2 (#35251) üzenetére


Bodor
veterán

(#35254) sanyek2 válasza Bodor (#35253) üzenetére


sanyek2
senior tag

Köszönöm! :P

(#35255) Psychonaut


Psychonaut
addikt

A logon screen valahogy cserélhető? Nem a lockscreen, hanem ahol a jelszót kéri. :)

(#35256) kisbrekes100


kisbrekes100
tag

Sziasztok!

Elfutna ezen a gépen a windows 8?
3000-es pentium proci
1GB ddr2 800mhz ram
768mb videókártya

Vinyó van neki...

Csak elfutna-e egyáltalán?

(#35257) pzstm válasza kisbrekes100 (#35256) üzenetére


pzstm
titán

elindulni elindulna én úgy fogalmaznék inkább, 1GB RAM miatt futást ne várjál

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#35258) Psychonaut válasza kisbrekes100 (#35256) üzenetére


Psychonaut
addikt

A minimális rendszerkövetelményeknek megfelel, de szerintem annyi RAM nem lesz elég neki.

(#35259) kisbrekes100 válasza pzstm (#35257) üzenetére


kisbrekes100
tag

Értem... Csak abból indultam ki, hogy laptopban van 3 giga ram ugyan ilyen ddr2-es 800mhz, és ki vettem belőle a 2 gigásat, és 1 gigával vígan ment.

(#35260) jjeahh válasza jjeahh (#35225) üzenetére


jjeahh
nagyúr

erre senki?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35261) fPApi válasza kisbrekes100 (#35256) üzenetére


fPApi
őstag

Szerintem is csak sétálgatna ...

(#35262) sanyek2


sanyek2
senior tag

Üdv mindenkinek!
Sajnos IDE módban kellett telepítenem a rendszert, és most utólag szeretném aktiválni a TRIM parancsot.
win7-nél már regcsináltam, de már elfelejtettem hogy is volt a registry...(De egy regisztrációs fájl is jó lenne, ha van...)
:)

(#35263) dejaris


dejaris
addikt

Na hivatalosan okt. 18-an jon a 8.1.

En nyertem:P

[ Szerkesztve ]

(#35264) nicu71


nicu71
addikt

windows 8.1 pontos megjelenési dátum .http://blogs.windows.com/windows/b/bloggingwindows/archive/2013/08/14/mark-your-calendars-for-windows-8-1.aspx.tadamm :)
bocsánat, most nem tudok jobban linkelni :)

franc,megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#35265) Boonen007


Boonen007
őstag

Ez most MSDN-re is akkor?

(#35266) atka76


atka76
tag

Sziasztok!

Tudtok nekem segíteni abban,hogy mi ez az új kereső program?
Hogy tudom ezt eltávolítani?Frissített a gép és ha megnyitom a keresőt akkor ez jön be!

www.delta-search.com/?affID=1215612&tt=040413_9114&babsrc=NT_ss&mntrId=A0016036DDBCD4D8

Köszönöm!

Sziasztok!

Bendegúz

(#35267) netpeti98 válasza atka76 (#35266) üzenetére


netpeti98
addikt

Ez egy kéretlen program, futtasd át a Malwarebytes Free-t.

Üdv netpeti98

(#35268) VoidXs válasza atka76 (#35266) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az ingyenes programokhoz járó szemetek egy példája. Külön települt, simán kiszedheted vezérlőpultból. De az ilyen alkuknál elég a nem fogadom el a feltételeket opciót kijelölni, majd amikor feljön a "naaaaaa, lécciiiiii" popup, akkor sem.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#35269) atka76 válasza VoidXs (#35268) üzenetére


atka76
tag

Nem találom,hogy tudom kiszedni?

Bendegúz

(#35270) VoidXs válasza atka76 (#35269) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A Programok és szolgáltatások közt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#35271) sanyek2


sanyek2
senior tag

Szükségem lenne némi segítségre, hogy működésre bírjam a TRIM-et a Samsung 830-as SSD-men.
Elsőre ACHI módban próbáltam, de valami gebasz volt az első (,telepítés közbeni újraindításnál) és nem találta meg az SSD-t a telepítő. (ez már telepítés közben volt)
Így aztán gondoltam IDE módban felrakom és utólag registry-ben belövöm a TRIM-et.
Fire/SOUL/CD írása szerint jártam el, chipset telepítés nélkül:
(Ez még IDE módban települt rendszer.)

"# WIN gomb + R, írd be, hogy regedit és enter
# Navigálj el az alábbi kulcsig
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\storahci
# A jobb oldali panelon található Start nevű elemen duplaklikk és módosíts az értékét 0-ra
# A bal oldali panelon található StartOverride mappát töröld (jobb egér rajta/Törlés) storahci/Start kulcs és StartOverride mappa
# Indítsd újra a gépet, azonnal be kell lépni a BIOS-ba, megfelelő menüpontban állítsd át a SATA üzemmódot AHCI-re és lépj ki a BIOS-ból a módosítások mentésével.
# Ezt követően hagyd, hogy a Windows 8 elinduljon, fel fogja ismerni újra az eszközöket(ODD/HDD/SSD), ez percekig is eltarthat, várd ki türelmesen, majd újraindítást fog kérni a rendszert, amit tegyél meg"

Namármost.A start nevű elem alapból 0-án van, de a StartOverride mappa megvan. Szóval érthetetlen. Töröltem, ahogy írta, átállítottam ACHI-ra, mégsincs TRIM.

Újraraktam harmadszorra is, most megint ACHI módban, mert valószínűleg elbasztam valamit. Újra jelentkezett a "nem találom a szájbab_szott ssd-det te majom" és ekkor elkezdtem dugdosni a SATA portokat az alaplapon.
ACHI módban kizárólag a lila portokon hajlandó megtalálni az SSD-t.
Viszont a rendszerminősítésnél így 0,4 ponttal kevesebbet kap sebességre, mint IDE módban.

Mi a fene folyik itt????!!!!
SEGÍTSETEK LÉGYSZI!

(#35272) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!
Valamiért nem kapcsol ki a gépem..leállítás kiírja hogy Leáll..fekete képernyő és kész nincs reakció, ki kell hogy nyomjam.
De utána semmi hiba üzenet.
Első ilyen leállítás után adott csak üzenetet.
Ezt:

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#35273) Black Plague válasza Bali27 (#35250) üzenetére


Black Plague
tag

ÉN mindig felrakom minden W8 as gépre eddig semmi probléma...

(#35274) vlevi válasza sanyek2 (#35271) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jo kerdes. Ezek szerint a gigabyte valami vicces vezerlot rakott arra az alaplapra...

[ Szerkesztve ]

(#35275) sanyek2 válasza vlevi (#35274) üzenetére


sanyek2
senior tag

Igen, elég hitvány. De win 7 alatt nincs probléma a TRIM-el... Utólag sem.

(#35276) Gabás válasza sanyek2 (#35271) üzenetére


Gabás
addikt

az alaplapod topikjában valszeg többet tudnak segíteni, de ökölszabály, hogy az SSD-ket megpróbáljuk a natív (Intel, AMD) vezérlőkhoz csatlakoztatni

(#35277) sanyek2 válasza Gabás (#35276) üzenetére


sanyek2
senior tag

Megpróbáltam. Mai 5. újratelepítésem sem hozott még eredményt. :(

(#35278) dejaris


dejaris
addikt

Nalatok is bedolt az outlook netes felulete?

(#35279) Psychonaut válasza dejaris (#35278) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, MS közlemény Facebookról:

We are investigating an issue affecting a small number of Outlook.com and SkyDrive customers and we are working to restore full access to the services as quickly as possible. For the latest information, we please do visit our status page: https://status.live.com/

(#35280) kispx válasza dejaris (#35278) üzenetére


kispx
addikt

És a POP3 protokollal sem lehet a leveleket letölteni.

(#35281) pushalias válasza dejaris (#35278) üzenetére


pushalias
addikt

A jó tíz éve Gmailhez szokott felhasználó ilyenkor rutinosan legyint egyet. :C

Honor 9 / HP 8470P

(#35282) dejaris válasza pushalias (#35281) üzenetére


dejaris
addikt

:DD
Szerinted kivel erez jobban egyutt az ember: a santa lovaval vagy az eros okrevel? :DD

(#35283) pushalias válasza dejaris (#35282) üzenetére


pushalias
addikt

Nyilván az erős ökrével, amelyik default leszarja a személyiségi jogait, és cserébe egy évtized elteltével is folyamatosan kiszámíthatatlanul működik. Tudom én, hogy ez idő alatt fokozatosan szocializálta a felhasználóit arra, hogy egy órán belül két ugyanolyan, ugyanonnan érkező mail közül az egyik a spamgyűjtőbe, a másik meg az inboxba esik, de az a gyanúm, ez leginkább Stockholm szindróma.

Honor 9 / HP 8470P

(#35284) dejaris válasza pushalias (#35283) üzenetére


dejaris
addikt

Na most mar kezd nem vicces lenni a dolog, surgosen pofozzak ki mert szuksegem van ra!
Mashogyan nem tudnam eseteg elerni?

(#35285) pzstm válasza dejaris (#35284) üzenetére


pzstm
titán

este tíztől folyamatosan használtam, ment minden

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#35286) dejaris válasza pzstm (#35285) üzenetére


dejaris
addikt

Gondolom a fizetett berenceket jol kiszolgaljak ;]

(#35287) pzstm válasza dejaris (#35286) üzenetére


pzstm
titán

most írok egy egész hosszú levelet, mindjárt kiderül ;] :P

weben már mennie kell amúgy, cask mobil-eszközökkel történő szinkronizálás nem tuti még állítólag)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#35288) pzstm válasza pzstm (#35287) üzenetére


pzstm
titán

minden rendben zajlott webes felületen:)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#35289) ntomtb


ntomtb
tag

Egyszer már beköszöntem egy frissítés miatti fekete képernyőbe restart után a laptopomon.
Most az adatlapomon lévő konfigon is előjött a havi frissítések telepítése után. Baromira tele van a hócipőm ezzel a problémával, és az egyesével való telepítéssel, mely laptopomnál néha teljesen más (vagy esetleg 2-3) frissítésnél is előjön. Jelenleg a teljes frissítés kikapcsolásnál nem tudok jobbat.

[ Szerkesztve ]

(#35290) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

azt hogyan lehet megcsinálni, hogy van egy program és annak indító ikonja, de rajta van a pajzs jel és amikor elindítom rákérdez, hogy biztosan akarom hogy a program változtatásokat hajtson végre?
az addig oké, hogy az uac be van kapcsolva, de például egy bizonyos programnál hogyan tudom kikapcsolni vagy levenni azt a pajzsot az indító exeről?

(#35291) Gabás válasza Ice&Lime (#35290) üzenetére


Gabás
addikt

nem lehet

(#35292) Ice&Lime válasza Gabás (#35291) üzenetére


Ice&Lime
veterán

na ne már...
azt a programot többször szoktam indítani egy nap, elegem van az előugró ablakból meg nyomkodásból...
biztosan nem lehet egy bizonyos programnál kikapcsolni?

(#35293) pushalias válasza Ice&Lime (#35292) üzenetére


pushalias
addikt

Az ajtót se szoktad bezárni, mert eleged van, hogy folyton vacakolni kell vele?

Honor 9 / HP 8470P

(#35294) #19617792 válasza Gabás (#35291) üzenetére


#19617792
törölt tag

de lehet, ráadásul Windows-beli eszközökkel. Signing applications to prevent UAC prompt, mind UAC prompt kivehető, mind a pajzs ikon.

[ Szerkesztve ]

(#35295) szabeska válasza #19617792 (#35294) üzenetére


szabeska
addikt

Menő profilkép! :Y

[ Szerkesztve ]

F1

(#35296) Black Plague válasza Ice&Lime (#35292) üzenetére


Black Plague
tag

Esetleg megpróbálhatod azt a módszert hogy írsz a program supportjára ha van hogy írják meg Neked úgy a progit hogy NE KELLJEN rendszergazdai jogokat kérnie ahhoz hogy elinduljon..
Ugyanis ha jól tudom amelyik progi ikonjánál egy pajzs van az a progi rendszergazdai jogokkal indul..
Esetleg ha utánanéznél na ??? megpróbálod kideríteni ??? :R azt akkor TE is tisztába leszel vele és nem háborodnál fel feleslegesen..jelzed ha sikerült kideríteni ???
Előre is köszi. :R

Hoppá EarL 007 eláruéta a titkot...
Basszus de az angolul van lehet a kollega nem tudja...nos parancsikon jobb egérgomb tulajdonságok fül aztán speciális majd ott van egy olyan hogy indítás rendszergazdagént na onnan ki kell venni a pipát...

jut eszembe ha ez a progi pl a Total commander akkor ha NEM rendszergazdai jogokkal indul akkor bizonyos müveleteknél akkor is fel fog ugrani az UAC figyelmeztetés

[ Szerkesztve ]

(#35297) Ice&Lime válasza pushalias (#35293) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ez gagyi példa volt.

mellesleg az egész rendszerben csak 1 program van amire nem akarom hogy mindig rákérdezzen, ez olyan sok neked, hogy ezt a példát írtad?......

(#35296) Black Plague: :F mi van itt? mi ez az erőszak?.....sok itt a tudálékos ember kérem.
mond mi a bajod?

szépen is lehet válaszolni, esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#35298) dejaris válasza pushalias (#35293) üzenetére


dejaris
addikt

Normalis kornyeken, nem is zarjak, pont a vacakolas miatt :U

(#35299) Gabás válasza Ice&Lime (#35297) üzenetére


Gabás
addikt

ha állandóan szükséged van a programra, be is ütemezheted az indítását, erre való a már említett Feladatütemező

(#35300) Black Plague válasza Ice&Lime (#35297) üzenetére


Black Plague
tag

(#35296) Black Plague: :F mi van itt? mi ez az erőszak?.....sok itt a tudálékos ember kérem.
mond mi a bajod?

szépen is lehet válaszolni, esetleg.

Ez nem tudálékosság volt és semmi bajom sztem tők normálisan válaszoltam csak kicsit vicces és pikirt formában a Vista megjelenése óta van UAC és programok indításarendszergazdai jogokkal..Ha angyali tiszta lelked sérült a Hsz em miatt akkor könyörgök bocsáss meg nem akarok úgy lefekúdni ma este hogy valakit megbántottam :( köszönöm :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.