Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35701) TBMC válasza justaview (#35700) üzenetére


TBMC
addikt

a vaio oldalon merre kerhetek esetleg ilyen segitseget? beszeltem mar ugyfelszolgalatosakkal, de ok se nagyon tudtak segiteni, azt mondtak, menjek fel a vaio oldalara, ami fent van, fent, ami nincs nincs, s itt rovidre is zartak... picit felhaboritonak tartom azert ezt az egeszet :/ :U
raadasul nagyon sok driver hianyzik az oldalukrol is :S

:R

markbellus.hu 

(#35702) justaview válasza TBMC (#35701) üzenetére


justaview
őstag

SONY VAIO fórumra gondoltam (elnézést, ha félrevezettelek). Kérdezz be, hátha valakinek sikerült mostanában, amivel küzdesz.
Nekem anno így sikerült, de persze más géppel és más windows-al...de az sem volt könnyű.

(#35703) TBMC válasza justaview (#35702) üzenetére


TBMC
addikt

köszi a tippet! írok oda is!

:R

markbellus.hu 

(#35704) Abrion


Abrion
senior tag

Szóval nincs dobozos win 8?, akkor mi van ha alaplap cseréje lesz a tulajnak?
elég fura hogy nem támogatja az op rendszer a fejlesztést -.-, vajon mi lehet az oka.

(#35705) bon válasza Abrion (#35704) üzenetére


bon
őstag

Rendszer építő csomagnál tudtommal átvihető itt írtak erről: [link]

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#35706) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok,

Van egy 750GB-s HDD-m amin van 2 partíció, egy 100GB és 600GB, szeretném összevonni a két partíciót, lehetőleg úgy hogy a nagyobbikon lévő adatok megmaradjanak sértetlenül. Ezt meg tudom oldani külső program telepítése nélkül W8-ban (pl.: számítógép-kezelés)?
Valaki csinált már ilyet?
Elég csak törölni a kötet, majd kötet kiterjesztés a nagyobbikra?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#35707) dunc válasza Sub-ZeRo (#35645) üzenetére


dunc
nagyúr

Ok rendben,de legyen opcionális! ;)

(#35708) Sub-ZeRo válasza dunc (#35707) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Legyen, de már a 8 így működik. ;)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35709) ZewaDeluxe


ZewaDeluxe
tag

Sziasztok!

Egy többé-kevésbé ismert problémával kapcsolatban tudtok-e esetleg megoldást. A helyzet az, hogy nálam (is) rendszeresen törli a Win8 a thumbnail cache-t, és random módon újraépíti, valahányszor megnyitok egy "képek" vagy egy "videók" mappát. Van a neten egy-két próbálkozás megoldandó ezt a problémát, de egyik sem működik.

Előre is köszi az esetleges válaszokat.

(#35710) pushalias válasza Sub-ZeRo (#35708) üzenetére


pushalias
addikt

A 8 azért még nem, csak a 8.1. Viszont az nekem pontosan úgy tökéletes, ahogy van.

Honor 9 / HP 8470P

(#35711) VoidXs válasza ZewaDeluxe (#35709) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Rendszeresen törli? Erre vártam már évek óta! Csak az a gond, hogy nálam ilyen nincs...

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#35712) ZewaDeluxe válasza VoidXs (#35711) üzenetére


ZewaDeluxe
tag

Attól tartok nem értem pontosan, mit is akarsz mondani...

(#35713) VoidXs válasza ZewaDeluxe (#35712) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azt, hogy nálam a problémád nem jelentkezik, pedig örülnék neki. Többgigás szemétmappát csinál. Örülnék, ha csak akkor generálna indexképeket, amikor a mappában vagyok, onnantól kezdve ne foglaljanak sehol helyet. De hát ilyen a Windows...

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#35714) Sub-ZeRo válasza pushalias (#35710) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Telepítettem újra a 8-cat és az appok, az internet linkek mind visszamentek oda ahol voltak. Szóval a 8 is már ilyen. ;)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35715) pushalias válasza Sub-ZeRo (#35714) üzenetére


pushalias
addikt

Az igen érdekes, mert én legalább tucatszor raktam újra a 8-ast, és ez egyszer sem jött össze. A 8.1-el meg természetesen igen, és érdekes módon hivatalosan is csak azzal ígérik.

Honor 9 / HP 8470P

(#35716) Sub-ZeRo válasza pushalias (#35715) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudom, nekem minden visszajött, amit kiraktam startscreen-re. IE linkek, app-ok minden.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35717) pzstm válasza Sub-ZeRo (#35716) üzenetére


pzstm
titán

people és IE linkek igen, METRO appok kizárt (vagyis modern appok) (kivéve az előtelepített appokat)

8.1 viszont visszarakja azokat is. Start screen elrendezést is megjegyzi. Épp tegnap cask kiválasztottam, hogy a Surface alapján tolja fel, ésbelépés után minden megvolt :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#35718) Sub-ZeRo válasza pzstm (#35717) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem pedig benne volt. Pl. van egy jegyzet app-om amit nem telepítettem fel de ott volt bejelntkezés után. :/ Pedig tiszta install volt. :/

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35719) Teta1


Teta1
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy furcsa kérdésem lesz. :B
A kérdésem előtt leírom mi történt.
A gépemen telepítéskor (win8) létrehoztam egy felhasználót rendszergazdaként a nevemmel. (automatikusan beléptetést belőttem, mert csak én használom a gépet). A minap gondoltam megnézem a microsoft profillal be tudok-e lépni, mert már ezer éve nem léptem be, és kíváncsi voltam még működik-e.
A gépemmel be is tudtam lépni, és ez után már csak a microsoft profillal akar belépni a gépem. Minden beállításom, mappám megmaradt az eredeti formában, csak már az "új" profillal.
A felhasználók között nem látható az eredeti profil, amivel használtam a gépet, csak az "új"-microsoft-os profil.
Amikor helyi profilra akarok váltani azt az üzenetet kapom, hogy már létezik ilyen profil, adjak meg másik nevet. (???)

Kérdésem az lenne, hogy vissza lehet-e állítani az eredeti állapotot, és ha igen hogyan? Vagy hogyan tudok belépni az eredeti profilba, ha nem tudom hova lett (hogy ne a mikrósat használjam)?
Remélem nem kérdeztem túl nagy hülyeséget :)

U.i.:A profilokban, registry-ben nem állítottam át semmit.

[ Szerkesztve ]

(#35720) pzstm válasza Sub-ZeRo (#35718) üzenetére


pzstm
titán

ma reggel óta sjanos már nem tudom visszanézni Neked :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#35721) laca.1


laca.1
aktív tag

hali.egy gyors segítség kellene.Win8-at telepíteném de a telepítö nem látja a HDD-t,valami illesző kellene neki.bios-ban AHCI-ra van állítva a sata.a hdd 1tb wd.sata 3 csatlakozós.a lap Asus F2a85-m le.amiről akarom telepiteni a wint azzal nem lehet gond mert mar egyszer föl tudtam telepíteni az előző konfigra az igaz régebbi volt.de ez meg újabb és miért nem jó?

(#35722) Sub-ZeRo válasza laca.1 (#35721) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet hogy a sata3-as alaplapi driver kellene neki.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35723) worxland válasza pzstm (#35717) üzenetére


worxland
addikt

Pedig de. SSD-re áltam át Win8 alatt (is), új telepítés volt, telepítés után ott volt, hogy milyen csempés appjaim voltak, csak rá kellett kattintani a telepítésre és 5 perc alatt visszakerültek a gépemre. A sorrendet nem jegyezte meg, berakta őket a végére.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#35724) laca.1 válasza Sub-ZeRo (#35722) üzenetére


laca.1
aktív tag

most le szedtem mindenből a leg újabbat majd meg látom.köszi

(#35725) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!
Nekem egy olyan kérdésem lenne (nem pusztán a 8-as kapcsolódóan), hogy ha ISO fájlból akarom kiírni a telepítő lemezre, akkor van-e valamilyen megkötés, hogy milyen DVD-re tehetem azt? Pl win7 esetében próbáltam újraírható DVD-re de nem sikerült arról bootolnom a telepítőt, egyszerűen nem akarta beolvasni, sima írhatóról pedig simán működött!
Üdv
István

[ Szerkesztve ]

(#35726) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Van olyan módszer amivel végleg kikapcsolhatom adott meghajtóra a low space warning-ot és amely módszer Win8 alatt is működik?
A Win7-nél használt módszer nem megy.

Köszönöm

(#35727) dejaris válasza t420s (#35726) üzenetére


dejaris
addikt

Particionalj maskeppen;]

(#35728) t420s válasza dejaris (#35727) üzenetére


t420s
aktív tag

szakmai választ kérek nem olcsó poénkodást

egy ramdrive-ról van szó ami 99% fullon van mindig és ez nyilván enm is fog változni

>>>

Particionalj maskeppen

(#35729) rgeorge válasza t420s (#35728) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez esetleg?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#35730) tibizje


tibizje
tag

Üdv. Jelenleg Windows 7-em van és fel szeretném telepíteni a 8-at, de probléma adódott a Pendrive-ra való másoláskor. Letöltöttem a WINDOWS7 USB/DVD DOWNLOAD TOOL nevű programot, betallóztam a Windows 8 ISO fájt, kiválasztottam, hogy USB Device-ra másolja fel, elindítja a másolást, de pár pillanat múlva még 0%-nál ezt a hibát kapom:

"We were unable to copy to files. Please check your USB device and the selected ISO files and try again."

Újrapróbáltam meg minden, de nem jó. A pendrive 8 gigás és letöröltem róla mindent. A Windowst és a programot és a Microsoft oldaláról töltöttem le. Mi lehet a baj?

(#35731) dejaris válasza tibizje (#35730) üzenetére


dejaris
addikt

Ujra kell formazni.

(#35732) tibizje válasza dejaris (#35731) üzenetére


tibizje
tag

Természetesen újra lett formázva, illetve a program is formázta másolás előtt.

(#35733) < CyberBob > válasza stvnppp (#35725) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Az ISO vagy más lemezképeket lemezképként kell kiírni, egy menetben és a végén le kell zárni a lemezt függetlenül attól, hogy egyszer vagy többször írható a lemez. Az UltraISO ezt alapból megoldja ahogy más normálisabb író programok is.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#35734) dejaris válasza tibizje (#35732) üzenetére


dejaris
addikt

Akkor mas faljrendszerre kell formazni. Ha nem ez a hiba, akkor az iso serult a letoltes alatt.

(#35735) sch_a válasza dejaris (#35734) üzenetére


sch_a
addikt

Maga a program elvégzi a formázást. Szerintem egyszerűen nem támogatja az adott pendrive-ot. Nekem se fogadta el mindegyiket.

(#35736) tibizje válasza sch_a (#35735) üzenetére


tibizje
tag

Tehát akkor próbáljam másik Pendrive-val?

(#35737) sch_a válasza tibizje (#35736) üzenetére


sch_a
addikt

Igen.

(#35738) < CyberBob > válasza tibizje (#35736) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Tegyél egy próbát az UltraISO-val eddig még minden pendrive-ra sikerült telepítőket tennem míg az MS féle program elég válogatós.
Egy kis leírás a használatához: Install Windows 8 from a Bootable USB drive .

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#35739) bon válasza stvnppp (#35725) üzenetére


bon
őstag

ImgBurn programmal ajánlott kiírni az ISO-t. Természetesen újraírható lemezre is kilehet írni.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#35740) stvnppp válasza bon (#35739) üzenetére


stvnppp
senior tag

< CyberBob > és bon:
Köszönöm a válaszokat, ki fogom próbálni ezeket a programokat! Az volt a furcsa, hogy a Windows beépítettjét használtam, és egyszer írható lemezre sikerült, újraírhatóra nem sikerült.

(#35741) tibizje válasza < CyberBob > (#35738) üzenetére


tibizje
tag

Köszönöm:)

És ezzel jó lesz a Windows?

[ Szerkesztve ]

(#35742) < CyberBob > válasza tibizje (#35741) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Persze miért ne lenne? Be lehet azt is állítani, hogy a végén ellenőrizze vissza. Azért az nem árt ha a telepítő ISO eredeti vagy legalább biztos forrásból származik. :)

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#35743) tibizje válasza < CyberBob > (#35742) üzenetére


tibizje
tag

A Windowst a Microsoft oldaláról töltöttem le. Köszönöm szépen :)

(#35744) justaview válasza tibizje (#35743) üzenetére


justaview
őstag

Az Universal USB Installer-el nekem simán ment a Win8 (vagy 8.1) ISO USB-re rakása, majd onnan a telepítése.
A programot még telepíteni sem kell, indítod, és megy.

[ Szerkesztve ]

(#35745) laca.1


laca.1
aktív tag

no meg oldodott a win8 telepitesi problemam.Egy bios frissites oldotta meg.de a delelottom rament a probalgatasra de a lenyeg fonn van.

(#35746) #01682176


#01682176
törölt tag

Ha van egy előretelepített win8 (Dell 3521) és frissítem a biost, az nem kavar be a kulcsba, igaz?

(#35747) pushalias válasza #01682176 (#35746) üzenetére


pushalias
addikt

Nem.

Honor 9 / HP 8470P

(#35748) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Hol tudom beállítani, hogy melyik Store-os alkalmazások futhassanak a háttérben? Csak mert a Skype már nem működik a háttérben, a hívások elhalkulnak.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#35749) Takhanto


Takhanto
őstag

Nem tudja valaki mitől van az,hogy netezés közben megszakad,hiába frissítem az oldalt vagy bezárom a böngészőt és megnyitom akkor sincs net,de viszont torrentnél megy a letőltés? Router ki-be és megy a net is.
Hálózati tulajdonságnál, belemegyek a részletekbe ahol mutatja az ip címet, alhálózati maszkot, dns-t, és ott van ilyen,hogy bérleti jog kezdete és vége,mindössze két óra hossz.CSak akkor van ha úgy hagyom automatikusra, most átállítottam kézire,szóval én magam kitőltöttem az ip-t,dns-t és az átjárót. Ha így is megszakad a net de a torrentnél megy a letőltés akkor mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.