Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Bocsánat, ha már volt a kérdése, de:

Egy olyan kérdésem lenne, hogy Win8 alatt van két felhasználó. Az egyik jelszavas fiókkal, a másik nem. A gondom az, hogy újraindulás/bekapcsolás előtt ha a nem jelszavas felhasználó volt belépve utoljára, akkor betöltés után automatikus belép a Win ennek a felhasználónak a fiókjába. Win7 alatt sosem volt ilyen, ott mindig kidobta a felhasználóválasztó képernyőt, akár melyik felhasználó használta utoljára gépet. A kérdésem tehát az lenne, hogy van megoldás arra, hogy ilyen esetekben ne léptesse be automatikusan a jelszóval nem rendelkező user-t a gép, hanem a választóképernyőt adja be?

Mercury

(#36152) pushalias válasza Mr.Mercury (#36151) üzenetére


pushalias
addikt

Vezérlőpult, felhasználók, az automatikusan belépős felhasználót kiválasztani, módosítás, és az automatikus beléptetést kivenni. W8 esetén változhatott a pontos menete a módosításnak, de W7 alatt még így volt, és pont ugyanígy működött a hatása.

Honor 9 / HP 8470P

(#36153) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Tervezem feltenni a win8-at, már rég megvettem csak eddig nem vettem magam rá a telepítési procedúrára, de most kéne egy reinstall így inkább azt tenném fel, viszont nekem a win start gomb mindenképp kellene, mi a legjobb a start8 vagy a classic shell? Vagy van vmi más lehetőség rá? Amúgy ezek mennyire tiszta telepítők, h megbízhatok bennük, nincs semmi háttér folyamat vagy háulütője, ugye?

Matthew 24:42

(#36154) .tnm válasza @matthew@ (#36153) üzenetére


.tnm
addikt

én a classic shell-re szavaznék, mert ingyenes, mert nagyon testreszabható, mert skin-ezhető (ez a skin pl. nagyjából követi az ablakok színét, amit megadsz windows-ban):

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#36155) Mr.Mercury válasza pushalias (#36152) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Köszi a tippet, de nem működik sajnos. Ezen az oldalon a 17. pontban írnak róla, hogy hogyan kéne (illetve nekem az ott leírtak ellentéte kellene pont), de minden felhasználónál be van pipálva, hogy kérjen jelszót a belépéshez, ami okés, csak ugye nálam az egyik felhasználónál nincs is jelszó. Ez nem lenne gond, ha ennek ellenére nem léptetné be a jelszó nélküli felhasználót, ahogy a Win7 sem tette. Szóval továbbra sem tudom hogyan kéne megoldani. Végső esetben tudom jelszavazni azt a felhasználót is, de jobban szeretném, ha nélkül is működne a dolog.

Mercury

(#36156) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

valaki tudna esetleg segiteni, le lehet e valahogy tiltani az intel hd 4000 grafikai kartyanak a beepulo modul menupontjat, jobb gomb elohivasnal?

KEP (katt)

mert amint felrakom az alapertelmezett vidi kari drivert (mert dupla videokartyas) a jobb klikk menu megnyitasa 2-3mp be telik.. ha nincs fent a driver, egybol megnyitja, szempillantasra.

elore is koszonom valaszotokat!

:R

markbellus.hu 

(#36157) TBMC válasza TBMC (#36156) üzenetére


TBMC
addikt

bocsi, lemaradt:

Sony VAIO svs1512C
windows 8 64bit, i5 3210m, 8gb, nvidia GT640 1gb, intel hd 4000

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#36158) @matthew@ válasza .tnm (#36154) üzenetére


@matthew@
őstag

Értem, nos nekem igazából olyan kinézetű kéne (akár olyan skin) mint a Strat8 vagy az eredeti Win7-é, mert a Classic Shell-nél alapból egy nem vmi szép kagyló (mimás) van, skin-eket honnan tudok letölteni?

Néztem ezt is: [link] erről vannak vélemények?

Matthew 24:42

(#36159) HZoli87 válasza TBMC (#36156) üzenetére


HZoli87
veterán

Pl.: CCleaner / Eszközök / Automatikusan induló programok / Helyi menü ...

Egy próbát megért, de valószínű nem oldja meg, mert nálam nem listázza ki mondjuk az Nvidia vezérlőpultot, pedig ott van.

[ Szerkesztve ]

(#36160) HZoli87 válasza TBMC (#36156) üzenetére


HZoli87
veterán

Kifutottam a szerkesztési időből.

Nézz szét az Inteles grafikai tulajdonságokban / vezérlópultban, esetleg találhatsz olyan opciót, ami kiveszi.

Nvidia esetében megoldható:

(#36161) TBMC válasza HZoli87 (#36160) üzenetére


TBMC
addikt

koszonom!

a cc cleaner megoldas sajna nalam sem hozott eredmenyt :( kerestem mar mindenhol az intel grafika vezerlopultjaba de sehol sem talalok :(

markbellus.hu 

(#36162) .tnm válasza TBMC (#36156) üzenetére


.tnm
addikt

Autoruns elindítod rendszergazda módban és az intel-es exe elől (system32/igfxtray.exe) kiveszed a pipát. ez elvileg a következő vga driver telepítésig jó lesz, de lehet, hogy utána videóproblémáid lesznek (nekem voltak, de nem 100%, hogy emiatt, mert nem a legfrissebb driver volt fenn, utána meg már nem akartam kiszedni, mert sikerült megoldanom, hogy angolok legyenek a feliratok és nálam nem okoz ilyen késleltetést)

van arra is egy kevés esély, hogy minden gép indításkor visszaírja majd magát, de nem hiszem.
egyébként csak annyit csinál a program, hogy a regirty-ben a HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Directory\background\shellex\ContextMenuHandlers alól elmozgatja az igfxui kulcsot (csomópontot) egy olyan helyre, ahonnan vissza is tudja állítani.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#36163) TBMC válasza .tnm (#36162) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm válaszod!
sajnos hiába próbálom, kivettem a pipát, de semmi nem történik, u.úgy ott maradnak a beépülők a jobb klikk menüben :(

SZERK: letiltottam a persistance module-t is szintén az intel től, s most remekül működik, köszönöm!

:R

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#36164) katt777 válasza pushalias (#36037) üzenetére


katt777
félisten

A gép szolgál engem, nem fordítva. Azt teszek vele, amit akarok. Ha elcseszek valamit, az én bajom. Nem akarok egyet sem OK-zni, mert tudom, hogy mit csinálok. És főleg dühít a dolog, hogy egyébként tiszta, vírusmentes programokat nem tudok használni.

Mellesleg a kérdésemre még mindig nem kaptam választ. Hogy te is megértsd: az a kulcs kell, amivel kikapcsolhatom a W8 szarakodási funkcióját.

Azt egyébként csak sajnálni tudom, aki azt hiszi, hogy ha az OS lépten-nyomon feltartja és üzenget neki, akkor a gépe biztonságban van. :DDD :R Közben meg tucatnyi hátsó kapun bárki azt tesz a rendszerrel észrevétlenül, amit csak akar. :P

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#36165) escape


escape
aktív tag

Sziasztok!

Van lehetőség eltüntetni a képen pirossal bekeretezett mappákat, illetve a meghajtók betűjeleit változtatni? 8.1 a rendszer, a 8-ban máshogy nézett ki a "navigation pane", és egyáltalán nem használom azokat a mappákat, cserébe viszont jó sok helyet foglalnak. :R

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#36166) worxland válasza @matthew@ (#36158) üzenetére


worxland
addikt

Classic Shell menüjében vissza lehet állítani a kagylót hagyományos Windows logója.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#36167) InterFox


InterFox
senior tag

Eredeti Crysis és Crysis Warhead, nem akaródzik elindulni az eredeti 64bites Win8-amon.
Rákattintok, fekete képernyő és visszadob az asztalra.
A sima trükköket kipróbáltam, tehát rendszergazdaként, win 7, winxp-ként stb...

PSN ID: interfoxthedead

(#36168) Taifa Díaz válasza escape (#36165) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Így jó lesz? ;]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#36169) #19617792 válasza katt777 (#36164) üzenetére


#19617792
törölt tag

"Azt egyébként csak sajnálni tudom, aki azt hiszi, hogy ha az OS lépten-nyomon feltartja és üzenget neki, akkor a gépe biztonságban van."

ha szerinted a kérdezgetős UAC csak ezért van és csak ennyit tud, akkor grat. btw, meg nem mondom mikor láttam utoljára UAC promptot, ugyanis mindennapok során szó szerint SEMMI nem dobja fel.

MS-nél nem hülyék dolgoznak, okkal került bele ez a feature és ők talán jobban értenek a saját OS-ükhöz.

[ Szerkesztve ]

(#36170) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg 2 monitort használok. Az lenne a kérdésem, hogy az megoldható-e, hogy amikor elindul a gépem az egyik képernyőn csak az asztal, a másikon csak a start képernyő látszódjon? Mindezt úgy, hogy ne kelljen állítanom sosem, csak egyszer belőni és mindig így működjön :) (videokártyám Nvidia Geforce 8600GT ha ez segít valamit.)

Köszi!

Renault Megane IV Limited

(#36171) gabipaci válasza Jaded (#36170) üzenetére


gabipaci
addikt

nekem alapból így indul. viszont amint az asztalra kattintok a másik monitoron eltűnik a start képernyő

Logitech hardware tester

(#36172) Jaded válasza gabipaci (#36171) üzenetére


Jaded
senior tag

Nekem az asztal látszik mindkét képernyőn, igaz az egyiken ikonok sincsenek.

Renault Megane IV Limited

(#36173) gabipaci válasza Jaded (#36172) üzenetére


gabipaci
addikt

Nekem sincs ikon a második asztalon, az elsőn meg ott a start képernyő. Ha azt eltüntetem, akkor jönnek az ikonok. 8.1 van fent?

Logitech hardware tester

(#36174) escape válasza Taifa Díaz (#36168) üzenetére


escape
aktív tag

Egy hős vagy! Pont így gondoltam! :R :DDD :DDD

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#36175) @matthew@ válasza worxland (#36166) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszi a helpet, akkor azt is kipróbálom :K elsőnek az lesz :D

Amúgy bocsi lehet balga kérdés, de ha megvettem a Win8-at és azt felteszem, akkor a Win 8.1 frissítésként megjön rá vagy az h lesz? Olyan mint egy Service Pack vagy nem?

Matthew 24:42

(#36176) #19617792 válasza @matthew@ (#36175) üzenetére


#19617792
törölt tag

Store-ból letölthető update, olyan mint egy app.

(#36177) @matthew@ válasza #19617792 (#36176) üzenetére


@matthew@
őstag

Thx az infót!

Matthew 24:42

(#36178) gabipaci válasza #19617792 (#36176) üzenetére


gabipaci
addikt

és mikor lesz elérhető?

Logitech hardware tester

(#36179) #19617792 válasza gabipaci (#36178) üzenetére


#19617792
törölt tag

egy nappal az rendes kiadás előtt, Október 17(?).

(#36180) Jaded válasza gabipaci (#36171) üzenetére


Jaded
senior tag

Nem, csak sima 8. Na szóval az a helyzet, hogy az egyik monitor a tv-m. És ha éppen ágyból akarnék gépezni, akkor használnám a start képernyőt (oda állítanék be minden nagyítást, dpi-t, stb , hogy lássam is) :DDD Az asztalt pedig használnám a monitoron.

Renault Megane IV Limited

(#36181) MerLinh válasza #19617792 (#36179) üzenetére


MerLinh
senior tag

msdnen már elérhető az iso, azt lehet frissiteni a sima 8ról? vagy úgy csinál mintha 7ről frissítenék?

[ Szerkesztve ]

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#36182) gabipaci válasza Jaded (#36180) üzenetére


gabipaci
addikt

Aha.
Mouse Remote Pro van a telefonodra? Nekem lumia 920-ra van, és nagyon komoly. Próbáld ki, ingyenes

Logitech hardware tester

(#36183) Jaded válasza gabipaci (#36182) üzenetére


Jaded
senior tag

WP 7.8-ra is van? :D Ennyire nem komoly dologra gondoltam egyébként, csak egy mezei vezeték nélküli bill+egér kombó. Ágyba befeküsz, tv ON, minden trükk nélkül netezhetek, játszhatok, stb.

Renault Megane IV Limited

(#36184) gabipaci válasza Jaded (#36183) üzenetére


gabipaci
addikt

Nem tudom, van-e wp7.8-ra, de szerintem igen, annyit ír leírásban, hogy win8 meg winphone kell hozzá.

Logitech hardware tester

(#36185) pushalias válasza katt777 (#36164) üzenetére


pushalias
addikt

Bocsánatodért esedezem, MS-bérenc vagyok. Elég, ha a kuvva anyámat, vagy egyéb kárpótlást is szeretnél?

Biztosíthatlak, ha emiatt bepereled a M$-t (esetleg az aljas módon hasonlóképpen gondolkodó L$-t), akkor millió dollárokat fognak fizetni neked, és meg is érdemled. Mert te vagy A Felhasználó, akiből ők élnek! Hajrá, forgasd ki őket az undorító pénzükből!!!444négy!!!!!4!! Ügyvéde százezezrei várnak rád, hogy győzelemre vidd Az Ügyet!!!

(#36169) EarL 007 Undorító MS-bérenc vagy, és ezt te is tudod. Pfejj!!!

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#36186) #19617792 válasza pushalias (#36185) üzenetére


#19617792
törölt tag

megyek elásom magam. :DDD

(#36187) pushalias válasza #19617792 (#36186) üzenetére


pushalias
addikt

Undorodom tőled, de ezt te is tudod, pfejj!

Honor 9 / HP 8470P

(#36188) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok. Win8-nál figyelnem kell a vírusokra? Win7 alatt MSE-t használtam, de amikor megpróbáltam letölteni, azt írta, hogy win8-ban van valami beépített cucc ami nagyjából ugyanazt teszi mint az mse, és, hogy nem kell/lehet letölteni:)

Szerkesztés: ja hogy a windows defender az egy az egyben mse, csak átnevezve, nemszóltam :)

[ Szerkesztve ]

(#36189) pushalias válasza Jim-Y (#36188) üzenetére


pushalias
addikt

Attól még nem árt gyanakodnod. :)

Honor 9 / HP 8470P

(#36190) Jim-Y válasza pushalias (#36189) üzenetére


Jim-Y
veterán

mit érdemes még használni. Nekem az mse egyébként mindig elég volt. Nem kaptam be vírust 2-3 év alatt..

(#36191) Jaded


Jaded
senior tag

Komolyan nem értem.. Ha megnyitom az IE-t a kezdőképernyőn (ami jelen esetben a tv), akkor megnyitja az asztalon (ami a monitor). Ha az asztalon megnyitom a Chrome-ot, és átdobom a kezdőképernyőre, beállítom a nagyítást, stb utána visszateszem akkor megőrzi a tv-n beállított dolgaimat. De én nem ezt akarom, hanem azt hogy pl a Chrome fusson az asztalon "normál" módban, a kezdőképernyőn (tehát a tv-n) fusson kinagyítva stb hogy messzebbről is lássam. Most vagy én nem jövök rá, hogy mi is van vagy csak álmos vagyok már gondolkozni :(

Renault Megane IV Limited

(#36192) Blue Eagle válasza pushalias (#36189) üzenetére


Blue Eagle
őstag

A Defender és a MSE a win8-ban egybeolvadt, ezért van ez a hasonlóság az MSE-ra. Nagyon megbízható, minden tekintetben szinte az első helyre sorolom. Kizárt, hogy mást használjak, mert én nem ismerek jobbat. Nagyon régóta alkalmazom, gyakorlatilag a megjelenésétől kezdve.

A Microsoftnál ki ismeri jobban, a win sérülékenységeit? Tehát, nem kell gyanakodni. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#36193) Bodor válasza escape (#36165) üzenetére


Bodor
veterán

[link] és link

[ Szerkesztve ]

(#36194) escape válasza Bodor (#36193) üzenetére


escape
aktív tag

Hálás köszönetem. :R

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#36195) pushalias válasza Jim-Y (#36190) üzenetére


pushalias
addikt

és (#36192) Blue Eagle

A teszteken azért annyira nem bizonyított, és az is ad okot némi gyanakvásra, hogy nem frissül naponta, holott az elvárható lenne. Nem mondom, hogy ez baj, és nekem se volt vele konkrét bajom. Ingyenes alternatív van bőven, én az A betűsök közül ajánlanám az AVAST-ot és az Avirát, de állítólag az AVG is fejlődött.

Honor 9 / HP 8470P

(#36196) pushalias válasza gabipaci (#36178) üzenetére


pushalias
addikt

Ha van MSDN vagy TechNet előfizetésed, vagy egy barátodnak, rokonodnak, üzletfelednek, Béla bácsinak, Mari néninek, vagy bárkinek, aki odaadja neked, akkor mégis elérhető már most.

Honor 9 / HP 8470P

(#36197) FoLey-v válasza pushalias (#36196) üzenetére


FoLey-v
addikt

Akkor ezt rakom fel és nem a sima 8-at :P

Az alaplapo, gyári oldalán lévő 8-as drivereket megeszi a 8.1-es?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#36198) Panthera


Panthera
őstag

Előre is elnézést a kérdésért, keresgéltem de nem találtam megoldást, nem ismerem a 8-at, a végfelhasználónak meg így egyszerűbb lenne az élete...

Ezt a csempe kezdőképernyőt le lehet tiltani?

(#36199) #51736960 válasza Panthera (#36198) üzenetére


#51736960
törölt tag

szerk: nem igazán adtam jó linket, kiszedem.

[ Szerkesztve ]

(#36200) pushalias válasza FoLey-v (#36197) üzenetére


pushalias
addikt

Többé-kevésbé. AMD driverekkel van gond, mint mindig. :D

De az biztos, hogy jobban jársz, ha nem vacakolsz a W8-cal, hanem egyből ezt teszed fel. Ugyan csak sok apró változás van, összességében mégis sokkal jobb a 8.1.

Honor 9 / HP 8470P

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.