Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35151) samgar


samgar
őstag

Sziasztok!

Megvásároltam a windows storeból egy 1500 ft-os programot, ami mkv fájlokat is lejátszik. De valami végett se kép se hang. Ilyenkor van lehetőség arra, hogy visszakérem az árát?

Oppo Find X5 PRO

(#35152) Psychonaut válasza samgar (#35151) üzenetére


Psychonaut
addikt

Írsz a fejlesztőnek egy emailt. Amúgy mit vásároltál meg konkrétan?

(#35153) samgar válasza Psychonaut (#35152) üzenetére


samgar
őstag

YxplayerPro. Angolból nem vagyok túl jó, nem tudnék írni :N

Oppo Find X5 PRO

(#35154) #01682176 válasza samgar (#35151) üzenetére


#01682176
törölt tag

.mkv kiterjesztés lejátszására a Media Player Classic Home Cinema alkalmas és teljesen ingyenes.
Bár ha táblagép, vagy mobil, akkor off..:D

[ Szerkesztve ]

(#35155) üszök válasza #01682176 (#35154) üzenetére


üszök
őstag

+1 én is azt használommindent meg eszik.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#35156) samgar válasza #01682176 (#35154) üzenetére


samgar
őstag

Samsung ativ tab. Windows rt.

Oppo Find X5 PRO

(#35157) Psychonaut válasza samgar (#35153) üzenetére


Psychonaut
addikt

Support oldal, de itt is csak angolul találsz információt. Ha nem beszélsz idegen nyelvet, akkor én nem látom, hogy bármit is tehetnél.

(#35158) samgar válasza Psychonaut (#35157) üzenetére


samgar
őstag

Azért köszönöm!

Oppo Find X5 PRO

(#35159) King Unique válasza samgar (#35153) üzenetére


King Unique
titán

online fordítóoldalak (azért ne a google-t) stb, mire valók, ha nem erre ? Én se vagyok perfekt angolból, de már írtam így csomó külföldi supportnak és simán megértették, visszaválaszoltak :D

[ Szerkesztve ]

(#35160) sch_a válasza #01682176 (#35154) üzenetére


sch_a
addikt

Nekem ilyet csinál mostanában több videónál is: [link]. Emiatt többször a VLC-t kell használnom. Valamelyik frissítésnél történhetett valami, mert régebben nem voltak ilyen gondok.

[ Szerkesztve ]

(#35161) vlevi válasza King Unique (#35159) üzenetére


vlevi
nagyúr

Magyarrol neha igencsak erdekesen fordit, de en is rendazeresen hasznat veszem ,ha valami nemet,francia,... Forumrol leforditok valamit angolra, az egesz jol megy mar neki.
Sot, kinai forumba is bele tudtam mar igy olvasni.

(#35162) tomp válasza sch_a (#35160) üzenetére


tomp
félisten

Nekem ilyet akkor produkál ha az integrált gpu-ról megy a DxVA. A kiegészítő gpu-nál pedig olykor kiakad a rendszer és a Rendszermegszakítások elkezdi 100-on pörgetni az egyik proci magot. Csak a gép kikapcsolása segít, restart nem.

(#35163) siskad


siskad
őstag

Sziasztok! Ma vettünk egy laptopot és csak a windows 8 al kompatibilis. Eddig windows 7-et használtam, de látom egyáltalán nem hasonlít a kettő. Holnap megy fel a gépünkre a windows 8 de a menüpontokról meg mindenről nem tudok semmit. Addig szeretném átnézegetni, hogy is van ez. Esetleg valaki tudna segíteni?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13

(#35164) sch_a válasza tomp (#35162) üzenetére


sch_a
addikt

Na akkor már ezt is tudom, köszi. Nálam is az IGP-t használja az MPHC. Úgy nézem nem is engedi a dedikált VGA-t hozzárendelni a lejátszóhoz.

(#35165) King Unique válasza siskad (#35163) üzenetére


King Unique
titán

Mi az, h csak win8-al kompatibilis, gyárilag azt adják hozzá/ az van előtelepítve, úgy értetted nem :F
Amúgy aki win7-en elboldogult, az jobbára 8-ason is el fog, volt aki rinyált itt start menü hiánya (lehet adni hozzá, van csomó külső progi, de nekem anélkül is ok-s :) ) és egyéb dolgok miatt, de meg lehet szokni simán, 2 fő része van, az asztali szinte ua, mint 7-es (nincs Aero), másik a Metro, de nem kötelező a használata. PH tesztekbe, cikkekbe. még érdemes ezen oldalt is nézegetni, akár új 8.1-es részeket is. :K

[ Szerkesztve ]

(#35166) siskad válasza King Unique (#35165) üzenetére


siskad
őstag

Akarom mondani nincsenek hozzá win7 driverek. Csak freedos van rajta. Köszi! Akkor remélem jól elfogok boldogulni vele.

Xiaomi 13

(#35167) tomp válasza sch_a (#35164) üzenetére


tomp
félisten

Nekem az iGPU egy Intel HD3000. Az első driverekkel még nem is volt dxva kompatibilitása. Utólag lett az. Hát meg is van az eredménye. Nálam sem engedte, de meg van a trükk! Eredetileg "mpc-hc64.exe" a program indítónak a neve. Átneveztem "mpc64.exe"-re és hozzá adtam az Nvidia pultjában. Ez után már engedte.

(#35168) King Unique válasza siskad (#35166) üzenetére


King Unique
titán

Vagy úgy, tehát vettél egy notit (milyet?) Freedos-al és adtak mellé win8 driver DVD-t, mert újabb modell vsz és újabban már 8-assal dobálják. Gyártói oldalon sincs win7-hez semmi ?
azt már meg sem kérdem, h a 8-as vásárolt, v okosított verzió lesz-e :D

(#35169) siskad válasza King Unique (#35168) üzenetére


siskad
őstag

A gyártó oldalán nincs feltüntetve. Csak a win8 HP( mármimt nem házi pálinka)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13

(#35170) sch_a válasza tomp (#35167) üzenetére


sch_a
addikt

HD3000 szintúgy, köszi! :R

(#35171) bzoley


bzoley
veterán

Tegnap óta szopat a technika. Nem vagyok képes Win8-at telepíteni. Már minden lehetséges módon megcsináltam az usb-s telepítőt, de semmi. Nincs uefi usb eszköz, simáról meg nem igazán akar menni, de nem is eröltetném. 8.1-et még felraktam, most azt kukáznám, mert több helyen selejtes. Linuxmint persze egyből települne ezerféle módon. Még próbálok rájönni a hiba okára. Érdekes még, hogy restart után mindig ki kellett húzni, majd visszadugni a pendrive-ot, mert nem volt jelen. Kivéve az utolsó indítást.

(#35172) tomp


tomp
félisten

Mi okozhatja a Rendszermegszakítások megbolondulását? Elkezdi 100%-on pörgetni a proci egyik magját. Eddig a bluetooth driverre gyanakodtam. Letiltottam, de ugyan úgy előjön olykor a hiba. Aztán a wifi. Azután is. Most frissítettem az Intel chipset drivert és megcsináltam a neten talált menővert. Mivel proci terheléskor a hang recseg így azt írták, hogy tiltsam le a hanghatásokat a driverben.
Remélem megoldódik! Másnak nincs ilyen hibája?

(#35173) ng0ofy válasza bzoley (#35171) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Nekem is volt egy ilyen pendriveom. A pendrive volt a hibás abban az esetben. Ugyanezt produkálta, linux telepítő (ubuntu gyári) ment rendesen róla, csak a win nem. 8.1 pedig felment? Mi volt vele a baj? (:

(#35174) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Azt szeretném kérdezni hogy amiket használok Win7-n programokat azok kompatibilisek-e a Win8-al? ( Nem a Hardveres progikrol van szó)

(#35175) cigam válasza BullKoxa (#35174) üzenetére


cigam
félisten

Attól függ mik azok. A gyártónál a spec.ben biztos megemlítik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35176) Valed


Valed
tag

Van egy dell inspiron 7520-as laptopom 64bites win8-el. Vettem hozzá egy külső billentyűzetet. Bedugtam a gépbe majd bekapcsoltam a számítógépet kiírta a windows hogy telepíti. Miután végzet kiírta hogy minden oké, de nem működik a billentyűzet. Csak a multimédia gombok és a power gomb működik. Ha kihúzom a gépből akkor lefagy. Biost frissítettem, ott működik rendben a külső bill. Ha rámegyek az eszközkezelőben hogy hardver eltávolítása szintén lefagy a gép. Más win8-as laptopon próbálva tökéletesen működik.
Mi tévő legyek?

(#35177) Boonen007


Boonen007
őstag

Van vkinek egy orara kolcson 8.1 prew. dvdje szekesfehervar sziget utca kozeleben? :D Osszetette magat a win8 es sehol egy jo ingyenes wifi amin leszedhetnek egy rendszert. Ja nem itt lakok "nyaralok" Tudom rossz topic, de mobilon nem talaltam a .1es topicot.

(#35178) BullKoxa válasza cigam (#35175) üzenetére


BullKoxa
őstag

akkor majd kiderül ha nem jó,és keresek Win8-t hozzá. Azért köszi.

(#35179) bzoley válasza ng0ofy (#35173) üzenetére


bzoley
veterán

Nagy nehezen sikerült telepíteni(nem tudom hogy), de még mindig nem ok. Ha bedugom a másik hdd-t, nem indul el a gép, megáll a szép winlogónál. Néha elindul vele, de újraindítani már nem lehet.

(#35180) siskad


siskad
őstag

sziasztok! fent van a windows 8 a gépen csak két ismeretlen eszköz van. valakinek volt már ilyen? mind a kettő valami pci bus

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13

(#35181) VoidXs válasza siskad (#35180) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Minden driver fent van?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#35182) siskad válasza VoidXs (#35181) üzenetére


siskad
őstag

igen.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13

(#35183) cigam válasza siskad (#35182) üzenetére


cigam
félisten

Ha fent lenne mind1ik, akkor nem lenne ott. Keress rá a hardverazonosítójára (eszközkezelőben megnyitod az ismeretlen eszközt, és ott is a részletek fület.
Nálam pl. 2 ismeretlen eszköz van:
pci\ven_8086&dev_2a47 - Intel Corporation Intel(R) Active Management
pci\ven_8086&dev_2a44 - Intel Corporation Intel(R) Management Engine Interface

Mivel a napi használatban nem érzem hiányát...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35184) VoidXs válasza siskad (#35182) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Olyanok is, mint alaplap driver? Néha az is kell.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#35185) siskad válasza VoidXs (#35184) üzenetére


siskad
őstag

Már megoldódott.

Xiaomi 13

(#35186) samgar


samgar
őstag

Üdv!
A most felrakható 8.1 RT-hez még nem állítható be egyedi háttér? Mármint a csempék alá.

Oppo Find X5 PRO

(#35187) Psychonaut válasza samgar (#35186) üzenetére


Psychonaut
addikt

De.

(#35188) samgar válasza Psychonaut (#35187) üzenetére


samgar
őstag

Köszönöm! Istenért nem találtam meg :B

Oppo Find X5 PRO

(#35189) pzstm válasza samgar (#35188) üzenetére


pzstm
titán

illetve ugyanúgy megoldható mint desktopon az asztalon keresztül, pont azért ha nem igazodnál el a modern settingsben.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#35190) siskad


siskad
őstag

Sziasztok! Laptopom van és win8 fut rajta. Nincs benne fényérzékelő és különböző tónusú képwrnyőknél állítgatja a fényerőt. Ez a windows8 hibája vagy a laptopomé? Neketek csinálja?

Xiaomi 13

(#35191) sch_a válasza siskad (#35190) üzenetére


sch_a
addikt

Szerintem a videókártyád driverének vezérlőpultjában keresd a megoldást.

(#35192) siskad válasza sch_a (#35191) üzenetére


siskad
őstag

oké. köszi!

Xiaomi 13

(#35193) tomp


tomp
félisten

Mivel még mindig előjött a Rendszermegszakítások 100%-os terhelési hibám, tegnap frissítettem az Intel chipset+Nvidia+Realtek drivereket. Az új Realtek driverrel a laptop beépített hangszórója igen érdekesen szól. Olyan mint ha monó lenne. Fülest rádugva rendesen szól. Szerintetek meg lehet csinálni, hogy a beépített is rendesen szóljon? Néztem már minden beállítást, de semmi.
Habár a frissítések óta még nem jött elő a jelenség. :)

(#35194) UnConnecteD


UnConnecteD
senior tag

ma vettem egy laptopot, amin Windows8 van. mivel telepitolemezt nem adtak hozza, szeretnem lementeni a rendszert, ugy, ahogy most van, meg be se kapcsoltam a gepet. milyen programot javasoltok hozza ?

(#35195) Psychonaut válasza UnConnecteD (#35194) üzenetére


Psychonaut
addikt

Macrium Reflect Free-vel tudod klónozni a partíciót. Ghostolás topik.

(#35196) UnConnecteD válasza Psychonaut (#35195) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

koszi

(#35197) bon válasza UnConnecteD (#35194) üzenetére


bon
őstag

Én ezt használom: [link]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#35198) pushalias válasza bon (#35197) üzenetére


pushalias
addikt

Ki kell próbálnom. :)

Honor 9 / HP 8470P

(#35199) samgar


samgar
őstag

Bocs, hol van a 8.1-ben az összes app?

Oppo Find X5 PRO

(#35200) Psychonaut válasza samgar (#35199) üzenetére


Psychonaut
addikt

Miért, nem ugyanott, ahol 8-ban? Charm bar->Search

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.