Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35803) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Szeretnék megkérni mindenkit, hogy a véleményét kultúráltan fejezze ki. Nem kell feltétlenül elégedettnek lenni egy termékkel, de ezt ki lehet kultúráltan is fejezni.

Az értelmetlen fröcsögés viszont kerülendő.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35804) cigam válasza Takhanto (#35749) üzenetére


cigam
félisten

bérleti jog kezdete és vége,mindössze két óra

Ez csak azt jelenti, hogy a kapcsolat megszakadásakor (pl. kikapcsoltad a gépet, vagy kiléptél a wifi hatósugarából,...) a te gépednek még 2 órán át fentartja a DHCP által kiadott IP címet. Miután lejárt ez az idő, csak akkor kphatja meg másik eszköz IP cím kérésekor.

Eseménynapló mit mutat? Történt valami érdekes ebben az időpontban? És a routeren?
Milyen router? Nem lehet, hogy a torrent tul sok nyitott kapcsolata sokkolja? Esetleeg lefoglalja az összes sávszélességet? Ha nem fut a torrent, akkor is megakad a dolog?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35805) Takhanto válasza cigam (#35804) üzenetére


Takhanto
őstag

Eseménynapló? Hol kell megnyitni?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#35806) cigam válasza Takhanto (#35805) üzenetére


cigam
félisten

Jobbklikk a bal alsó sarokban.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35807) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Hogy tudom beállítani a skype-ot,hogy megjelenjen az óra mellett és, hogy automatikusan bejelentkezzen?

Egyébként én amióta feltettem a Start8 -at, elégedett vagyok a rendszerrel. Kicsit talán csak az zavar,hogy úgy érzem nem mindent tudok olyan aprólékosan beállítani, mint win 7 alatt.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#35808) cigam válasza V.Stryker (#35807) üzenetére


cigam
félisten

Telepítsd az "asztali" verziót.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35809) Taifa Díaz válasza proci985 (#35803) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Kulturáltan - helyesen így, mindkét u ékezetek nélkül. Nézz utána. Csak azért, mert ha már valaki helyreigazít másokat, a helyreigazításnak legyen már ereje és tekintélye.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#35810) Orlin válasza Blue Eagle (#35789) üzenetére


Orlin
addikt

8-on van "Windows indulási hang"?
Én eddig nem hallottam :D :B

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#35811) Takhanto válasza cigam (#35806) üzenetére


Takhanto
őstag

Köszi,még jelentkezek :)

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#35812) Sátán44


Sátán44
addikt

Lenne egy óriási problémám. Dell laptopon előtelepített eredeti win8 van. Csak C meghajtó volt és gondoltam csinálok egy D-t is. Paragon partition managerrel nekikezdtem, 54 %-nál megállt a folyamat és winload.efi hibát ír. Konkrétan hiányolja a system32 mappából. Hogy kell visszaállítani a rendszert?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#35813) Sátán44


Sátán44
addikt

Az kivitelezhető sztetek, hogy feltelepítek egy win 8-at majd a recoveryvel meg felülíratom és ismét egy eredeti win8-am lesz?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#35814) V.Stryker válasza Sátán44 (#35813) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azt nem igy kellett volna. Amikor fent a win 8, töredezettségmentesítés, sajatgépen jobb klikk, Kezelés, Lemezkezelés....ott a vinyó méretének csúszkályát rövidebbre huzod, pl amekkora legyen a D. Ha végzett, a csuszka mögötti helyre létrehozol egy új partíciót.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#35815) rolii21


rolii21
aktív tag

Hali. Fel tettem a win8 at a gépemre aminek a d meghajtóján fura mappák voltak, (sjh3hhb2ghg4) kb ilyen volt a nevük. Formázni nem formázta telepités közben pedig arra mentem. Aztán fel tettem a win 8 at a c re h majd formázom a d t sajátgépböl de nem tudom formázni. Mi lehet a megoldás?

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#35816) Sátán44 válasza V.Stryker (#35814) üzenetére


Sátán44
addikt

Sajnos a kellett volna már nem segít rajtam :( Más ötlet?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#35817) V.Stryker válasza Sátán44 (#35816) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A hozzá kapott lemezen véletlenül nem egy win 8 van?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#35818) Sátán44 válasza V.Stryker (#35817) üzenetére


Sátán44
addikt

Y partíción van a Win8

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#35819) V.Stryker válasza Sátán44 (#35818) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát akkor tedd fel onnan. Majd próbáld, amit én írtam.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#35820) Sátán44 válasza V.Stryker (#35819) üzenetére


Sátán44
addikt

Nem engedi. GPT partíció van rajta. Win 7-et sem tudok feltenni emiatt.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#35821) Sátán44 válasza Sátán44 (#35820) üzenetére


Sátán44
addikt

Töröltem az összes partíciót ezzel buktam az origi Win 8-at :( Most már tudok telepíteni. :(((

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#35822) Blue Eagle válasza Orlin (#35810) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Van igen. Nagyon ritkán meg is szólal, de csak akkor ha nem gyors indításban indul a win. Pl. újraindításban. Szerintem azért nincs indítási hang, mert annak lejátszása idején még nem töltődött be a hang drájv.

(#35823) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

8.1-re sehogy nem tudok netframework 3.5-t telepíteni, próbáltam már többféle megoldással amit a neten találtam, már pedig a Sony vegas követeli, hogy telepítsem :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#35824) proci985 válasza enginev3.0 (#35823) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

4.0/4.5 nem jó neki?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35825) enginev3.0 válasza proci985 (#35824) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sajnos nem, pedig az fent van

http://balassygyorgy.wordpress.com/2012/09/21/net-framework-3-telepitese-windows8-ra-es-windows-server-2012-re/

Ezeket próbáltam, de nekem a második cmd-s mindig megakad
Az elsőnél pedig hibát dob, ahogy a cikk írónak is

Itt írja, hogy kéne
[link]
De elakadok, mert nekem nem angol windowsom van, és nem találom hogy mit kellene keresni
Error code: 0x800F0906

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#35826) proci985 válasza enginev3.0 (#35825) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha prod van addig átállítanám a nyelvet angolra.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35827) Blue Eagle válasza enginev3.0 (#35823) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nem kell azt telepíteni, benne van. Azért nem tudod.
Szolgáltatás bekapcsolása: Vezérlőpult->Programok->Windows-szolgáltatások be- és kikapcsolása. Ablakban a .NET-keretrendszer 3.5 jelölőnégyzetét bejelölni!

KÉP

(#35828) enginev3.0 válasza Blue Eagle (#35827) üzenetére


enginev3.0
félisten

Enterprise-om van

Blue Eagle@ Ha azt ott bejelölöm, akkor megint ugyan az van, hogy bejön az ablak hogy telepíteni akarja, de nem sikerül neki

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#35829) Imy


Imy
veterán

Windows 8-ban hol lehet betütípusokat hozzáadni? Nem úgy van mint win7-ben, nem találom a file/új lehetőséget. :(

(#35830) Blue Eagle válasza enginev3.0 (#35828) üzenetére


Blue Eagle
őstag

"Hibakód: 0x800F0906

Ez a hibakód azért jelenik meg, mert a számítógép nem tudja letölteni a szükséges fájlokat a Windows Update webhelyről."

Egyebet nem tudok mondani. Sajnos. Ilyen gond nálam nem volt.

(#35831) enginev3.0 válasza Blue Eagle (#35830) üzenetére


enginev3.0
félisten

Megoldottam, beszereztem egy újabb Sony-t :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#35832) thomikaf1


thomikaf1
tag

Sziasztok!

Kérdéssel fordulnék hozzátok! Van nekem egy eredeti windows 7 op rendszerem. Ha megvásárolnám ezt és upgradelem, akkor minden további nélkül használhatnám a windows 8-at? ugyanolyan eredeti példány lenne, mint az összes többi?

(#35833) Blue Eagle válasza Imy (#35829) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ha duplán kattintasz a telepítendő betűtípusra, akkor meg kell jelennie a telepítési opciónak.

(#35834) Takhanto válasza cigam (#35806) üzenetére


Takhanto
őstag

Szia! Torrent nélkül is megszakadt a net a böngészön. Egy bajom van,megnyitottam az eseménynaplót,de nem tudom mit hol nézzem meg?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#35835) artiny


artiny
őstag

Hogyan kell safe mode vagz recorverz mode ba tenni a windowst /indtásnál/ ?

Feltettem a laptopra egy display drivert,de nem ad kepet azota a windows... :F szóval kiszeretném törölni.

Probaltam bekapcsolásnál shift+f8 -at vagy csak az f8 al elinditani,de mindig tovabb megy a kek kockakig majd mikor toltodne a windows be akkor csak fekete kepet ad (es displayen szetfut ha jol megnezem kozelrol ilyenkor egy nagy folt majd tiszta fekete a kep)

Hogyan tudom elinditani safe modot vagy recorveryt ugy hogy nem tudok belepni most a windowsba?

(#35836) Blue Eagle válasza artiny (#35835) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Windows 8 telepítő lemezről bebootolsz, kiválasztod a Javítást. Azon belül megkeresed a rendszer visszaállítást. Ha ez nem járható út, akkor szintén Javítás és Parancssor.
Beírod: C:\Windows\system32\Bcdedit /set {bootmgr} displaybootmenu yes
nyomsz entert, és restart. Köv induláskor a Rendertöltés-vezérlő fogad fekete képernyőn, ekkor F8 nyomásra több féle indítási beállításod lesz, köztük a csökkentett mód.

[ Szerkesztve ]

(#35837) Blue Eagle válasza Blue Eagle (#35836) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nálam "x" meghajtón van a rendszer. Tehát C helyett X.

Megjegyzés: ha az enter után "A művelet sikeresen befejeződött"." parancsválaszt kapjuk, akkor dá volt az akció.

bye
Blue Eagle

(#35838) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv!

Windows 8.1-es frissítés mennyire fogja optimalizálni a rendszert ? Windows 7 helyett tenném majd fel, de csak ha gyorsabb lesz és stabil is. Fontos lenne, hogy a játékok is jól menjenek.

This is the way

(#35839) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok

Fel lehet úgy telepíteni a win8-at, hogy a meglévő win7-et frissítem vele, és megmarad minden adatom?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#35840) Blue Eagle válasza Shkiz0 (#35839) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Lehet igen. De így a merevlemezen lefoglalt rész nagyobb lesz, ui. a win7 minden összetevője megmarad. Én kimentenék mindent a régi rendszerből, és új lappal kezdenék.

(#35841) Blue Eagle válasza RaZroX (#35838) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Gyors és stabil a Win8, részben köszönheti annak, hogy nincs csicsa-micsa pl: aero.

(#35842) cyber86


cyber86
őstag

Hali. Ssd-nél érdemes úgy telepíteni win 8at, hogy lehúzom a hddt vagy ez hülyeség?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#35843) kartalhu


kartalhu
tag

Sziasztok!

Felhasználó választáshoz Partyface007 korábbi tanácsát (HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LogonUI\UserSwitch
Enabled -et állítsd 1-re) használnám. Átállítás után újra inditom s működik de a következő indításnál már vissza állítódott 0-ra. Mit lehet ez ellen tenni?

(#35844) Blue Eagle válasza cyber86 (#35842) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Az a biztos ha lehúzod. Kérdés van e valami azon a HDD-n? Ha üres, akkor ne húzd le.

(#35845) cyber86 válasza Blue Eagle (#35844) üzenetére


cyber86
őstag

Adatok meg oda telepítek gameket. 1 terrás vinyó

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#35846) Blue Eagle válasza cyber86 (#35845) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nem kell lehúznod, de nehogy véletlen azt formázd a telepítőből!

(#35847) cyber86 válasza Blue Eagle (#35846) üzenetére


cyber86
őstag

Tesóm csinálta azt 1x :D az 1 terrás vinyóját leformázta :D amúgy nem szokott ilyenkor a win valamit a dre is tenni, hogy töltögeti azt is bootolásnál? Ja meg a másik, hogy win 7-et upgradeltem win 8 ra és azt szeretném tudni, hogy a cd kulcsom működni fog win 8.1-re?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#35848) Blue Eagle válasza cyber86 (#35847) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nem fog arra a winyóra tenni semmit. Nem csinál vele semmit a telepítő. A kucs kérdésedre nem tudom biztosra a választ, de szerintem nem jó a win7 kulcs a win8 ra.

(#35849) cyber86 válasza Blue Eagle (#35848) üzenetére


cyber86
őstag

van win 8as kulcsom, mert a 7et felupgradeltem 8-ra és kaptam is cd kulcsot hozzá ezért kérdem, hogy az működik-e meg win 7-en vajon le tudom-e szedni a 8.1 telepítőt

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#35850) Blue Eagle válasza cyber86 (#35849) üzenetére


Blue Eagle
őstag

meg win 7-en vajon le tudom-e szedni a 8.1 telepítőt mármint letölteni? nem értem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.