Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) mcsilla123


mcsilla123
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek!

Megvettem ezt a fajin kis számítógépet, szép meg minden, világít és zúg, kurva drága és vadi új.
Viszont istennek nem tudom müködésre bírni, illetve folyamatosan hibákba ütközök. Ami biztos:
Windows 8 64 bit es változatát telepítem pendrive ról, amit egy 32 bites win xp -s laptopról csináltam. A legutolsó próbálkozásnál még csak drivert se telepítettem, mondom biztos ott szúrok el valamit...de nem.
A windows nincs aktiválva. Se anti virus, se windows tűzfal nem fut. Elég sokat olvasgattam próbáltam minden lehetséges hiba forrást kiküszöbölni. Egy torrent programot (szintén 64 bites Azura vagy Vuze, a békás) még feltettem, hogy megnézzem müködik e ez az istenátka...de nem.
Szóval a probléma ott kezdödik, ha pl. játékot töltök le ott ha rar os 1-2 crc hiba minimum lesz. Ha szimpla iso akkor meg hibába ütközik telepítésnél. Most leszedtem egy ilyen hdd ellenörző programot, azt mondja sehol semmi gond.
No, de a pláne hogy eredeti játékot se tudok telepíteni, mert ott is hibába ütközik. Mondjuk ez fogos kérdés mert a BF3 ról van szó, amit valami Origin en keresztül kéne telepíteni, és ahogy a fórumokat elnéztem, sok bajuk van mostanság a népeknek nem csak bf3 telepítésével, de magával az originnel is. Érdeklődtem én is, de semmit nem értünk el.

Mit csinálok rosszul?

Ha valami fontos infót kihagytam, szóljatok.
Kezdésnek az is elég lenne ha leírná valaki Ő hogy szokott pc-t telepíteni, mi a sorrend ésatöbbi.
Plusz ez a 64 bit ez jó nekem? Mert külön szenvedés mindig megnézni hogy az adott program 64 bit es e vagy sem...meg nem is nagyon értem hogy ki kivel van...

Előre is köszönöm!
(Remélem jó helyen kopogtatok :B )

(#35052) rgeorge válasza mcsilla123 (#35051) üzenetére


rgeorge
addikt

A WIndows 8 telepítő ugye eredeti? Nem kell a 64 bites verziókat vadászni, ha van, van, ha nincs, a 32 bitest is feltelepítheted.
Mondjuk rákerestem, és fajin márkát nem találtam, szóval milyen gépről is van szó?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#35053) mcsilla123 válasza rgeorge (#35052) üzenetére


mcsilla123
csendes tag

Fekete :P
M5A97 R2.0 alaplap
AMD FX6300 processzor
Corsair 2x4gb ddr3 xms3 memória
hitachi 500gb sata2 hdd
sapphire 7870 2gb ddr5 vga

Gondolom ezek számítanak.

(#35054) Psychonaut válasza mcsilla123 (#35053) üzenetére


Psychonaut
addikt

Akkor gyere vissza akkor, ha eredetivel is jelentkezik a probléma, addig pedig olvasd el az Alapelveket. :)

(#35055) mcsilla123


mcsilla123
csendes tag

Bocsánat :U

(#35056) vlevi válasza mcsilla123 (#35051) üzenetére


vlevi
nagyúr

64 bites windowssal semmi baj nincs. Tokeletesen tudja futtatni a 32 bites alkalmazasokat is. Nagyon keves kiveteltol eltekintve felesleges erokodni a nativ 64 bites alkalmazasok kereseset, semmi extrat nem nyujt egy atlagfelhasznalonak. (Fullhd videoszerkesztes az mas, az ne, atlagfelhasznalo...)

(#35057) AtHoS válasza brd (#35031) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Memtest lefutott reggelre több körrel, de mivel kikapcsoltam a monitort éjszakára, reggel a monitor bekapcsolása után nem kaptam képet, szépen maradt alvóban :W

Persze a memtest futott, mert egy esc-re szépen restartolt a gép. No itt újra hagytam futni megint másfél órát, ami alatt 1,5 kör lefutott hiba nélkül, szóval rendben lesz a memória is.

Mentésem van (bár lehet, hogy a szombaton behalt és garba küldött winyón :( ), viszont vannak anomáliák korábbról is
pl. [link1]

, így inkább megnézem a gépházból való felfrissülését a rendszernek, de majd, csak ha hazajöttem nyaralásból. Ezt a 3-4 napot már kibírom így is, mivel egyébként nincs panaszom a rendszerre :DDD

Taifa Díaz
Agnitum Outpost Security Suite védelmi rendszert használom aktívan, így nem lepődtem meg, hogy ilyen figyelmeztetést olvastam, csak mivel user profil-ra vonatkozó, ezért keltette fel a figyelmem. Viszont arra nem vennék mérget, hogy ezt rendszerinduláskor írja és nem pedig leállításkor :B

Partyface007
Szerintem felfrissítem a rendszert, mert az UAC-ot sem indítja el a vezérlőpultról.
Amúgy is voltak anomáliák a rendszerrel kezdetektől fogva. Lásd fentebbi link

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#35058) dejaris válasza pzstm (#35024) üzenetére


dejaris
addikt

Az is volt benne, de nagyon nem izgatott.

(#35059) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy értelmes minialkalmazások vannak Win8-ra? Winyó , gpu, Cpu mutatása, ikonos?

Pl: igaz ez win7 de ilyesmikre gondolok.

(#35060) vilmaboy


vilmaboy
őstag

sziasztok!

Leszedtem egy img file-t amit próbálok mountolni. kiírja, hogy "a lemezképfile tartalma sérült"...leszedtem még 3 különböző forrásból. mindre ugyanezt írja ki a W8. iso fileokkal semmi gondom. tudja valaki miért csinálhatja?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#35061) megint én


megint én
őstag

Hello!
Nem tudja valaki, hogy miért van az, hogy amikor beletekerek a yútyúbos vidikbe akkor miért áll meg? És ezen nem segít, csak az oldal refreshelése.
(win8_64, chrome, intel i5, stb...)

(#35062) megint én válasza vilmaboy (#35060) üzenetére


megint én
őstag

Mivel mountolod? Az lehet a fos.

(#35063) vilmaboy válasza megint én (#35062) üzenetére


vilmaboy
őstag

total commanderrel szoktam. alap w8 beépített cuccot használom. tegyek daemont?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#35064) megint én válasza vilmaboy (#35063) üzenetére


megint én
őstag

Pl. azt. De amúgy rühellem, mert mindent fel akar rakatni. Ilyen toolbar, olyan fityfasz, meg driverkereső és hasonló marhaságok. Én valami mást használtam, de most nincs fönt, és nem emléxem a nevére sajnos...

(#35065) vilmaboy válasza megint én (#35064) üzenetére


vilmaboy
őstag

lhet konfigolni... had akarjon. úgysem engedem :) megpróbálom. köszi.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#35066) < CyberBob > válasza BullKoxa (#35059) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Persze, hogy van: 8GadgetPack .
Az oldalsáv kikapcsolható és a gadget-ek is bárhova tehetők. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#35067) pushalias válasza BullKoxa (#35059) üzenetére


pushalias
addikt

Édes istenem, emberek rínak, hogy szaracsampe, de azért gadget az kéne. :W

Honor 9 / HP 8470P

(#35068) havri1 válasza pushalias (#35067) üzenetére


havri1
félisten

Azért az más.. Csempét én se tudom megszokni, gadget viszont jól jön.

[ Szerkesztve ]

havri

(#35069) sch_a válasza pushalias (#35067) üzenetére


sch_a
addikt

Remélem neked fizetnek ezekért, mert ha nem, akkor nagyon gáz amit művelsz.

(#35070) pushalias válasza havri1 (#35068) üzenetére


pushalias
addikt

Mi a különbség?

Honor 9 / HP 8470P

(#35071) pushalias válasza sch_a (#35069) üzenetére


pushalias
addikt

Természetesen fizetett MS bérenc vagyok, cuncimókus, irigykedsz, mi? :P

Honor 9 / HP 8470P

(#35072) fPApi válasza vilmaboy (#35060) üzenetére


fPApi
őstag

Én úgy tudom, hogy a win 8 csak az iso-kat tudja mountolni, a többihez külön program kell (pl. a lentebb írt).

(#35073) khorvat válasza havri1 (#35002) üzenetére


khorvat
senior tag

Hi!

Ha még fennáll az ékezetes probléma, akkor lehet segít. Nekem is volt hasonló gondom IE10-el win8 alatt a végeredmény az lett, hogy a Logitech bővítményt kellett a böngészőben letiltani.

(#35074) havri1 válasza pushalias (#35070) üzenetére


havri1
félisten

Én nem hasznalom a csempés felületet, így meg üres az asztal. Óra, időjárás, árfolyam gadgetre pedig (valamilyen formában) szükségem van.

Khorvat: megnézem, köszi, nekem is van logitech bővítmény.

[ Szerkesztve ]

havri

(#35075) pushalias válasza havri1 (#35074) üzenetére


pushalias
addikt

Látod, pedig a „csempék” pont erre jók, ráadásul nem kellő őket 3rd party forrásból összeszedegetni, és jóval nagyobb a választék, mint bármely 3d party gadget gyűjteményben. Természetesen nem kötelező használni, isten őrizzen, hogy úgy érezd, rád akarom erőltetni, de talán megérne egy próbát.

Nekem speciel tök jó, hogy elindul a rendszer, bejelentkezem, és a fontosabb dolgokról (e-mailek, időjárás, RSS-en jövő hírek, Facebook értesítések, stb.) anélkül tudomást szerzek, hogy ehhez meg kellene nyitnom bármit is, vagy mondjuk gadgetekkel kellene szórakoznom. És ha bővebben érdekel valami, katt a „csempére”, nem kell egy másik alkalmazást indítanom.

Persze ez én vagyok, és másoknak mások az igényei.

Honor 9 / HP 8470P

(#35076) kungzi


kungzi
veterán

hogy tudom beállítani, hogy egyből az asztalra ugorjon, mikor belép a rendszer?

(#35077) worxland válasza pushalias (#35070) üzenetére


worxland
addikt

Sok, nagyon sok. Az, hogy Te ezt nem érzed, nem a többieket minősíti.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#35078) 45RPM válasza kungzi (#35076) üzenetére


45RPM
csendes tag

Ilyen funkció a win8.1-ben van/lesz.

(#35079) havri1 válasza pushalias (#35075) üzenetére


havri1
félisten

Nem vagyok a csempe ellen, de nekem csak megnehezítette a gephasználatot.
Lehet én nem tudom rendesen beállítani, nem állítom hogy a Windows rossz.
De pl.. Csempék közül megnyitom a Firefoxot erre előjön az asztal, és ott nyitjameg.. Img burn uugyanez.. Szóval nekem csak plusz "munkát" adott. Mondjuk ez fél évnél is régebben volt, azóta lehet "csempésedtek" a programok is.
Tervezem amúgy egy kis logitech mini klaviatúra vételét, amivel a kanapéról tudok gépelni, mediacentert/xbmc-t vezérelni (tv-n a kép)... És akkor már kényelmesebb lehet a csempés felület.
Bocs az írásért, mobilról vagyok.

havri

(#35080) < CyberBob > válasza kungzi (#35076) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Felteszed a StartIsBack vagy Stardock Start8 programokat és rögtön a desktop fog indulni. Esetleg megvárod a Win8 javított végleges kiadását (pár hónap) ott már van választás az indulásra.

havri1: az XBMC mellett a csempés felület egy kissé elavultnak fog tűnni. :) Az MS médiacentert meg felejts el nyugodtan nem egy kategória az XBMC-vel.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#35081) pushalias válasza worxland (#35077) üzenetére


pushalias
addikt

Ha már a minősítéseknél tartunk: elég klasszikus a vitapartnert szándékosan leminősítő fogás olyan „érvekkel” előállni, hogy lám, rajtad kívül ezt mindenki érti, te szerencsétlen tökfej.

Honor 9 / HP 8470P

(#35082) kungzi válasza 45RPM (#35078) üzenetére


kungzi
veterán

sima 8-ban is sikerült megcsinálni, csak registry beállítás kellett :D

(#35083) worxland válasza pushalias (#35081) üzenetére


worxland
addikt

Járt utat járatlanért...
A minősítő jelzőket direkt kihagytam, képzelje oda mindenki - ahogy Te is megtetted.
Az pedig csak hab a tortán, hogy igazat írtam. :P

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#35084) 45RPM válasza kungzi (#35082) üzenetére


45RPM
csendes tag

Na igen ez lehet hogy felsőbb utasításra maradt ki a rendszerből, de a programozó gondolta hagy egy kiskaput magának... :D

(#35085) pushalias válasza havri1 (#35079) üzenetére


pushalias
addikt

A Windows 8 kettőssége sajnos valóban nem tartozik az erényei közé, nagyon érződik rajta, hogy kényszermegoldás, márpedig a kényszermegoldásokat nem véletlenül hívjuk így, nem azért születnek, hogy boldoggá tegyék az embereket. Volt időm gondolkodni azon, miért lett ez a furcsa skizofréniája. Nyilván ez leginkább egyfajta backward compatibility issue, hogy az angol kifejezésektől hátast dobó uraknak is adjak fincsi gumicsontot.

Valamint a saját maguk által kőbe vésett határidők betarthatatlanságának következménye. Utóbbi szinte egyértelművé vált számomra (és úgy tűnik, ezzel nem vagyok egyedül), amikor kipróbáltam a 8.1-es verziót, és az első napokban folyamatosan az „ennek eleve így kellett volna lenni” érzés fogott el újra és újra. Értem én, hogy a Vista kudarcát részben a folyamatosa messzebb és messzebb tologatott, a végére egyre bizonytalanabb határidő okozta. A határidő betartása vagy be nem tartása egyértelmű hatással van a cég imázsára, oké. Ugyanakkor láthatóan ilyen buta hibákhoz tud vezetni, amik miatt a Microsoft magának köszönheti a negatív fogadtatás egy részét.

Több olyan módosítás, hibajavítás és fejlesztés van a 8.1-ben, amely ha már indulásakor része lett volna a rendszernek, akkor (szerintem) csökkentette volna az ellenérzéseket. Sok esetben az új megoldás a logikusabb, és elég nehéz felfogni, elsőre miért a kevésbé magától értetődő megoldást valósították meg. Nem is beszélve olyan fícsörökről, amelyek egyszerűen érthetetlen módon maradtak ki tavaly, mint például a beállításaink jóval következetesebb felhőbe mentése. Egy orbitális vicc, hogy a Startképernyő semmilyen rendszeren belüli módszerrel nem menthető. Bár eleve nem volt túl nyerő, ahogyan a telepítések során az eredetileg a Start menübe szánt elemeket a rendszer rendezetlenül a Kezdőképernyőre szórta, bár ez ugye megint backward compatibility issue.

Azt mondjuk nem értem, miért ad plusz munkát, ha a Firefox megnyitásakor a rendszer átnavigál a klasszikus asztalra. Amikor visszanavigálsz a Kezdőképernyőre, szerintem nem végzel több munkát, mint amikor az eddigi megszokásoknak megfelelően a Start menüt használtad a következő akármit indításához. Aki pedig már eleve a Superbar használatához szokott, annak alkalmazásonként egyszer van plusz munkája, amikor az alkalmazás ikonját kitűzi a Superbarra – csakhogy azt eddig is meg kellett tennie.

Nekem nyilvánvalónak tűnik, hogy a „lázadozók” többségének valójában csak a kinézettel van problémája, hiszen ha félretenné az ellenszenvét, sok esetben rájöhetne, hogy semmivel sem kerül több munkájába ugyanazt a feladatot elvégezni, csak a dolgok logikája módosult.

Honor 9 / HP 8470P

(#35086) pushalias válasza worxland (#35083) üzenetére


pushalias
addikt

Járt utat járatlanért... francnak jöttek le őseink a fákról ...

Honor 9 / HP 8470P

(#35087) FLx válasza pushalias (#35085) üzenetére


FLx
addikt

Na ja, a Windows 8 egyértelműen kényszermegoldás, egyfajta átmenet az új és régi irányvonal között. Talán úgy lett volna ez szép, ha egyelőre PC-n letiltják a metro-t, tablet-en meg a desktop-ot. Mert Surface-en pont sose használom a desktop mode-ot, notin pedig naponta egynél többször biztos nem nyitom meg a metro screen-t. A legtöbben talán így vannak vele, ez a kettőség nem menő. Sokszor ezért érzem azt, hogy az alma ment jobb irányba, ahol tablet-re és telefonra közös OS van, notin és asztalin meg egy tök másik.

(#35088) < CyberBob > válasza FLx (#35087) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Az a gond a vegyes megoldásokkal, hogy ami mindenre jó az valójában semmire sem használható. Vagy megirtatták volna a telepítőt úgy, hogy felismeri maga alatt az eszközt és PC-én a desktop indul és a program társítások is oda mutatnak míg a többin mehet a színes kockás felület. Persze a legegyszerűbb megoldás (milyen meglepő) ha alapból választhatóvá tették volna telepítéskor bármelyik felületet és kész.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#35089) Partyface007


Partyface007
őstag

Szerintem nincs semmi baj a win8-al nekem bejön de én is desktop módban használom classic shell-el, egy bakit követtek csak el Redmondban hogy mindenképp a csempés felületetre akrták át terelni a felhasználókat. Aminek mondjuk táblagépen van értelme de PC-n szerintem nincs nagy létjogosultsága, szóval nagyobb szabadságot kaphatott volna a felhasználó...

Ha rajtam múlna én teljesen kigyilkolnám a modern UI-t az otthoni gépen mert nekem nem jön be és ha jól tudom 8.1 és csak öszvér módon hozza vissza a start menü-t pl. Szóval szerintem jó lenne ha használható lenne kizárólag desktop módban de ez az én véleményem....

Ezt leszámítva nincsenek nagy hiányosságok (mondjuk majd lesz 8.1-ban ha tényleg kiveszik véglegesen az image backup lehetőséget :-) ) stabil és gyors a rendszer én szeretem...

(#35090) tomp


tomp
félisten

Vasárnap lesz 1 hónapja, hogy a 8-as rendszert használom. Eddig nagyon tetszik. Sokkal gyorsabb mint a 7. Nekem a "csempés" megoldással semmi bajom. Szeretem és használom. Nekem kényelmes. :)

(#35091) havri1 válasza pushalias (#35085) üzenetére


havri1
félisten

Amit írsz, azzal teljesen egyetértek, annyival egézsíteném ki: hogy a megszokás.
Miért akar a Microsoft rámeröltetni egy olyan felületet, amit teljesen másképpen kell kezelnem, mint amit eddig éveken (tizenév) alatt megszoktam?
Kicsot olyan érzésem van, mint amikor leülök egy Linux el, és lesek mint rozi a moziban. Egy teljesen egyszerű műveleten gondolkodni kell, hogy hogyan is jutok oda...Megoldom, mert megoldom, de nem csuklóból megy.
Eddig tudtam, hogy az eszközkezelőt fogtam, sajátgép/számítógép, jobbklikk tulajdonságok, ott 2 kattintás..Most? Metro-ból? Lövésem sincs..valószínű szerencsétlenkednék.
És ez csak egy..biztosan megszoknám, meg is kell, meg is fogom, mert ha nem törénik csoda, akkor ez lesz eröltetve..

Az én szokásaimhoz asztali pcre az asztali felület fekszik jobban, tabon meg a Metro.

Ha lenne olyan monitorom, amin ujjal lehetne bökdösni..az már más lenne :DDD

Más: IE-t valahogy annó tuti letiltottam a teljes képernyős módról. Ha azt indítottam csempéről, akkor amolyan Metro-s felülettel indult, teljes képrenyőben. Most nem. Mi az oka

(ő betű megoldva, Logitech beépülő volt a gond :R )

havri

(#35092) FLx válasza havri1 (#35091) üzenetére


FLx
addikt

Csak akkor indítja a metro alkalmazást, ha a ő default böngésző.

(#35093) havri1 válasza FLx (#35092) üzenetére


havri1
félisten

Értem, köszi. Na akkor az nem lesz egyelőre :)

havri

(#35094) havri1


havri1
félisten

Jól látom, hogy 8.1 preview-ből nincs hun? Gondolom más nyelvűt meg nem lehet magyarra rátenni..?

havri

(#35095) pushalias válasza havri1 (#35091) üzenetére


pushalias
addikt

A megszokást hadd egészítsem ki azzal, hogy a megszokásból eredő figyelmetlenség és rugalmatlanság.

Lásd pl. a felvetésed, hogy nem tudod, hol keresd az eszközkezelőt a metrós felületen. Holott egyszerűen elkezded beírni, hogy számítógép, megjelenik a képernyőn a hozzá tartozó bigyó, jobbklikk, és nédd már, hát nem ott van? Ha megszokod, ugyanolyan egyszerű, mint az egerészés. Ráadásul a bepötyögve programkeresés nem mai találmány.

Felmerül a kérdés, miért nem tudja ezt a felhasználó, hogy kellene kezelnie az új rendszert. Az egyik lehetőség az lenne, hogy mert a gonosz Microsoft, a másik pedig az, hogy azért, mert az a véleménye, hogy szaracsempe, és ezért nem hajlandó a minimális erőfeszítéseket sem tenni azért, hogy megértse, mi is az, amit ő annyira utál, és hogyan hozhatná ki belőle saját magának a legjobbat. A többség esetében inkább ez a valószínű.

2014 az orbitális orálszex éve lesz, előre szólok. Kicsit a Linuxé is (értsük ez alatt bármelyik disztribúciót is), ugyanis teljesen nyilvánvaló módon az XP hívők (akik nem kis részben volt XP gyűlölők, és öt éve még az XP miatt volt sátán az MS) tetemes hányada fog ilyen-olyan (főleg XP-re hajazó kinézetű) Linuxra váltani, és inkább elviseli a rendszer támogatás hiányát,és megszokja a másik rendszert, mint azt, hogy úristen, nincs Start menü a hagyományos formájában. Vagyis inkább fog ötször annyit orlszexelni, mint hogy bevallja, mégsem ördögtől való az új rendszer.

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#35096) Black Plague válasza havri1 (#35074) üzenetére


Black Plague
tag

Én nem hasznalom a csempés felületet, így meg üres az asztal. Óra, időjárás, árfolyam gadgetre pedig (valamilyen formában) szükségem van.

Nem bántásbó csak tájékoztatás képpen ilyenkor érzem azt hogy valaki divat win8 felhasználó mert ha egy kicsit is ismernéd azt a hülye rendszert amit használsz és alapból nem szaroznád le utasítanád el / de nem csak TE vagy ezzel így hanem nbagyon sokan/ a csempés cuccot akkor bizony bekotornál az áruházba és onnan mindenzeket amelyektre szükséged van letöltöd..pl időjárás van egy qrva jó időjárás csempe BING alapon és idáig megbíthatóan müködik van óra alkalmazás ha hiszed ha nem ÉBRESZTŐ funkcióval ás bizony van valutaváltó árfolyan csempés cucc is akkor miröl beszélünk ?? Divat szarozni a csempés felületet csak egyszer az jönne divatba hogy az áruházba is szétnézzen az ember a szarozás helyett. :R :K

(#35097) Black Plague válasza havri1 (#35079) üzenetére


Black Plague
tag

Ebben igazad van teljesen ezek a kezdőképernyő "sajátossága" de azért halkan megkérdem az az MS hibája hogy nincs pl csempés FF ???? pl az IE igen jól használtó csempés változatban és sokkal biztonságosabb is a böngészsés de ez egy másik téma...

Igen vannak a csempés felületnek "gyermekbetegségei" de ha jobba belegondolunk mi is az a kezdőképernyö ?? Leegyszerúsítve egy teljes képernyős Start menű ..Jó jó sokaknak rossz hogy nem egyböl az asztal nyilik meg de a 8.1 ben lehet orvosolni a hibát..Egyébként meg csempés progi igen sok van am használható is..Pl időjárás, Facebook Posta metro Media player Névnap, Mini radio player stb stb--Nem rossza csempe csak sok embernek szokatlan meg ugye mást használ mindig mindenkinek más az izlése mások a hsználati szokásai nehéz igazságot tenni csempe úgyben :)
remélem nem sértettelek meg az előző HSZ -emel..ha igen bocs nem szándékos volt :R

(#35098) Black Plague válasza FLx (#35092) üzenetére


Black Plague
tag

hmm akkor miért is lehet beállítani a IE 10 ben a programok fül alatt hogy az IE megnyitásának modját ???
van egy olyan gomb az internet explorer megnyitása az asztalon ..ha azt kipipálod akkor a csempére kattintva ugye a PC n nyilik meg ha nincs pipa és az van hogy az IE döntsön akkor meg a metros..semmi köze szerintem ahhoz hogy default-e a IE vagy nem..Probáld ki nyugodtan.. :R

(#35099) pushalias válasza Black Plague (#35098) üzenetére


pushalias
addikt

Annyiban igaza van, hogy ha az IE nem default, akkor az is csak desktopon indul.

Honor 9 / HP 8470P

(#35100) Black Plague válasza pushalias (#35099) üzenetére


Black Plague
tag

Nálam nem default és nincs kipipálva az amit írtam és ha a csempén az IE ikonra kattintok akkor a csempés IE indul el..De ujra kiprobálom
Elnézést storno hibáztam nem az FF volt az alapértelmezett böngészőm igen igaza van :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.