Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48912) Satyricon válasza DigitXT (#48907) üzenetére


Satyricon
addikt

Hali

Igen, emlékszem hogy mondtad hogy a plexi tartályt vegyem ki, vagy hogy ne kössem közvetlenül a ddc-hez... De máshogy sajna nem tudtam megoldani, hogy jól nézzen ki a gép... Ha továbbra sem oldódk meg ez a vízszint csökkenéses dolog, akkor majd kiszedem a tartályt a rendszerből, e egyelőre nem akartam, mert nekem nagyon tetszik!

A csipogással kapcs.ban: Az volt a csipogás oka, amire mindketten gondoltunk... A Fan 2-re volt kötve a venti... Én azért nem néztem melyikbe kötöttem, mert úgy gondoltam, ha két csati lehetőség van, akkor tök mindegy, hogy melyikbe van dugva a venti... A lényeg, hogy megoldódott a dolog! Most már csak a légtelenítést kell megoldanom valahogy... Mert gép bekapcsoláskor, és még utána is amíg ki nem kapcsolom a gépet rettenetesen elkezd a rendszer recsegni a levegő buborékoktól! Viszont ha kikapcsolom a gépet és újra be. ez a jelenség megszűnik! Ki érti ezt? :F Én nem! :( Ha levegős a rendszer, akkor tökmindegy hányszor kapcsolom ki be, ha a levegő ugyanott van ahol eddig...

A NAGY takarításról: Csütörtökön kezdtem hozzá, szétkaptam az XT-t és mivel pár napja csak ezen agyaltam és minden agysejtemmel a feladatra koncentráltam, rájöttem, hogy egyáltalán nem bonyolult az XT-t szétszedni! könnyen átlátható, ha az ember megfigyeli, mi hová megy... A lényeg: Szétkaptam darabokra és rá kellett jönnöm, hogy egyetlen egy árva kis alga nincs a rendszerben! :Y Az volt a gond, hogy a hűtővízbe kevert ételfesték és az ilyen trutyik lerakódtak a rendszer különböző pontjain, mint pl.: a proci blokk, vagy az XT tartálya... Igen, lehet szörnyülködni, de ez nem csak az én érdemem, hanem az előző gazdájáé is, aki lusta volt kitakarítani a rendszert! Viszont egy valamit megfogadtam: Többé nem szórakozok ilyenekkel, hogy megszínezem a vizet, mert abból csak később a nagy szívás lesz! Egyébként a proci blokkot és minden gyönyörűen kitakarítottam különböző tisztítószerekkel, mint pl: cillit bang, cillit vízkőoldó, hypó, flóraszept, és 20%-os ecet. Jah és a fém alkatrészek kifényesítéséhez sidol-t használtam! A réz blokkal(na meg a cintányérjaimmal is!) csodákat művel pillanatok alatt, ajánlom mindenki figyelmébe! Ami a folytásokat illeti: Az XT tartály, a plexi tartály, a ddc pumpa és a proci blokk csatlakozóit 1 mm-rel nagyobbra fúrtam speckó fúrószárral! Úgyhogy most már könnyebben áramlik a víz a rendszerben! Legalábbis takarításkor összekötöttem mindent és akkor nagyon gyorsan áramlott a víz a rendszerben. Amit most nem lehet elmondani róla, és nem jövök rá, miért van ez... :F Lehet azért, mert akkor minden egy magasságba volt? Szóval lehet azért nincs olyan nagy áramlás, mert az XT fentebb van(gépház tetején), mint a blokkok és a plexi tartály? :F

És itt van még pár kép a takarításról:
8800 Ultra EKWB
Res XT felső bordás rész
Tiszta proci blokk
Retkes XT tartály
És a segítségem(a hátráltató :D ), aki nélkül ez a projekt nem jöhetett volna létre:
Zeusz :DDD

A tiszta alkatrészekről nem nagyon csináltam képet, mert sztem az elég snassz... Viszont bánom, hogy a gyönyörű metálkékre fújt, előtte hányinger keltő tartályt nem fényképeztem le! Gyönyörű lett! És mostmár ezzel se lesz gond! :N

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.