Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53951) Chesterfield válasza venember83 (#53950) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Aha, ez jónak tűnik. :R

(#53952) venember83 válasza Chesterfield (#53951) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha keresel, van az oldalon porként is magnézium-citrát B6 nélkül.

(#53953) Parci válasza Chesterfield (#53949) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az alap aldis szarban elvileg nincs

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53954) tisn válasza Krinyo (#53943) üzenetére


tisn
addikt

Erre javasolnék egy önkéntes munkát egy COVID-osztályon... :U

nem igazan szeretem az elfekvot, sajna tobbszor es tobben jartam, mint szerettem volna.

a masik meg, hogy azert szurattam magam 3x, hogy szabadon eljek (szerencsere ez a maszkviseles kivetelevel megvan, neha van problema a gyerek meccseire bejutassal, de az is altalaban megoldodik), es a boltban maszk meg belefer.

(#53955) Dottorei


Dottorei
tag

kellett kérdeznem: [link]

(#53956) tisn válasza Chesterfield (#53949) üzenetére


tisn
addikt

, de az a fránya titán-dioxid mindenhol ott van.

gyors csekkeles:

basszus tenyleg a kalcium + mg tablettamban is van szinezeknek :(

tobbi vitamin:

d vitamin nincs
prostaize van
glukozamin van
c vitamin van
multi van
artrho komplex nem tudni

fasza, jo par eve szedem ezeket a szarokat.

(#53957) Parci válasza tisn (#53956) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valamiben meg kell halni

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53958) tisn válasza Parci (#53957) üzenetére


tisn
addikt

amugy is a rak a legvaloszinubb sajna.

(#53959) t72killer válasza tisn (#53956) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Komolya, ez olyan, mint amikor a saviubit színezik :W .

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53960) BlackV válasza syberia (#53948) üzenetére


BlackV
senior tag

Nem kizárt.
Én 4.-et egyre valószínűbb, hogy őszig nem. Anyámat meg valszeg se rá, se lebeszélni nem fogom róla, adatok hiányában.

(#53961) Chesterfield válasza t72killer (#53959) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Érthetetlen az egész. Minden szinezéket be kéne tiltani.
Ha valakinek nem tetszik a kaja szine, akkor ne egye.

(#53962) spileraaa


spileraaa
senior tag

Na nálunk eddig 8000 körül volt ma már 16000 felett a vírusos

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#53963) t72killer válasza Chesterfield (#53961) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha vmi önmagában is ennivaló, pl paprika, akkor ok. De hogy csak ezért külön vegyipari ágat üzemeltetni...

#53962: RO?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53964) Kékes525


Kékes525
félisten

Ismer valaki hivatalos dokumentumot a 4. koronavírus védőoltás elrendeléséről? Csak bejelentéseket találok, de hivatalos dokumentumot nem. A Magyar Közlönyben kellene megjelennie, de ott sem találom. E nélkül sok helyen nem fogják beadni. Mire megjelenik vége lesz az omikron járványnak.

A Sinopharmos időseknek szüksége lehet rá, mert habár a 3. mRNS oltás nagyon sok antitestet produkált, azt egyrészt sokuknál már fél éve volt a 3. Másrészt nem tudni, hogy mennyi a tényleges neutralizációs közülük az omikronra. Ilyen vizsgálatok sehol sem történtek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53965) t72killer válasza Kékes525 (#53964) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Max belső/draft doksik vannak, ha vannak, ami egy az ajánlásokat követő orvosnál kevés.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53966) venember83 válasza t72killer (#53963) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, s közelebb a 17k-hez, mint a 16k-hoz.

(#53967) tisn válasza t72killer (#53959) üzenetére


tisn
addikt

Komolya, ez olyan, mint amikor a saviubit színezik :W .

eccer vettem a lidlben cseresznyebefottet, kicsit fura vilagospiros szine volt, de gondoltam valami egoztikus cseresznye.
masnap nagyon megijedtem a budin, azt hittem itt a durva aranyer + vegbelrak. (vilagospiros termek)

szoval faszom a szinezekekebe :)

(#53968) bigdady válasza Dottorei (#53922) üzenetére


bigdady
nagyúr

6 hónapig 100% hogy nem

[ Szerkesztve ]

(#53969) Kékes525 válasza t72killer (#53965) üzenetére


Kékes525
félisten

Hivatalos protokoll nélkül az orvos felelőssége a nem várt súlyos mellékhatás, ami miatt sok orvos joggal nem adja be. Ez akkor is probléma ha ezek rendkívül ritkák, mert ebben az esetben sem az orvosnak kellene vállalnia a felelősséget.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53970) Z.É.T. válasza Kékes525 (#53964) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Tudtommal nincs még, a "Vakcinainfó - Az orvos válaszol" csoportban is várják az orvosok...

(#53971) #86564352 válasza Ringman (#53930) üzenetére


#86564352
törölt tag

Israel study: 4th vaccine shows limited results with omicron | AP News

Dr. Nahman Ash, director of Israel’s Health Ministry, said the research did not mean the fourth vaccine effort was a mistake. “It returns the level of antibodies to what it was at the beginning of the third booster. That has great importance, especially among the older population,”

Nyitva marad a kérdés akkor még. Mo-on ha én öreg lennék 2 kínai + 1 messenger amiből utóbbi is már 5-6 hónapos lesz, talán elgondolkoznék még eggyel felhúzni. Ugyanakkor a WHO álláspontjában is van valami, hogy a nyugati világ már az újabb boosterről beszél, amikor sok helyen az első oltást se kapták meg. Oltatlan helyekről nagyobb eséllyel érkezhet újabb variáns. Arról van újabb cikk, hogy tényleg omikron lesz a végjáték?

(#53972) Kékes525 válasza Z.É.T. (#53970) üzenetére


Kékes525
félisten

Szomorú. Ennél sokkal bonyolultabb törvények tucatjait megtudnak írni egy nap alatt úgy, hogy másnap már érvénybe is lép.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53973) t72killer válasza tisn (#53967) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

<<:: :DD :DDD :C :R .

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53974) t72killer válasza Kékes525 (#53969) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt is jó volna tudni, hogy hasznos-e? Omikronnal szemben a munka nagyrészét egyelőre a sejtes védelem végzi, a boosterelt antitestek se fognak 10%-nál jobb árfolyamon pörögni. Omikron oltás hiányában legfőbb ideje lenne az egyéb, vírus-darabszám csökkentő módokat (orr+torokpucolás) nyomatni.

Persze időskori sinóra az alu adjuváns miatt lehet tényleg kellene egy full reset.

Kieg: nálunk is kezdődik a cirkusz: kicsi padtárs, akinek 7végén hazajött Londonból apucija, ma beteget jelentett... (megj: nekem már egy hete változó intenzitással sz.rakodik a torkom, szval lehet ellenkező irányú a nyavaja és miattam fog kipusztulni az emberiség :Y ).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53975) Kékes525 válasza t72killer (#53974) üzenetére


Kékes525
félisten

Átlagembernek nem valószínű, de, immundepresszált, immunhiányos, krónikus alap betegséggel küzdők, idősek (60+), Sinopharmosok részére szerintem szükséges, különösen azok esetében, akik már legalább 4 hónapja kapták a 3. oltást, hogy legalább a sejtes védelmük a toppon legyen. Már amennyire lehet ez náluk, de minden kis védelmi növekedés életmentő lehet adott esetben.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53976) t72killer válasza Kékes525 (#53975) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez totál külön eset, nekik nagyon kellene.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53977) Kékes525 válasza t72killer (#53976) üzenetére


Kékes525
félisten

Összességében ez legalább 2 millió ember Magyarországon. Ezért lenne szükség a rendeletre minél hamarabb.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53978) syberia válasza t72killer (#53974) üzenetére


syberia
veterán

Authorities have told pet shops and owners to hand over about 2,000 hamsters for euthanisation and temporarily suspended imports of small animals after finding evidence for the first time of possible animal-to-human transmission of Covid-19 in Hong Kong.

The Delta infection was first reported on Sunday and involves a 23-year-old woman who worked at the Little Boss pet shop.

A source earlier said the current evidence suggested it could be the first coronavirus transmission from animals to humans in Hong Kong.

“Genome sequencing [done on the worker’s virus sample] found that the genome type was the one circulating in Europe and Pakistan,” the source said. “There is a chance [of infection] through hamsters imported from the Netherlands, which also had that genome type [found on the worker].

“That’s why it’s very likely that the transmission this time is from animals to humans.”

Hörcsögtartóként is a végső pusztulásba viheted a világot. :DD

(#53956): Ebben elvileg nincs titános cucc, legalábbis nagyon remélem. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#53979) Kékes525 válasza syberia (#53978) üzenetére


Kékes525
félisten

Más állatokban is szaporodik. Azokkal mi lesz? Ezt már így megfogni nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53980) Dare2Live válasza t72killer (#53974) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

az én paraszti logikám alapján:
ha régen 6hó+ kaptam sztem mindenképp.
ha annál korábban akkor vszeg antitestet fellövi az égbe. Lehet csak 10% de 40.000 antitestnél az 4.000. Aminek elégnek kell lennie súlyos esetek ellen.

más: Amúgy is szerettem Kurzgesagtot csak most dobta be yt.
A Védőoltások Mellékhatásai - Mekkora a Kockázat?
és mert vmennyire aktuális és szorakoztató bárányhímlő. [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#53981) attiati válasza tisn (#53967) üzenetére


attiati
veterán

Ettél te már egy hétig spenót turmixot? :DDD

Spolier nincs inkább :)

[ Szerkesztve ]

(#53982) syberia válasza Kékes525 (#53979) üzenetére


syberia
veterán

Gőzöm sincs. Zoonózis ellenes vakcina? :))

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#53983) Ringman válasza syberia (#53978) üzenetére


Ringman
nagyúr

Hörcsögtartóként is a végső pusztulásba viheted a világot.

pedig van rá megoldás:

(#53984) Asbee válasza Ringman (#53983) üzenetére


Asbee
veterán

Ha mástnem India gyorsan összedob egy új covid csomagot. Reméljük nagyobb sikere lesz mint a mostani nagy semminek.

(#53985) [CS]Blade2 válasza #86564352 (#53971) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Szerintem kizárt, hogy az omikron legyen. Szlávik szerint, ha itt marad velünk a covid, akkor az egy erősebb nátha szintű, gyorsan fertőző vírus lesz. Az omikron gyorsabb és gyengébb, mint a többi variáns, de azért még messze nem erősebb nátha vagy influenza.
Mellékesen valami nem tuti a terjedésével, mert a legtöbb mérvadó országban a lakosság 10-20%-át tudták beazonosítani pozitív teszttel és mondjuk 65-70% körül beoltani, de a legtöbb átesett valszeg ott van az oltottak között. Ehhez képest pl. UK-ban már félig kint vannak belőle, és a világon is mintha csökkenne. A többi variánsból van még bőven, és újra létrejöhet ugyanez is vagy hasonló, és még mindig nagyon sokan nem találkoztak se vírussal se oltással.
Egy 2-3 hónap múlva okosabbak leszünk, addigra kifut teljesen az 5. hullám.

(#53986) attiati


attiati
veterán

1 fok testhő emelkedés + gyomorszáj fájdalom lehet covid?

Gyógyszertári gyors tesztek mennyire megbízhatóak? (Orrpálcikásat vettem).

Vagy a protokoll szerint minden nyavajával hívni kéne a háziorvost, hogy PCR tesztet kérjek?

(#53987) Ringman válasza attiati (#53986) üzenetére


Ringman
nagyúr

omikron torokból vett mintával hamarabb kimutatható (van amikor napokkal azelőtt, hogy orrból vennél le mintát)

(#53988) tisn válasza attiati (#53981) üzenetére


tisn
addikt

:C

(#53989) Sped válasza tisn (#53954) üzenetére


Sped
aktív tag

Teljesen igazad van.
A három oltásért cserébe szabad élet jár. A többi csak mellébeszélés.
Aki másképp gondolja védekezzen mással is, de a saját hippochondriáját és mentális szorongását ne vetítse ki másokra.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#53990) Parci válasza attiati (#53986) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor pozitív a gyorsteszt, ha elég sok vírus van ott, ahonnan a mintát veszed. ha fáj a torkod, inkább onnan érdemes, ha náthás vagy, inkább az orrból. omikronnál gyakoribb, hogy a torokban szaporodik fel.

a tüneteid lehetnek a bármi is, akár covid is, de van most erős hasfájással, hasmenéssel, hányással járó járvány a szomszédban (ergo itt is).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53991) Parci válasza Sped (#53989) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

teljesen igazad van, szabad ember szabad országban azt csinál, amit szabad

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53992) syberia válasza Asbee (#53984) üzenetére


syberia
veterán

Ez a hülye grafikon valahogy nem a nagy semmit mutatja, de told csak tovább.

https://howbad.info/

(#53993) Parci válasza syberia (#53992) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

még mindig olyan elképesztően fogalmatlan vagy, hogy nem tudod eldönteni egy számról, hogy hihető-e vagy sem. legalább pici érzéked lehetne hozzá. :(((

mesélj már, hogyan éri el a féreghajtó, hogy el se kapják az emberek a fertőzést?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53994) bigdady


bigdady
nagyúr

Na ismerős belefutott repéren fals pozitívba Angliában, nem engedték haza (Hollandiába) + 1 nap hotel új repjegy stb, aztán másnap új gyorstesz negatív pcr negatív. Tök jó

(#53995) tttttt2


tttttt2
csendes tag

Jó lenne ez az Orawell, de tényleg nincs egyetlen sarki gyógyszertárban sem?

(#53996) kolopele válasza tisn (#53931) üzenetére


kolopele
nagyúr

Optikában lehet kapni ellene párásodás elleni sprayt. Én is használom, és tényleg jó.

(#53997) t72killer válasza syberia (#53978) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fincsi. Az igazán izgi az, amikor nagy tömegben élő/sok kontaktszámot produkáló állatokra száll rá, ott van vastagon mutációs lehetőség :K .
A járványkezelésben mindenképp számolnunk kell az állatvilággal, úgy néz ki ez lesz a madárinfluenza unokatesója.

#53979: annyit tehetünk, hogy figyeljük őket, milyen variánsokat produkálnak és GYORSAN adaptáljuk az azévi oltást ha muszáj. Ezenkívül tenyésztett/háziállatokat ne lehet oltani - így adott is a vakcina állatkísérleti fázisa :)) .

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53998) AMD Power válasza Parci (#53946) üzenetére


AMD Power
titán

Persze. Aranyos volt a gyerek. Még az utcán is mondta hangosan. Én nbe vagyok oltva. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#53999) Parci válasza tttttt2 (#53995) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

(#54000) kolopele válasza lacafaca (#53925) üzenetére


kolopele
nagyúr

A linked csak akkor nézhető meg, ha fizet az ember érte? A hiteles hírportál ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.