Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53051) G.Zs. válasza Drizzt (#53049) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szeptember-oktoberben talan mehet a negyedik. Addig nem eroltetem.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#53052) Chesterfield válasza Drizzt (#53049) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Be hát!
Mindent is :)
Már most is indulnék érte.

(#53053) AsakuraDave válasza Ringman (#53001) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Nem pörgettem végig a hsz-eket így pl én aki nov 24 - dec 2 között volt covidos de előtte nem volt oltásom akkor most majd ha oltatok az nem lesz elég kell majd még egy hogy 2 oltásom legyen?

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#53054) [CS]Blade2 válasza Dare2Live (#53045) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nem tudom, hogy hogy alakult ki, hogy bizonyos emberek elhiszik amit 1x hallanak valahol, de úgy néz ki, hogy kb. minden országban vannak, és érdekes, hogy ált. elég egységes csomagban nyomják az ipart. Akinél az oltás öl, annál van benne 5G chip is, a maszk is bukta, meg a tököm tudja. Csak nagyon kicsi eltéréseket látok, hogy az egyiknél mondjuk a Föld nem lapos, szóval nagyrészt ugyanaz jut el hozzájuk és simán megeszik az egészet.
Érdekes lenne vizsgálni ilyen alanyokat, hogy pl. mit lépett volna, ha onnan, ahonnan ezeket a meséket beszedte, leadták volna neki az ellenkezőjét.
Én már régóta gondolkodom a megoldáson, és eddig arra jutottam, amivel sokan szoktak viccelődni, hogy írnak egy hasonló mesét, pl. a múltkor aszem itt irt valaki egyet amibe az volt a lényeg, hogy akkor tudja elkerülni a nyomkövetést, ha beolttatja magát, mert úgy el tud vegyülni az oltottak között. Ilyen meséket kellene berakni a megfelelő helyre, de az ilyen Gödények vagy, hogy hívják azt a csávót persze rögtön elkezdenének a kis hack ellen dolgozni ellen mesékkel.

Talán az után, hogy elszabadult ez a vírus, ez a legnagyobb probléma a téma kapcsán. Simán oltható 100 milliók (talán milliárd felett is) maradnak oltatlanok.

(#53055) Ringman válasza AsakuraDave (#53053) üzenetére


Ringman
nagyúr

majd a közlönyből kiderül, de vsz. első körben a 2 oltással jó leszel (a 2. oltás + 4 hónapig)

(#53056) Ringman válasza [CS]Blade2 (#53054) üzenetére


Ringman
nagyúr

afrika, dél-amerika és dél-ázsia átoltottságán a no-patent rekombináns fehérje-alapú vakcina nagyon sokat segíthet.

(#53057) Z.É.T. válasza Drizzt (#53049) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nálunk speckó helyzet van, többen is várjuk a 4. lövést, ha lehetséges. Anyum és n.fater a harmadikat valamikor az első napokon (július vége, augusztus első napjai?) kapták, közben indul egy sugárterápia a napokban faternak, miközben húgom ahányszor teheti, lepasszolja a három unoka egyikét, másikát és ő/ők nagyon belesz@rósak a védekezésbe, noha longoznak lassan egy éve.
Mindeközben feleségem 91 éves nagymamája át lett költöztetve hozzánk, mert szenteste medencetörése lett, ami miatt esélytelen a liftnélküli második emeletre feljutása, ott élése. (normál esetben minden nap le kell mennie a "dobozból", nem bírja a bezártságot, szóval esélyes, hogy többé nem megy vissza a lakásába)
Viszont a törése egyéb gondokat is indukált, bekerült kórházba, elvileg hétvégén, jövőhét elején engednék ki, viszont ma kiderült, hogy covidos van a belgyógyon az osztályán (szerintünk a szobájában, de ez csak erős gyanú, mert ággyal együtt kikerült a szobatársa) így sem látogatás, sem hazaengedés nem lesz még valameddig. Ha és amennyiben hazajön, akkor nálunk folytatódik az extra védekezés és így mi mind az öten azonnal felvesszük a 4. shotot, amint lehet.

Mondom, speciális eset, de ez van, nekünk nem opció a várakozás az Omicron-vakcinára, vagy a korábbi elképzelés szerinti élő boosterre... :(

(#53060) PuMbA


PuMbA
titán

Van már infó arról, hogy a fertőzés számít-e? Azon gondolkodtam, hogy feleslegesen oltatnám be magam Pfizer-rel, mikor az omikronnal szemben ezek a vakcinák már elég rövid életűek. Igen, jobban megvédenek, de csak 1,5 hónapig, aztán megint visszaesnek és ugyanott vagy. Februárban ráadásul már vége lesz az omikron hullámnak, szóval nekem a 3. oltás így egy bazi nagy feleslegesség, mert mire hat, már semmi sem lesz. Egy harmadik Sino-nak több értelme lehet, mert attól biztosan tudom, hogy semmi mellékhatás / bajom nincs és ezzel a helyzettel úgy sem a védelemre utazok, hanem csak, hogy meglegyen a 3. oltás és beengedjenek eseményekre.

[ Szerkesztve ]

(#53061) Parci válasza PuMbA (#53060) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

te is csak meg akarod erősíttetni, amit eleve elképzeltél magadnak
én innentől elkönyveltem, hogy egyszerűen félsz az mrns-től, azért a sino a sztár :U

"egy harmadik sinónak több értelme lehet" -- repülj rá tiszta erőből!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53062) kolopele válasza PuMbA (#53060) üzenetére


kolopele
nagyúr

"meglegyen a 3. oltás és beengedjenek eseményekre"
Ez a legutolsó szempont egy járvány esetén.

(#53063) PuMbA válasza Parci (#53061) üzenetére


PuMbA
titán

Omikronos mRNS-sel beoltatnám magam azonnal, de ilyen 2 hónapig tartó védelmekre szerintem felesleges. Vagy akkor most mik a legutolsó adatok a Pfizerrel kapcsolatban? Meddig véd, ha benyomatom? 6 hónap legalább megvan?

Ringman: Ezt mondom. Ha az überszupererős delta variánst simán megúsztam, akkor most minek egy első generációs Pfizerrel hadakoznom, ami a jövőbeni variánsokkal, ami pl. nyáron lesz már úgy sem bánik el, hiszen jelenleg fejlesztik az omikronos, ami jobban kompatibilis lesz bármilyen variánssal.

[ Szerkesztve ]

(#53064) Ringman válasza Parci (#53061) üzenetére


Ringman
nagyúr

a sino adta védelemnek nincs honnan sokat visszaesnie

;]

(#53066) Z.É.T. válasza PuMbA (#53063) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Mi ellen?
Kinél?
Milyen járványmutatók mellett?
Stb.

- "vettem egy autót"
- "milyet?"
- "kéket"
- "hánnyal megy?"

(#53067) Asbee válasza PuMbA (#53063) üzenetére


Asbee
veterán

Minek kérdezed, ha ezt te eldöntötted? Neked a Sino az ász, a legjobb, rólad lepattanm a vírus úgysem a védelem a fontos neked. Adasd be a Sinót , ha még van belőle. De teljesen téves az eszmefuttatásod, amivel próbálod magad meggyőzni. Ez itt 100x cáfolva lett már.

(#53068) PuMbA válasza Asbee (#53067) üzenetére


PuMbA
titán

Azért kérdezem, mert nem döntöttem el :) Azért nem akarok szúratni, hogy nyáron újból kelljen. Én nem a szuri darabszámra utazok, hanem a minél tovább tartóbb legyen és az új variánsokkal értékelhető védelemre számítok.

[ Szerkesztve ]

(#53069) Ringman válasza #32839680 (#53065) üzenetére


Ringman
nagyúr

maradt még, 5 millió dózis érkezett, 2,2 m-et adtak be, ill el lett ajándékozva min. félmillió dózis (lehet 1m is van már, erről nincs lista, csak különálló hírek)

(#53071) PuMbA válasza #32839680 (#53070) üzenetére


PuMbA
titán

Úgy, hogy ha nem lenne most ez a szabály, a február 15-ös határidővel, akkor később oltatnék, mert 3 hónapja voltam fertőzött és csak 4-6 hónapra ajánlják a 3. oltást, szóval nekem ez nem kéne még :) Nem rég volt ugye a brit kutatás, hogy nem jó terhelni állandóan a szervezetet az oltással és ezért nem jó ötlet az állandó újraoltás.

Asbee: " egy 3-ik pfizerrel szerintem év végéig simán elvagy"

Ez már jó hír.

[ Szerkesztve ]

(#53072) Asbee válasza PuMbA (#53068) üzenetére


Asbee
veterán

Ha az mrns-el nyáron szuratni kell, akkor a Sinóval főleg. Nem 2 hónapig véd a pfizer. Ha nem tartozol valami extrém rizikós csoportba, ráaádsul át is estél, egy 3-ik pfizerrel szerintem év végéig simán elvagy, ha nem jön addig megint valami brutál variáns. De mint mondtam akkor Sinóval főleg kellene. Ha nem darab számra mész, én sem értem a kínai csoda hogyan jön szóba...

[ Szerkesztve ]

(#53074) Ringman válasza Asbee (#53072) üzenetére


Ringman
nagyúr

Direct comparison of antibody responses to four SARS-CoV-2 vaccines in Mongolia

Highlights
• Antibodies to four COVID-19 vaccines differed in an observational study in Mongolia
• Responses from high to low: Pfizer/BioNTech > AstraZeneca > Sputnik V > Sinopharm
• Breakthrough infections in June to early July of 2021 were due mostly to the Alpha variant
• After breakthrough infection, high antibody levels are seen in all vaccine groups

+ [link]

:U

(#53075) PuMbA válasza PuMbA (#53071) üzenetére


PuMbA
titán

Sinopharm meg anno azért lett, mert az volt leghamarabb :) Vészhelyzetbe nem válogatok, a leghamarabbi oltás időpontot választottam.

[ Szerkesztve ]

(#53076) Parci válasza PuMbA (#53063) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem az antitestek száma a lényeg az oltás után, hanem a korábbi memóriasejtek újraaktiválása, erős immunválasszal. kár tippelgetni egyébként, majd alakul úgy is, hogy mit érdemes, de nem kuka egy fertőzés után egy pfizer oltás, mert nem (csak) az a lényege, hogy csinál vuhani antitesteket.

sőt, ha úgy vesszük, optimális az history-d:
- kértél oltást amilyen hamar csak lehetett, bölcsen (sino lett)
- ezzel vagy nélküle, de kipipáltad a már sokat mutálódott vírust
- most ráhúzol egy mrns boostert, ami a vírustól még tovább érett b-sejtjeidet újraaktiválja
teljesen jó leszel

egy sino meg lehet, hogy nem csinálna kb. semmit a history-dat látva.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53077) fatal` válasza Ringman (#53074) üzenetére


fatal`
titán

Responses from high to low: Pfizer/BioNTech > AstraZeneca > Sputnik V > Sinopharm

Ez nekem elég érdekes, hogy az Astra jobban szerepel, mint a Sputnik.

Breakthrough infections in June to early July of 2021 were due mostly to the Alpha variant
Ez meg szintén, amikor az alpha hullám volt még, akkor azt mondták, hogy ugyanolyan hatékony, mint a vuhanira (vagy minimális a csökkenés).

(#53078) Parci válasza fatal` (#53077) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

simán belefér, sosem volt biztosra eldöntött meccs, hogy melyik a jobb

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53079) BlackV válasza Drizzt (#53049) üzenetére


BlackV
senior tag

Én nem, mert novemberben oltakoztam ~14k au/ml lett, jó féle lvl3-as, ezzel tavaszig elleszek, még minidg 1-2000 körül leszek, utána meg szerintem off season jön őszig. Muteromnak viszont lehet érdemes lenne, ő augusztusban kapta és már kevés az ellenanyaga.

(#53081) fatal` válasza Parci (#53078) üzenetére


fatal`
titán

A két azonos vektor miatt csodálkozom. Mondjuk, ha az astra kicsit jobb is (szignifikáns különbség gondolom nincs, bár nem nyitottam meg a cikket), a gyengébb mellékhatások miatt (Sputnikról nem nagyon hallottam, hogy bárkit is nagyon megrángatott volna több napra, pedig elég sok ismerősöm kapott - persze ez is korlátozott minta - ellentétében az Astraval) így is kicsit jobbnak gondolom.

3. mRNS-sel meg mindegy.

(#53082) Z.É.T. válasza PuMbA (#53071) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ezt a brit kutatást tudnád linkelni?
Köszi!

(#53083) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az IU/mL milyen mértékegység és mennyi a váltószám a megszokottakhoz :F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53084) PuMbA válasza Parci (#53076) üzenetére


PuMbA
titán

Értem, tehát a memóriasejteket így is turbózza, hiszen más fajta oltás, mint a Sino. Ez később jól tud jönni.

[ Szerkesztve ]

(#53085) PuMbA válasza Z.É.T. (#53082) üzenetére


PuMbA
titán

[link]

[ Szerkesztve ]

(#53087) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Békássy Szabolcs: Itt vagyunk a nyájimmunitás előszobájában

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#53088) Parci válasza PuMbA (#53084) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem azért, mert másfajta elven viszi be (majdnem*) ugyanazt az S-fehérjét, hanem azért, mert:
- a B-sejtjeid idővel érnek, és hiába régi S-fehérjét kap megint feladatul a szervezet, az érettebb B-sejtek már sokoldalúbb (univerzálisabb) antitesteket termelnek
- az mrns jóval nagyobb immunválaszt provokál, tehát jobban meg is dolgoztatja őket

* a sino tényleg sima (vuhani) S-fehérje, az mrns-ek viszont egy picit módosított (két ponton stabilizált), S-2P névre hallgató változatát viszik be

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53089) Parci válasza koncsik (#53087) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ami akár 5-6 hónapig is védheti a társadalmat :DDD :U
(nyilván pont a sejtes védelem miatt ez ennél összetettebb, de érted...)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53090) Ringman válasza Parci (#53089) üzenetére


Ringman
nagyúr

"akár" - via peter hotez

My view? Omicron like the upper respiratory CoVs will not induce lasting immunity. Assuming this wave subsides in February we might get lucky and have an uneventful spring. But then a new variant will emerge from unvaccinated LMICs and sweep across the American South in summer
Unless of course the G7 leaders wake up from their coma and finally commit to vaccinating globally, and then we might have a chance to end the pandemic. If that happens I hope our patent-free no-strings @TexasChildrens recombinant protein Covid vaccine makes a major contribution

(lmic = low to middle income countries)

(#53091) BlackV válasza Parci (#53088) üzenetére


BlackV
senior tag

Itt viszont az utolsó oszlopban van egy kis degradáció ettől. Ebben az esetben az átesés 3 oltással kicsit rosszabbul teljesített mint az átesés + 2 oltás.
https://twitter.com/florian_krammer/status/1474086128949108737

(#53092) Z.É.T. válasza PuMbA (#53085) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Köszi, sejtettem.
Ez nem egy tanulmány, hanem egy vélemény, amit egyébként később módosítottak is:

(Changes headline and first two sentences to clarify EMA is referring to the immune response not immune system)

Ezt a témát itt is tárgyaltuk többször is (t72killer ennek az élharcosa, ugye :D ) és igen, jobb széthúzni az oltásközt, ha módunkban áll.
Lecsengő járvány közben - vagy után - tökre jogos szerintem is, míg felfutónál nagyon is mérlegelésre érett a kérdés. (egyéni eü státusz és immunstátusz, stb)

Szóval, ja. Ez nem tanulmány és nem azt mondta, vagy nem azt akarta mondani, mint ami aztán szétspriccelt a clickbait média által a szélrózsa minden irányába. ;)

(#53093) Parci válasza BlackV (#53091) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha csak az átesés + 2 pfizer kontra átesés + 3 pfizert nézem, akkor tényleg, ott már nem segít igazán (a többinél van némi szórás, hogy épp pfizer vagy moderna a keráj)

viszont - tényleg csak érzésre - a 2 x sino, majd átesés utáni mrns dobhat egy nagyot az átesés után történő immunizáción

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53094) BlackV válasza Parci (#53093) üzenetére


BlackV
senior tag

Szerintem is de nem túl korai még mostanában?

Érdekes, hogy a moderna majdnem minden kategóriában jobb, de 3 moderna icipicit rosszabb mint 3 pfizer omikronra. Azt hiszem kezdem sejteni mi lehet a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#53095) fatal` válasza BlackV (#53091) üzenetére


fatal`
titán

És ebben az esetben az átesés nem deltát jelent véletlenül? Mert akkor annyira nem meglepő.

(#53096) Parci válasza BlackV (#53094) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de, én kivárnék simán

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53097) BlackV válasza fatal` (#53095) üzenetére


BlackV
senior tag

Omikronra nézik itt a semlegesítő erőt. (Az oltás vuhani, az átesés meg amit dobott a gép nekik. Alfa delta gamma ki tudja..)

(#53098) [CS]Blade2 válasza #32839680 (#53059) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

A fősodor problémát kellene megoldani. Pl.: Valaki 2010 körül beöltözik dokinak, és elkezd feltenni youtube videókat. Egy darabig ugyanúgy nyomnia kell a sz*rt, pl. majomdisznóemberes történetekkel, hogy meglegyen a tábor, a titok és a bizalom. Jön egy Covid-19. A TV-ben, az orvosnál megy a fősodor. Ez a valaki viszont be tudna talán csempészni egy olyan mesét, ami egyezik az oltásellenes mesékkel, csak annyiban más, hogy tovább bonyolítja valahogy, hogy ő tudja, hogy az oltásban van a lehallgató, és a majomdisznóemberek tudják, hogy tudjuk, de, ha beolttatjuk magunkat, és mindenki oltott, akkor nem tudnak megtalálni. Nyilván egy nagyon jó mese kell, hogy beleilleszkedjen a többi hülyeség közé is, de ugyanakkor rávezesse őket pl. az oltásra.
Nem hiszem el, egy célhoz egyetlen egy ilyen megfelelő mese kellene. Egy George R. R. Martin-nal megíratni, vagy megvenni egy raklap pénzért az egyik ilyen marhát a youtube-ról, belőle úgy is spontán csak az ömlik az ilyen.
Lehallgató, 5G chip, méreg, apjaf...a is van az oltásban, 9 milliárd ember már bele is halt az oltásba, de
tényleg mi vagyunk a hülyék, hogy semmit nem tudunk kezdeni velük, nem tudjuk átverni őket az igazsággal.
Az mindenesetre biztos, hogy azt a vonalat el kell felejteni, hogy az igazsággal, a tudománnyal érvelve próbálni meggyőzni. Az a gond, hogy mindenki itt tart, ezzel próbálkozik, hogy cáfolja, érvel, pedig ez egyértelműen zsákutca.

(#53099) Parci válasza [CS]Blade2 (#53098) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tekintve, hogy onnan indul az agyuk, hogy az oltás méreg, nem véd, viszont megölhet és sokakat meg is öl (csak eltitkolják), ezért nincs az az úristen, hogy bármilyen mesével belevarázsolod.

kötelezővé kell(ett volna) tenni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53100) Z.É.T. válasza [CS]Blade2 (#53098) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Mondjuk ha csak annyit sejtünk a ruszki és kínai dezinformációs hadseregekről, amennyi bárki számára elérhető, akkor is egyértelmű, hogy a Shakespeare - Dosztojevszkij - Dickens trió is kevés lenne ellenfélnek.
És akkor arról még nem is beszélve, hogy a kisebb-nagyobb populista pártoknak mennyi muníciót adnak párthívek gyűjtéséhez, és társadalmak megosztásához... körbe is értünk nagyjából.

Esélytelen szerintem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.