Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53201) t72killer válasza emvy (#53198) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R , rokonságnál az alföld brutális :( , hiába laknak ritkán.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53202) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53203) Ringman válasza t72killer (#53201) üzenetére


Ringman
nagyúr

sokat segít a levegőminőségen a szemétégetés :(((

(#53204) Sped válasza AMD Power (#53200) üzenetére


Sped
aktív tag

Nem nőtt, ott van lejjebb.

Kórházban kezelt betegek száma: 2611 (az előző napi adatokhoz képest -36)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 243 (az előző napi adatokhoz képest -6)

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#53205) Sped válasza t72killer (#53201) üzenetére


Sped
aktív tag

Hajdú-Biharban nőttem fel, Karácsonykor votlam otthon utoljára, brutális mennyire rossz ott a levegő Óbudához képest. :(

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#53206) t72killer válasza Sped (#53205) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom egyénként amit az orrunkkal tisztának érzünk, az tuti tiszta-e :F ? Mert oké, az égetett gumi alkatrészeit messziről megérzed, de a nitrogénoxidoknak, ózonnak tudtommal nem túl erős a szaga ha nem töményen szívja az ember.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53207) [CS]Blade2 válasza Z.É.T. (#53169) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

1x már belefutottam, hogy ez a Portfolio nem tűnt túl jó forrásnak, én fenntartással kezelném:
a Portfolio-nak nyilatkozó kutatók szerint
Az általunk megkérdezett orvos és Covid-kórház jobb gyógyulási arányt tapasztalt
(Egy valós tapasztalaton alapuló kérdés hangzott el, az pont jobb is)
Az még magyarázható lenne különböző tényezőkkel... hanem mondjuk 25% lenne
Ilyet mi írunk itt a topicban, mint ezek a nevüket elhallgató kutatók. Egy kutató tudományosan közelítsen, ha már tanult ember.
A következő emberünk megint csak:
– mondta a Portfolio-nak egy neve elhallgatását kérő forrás
A következő mondat:
mondta egy, a helyzetre rálátó forrás.
A következő megint:
Egy ismert virológus arról beszélt
Utána maga az cikk írója írja le a véleményét, ha jól veszem ki, az nem sokat ér.

Itt ami használható szerintem, az a Semmelweis Egyetem nyilatkozata, annak van hiteles forrása, és a nevét is megadó Zacher Gábor nyilatkozat.

Vissza kellene néznem az egész hullám során a napi kórházi betegek számát és a napi halálozást, hogy véleményt tudjak mondani.
Azt viszont el tudom képzelni, hogy egy félreértés van a dolog mögött. Első blikkre nekem úgy tűnik, hogy a 17.000 kórházi kezeltben nincs benne a 9500 halott, hanem ott egy ÉS van, hogy 9500 meghalt és 17.000 pedig kórházi kezelés után jött csak rendbe és nyilván élte túl. Van aki otthon halt meg, van aki kórházban, ezért a kettő nem adná ki az összes kórházban megfordult embert,
de ez csak egy saját tipp. Így rendben lenne a %, és érthető lenne, hogy a valóban szakember, megnevezett embernek miért volt első blikkre fura a 17.000-es szám a halottakkal együtt.

Az első linkre kattintva:
A 450 ezer fertőzöttből 9485 ember hunyt el, ami 2,1 százalékos halálozási arányt jelent, szemben a megelőző hullámokkal, ahol ez az arány majdnem 4 százalék volt.

Ez viszont elég hitelesnek tűnik, tudjuk, hogy hivatalosan 450.000-et tudtak beazonosítani pozitív teszttel, azt is tudjuk hivatalosan, hogy nem mindenkit lehet, mert nem kér tesztelést, valamint, hogy nem nagyon tesztelnek makk egészséges embereket random, mint néhány más ország.
A halottak számáról halotti bizonyítvány van és KSH adat. Nekem megfelel hitelesnek.
A 2,1% pedig megfelel a hasonló kategóriájú országok adataival. Ha több tünetmentest teszteltünk volna, akkor 1,x% lenne csak.
Ez úgy is jó, ha 9500-an kerültek kórházba és 9500-an meg is haltak.

Ez a halotti mennyiség, figyelembe véve, hogy tényleg nagyon szar állapotú a legtöbb magyar ember, és, hogy relatíve sok volt az oltatlan a 4. hullámban, szerintem reális.

[ Szerkesztve ]

(#53208) Parci válasza [CS]Blade2 (#53207) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennek a cikknek a lényege az, hogy egy random portál próbál meg valamit kihámozni abból a másfél adatból, amit hivatalosan kap. persze, hogy a szerző gondolkodik, mert rá van kényszerítve. persze, hogy "egy neve elhallgatását kérő" nyilatkozik, mert rá van kényszerítve.

lehetne ez sokkal precízebb cikk is, ha mások lennének a bemeneti adatok körülményei (és egy-egy nyilatkozat következménye).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53209) Chesterfield válasza Sped (#53205) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Debrecenben lakom, este kinyitom az ablakot 1 percre, a légtisztitó PM2.5 fel is ugrik ~10-ről 50+-ra.
Fűt mindenki minden szarral.

(#53210) Parci válasza Chesterfield (#53209) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sajnos, ha nincs valami légmozgás, hanem ilyen ködös, lefelé nyomó téli idő van (amit egész jól megúsztunk idén januárban eddig...), itt is hulladék a levegő, hiába a legutolsó ház vagyunk a település szélén

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53211) kw3v865 válasza AMD Power (#53200) üzenetére


kw3v865
senior tag

2611 még mindig kisebb szám, mint 2647. Persze növekedni fog ez 2-3 héten belül, ha ismét erősen felfut a járvány az omikron enyhébb lefolyása ellenére is.

(#53212) Z.É.T. válasza [CS]Blade2 (#53207) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Rendkívül szórakoztató, abba ne hagyd! :DDD

Más:
Lacafaca, mint biokertészt kérdezlek, nem gond ugye, ha piros volt a paradicsom, nem sárga? ;]

[ Szerkesztve ]

(#53213) tisn válasza Chesterfield (#53209) üzenetére


tisn
addikt

detto, szeged.

(#53214) mpo válasza [CS]Blade2 (#53207) üzenetére


mpo
veterán

Normális adatszolgáltatás esetén se portfolio cikk nem lenne és neked se kéne ilyen hosszan agyalni, hogy mi a valóság.
Nem találom azt a hsz-t (talán Ringmantől származik), ahol 5 perc mire végigfutod a dán adatokat és akkor még nem is gondolkodtál.
A barkochba nem erre lett kitalálva, hogy szegény állampolgár a beböfögött adatokból találja ki, hogy mi három, mi mennyi.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53215) tisn válasza Parci (#53185) üzenetére


tisn
addikt

a krupp az eleg fos :(
a fiam volt miatta 2-3 napot korhazban meg 2 eveskent :(

a kinyitott ablak valamennyit segitett az ugatos kohogesen.

jobbulast.

(#53216) [CS]Blade2 válasza Parci (#53208) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Valamit próbál kihámozni, de semmit sem sikerül.
Messzebbre lépsz, a maximum 2,1%-os halálozásból (topicban tanult elv alapján ugye ezt osztanom kellene, hogy keveset teszteltek, ezért ez a szám valójában kisebb, mert több pozitív tesztet lehetett volna produkálni) látszik, hogy, olyan eredményt kellene kapnia, ami rendben van.
Teljesen egyértelmű, hogy rossz a próbálkozás, mert az eredmény köszönő viszonyban sincs a valósággal.

MO: 450.000 fertőzött, 17.000 kórházi eset, 9.500 halott, 2,1% halálozás.
más ország (UK kórházi %-al): 450.000 fertőzött 95.000 kórházi eset, 9.500 halott, 2,1%- halálozás.

Nekem ezek a portfoliónak nyilatkozó kutatók kóklereknek tűnnek, sajnálom, hogy nem mondták meg a nevüket, így később valszeg majd újra belefutok a hülyeségeikbe.

Ha csak 1 percre számolunk ezzel, hogy MO-n a fele meghal aki kórházi kezelést kért vagy kértek rá,
akkor más országokban, ahol a kórházi esetek 90%-át tudták meggyógyítani, akkor had feltételezzem, hogy ott boldog-boldogtalant kórházi kezelésre fogtak, és innen a 90%,
vagy
valami nagyon nagy sz*r van a palacsintában náluk, hogy minden 450.000 fertőzöttből 95.000 annyira szarul van, hogy kórházba viteti magát.

Neked nem bűzlik ez? Te mondtad, hogy fenntartással, gyanakvással kezeljük ezeket, mert nem hivatalos forrás.

(#53217) lacafaca válasza Z.É.T. (#53212) üzenetére


lacafaca
őstag

ilyenkor normális ember nem eszik paradicsomot, mert annak semmi köze a valódihoz, max kinézetben (amúgy meg a sárga édesebb a pirosnál és savakban is minimális) :P nyárról kinyomott parilevet/főzéshez sűrítettet, húsok mellé kecsapot ;)
(nem felejtettelek el ám, csak ünnepek alatt azt sem tudtam hol a fejem, de tegnap csináltam egy ötvenest, 2 hét és ebből küldök. meg nem is tetszett az előző, túl vastagra szeltem bele a céklát meg a répát és nem akartam beégni, inkább elpattintottuk :B )

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#53218) Rive válasza [CS]Blade2 (#53216) üzenetére


Rive
veterán

Neked nem bűzlik ez?

Hát izé. Az a cikk arról szól, hogy a hivatalos adatszolgáltatás mennyire bűzlik, és azért oltod le, mert a hivatalos adatszolgáltatásból jövő adatok bűzlenek.
Neked ez nem bűzlik :F :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#53219) Parci válasza [CS]Blade2 (#53216) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem a megoldás az, ami egybevág a tapasztalataimmal is:
- jónapot, 8 napja lázas vagyok, kicsit nehezen kapok levegőt, atom gyenge vagyok
- fullad, fuldoklik?
- nem
- tessék újra hívni, ha igen
nem vesznek ám be csak úgy a kórházba itthon járványhullámban koronával sem (vajon miért? nehogy válaszolj!). hogy ne menjek messzire, eleve eldöntöttem, hogy ha be kéne menni, nem basz.kszom, hanem közlöm, hogy 88%-ot mértem a pulzoximéterrel és fulladok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53220) Parci válasza lacafaca (#53217) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ki ne hagyjál a szórásból! :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53221) Z.É.T. válasza lacafaca (#53217) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Köszi, igazán figyelmes vagy, jelezz majd :R

(és esetleg valami jó farhát recept? :DDD )

(#53222) mozso


mozso
senior tag

Ismertek olyan tanulmanyt vagy irasos javaslatot, ami 11 eves gyerek deltas fertozodese utan azt boncolgatja mennyit kell varni a betegseg es az elso oltas kozott? Elternek az allaspontok a csaladtagok kozott.

(#53223) lacafaca válasza Parci (#53220) üzenetére


lacafaca
őstag

ha megyek át a postára a tiéd is menni fog nyugi, de tényleg nagyon el vagyok kapva, nekem elindult a nagyüzem (vagyis le sem állt :D), lassan vetnem kell a paprikákat is és csak 4 kezünk van...de meg lesz oldva ez is ;)

@zét fasza husileves, de jó sok nyakkal :K

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#53224) Ringman válasza mozso (#53222) üzenetére


Ringman
nagyúr

Frequently Asked Questions About 5 - 11 Year-Olds and the COVID-19 Vaccine

persze pont ebben sincs időpont.

My child tested positive for COVID-19 and/or COVID-19 antibodies. Do they still need the vaccine?
Yes! The CDC recommends that individuals get vaccinated even if they have already had COVID-19, because they can be infected more than once. While your child may have some immunity after recovering from COVID-19, we don’t know how long this protection will last. Vaccination is safe, including in a child who has already been infected. Children who get COVID-19 are at risk of serious illnesses, and some have debilitating symptoms that persist for months.

Can my child get the COVID-19 vaccine if they are sick?
If your child is sick with COVID-19, they should wait to be vaccinated until they have recovered. If your child is sick with an illness other than COVID-19, you can check with your child’s pediatrician or primary health care provider for advice on when your child should be vaccinated.

szerk:
de lehet t72killer megmondja, hogy hány hónap múlva ideális, délelőtt vagy délután menjetek oltani, teliholdkor/újholdkor, stb.
:)

[ Szerkesztve ]

(#53225) [CS]Blade2 válasza Rive (#53218) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Írtam, hogy én arra gyanakszom, hogy félreértelmezhették a hivatalos adatszolgáltatásból a két számot. A kutatók hibázhattak. Amit levezetnek, az teljesen hülyeség, ebben gondolom azért mindenki egyetért.

Szerintem a két adat stimmel úgy, ahogy én értelmeztem, és úgy megfelel nagyjából a nemzetközi átlagnak a saját régiónkból.
A marha kutatók is egyébként rájöttek erre, mert írja, hogy egy 25% már a nyugati országok átlagához közel lenne.

(#53226) koncsik válasza Parci (#53185) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

OMG, ez nagyon kemény, mi sokkal könnyebben megúsztuk :R
Szerk.: a DV reggeli sztorin vinnyogtam, a Parcicroup garfikon mentettem, viszem :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#53227) spileraaa válasza Chesterfield (#53209) üzenetére


spileraaa
senior tag

Xiaomi? Tudsz linket adni hozzá?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#53228) winery válasza Parci (#53185) üzenetére


winery
aktív tag

Jobbulást kívánok .
Nincsen rosszabb mikor a gyermek beteg .

Nálunk a rsv volt a váratlan vendég,másfél éves kislányom hörgött rendesen,szerencsére gyorsan túl jutott rajta.

Zabszem így is volt rendesen .

(#53229) Mr K válasza [CS]Blade2 (#53225) üzenetére


Mr K
senior tag

"Írtam, hogy én arra gyanakszom, hogy félreértelmezhették a hivatalos adatszolgáltatásból a két számot. A kutatók hibázhattak."

Milyen hivatalos adatszolgáltatásról beszélsz? Elszólások vannak (Gulyás, Kásler, stb.), abból próbálnak a kutatók következtetni. Jelen esetben Kásler InfoRádiónak adott interjúja az "adatszolgáltatás".

"A marha kutatók is egyébként rájöttek erre, mert írja, hogy egy 25% már a nyugati országok átlagához közel lenne."

De a te értelmezéseddel is 36% a halálozás... :F (Amúgy Kásler nem azt mondta, amit te kihallani vélsz, mint arról magad is meggyőződhetsz, ha meghallgatod az interjút. (A fentebb linkelt cikk végén ott van.))

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#53230) Chesterfield válasza spileraaa (#53227) üzenetére


Chesterfield
senior tag

ilyen

De átvertek, mert nem működik a xiaomi appal, szóval utólag már bánom, hogy nem xiaomit vettem.

(#53231) Ringman


Ringman
nagyúr

még tegnapi hír:
India reports 247,417 new coronavirus cases, the biggest one-day increase since May 2021

ezt nem tudom, mennyivel kell beszorozni, egy nagyságrenddel?

(#53232) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Across England, there were 560 hospital admissions for kids aged five and under, with a rate of 14.3 per 100,000. The graph shows the recent, dramatic rise in hospital admissions across the country.

(#53233) Parci válasza winery (#53228) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, az idén kemény volt, mindkét gyerek úgy köhögött, hogy ott is kezdtem megijedni

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53234) AMD Power válasza Sped (#53204) üzenetére


AMD Power
titán

Ne is menjen feljebb! :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#53235) Parci válasza Ringman (#53232) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és ez már tényleg az 5 év alattiak. ennyire enyhe cucc ez.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53236) tisn válasza Ringman (#53232) üzenetére


tisn
addikt

eleg fos arany. jo lenne tudni mennyien kerulnek oxigenre, gepre, mert ilyen kis gyereket azert joval korabban korhazba visz az ember, mint egy felnottet.

3-5 kozottieket be kellett volna oltani a gyerek sinoval :(, akkor csak a 0-2 korcsoport maradna vedtelen.

(#53237) Ringman


Ringman
nagyúr

Immunological dysfunction persists for 8 months following initial mild-to-moderate SARS-CoV-2 infection

Patients with LC had highly activated innate immune cells, lacked naive T and B cells and showed elevated expression of type I IFN (IFN-β) and type III IFN (IFN-λ1) that remained persistently high at 8 months after infection.

In summary, our data indicate an ongoing, sustained inflammatory response following even mild-to-moderate acute COVID-19, which is not found following prevalent coronavirus infection. The drivers of this activation require further investigation, but possibilities include persistence of antigen, autoimmunity driven by antigenic cross-reactivity or a reflection of damage repair. These observations describe an abnormal immune profile in patients with COVID-19 at extended time points after infection and provide clear support for the existence of a syndrome of LC.

LC = long covid

(#53238) Parci válasza Ringman (#53237) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

magyarán egy immun félreműködés eredménye a poszt covid tünetegyüttes

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53239) Parci válasza tisn (#53236) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyetértek, kezd necces lenni ez a zavarjuk be a gyerekeket és "rájuk nem veszélyes" kész-passz téma. mondjuk lélegeztetett gyerek nagyon ritka, halott meg extrém ritka, de a long náluk is lehet komoly gond, szétpiszkált szívek stb.

viszont nekem legalábbis a világon semmi infóm nincs a <5 sino oltásról...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53240) Ringman válasza tisn (#53236) üzenetére


Ringman
nagyúr

gyerek sino=felnőtt sino, vagy más kiszerelés?

+ ott a covaxin:
Covaxin is safe for 2-18 age group in phase 2, 3 trials: Bharat Biotech

---
a 0-2 évesnél játszat a szoptatós anya által átadott antitest is

(#53241) Z.É.T. válasza Parci (#53238) üzenetére


Z.É.T.
őstag

(((pont ugyanúgy, illetve inkább ugyanaz, mint az ME/CFS, ez már bő egy éve egyértelmű, ezért hozok arról néha ide is cikket/tanulmányt, mert azzal ha nem is túl sok, de legalább néhány évtizedes tapasztalatok vannak...)))

(#53243) Z.É.T. válasza Z.É.T. (#53241) üzenetére


Z.É.T.
őstag

(#53244) Rive válasza #32839680 (#53242) üzenetére


Rive
veterán

Valszeg nem a 'csúcsra járatott immunrendszer' maga a gond: régebben sokkal durvább oltások is voltak, az oltás <> autoimmun gyanút (egészséges emberek esetén) mégis sikerült a megfigyelhetőségi határ alá vizsgálni.
Vagy a hatásmechanizmus, vagy a bevitt antigén lehet gond.

Idővel majd vizsgálják: jelen időben meg elég annyi, hogy oltás után még mindig összemérhetetlenül kevesebb az ilyen, mint legyűrt covid után.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#53245) Mr K


Mr K
senior tag

Kásler számok:
A Semmelweis Egyetemen a koronavírusos betegek kb. 90 százaléka meggyógyult
(Azaz máshol az 55%-nál is rosszabbak az arányok, vagy a T. miniszter úr mégiscsak zöldségeket beszélt. De miért nem adnak ki egyszerűen egy helyesbítést?)

Volt már?
Már látótávolságban vannak a vakcinák, amelyek megelőzhetik a jövő koronavírus-járványait

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#53246) PuMbA válasza Ringman (#53240) üzenetére


PuMbA
titán

Pici gyerekeknél egyértelmű, hogy inaktivált a jó vakcina. mRNS ott nem játszik a "durvasága" miatt. Vagy Pfizer-en kívül másnak is van folyamatban mRNS vakcina kisgyerekeknek?

[ Szerkesztve ]

(#53247) Vesa válasza Parci (#53199) üzenetére


Vesa
veterán

Kb. egy helyen lakunk... :D

A tudomány a valóság költészete!

(#53248) t72killer válasza tisn (#53236) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Emellett az érdekelne, omikronnal mennyire lesz jellemző náluk a long/bármiféle maradandó károsodás.
Mázlinkra egyelőre úgy néz ki, hogy a deltával ellentétben ez a kör inkább a városokban üt először, azaz ha nálunk szerencséje van a kissrácnak, akkor végre mégis becsukják a sulikat mielőtt utoléri. Simán kivenni nem engedik, csak igazolatlannal :((( .

#53238: szvsz ez egy csavar a gépezetből, seregnyi egyéb ok és károsodási felület lehet még :(. A porcelánboltban besegítő elefánt nem feltétlen csak a herendis polcot fogja átrendezni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53249) t72killer válasza Ringman (#53240) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Exportálnak vajon Indiából :F? Jó anyag, ide is jöhetne - csak nálunk milliárdos igény van rá helyben.

Ezt egyébként igazán licenszelhetné a pannon vakcicagyár.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53250) Z.É.T. válasza Mr K (#53245) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Oké és akkor a zöldséget meg folytatja Telex is, miután a megelőző cikkben már helyesbítettek :W :W

( "az az immunrendszernek sem tenne jót")

Na jó, szerintem inkább alszom egyet, az sem baj, ha 2 évet egy szusszra. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.