Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53901) Parci válasza kolopele (#53896) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet, hogy így van, de egyszerűen nem lehet a magyar beszélő fejekre hagyatkozni, mert beszélnek össze-vissza :(. falus amúgy még mindig inkább szimpi, mint mondjuk rusvai vagy lisziewcz, de akkor sem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53902) Parci válasza BlackV (#53899) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, az gyakorlatilag egy alap "széles spektrumú" immunizáció

de például a fiamnál így, hogy a 2. pfizer helyett kapta pont az omikront, utánaolvasást igényel, hogy akkor mi legyen

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53903) Parci válasza attiati (#53898) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi. ha holnapra alszik egy nagyot mindenki és a kisebbik fiam jobban lesz, akkor le merem majd írni, hogy nagyjából rendben vagyunk már.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53904) BlackV válasza Parci (#53902) üzenetére


BlackV
senior tag

Felnőtteknél se tudjuk sok sikert, szólj ha elolvastad. :DDD

(Tuti nem piszkálnám pár hónapig gyógyulás után. Utána meg könnyen lehet, hogy le is megy a dolog és őszig akkor meg megint nem bolygatnám, de ugye más gyerekével minidg könnyű okosnak lenni..)

Tovább fejtegetve: ha 2 oltás után általában fél évet várunk a harmadikkal, akkor 1 oltás és 1 "élő vírus vakcinálás" után miért is nem?

[ Szerkesztve ]

(#53905) t72killer válasza #72445440 (#53895) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Két részre kellene osztani ezt a "megfertőződést" - mielőtt átmegyünk #lőjünkbemindenhétfőreggelegypfízert és bújjunk atombunkerbe DobsonSzaby-ba:
Adott a Darwin-alany antivaxxer, vírust sose látott agyas vállalkozó aki direkt befekszik egy covidos haverrel egy hálószobába 2-3napig, és adott a 2-3x oltott, magas antitest-szinttel rendelkező user, aki pl megereszti azt a merészséget, hogy elmegy bevásárolni/buszra ül/stb.

Ha az utóbbit nekiállunk boszorkányüldözni, akkor felmerül a kérdés, mennyire is értékeljük az oltásokat? Valaki tényleg attól fél, hogy 3 oltás + ésszerű elővigyázatosság mellett bejutó vírusmennyiségtől zombító longja lesz, vagy rosszabb? Mert én nem, csak az oltatlan gyerekeket féltem.

#53902: javaslom a t72 nevű szerzőt, azt írja, hogy valahol 4 hónap körül van az ideális oltásköz, akkor is, ha az egyik komponens élestöltény volt :DDD ;] :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53906) Parci válasza BlackV (#53904) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én úgy tervezem, hogy annyit várunk. egyelőre azt hiszem, hogy elviszem majd pár hét múlva egy antitest mérésre, hogy lássuk, hogy hogy áll, aztán az alapján gondolkodom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53907) koncsik válasza Parci (#53902) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Mire kitalálod, vége lesz (az omikronnak biztos, aztán jön a nyári álom, ősszel meg...) remélem :B

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#53908) tttttt2


tttttt2
csendes tag

Omikron tesztek közül gyógyszertárban elérhető tesztek közül melyik a legbiztosabb?
(Rusvai szerint az "N-protein kimutatására szakosodott gyorstesztek" jók.)

(#53909) Parci válasza tttttt2 (#53908) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekünk 3 fajtából egyedül az orawell nyalókás teszt mutatta ki

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53910) tisn válasza AMD Power (#53872) üzenetére


tisn
addikt

Tisn Jobbást neki! :R

Mondom az exnejem.
Nagyon utaltok ti engem :DDD

(#53911) tisn


tisn
addikt

volt itt tema a kezivb, es hogy a nemetek is pampogtak, hogy a magyarok

ezutan:

németek a covidos Julius Kühn pótlására behívták a másodosztályból Hendrik Wagnert.
Wagner megérkezett Pozsonyba, jött a kötelező teszt. A többit kitalálhatjátok.

es utana

Ez tényleg karma, öt új pozitív a németeknél.

(#53912) Teodor52 válasza Kékes525 (#53814) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszi az infót.

(#53913) kolopele válasza Parci (#53901) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kiállhatná már végre valamelyikük, és elmondhatná, hogy igazából senki nem tud semmit...

(#53914) kolopele


kolopele
nagyúr

Szerintem itthon is megnőne az oltási "kedv" ebben az esetben:
https://telex.hu/koronavirus/2022/01/16/ausztria-koronavirus-vakcina-kotelezo-oltas
[link]

(#53915) t72killer válasza kolopele (#53914) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Választások előtt kizárt, garantáltan taszítaná a komplett oltásellenes réteget (kb 3millió választópolgár!) a két antivaxxer párthoz. Még a szoftos szigor mellett is izgalmas lesz az április.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53916) Vesa válasza t72killer (#53834) üzenetére


Vesa
veterán

Lassan tényleg elkezdem azokat sajnálni, akik amúgy csak benyelik az ostoba konteoantivax dumákat.

"az énekesnő fia a szociális hálózatokon elítélte az oltásellenes mozgalmak képviselőit, akiknek elhitte a szavát az édesanyja. A Facebookon számos ismerőse és barátja is támogatta és buzdította az énekesnőt, hogy hagyja magát megfertőzni, és maguk is bizakodtak benne, hogy szintén elkapják a koronavírust."

A terjesztőket kéne lecsukni már, mert ez simán kimerítheti a gonadtlanságból (vagy a szándékosan, előre megfontolt és szervezetten) elkövetett emberölés bűntettét. A hivatalos, tényeken alapuló álláspont szöges ellentétének terjesztését -mindenféle ostoba blogokra hivatkozva-, bűncselekménynek kéne minősíteni!

A tudomány a valóság költészete!

(#53917) kolopele válasza t72killer (#53915) üzenetére


kolopele
nagyúr

Tudom, meg most megy a kézilabda is a szlovákokkal közösen, ahol már a vérhas is megjelent. Vagyunk néhányan azért, akik azért nem szavazunk most a Fideszre, mert így kezeli az egész járványt. Én a rendszerváltás óta kizárólag rájuk szavaztam, és most van az először, hogy alaposan átgondolom még áprilisig. Na de erről több szót nem ejtek, no politika.

(#53918) BlackV válasza t72killer (#53915) üzenetére


BlackV
senior tag

Utána viszont szorulni fog a hurok itthon is.
A magyar eü ezt már nem bírhatja sokáig. Pont a témában egy érdekes bejegyzés:

"A New York Times-ban még tavaly december 21-én véleménycikket írt a Harvard Medical School két professzora, Apunam Jena és Christopher Worsham arról, hogy miért kisebb az ellenállás a kötelező oltásokkal, mint a meggyőző kampányokkal szemben? Nézetük szerint azért, mert az emberek egész életükben ahhoz vannak szokva, hogy olyan dolgokat csináljanak, amiket nem akarnak, nem szeretnének, mint pl. az adófizetés, de a meggyőző kampányok csak akkor lennének sikeresek, ha megváltoztatnák a nézeteiket, és ez sokkal nehezebben megy.Jena AB, Worsham CM. Facts alone aren’t going to win over the unvaccinated. this might. New York Times. 21 December 2021." - Dobson

(#53919) Ringman válasza BlackV (#53918) üzenetére


Ringman
nagyúr

a maszkhordás esete pont ugyanez.

(#53920) mpo


mpo
veterán

Barátom küldött e-mailt, hogy a neje munkahelye keddtől péntekig bezárt, mert 21 dolgozó beteg.
(Óvoda, Általános Iskola, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény és Kollégium)

Ha érted, akkor már elavult.

(#53921) Vesa válasza mpo (#53920) üzenetére


Vesa
veterán

Omikron odavert rendesen! Végigmegy mindenkin. Antivaxerek alá pedig adja majd a lovat, mert enyhébb, többen ússzák meg majd oltatlanul is, úgyhogy lehet rázendíteni a "mondtam, hogy ez csak egy influenza, mit kellett itt besz*rni?" típusú 1 bites mantrára. :U

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#53922) Dottorei


Dottorei
tag

4. oltást sokan bevállalják errefelé?

(#53923) emvy válasza Dottorei (#53922) üzenetére


emvy
nagyúr

Én nem fogok már szerintem vuhaniból negyediket kérni.

while (!sleep) sheep++;

(#53924) mpo válasza Dottorei (#53922) üzenetére


mpo
veterán

Az előző hullámok 3 hónapig tartottak, a mostani elhúzódhat március végéig, az még két hónap.
A 3. Pfizerem 5 hónapja volt, az új vakcináig (ha lesz) már 1 éves lenne.
Ezért töröm a fejem a 4.-en.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53925) lacafaca válasza Dottorei (#53922) üzenetére


lacafaca
őstag

[link] :N

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#53926) Dottorei válasza mpo (#53924) üzenetére


Dottorei
tag

2 ruszkira szept 19 egy pfizer, itt tartunk most.

(#53927) Parci válasza Dottorei (#53926) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azzal jelenleg jó vagy szerintem, kicsit öregecskedő a szeptemberi, de ha figyelsz rá, hogy ne a deltát tüdőzd le, nem lesz semmi baj! ha picit így is aggódsz, akkor még arra figyelj, hogy fiatal legyél.

viccet félretéve, én szintén ruszki+mrns páncélt hordok és nem terveztem negyediket most, meg most már mindegy is, hogy elkaptuk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53928) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

2022.01.18.

6851/94
2689/217

Részletek később.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#53929) kw3v865 válasza Dottorei (#53922) üzenetére


kw3v865
senior tag

Ha a tudomány álláspontja az lesz, hogy kell a 4. oltás, akkor azonnal beadatom, azonban jelenleg nem ez a helyzet. Nyilván előbb-utóbb kelleni fog, de egyelőre csak az időseket és a nagyon veszélyeztetetteket oltják néhány országban. Magyarország kivétel, de itt politikai alapon megy a járványkezelés. A hazai szakemberek álláspontja is jelenleg az, hogy egyelőre nem indokolt a 4. (kivéve akkor, ha súlyosan immunhiányos valaki).

(#53930) Ringman


Ringman
nagyúr

via eric topol, izraeli kutatás: [link]

New data mRNA vaccine 4th dose
—HCW, 154 Pfizer, 120 Moderna, + control group
—Increase in antibodies > 3rd dose
—Little effect on Omicron cases
—No data yet for ? severe disease, memory B/T cells, higher or more durable protection
—Uncertain benefit/need

Hivatkozott cikk:
Israeli trial, world’s first, finds 4th dose ‘not good enough’ against Omicron
Expert at Sheba Medical Center says jab raises COVID antibody levels, but there are ‘still a lot of infections’ among those who received it

---
[link]

harmadik oltás továbbra is jó a súlyos lefolyás ellen (is):

(#53931) tisn válasza Ringman (#53919) üzenetére


tisn
addikt

maszk szemuvegeskent eleg fos dolog. en sem szeretem, szerencsere csak boltba kell meg uszodaba 2 percig. ehhez nem kell antiwaxernek vagy maszkpropahanta ellenesnek lenni.

(#53932) AMD Power válasza kw3v865 (#53929) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt a nézetet osztom én is!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#53933) Ringman válasza tisn (#53931) üzenetére


Ringman
nagyúr

csak arra utaltam, hogy sokan nem vesznek fel maszkot, ha nem kötelező, viszont ha előírják, akkor elég nagy arányban betartják a maszkhordási szabály.

ffp2-es maszknál gyengébbet meg nem sok értelme van már hordani.

(#53934) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

2022.01.18.

Új fertőzöttek száma: 6851 (a hétvégi napi átlaghoz képest -222)
Új mintavételek száma: 15 988 (a hétvégi napi átlaghoz képest -11 408)
Új halálos áldozatok száma: 94 (a hétvégi napi átlaghoz képest +4)
Kórházban kezelt betegek száma: 2689 (az előző napi adathoz képest +59)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 217 (az előző napi adathoz képest -11)
Az első dózissal oltottak száma: 6 321 039 (az előző napi adathoz képest +1605)
A második dózissal is beoltottak száma: 6 062 346 (az előző napi adathoz képest +2964)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 3 423 900 (az előző napi adathoz képest +6811)

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#53935) mpo válasza kw3v865 (#53929) üzenetére


mpo
veterán

A hazai szakemberek álláspontja is jelenleg az, hogy egyelőre nem indokolt a 4.
A szakemberek között sincs egységes álláspont.

Ha érted, akkor már elavult.

(#53936) Drizzt válasza tisn (#53931) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Tényleg nem jó, főleg ködös, párás időben. De azért már sikerült eljutni arra a szintre, hogy egyrészt ránézésre meg tudom mondani egy FFP2-esről, hogy az az én arcomra nomrálisan igazítható lesz-e. Illetve két per állítgatással el tudom érni, hogy ne nagyon párásodjon mellette a szemüveg. Néha van persze, hogy türelmetlen vagyok és elrontom még most is, de általában már sikerül jól beállítani. Hogy ne nagyon jöjjön, menjen levegő a maszk felületén kívül. Nálam amire nagyon oda kell figyelni, hogy ne legyen nagy a fejemre a maszk. Pont mint a szemüvegeknél, ott is jobb eséllyel indulok a gyerekosztályon. :D Az még szívás lehet, ha nagyon kicsi, vagy lapos az ember orra, mert szerintem az ffp2-nél főleg az orra passzintáson múlik, hogy mennyire jól rögzül.

I am having fun staying poor.

(#53937) AMD Power válasza Drizzt (#53936) üzenetére


AMD Power
titán

Pont tegnap vettünk párbdb FFP2 maszkot. Olaszoknál csak azt "fogadják" el.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#53938) Ringman válasza AMD Power (#53937) üzenetére


Ringman
nagyúr

helyesen teszik.

(#53939) Ringman válasza Sir Pocok (#53934) üzenetére


Ringman
nagyúr

az első oltások számából azt tudom leszűrni, hogy olyan sokan nem oltatják be az 5-11 éves gyerekeiket.

(#53940) Mr K válasza Sir Pocok (#53934) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 6851, változás(1): +3469 (+102.6%) | elmúlt 7 napban összesen: 54090 (átlag: 7727.1), változás(2): +17805 (+49.1%) | incidencia: 925.1
Új halálos áldozatok száma: 94, változás(1): +25 (+36.2%) | elmúlt 7 napban összesen: 585 (átlag: 83.6), változás(2): +86 (+17.2%) | incidencia: 11.1
Új mintavételek száma: 15988, változás(1): +6754 (+73.1%) | elmúlt 7 napban összesen: 178361 (átlag: 25480.1), változás(2): +21814 (+13.9%)
---
Kórházban: 2689, változás(1): -243 (-8.3%) | elmúlt 7 nap átlaga: 2667.0, változás(3): -357.8 (-11.8%)
Lélegeztetőgépen: 217, változás(1): -57 (-20.8%) | elmúlt 7 nap átlaga: 238.8, változás(3): -53.2 (-18.2%)
Tesztpozitivitás: 42.85%, változás(1): +6.23% (+17.0%) | elmúlt 7 nap átlaga: 34.07%, változás(3): +7.54% (+28.4%)
---
változás(1) = napi adat az egy héttel korábbi napi adathoz képest
változás(2) = utolsó hét nap összege az előző hét nap összegéhez képest (növekedési faktor)
változás(3) = utolsó hét nap átlaga az előző hét nap átlagához képest
incidencia = százezer lakosra jutó esetszám az utolsó 14 napban

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#53941) Krinyo válasza Ringman (#53939) üzenetére


Krinyo
senior tag

Nálunk az osztályban még 1 gyerekről tudok, hogy oltott...

(#53942) tisn válasza Drizzt (#53936) üzenetére


tisn
addikt

a 3 oltas utan attertem ffp2-rol az orvosira. olcsobb, es pont szeretnem ha minel gyakrabban fokoznam az immunitasom covid talalkozasokkal. de amugy a fo fertozo a ket iskolas koru gyerekem, ott meg nincs maszk :)

(#53943) Krinyo válasza tisn (#53942) üzenetére


Krinyo
senior tag

Erre javasolnék egy önkéntes munkát egy COVID-osztályon... :U

(#53944) Ringman válasza Krinyo (#53941) üzenetére


Ringman
nagyúr

"ne rajtuk kísérletezzenek" :(((

#53945 AMD Power
jól tettétek.

[ Szerkesztve ]

(#53945) AMD Power válasza Ringman (#53939) üzenetére


AMD Power
titán

Mi megtettük már. Gyerek még örült neki és büszkén mesélni mindenkinek. Hála az Égnek még hőemelkedése sem volt tőle.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#53946) Parci válasza AMD Power (#53945) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálunk is megy az osztályban, hogy "te pfájzerrel vagy oltva?". fiam mondta, hogy hát, azt nem tudja, de kapott oltást. erre közli a srác fölényes mosollyal, hogy akkor az nem fpájzer :DDD

de szerencsére még kicsik és nincs igazi b.szogatása egymásnak, jó a hangulat.

és igen, jól tettétek, azért én is tök nyugodt voltam, ami a fiamat illeti, hogy volt egy 3 hetes első oltása az omikron randi előtt. szerencsére közben a kicsi is jobban van már.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53947) venember83 válasza AMD Power (#53945) üzenetére


venember83
nagyúr

Ááá, akkor nem is ért semmit... :( ;]

(#53948) syberia válasza lacafaca (#53925) üzenetére


syberia
veterán

Mintha az immuntolerancia egyensúlyára célozna virágnyelven az EMA elnöke.

(#53942): A legjobb az orvosi maszk: a levegőtlenségtől véd meg :)

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#53949) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Szeretnék magnéziumot) beszerezni, de az a fránya titán-dioxid mindenhol ott van.
Tudtok olyat, amiben nincs?
A rákért kell fehérre színezni azt a szart. :(((

(#53950) venember83 válasza Chesterfield (#53949) üzenetére


venember83
nagyúr

[link] ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.