Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52801) tisn válasza nobela (#52799) üzenetére


tisn
addikt

igen, elkepeszto, hogy itthon szabadon lehet elni. :)

szerk: szerbek meg jobban pattognak, lesz szervezoi valasz is, figyeljuk az esemenyeket.

(Parci: a djoko ugy terjedelmeben ennek is be kellene ferni ide, szerintem. Bar inkabb rank legyel duhos, mint a gyerekre :) Inkabb nekem egy bann, mint a gyereknek egy seggrepacsi.)

[ Szerkesztve ]

(#52802) tisn válasza Parci (#52796) üzenetére


tisn
addikt

pedig olyan jol sikerult poen volt :(
legalabb fel percig gondolkodtam a megfeleloen jo oltasneveken :)

(#52803) t72killer válasza Parci (#52798) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Oltás nélkül szvsz simán deltázhat valaki omikronra.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#52804) szabi__memo válasza nobela (#52799) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Feltételezheti az is hogy direkt csinálják velük, hogy így befolyásolják az eredményt.

[ Szerkesztve ]

(#52805) BlackV válasza t72killer (#52803) üzenetére


BlackV
senior tag

+1 szerintem is. Ha az omikron a felső légutakban, nyálkahártyán szaporodik jobban, akkor IgA-t expresszáló B sejtes immunválaszt fogja súlyozottan beindítani az IgG-vel szemben. Gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#52806) szabi__memo válasza tisn (#52801) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerbek. Szeretnek pattogni, tudjuk. Max majd jól kitiltják Ausztráliát Belgrádból. Megtehetik, komoly erő van bennük

(#52807) Parci válasza nobela (#52799) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

semmi baj, hiszen meghagytam morgyi kommentjét a hírrel erről. a reakcióitokat viszont töröltem, érthető okokból.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52808) Parci válasza tisn (#52801) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sosem szoktam csépelni a fiaimat. :N nyilván elmondtam neki, hogy ezt egyszerűen nem csinálhatja, orvoshoz időnként menni kell, megértem, hogy fél, de nem bömbölhet, nem nyúlhat bele, nem ránthatja el a fejét, ki kell bírni és kész. a legót megkapja, mert nem változtatunk a szabályokon menet közben és eljött. de legközelebb a megvesztegetési ajándékhoz már felnőttebb viselkedés is kell... ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52809) szabi__memo válasza Ringman (#52790) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ezt azért kell mert sokak véleményével szemben biztos nem követtek el törvénysértéseket

(#52810) tisn válasza Ringman (#52790) üzenetére


tisn
addikt

olvastad a cikket? nem titkositjak, hanem letezo torveny alapjan eleve titkos.

2005-ben meg 20 ev volt:

Az adatvédelmi törvény kimondja, a döntés-előkészítő iratok még a döntés meghozatala után is húsz évig titkosak.

(#52811) tisn válasza Parci (#52808) üzenetére


tisn
addikt

gondoltam :)
ha nyugodtan viselkedik legkozelebb mar nem kap legot, igy meg valoszinuleg legkozelebb mar bicajt igersz be neki.

nagy taktikus a gyerek :)

(#52812) PuMbA válasza koncsik (#52752) üzenetére


PuMbA
titán

Nagyon helyes. Ezt mondta nem rég az AstraZeneca kutató is :)

(#52813) BlackV válasza PuMbA (#52812) üzenetére


BlackV
senior tag

..főleg, hogy nekik nem sikerült túl jól a vakcinájuk és inkább kovid gyógyszert fejlesztenek.. :DDD

(#52814) Parci válasza tisn (#52811) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, sajnos csak ugyanolyan anyámasszony katonája gyerekként, mint az apja volt :DDD

amit már ismer, attól nem parázik, oltásnál meg sem nyekken például. itt volt egy rossz emléke (amikor én vettem mintát az orrából), nyilván az ugorhatott be, de azért nem ezt beszéltük meg -- és tényleg nem lehet élesben telibe elhagyni magad.

na mindegy, azért megoldottuk és legközelebb majd jobban megy.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52815) [CS]Blade2 válasza szabi__memo (#52650) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Most volt egy teljesen friss kutatás (2022. januári), aminél az jött ki, hogy a magyarok majdnem 2/3-a szerint:

[ Módosította: Parci ]

(#52817) mpo válasza [CS]Blade2 (#52815) üzenetére


mpo
veterán

A bal alsó sarokban ott a forrás. :DD

Ha érted, akkor már elavult.

(#52818) SOAD19 válasza [CS]Blade2 (#52815) üzenetére


SOAD19
addikt

:D Most ez komoly?! Századvég mint hiteles közvélemény kutató?! Látom, nincs meg, hogy ez a fidesz kutató intézete. [link] Anno a főpolgármester választásánál is végig Tarlóst mutatták ki, mint várható győztes.
Látszik, hogy mennyire nem vagy képben.

(#52819) alázógyík válasza [CS]Blade2 (#52815) üzenetére


alázógyík
őstag

:DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52820) tisn


tisn
addikt

most jut eszembe, a terdem 48 ev mukodes utan egy honappal a parizer utan kezdett el "horopogni". (tudom, meglehetosen eroltetett mellekhatas. ilyen izuleti problema (izuleti kopas, gyulladas) szputnyiknal olvastam (tan dobsonnal, ja, meg is van), de parizernel volt ra precedens?)

kosz, ez most aze' fontos, egy hete nem merek futni :(

(#52825) mpo válasza tisn (#52820) üzenetére


mpo
veterán

A parizer vagy párizsi sok minden okozhat, de ízületi gyulladást nem, már régóta nem veszek ilyet.
A Pfizer Comirnaty nálam a bal vállamban okozott, pár hónapra, amit itt párszor említettem is.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#52826) Parci válasza tisn (#52820) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bizony, sőt, gyakori (mármint a mellékhatások között) :K
és persze 40 fölött, gari híján már egyébként is lehet, elég hozzá például a... hideg.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52827) Parci válasza [CS]Blade2 (#52815) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt bent hagyom, mert annyiszor volt téma, fogjuk rá, hogy kapcsolódik. de a századvég, mint a kormánnyal kritikus forrás, háááát. :DDD ne érezd feladatodnak, hogy védd a kurzust, bitte.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52828) tisn válasza mpo (#52825) üzenetére


tisn
addikt

kosz. ha ezt tudom, sinot kerek boosternek. meg a halal is jobb, mint hogy nem tudok futni es focizni :(

(#52829) tisn válasza Parci (#52826) üzenetére


tisn
addikt

koszi, nem jo hir. akkor majd emlitem az ortoped dokinak, meg egy het mire ranez :(

(#52830) tisn válasza Parci (#52827) üzenetére


tisn
addikt

oo, nyilvan az emlitett eset (Tarlos veresege) az nehezebben josolhato, politikai kerdesben hagyomanyosan tobb a rejtozkodo, esetleg hamis valaszado.

itt a metodika

Módszertan
CATI (telefonos) módszer, n=1000, politikai szempontból aktív, felnőtt magyar lakosság körében, adatfelvétel: 2022. január, hibahatár: +/- 3,4 százalékpont

persze aztan lehet, hogy ojban irta otthon a wordben az egeszet este, de en hajlok ra, hogy ez a valosag, oldalfuggetlenul ezt jo lepesnek tartja mindenki jellemzoen. ugy sejtem a sinos es szputnyikos adatokat latva az itteniek is megtertek mar :)

(#52831) BlackV


BlackV
senior tag

Na hát ez sem fog éppen segíteni a briteknek a védekezésben innentől..

https://www.theguardian.com/politics/2022/jan/12/boris-johnson-admits-attending-downing-street-party-during-lockdown

(#52832) [CS]Blade2 válasza Parci (#52827) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

de a századvég, mint a kormánnyal kritikus forrás, háááát. :DDD
Ide csak kormánnyal kritikus forrást lehet berakni?
Én nem politizálok, nekem minden forrás megfelel, és politikamentesen tudok beszélni a covidról, de így azért elég nehéz érvelni, hogy a másik fél valamilyen politikai tököm tudja milyen meggyőződés szerint kiválogatja, hogy neki mi hiteles és mi nem.
A kormánykritikus helyről kell akkor hozni az adatot, hogy hiteles legyen?

tisn: [szazadveg.hu-ról van a kép]

(#52833) Ezekiell válasza [CS]Blade2 (#52832) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mivel a válaszolók politikai szempontból aktívak (ez feltétel volt ugye), így elég nehéz a politikától elvonatkoztatni :)

De a kérdés önmagában félrevezető: Jó hogy voltak keleti vakcinák? Igen jó. Mostmár tudjuk hogy jó. Amikor behozták őket, nem tudtuk, OGYÉI sem tudta (mint kiderült), minőségbiztosítás nuku volt, és eleve idiótán kezdték felhasználni őket (lásd sino időseknek).

Mostmár utólag tudjuk, hogy jó, hogy voltak, de ez pont ugyanennyire egyszerűen elsülhetett volna másképpen is. A kérdés emiatt félrevezető, mert a jelen tapasztalataival felvértezve akarunk egy múltbeli döntést minősíteni (amit az akkori tudásunkkal szabad csak) - és hát itt is azt csinálják páran a topikban...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#52834) tisn válasza [CS]Blade2 (#52832) üzenetére


tisn
addikt

tudom, onnan vettem a modszertani leirast :)

(#52835) Parci válasza tisn (#52830) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

minden ilyen esetnél a minta összeállítása a lényeg. azt lehet szarul, jól, elfogultan és kellően véletlenszerűen is. ez utóbbit rohadt nehéz.

egy valóban véletlen 1000 fős sokaságból készített hipotézisvizsgálat valószínűleg reprezentatív eredményt ad. de a lényeg a valóban véletlenen van. érted, ha például - direkt sarkítok - a kubatov-pro-listáról hívnak fel ezer politikailag aktív usert, más lesz az eredmény, mintha budapesten az utcáról szedik össze, ami megint más, mintha csak megyeszékhelyekből stb. stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52836) Parci válasza tisn (#52828) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem fog tetszeni a válasz: a sino is csinálja. csak arról anekdotikus infó van csak, normálisan dokumentált nincs (az infót begyűjtik ugyanúgy, csak nem publikálják...).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52837) tisn válasza Ezekiell (#52833) üzenetére


tisn
addikt

veszhelyzet volt. azt tudtuk, hogy a vakcinak biztonsagosak, illetve a hatasossagukrol is voltak nem 100%-os, de mondjuk 95%-os infoink. (ph1-2 eredmenyek, uae, bahrein, szerb adatok)

a legrosszabb, ami tortenhetett, hogy beadjuk, es nem hatasos. a masik lehetoseg, hogy nem rendelunk es varunk, az biztos, hogy rosszabb. (es persze azt sem tudtuk, hogy a parizer fel tudja e tenyleg porgetni a gyartast, mert ugye az elejen ott is voltak problemak, az is lutri volt valamennyire.)

de ezt kb. 100x-ra jarjuk vegig.

gondold vegig, ha te vagy a keraj, melyik lepest teszed meg.

(#52838) t72killer válasza BlackV (#52831) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

De, kifejezetten sokat segít a briteknek, ha ez hozzájárul a kormányváltáshoz :)).
Nem ebben a hullámban persze.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#52839) tisn válasza Parci (#52835) üzenetére


tisn
addikt

nekem is a kubatov lista felhivasa volt az elso otletem, de ilyennel minek vacakolni? akkor beirjak az excelbe az adatokat, a kassza csorog :D, mindenki boldog.

de az eredmeny szvsz realis, ezek a teoriak azon buknak meg.

(#52840) Z.É.T. válasza tisn (#52830) üzenetére


Z.É.T.
őstag

"dolgoztam a századvégnek, az "ojban irta otthon" van közelebb a valósághoz" - haverom üzeni :U

Parci, február 12-től lehet hivatalosan kampányolni, legalább addig valahogy nem lehetne kitakarítani a visszaesőket és flood-olókat?

Itt kell nyelnem vissza olyanokat, hogy "legalább látszik, kik tehetnek róla, hogy Kazahsztán közelebb van, mint Bécs" és tsait.
(Mocsok nehéz, úgy, hogy van némi rálátásom.)

[ Szerkesztve ]

(#52841) PuMbA


PuMbA
titán

10 hét után csökken az emlékeztető oltás hatása az omikron ellen

"Független szakértők által még nem jóváhagyott, de hivatalos brit adatok alapján az emlékeztető oltások hatékonysága 10 hét után csökkenhet az omikron esetében"

"Az ügynökség szerint néhány hétre van még szükség ahhoz, hogy az emlékeztető oltások pontos hatásosságát ki lehessen számolni."

"A brit jelentés, amely az AstraZeneca, Pfizer vagy Moderna vakcinákkal oltott emberek adatait elemzi, megerősítette, hogy a vakcinák – mind a kezdeti kétoltásos sorozat, mind az emlékeztető dózisok – kevésbé hatékonyak és gyorsabban gyengülnek az omikron ellen, mint korábban a delta ellen."

[ Szerkesztve ]

(#52842) Parci válasza [CS]Blade2 (#52832) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pontosan tudnod kell, hogy a századvég a fidesz első számú think tankje. ettől még egy kutatás lehet valóban reprezentatív és lehet szándékosan torzított is. sajnos a századvég esetében indíték is van a torzításra -- és ez a baj.

ha pedig a covidot politikától függetlenül szemléled, akkor egész pontosan mi is volt a célod ezzel a posztoddal? pláne az utolsó két, ömlengő mondattal (kiszedtem, beszéljen a grafikon).

egy 12 éves teljhatalommal regnáló kormány esetében pedig az egyetlen értelmes állampolgári magatartás a kritikusság. ha ezt nem érted, az a téged minősít. ha meg úgy teszel, mint aki nem érti, az is. (gy.k.: ez nem azt jelenti, hogy nem kell elismerni a kormány érdemeit. de valahogy te csak ezzel a felével szoktál próbálkozni a dolgoknak. valahogy a 3 kétharmad kibírja majd, ha egy netes fórumtopik ellenzéki.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52843) tisn válasza Parci (#52836) üzenetére


tisn
addikt

nem fog tetszeni a válasz: a sino is csinálja. csak arról anekdotikus infó van csak, normálisan dokumentált nincs (az infót begyűjtik ugyanúgy, csak nem publikálják...).

az lehetetlen. sok helyen hasznaltak, nyilvan van bahreni, argentin vagy szingapuri adat a sinoph mellekhatasokrol, ha magyar nincs is. majd utananezek, de vegul is lenyegtelen, mivel parizert kaptam, es most faj a terdem, nem a negyedik, mar garantaltan sino boosteremtol :)

(#52844) Parci válasza Z.É.T. (#52840) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én konkrétan tagja is voltam cégnek, ami fókuszcsoportos kutatásokat készített, sokszor egészen magasan lévő szereplők megrendelésére. bár nagyon rég volt már az egyetemi (spec matekos) statek, azért valami rémlik, meg hát tapasztalatom is van. képben vagyok.

[CS]Blade2 szerintem csak naiv. legalábbis remélem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52845) tisn válasza Z.É.T. (#52840) üzenetére


tisn
addikt

tenyleg, vagy csak viccelsz?

(#52846) Parci válasza tisn (#52843) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi lehetetlen? a begyűjtött infók a sino gyártójának mennek, ő nem publikálja. picit lehetnétek kevésbé határozottak, mielőtt ilyeneket írtok. :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52847) Z.É.T. válasza Parci (#52844) üzenetére


Z.É.T.
őstag

De MZP ex-kollégája nem naiv, az meg napnál is világosabb.

Mindegy, lesz@rom, pár napig Nem Nézek Fel!

(#52848) Parci válasza Z.É.T. (#52847) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindjárt rendet csinálok itt. és komolyan gondolom, amit írtam arról, hogy 12 év teljhatalom után egy picit is fejlett társadalom sima polgárának hogyan kéne hozzáállnia a dolgokhoz. a hatalmat ellenőrizni kell, ez a feladat, a többi egész más.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52849) Z.É.T. válasza Parci (#52848) üzenetére


Z.É.T.
őstag

❤️

(#52850) Ezekiell válasza tisn (#52837) üzenetére


Ezekiell
veterán

a legrosszabb, ami tortenhetett, hogy beadjuk, es nem hatasos
Az ilyen szintű tudatlan fotelszakértőségre csak forgatni tudom a szemem.

de ezt kb. 100x-ra jarjuk vegig.
És látod, ezek után is, még mindig okosabb és magabiztosabb vagy a szakértőknél is. Irigylem a Dunning-Kruger effektedet, tényleg.

Na mind1, Parci radírozz nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.