Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52251) Parci válasza IG55 (#52250) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az adagolást. 0,5-2 éves korig hatékony volt, de 2-5 év között nem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52252) koxkids válasza Nazo (#52249) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi!

Várok még pár napot szerintem - hátha később csinálják az adminisztrációt, aztán jelzek az oltópontnak, mert sehol nem látni az EESZT portálon, se eseménynapló, se igazolás, se semmi..

(#52253) Soulfly842 válasza koxkids (#52252) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem csak elvileg azonnali, hanem tényleg az. Kezemben volt az app a 3. oltás után - már rajta volt az oltás után azonnal.

Ugyanígy a PCR-okkal, amikor külsős helyen végeztem.

Szerintem felesleges addig várni, valószínűleg valamit nem jól csináltak.

[ Szerkesztve ]

(#52254) [CS]Blade2 válasza koxkids (#52252) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Közben volt ott egy tag, aki pötyögött egy PC-n? Ha nem, akkor előfordulhat, hogy máshol viszik fel, de holnap már akkor is rajta kellene lennie.
Pár napot kizárnám.

[ Szerkesztve ]

(#52255) fatal` válasza Soulfly842 (#52253) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem felesleges addig várni, valószínűleg valamit nem jól csináltak.

Nem feltétlen. Attól függ az oltóponton mikor viszik be. Ha jól emlékszem, volt már olyan a topicban, hogy valakinek csak másnap került be.

Általában szinte azonnal látszik, de nem mindig. Pár napot mondjuk nem várnék, max egyet.

(#52256) Lauda


Lauda
félisten

Megrettenve a gazdaságot lebénító munkaerőhiánytól a cseh kormány úgy döntött, hogy a pozitív koronavírustesztet produkálok embereknek 14 nap helyett csak öt naptári napot kell karanténban tölteniük – adta hírül a Radio Praha. [link]

Érthető, nemrég írtam épp erről. Ennek az 5 napnak mondjuk kb semmi értelmét nem látom.

[ Szerkesztve ]

(#52257) [CS]Blade2 válasza Z.É.T. (#52245) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Én most egy nem tudományos verziót készítek így hírtelen, mindjárt hozom is remélhetőleg.

Amit írsz, az nem tudom, hogy értem-e. Ha az egyik országban úgy működik, hogy köhögsz, és felhívod az orvost, hogy mindjárt megfulladok, és kiküld egy tesztet, akkor jó eséllyel pozitív lesz.
Egy másik országban kint van egy bódé, és aki akar, az odamegy, és kér egy tesztet, pedig nincs semmi baja, de úgy tud bemenni egy retkes moziba pl. Jó eséllyel negatív lesz.

Nálunk sokkal inkább az első verzió van, de az mellé is van egy számottevő a másodikból, pl. cégeknél állomány után a visszatéréshez, vagy hetente 1-2x csak úgy, meg ilyenek.

(#52259) Ringman válasza Lauda (#52256) üzenetére


Ringman
nagyúr

mindenki próbálja a szart visszalapátolni a lóba

szerk:
amúgy itt egy jó hosszú thread, hogy miért döntött a cdc úgy, hogy 5 nap legyen a karantén (pl. milyen modellezéseket csináltak)
[link]
1. A thread on the CDC’s recommendation to de-isolate five days after the onset of symptoms or positive test. First, a disclosure: I was paid as a consultant for this work, done in collaboration with @Color Health, which provides COVID testing services and vaccination logistics.

[ Szerkesztve ]

(#52260) t72killer válasza Lauda (#52256) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fantörpikus 5let, így lesz mégtöbb "pozitív koronavírustesztet produkáló" , akik mehetnek majd 5 napra.

#52259: jók ezek a húzások a "toptető" eü szervek részéről. Kiváló táptalaj ahhoz, hogy a mindenféle antibaxxer formációk járványterjesztéssel, embereken kísérletezéssel és hasonlókkal kössék össze őket.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52261) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Barátnőmnek szeretnék időpontot foglalni emlékeztető oltásra. Szeptember 9-én kapta a második pfizert. Most próbáltam neki foglalni időpontot és azt írta a rendszer hogy "Ön jelenleg nem jogosult oltás időpont foglalásra!"
Miért írja ezt ? Hisz a 4 hónap eltelt.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#52262) Stanlee válasza Lauda (#52256) üzenetére


Stanlee
őstag

Valahol el kell kezdeni csokkenteni a karanten idejet es szoktatni a tarsadalmat ahhoz, hogy a pozitivsag nem jelenti mindjart azt, hogy 14 napra bezarnak.

Lesz egy reteg, akinek ez nem tetszik es elegedetlenek lesznek, van egy masik, aminek meg ez sem elegge keves, es lesz aki meg lekakkantja es elfogadja.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#52263) t72killer válasza Stanlee (#52262) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha cél a járvány megfogása, akkor de. Menjen pozitívan karaokézni a nyuggerklubba?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52265) Parci válasza t72killer (#52263) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elb.szódott már ez az egész. most néztük meg mi is az agyonsztárolt "don't look up" című filmet, így extrán rossz a kedvem.

érted, ott a hír, hogy életveszélyesen megfenyegették az olaszoknál az egyik immunológus nőcit, aki pro-oltás foglalt állást és tette le az érveit. mik a kommentek alatta? 20-30-40 éves anyukák, hogy "kár, hogy csak küldték neki a golyót és nem lőtték". az egyiknek odaírtam, hogy őt is agyonlőhetik majd a véleményéért? de komolyan gondolja, hogy az oltás életveszélyes a gyerekekre, míg a vírus nem, és igen, ezeket a biológusokat le kéne lőni. és több száz lejk, mások bólogatnak stb.

elkeserítő. jól mondták a filmben: "we had everything".

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52266) [CS]Blade2 válasza [CS]Blade2 (#52257) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

* Tesztek száma 1 millió emberenként %-os verzióban.
* 5 és 15 millió lakosságú országok.
* csak a MO-nál többet teszteltek, szóval csak MO-ig a lista:

GDP szerint MO-nál rosszabb: (MO 57.) (tesztek: MO: 100%):
1. Oman (GDP 70.) (tesztek: 484%)
2. Jordan (92.) (137%)
3. Belarus (77.) (122%)
4. Bulgaria (73.) (115%)
5. Cuba (-) (108%)
Ez az 5 ország, aki többet tesztel nálunk, úgy, hogy szegényebbek.

1. Denmark 2,15x nagyobb GDP és 1956%
2. Austria 2,77X és 1441%
3. UAE 2,61x és 1179%
4. Greece 1,30x és 501%
5. Oman
6. Israel 2,45x és 456%
7. Czechia 1,55x és 455%
8. Hong Kong 2,27x és 407%
9. Singapor 2,31x és 366%
10. Portugal 1,47x és 281%
11. Belgium 3,29x és 245%
12. Ireland 2,47% és 211%
13. Norway 2,50x 177%
14. Switzerland 4,37x és 176%
15. Finland 1,67% és 164%
16. Sweden 3,29x és 154%
17. Jordan
18. Belarus
19. New Zealand 1,27% és 117%
20. Bulgaria
21. Cuba

GDP korrigáltan tehát még kiesne 7 ország, és 15.-ek lennénk.
11. Belgium (úgy csak 74%-át tesztelték hozzánk képest)
12. Ireland (85%)
13. Norway (70%)
14. Switzerland (40%)
15. Finland (98%)
16. Sweden (46%)
19. New Zealand (91%)

Így azok vannak bent, akik szegényebbek, és akik pl. 2,5x annyi pénzből 5x annyit teszteltek eddig.

A lakosságszámmal kivettem olyan országokat, akikhez közünk nem lehet, mint pl. az USA, UK, és olyan kicsiket, mint Monaco és Qatar, valamint olyanokat, mint a Cayman Islands akik 67.000-en sincsenek, és sikerült venni és elhasználni 215.000 tesztet.

Svájc, a svédek, és a belgák ugyanúgy ciki, mint a német adat. Ennyi pénzből a 3 legtöbb tesztet végző országnak kellene lenniük a kategóriájukban.

(#52267) Ringman válasza t72killer (#52260) üzenetére


Ringman
nagyúr

lejjebb a threadban:

Your results show clearly that longer isolation periods are more protective. But you argue that the benefit isn't that great, while the "benefit" of having people return to normal life while possibly still infectious is more substantial. So this is compromise, triage medicine.

-> reakció:
Yes, that is what one does during a pandemic wave that may hit the majority of the US population over the course of six weeks.

sikerült jól felkészülni.

(#52268) szabi__memo válasza [CS]Blade2 (#52266) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez nem tűnik valóságosnak, mikor még európában is utolsók között vagyunk. Nézd meg amit küldtem

(#52269) Andika20 válasza Directors (#52261) üzenetére


Andika20
csendes tag

Volt igazoltan kovidos a 2. oltás után? Úgy tudom, most az az új protokoll, hogy betegség után 4 hónappal kapható a 3. oltás, "vakcinagazdálkodási okokból". (Első 2 oltásra ez nem vonatkozik). Ha nem volt beteg, én még pár napot próbálgatnám, utána írnék a help desknek. De lehet, hogy egyszerűbb elmenni akciónapon.

(#52270) Ringman válasza [CS]Blade2 (#52266) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát nincs mit tenni, nincs pénz csak maláj üzletembereken keresztül megvásárolt kínai horkolásgátlókra és az őriztetésükre.

ezek amúgy csak a pcr-tesztek, nem?
+ van ahol a lakosság nem eu-rekord áron tud vásárolni magának tesztet (pl. a német ár többszöröséért.

(#52271) [CS]Blade2 válasza szabi__memo (#52268) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Én a worldometer-t nézem, és használtam fel. A GDP-vel korrigálás miatt a nyugati országok egy jó része kiesik elölünk. A 5 és 15 milliós lakosság miatt pedig az 10-100 ezres és 30-40-60-80 milliós nagy országok is. Az EU egyébként top terület, csak az USA, UK, gazdag arab országok, stb. ilyenek vannak csak versenyben. Afrikai, meg keleti országok, szegény ázsiai országokhoz képest az EU-s kis, szegény ország is Jani.

(#52272) Drizzt válasza Directors (#52261) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Probaljatok megnezni, hogy milyen datummal szerepel EESZT-ben a masodik oltas. Ahhoz kepest nezik a 4 honapot. Nekem foglalni egyebkent par nappal a 4 honap lejarta elott is engedett, a pontos naptol kezdve, amikortol kaphattam.

I am having fun staying poor.

(#52273) tisn


tisn
addikt

OFF

csak kelloen kipihent olvtarsak olvassak tovabb:

ma megertettem miert mukdnek az oltasok, ehhez a facse kellett:

A vírusok nagyon alacsony rezgésűek, kb. 5,5 Hz és 14,5 Hz között. A magasabb tartományban nem aktívak, kb. 25,5 Hz-es rezgésen szétesnek. A magas rezgésű személyek számára nem veszélyesebb, mint egy súlyosabb légzőszervi fertőzés. Az emberi test, akinek a lelke jó egészségben van, magasabban rezeg.

az oltasban levo 5G csipek 28GHz-es rezgese kinyirja a faszba a vernyakot :D

(#52274) tisn válasza Parci (#52222) üzenetére


tisn
addikt

, és rettentően hiányoznak a hegyek, meg úgy egyáltalán a valódi tél.

nekem nem. ma lealltunk letakaritani az 5cm havat a gyerek edzese elott a mufves palyarol egy kiskapuval, a portas kijott uvoltve, hogy mi a faxot csinalnuk, tonkretesszuk a palyat. (en meg nem lattam eddig olyan mufuves palyat amit kezzel ne lett volna szabad takaritani.)

(#52275) szabi__memo válasza [CS]Blade2 (#52271) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

És még jobbak is lehetnénk ha nem ilyen primitív kormányunk lenne ami inkább megsemmisít 5mrd forint értékű tesztet ahelyett hogy a lakosságnak jutattná el

(#52276) tisn válasza [CS]Blade2 (#52243) üzenetére


tisn
addikt

like minden szavad teszteles ugyben.

(#52277) Stanlee válasza t72killer (#52263) üzenetére


Stanlee
őstag

Mar Nyugat-Europaban sem cel a jarvany megfogasa. Ha cel lenne, akkor kemenyen fellepnenek a szabalyok betartasa erdekeben, es nem ilyen tinglitangli szabalyok es ellenorzesek lennenek a legtobb orszagban. Orban utan szabadon "ne figyeljenek oda arra, amit mondok, egyetlen dologra figyeljenek, amit csinálok".

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#52278) tisn válasza [CS]Blade2 (#52248) üzenetére


tisn
addikt

Egy korlátozást kellene bevezetni az oltatlanokkal szemben: a kórházi ágyaknál és a lélegeztetőgépnél az oltott elsőbbséget élvez. Ez után pedig megszüntetni majdnem az összes többi korlátozást, és elengedni a fertőzést. Ha látja, hogy a szomszéd is meghalt, meg a rokonért kell menni, hogy kihozzák félholtan a kórházból, akkor maguktól futnak sorba állni, aki rávehető. Aki pedig így sem, az eddig is az éles vírusra játszott, had kaphassa már meg.

ez igy majdnem jo. szerintem szukseges meg azt is hozzatenni, hogy a normal ellatasi szintnek meg kell maradnia (miota van eleg oltas, nincs ra valos ok, hogy atcsoportositsunk eroforrasokat az oltatlanok miatt)

akinek nem jut eleg agy, az haldokolhat otthon vagy a korhaz melletti katonai satorban...

(#52279) tisn válasza szabi__memo (#52275) üzenetére


tisn
addikt

És még jobbak is lehetnénk ha nem ilyen primitív kormányunk lenne ami inkább megsemmisít 5mrd forint értékű tesztet ahelyett hogy a lakosságnak jutattná el

hat a kinai kulturalis forradalom millio koho orszaga utan mi lennenk a millio otthoni labor orszaga?
azokhoz a tesztekhez meg kellett masina, laborans, laborido, olcsobb volt megsemmisiteni, mint elhasznalni...

(#52280) [CS]Blade2 válasza szabi__memo (#52275) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nem tudjuk, hogy más ország mit csinál, így nehéz összehasonlítani. Lehet 10 másik meg még többet volt kénytelen megsemmisíteni.

Én elégedett vagyok a tesztelési mennyiséggel. Ha felhívnám a dokit, hogy szarul vagyok, covidra jellemző tünet van, azonnal intézné a tesztet. Bátyám még aznapra elküldte, amikor kiderült, hogy otthon a barátnője megy haza karanténba, és ott helyben ki is derült, hogy pozitív.
Ha magam elmegyek egy tesztre, a munkáltatóm visszafizeti a teljes összeget. Ha karanténba kerülnék, akkor az állomány után addig teszteltet a cég ingyen, amíg nem lesz 2 negatív.

Egyedül itt a PH-n látok olyan arcokat, akik szeretnék, ha többet lennének tesztelve, még, ha nem is ők maguk, hanem ők szeretnék, ha másokat többször tesztelnének.

[ Szerkesztve ]

(#52281) szabi__memo válasza tisn (#52279) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Jajj, ne csináld már. Az önkormányzatok kérték nem az állampolgároknak kellett volna kipostázni

(#52282) mozso


mozso
senior tag

Iskolai szomszed osztaly holnaptol karantenban. Kislany jott ki az iskolakapun mondva ezt az anyukanak. (Maskulonben titkos info az ilyen a mi sulinkban, ha nem tudsz rola akkor nincs is elv van). Tobb gyerek kohog amikor latom oket kijonni, gondolom bent is.

Szerintem 3 nap es megleszunk.

(#52283) Vesa válasza tisn (#52196) üzenetére


Vesa
veterán

"mondjuk a keleti vakcinaelleneseket (es az AZ) ujsagirokat allitottam volna falhoz, de abban legalabb logika van..."

1. Nincsenek keleti vakcinaellenesek! Olyanok vannak, akik értik a szakmai engedélyezés menetét, és ha ez hiányzik, akkor JOGGAL elutasítják az adott készítményt. Nem csak oltást, hanem bármilyen más gyógyszert vagy terméket.

2. Ha falhoz állítanál embereket csak azért, mert tudományosan képzettek és nem ideológiai, hanem szakmai alapon hoznak döntéseket, akkor javasolnék egy pszichológust felkeresni, mert komoly problémák vannak fejben..

A tudomány a valóság költészete!

(#52284) szabi__memo válasza Vesa (#52283) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:K

(#52285) [CS]Blade2 válasza tisn (#52278) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Igen, az UK is úgy tervezi elvileg, hogy engedik az omikron-t, de kordában tartják annyira, hogy, ha kevés a fertőzés a kórházi helyekhez képest, akkor pl. van iskola, ha viszont túl gyorsan közelíti a férőhelyek max. számát, akkor bezárják mondjuk az iskolákat, és stb. Tömegközlekedéstől a maszkig mindennel tudnak játszani, hogy egy kezelhető szinten növeljék az oltatlanok immunizálását.
Az idő tényezőt akarják lerövidíteni. Szigorú korlátozások mellett tényleg az lenne, hogy mit tudom én, 10 év mire az oltatlanok is valamennyire immunisak lesznek, az oltottak meg a 28. adagot kapják közben.
Azokban az országokban, ahol nem fogadná be a lakosság a kötelező oltást, szerintem csak így lehet megoldani a covid kérdést, és úgy tűnik, hogy az omikron talán ideális lenne erre. Lehet várni gyengébbre, de az lutri. Lehet, hogy nem is lesz gyengébb. A tüdőt kevésbé támadja, az is egy elég jó érv mellette. Más szervet talán egy kicsit jobban tud kezelni, gyógyítani az orvoslás.

[ Szerkesztve ]

(#52286) tisn válasza szabi__memo (#52281) üzenetére


tisn
addikt

azok az onkormik, akiknek szinten nincs sajat laborjuk es melle mindig sirnak hogy keves a piz? az sima politikai akcio volt.

(#52287) Vesa válasza [CS]Blade2 (#52285) üzenetére


Vesa
veterán

Az omikron jóval nagyobb számban küldi kórházba a gyerekeket is, akik még nem is olthatók. Tehét jól értem, hogy szerinted megfelelő stratégia elengedni a járványt és közben gyermek életekben is mérhető rizikót vállalni ahelyett, hogy végre meghozzák a döntést a kötelező oltásokról?
Mert ebből nekem az következik, hogy az oltástagadó b*rom fontosabb, mint a vétlen gyermek.

A tudomány a valóság költészete!

(#52288) szabi__memo válasza tisn (#52286) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Te csak tudod. Nem muszáj ám itt tolni a hülyeséget

(#52289) tisn válasza Vesa (#52283) üzenetére


tisn
addikt

jaja, nincsenek ;)
1. mire az elso adag sino szallitmanyt ledobtak hozzank, bahreinben, uae-ben, meg a szomszedos szerbiaban mar benyomtak jopar szazezer adagot, biztos rendkivul megalapozott ketelyek voltak a biztonsagossagaval kapcsolatban.

veszhelyzetben rugalmasabbnak kell lenni a papirozassal, minden eszkozt hasznalni kell, ami jo.

2. ok embereket oltek meg a propahantajukkal, idoseket, betegeket, akik visszautasitottak emiatt a sinot es meghaltak. vagy azokat, akik a propahanta miatt a vakcinaellenesek taboraba alltak at es a facse konteoknak hittek.

veszhelyzetben a szandekos gyilkossagot mivel is buntetik?

(#52290) tisn válasza szabi__memo (#52288) üzenetére


tisn
addikt

igy van, erdemes meghagyni a politikai propahantat a 444-nek. szlovakia nagyon jol biznyitotta tobbszor is, mire hasznalhato a nem kontaktos tomeges teszteles -> semmire.

(#52291) Vesa válasza tisn (#52289) üzenetére


Vesa
veterán

Még mindig itt tartasz? A beadott mennyiségből sehol _nem következik_ egy szer hatékonysága, biztonságossága és semmi más paramétere! Period!

Ha 1 milló hülye ember Keleti irányba halad mert azt hiszi, hogy arra van Nyugat, 100 ember pedig épít egy iránytűt és előbb megméri merre van Nyugat majd arra veszi az irányt, akkor következik-e az emberek számából, hogy melyik csoport halad a helyes irányba? A kérdés akadémikus, ha értenéd a választ, eleve nem "érvelnél" butaságokkal.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#52292) szabi__memo válasza tisn (#52290) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Biztos nem tűnt fel, de az önkormányzatok saját forrásból teszteltek. Szóval ha tájékozódnál a hülyeségek posztolása helyett az nem lenne rossz.
Amúgy Szlovákiával mi is a bajod? Hogy kevesebben haltak meg, vagy mi is???

[ Szerkesztve ]

(#52293) t72killer válasza tisn (#52273) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD . 7fő esti kabaré :)) . Nem futottál még bele? Kész szubkultúra hisz ilyenekben, egészen brutál. És persze ezekből lesz a fizikailag is agresszív, kriminális fajta, ld: #52265.

Az oltottsági deficit szvsz feléért-harmadáért a konktétan ilyen mélységű elhülyülés felel. :(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52294) SOAD19 válasza [CS]Blade2 (#52280) üzenetére


SOAD19
addikt

"Én elégedett vagyok a tesztelési mennyiséggel"

Nézd meg a hazai és az osztrák tesztek számát, majd nézz rá, hogy hol mennyien haltak meg. Részben talán lehet némi összefüggés, nem gondolod? Jól gondolom, hogy Orbán hívő vagy?

(#52295) Ringman válasza Vesa (#52287) üzenetére


Ringman
nagyúr

szarni bele, max több lesz a krónikus beteg. :U

pl: [link]

mert hát annyi feladást és áldozatot jelentett a t. állampolgároknak az elmúlt 2 év (pl. maszkot kell hordani vagy nem lehet edzőterembe vagy étterembe menni), hogy ez tarthatatlan. ami nyilván szar (mármint a korlátozások), de sokáig tartó/maradandó egészségkárosodást szenvedni sem jó, nem értem, hogy miért billen sokaknál az előbbi felé a mérleg.

az meg hogy a járvány elengedése miatt gyak évente többször szünetelnek bizonyos eü-ellátások, az mellékes, gondolom nem nagy ár.

+ lehet itt vizionálni hogy de jó lenne az oltatlanoktól eü-szolgáltatásokat megtagadni, de ezt nem fogja bevállalni senki, előbb lesz kötelező oltás (aminek a k-európai ellenzése az nagyrészt szovjet dezinformációs kampány, de az ellen sem tesznek semmit)

[ Szerkesztve ]

(#52296) PuMbA válasza tisn (#52289) üzenetére


PuMbA
titán

Hagyd, már tudjuk, hogy Vesa nem az a típus aki elmenne mondjuk Phase 1, 2 vagy 3 tesztekre, mert akkor még nincs lepapírozva :) Szerencsére vannak akik mennek és kellenek ilyen emberek is. Nélkülük nem lenne semmi.

[ Szerkesztve ]

(#52297) [CS]Blade2 válasza Vesa (#52287) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Írtam, hogy az első hsz-ben, hogy természetesen vannak, akik nem olthatóak, de meg kell védeni őket, de nekik ez a mostani helyzet sem jó, hogy valamennyire vannak védve, de nagyon sok időt kellene még kibírniuk.
Az pedig az előző hsz-ben is benne van, hogy a kötelező oltás lenne a tuti.

Vannak egyébként a gyerekek és a felnőttek között is, akik semmiképp nem lesznek olthatóak bizonyos betegség miatt, vagy pl. mert már más oltásnál is súlyos allergiás reakciójuk volt, és stb.
Lehet még várni az összes gyerek korcsoporthoz való oltásra, de mindenkire valszeg nem fogunk tudni.

Kifejezetten oltható felnőtteket is elég lenne valszeg megfertőzni omikronnal, de azt hogy csinálod? Aki nem kéri az oltást, mert oltástagadó, az fáradjon be egy üvegcsét vagy egy borítékot megnyalogatni, amin éles omikron van?

(#52298) Ringman válasza SOAD19 (#52294) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nem a zsemle kicsi, elvtársak, hanem a pofátok nagy!

(#52299) Coyot


Coyot
őstag

Megtudtuk ma hogy keleti vakcina ellenes emberek is léteznek! Beszarás. Én úgy tudtam hogy szar teszteletlen termék ellenesen emberek ezek. Aztán meg mikor az egyszerű kétség beigazolódik ( [link] , [link] ) meg nyomják tovább a hülyeséget a keleti vakcina/kormánypárti/hülyeségbenhinniakaró brók.

Má' nem

(#52300) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Hát ez nagyon érdekes!

T-cells from common colds can provide protection against COVID-19 - study

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.