Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52552) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Öt perccel a kiköhögése után már 90 százalékkal csökkenhet a koronavírus fertőzőképessége

A – még kollegiális lektorálás előtt álló – tanulmány szerint a vírusrészecskék, amint elhagyják a nedves és széndioxid-dús környezetet (mint amilyen a tüdő), nagyon gyorsan kiszáradnak, és megnő a PH-értékük. Mindkét jelenség csökkenti a fertőzőképességüket, de a kiszáradási sebesség függ a levegő relatív páratartalmától. Ha a páratartalom alacsonyabb 50 százalékosnál – ez az irodai levegőéhez hasonló kondíció –, akkor a részecskéknek 10 másodpercen belül a felére csökkent a fertőzőképessége, utána a hanyatlás lassabbá és egyenletesebbé vált. 90 százalékos páratartalomnál a csökkenés lassabb volt, öt perc után is a részecskék 52 százaléka fertőző maradt, és csak 20 perc után ment le a fertőző képesség 10 százalékosra.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#52553) szabi__memo válasza tisn (#52549) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

-30%-ot ér hozzánk képest. Gondolom neked 10000 halott nem számít. Vagy csak nem tudsz számolni

[ Szerkesztve ]

(#52554) Ringman


Ringman
nagyúr

Peak Infectiousness Of Covid-19 With Omicron is 3-6 Days After Symptom Onset, Says New Study

The researchers took 83 respiratory samples from the 21 people and measured the amount of SARS-CoV2 virus present using a technique called real-time PCR, finding that levels were highest between 3-6 days since diagnosis and post symptom onset. Strikingly, levels remained high in almost all patients between 7-9 days, with some patients having significant levels of virus genetic material detectable even two weeks after their original diagnosis.

vö 5 napra csökkentett karantén :U

Active epidemiological investigation on SARS-CoV-2 infection caused by Omicron variant (Pango lineage B.1.1.529) in Japan: preliminary report on infectious period

[ Szerkesztve ]

(#52555) tisn válasza szabi__memo (#52520) üzenetére


tisn
addikt

[link]

10-oldaltol
16 oldalt meg erdemes hozzanezni, a sinosok legtobbje sajna mar a deltatol halt meg

de az jol latszik, hogy az 50+-osoknal (ez sajna nem 60+os tanulmany) joval jobb eredmenyeket hoz (kb. 7x kulonbseg a halalozasnal) az oltatlanokhoz kepest

aztna ott van az a magyar tanulmany, ami sino 2x oltottaknal az antitesteket vizsgalta 60+, ott 75%-nal talalt ertelmezheto mennyisegut.

[link]

meg ott van a kasleres is, asszem abban is vannak ilyen szamok, azt mar nem turom elo.

vannak meg argentin adatok, az legyen hazifeladat, azt most nem talaltam, de biztos ugyesebbek vagytok :)

(#52556) tisn válasza #32839680 (#52551) üzenetére


tisn
addikt

igy gyorsabb es egyszerubb volt. olvasgass csernobilrol vagy fukurol, vagy barmely nagyobb veszhelyzetrol, hogy mennyire szoktak foglalkozni a szabalyokkal, es hanyszor van atvagva a gordiuszi csomo hatalmi szoval. nem volt vakcina, szereztek, jol tettek, jol csinaltak.

orommel vettek volna 5M parizert, ha lett volna, de nem vo't.

(#52557) emvy


emvy
nagyúr

Oh wow, sracok, csek disz out! Csomo szolgaltatashoz kulon emailcimet csinalok, amit _sehol mashol_ nem hasznalok.

Ezt az emailcimet csak a Mol Limo regisztracional hasznaltam. Es lam-lam, ide jon a Godeny-fele spam.

while (!sleep) sheep++;

(#52558) tisn válasza szabi__memo (#52553) üzenetére


tisn
addikt

-30%-ot ér hozzánk képest. Gondolom neked 10000 halott nem számít. Vagy csak nem tudsz számolni

akarhanyszor megnezem ezt az abrat, azt latom, hogy szlovakia rosszabbul teljesitett. (de jobban konyvelt.)

vegul is 10x raktam be kb. de meg mindig nem sikerult megerteni...

(#52559) Ezekiell válasza tisn (#52556) üzenetére


Ezekiell
veterán

És miután megvolt a sok-sok vakcina, a gyártói javallattal szembemenve elkezdték beoltani vele a 60+ korosztályt - ami úgy en bloc ki volt zárva a gyártói trialokból, és a felhasználási javaslatból, 0 adat volt erről a korosztályról!

Zseniális, tényleg. :U

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#52560) mozso válasza emvy (#52557) üzenetére


mozso
senior tag

:Y

(#52561) szabi__memo válasza tisn (#52555) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na, ezek már valamik! Ezek alapján bár láthatóan nem a legtutibb, azért értelmezhető eredmények ezek 50/60 felett is.
Köszi szépen

(#52562) szabi__memo válasza Ezekiell (#52559) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az továbbra is baromság volt :K. Én csak az eredményt akartam látni, hogy mit produkált (ha már előre nem lehetett kb se tudni)

(#52563) Parci válasza Ezekiell (#52559) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ez a másik, hogy tolták a sinót szépen az öregekbe akkor is, amikor már volt más is. az azért védhetetlen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52566) Freddy76


Freddy76
addikt

No, benyaltuk a koronát. Múlt pénteken feleségem kissé indiszponált volt, mintha kezdődne a nátha, szombatra elkezdtem köhögni, lányomnak hasmenése volt, mindhárman hőemelkedés-közeli állapotban (36,8-37), enyhe taknyosság. Összességében semmi kellemetlen, mint egy nagyon enyhe nátha. Vasárnap jön a hír, lányom osztálytársa pozitív, karanténba mindenki, így hétfőn teszteltünk (PCR), feleségem és én is pozitívak vagyunk, ma teszteltük a leányt is, meglepne, ha ő negatív lenne.

Én a vasárnap délutáni szundim óta teljesen tünetmentes vagyok, feleségem fáradt, és kissé fájnak az izületei, de semmi különös, lányomnak továbbra is kissé megy a hasa. Kíváncsi vagyok, így marad-e... Oltottak vagyunk amúgy (én két Szputnyik, egy Janssen, feleségem két Szputnyik, egy Pfizer, lányom egy Pfizer - a másikat jövő héten kapná...).

Megjegyzés: a patikában kapható köpködős gyorsteszt stabilan negatívat mutatott...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#52567) Vesa válasza Ringman (#52554) üzenetére


Vesa
veterán

A csökkentésnek nyilvánvalóan nem szakmai alapjai voltak, hanem főleg gazdasági. Tudják ők is jól, hogy nem 3-4 napig fertőz a cucc. Számomra inkább az a probléma, hogy mindenféle érv felmerül már -akár jogosak is-, csak az nem, hogy kötelezővé tegyék az oltást. mert a gazdaság védelmében éppenséggel azt is meg lehetne már lépni ahelyett, hogy elengedik az egészet.

A tudomány a valóság költészete!

(#52568) szabi__memo válasza tisn (#52558) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A többlethalálozás nem feltétlenül közvetlenül koronavírus okozott halál, azért ez legyen tiszta. Meg, hogy azért ezek nem megbízható adatok. Hónapokig módosítgatjuk felfelé, komoly csúszások vannak benne. Max 2021 nyárig/ősz elejéig lenne hihető. Lehet nem lesz benne változás, de erre én nem alapoznék olyat, hogy a tesztelés nem ér semmit

[ Szerkesztve ]

(#52569) Parci válasza Freddy76 (#52566) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobbulást!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52570) t72killer válasza tisn (#52547) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Alapoltásnak jó, tök jó lett volna, ha anno pl 8hetre adott Pfizerrel párosították volna. Csak akkoriban még nagyon bátortalan volt a mixeléshez a világ.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52571) attiati válasza Ringman (#52481) üzenetére


attiati
veterán

Djoko a teniszezők Lacája. Ő tolja fullban a sporttáplálkozást.
Ilyen szempontból legalább következetes az oltásellenessége.

Sztorit nem ismerem, de elég nagy dilemmában lehet, hogy választania kell sport vagy oltáskerülés között. Megy a trükközése ezerrel, hogy mindkettő meglegyen.

(#52572) Vesa válasza attiati (#52571) üzenetére


Vesa
veterán

De hogy ezen ma, több milliárd adag eloltása után még mit rugóznak ennyire, az számomra felfoghatatlan. Az elején még megértettem, hogy vannak a tudatlanok akik minentől fosnak amit nem értenek, de mára nekik is le kellett volna essen, hogy nem változott gyíkká a fél világ.

A tudomány a valóság költészete!

(#52573) Parci válasza Vesa (#52572) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a valóság ezzel szemben az, hogy amikor a gyerekek oltása szóbakerül, csini nőcik, anyukák, de pasikák is konkrétan le akarják lövetni a pro érvelő immunológust. és lájkok százai (!) az ilyen kommenten, sőt, kvázi csak ilyen kommentek vannak. az érv pedig az, mert direkt meg is kérdeztem az egyik csini-vagyok-egészségesen-élek nőcitől, az az, hogy rá akarnak kényszeríteni a gyerekekre egy halálosan veszélyes vakcinát, hogy megvédjék őket egy rájuk teljesen veszélytelen vírustól, és ezt nem lehet hagyni, kerül amibe kerül.

szóval, továbbra is tartom, hogy a "ne nézz fel" című film nem túltolt karikatúra, hanem reális korrajz. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52574) mozso válasza Parci (#52573) üzenetére


mozso
senior tag

Csak az ilyen “megfejtők” miatt mi is nyakig benne vagyunk. És szerintem leszünk is még sajnos egy jó ideig. Nem hiszem most már el én sem, hogy vége lesz, ha az omikron elvégzi a feladatát.

(#52575) emvy válasza Vesa (#52572) üzenetére


emvy
nagyúr

“elején még megértettem, hogy vannak a tudatlanok akik minentől fosnak amit nem értenek”
mondjuk az nem segít, hogy csomóan arcoskodassal próbálják “meggyőzni” az oltaselleneseket - mintha te értenéd az immunológiat, amit meg a tényleges művelői sem értenek igazán; csak azért, mert pár popsci cikket elolvastál

szoval ez nem segít az ügyön, ellenben ront

(ahogy a politikában sem győzött meg senkit az, hogy a többiek az mondtak neki, hogy márpedig te egy idióta vagy)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#52576) Parci válasza mozso (#52574) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jakab ferenc tök világosan beszélt a témában. sosem lesz vége. ez olyan, mint az r=6, tudomásul kell venni, annál inkább lehet előre nézni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52577) Parci válasza emvy (#52575) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért tegyük hozzá, hogy ezeket az oltáselleneseket nem lehet meggyőzni. de még ha keveseket lehet is, nem érdemes, mert aránytalanul nagy energiába kerül. most már mindenképp, mert elb.sztak másfél évet szar kommunikációval, azt már nem lehet visszacsinálni. és nem csak itthon, mindenhol.

hogy a szent sz.rba lehet olyat böfögni, hogy "vége a járványnak", meg "nem lesz 3. hullám", meg "az oltással vége a járványnak"? :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52578) mozso válasza Parci (#52576) üzenetére


mozso
senior tag

Jaja néztem. Azért jó lenne nem folyamatosan szerencsekerekezni, nagyon béna vagyok benne.

(#52579) daneel_hu válasza Parci (#52577) üzenetére


daneel_hu
addikt

Asszonyt azért meggyőztem anno. :)
Igaz, csak egy dupla Sinóra. ;]

(#52580) emvy válasza Parci (#52577) üzenetére


emvy
nagyúr

Rövidtávon nem lehet, ez tény. A következő nagy járványra lehetne készülni valahogy.

például transzparens kommunikációval, nyers adatok közlésével, stb

egyebkent azt is gondolom, hogy például a mellékhatások részletes közzététele segítene az oltasellenesek számának csökkentésében - az, hogy
- nem közlünk kórházi számokat
- oltás jó, kuss
- ti idióták vagytok

.. ez csak erősíti az összetartást az oltasellenesek körében, mint minden szélsőséges/marginálizalt csoport esetében

na mindegy, ez a vonat a COVID szempontjából már elment

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#52581) szabi__memo válasza emvy (#52580) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igény kéne rá. Nincs (nem nekünk)

(#52582) emvy válasza szabi__memo (#52581) üzenetére


emvy
nagyúr

Lenne rá módszer, hogy felkeltsuk - de nincs érdekében annak, akinek lehetősége lenne rá

while (!sleep) sheep++;

(#52583) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Kedves Ismerős Kérdezi:

két orosz vakcinára mehet moderna harmadiknak ? 78 éves Nő, magas vérnyomás, kettes diabétesz.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#52584) szabi__memo válasza emvy (#52582) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Értelmes lakosság alapból elvárná

[ Szerkesztve ]

(#52585) koncsik válasza Parci (#52573) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nézd meg az anyukát a “Death to 2021”-ben :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#52586) Ringman válasza emvy (#52580) üzenetére


Ringman
nagyúr

ugye ez a dán modell: [link]
In the HOPE-project ("How Democracies Cope With COVID-19", http://hope-project.dk), we have conducted over 400,000 interviews on covid-related behaviors and attitudes since March '20 in Denmark and 7 other countries. These data form the evidence-base for this thread.

honlap itt: [link]

szerk:
Project 1
Citizen role in producing information on the Danish Health Authority’s Facebook page during the coronavirus pandemic
Project 2
Ridiculing the "Tinfoil Hats": How Citizens Engage with COVID-19 misinformation and conspiracy on Social Media in Denmark
Project 3
A Corrective Methodology for Classifying Misinformation on Social Media
Project 4
The Role of Intermediaries in the Spread of Misinformation: A Complex Multiple-contact Contagion Model
Project 5
Uncovering the Black Box of the Deleted Tweets

ezek tök hasznos dolgok lennének itthon is.

[ Szerkesztve ]

(#52587) koncsik válasza emvy (#52580) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A feltételezett mellékhatások adatbázisa publikus továbbra is mindenki számára :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#52588) t72killer válasza emvy (#52575) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szektából nem lehet pusztán beszéddel kiszedni egy embert. A legudvariasabban és legegyértelműen, fényéves távlatból levezetett észérveket, az érzelmi alapú családi történetet, mindent-mindent visszaköp. Kizárólag az 1:1 valóság egyes szám első személyben történő átélése/belehalás segít.

#52577: +1, a magyar antibaxx népesség mondjuk fele a különböző hivatalos forrásból nyomott agyrémeknek köszönhető. És ezt bizony már a CHO kezdte nemzetközi fronton 2020 januárjában.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52589) bigdady válasza Elektrosokk (#52583) üzenetére


bigdady
nagyúr

Persze

(#52590) Parci válasza Elektrosokk (#52583) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem igen, az a legjobb választás, főleg, hogy neki gyanúsan nem bajnok az immunrendszere, de közben szeretne erős immunválaszt

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52591) Parci válasza emvy (#52580) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

inkább úgy mondanám, hogy ha így csinálták volna mindenhol, akkor az antivaxxi halmaz a minimális méretét érte volna csak el. viszont attól tartok, hogy az nem sokban különbözne a mostani méretétől, például biztosan nem lenne a két harmadánál kisebb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52592) IG55 válasza emvy (#52580) üzenetére


IG55
senior tag

Krekó Péter: Tömegparanoia c. könyve segít megérteni a “konteókon élek, bedőlök az álhíreknek, Facebookon okosodok" emberkék lélektanát.

(#52593) [CS]Blade2 válasza Parci (#52563) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nekem van egy csomó ismerősöm, akik kifejezetten a kínait kérték, mást be sem vállaltak volna. Én is első körben a kínai-t választottam volna, amikor még nem sok mindent lehetett tudni az mRNS verziókról, mert ilyen technológiával készítettet már kaptam előtte bőven más betegségekre. Szóval volt egy réteg, aki bevállalta volna a kínait és/vagy oroszt, de mRNS szóba sem jöhetett nála, sőt ma is van egy ilyen réteg, aki még mindig tart az mRNS-től.
Ezekben az esetekben az lett volna a kérdés, hogy, ha nincs kínai, akkor nem kell semmi.
Szinte mindenki más pedig az oroszt kérte és kapta a környezetemben, mert az volt a kérdés, hogy orosz vagy vársz heteket, hónapokat. Nagyon sokan kértük itt az oroszt, sőt mindenhol sokan kérték, mert ugye el is fogyott elég hamar az összes.
Visszatérve a kínaira is, volt kérdés, nem volt kötelező, és mi több millióan, felnőtt emberek, úgy döntöttünk, hogy kérjük, és jól döntöttünk.
Én örülök neki, hogy tudtunk venni kínait és oroszt. Ha várnom kell az mRNS-re, lehet, hogy ma nem is lennék itt, ki tudja, hogy nem kaptam volna el oltatlanul, és ki tudja, hogy mit okozott volna. Nem lehetünk biztosak semmiben, mert 20 éves sportoló is simán belehalhat, ergó bárki belehalhat.

Elégedett vagyok az eddig kapott Szputnyik-Szputnyik-Pfizer sorommal. Jó nem tudni, hogy elkaptam-e már 1x vagy többször közben.
Mióta van covid, azóta én 1 percet nem voltam beteg, valszeg a maszk miatt nem tudják az egyéb fertőző nyavajákat átadni, amit előtte azért évente 1x, ált. télen mindig besz..tam előbb-utóbb. Amikor már 10-15 krákogó emberrel találkoztam, akkor ált. bukta volt, sorra kerültem.

(#52594) PuMbA válasza Parci (#52534) üzenetére


PuMbA
titán

Én most gondolkozok a 3. oltáson. Ugye novemberben voltam fertőzött és az ajánlott 4 hónap mire lejár, már vége az omikron hullámnak, szóval....vagy jöhet egy Szputnyik booster és akkor meglesz a keleti oltássorom? ;] Amúgy Pfizer-re gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#52595) attiati válasza Vesa (#52572) üzenetére


attiati
veterán

Igazából mind a két tábor érintett. Tehát nem teljesen független. A mérték a kérdés.

Várjuk ki majd a társadalmi, szociális, tömegpszichológiai hatását ennek az egésznek.
Az elmúlt 2 évben sokszor volt irányváltás és mindenkire hat a tömegpsziché.

"tudatlanok akik mindentől fosnak"
Az a baj, hogy nem tudod nekik azt mondani, hogy 100% működik, 100% politikamentes, 100% érdekmentes, 100% biztonságos. Innentől fogva felnagyíthatják magukban a hiányzó 1-2% láncszemet, hogy tuti érdek, tuti politika, tuti kinyír. Aránytévesztés van. Ez meg egy sima pszichés hatás, bizalmatlanság. Amihez nem ért, abban nem bízik. De érteni meg nem akar, mert tök sok idő és fáj a tanulás.

(#52596) Vesa válasza Parci (#52573) üzenetére


Vesa
veterán

A film valóban ütött, főleg, mert a végén meglépték azt, amit meg kellett ugyan, de nem gontoltam, hogy lesz hozzá merszük, miután hullawood többségébn vidámsággal zárja a sort, nehogy sérüljenek az érzékeny lelkek.

A tudomány a valóság költészete!

(#52597) emvy válasza [CS]Blade2 (#52593) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyebkent tok oszinten: ezzel nincs tul nagy gond. Oke, kinait valaszt -- szive joga. Szerintem az mas kategoria, hogy valaki 'nem bizik az uj modszerben', satobbi; nem feltetlenul racionalis de szerintem tarsadalmi szinten belefer. Az, hogy a vakcinak a szabadkomuves nepirtas, illetve 5G halozatbovites eszkozei, az mas kategoria.

> Mióta van covid, azóta én 1 percet nem voltam beteg

ja, egyebkent en se, azonkivul, hogy most elkaptam a covidot :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#52598) Parci válasza PuMbA (#52594) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha van elég antitested, én lehet, hogy megvárnom a koktél pfizert, március végére már ígérik (már gyártják), rendeltünk belőle. ha védett vagy, határeset, hogy rá kell-e még oltani az ősi vuhani "szarral" :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52599) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

tessék, írtam a topiknak egy verset szar kedvemben:

a sípályán is fake a hó
a szálfenyves is hasonló
fake erdők és fake telek
ipari nagy síhelyek

csússz a természetben fake duma
hegyeink féktelen ostroma

betonba öntött balaton
fake a nyár és monoton
fake jó buli, pénzszórós
botlott borral koccintós

fake vírus, fake védettségi
djoko nole elintézi
(szilas közben ecmón nézi)

fake a news már mindenhol
csak fake tudomány tarol
a social média ordító zaja zakatol
(fejedben fake csend cseng)

ne nézz fel

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52600) Vesa válasza emvy (#52575) üzenetére


Vesa
veterán

Eléggé leegyszerűsíted, mert ennél itt lényegesen több infót próbálunk átadni egymásnak. Az arcoskodás, ahogy Te nevezed, általában akkor jön elő, amikor már ezerszer megcáfolt ostoba marhaságokra zendít rá valaki újra és újra. Ott pedig már indokolt, ráadásul az ilyet semmivel nem fogod meggyőzni, mert Ő HINNI akar a marhaságában, mint egy szektás a vallásában és nincs az az érv, amit elfogadna. Nekik csak az megy át, ami alátámasztja a képzelgésüket.

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.