Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52151) emvy válasza Parci (#52149) üzenetére


emvy
nagyúr

Orrmosassal közben kurvara vigyázni, mert ott aztán lehet súlyos dolgokat elkapni (én abba is hagytam teljesen, mert kicsi az esélye a gondnak, de ha van, az szopo).

https://www.fda.gov/consumers/consumer-updates/rinsing-your-sinuses-neti-pots-safe

while (!sleep) sheep++;

(#52152) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

urak, tényleg létezik nyalókás pcr teszt? hol van "gyerekbarát" pcr, kinek van tapasztalata?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52153) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Nézegetve a megyei bontású adatokat, most nagyon látszik hogy Budapesten erőre kapott az omikron...

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#52154) Parci válasza emvy (#52151) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

physiomer kids, szóval tuti megfelelő oldat/steril. mondjuk a leíráshoz képest szarul fújtam, mert nem oldalra döntött fejjel, úgyhogy köszi, ma is tanultam valamit :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52155) Ezekiell válasza Parci (#52152) üzenetére


Ezekiell
veterán

Létezik, de nem megbízható, elég szigorú a protokoll amit csinálni kell ha megbízható eredményt akarsz (ne igyál, kohogj nagyot, így csinálj úgy csinálj) , szóval kisgyereknek nem ajánlott - a mi gyerekorvosunk szerint.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#52156) tisn válasza Parci (#52139) üzenetére


tisn
addikt

ma reggelre benáthásodott, enyhe hőemelkedés

akkor ez most kimarad :(
biztos most valt volna le a porc a terdedben, szoval ezt megusztad.

drukkolok hogy a gyereknek ne legyen se short, se longcovid

(#52157) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

közben felhívtam a sotét, nem kell lemondani az időpontot, hanem időpont nélkül lehet majd menni, ha meggyógyult a gyerek. fyi.

Ezekiell: köszi! akkor marad az orrbaqrós pcr, mint legtutibb módszer? a mai oltást elengedtük, viszont meg kellene fejtenünk a kérdést a napokban, mert síelni elmennénk, ha nem korona.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52158) Parci válasza tisn (#52156) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi. nem lesz semmi baja, nem féltem igazán (lekopogom), egy 21 napos oltása már van... csak szeretnék biztosra menni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52159) Ezekiell válasza Parci (#52157) üzenetére


Ezekiell
veterán

Igen, orrba PCR a tuti, pláne utazás előtt. Én semmi mással nem bohockodnek a helyedben (bármi gyorsteszt kihoz egy fals negativat, síelés közben meg lerobban a gyerek - sose bocsájtod meg magadnak)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#52160) Parci válasza Ezekiell (#52159) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem is az, hogy lerobban, hanem hogy lefertőzzük a komplett szállást...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52161) Drótszamár válasza Parci (#52160) üzenetére


Drótszamár
őstag

MVP ;]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#52162) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

nincs deltakron a who szerint

ajjjajaj... ez talán a legrosszabb hír ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52163) fatal` válasza Parci (#52162) üzenetére


fatal`
titán

Tehát, akkor van. Csak még várnak 2 hetet, hogy bejelentsék. ;]

(#52164) Parci válasza Ezekiell (#52159) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké. egyedül az bizonytalanít el, hogy közben jöttek hírek, hogy az omikronnál nem orrból érdemes venni a mintát. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52165) tisn


tisn
addikt

jol latom, hogy a korhazban levok heti atlagadatai CSOKKENNEK, mar 3. heten?

mi van az omikronnal, nem emelkedo szamokat kellene latnom?

(#52166) fatal` válasza tisn (#52165) üzenetére


fatal`
titán

nem emelkedo szamokat kellene latnom?

Még nem.

(#52167) Parci válasza tisn (#52165) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

2-3 hét eltolódás van, bp-en most robbant, szerintem 1-2 hét még, amíg felpörög, és országosan van egy kis késleltetés. meg azért játszik a sok korábbi immunizáció (oltás, alfa, delta).

szerk.: ja, bocs, halálozásra írtam ezt.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52168) Z.É.T. válasza tisn (#52165) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Minimum kettő, de inkább 3 hét múlva követ(het)i.
Példa:

(#52169) tisn válasza fatal` (#52166) üzenetére


tisn
addikt

miert? delta meg csucskozelben volt + pluszban bejott melle az omikron. (elneztem ez meg csak a 2. csokkeno het)

bar annyira nem fontos, csak meglepett, azt latom, hogy bp emelkedik.

(#52170) tisn válasza Z.É.T. (#52168) üzenetére


tisn
addikt

nem halalozast neztem, hanem korhazba kerulest.

(#52171) Parci válasza tisn (#52170) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

amikor elkezdünk látványosan emelkedni esetszámokkal (ha elkezdünk... :DDD), rá egy hétre jön a kórházi emelkedés is, rá egy-két hétre meg a halálozás. de csodák azért nincsenek, emelkedni fog.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52172) Dare2Live válasza Parci (#52162) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

:))

amúgy sztem baromi szerencsétlen az elnevezése. Virusok nem úgy szaprodonak mint a pl emberek. (Másrészt érthető de nekem baromira böki a szemem. MInt amikor az egyszerre inflenza+deltas annak nevet adtak evvel 90% arra asszociál, hogy új variáns van. Ja és ezt a baromságot még volt olyan média ami le is hozta. Click az isten kit érdekel igaz e.)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#52173) tisn válasza Parci (#52171) üzenetére


tisn
addikt

de csodák azért nincsenek, emelkedni fog.

kozben gondolkodtam, es megneztem a tesztpozitivitas heti valtozasat, egyertelmuen no, szoval igen. igy jar az aki a hireket nezi es a szamokat csak utana. :)

(#52174) t72killer válasza tisn (#52170) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az omikron lassabban dolgozik a szervezetben, nagyobb a késleltetés. De enyhébb is kicsit.

#52173: buli van, az tuti, kérdés lesz-e tánc is :F .

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52175) Parci válasza t72killer (#52174) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ehhez képest kb. 3-4 nap alatt már a megfertőzött is tünetes lesz elvileg

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52176) t72killer válasza Parci (#52175) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, viszont a halálesetek talán még a vuhaninál se késtek annyit, mint a #52168-ban.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52177) Parci válasza t72killer (#52176) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor tényleg lassan dolgozik. remek hír az oltottaknak!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52178) Ringman


Ringman
nagyúr

korábban is voltak már ilyen hírek, de beteszem azért:
Szoptatással átadhatják antitesteiket a babának az oltott anyák

(#52179) zsé666


zsé666
csendes tag

Sziasztok!
Sehol nem találtam erre vonatkozó infót, hátha ti tudtok okosat mondani.
Tavaly tavasszam megkaptam az első 2 oltást. (április-május)
Ehhez képest ugye a 6 hónap novemberben telt volna le, de októberben covidos lettem, ezért akkor nem kaptam 3. oltást.
Most a fertőzés után megint 4-6 hónapot kell várni a boosterre? Vagy bármikor kérhető?

(#52180) Parci válasza zsé666 (#52179) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

3 hónapnál sosem kellett többet várni fertőzés után emlékeim szerint, de lehet, hogy most már semennyit sem kell

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52181) Ringman válasza Parci (#52180) üzenetére


Ringman
nagyúr

továbbra is ez számít:
Volt-e valamilyen akut betegsége az elmúlt 4 hétben?
Volt-e lázas beteg az elmúlt 2 hétben?
(Megjegyzés: akut lázas betegség kizáró ok)

szóval az októberi fertőzést be sem kell már írni, simán oltható. már április közepe óta ez a protokoll.

[ Szerkesztve ]

(#52182) zsé666 válasza Parci (#52180) üzenetére


zsé666
csendes tag

Köszi a választ!
Neked is Ringman!

(#52183) mozso


mozso
senior tag

Ha időben elcsúsztatjul a kórházi kezel és meghalt grafikonokat akkor nekem az Omikron nem tűnik jobbnak, mint a korábbiak.




(#52184) Z.É.T. válasza Parci (#52177) üzenetére


Z.É.T.
őstag

:K

(#52185) Rive válasza mozso (#52183) üzenetére


Rive
veterán

USA adatokat hozol: nekik még több (és elszántabb) antivaxxerük és okosemberük van, mint nekünk...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#52186) mpo válasza BlackV (#52135) üzenetére


mpo
veterán

Mellékesen az "újságíró" nem tud magyarul.
Ami eddig kiderült, az többek között az, hogy az oltást egyelőre 18 és 55 éves kor között tesztelik, másfél éves időtartammal.

[ Módosította: Parci ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#52187) mpo válasza Parci (#52139) üzenetére


mpo
veterán

Biztos, hogy két gyerekkel síelni kell menni most?
Ma bevásároltam, két hétig boltba se kell mennem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#52188) Parci válasza mpo (#52187) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tehát járjon iskolába, óvodába, de programra ne menjen? még hány évig?

a nagy be van oltva félig, a kicsinek sosem lesz oltás így, hogy a pfizer elb.szta, a vírust pedig el fogjuk kapni két hónapon belül (ha nem már most...). szerinted mi a jó stratégia?

(egyenlőre helyett egyelőre, javítottam a posztodban, mert bántotta a szemem)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52189) Asbee válasza mpo (#52187) üzenetére


Asbee
veterán

két hétig boltba se kell mennem.

Akkor te most 2 hétig ki sem teszed a lábad? Ilyen még létezik? :Y

(#52190) szabi__memo válasza mpo (#49884) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azért úgy látom más is van (rajtam kívűl) aki szerint ettől függetlenül lehet bűnteőjogi következménye a keleti vakcinázásos történentnek

[ Szerkesztve ]

(#52191) Asbee válasza Parci (#52188) üzenetére


Asbee
veterán

Nyugodtan menjetek, negatív pcr után. Nem lehet már mit tenni. Ezernyi más helyen elkaphatja, nagyobb eséllyel. Pár rettegő mindig lesz akik ki sem teszik a lábuk otthonról 3-4 oltással. Tudom ez a kifejezés erős, de sajnos erre jelen esetben már nem találok jobb szót.

[ Szerkesztve ]

(#52192) Parci válasza Asbee (#52191) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha nem korona és nem lesz szarabbul, el is megyünk

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52193) fatal` válasza mpo (#52187) üzenetére


fatal`
titán

Én csak a közeli pékhez járok már.

Amúgy kaja a kifliről (ennek nincs köze a járványhoz, utálok boltba járni amúgy is).

Viszont megyek a melóhelyre szerdán.

#52189: Ha nincs dolgom, én se megyek. Szerintem, aki HO-ból dolgozik, télen nem olyan ritkaság ez.

Ennek ellenére nem értek vele egyet, hogy Parciék ne menjenek síelni, ha egyébként nem betegek.

[ Szerkesztve ]

(#52194) tisn válasza mpo (#52187) üzenetére


tisn
addikt

oltottak. az oltas arrol szol, hogy eljuk a regi eletunket, es vegre nem foglalkozunk ezzel a fossal.

szerintem menjenek (igaz, mi a szokasos teli szunetes wellnesst kihagytuk a csaladdal, emiatt :(((, de meg most is sajnalom.)

(#52195) Sped válasza Asbee (#52189) üzenetére


Sped
aktív tag

Ez durva... :U Mondjuk én eleve nem is értem hogy lehet két hétre bevásárolni...

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#52196) tisn válasza szabi__memo (#52190) üzenetére


tisn
addikt

Azért úgy látom más is van (rajtam kívűl) aki szerint ettől függetlenül lehet bűnteőjogi következménye a keleti vakcinázásos történentnek

MZP is ezt a faszsagot mondja. Kar erte, dolgoztunk egyutt, akkor meg okos gyerok volt...

mondjuk a keleti vakcinaelleneseket (es az AZ) ujsagirokat allitottam volna falhoz, de abban legalabb logika van...

(#52197) Asbee válasza fatal` (#52193) üzenetére


Asbee
veterán

Ha jól értem te nem kifejezetten a covid miatt nem mész boltba, és azért kimozdulsz otthonról.

(#52198) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

megmondom őszintén, abszolút láttam a rációt abban, hogy amíg nincs oltás, kivédekezzük azt az egy évet. persze. szívem szerint a gyerekeket is hamarabb oltattam volna, de nem lehetett.

viszont közben az is látszik, hogy már annyira fertőző, hogy mindenki elkapja úgy is. az is látszik, hogy egyre jobban szekálja a gyerekeket egy-egy újabb variáns, szóval aki nagyot védett, még rosszabbul is járhat.

és az is látszik, hogy nem "átmenetileg, egy évig" állt a feje tetejére a világ. ki tudja még, hogy meddig élünk? a gyerekek most gyerekek. nincs miért csak otthon maradni egyszerűen. védekezünk, de igen, reálisan kockázatot is vállalunk, okkal, céllal.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52199) tisn válasza Sped (#52195) üzenetére


tisn
addikt

konnyen, ha nem eszel peksutit peldaul (de mar abbol is van fagyasztott, amit megsuthetsz otthon)

gyumolcs, zoldseg :P elall annyi ideig, masbol nem kell friss.

(#52200) fatal` válasza Asbee (#52197) üzenetére


fatal`
titán

Nem, nem a covid miatt nem megyek boltba, de nem nagyon mozdulok ki itthonról, csak ha dolgom van/muszáj.

De én alapból itthonülő típus vagyok, úgyhogy ez nem túl releváns.

Csak azért reagáltam, mert kérdezted, hogy van-e még olyan, hogy valaki 2 hétig nem megy sehova. Van. :DDD

#52195: Kenyeret/péksüteményt leszámítva mi az, amit nem tudsz előre megvenni és esetleg lefagyasztani? A húst lefagyasztod, zöldség, gyümölcs meg eláll, tej is.

Bár ha két hétre vásárol valaki, nem értem miért nem rendeli inkább online a kaját.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.