Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) Uher válasza nobela (#18142) üzenetére


Uher
aktív tag

Szerencsere oltas utan par oraval mar megjelenik az eeszt appban a oltas tenye es azt elfogadjak ugyanugy.

(#18152) Sir Pocok válasza bigdady (#18149) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Sajnos én konkrétan tudok egy kadafalvi nyugdíjas fasziról, aki a második Kínai oltás után 1 hónappal fertőződött meg és halt meg... :(

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#18153) bigdady válasza Z.É.T. (#18150) üzenetére


bigdady
nagyúr

És kínai oltott több vajon aki ilyen? Hogy látod?

SirPocok: faja.. szerencsére ritka azért és mint kiderült minden oltottból kerül ki

[ Szerkesztve ]

(#18154) PuMbA válasza mpo (#18148) üzenetére


PuMbA
titán

Egy politikusnak ebben az országban semmihez sem kell értenie, csak ugyanazt a dumát kell tolnia gondolkozás nélkül. Általános iskolás tudásszint tökéletesen elegendő :)

[ Szerkesztve ]

(#18155) t72killer válasza bigdady (#18153) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A "sejtes" immunválasz tropa az aluhidroxid adjuváns miatt, antitesteket meg csak az idősebbek kb 60%-ánál produkál. kuka az a lötty.
A korábban idézett szerb tanulmány, amiben politikai okok miatt sose hittem, nem tudom mit mért...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18156) Cs1csó válasza nobela (#18145) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem voltam orvosnál, otthon voltam a fertőzés alatt, de pikk-pakk elment másra nem is gondoltam.

(#18157) Tomikaa.


Tomikaa.
tag

Üdv. Nemsokára megyek 2. Pfizerre kórházi oltópontra és megcsináltatnám a kétnyelvű oltási igazolást külföldi utazásokhoz. Arra gondoltam, hogy kinyomtatom és az adatokat előre kitöltöm, így az orvosnak csak aláírnia és pecsételnie kéne. Szerintetek az oltóanyag nevéhez "Pfizer-BioNTech"-et vagy "Comirnaty"-t írjak? Korábban olvastam, hogy valakinek simán "Pfizer" szerepelt és belekötöttek a határon.
Illetve 2. Pfizerre is jó lesz ez a nyilatkozat? Az elsőnél jó volt.

(#18158) mpo válasza PuMbA (#18154) üzenetére


mpo
veterán

Tévé vásárláshoz vagy beállításhoz te sem ilyen választ szoktál adni.
Nem a tudás hiánya akasztott ki.

Ha érted, akkor már elavult.

(#18159) Ra3 válasza Tomikaa. (#18157) üzenetére


Ra3
őstag

Én ma vittem kitöltve, Pfizer-Biontech-et írtam, szerintem a Comirnaty nincs annyira benne a köztudatban, remélem nem lesz vele gond, de viszem az oltási lapot is ha utazok.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#18160) Ringman


Ringman
nagyúr

Ausztriában elkezdik oltani a 12-15 éveseket

A 14 éven aluli gyerekek estében szülői beleegyezés szükséges az oltáshoz, a 14 éven felüliek pedig önállóan is dönthetnek erről, még akkor is, ha a szülő esetleg oltásellenes. Ezért a közeljövőben a NIG szakemberei is intenzív kampányba kezdenek, hogy a gyerekek életkori sajátosságainak megfelelően felvilágosítsák őket az oltás fontosságáról.

(#18161) Parci válasza fatal` (#18136) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

terjed, az összes szomszéd gyereknek fáj a torka és náthás, a mi gyerekeinké is, és most már a mi torkunk is fáj. ez itt tuti, hogy nem allergia.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18162) mpo válasza Parci (#18161) üzenetére


mpo
veterán

Mi tud terjedni ilyen időben?
Influenza ennyire nem késik.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#18163) fatal` válasza Parci (#18161) üzenetére


fatal`
titán

Köszi az infot. :R :R (sajnos ebből az smileból nincs szomorú fejes variáns)

(#18164) Parci válasza mpo (#18162) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem influenza, akkor masszív láz lenne és fetrengés. meg be is vagyunk oltva. valami sima rhino- vagy adenovírus (nem az ad5 és ad26, mert arra már immunisak vagyunk :DDD). vagy korona, ami nekik ennyi, nekünk meg szintén, mert oltva vagyunk (nem hinném).

amúgy trükkös az időjárás, mert reggel sulikezdéskor 10-12 fok van itt, és csak délelőtt 10-re melegszik fel, pár napig meg elég rendes hideg szelek is voltak -- tipikus megfázóidő...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18165) mpo válasza fatal` (#18163) üzenetére


mpo
veterán

Találtam neked.
[kép]

Ha érted, akkor már elavult.

(#18166) Elektrosokk válasza Parci (#18164) üzenetére


Elektrosokk
addikt

tipikus megfázóidő...
Wim Hof ? ;]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#18167) skroy válasza Kékes525 (#18135) üzenetére


skroy
senior tag

Arra nincs petíció, hogy a 2. körös Astra helyett Pfizer legyen? Már ha van értelme egyáltalán petíciót indítani ilyen náccerű vezetők mellett...

Nincs valami fejlemény, hogy esetleg itt is elgondolkodnak az Astra hanyagolásán?

(#18168) t72killer válasza Parci (#18164) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy rhinojárvány még szerencsés is lehet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18169) balojazz válasza Parci (#18161) üzenetére


balojazz
tag

Dettó. Levették a maszkokat a suliban, egyből torokfájós-orrfolyós plusz olykor lázas lett minden kölök, a mieink is.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#18171) mpo válasza skroy (#18167) üzenetére


mpo
veterán

Az elmúlt másfél évben min gondolkodtak el?

Ha érted, akkor már elavult.

(#18172) mozso válasza Parci (#18164) üzenetére


mozso
senior tag

Osztályunkban is van pár ilyen beteg. Szóljatok, ha kiderül ezmiez. Addig maszkozunk tovább.

(#18173) fatal` válasza mpo (#18165) üzenetére


fatal`
titán

A PH!-s készletre gondoltam :)

(#18174) mozso válasza Ringman (#18160) üzenetére


mozso
senior tag

Ezt vártam a németek hasonló bejelentése után. Kérdés nálunk lesz-e. Mert csak 2 vakcina alkalmas helenleg erre.

(#18175) Parci válasza balojazz (#18169) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálunk mondjuk még maszkolnak, de elsősöknél ez annyit ér, mint halottnak a puszi

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18176) Parci válasza mozso (#18172) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, nem tervezem teszteltetni vincét, ha nem lesz sokkal vacakabbul

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18177) Parci válasza mozso (#18174) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem lesz és hamar

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18178) mpo válasza mozso (#18172) üzenetére


mpo
veterán

Előbb tudjuk meg a WHO-tól, hogy eta néven nyilvántartásba vette az Ungarische Variante-t, mint nyunyóka nénitől.

Ha érted, akkor már elavult.

(#18179) balojazz válasza South Velen (#18113) üzenetére


balojazz
tag

Én is aggódnék. Rajtam tünetmentesen ment át a covid, vagyis a nagyokosok szerint szinte antitestmentesnek kellett volna lennem. Ugyanez a gyorsteszt olyan magas igG szintet mért #1 pfizer előtt, hogy erősebb volt a kontrollcsíknál. Pénteken rátoltam a #2 pfizert is, szerintem most világítana a sötétben.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#18180) mozso válasza Parci (#18176) üzenetére


mozso
senior tag

Nem erre gondoltam :-)

(#18181) mozso válasza mpo (#18178) üzenetére


mozso
senior tag

Nem elemzünk és nem küldünk be mintát február 22 óta a Gisaidnak. Azt sem fogjuk észrevenni ha nálunk fejlődik ki a sokadik aggasztó mutáció ami majd letarolja a világot. :-)

(#18182) Parci válasza mozso (#18180) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, megírom a tüneteket, ha lesz más a torokfájás, náthán kívül

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18183) Parci válasza mozso (#18181) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig stílszerű lenne... a pannon puma...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18184) bigdady válasza t72killer (#18155) üzenetére


bigdady
nagyúr

De hogy lehet akkor antitestje sok öregnek?

(#18185) mpo válasza mozso (#18181) üzenetére


mpo
veterán

Úgy tudtam világjárvány van és van olyan is, hogy WHO, igaz kicsit már ferdeszemű.
Ha mindenki kavarhat összevissza, megy a saját feje után, nem szolgáltat adatokat, kamu védettségi igazolványt ad, egyezkedik a szomszédokkal meg akárkivel, akkor hogy lehet megállítani a vírust?

Ha érted, akkor már elavult.

(#18187) Drizzt válasza skroy (#18167) üzenetére


Drizzt
nagyúr

De, valamikor linkeltem rola hirt, hogy azert valamennyire kepben vannak es gondolkodnak. Most nem keresem elo a cikket, annak kapcsan kerdeztek valamelyik illetekest, hogy az EMA azt javasolta, hogy akinek 3 hettel az elso utan volt trombocitaszam csokkenese, az ne kapjon masodik kort. Valamelyik EMMI-s figura volt. Nekem mar csak 27 napom van, hogy megszuljek az esetleges dontest. Orulnek neki.

I am having fun staying poor.

(#18188) Kékes525 válasza bigdady (#18184) üzenetére


Kékes525
félisten

Mert az emberek szervezete nem egyforma.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18189) Kékes525 válasza skroy (#18167) üzenetére


Kékes525
félisten

Ilyenről nem tudok.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18190) mpo válasza #32839680 (#18186) üzenetére


mpo
veterán

A rugalmas munkaidőkezdés sem azt jelenti, hogy nem kell bejárni dolgozni.
Elvárható lenne 2021-ben a kötelezően egységes adatszolgáltatás és abból a publikus adatok bárkinek és nem országonként szórakozni, mit közlünk és mit nem.
Ez a közérdekű adatigénylés is egy vicc.
Közérdekű adatot nem kellene igényelni, mert nyilvánosnak kellene lennie, mert a nevében is benne van.

Ha érted, akkor már elavult.

(#18191) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Moderna joins Pfizer in applying for Biologics License. @US_FDA will likely grant full approval to both vaccines by July.

(#18193) Ezekiell válasza Parci (#18182) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nálunk ugyanez van, csak parszaz kilométerrel délebbre ugye... Valami sima vírusos szutyok.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#18194) t72killer válasza bigdady (#18184) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Minden szervezet más, a biológia simán dobhat olyat, hogy 30%-nak egész sok van (=megbirkózik majd a mutánssal is) 30%-nak kevés, de az aktuális brit-re még elég, 40% meg megy a levesbe.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18195) Parci válasza Ezekiell (#18193) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja. ez lesz az ötödik kör szeptember óta, egyik sem korona (elvileg)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18196) skroy válasza Drizzt (#18187) üzenetére


skroy
senior tag

Igen, azt a javaslatot olvastam én is. De vajon hány Astra-s csináltatta meg a szükséges tesztet, pláne meg 3 héten belül? A javaslatkor valószínűleg a legtöbb oltott már túl volt azon az időn, amikor még lett volna értelme.
Nekem július 1-én lesz a 2. lövés, addig remélem kiokoskodnak valamit.

(#18197) Vesa válasza radi8tor (#18122) üzenetére


Vesa
veterán

"Ennyire biztosra veszed, hogy 3 millióan elkapják a virnyákot a jelenleg 5 millió oltott mellett? "

Ha megnézed a korábbi nagy világjárványokat, akkor igen. A lakosság jelentős részén átmentek. Tartott 1-2-3 évig, majd lecsengett. Akik túlélték, védettek lettek. Amíg ez nem alakul ki a lakosság X%-ban, addig a vírus terjedni tud. Egyébként 3,6 millió oltott van jelenleg, csak a pontosítás kedvéért!

A tudomány a valóság költészete!

(#18198) Vesa válasza mozso (#18181) üzenetére


Vesa
veterán

Szerintem ez régen átment náluk vallási, világnézeti kérdésbe. Eleve a középkorban léteznek fejben, ha netán volt valamelyiknek egy látomása arról, hogy ez az egész Isten akarata, és az ellen tenni úgysem lehet semmit, akkor érthető ez a slendrián hozzáállás.

A tudomány a valóság költészete!

(#18199) kw3v865 válasza balojazz (#18179) üzenetére


kw3v865
senior tag

A Biosynex-es csíkok erősségének semmi jelentősége nincs. Azaz, ha jobban látszik a csík, még egyáltalán nem biztos, hogy több antitested van. Ezt nem én mondom, hanem a gyártó. Le van írva a tájékoztatójában. Tehát ha valakinek "erősebb a csíkja", az nem jelenti azt, hogy több antitestje van, mint annak, akinek halványabb. Kvantitatív összehasonlításra nem alkalmas az a teszt.

(#18200) balojazz válasza kw3v865 (#18199) üzenetére


balojazz
tag

Az egy érzékletesség kedvéért választott szónoki túlzás volt, akárcsak az, hogy 2 oltással később világítana is. Természetesen ugyanolyan erős piros volt, mint a kontrollcsík. A lényeg, hogy szemben akár a legenyhébb fertőzés adta "gyenge" természetes védettséggel az oltásoknak elvileg erősebb védettséget kellene kialakítaniuk, és ha ez nem kimutatható egy gyorsteszttel, az gáz. Csak ezt így szárazabb, hosszabb és unalmasabb leírni...

[ Szerkesztve ]

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.