Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) fatal` válasza Ringman (#17946) üzenetére


fatal`
titán

Ez kurva jó :DDD :DDD

(#17952) DarkByte válasza Parci (#17936) üzenetére


DarkByte
addikt

Hé-hé, én pénteken megyek második kör Pfizer-re, ne öntsük még a lefolyóba. :DDD
Akkor lesz 5. hete a Pfizer Friday-nek. Akarom hinni, hogy aki ott elment és sokat várt rá, annak a többsége elmegy 2. körre is. Szóval ott megint lesz egy szép vakcina adag ami elfogy és újabbat ugrik a második körös oltottak száma.

(#17953) Ezekiell válasza tisn (#17949) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mondd a kormánynak, hogy fejezze be akkor a kamuzást, az ő adataik alapján számol mindenki. Szóval sztem vegyél vissza kicsit.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17954) t72killer válasza bigdady (#17884) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

SzvSz a következő faktorokkal kell számolni:
- a kiemelten veszélyeztetettek többsége Pfizert kapott, amit egyébként korábban is kezdtek szállítani. A sino kampány később kezdődött
- sok idős már tavaly meghalt
- az idősek/intézmények jobban belejöttek a járványvédelem gyakorlati megvalósításába
- a brit variáns jobban fogást talál a fiatalokon

De persze, az a legtisztább, ha van koreloszlás szerinti oltási adatsorod koreloszlás szerinti oltott halálozási adatsorral.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17955) tisn válasza Ezekiell (#17953) üzenetére


tisn
addikt

a kurmany adatai halalozasilag jok. mas orszagoknak kellene szolni :)

kevesebb bullshit szajkozas a 444-rol, ezzel szemben tobb olvasas, gondolkodas, kritikai szemlelet.

(#17956) Ezekiell válasza tisn (#17955) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mondod ezt a kínai vakcina felszopása, és az mrns fikázása után.

Imádom, hogy ebből a topikból is laza lett....

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17957) Parci válasza tisn (#17955) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindezt a mandinerről, gondolom :U

az a helyzet, hogy a legutóbbi időkig még alá is becsültük a honi valós covid halottakat. lehet, hogy mindenhol máshol meg még alább, de nekem egészen meglepő, hogy ahogy egy top 10-es halotti mutatót relativizálsz, csak azért, mert a hülye ellenzék számodra nem szimpatikus módon ezen sípol. értem azt is, hogy a top 10-ben környező országok is vannak.

de segíts már nekem: magyarázd meg, hogy szerinted hogyan szolgálja a védekezés sikerességét, ahogy a település szintű adatokat nem adják ki, bírósági felszólításra elhúzzák a végtelenségig, majd amikor már mindent muszáj, akkor kiadnak egy direkt olvashatatlan fénymásolatot, épp csak oda nem írják, hogy "nesze, b+". miért normális ez? miért kritizálhatatlan ez? miért gondolod, hogy nincs összefüggés eközött és a kormánynak egy szavát el sem hinni akaró, ennek megfelelően esetleg oltani sem akaró user között?

á, hagyjuk. ne ismerjünk el semmit, ne legyen párbeszéd arról, hogy mit csinálunk rosszul, az veszélyes.

megyek fogászatra, legalább nem mérgelődöm ezen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17958) Ringman válasza t72killer (#17954) üzenetére


Ringman
nagyúr

- a kiemelten veszélyeztetettek többsége Pfizert kapott, amit egyébként korábban is kezdtek szállítani. A sino kampány később kezdődött

beadott sino életkor szerint: (04.25-i adatok alapján) [link]

(#17959) Z.É.T. válasza Ezekiell (#17956) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Remélem, hogy baromi sok pénzt kap érte és nem önszántából ekkora kormánypropagandista.
Abszolút pártkatonás a stílus, ismerek néhány (kisebb) politikust, mintha őket hallanám...

(#17960) Parci válasza Z.É.T. (#17959) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha kipenderítem, akkor "béget a nyáj és nem tűrik az ellenvéleményt"

magától viszont nem fogja kevesebbszer mantrázni, meglátja, hogy "pfizer" vagy "orbán" vagy "xy", és muszáj "helyretennie a dolgokat"

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17961) UberMutant válasza Z.É.T. (#17959) üzenetére


UberMutant
őstag

biztos , hogy fizetik
#17960 érdekes, hogy tűröd, neked is visszaoszt ? :D , 0 tudományos érv, 100% handabanda

[ Szerkesztve ]

(#17962) Parci válasza UberMutant (#17961) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt az egy pontot kénytelen vagyok megadni, hogy a topik tele van politikával nélküle is -- sajnos

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17963) tisn válasza Parci (#17957) üzenetére


tisn
addikt

nem olvasok mandinert, csak 444/index/telexet.

igazad van, faszsag a titkozolas halottugyileg meg egyeb jarvanyugyi adatok kapcsan, magam is irtam kicsit lejjebb errol vakcinahatekonysag temaban.

top10-et en tippeltem korabbra halottugyileg (1m/death) (azert az mas, mint az elso hely), de ugy nez ki oda se ferunk be.

(#17964) #86564352 válasza Ringman (#17946) üzenetére


#86564352
törölt tag

Troll az ember, lassan hetente előadja ezt a műsort:

egyik hozzászólása: kínai ugyanolyan és jó és hatékony, legjobb régi módszer, magyar szakemberek engedélyezték!
másik hozzászólása: semmit nem tudunk mRNA vakcinák hatásairól, csak vÉsZhElYzEtI eNgEdÉlY!

:U :W
olyat hányok mindjárt ettől, még a Pfizer 5G chip is kiürül belőlem ;]

[ Szerkesztve ]

(#17965) Z.É.T. válasza UberMutant (#17961) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Engem még ez sem zavarna, jól megfér mindeféle faj a világban, csak úgy kettővel-néggyel venne vissza az arcából és sima.
De ez a komcsitempó (tudom, tudom...) elképesztően irritáló, akár jobboldali populista, akár baloldali.

Ez van, sajnos mindig van, aki etesse a trollt, sosem lesz vége...

[ Szerkesztve ]

(#17966) tisn válasza Z.É.T. (#17959) üzenetére


tisn
addikt

tevedsz (sajnos) orommel lefizethet barki barmely oldalrol, efogadom, nem vagyok valogatos ilyen szempontbol. ti is osszedobhattok egy kisebb osszeget, akkor majd tagadom a valosagot ;]

de ecceru lenne engem cafolni:

excess mortality gfx, hosszabb idotavval, regios orszagokkal es mutatni, hogy elsok vagyunk. csak hat ilyet nem tudtok hozi, mert nem igy van.

(#17967) tisn válasza Parci (#17960) üzenetére


tisn
addikt

szerintem sem. jobban tetszik az a megoldas, hogy ti tobbet fizettek, mint ojban. :)

(#17968) Elektrosokk válasza #86564352 (#17964) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Mint a jelen kor politikusai! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#17969) tisn válasza #86564352 (#17964) üzenetére


tisn
addikt

bocs haver, a ti meg:

a kinai szar, de faszse tudja miert, szignifikans tobblethalalozast nem tudunk mutatni a sinos orszagokbol, de biztos igy van, mert nincs ema engedelye, meg klasszik tech, meg a 444hez bekuldek par szaz antitest tesztet (nem reprezentativ minta termeszetesen), de annak elhisszuk, amit a szakembereknek nem. :(((

(#17970) tisn


tisn
addikt

https://qubit.hu/2021/05/31/nem-zarhato-ki-hogy-laboratoriumbol-szabadult-ki-a-koronavirus

(kicsit filoztam, hogy a tudomanyban nem nagyon van 100%-os bizonyossag, de egyesek itt a pfizer kapcsan elegge toljak, hogy teljessen biztonsagos. erdemes kicsit ovatossabbnak lenni.)

(#17971) Ispy válasza Kékes525 (#17924) üzenetére


Ispy
veterán

Azért várjunk még a tűzijátékkal, 1-2-3 évet, jó? Mert az egy dolog, hogy beadták...csak épp nem voltak hosszútávú tesztek. Ez kb. mindegyik oltásról elmondható, szóval én azért óvatos lennék. Reméljük nem lesz gebasz egyikkel sem...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17972) t72killer válasza Ringman (#17958) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R. A lila gondolom a Pfizer lesz. Ezalapján a 80+ korosztály, ami a korábbi halálozások zömét adta kb csak 10%-ban kaphatott sino-t, a 70-79 pedig olyan 25%-ban. Szóval igen, ezalapján kijelenthető, hogy a Pfizer mentette az időseket, és a halálozási életkor csökkenéséből következzetve sikeresen.

Ez önmagában még nem zárná ki azt, hogy a sino is jó vakcina lenne, ahhoz a sinoval oltottak halálozási mutatóit kelleme tudnunk. Az előzetes antitest-infókból és a kormányzat jellemző viselkedésmintái alapján hamarabb fog Trump, Biden és Obama közösen egy élő Roswell-i látogatót prezentálni a kamerák előtt...

#17971: az imprintingen kívül más komolyabb mumustól már én nem tartok.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17973) Parci válasza tisn (#17970) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, figyelj, mondom másképp: senki, de tényleg senki nem igazán örül itt, ahogy kommentelsz. esetleg próbáld meg ezt figyelembe venni, mielőtt virtuális pennát ragadsz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17975) tisn


tisn
addikt

- A valamennyi kötelező és ajánlott védőoltást előállító létesítmény mellett megépül egy kifejezetten koronavírus elleni oltóanyagok gyártására alkalmas üzem is, ahol többféle – vektorvakcina, alegységvakcina, teljes elölt vírus – technológiával lehet majd oltóanyagot előállítani – sorolta Szilvássy Zoltán. A rektor hozzátette: a kísérletek jól haladnak, már több mint húsz liter áll rendelkezésre a magyar fejlesztésű, elölt vírust tartalmazó vakcinából is.

ezexerint nem csak sinot tud gyartani majd az a gyaracska.

(#17976) #86564352 válasza tisn (#17969) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mellébeszélsz. Magam részéről írtam bízom benne jó a kínai is, mert sok ember megkapta. Az viszont tény, hogy a phase3 dokumentáció hol volt, hol nem volt, Mo-on politikai engedély, WHO engedélyt úgy kapott éppen átlépte a küszöböt, a nagy nehezen késve kiderült hírek szerint Sinopharm se nagyon tesztelte 60 felett, tény hogy nincs EMA engedélye tehát utazás szempontból is passzoltam, hogy a variánsok elleni hatékonysága milyen stb. kérdések. Ami mRNA esetében nincs kérdés rendben a dokumentáció és függetlenül, átláthatóan vizsgálták minden korosztályban és variánsok ellen is.

Millió érvet kaptál már ebben a topikban, mRNA sokkal több információ, legtöbbet adták be belőle, engedélyek már gyerekeknek is, hol jobb most a helyzet Pfizer Izraelben, vagy kínais Chilében, gyártás és minőségbiztosítás, költség és módosítás szempontból is jobb. Te mégis csak tolod a propagandát Pfizer ellen, és kínai mellett. Szóval bocs haver, szabad legyen kiröhögni. :P

(#17977) Coyot válasza tisn (#17970) üzenetére


Coyot
őstag

A többi vakcinálval szemben mondják itt hogy szarabb, ez meg igaz is mivel kb nem tudunk róla semmit. És az átláthatóság szempont akkor is ha neked nem az.

A szeretett sinopharmod phase 3 majd szeptemberben ér véget míg az utált pfizeredé befejeződött tavaly novemberben: 1 pont a sino ellen.
Magyarországon olyan korosztályt oltottak sinoval akire asse tudják mennyire jó a vakcina mivel senki meg sem nézte: 1 pont a sino ellen. Akkor is így van ha neked nem tetszik hogy az emberek kételkednek a hatásosságában, mivel arra a megkövetelt bizonyítékok nem állnak rendelkezésre.
Nagyságrendekkel többet adtak be az utált fájzerből és azokról van további információ is: 1 pont a sino ellen.

Miért akarna bárki egy 3 as fázis részese lenni, ha részese lehet a 4esé is. Senki nem önmaga ellensége bármilyen meglepő. Innentől fogva az egész áltlalad ide rendezett szarhullám és hsz gyűjtés teljesen felesleges. De ezt neked nem értem miért kell minden héten leírnia valakinek.

Aztán persze vegyszerekhez hasonlítod a vakcinákat, gratulálás ahhoz is fontos a tudományos pontosság, ugye?

Szerintem ez nevetséges már.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#17978) tisn válasza #86564352 (#17976) üzenetére


tisn
addikt

az nem pfizer elleni propahanta, hogy uj cucc, van benne kis riziko. az a valosag.

a kinai is jo es hatasos cucc, es ez a valosag.

(#17979) tisn válasza Coyot (#17977) üzenetére


tisn
addikt

ne haragudj, de olyan orbitalis faszsagot leirni, hogy a sino ph3 tesztelese meg tart, az hogy is mondjam finoman: :O

inkabb hagyjuk a vitat, igazad van :W

(#17980) Ezekiell válasza tisn (#17978) üzenetére


Ezekiell
veterán

uj cucc, van benne kis riziko. az a valosag
Milyen rizikó pontosan? Bizonyítsd be.

hatasos cucc
Bizonyítsd be. Idősek körében pláne bizonyítsd be. Mert nem azt látjuk, lásd beküldött magyar adatok, lásd UAE 3. oltás szükségessége, lásd saját adataik, lásd WHO elemzés. Szóval bizonyítsd be.

Tökéletesen projektálsz amúgy:
"szerintem sokat segitene, ha a tudottan, bizonyitottan megjeleno csusztatasok kisebb szerepet kapnanak a topik eleteben, vagy hogy is mondjam finoman, hogy barmely oldali propahantabol kevesebb kellene."

Tökéletesen illik rád.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17981) Coyot válasza tisn (#17979) üzenetére


Coyot
őstag

Jól van hát hagyjuk.. nekem mindegy. Esetleg a többire is reagálhattál volna, nem csodálom hogy nem akarsz. ;]

Amúgy régebben az nem házszabály volt, hogy ha tudod szerkeszteni az előző hsz-t akkor legalább csináld meg, hogy ne a csodás avataroddal basszad tele a topicot?

emvy
Ez az unkown az ott van az elölt verzióban is.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#17982) emvy válasza Ezekiell (#17980) üzenetére


emvy
nagyúr

> Milyen rizikó pontosan? Bizonyítsd be.

Mondjuk ez eleg hulye kerdes, pontosan tudod, h van olyan, h 'unknown unknown'.

while (!sleep) sheep++;

(#17983) Ra3


Ra3
őstag

Nem értem hogy a sino "régi, bevált technológia" volta miért lenne biztosíték bármire, akkor azt már el se lehet rontani, nem lehet hatástalan vagy egyenesen problémás? :F
Azt is tavaly rakták össze pár hónap alatt és kínai minőségbiztosítás mellett gyártják.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#17984) Ezekiell válasza emvy (#17982) üzenetére


Ezekiell
veterán

Igen, pontosan ez a lényeg. És a Sinopharmnál nincs? Tehát miért az mRNA vakcinát emeli ki? Mert új a technológia? Ami milyen veszélyt is hordoz magában?

Nem tudja. De hordoz. Tutibiztos hordoz. De a Sinopharm meg tutira nem hordoz. Hogyne.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17985) Coyot válasza Ezekiell (#17984) üzenetére


Coyot
őstag

Mert a nermédia fizeti, kurva sok sino van raktáron és láthatóan senkinek nem kell. ;]

Má' nem

(#17986) Ispy válasza Ezekiell (#17984) üzenetére


Ispy
veterán

A kínai azért jobb egyszerűen, mert a kínai értenek a gyógyításhoz. Anyám is megmondta. ;] :P

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17987) Ezekiell válasza Coyot (#17985) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nyilván nem kell, mi a ráknak vennék fel, ha ott van egy bizonyítottan jobb oltás...

Aki most Sinoval oltat a felnőtt lakosságban, az - hogy szépen mondjam - nem hoz optimális döntést. Jelen járványhelyzet, jelen vakcinakapacitások mellett semmiképpen.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17988) koncsik válasza Ringman (#17946) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Made my day :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#17989) tisn válasza Ezekiell (#17980) üzenetére


tisn
addikt

ne viccelj mar :) evidenciat nem bizonyitok.

es igen, jol latod, az uccso bekezdes nemi onreflexio is volt :)

(#17991) emvy válasza Ezekiell (#17984) üzenetére


emvy
nagyúr

> Igen, pontosan ez a lényeg. És a Sinopharmnál nincs? Tehát miért az mRNA vakcinát emeli ki? Mert új a technológia?

A tapasztalat jellemzoen csokkenti a kockazatot.

> Ami milyen veszélyt is hordoz magában?

Ne izelj mar, azert unknown unknown, mert nem tudod.

Nem mondom egyaltalan, hogy a Pfizer kockazatosabb, mint pl. a Sino, csak az erveidet kritizalom, mert biztos vagyok benne, hogy ha nem lennel erzelmileg involvalva a temaban, akkor nem igy allnal a dologhoz. Mindegy. :)

while (!sleep) sheep++;

(#17992) Coyot válasza emvy (#17991) üzenetére


Coyot
őstag

Nem te kaptál pont sinopharmot? csak hogy az érzelmi motiváltság rendben legyen ;]

tisn (#17990):
Látod így tudsz egy hsz-ben több másik hsz-re is válaszolni.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#17993) Kékes525 válasza Ispy (#17971) üzenetére


Kékes525
félisten

Elszomorítalak, mert amire te célzol arra 1-2-3 év nem elég, még sokszor 10 év sem. Létezhetnek olyan betegségek is, amik csak a következő generációban, sőt akár több generáció után jelentkezhet. És ez minden gyógyszerre adott esetben igaz lehet. Azonban a valószínűsége nagyon kicsi. Úgyhogy ezt a vitát lehetne még csűrni-csavarni, csak épp nincs értelme. Aztán mondhatod, hogy semmi sem biztos. Ami szó szerint mindig, mindenre igaz lehet. Gondolj csak a kvantummechanikára. Lehet ilyen érveket hozni, de minek? Visz ez előre valamit? Nem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17994) emvy válasza tisn (#17989) üzenetére


emvy
nagyúr

Semmifele 'evidencia' nem all rendelkezesedre.

A jelek arra mutatnak idaig, hogy az mRNS vakcinak rendkivul jol targetalhatoak, es minden ismeretunk szerint hosszutavu mellekhatassal nem rendelkezhetnek. Persze barmi elofordulhat, de itt nem arrol van szo, hogy 'nulla vagy nem nulla' a kockazat, hanem hogy 'mekkora'. Es az mRNS vakcinak eseten az eddigi saccunk az, hogy a kockazat alacsony (ahogy egyebkent a Sinopharm eseten is alacsony).

while (!sleep) sheep++;

(#17995) emvy válasza Coyot (#17992) üzenetére


emvy
nagyúr

De, en azt kaptam, de sosem allitottam, hogy a Sino jobb lenne, es en is Pfizert vagy Modernat kertem volna, ha lehetosegem lett volna valasztani ugyanolyan idopontban.

while (!sleep) sheep++;

(#17998) tisn válasza emvy (#17994) üzenetére


tisn
addikt

igy van. nem is mondtam mast. a sinos techrol viszont jo par evtizedes tapasztalat van, igy annak szignifikansan (nagysagrendekkel) kisebb a kockazata. (kis kockazat vs nagyon kis kockazat)

raadasul a sinoban fennallo kockazatok tervezhetoek, ellenorizhetoek (jellemzoen a kinai gyartasbol, minosegbiztositasbol lehetnek problemak), mig az mRns cuccoknal game changer problemak is lehetnek a tech ujdonsagabol adodoan. (eddig ami felmerult az AZnel kisebb, de a termeszetesnel kockazatnal nagyobb agyi verrogosodes, illetve a szivizomgyulladas, de mostanabn nem neztem utana ezekkel mi lett a konkluzio)

de mint irtam tobbszor is, barki oltassa magat azzal felnottkent, ha akarja, en a gyerekeket nem oltanam azzal.

(#17999) Kékes525 válasza tisn (#17998) üzenetére


Kékes525
félisten

"a sinos techrol viszont jo par evtizedes tapasztalat van, igy annak szignifikansan (nagysagrendekkel) kisebb a kockazata. (kis kockazat vs nagyon kis kockazat)"

Nem, nem, nagyon nem!

"És egy újabb indok az inaktivált vírus vakcinák ellen:

Az hogy előállításukhoz tömegesen kell szaporítani a vírusokat.

Ez két okból rendkívül veszélyes.

1. Baleset, tévedés, hiba folytán ki kerül egy csomó vírus a szabadba és tömeges fertőzést okoz. Ezt pontos, precíz működtetéssel ki lehet védeni.

2. Ahol tömeges vírus szaporodás van ott megnövekszik a mutációk száma is. Ez viszont kivédhetetlen."

Idézet tőlem, a komolyan topikból.

Ez már hanyadik amiben nem volt igazad? Nagyon rosszul készítettek fel.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18000) tisn válasza emvy (#17995) üzenetére


tisn
addikt

irigyellek. AZ-t kaptam, az meg a kinainal is kevesbbe divatos :C

ezert vagyok itt is paria :)

anyam, ocsem es ocsem baratnoje is pfizert kapott, csajom szputnyikot, nincs is kinai a csaladban. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.